Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Blossombaby είπε:

Αυτό με το μαξιλάρι για τον ύπνο το ψάχνω και εγώ, είχα δει κάτι στα prenatal αλλα δεν ήμουν σε φάση αγορών εκείνη τη στιγμή. Μάλλον θα ξαναπαω να το δω. Δεν εχω ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά αν είμαι ανάσκελα πολλές φορές τουμπάρω στα αριστερά και έχω την αίσθηση ότι σα να πλακώνω τη κοιλιά. Δε ξέρω αν αυτά τα μαξιλάρια κάπως με φρενάρουν λίγο έτσι όπως γυρίζω. Μπορούν και αυτά το μακρόστενα μαξιλάρια να χρησιμοποιηθούν και στο θηλασμό ή είναι άλλα για αυτή τη δουλειά?

Ναι ναι τα ίδια είναι, μαξιλάρια θηλασμού απλά τα εκμεταλλευομαστε οι μανουλες κ για τον ύπνο!!!

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Blossombaby είπε:

Αυτό με το μαξιλάρι για τον ύπνο το ψάχνω και εγώ, είχα δει κάτι στα prenatal αλλα δεν ήμουν σε φάση αγορών εκείνη τη στιγμή. Μάλλον θα ξαναπαω να το δω. Δεν εχω ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά αν είμαι ανάσκελα πολλές φορές τουμπάρω στα αριστερά και έχω την αίσθηση ότι σα να πλακώνω τη κοιλιά. Δε ξέρω αν αυτά τα μαξιλάρια κάπως με φρενάρουν λίγο έτσι όπως γυρίζω. Μπορούν και αυτά το μακρόστενα μαξιλάρια να χρησιμοποιηθούν και στο θηλασμό ή είναι άλλα για αυτή τη δουλειά?

Μπορουν να χρησιμοποιηθούν όπως θέλεις! Ακόμη κ να το κάνεις κουλούρα να ακουμπήσεις το μωράκι!

Είχανε βγάλει κ τα λιντλ ωραία μαξιλάρια θηλασμού μεγάλα. Δεν ξέρω αν τα έχουν συνέχεια ομως. Εγώ έχω απο το μαδερμπειμπι ,το καβαλάω κ κοιμάμαι. Με έχει βολεψει πάρα πολύ στον υπνο.

Δείτε κ το Chicco First Dreams Baby Bear ,είναι αρκουδάκι με μουσική για τον ύπνο! Μου άρεσε πολύ γιατί εκτός από γλυκας έχει πάρα πολύ ωραία μουσικη!

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , EugenJen είπε:

Χαχαχα όχι εντάξει εγώ θέλω την τάξη την δική μου, δεν θέλω τρέλα πράγματα, κ γενικά δεν θα χαλαστω κ άμα δεν είναι κ στην πένα όλα, μόνο με την κουζίνα έχω μια κομπλα δεν αντέχω να βλέπω πιάτα άπλυτα, εκεί έχω τα ψυχολογικά μου!!

Θα το τσεκαρω αλλά δεν νομίζω να είναι τέτοια, είναι μακρόστενη άρα από πού να πιαστεί;;;από την μία καλύτερα γιατί θα έπεφτε πολύ σκύψιμο ενώ με την βάση ειναι καλά για το ύψος μου, από την άλλη βέβαια δεν βολεύει για το μπάνιο μας που είναι μικρό...

Καλά έκανες κ της πήρες μωρεε τα ροζουλια της!! Καλοφορετα να είναι!!!!

Τα προδερμ από ότι βλέπω δεν τα χρησιμοποιει καμία σας ε;;;

Ευχαριστουμε... Να μαστε όλες καλά κουκλα μ

Προδερμ είχα στην αρχή μα μόλις δοκιμάσαμε το πλανετ , πηραμετο ίδιο και για τα δικά μας... Καθαρίζει και μυρίζει πολυ ωραια... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Ευχαριστουμε... Να μαστε όλες καλά κουκλα μ

Προδερμ είχα στην αρχή μα μόλις δοκιμάσαμε το πλανετ , πηραμετο ίδιο και για τα δικά μας... Καθαρίζει και μυρίζει πολυ ωραια... 

Θα πάρω κι εγώ πλανετ γιατί με ότι προϊόν τους έχω παρει, εχω μείνει ευχαριστημένη κ δεν το άλλαξα πάλι. Μου είχε ξεφύγει το μπέιμπι πλανετ!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα πάρω κι εγώ πλανετ γιατί με ότι προϊόν τους έχω παρει, εχω μείνει ευχαριστημένη κ δεν το άλλαξα πάλι. Μου είχε ξεφύγει το μπέιμπι πλανετ!

Παρτο παρτο και θα με θυμηθείς... 

Έβγαλα όλα τα μωρουδιακα του γιου.. Χαμός... Μπλε γκρι κυπαρίσσι γαλαζια πράσινα... Ποπο το θα φοράει η μπεμπα? Εχω παθει σοκ... Ευτυχώς της πηρα κάποια ροζ χαχα

Μέχρι και οι κάλτσες είναι μπλε. Όλες και τα παπουτσια του όλα μπλε και πρασινα.. Και γκρι... Ποπο ποπο εχω ένα σωρό μπλε ρουχα Ααααα

Σοκκκκκ

  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια για την συμπαράσταση. Πραγματικά εκείνη την ώρα πίστεψα ότι δε θα τον πιάσουμε ποτέ, αλλά ευτυχώς δεν πανικοβλήθηκα... τελικά χώθηκα η μισή κάτω από το αυτοκίνητο από τη μια μεριά (πώς τα κατάφερα με την κοιλιά ακόμα δε ξέρω), ο άντρας μου από την άλλη μεριά, και τον έπιασα στο τσαφ όταν πήγαινε να σκαρφαλώσει μέσα στην μηχανή. Τέλος καλό όλα καλά, αλλά τώρα κάθε φορά που θα ανοίγω την πόρτα να μπω ή να βγω από το διαμέρισμα θα φοβάμαι και θα προσέχω σαν τρελή, γιατί είμαστε ισόγειο και πάνω στο δρόμο. Γενικά στις γάτες δεν αρέσουν οι αλλαγές, αλλά ο δικός μας ο μικρός είναι πολύ φοβιτσιάρης και είχε αγριέψει ήδη από το αυτοκίνητο που τον φέρναμε, άλλαξε και περιβάλλον ήδη 2 φορές την τελευταία εβδομάδα, οπότε του ήρθαν πολλά μαζεμένα και πανικοβλήθηκε.

 

5 hours ago, Blossombaby said:

Girls καλημέρα! @Renez @Eva137 διαβάζω για τις γατούλες και τα σκυλάκια σας.. τα αγαπώ τόσο πολύ, εμείς δεν έχουμε αλλά θα το ήθελα πολύ να μεγαλώσει το παιδάκι μας με ένα κατοικίδιο νομίζω προσφέρει πολλά στην ανάπτυξή τους και πώς αντιλαμβάνονται το περιβάλλον τους. Λοιπόν έβαλα χθες στο utube να δω μωράκια 25 εβδομάδων, αχ Θεέ μου είναι ολόκληρα πλασματάκια μέσα μας. Μα δεν είναι ένα θαύμα? Μερικές φορές δυσκολεύομαι να το πιστέψω...

Κι εγώ τα ψάχνω αυτά στο ιντερνετ! Σήμερα μπαίνω στην 27η εβδομάδα (απίστευτο!) και ο μπέμπης είναι πια σε μέγεθος κουνουπιδιού και περίπου 1 κιλό... ολόκληρο μωράκι!:wub:

 

4 hours ago, EugenJen said:

Καλημέρα πολυλογουδες μου, δεν μπήκα χθες το απόγευμα κ ποοοσα είπατε πάλι!!

@Jasmine@ γλυκούλα μου ελπίζω σήμερα να ξυπνήσεις με καλύτερη ψυχολογία, οι άτιμες οι ορμόνες μας κάνουν άνω κάτω γι'αυτό είμαστε εδώ να τα λέμε η μία στην άλλη!!να μην νιώθεις άσχημα όμως οπότε σε πιάνει να το αφήνεις να φεύγει κ να ξέσπας! 

Κορίτσια χθες πήγαμε στην βαφτιστηρα μας κ γυρίσαμε με ένα αμάξι φορτωμένο μέχρι πάνω!!καρότσι , μπανάκι, ζυγαριά, πάρκο κ πόσα άλλα,τα έχω στο σαλόνι κ έχω απελπιστει που θα τα βάλω όλα αυτά!!

Αχ ,τί ωραία που πήρες τόσα πράγματα από την βαφτιστήρα σου... είναι μεγάλη βοήθεια και θα γεμίσει και όλο το σπίτι μωρουδίλα!!

 

2 hours ago, Renez said:

Πραγματικά ειναι ένα θαύμα..πόσο υπέροχη είναι τελικά η φύση ε?

Δύο πλασματα της δημιουργούν ένα νέο πλάσμα..που βγαίνει από μέσα μας..κ συνδιάζει ενα κομμάτι του πατέρα κ ένα της μητέρας..που μεγαλώνει μέσα μας για 9 μήνες κ μετά είναι πλάι μας σε όλη μας τη ζωή κ εμείς τη δική του..

Αχχχ @Blossombaby το ορδές σκέψεις με έβαλες να κάνω πρωί πρωί..σε ευχαριστώ..

Όσο για τα κατοικίδια όχι μόνο επειδή έχω εγώ αλλά πράγματικα πιστεύω κ βάση ερευνών πώς κάνει πάρα πολύ καλό στη ψυχοσύνθεση των παιδιων..τους μαθαίνει να αγαπανε,να φροντίζουν,να γίνονται υπεύθυνα ακόμη κ στο τέλος τον αποχωρισμό..συν ότι επιστήμονες λένε πως νεογέννητα με σκυλάκια ή γατάκια στο σπίτι αποκτούν περισσοτερα αντισώματα ιδίως στα πνευμόνια τους !!

Αλλά.θα συμβουλευα οικογένειες που δεν έχουν ήδη κατοικίδια να μην κάνουν το λάθος να πάρουν όταν το μωρο είναι νεογέννητο γιατί θα έχουν διπλααασια κούραση γτ κ το σκυλί ή το γατί όταν είναι μικρά είναι σαν μωρά...κάνουν ζημιές,λερώνουν κτλ κτλ οπότε μια μανούλα με ένα μωρό κ ενα κουτάβι πχ θα τα παίξει σίγουρα κ δυστυχώς συνήθως τη "πληρώνει" το κατοικίδιο...

Συμφωνώ σε όλα όσα λες για τα κατοικίδια και πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω αυτούς που λένε ότι πρέπει να τα "ξεφορτωθείς" όταν κάνεις παιδιά... εκτός από απαράδεκτο (γιατί είναι και αυτά οικογένειά σου) είναι και παράλογο. Καλά εμένα μου την κάνουν αυτή τη τρελή ερώτηση και κάθε φορά που μετακομίζω: "Τα γατιά τί θα τα κάνεις?", άκου τώρα. Τί εννοείς? Θα τα πάρω μαζί μου. Τί, θα τα αφήσω στο δρόμο ή θα τα δώσω σε άλλους επειδή βαριέμαι να τα κουβαλήσω?:wacko:

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια για την συμπαράσταση. Πραγματικά εκείνη την ώρα πίστεψα ότι δε θα τον πιάσουμε ποτέ, αλλά ευτυχώς δεν πανικοβλήθηκα... τελικά χώθηκα η μισή κάτω από το αυτοκίνητο από τη μια μεριά (πώς τα κατάφερα με την κοιλιά ακόμα δε ξέρω), ο άντρας μου από την άλλη μεριά, και τον έπιασα στο τσαφ όταν πήγαινε να σκαρφαλώσει μέσα στην μηχανή. Τέλος καλό όλα καλά, αλλά τώρα κάθε φορά που θα ανοίγω την πόρτα να μπω ή να βγω από το διαμέρισμα θα φοβάμαι και θα προσέχω σαν τρελή, γιατί είμαστε ισόγειο και πάνω στο δρόμο. Γενικά στις γάτες δεν αρέσουν οι αλλαγές, αλλά ο δικός μας ο μικρός είναι πολύ φοβιτσιάρης και είχε αγριέψει ήδη από το αυτοκίνητο που τον φέρναμε, άλλαξε και περιβάλλον ήδη 2 φορές την τελευταία εβδομάδα, οπότε του ήρθαν πολλά μαζεμένα και πανικοβλήθηκε.

 

Κι εγώ τα ψάχνω αυτά στο ιντερνετ! Σήμερα μπαίνω στην 27η εβδομάδα (απίστευτο!) και ο μπέμπης είναι πια σε μέγεθος κουνουπιδιού και περίπου 1 κιλό... ολόκληρο μωράκι!:wub:

 

Αχ ,τί ωραία που πήρες τόσα πράγματα από την βαφτιστήρα σου... είναι μεγάλη βοήθεια και θα γεμίσει και όλο το σπίτι μωρουδίλα!!

 

Συμφωνώ σε όλα όσα λες για τα κατοικίδια και πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω αυτούς που λένε ότι πρέπει να τα "ξεφορτωθείς" όταν κάνεις παιδιά... εκτός από απαράδεκτο (γιατί είναι και αυτά οικογένειά σου) είναι και παράλογο. Καλά εμένα μου την κάνουν αυτή τη τρελή ερώτηση και κάθε φορά που μετακομίζω: "Τα γατιά τί θα τα κάνεις?", άκου τώρα. Τί εννοείς? Θα τα πάρω μαζί μου. Τί, θα τα αφήσω στο δρόμο ή θα τα δώσω σε άλλους επειδή βαριέμαι να τα κουβαλήσω?:wacko:

Χαχαχα έτσι κ εμάς κάθε φορά που πηγαίναμε σε εκθέσεις εκτός Αθηνών (δλδ 2-3 φορές τον χρόνο σε Θεσσαλονίκη-λαρισσα κτλ..) η ίδια ερώτηση..τα σκυλιά τι θα τα κάνετε? Έμεινα έγκυος το ίδιο.. έλεος...

Just now, Ninamc είπε:

Ευχαριστουμε... Να μαστε όλες καλά κουκλα μ

Προδερμ είχα στην αρχή μα μόλις δοκιμάσαμε το πλανετ , πηραμετο ίδιο και για τα δικά μας... Καθαρίζει και μυρίζει πολυ ωραια... 

Η @EugenJen νομίζω εννοεί της προδερμ κρεμα,σαμπουάν κτλ όχι το απορρυπαντικό..

Όσο για απορρυπαντικό κ εγώ πλανετ πήρα για τον μπέμπη κ έχω κ για τα πιάτα το ίδιο..

Ευγενακι μου αν εννοείς κρέμες κτλ που κατάλαβα θα σου πω ότι δε σημαίνει τπτ που δε τα χρησιμοποιει καμια μας..οι πιο πολλές ούτως ή άλλως στη τυχη πηραμε ότι πήραμε. Δοκίμασε τα κ αν δεν κάνουν στη μπέμπα τα αλλάζεις,σιγά!!

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς)

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Αρεταίειο)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

 @Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρας)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 22/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 29!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 18!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια για την συμπαράσταση. Πραγματικά εκείνη την ώρα πίστεψα ότι δε θα τον πιάσουμε ποτέ, αλλά ευτυχώς δεν πανικοβλήθηκα... τελικά χώθηκα η μισή κάτω από το αυτοκίνητο από τη μια μεριά (πώς τα κατάφερα με την κοιλιά ακόμα δε ξέρω), ο άντρας μου από την άλλη μεριά, και τον έπιασα στο τσαφ όταν πήγαινε να σκαρφαλώσει μέσα στην μηχανή. Τέλος καλό όλα καλά, αλλά τώρα κάθε φορά που θα ανοίγω την πόρτα να μπω ή να βγω από το διαμέρισμα θα φοβάμαι και θα προσέχω σαν τρελή, γιατί είμαστε ισόγειο και πάνω στο δρόμο. Γενικά στις γάτες δεν αρέσουν οι αλλαγές, αλλά ο δικός μας ο μικρός είναι πολύ φοβιτσιάρης και είχε αγριέψει ήδη από το αυτοκίνητο που τον φέρναμε, άλλαξε και περιβάλλον ήδη 2 φορές την τελευταία εβδομάδα, οπότε του ήρθαν πολλά μαζεμένα και πανικοβλήθηκε.

 

Κι εγώ τα ψάχνω αυτά στο ιντερνετ! Σήμερα μπαίνω στην 27η εβδομάδα (απίστευτο!) και ο μπέμπης είναι πια σε μέγεθος κουνουπιδιού και περίπου 1 κιλό... ολόκληρο μωράκι!:wub:

 

Αχ ,τί ωραία που πήρες τόσα πράγματα από την βαφτιστήρα σου... είναι μεγάλη βοήθεια και θα γεμίσει και όλο το σπίτι μωρουδίλα!!

 

Συμφωνώ σε όλα όσα λες για τα κατοικίδια και πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω αυτούς που λένε ότι πρέπει να τα "ξεφορτωθείς" όταν κάνεις παιδιά... εκτός από απαράδεκτο (γιατί είναι και αυτά οικογένειά σου) είναι και παράλογο. Καλά εμένα μου την κάνουν αυτή τη τρελή ερώτηση και κάθε φορά που μετακομίζω: "Τα γατιά τί θα τα κάνεις?", άκου τώρα. Τί εννοείς? Θα τα πάρω μαζί μου. Τί, θα τα αφήσω στο δρόμο ή θα τα δώσω σε άλλους επειδή βαριέμαι να τα κουβαλήσω?:wacko:

Έτσι ακριβώς γέμισε το σπίτι μας μωρουδιλα!!! Κ επιτέλους έχω κ εγώ καρότσι!!!!χιχιχ:x

 

@Renez για τα απορρυπαντικά ρωτούσα, βασικά γενικά για τα προδερμ γιατί με τον βάφτιστηρα μου όλο τέτοια του παίρναμε ... Τώρα πήρα απορρυπαντικό Αρκάδι που μου είπε η κουνιάδα μου για να πλύνω όλα όσα μου έδωσαν καρότσιου κλπ κ μετά θα δοκιμάσω κ τα άλλα, διάβασα κ για το απορρυπαντικό της chicco ότι μυρίζει σαν πούδρα...είμαι της μυρωδιάς εγώ!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Έτσι ακριβώς γέμισε το σπίτι μας μωρουδιλα!!! Κ επιτέλους έχω κ εγώ καρότσι!!!!χιχιχ:x

 

@Renez για τα απορρυπαντικά ρωτούσα, βασικά γενικά για τα προδερμ γιατί με τον βάφτιστηρα μου όλο τέτοια του παίρναμε ... Τώρα πήρα απορρυπαντικό Αρκάδι που μου είπε η κουνιάδα μου για να πλύνω όλα όσα μου έδωσαν καρότσιου κλπ κ μετά θα δοκιμάσω κ τα άλλα, διάβασα κ για το απορρυπαντικό της chicco ότι μυρίζει σαν πούδρα...είμαι της μυρωδιάς εγώ!!

Κι εγώ είμαι της μυρωδιάς όχι όμως για το μωρό! Έτσι και στο αφρολουτρο κ σαμπουάν του θα προτιμήσω αυτό με τη λιγότερη μυρωδιά. Και στο απορρυπαντικό ρούχων! 

Το Αρκάδι δε μυρίζει . Έχω χρησιμοποιήσει όμως κ το εύρηκα το πράσινο του οποίου Μ αρέσει πολύ η μυρωδιά του, όχι υπερβολική,διακριτικη κ ωραία. Ψήθηκα όμως να πάρω κι εγώ πλανετ την επόμενη φορά!

Στα δικά μας δε το συζητώ!!Θέλω να απλώνω στο μπαλκόνι κ να μυρίζει όλο το σπιτι:)

Δε μας είπες για το καρότσι!!! Ωραίο?:)

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ είμαι της μυρωδιάς όχι όμως για το μωρό! Έτσι και στο αφρολουτρο κ σαμπουάν του θα προτιμήσω αυτό με τη λιγότερη μυρωδιά. Και στο απορρυπαντικό ρούχων! 

Το Αρκάδι δε μυρίζει . Έχω χρησιμοποιήσει όμως κ το εύρηκα το πράσινο του οποίου Μ αρέσει πολύ η μυρωδιά του, όχι υπερβολική,διακριτικη κ ωραία. Ψήθηκα όμως να πάρω κι εγώ πλανετ την επόμενη φορά!

Στα δικά μας δε το συζητώ!!Θέλω να απλώνω στο μπαλκόνι κ να μυρίζει όλο το σπιτι:)

Δε μας είπες για το καρότσι!!! Ωραίο?:)

 

Έτσι κ εγώ με τις μυρωδιες ,θέλω να μυρίζουν τα ρουχαλακια...βάζετε κ μαλακτικό στα μωρουδιακα ;;

 

Πολύ ωραίο είναι το καροτσάκι μας, είναι σε αποχρώσεις γκρι αλλά έχει σχεδιακια , κ λίγο Μπορντώ, το μόνο κακό είναι ότι έχει ξύλινο σκελετό οπότε είναι λίγο δύσκολο να το ανεβοκατεβαζω στις σκάλες,όταν λείπει ο άντρας μου, σαν πρώτη λύση σκεφτήκαμε να φτιάξω ένα κάλυμματακι κ να το έχω μόνιμα κάτω στην είσοδο..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Έτσι κ εγώ με τις μυρωδιες ,θέλω να μυρίζουν τα ρουχαλακια...βάζετε κ μαλακτικό στα μωρουδιακα ;;

 

Πολύ ωραίο είναι το καροτσάκι μας, είναι σε αποχρώσεις γκρι αλλά έχει σχεδιακια , κ λίγο Μπορντώ, το μόνο κακό είναι ότι έχει ξύλινο σκελετό οπότε είναι λίγο δύσκολο να το ανεβοκατεβαζω στις σκάλες,όταν λείπει ο άντρας μου, σαν πρώτη λύση σκεφτήκαμε να φτιάξω ένα κάλυμματακι κ να το έχω μόνιμα κάτω στην είσοδο..

Το καλύτερο μου φαίνεται αυτο με το κάλυμμα !!

Εγώ κάπου διάβασα αντί για μαλακτικό στα μωρά να βάζουμε λίγο ξύδι λευκό κ Μ αρέσει η ιδέα ως πιο φυσικο..επίσης εγώ πχ βάζω ξύδι μια στο τόσο στις πετσέτες κ τις κάνει πολύ αφρατες οπότε μάλλον για αυτό το προτινουν σαν μαλακτικό..τώρα από μυρωδιά θα σε στεναγχωρισω καθώς είναι άοσμο αφού πλυθεί..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το καλύτερο μου φαίνεται αυτο με το κάλυμμα !!

Εγώ κάπου διάβασα αντί για μαλακτικό στα μωρά να βάζουμε λίγο ξύδι λευκό κ Μ αρέσει η ιδέα ως πιο φυσικο..επίσης εγώ πχ βάζω ξύδι μια στο τόσο στις πετσέτες κ τις κάνει πολύ αφρατες οπότε μάλλον για αυτό το προτινουν σαν μαλακτικό..τώρα από μυρωδιά θα σε στεναγχωρισω καθώς είναι άοσμο αφού πλυθεί..

Αυτό με το ξύδι το κάνω κ εγώ, δεν είχα σκεφτεί να το κάνω κ με τα μωρουδιακα, ένα δίκιο το έχεις...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Αυτό με το ξύδι το κάνω κ εγώ, δεν είχα σκεφτεί να το κάνω κ με τα μωρουδιακα, ένα δίκιο το έχεις...

Έτσι κ αλλιβςε τις κρεμουλες κ τα λαδακια τους μετά το μπάνιο θα μυρίζουν όχι μόνο τα ρούχα αλλά κ όλο το σπίτι μωρουδιλα :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Έτσι κ εγώ με τις μυρωδιες ,θέλω να μυρίζουν τα ρουχαλακια...βάζετε κ μαλακτικό στα μωρουδιακα ;;

 

Πολύ ωραίο είναι το καροτσάκι μας, είναι σε αποχρώσεις γκρι αλλά έχει σχεδιακια , κ λίγο Μπορντώ, το μόνο κακό είναι ότι έχει ξύλινο σκελετό οπότε είναι λίγο δύσκολο να το ανεβοκατεβαζω στις σκάλες,όταν λείπει ο άντρας μου, σαν πρώτη λύση σκεφτήκαμε να φτιάξω ένα κάλυμματακι κ να το έχω μόνιμα κάτω στην είσοδο..

Καλη ιδέα το κάλυμμα!!

Just now, Renez είπε:

Το καλύτερο μου φαίνεται αυτο με το κάλυμμα !!

Εγώ κάπου διάβασα αντί για μαλακτικό στα μωρά να βάζουμε λίγο ξύδι λευκό κ Μ αρέσει η ιδέα ως πιο φυσικο..επίσης εγώ πχ βάζω ξύδι μια στο τόσο στις πετσέτες κ τις κάνει πολύ αφρατες οπότε μάλλον για αυτό το προτινουν σαν μαλακτικό..τώρα από μυρωδιά θα σε στεναγχωρισω καθώς είναι άοσμο αφού πλυθεί..

Κι εγώ βάζω λίγο λευκό ξύδι,όχι σε κάθε πλύση.

Στα μπεμπέ δεν βάζω μαλακτικό μόνο ξυδακι κι εκεί κάποιες φορές !

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το καλύτερο μου φαίνεται αυτο με το κάλυμμα !!

Εγώ κάπου διάβασα αντί για μαλακτικό στα μωρά να βάζουμε λίγο ξύδι λευκό κ Μ αρέσει η ιδέα ως πιο φυσικο..επίσης εγώ πχ βάζω ξύδι μια στο τόσο στις πετσέτες κ τις κάνει πολύ αφρατες οπότε μάλλον για αυτό το προτινουν σαν μαλακτικό..τώρα από μυρωδιά θα σε στεναγχωρισω καθώς είναι άοσμο αφού πλυθεί..

Ξυδάκι λευκό εγώ έβαζα αντί για μαλακτικό όσο ήταν μικρούλι, μυρωδιά γιοκ,κ όχι το ιδιο μαλακουλια! Δεν το έχω τόσο με τις μυρωδιές κ τα μαλακτικό ούτε στα δικά μας ρούχα, καμμία φορά βάζω από τα μπεμπέ κιόλας. Δν χρειάζονται έντονα αρώματα στα πολυ μπεμπέ,ας περάσουν εστω 4 μήνες να δούμε μήπως βγάλουν κ κανα δερματικο, να είναι κ τα πνευμονακια μας καθαρουλια κ βλέπουμε! Έχουν Χρόνια για φρουφρου κι αρώματα!!! Νταξ λίγο μπεμπιλα τη θελω κ όντως το chicco είναι το πιο μυρωδάτο!

Υπάρχουν κ για τα μπιμπερό απορρυπαντικά παιδικά, εγώ με αυτά τα έπλενα κ σφουγγάρι διαφορετικό από τα δικά μας κι όχι αυτά τα βουρτσακια. 

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...