Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Αυτό με το σκ ξανά πες το χαχχαα εδώ πολλές μέρες ρωτάω τον άντρα μου τι μέρα είναι? Τι ώρα? 

Να σου πω φίλη εγώ δε θα τη πάλευα ούτε καν στη σκέψη να γεννήσω χωρίς επισκληριδιο.. από την αρχή το ζήτησα στο γιατρό μου όταν με ρώτησε αν θέλω φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική..

 

Σταμάτα μωρέ παραπονιααααρα να τώρα με το καλό που μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο το πιο πιθανό είναι να σταματήσει η απαγόρευση κυρία μου !!

Κ άσε που λένε ότι το 2ο είναι το καλύτερο τρίμηνο..χωρίς πολλά συμπτώματα και με ορμόνες φουλ :P

Ε με είχαν πιάσει τα τρελά μου ότι ήθελα να ζήσω όλη την εμπειρία!! Κ πολύ καλά έκανες κ το ζήτησες! Είναι σωτήρια!! 

Εγώ κορίτσια έχω φάει τόση κλεισουρα... από την έμβρυομεταφορα κ μετά ξεκίνησε ( 5 Φεβρουαρίου!!) Κ από τότε λίγες εξόδους πρόλαβα να κάνω.. γτ πάνω που πέρασε η αναμονή της εξωσωματικής, στις 10 μέρες είδα αίμα.. κ πάλι ξάπλα.. πάνω που πήρα το οκ από τον γιατρό ήρθε η καραντίνα! Αφήστε σας λέω, έχω σαλεψει.. ποσο να αντέξει ένας άνθρωπος;; Έχουμε κ όλα τα της εγκυμοσύνης...

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σε όλες. Ελπίζω να είστε καλά...

σημερα είχα από το πρωί πονάκια στην κοιλιά Κ είδα λίγο κόκκινο στο χαρτί... το μεσημέρι κατά τις 3 τα πονάκια έγιναν συσπάσεις συνεχόμενες, πήρα τηλ το γιατρό αλλά το τηλ ήταν νεκρό ούτε κλειστο ούτε μιλούσε. Όποτε ξεκίνησα φάρμακα για να ηρεμήσω και τώρα είμαι πολύ καλά. Δε ξέρω αν έκανα καλα η όχι αλλά τρόμαξα παρα πολύ κ έκλαιγα με λυγμούς.

Πω βρε κορίτσι μου... Τι λαχτάρα τράβηξες... Καλά έκανες κ τα ξεκίνησες πάλι αν κρίνουμε εκ του αποτελέσματος.. τώρα είσαι καλά; Δεν σκέφτεσαι να τον πάρεις πάλι ένα τηλ να το συζητήσετε; Η αλήθεια είναι ότι κ εμένα κάπως μου φάνηκε που σου έκοψε τόσες μέρες την αντιπηκτική με διεγνωσμενη θρομβοφιλια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Hope89 είπε:

Ε με είχαν πιάσει τα τρελά μου ότι ήθελα να ζήσω όλη την εμπειρία!! Κ πολύ καλά έκανες κ το ζήτησες! Είναι σωτήρια!! 

Εγώ κορίτσια έχω φάει τόση κλεισουρα... από την έμβρυομεταφορα κ μετά ξεκίνησε ( 5 Φεβρουαρίου!!) Κ από τότε λίγες εξόδους πρόλαβα να κάνω.. γτ πάνω που πέρασε η αναμονή της εξωσωματικής, στις 10 μέρες είδα αίμα.. κ πάλι ξάπλα.. πάνω που πήρα το οκ από τον γιατρό ήρθε η καραντίνα! Αφήστε σας λέω, έχω σαλεψει.. ποσο να αντέξει ένας άνθρωπος;; Έχουμε κ όλα τα της εγκυμοσύνης...

Πω βρε κορίτσι μου... Τι λαχτάρα τράβηξες... Καλά έκανες κ τα ξεκίνησες πάλι αν κρίνουμε εκ του αποτελέσματος.. τώρα είσαι καλά; Δεν σκέφτεσαι να τον πάρεις πάλι ένα τηλ να το συζητήσετε; Η αλήθεια είναι ότι κ εμένα κάπως μου φάνηκε που σου έκοψε τόσες μέρες την αντιπηκτική με διεγνωσμενη θρομβοφιλια.. 

Μου τα έκοψε σε συνεννόηση με το δερματολόγο πιο πολύ ο γυναικολόγος  επέμενε, αν κ με διαβεβαίωσαν κ οι δυο ότι μένουν τα φάρμακα στο αίμα για πολλές μερες. 
μα κ να τον πάρω τώρα να μου πει τι; Αν έκανα καλά η όχι; Θα τσακωθώ γιατί δεν είμαι κ καλά! Τη Δευτέρα το πρωί μετά τον εμβρυολογο θα περάσω από το ιατρείο!

εγω είμαι σπίτι από τις 4 Μαρτίου! Έκλεισα ένα μήνα σήμερα....


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Όχι Αφού ηρέμησα δεν τον ξαναπηρα να πω την αλήθεια... τώρα ειμαι καλά ούτε συσπάσεις ούτε τίποτα, τόσες πολλές συσπάσεις δεν έχω ξανανιώσει. Καλά εκείνη την ώρα ήμουν κ μόνη σπίτι πανικοβλήθηκα έκανε κ σεισμό έκλαιγα στο πάτωμα χωρίς σταματημό.

Σεισμό που έκανε αγάπη μου?Πάρε σε παρακαλώ το γιατρό σου να του το πεις. Ακόμη κ τιποτε να μην είναι πρέπει να ξέρει το ιστορικό σου και για το μέλλον..

Τώρα είδα που λες ότι θα περάσεις τη Δευτέρα από εκει..καλά θα κάνεις αγάπη μου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σεισμό που έκανε αγάπη μου στα Χανια? Πάρε σε παρακαλώ το γιατρό σου να του το πεις. Ακόμη κ τιποτε να μην είναι πρέπει να ξέρει το ιστορικό σου και για το μέλλον..

Τώρα είδα που λες ότι θα περάσεις τη Δευτέρα από εκει..καλά θα κάνεις αγάπη μου!!

Πάτρα τον κατάλαβα τώρα που ήταν το επίκεντρο δε ξέρω! Στα Χανιά αποκλείεται! :D


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Μου τα έκοψε σε συνεννόηση με το δερματολόγο πιο πολύ ο γυναικολόγος  επέμενε, αν κ με διαβεβαίωσαν κ οι δυο ότι μένουν τα φάρμακα στο αίμα για πολλές μερες. 
μα κ να τον πάρω τώρα να μου πει τι; Αν έκανα καλά η όχι; Θα τσακωθώ γιατί δεν είμαι κ καλά! Τη Δευτέρα το πρωί μετά τον εμβρυολογο θα περάσω από το ιατρείο!

εγω είμαι σπίτι από τις 4 Μαρτίου! Έκλεισα ένα μήνα σήμερα....

Καλά θα κάνεις, να περάσεις από κοντά... Σημασία έχει ότι είσαι καλά τώρα κ δεν έχεις άλλες ενοχλήσεις..

Εν τω μεταξύ κ εγώ σήμερα έχω πολλές ενοχλήσεις.  Πονους κ σουβλιες που είχα κ στις αιμορραγίες κ έχω φοβηθεί πολύ.. η διάθεσή επισης δεν είναι κ η καλύτερη.. τι να πω, ελπίζω αύριο να είναι μια καλύτερη μέρα! Επίσης, παίζει να είναι η μόνη που δεν έχει νετφλιξ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Καλά θα κάνεις, να περάσεις από κοντά... Σημασία έχει ότι είσαι καλά τώρα κ δεν έχεις άλλες ενοχλήσεις..

Εν τω μεταξύ κ εγώ σήμερα έχω πολλές ενοχλήσεις.  Πονους κ σουβλιες που είχα κ στις αιμορραγίες κ έχω φοβηθεί πολύ.. η διάθεσή επισης δεν είναι κ η καλύτερη.. τι να πω, ελπίζω αύριο να είναι μια καλύτερη μέρα! Επίσης, παίζει να είναι η μόνη που δεν έχει νετφλιξ!! 

Εγώ είχα σήμερα χειρότερους πόνους από τις αιμορραγίες φαντάσου! Μας ματιασανε μάλλον...ε αν πονάς δε γίνεται να έχεις διάθεση, λογικό είναι. Έχω κ τον άντρα μου να μου λέει ότι πρέπει να είμαι πιο ψύχραιμη κ δυνατή, εν τω μεταξύ αυτος με προέτρεψε να πάρω τα φάρμακα. Θέλω τη γνώμη σας:Αν τον σκοτώσω εν βρασμώ κ πω ότι έφταιγαν οι ορμόνες θα φάω ισόβια ή θα με αθωώσουν;

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, marianna1986 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Πολλή βαρεμάρα σήμερα και πολλή βροχή!!! Ελπίζω να ειστε όλες καλά!

Hope δεν μπήκε θερμοκοιτίδα αλλα μπήκε για μια μέρα στην απλή μενν για παρακολούθηση.

Κρισταλενια καισαρική για μυωπια; Πόσο έχεις; Μήπως έχεις κάνει λέϊζερ;

 

3 hours ago, Renez said:

Χαίρομαι που σ άρεσε Κρισταλενια μου!! 

Λόγω μυωπίας?? Τι σχέση έχει..?

Εγώ προς το παρόν αν όλα είναι καλά για φυσιολογικό πάω αλλά με επισκληριδιο θέλω..

Στο ΙΕΚ σβιε και έχω κάνει κ 2 χρόνια xommunication & marketing στο Deree κ ενώ το άφησα γτ μου φαινόταν πολύ δύσκολα τελικά αυτό μου χρησιμευσε με τη δουλειά του άντρα μου :P

Εσύ τι έχεις τελειώσει?


Όταν έχεις μυωπία δεν κάνει λέει να γεννήσεις φυσιολογικά για την πίεση που δέχονται τα μάτια. Εγώ έχω 4,5 και 5 και ο εμβρυολόγος που πήγα για την αυχενική μου είπε ότι είμαι στο όριο και σίγουρα θα χρειαστεί να κάνω βυθοσκόπηση. Τι να σας πω, κι εγώ από σπόντα το άκουσα και είπα να ρωτήσω. Με το γιατρό μου έχω ραντεβού στις 13 Απριλίου και θα τον ρωτήσω τότε! Και σκεφτόμουν να γεννήσω φυσιολογικά με επισκληρίδειο παρόλο που φοβάμαι πάαααρα πολυ!! 

Link to comment
Share on other sites

Jasmine πως είσαι; Τον βρήκες τον γιατρό; Μην τον σκοτώσεις ακόμα τον άντρα σου! Έχεις να δεις κ να ακούσεις πολλά ακόμα... Έκανε κ σεισμό κιόλας... Τι πρωτότυπο για Πάτρα! Σου έχω πει πως μένω κ εγώ Πάτρα ε;

Hope κ εγώ δεν έχω νετφλιξ... Ψήνομαι όμως να γραφτω για να δω την ταινία που λένε τα κορίτσια αν κ μετά ξέρω πως σπάνια θα βλέπω γιατί μετά το παιδί έχω ξεχάσει πως είναι να βλέπει κανείς ταινία χωρίς διακοπές.

Κρισταλενια τι να πω! Δεν το ήξερα! Έχω κ εγώ μυωπία γύρω στο 2.5. κ δεν έχει ασχοληθεί κανείς με αυτή. Με 5 βαθμούς ίσως είναι πιο επικίνδυνο δεν ξέρω! Σίγουρα θα βρεις κ απαντήσεις σε φόρουμ αν κ ο καθένας λέει το μακρύ του κ το κοντό του.

 


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kristalenia είπε:

 


Όταν έχεις μυωπία δεν κάνει λέει να γεννήσεις φυσιολογικά για την πίεση που δέχονται τα μάτια. Εγώ έχω 4,5 και 5 και ο εμβρυολόγος που πήγα για την αυχενική μου είπε ότι είμαι στο όριο και σίγουρα θα χρειαστεί να κάνω βυθοσκόπηση. Τι να σας πω, κι εγώ από σπόντα το άκουσα και είπα να ρωτήσω. Με το γιατρό μου έχω ραντεβού στις 13 Απριλίου και θα τον ρωτήσω τότε! Και σκεφτόμουν να γεννήσω φυσιολογικά με επισκληρίδειο παρόλο που φοβάμαι πάαααρα πολυ!! 

Κ εγώ φοβάμαι φίλη αλλά αν δεις κ όλες τις μανουλες του Μαρτίου κ Απριλίου που γέννησαν κ μιλάνε για αυτό όσες κάνανε φυσιολογική γέννα ναι μεν είχαν τότε πόνους αλλά αμέσως μετά ήταν σαν να μην έγινε τπτ κ αυτόνομες κ μπάνιο κ φαγητό όλα οι άλλες με καισαρική 8 στις 10 λένε πόσο πονάνε είναι πάνω από 2 εβδομαδες με παυσίπονα κ αντιφλεγμονώδη κ τις πρώτες ημέρες ούτε να σκύψουν ούτε τπτ..

Just now, marianna1986 είπε:

Jasmine πως είσαι; Τον βρήκες τον γιατρό; Μην τον σκοτώσεις ακόμα τον άντρα σου! Έχεις να δεις κ να ακούσεις πολλά ακόμα... Έκανε κ σεισμό κιόλας... Τι πρωτότυπο για Πάτρα! Σου έχω πει πως μένω κ εγώ Πάτρα ε;

Hope κ εγώ δεν έχω νετφλιξ... Ψήνομαι όμως να γραφτω για να δω την ταινία που λένε τα κορίτσια αν κ μετά ξέρω πως σπάνια θα βλέπω γιατί μετά το παιδί έχω ξεχάσει πως είναι να βλέπει κανείς ταινία χωρίς διακοπές.

Κρισταλενια τι να πω! Δεν το ήξερα! Έχω κ εγώ μυωπία γύρω στο 2.5. κ δεν έχει ασχοληθεί κανείς με αυτή. Με 5 βαθμούς ίσως είναι πιο επικίνδυνο δεν ξέρω! Σίγουρα θα βρεις κ απαντήσεις σε φόρουμ αν κ ο καθένας λέει το μακρύ του κ το κοντό του.

 

Αγάπη μου όπως σου είχε πει κ κάποιο από τα κορίτσια μας εδώ κ να μη ξαναδείς ταινία σκέψου πως ένα μηνα είναι τελείως δωρεάν οπότε Κλάιν..άσε που έχει κ για το παιδάκι σου παιδικά να βλέπει :-)

πάντως για μυωπία αν δε με ρώτησε κ εμένα κάνεις..κ σκέψου φοράω γυαλιά αλλά για αστιγματισμό βέβαια δε το ξέρει ο γιατρός μ κ ενώ με βλέπει θέλω να πω με γυαλιά δεν με έχει ρωτήσει αν έχω μυωπία..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα!! Τις τελευταίες 2 μέρες έχουν επανέλθει εμετοί κ έχουν τσιτωσει λιγο τα νευρακια μου!!

@Jasmine@ θα σε αθωώσουν οι ορμόνες ,αλλά έχεις 6 μήνες ακόμα ,τον χρειάζεσαι χιχιχι

Βρε κορίτσια εγώ γενικά βλέπω κ από το περιβάλλον μου ότι οι περισσότερες φυσιολογικο τοκετό θέλουμε αλλά τελευταία στιγμή πάντα κάτι γίνεται κ καταλήγει σε καιρική κ λέω μήπως είναι κ λίγο μπίζνα των γιατρών κ αυτό να παίρνουν λεφτουδακια η εστω να παίζουν πιο safe ??

Έφτιαξα κ το τικερακι μουουου!! Κ έχει πλάκα να μου πει την Δευτέρα ο γιατρός συγγνώμη λάθος είναι αγοράκι :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Στο casa de papel εν τω μεταξύ κύλησε ένα δάκρυ στο άλλο που λέγαμε προχθές τίποτα.... πως σας φάνηκε ο νέος κύκλος; Νομίζω ο χειρότερος ήταν...

Πφφφ μακράν ο χειρότερος..αν τραβάς κάτι από τα μαλλιά...

Ειδικά τα 2-3 πρώτα επεισόδια έλεγα τι φάση? Γτ το πάει τοοοσο αργά? Που είναι η δράση? Το κοφτερό μυαλό του professore?

Δεν...

9 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Καλά θα κάνεις, να περάσεις από κοντά... Σημασία έχει ότι είσαι καλά τώρα κ δεν έχεις άλλες ενοχλήσεις..

Εν τω μεταξύ κ εγώ σήμερα έχω πολλές ενοχλήσεις.  Πονους κ σουβλιες που είχα κ στις αιμορραγίες κ έχω φοβηθεί πολύ.. η διάθεσή επισης δεν είναι κ η καλύτερη.. τι να πω, ελπίζω αύριο να είναι μια καλύτερη μέρα! Επίσης, παίζει να είναι η μόνη που δεν έχει νετφλιξ!! 

Καλέ σου είπαμε να βάλεις ρε αγάπη!! Άντεε ένα e mail υπόθεση είναι :-)

9 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Εγώ είχα σήμερα χειρότερους πόνους από τις αιμορραγίες φαντάσου! Μας ματιασανε μάλλον...ε αν πονάς δε γίνεται να έχεις διάθεση, λογικό είναι. Έχω κ τον άντρα μου να μου λέει ότι πρέπει να είμαι πιο ψύχραιμη κ δυνατή, εν τω μεταξύ αυτος με προέτρεψε να πάρω τα φάρμακα. Θέλω τη γνώμη σας:Αν τον σκοτώσω εν βρασμώ κ πω ότι έφταιγαν οι ορμόνες θα φάω ισόβια ή θα με αθωώσουν;

Αθώα!!

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!! Τις τελευταίες 2 μέρες έχουν επανέλθει εμετοί κ έχουν τσιτωσει λιγο τα νευρακια μου!!

@Jasmine@ θα σε αθωώσουν οι ορμόνες ,αλλά έχεις 6 μήνες ακόμα ,τον χρειάζεσαι χιχιχι

Βρε κορίτσια εγώ γενικά βλέπω κ από το περιβάλλον μου ότι οι περισσότερες φυσιολογικο τοκετό θέλουμε αλλά τελευταία στιγμή πάντα κάτι γίνεται κ καταλήγει σε καιρική κ λέω μήπως είναι κ λίγο μπίζνα των γιατρών κ αυτό να παίρνουν λεφτουδακια η εστω να παίζουν πιο safe ??

Έφτιαξα κ το τικερακι μουουου!! Κ έχει πλάκα να μου πει την Δευτέρα ο γιατρός συγγνώμη λάθος είναι αγοράκι :mrgreen:

Χαχαχα λες να στη σκάσει έτσι ο γιατρός?! :-) Δευτερα έχεις ξανά? Τέλεια!!

Εγώ τη Μεγάλη Δευτέρα έχω τώρα κ αναμένω κ εγώ να μου επιβεβαίωση φύλλο!!

Όσο για τους γιατρούς...έτσι πιστεύω κ εγώ ρε φίλη,δεν εξηγείται αλλιώς..

Κ τι στο καλό όλες ή έστω 8/10 τελευταία στιγμή κάτι έχουμε? Όχι πέσαν οι παλμοί του παιδιού,όχι είναι μεγάλο δε χωράει,όχι πέρασε η ώρα κ χάνεις ενέργεια..μλκιες ...δε ξέρω αν είναι γ τα λεφτά γτ δεν έχουν τρελή διάφορα στο 200€ αλλά πιστεύω είναι για να μη χάνουν χρόνο..γτ ο χρόνος είναι χρήμα..αν εσύ του φας πχ 6-7 ώρες με τη γέννα σου ενώ θα μπορούσε να σε ξεπεταξει στο 30 λεπτό με καισαρική κ μετά να βάλει κ αλλά ραντεβού νομίζω πως θα διαλέξει το 2ο..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!! Τις τελευταίες 2 μέρες έχουν επανέλθει εμετοί κ έχουν τσιτωσει λιγο τα νευρακια μου!!

@Jasmine@ θα σε αθωώσουν οι ορμόνες ,αλλά έχεις 6 μήνες ακόμα ,τον χρειάζεσαι χιχιχι

Βρε κορίτσια εγώ γενικά βλέπω κ από το περιβάλλον μου ότι οι περισσότερες φυσιολογικο τοκετό θέλουμε αλλά τελευταία στιγμή πάντα κάτι γίνεται κ καταλήγει σε καιρική κ λέω μήπως είναι κ λίγο μπίζνα των γιατρών κ αυτό να παίρνουν λεφτουδακια η εστω να παίζουν πιο safe ??

Έφτιαξα κ το τικερακι μουουου!! Κ έχει πλάκα να μου πει την Δευτέρα ο γιατρός συγγνώμη λάθος είναι αγοράκι :mrgreen:

Σωστά το σκέφτεσαι. Δυστυχώς πλέον πολλοί γιατροί καταφεύγουν στην καισαρική ως η πιο εύκολη λύση.  Άλλοι βλέπουν και το οικονομικό τους όφελος διότι παίρνουν τουλάχιστον 500€ πάνω. Αν έχεις 100% εμπιστοσύνη στο γιατρό σου όμως μη φοβάσαι. Εγώ έχω ακούσει για γιατρούς που γέννησαν φυσιολογικά με το μωρό να βγαίνει με τα πόδια, για γέννες που κρατησαν 15 ώρες σε μεγάλης ηλικίας μητέρα κ παρ όλα συνέχισαν και για άλλους που με την παραμικρή καθυστέρηση εντελώς προληπτικά έκαναν καισαρική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πφφφ μακράν ο χειρότερος..αν τραβάς κάτι από τα μαλλιά...

Ειδικά τα 2-3 πρώτα επεισόδια έλεγα τι φάση? Γτ το πάει τοοοσο αργά? Που είναι η δράση? Το κοφτερό μυαλό του professore?

Δεν...

Καλέ σου είπαμε να βάλεις ρε αγάπη!! Άντεε ένα e mail υπόθεση είναι :-)

Αθώα!!

Χαχαχα λες να στη σκάσει έτσι ο γιατρός?! :-) Δευτερα έχεις ξανά? Τέλεια!!

Εγώ τη Μεγάλη Δευτέρα έχω τώρα κ αναμένω κ εγώ να μου επιβεβαίωση φύλλο!!

Όσο για τους γιατρούς...έτσι πιστεύω κ εγώ ρε φίλη,δεν εξηγείται αλλιώς..

Κ τι στο καλό όλες ή έστω 8/10 τελευταία στιγμή κάτι έχουμε? Όχι πέσαν οι παλμοί του παιδιού,όχι είναι μεγάλο δε χωράει,όχι πέρασε η ώρα κ χάνεις ενέργεια..μλκιες ...δε ξέρω αν είναι γ τα λεφτά γτ δεν έχουν τρελή διάφορα στο 200€ αλλά πιστεύω είναι για να μη χάνουν χρόνο..γτ ο χρόνος είναι χρήμα..αν εσύ του φας πχ 6-7 ώρες με τη γέννα σου ενώ θα μπορούσε να σε ξεπεταξει στο 30 λεπτό με καισαρική κ μετά να βάλει κ αλλά ραντεβού νομίζω πως θα διαλέξει το 2ο..

 

Δευτέρα πάω να κάνω υπέρηχο λόγω του τροφοβλάστη να δούμε ότι είναι όλα οκ, αλλά θα βγουν κ τα πρώτα αποτελέσματα που λογικά θα είναι κ το φύλο μέσα !!

Αυτό βλέπω κ εγώ από όλες τις γνωστές κ φίλες μου 5 στις 6 που τις έχω τώρα πρόσφατες με καισαρική...

Just now, Eval είπε:

Σωστά το σκέφτεσαι. Δυστυχώς πλέον πολλοί γιατροί καταφεύγουν στην καισαρική ως η πιο εύκολη λύση.  Άλλοι βλέπουν και το οικονομικό τους όφελος διότι παίρνουν τουλάχιστον 500€ πάνω. Αν έχεις 100% εμπιστοσύνη στο γιατρό σου όμως μη φοβάσαι. Εγώ έχω ακούσει για γιατρούς που γέννησαν φυσιολογικά με το μωρό να βγαίνει με τα πόδια, για γέννες που κρατησαν 15 ώρες σε μεγάλης ηλικίας μητέρα κ παρ όλα συνέχισαν και για άλλους που με την παραμικρή καθυστέρηση εντελώς προληπτικά έκαναν καισαρική.

Η αλήθεια είναι ότι με την γιατρό δεν το έχω συζητήσει ακόμα, ούτε για χρήματα έχω ρωτήσει τίποτα! θεωρούσα ότι είναι νωρίς ακόμα.

 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...