Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

      περαστικά τους μωρέ τα ψυχακια 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Κ αυτά τα πληρώνεις σε ένα λογαριασμό του Σκρουτζ δλδ ή το κάθε ένα χωριστά..?

Όχι το Σκρουτζ τα τραβάει από κάρτα...κ μάλιστα την προηγούμενη φορά κάποιος ακύρωσε την παραγγελία μου κ αυτόματα μου βρήκε το Σκρουτζ τα ίδια προϊόντα κ μου επέστρεψε κ 0,60 διαφορά στην τιμή χωρίς να κάνω τιποτα

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Εγώ αγαπούλα τα πήρα από το megastore pharmacy κ είχε όσα ήθελα να είμαι ειλικρινής ..το είχα ξανά συστήσει σε μια φίλη από εδώ κ ήταν κ εκείνη ευχαριστημένη (νομίζω η @Hliolousti?)ελπίζω να έχει κ όσα θες εσύ..

Όσο για το καλάθι του Σκρουτζ δε το έχω χρησιμοποιήσει οπότε δεν έχω άποψη..η @EugenJen κάτι είχε αναφέρει για αυτό...

Ναι κι εγώ από megastore!!!!

Πολύ ικανοποιημένη!!είχε ποικιλία και διαθεσιμότητα!!!Και ήρθαν σε 2 μερες

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Diaper champ regular για δες κ πες μου!! Γενικά εσύ που έχεις κάδο κάνει δουλίτσα;;κρατάει την μυρωδιά;;

Ααα αα εμένα με έχουν ψήσει τα κορίτσια για premium care κ για αρχή δεν θα κάνω πείραμα!! Αργότερα βλέπουμε!!

ΠΟλυ ενδιαφέρον κάδος αυτος! Δεν τον ήξερα! Αν κρατήσει και τις μυρωδιές τότε τέλειος! Και δεν είναι και τόσο ακριβός! Τον κρατάς αργότερα και γενικά για τα σκουπίδια του σπιτιού σου. Ο άλλος που έχω εγώ ναι δε μυρίζει. Αλλά χρησιμοποιείται μόνο με τις πανάκριβες τις σακούλες οποτε από ένα σημείο και μετά που δεν χεζει η μικρή όλη μέρα και μπορώ και εγώ να τε βγάζω κάθε μέρα τον έκοψα. Εκεί γύρω στον χρονο νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, EugenJen said:

Ααααα έτσι θα του λέω κ εγώ να νιώθεις λίγο καλύτερα που δεν του μιλάει!!

@Renez μην μου αγχώνεσαι ,καλά έκανες κ βοήθησες τον αντρουλη σου, 

Αλλααααααα cyber στήσιμο πρώτη φορά έφαγα!!! Χαχαχαχα

Βρε κορίτσια έχει δει καμία σας τους κάδους που είναι για τις πάνες ;;να μην βρωμοκοπαει όλο το σπίτι;;;χθες κοιτούσα τους λες κ λίγο πανάκριβου!!!

 

Εγώ πάντως ήταν από τα πρώτα πράγματα που έβαλα στη λίστα μου για το baby shower. Αυτός ο κάδος που διάλεξα παίρνει κανονικές σακούλες σκουπιδιών και σκέφτομαι να τον έχω στο δωμάτιό του δίπλα στην αλλαξιέρα (βγαίνει και σε διάφορα ωραία χρώματα)... θα πετάω τις πάνες εκεί κ απλά θα αλλάζω την σακούλα κάθε βδομάδα ή όποτε γεμίζει. Γενικά νομίζω ότι αυτή η αγορά τα αξίζει τα λεφτά της και μπροστά σε άλλα έξοδα που κάνουμε για το μωρό αυτό δεν είναι τίποτα.

 

4 hours ago, marianna1986 said:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Blossombaby καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Καλά ψώνια!!!

@EugenJen ελπίζω να τελείωσε το μαρτύριο σου και τώρα να τσακίζεις κάποια σφολιάτα!

Εγώ χτες πήγα γιατρό! Όλα καλά μου είπε,  έφτασε το 1kg και για ακόμα μια φορά ούτε το πόδι του δεν κούνησε, μεγάλο τεμπελοσκυλο. Επισης, είναι με τα πόδια προς τα κάτω ακομα:unsure:. Κατά τ' αλλα τη Δευτέρα πρωί πρωί θα πάω για εξετάσεις αίματος και για την αγαπημένη σε όλες καμπύλη σακχάρου!

 

Τέλεια... αφού είναι καλά και μεγαλώνει ο τεμπελάκος!:wink: Για τη θέση του μωρού μη το σκέφτεσαι από τώρα. Και το δικό μου όρθιο είναι ακόμα, αλλά από όσο το έψαξα λένε ότι συνήθως παίρνουν την ανάποδη θέση γύρω στην 32-33η εβδομάδα, οπότε έχουμε ακόμα καιρό!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva137 είπε:

Εγώ πάντως ήταν από τα πρώτα πράγματα που έβαλα στη λίστα μου για το baby shower. Αυτός ο κάδος που διάλεξα παίρνει κανονικές σακούλες σκουπιδιών και σκέφτομαι να τον έχω στο δωμάτιό του δίπλα στην αλλαξιέρα (βγαίνει και σε διάφορα ωραία χρώματα)... θα πετάω τις πάνες εκεί κ απλά θα αλλάζω την σακούλα κάθε βδομάδα ή όποτε γεμίζει. Γενικά νομίζω ότι αυτή η αγορά τα αξίζει τα λεφτά της και μπροστά σε άλλα έξοδα που κάνουμε για το μωρό αυτό δεν είναι τίποτα.

 

Τέλεια... αφού είναι καλά και μεγαλώνει ο τεμπελάκος!:wink: Για τη θέση του μωρού μη το σκέφτεσαι από τώρα. Και το δικό μου όρθιο είναι ακόμα, αλλά από όσο το έψαξα λένε ότι συνήθως παίρνουν την ανάποδη θέση γύρω στην 32-33η εβδομάδα, οπότε έχουμε ακόμα καιρό!

Στην Αμερική είναι πιο διαδεδομένοι. Κ οι ξαδέρφες μου εκεί,είχαν

Εγώ δε μπορώ,είμαι σιχασιαρα, να είναι στο δωμάτιο του παιδιού τα κακα:tongue:

Γενικά κ τη πρώτη φορά κ τώρα ότι μπορώ να το αποφύγω,το αποφεύγω! 

 

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Στην Αμερική είναι πιο διαδεδομένοι. Κ οι ξαδέρφες μου εκεί,είχαν

Εγώ δε μπορώ,είμαι σιχασιαρα, να είναι στο δωμάτιο του παιδιού τα κακα:tongue:

Γενικά κ τη πρώτη φορά κ τώρα ότι μπορώ να το αποφύγω,το αποφεύγω! 

 

Αχ και εγώ αυτής της άποψης είμαι.. Εκτός σπιτιου τα σκουπίδια γενικά... Και τα πεταω καθημερινά... Δεν μπορώ κάδους μεσ το σπίτι. Ιουυυυυ.... Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μπράβο βρε κορίτσια μου γυριστρουδικα! Να σας πω την αλήθεια εμείς είμαστε πιο σπιτογατοι κυρίως γτ δουλευουμε πολλές ώρες κ αταιριαστες... Αλλά Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρι μια εκδρομουλα θα τη πάμε κ Σάββατο ή Κυριακή μια βολτίτσα. Τν μικρό καταχείμωνο δν τν έβγαλα έως 5 μηνών σε μαγάζια εννοώ λόγω τσιγάρου κ πολυκοσμιας τώρα όμως που τα έκοψαν αυτά θα το δούμε. Με το καρότσι όμως έξω πήγαινα παντού ακόμα κ για δουλειές δικές μ τύπου λογιστή,φωτοτυπίες κλ ήταν μασκότ. Εμείς κλειστηκαμε με το παιδί Αλλά δν μας χάλασε, το θέλαμε δλδ! Το παν είναι οι κοινές επιθυμίες!

@Renez θα το θες το 2ο όταν ξεπεταχτεί ο μικρός κ θα ζητάς μωρουδιλα πάλι,εγώ έβλεπα μωρά κ τα λιγουρευομουν...

Από πάνες νομίζω αν είναι να έχεις διαρροές θα έχεις με όλες,εγώ με όλες είχα. Αλλά ξεκινά με πριμιουμ κ μετά όταν το βρείτε δοκιμάζεις τα πάντα. Εγώ φανατική των παμπερς τώρα παίρνω μόνο μπειμπιλινο γτ δν βρίσκω no7στο παμπερς. Μια χαρά όμως!

Πείτε από που παραγγείλατε του φαρμακείου γτ όλο κάτι δεν βρίσκω από αυτά που θέλω κ βαρέθηκα να ψάχνω! Το καλάθι Σκρουτζ απο διάφορα βολεύει λέτε? Επίσης αν κάποια έχει θήλαστρο να μου πει,αξεσουάρ θα αλλάξει τύπου σωλινακια, βαλβίδες ,μπιμπερό.?

Εγώ τα πήρα από το ofarmakopoiosmou! Έχει καλές προσφορές και ήρθαν πάρα πολύ γρήγορα :) 

@EugenJen Αυτό με το Σκρουτζ δεν το ήξερα. Νόμιζα ότι πάντα κάθε site, σου βάζει και τα έξοδα του στο τέλος με τις αγορές. Πολύ ενδιαφέρον θα το ψάξω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Εγώ τα πήρα από το ofarmakopoiosmou! Έχει καλές προσφορές και ήρθαν πάρα πολύ γρήγορα :) 

@EugenJen Αυτό με το Σκρουτζ δεν το ήξερα. Νόμιζα ότι πάντα κάθε site, σου βάζει και τα έξοδα του στο τέλος με τις αγορές. Πολύ ενδιαφέρον θα το ψάξω! 

Φαρμακοποιος μου φορέβερ.. Το χω χτισειιιι 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Στην Αμερική είναι πιο διαδεδομένοι. Κ οι ξαδέρφες μου εκεί,είχαν

Εγώ δε μπορώ,είμαι σιχασιαρα, να είναι στο δωμάτιο του παιδιού τα κακα:tongue:

Γενικά κ τη πρώτη φορά κ τώρα ότι μπορώ να το αποφύγω,το αποφεύγω! 

 

 

Just now, Ninamc said:

Αχ και εγώ αυτής της άποψης είμαι.. Εκτός σπιτιου τα σκουπίδια γενικά... Και τα πεταω καθημερινά... Δεν μπορώ κάδους μεσ το σπίτι. Ιουυυυυ.... Χαχαχα

Χαχα, εγώ πάλι, ακριβώς επειδή σιχαίνομαι πολύ, δε μπορώ να φανταστώ να κρατάω την πάνα και να την μεταφέρω από δωμάτιο σε δωμάτιο και να μαζεύω τα σκουπίδια και να τα πετάω κάθε μέρα. Ενώ έτσι, απλά θα αλλάζω την πάνα στα γρήγορα (με κλειστή μύτη) θα την πετάω απ'ευθείας στον κάδο και δεν θα ξαναασχολούμαι με αυτά μέχρι να έρθει η ώρα για την αλλαγή της σακούλας. Έχω βάλει στη λίστα και μια ειδική αδιάβροχη υφασμάτινη σακούλα που βάζεις μέσα στον κάδο ώστε να μην ποτίζει ο κάδος μυρωδιές... όποτε θες την πλένεις και την ξαναβάζεις στην θέση της!

οι απόψεις διύστανται και σ'αυτό από ότι φαίνεται... είναι ό,τι βολεύει τον καθένα!

  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.... σας τελειώνουν κ εσάς πολύ γρήγορα τα λάδια κ οι κρέμες για τις ραγάδες;;;; 
έπισης η ψυχολογία μου σήμερα χάλια... 

Γιατί έτσι ρε φίλη??? Δε φαντάζομαι επειδή σε πήρα από τα μούτρα το πρωί ε...??:ph34r:

Όσο για τις κρέμες εγώ επειδή βάζω εξ αρχής κεραλοιφη που σας έλεγα θέλει λιγότερη ποσότητα από μια κρέμα λόγω της υφής της..οπότε έχω τελειώσει από τον 2ο μήνα που άρχισα ως τώρα ένα κουτάκι 350γρ περίπου κ πριν μια εβδομάδα έφτιαξα καινούριο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.... σας τελειώνουν κ εσάς πολύ γρήγορα τα λάδια κ οι κρέμες για τις ραγάδες;;;; 
έπισης η ψυχολογία μου σήμερα χάλια... 

Επειδή εγώ βαριέμαι να βάζω συνεχεια, θα πω οχι:tongue: Βάζω 3 φορές την ημέρα περίπου ,λαδακι στην κοιλιά.

Τι θες να συζητήσουμε να σου φτιάξουμε τη διάθεση λιγάκι??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

 

Χαχα, εγώ πάλι, ακριβώς επειδή σιχαίνομαι πολύ, δε μπορώ να φανταστώ να κρατάω την πάνα και να την μεταφέρω από δωμάτιο σε δωμάτιο και να μαζεύω τα σκουπίδια και να τα πετάω κάθε μέρα. Ενώ έτσι, απλά θα αλλάζω την πάνα στα γρήγορα (με κλειστή μύτη) θα την πετάω απ'ευθείας στον κάδο και δεν θα ξαναασχολούμαι με αυτά μέχρι να έρθει η ώρα για την αλλαγή της σακούλας. Έχω βάλει στη λίστα και μια ειδική αδιάβροχη υφασμάτινη σακούλα που βάζεις μέσα στον κάδο ώστε να μην ποτίζει ο κάδος μυρωδιές... όποτε θες την πλένεις και την ξαναβάζεις στην θέση της!

οι απόψεις διύστανται και σ'αυτό από ότι φαίνεται... είναι ό,τι βολεύει τον καθένα!

Σκατολογια λοιπόν!! Ποιος φανταζόταν ότι θα μας απασχολούσε τόσο??

Χαχχαα εγώ ως ενδιάμεση λύση έχω ήδη έναν κάδο στο πίσω μπαλκόνι μου όπου πέταγα τα χαρτικά για ανακύκλωση..

Τώρα λοιπόν είπα εκεί να πετάω τις πάνες κ σκέφτηκα τη κάθε μία ξεχωριστά πριν την πετάξω να την βάζω σε μια σακούλα κ να τη κλείνω κ μετά στο κάδο ώστε να μην μυρίζουν..(παίρνω λόγω δουλειάς κάτι επαγγελματικα ρολό με σακούλες πολύ φθηνά) ..

Βέβαια οποίος καλοθελητης μου αγοράσει τον κάδο πολύ ευχαρίστως,ιδίως αν είναι αυτός που λέτε ότι παίρνει απλές σακούλες..:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.... σας τελειώνουν κ εσάς πολύ γρήγορα τα λάδια κ οι κρέμες για τις ραγάδες;;;; 
έπισης η ψυχολογία μου σήμερα χάλια... 

Ωχ γιατί έτσι βρε κορίτσι; Έγινε κάτι; Η αλλά είναι πεσμένη η διάθεσή σου; 

Εγώ μέχρι τώρα την φορούσα μόνο μετά το μπάνιο όποτε μου πήγε ένα τρίμηνο+. Αλλά από εδώ και πέρα που αρχίζουμε να ανοίγουμε για τα καλά θέλω κάθε μέρα όποτε βλέπω να τελειώνει στο πιτς  φιτίλι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...