Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Άντε καλέ γιατί να κολλήσεις;;;εμείς μια το πάρτυ ,μια η καμπύλη το χάσαμε το μπανάκι μας αυτό το σουκου, αλλά το επόμενο θα βγάλω κ εγώ την κοιλάρα μου έξω!!

Πολύ άγχος το χω το πρώτο μπάνιο μου, να δω πως θα μπω , πως θα βγω, θα κρυώνω;;

Μακάρι το κορίτσι απλα να μην έχει χρόνο να μας γράψει!!

Θα σε αφήσουν να βάλεις τα δικά σου στο νοσοκομείο;;όχι μωρέ, ειδικά εσύ που δεν θα έχεις κ λίκνο σπίτι τσάμπα τα χρήματα, πάρε κούνιας να τα έχεις, εδώ εγώ που θα έχω κ λίκνο το σκεφτόμαι να πάρω μόνο κούνιας κ να τα περνάω από κάτω από το στρωματακι..

Φυσικά κ θα με αφήσουν.... μα για το καρότσι δε θα είναι τεράστια; Θα μου πεις που θα τα πας τα παιδιά με σεντόνι χειμωνιάτικα;;;Πουθενά... έτσι σκέφτομαι βλακείες κ κάνω παραπανίσια έξοδα... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ ξέρεις τι σκέφτομαι; Λέω στο νοσοκομείο θα πάρω σεντονακια! Κ θέλω να έχω κ σεντονακια για το καρότσι... αυτά της κούνιας δε θα είναι τεράστια; Μήπως πρέπει να πάρω κ λίκνου;

Στο μαιευτήριο κ στο καρότσι κ όπου το ακουμπάς γενικα θα βάλεις πάνες αγκαλιάς, μικρά σεντονακια σαν λικνου είναι. Εγώ είχα πάρει κ πάλι πήρα αυτά των τζάμπο γτ μ βγήκαν καλά. Βάζεις κ της κουνιας διπλά αλλά να μν έχουν λάστιχο. Γενικά όμως στη κούνια βολεύει το λάστιχο. 

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ ξέρεις τι σκέφτομαι; Λέω στο νοσοκομείο θα πάρω σεντονακια! Κ θέλω να έχω κ σεντονακια για το καρότσι... αυτά της κούνιας δε θα είναι τεράστια; Μήπως πρέπει να πάρω κ λίκνου;

Σε λίκνο θα είναι πρώτα??

Εμένα που κοιμόταν στο Πορτ μπεμπέ ,βολεύτηκα με βαμβακερα σεντόνια μικρά(τις  λεγόμενες πανες) που τα χρησιμοποιούμε παντού!

Δες διαστάσεις λικνου(ή όπου θα κοιμάται) κ αγόρασε πάνες αγκαλιας αλλά μεγάλες,σεντόνια είναι αλλά τα λενε έτσι

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Φυσικά κ θα με αφήσουν.... μα για το καρότσι δε θα είναι τεράστια; Θα μου πεις που θα τα πας τα παιδιά με σεντόνι χειμωνιάτικα;;;Πουθενά... έτσι σκέφτομαι βλακείες κ κάνω παραπανίσια έξοδα... 

Για το καρότσι κ εγώ αυτό που λέει η @Christinα σκεφτόμουν, τα σεντονακια αγκάλιας, 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Σε λίκνο θα είναι πρώτα??

Εμένα που κοιμόταν στο Πορτ μπεμπέ ,βολεύτηκα με βαμβακερα σεντόνια μικρά(τις  λεγόμενες πανες) που τα χρησιμοποιούμε παντού!

Δες διαστάσεις λικνου(ή όπου θα κοιμάται) κ αγόρασε πάνες αγκαλιας αλλά μεγάλες,σεντόνια είναι αλλά τα λενε έτσι

 

Just now, Christinα είπε:

Στο μαιευτήριο κ στο καρότσι κ όπου το ακουμπάς γενικα θα βάλεις πάνες αγκαλιάς, μικρά σεντονακια σαν λικνου είναι. Εγώ είχα πάρει κ πάλι πήρα αυτά των τζάμπο γτ μ βγήκαν καλά. Βάζεις κ της κουνιας διπλά αλλά να μν έχουν λάστιχο. Γενικά όμως στη κούνια βολεύει το λάστιχο. 

Δε θα έχω λικνο... κούνια κατευθείαν! Οκ λοιπόν θα ψάξω αυτές τις πάνες αγκαλιάς! Έχει κ στο spitishop?


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Άντε καλέ γιατί να κολλήσεις;;;εμείς μια το πάρτυ ,μια η καμπύλη το χάσαμε το μπανάκι μας αυτό το σουκου, αλλά το επόμενο θα βγάλω κ εγώ την κοιλάρα μου έξω!!

Πολύ άγχος το χω το πρώτο μπάνιο μου, να δω πως θα μπω , πως θα βγω, θα κρυώνω;;

Μακάρι το κορίτσι απλα να μην έχει χρόνο να μας γράψει!!

Θα σε αφήσουν να βάλεις τα δικά σου στο νοσοκομείο;;όχι μωρέ, ειδικά εσύ που δεν θα έχεις κ λίκνο σπίτι τσάμπα τα χρήματα, πάρε κούνιας να τα έχεις, εδώ εγώ που θα έχω κ λίκνο το σκεφτόμαι να πάρω μόνο κούνιας κ να τα περνάω από κάτω από το στρωματακι..

Στο μαιευτήριο παίρνουμε τα δικά μας στης Πάτρας κ ρούχα μωρού κ πετσέτες.  Γενικά όπου ακουμπάμε το μωρό πχ καναπέ,κρεββάτι, ριλαξ,καρότσι,αγκαλιές τρίτων βάζουμε αυτή τη πάνα αγκαλιάς. Με τέτοιες το τυλίγουμε, αυτό που λέγαμε σαν φασκιωμα ελαφρύ κ μέσα από τη μικρή χειμωνιάτικη κουβέρτα μν ακουμπάει τα τυπου μαλλινα γτ μπορεί να το ερεθίζει κ επίσης ζεσταίνει πιο πολύ. Τα πανωσεντονα είναι αρκετά μεγάλα για αρχή. Κ το καλοκαιράκι σκεπάζεις με τέτοιες ,εγώ είχα σαν σεντονακια με δαντελιτσα γύρω γύρω που μ έπλεξε η μαμα μ.

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Δε θα έχω λικνο... κούνια κατευθείαν! Οκ λοιπόν θα ψάξω αυτές τις πάνες αγκαλιάς! Έχει κ στο spitishop?

Έχει παντού, μπορεί να το λένε κ μουσελινα αλλά να δεις να είναι σαν σεντονακι το ύφασμα να βολεύει για παντού κ όλες τις εποχές, αυτές του τζάμπο είναι κ λίγο χνουδωτουλες χειμερινές 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Στο μαιευτήριο παίρνουμε τα δικά μας στης Πάτρας κ ρούχα μωρού κ πετσέτες.  Γενικά όπου ακουμπάμε το μωρό πχ καναπέ,κρεββάτι, ριλαξ,καρότσι,αγκαλιές τρίτων βάζουμε αυτή τη πάνα αγκαλιάς. Με τέτοιες το τυλίγουμε, αυτό που λέγαμε σαν φασκιωμα ελαφρύ κ μέσα από τη μικρή χειμωνιάτικη κουβέρτα μν ακουμπάει τα τυπου μαλλινα γτ μπορεί να το ερεθίζει κ επίσης ζεσταίνει πιο πολύ. Τα πανωσεντονα είναι αρκετά μεγάλα για αρχή. Κ το καλοκαιράκι σκεπάζεις με τέτοιες ,εγώ είχα σαν σεντονακια με δαντελιτσα γύρω γύρω που μ έπλεξε η μαμα μ.

Έχει παντού, μπορεί να το λένε κ μουσελινα αλλά να δεις να είναι σαν σεντονακι το ύφασμα να βολεύει για παντού κ όλες τις εποχές, αυτές του τζάμπο είναι κ λίγο χνουδωτουλες χειμερινές 

Όντως;;πρώτη φορά το ακούω!! Είχαν κατά νου να πάρω στο μαιευτήριο πάνες αγκαλιας για όταν θα την πιάνω αλλά όχι κ για το νοσοκομείο!! Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Δε θα έχω λικνο... κούνια κατευθείαν! Οκ λοιπόν θα ψάξω αυτές τις πάνες αγκαλιάς! Έχει κ στο spitishop?

Παντού έχει! Όπως είπε η Χριστίνα είναι αυτές που είναι σαν σεντόνι,οι λίγο πιο χοντρουλες(είχα πάρει κι εγώ από τα τζάμπο αυτές) κ οι πιο λεπτές που είναι οι μουσελίνες!

Εγώ είχα λίγο απ' όλα κ με βολεψαν πάρα πολύ όλα!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Όντως;;πρώτη φορά το ακούω!! Είχαν κατά νου να πάρω στο μαιευτήριο πάνες αγκαλιας για όταν θα την πιάνω αλλά όχι κ για το νοσοκομείο!! Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!!

Καλέ εσύ στην Αθήνα σε ιδιωτικό δν γεννας? Εκεί δν χρειάζεται! Στη Πάτρα όμως δν τα παρέχουν αυτά στα ιδιωτικά! 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Όντως;;πρώτη φορά το ακούω!! Είχαν κατά νου να πάρω στο μαιευτήριο πάνες αγκαλιας για όταν θα την πιάνω αλλά όχι κ για το νοσοκομείο!! Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!!

Κορίτσι που γέννας??? Άλλα χρειάζεσαι στο δημόσιο αλλά στο ιδιωτικό!

Στα ιδιωτικά στην Αθήνα δε χρειάζεσαι τίποτα να έχεις μαζί . Μόνο για να φύγεις!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Καλέ εσύ στην Αθήνα σε ιδιωτικό δν γεννας? Εκεί δν χρειάζεται! Στη Πάτρα όμως δν τα παρέχουν αυτά στα ιδιωτικά! 

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Κορίτσι που γέννας??? Άλλα χρειάζεσαι στο δημόσιο αλλά στο ιδιωτικό!

Στα ιδιωτικά στην Αθήνα δε χρειάζεσαι τίποτα να έχεις μαζί . Μόνο για να φύγεις!!

Αααααα οκ!!! Ναι στο Ρέα, Μα λέω και εγώ σε τοσα μαιευτήρια έχω πάει τι στο καλό;;δεν θα το είχα παρατηρήσει;;αφού σε όλα λευκά σεντονακια θυμάμαι!! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ εγώ στο δημοσιο πάλι πρέπει να τα έχω όλο κ για το μωρό κ για εμένα..

Βέβαια εν μέρη το θέλω γτ είμαι κ λίγο σιχασιαρα κ προτιμώ τα δικά μας αλλά ξέρω πως θα πρέπει να φτιάξω βαλιτσαρα!!

Ρε σεις δείτε λίγο τη δημοσίευση που έκανα για τις μαίες να μου πείτε γνώμη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πφφφ εγώ στο δημοσιο πάλι πρέπει να τα έχω όλο κ για το μωρό κ για εμένα..

Βέβαια εν μέρη το θέλω γτ είμαι κ λίγο σιχασιαρα κ προτιμώ τα δικά μας αλλά ξέρω πως θα πρέπει να φτιάξω βαλιτσαρα!!

Ρε σεις δείτε λίγο τη δημοσίευση που έκανα για τις μαίες να μου πείτε γνώμη..

Που?

Το βρήκα...Αργώ αλλά στροφαρω...

Πόσο δίκιο έχεις κ πόσο έτσι πρέπει να είναι!Έχω την εντύπωση πως έτσι μπορείς να το κάνεις στις κλινικές που παρέχουν το τοκετός σαν το σπίτι,πολύ διαδεδομένο πλέον. Τώρα για τη μαία να ρωτήσεις τν γιατρό σ γτ θα συνεργάζεται με κάποια,να του τα πεις αυτά!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πφφφ εγώ στο δημοσιο πάλι πρέπει να τα έχω όλο κ για το μωρό κ για εμένα..

Βέβαια εν μέρη το θέλω γτ είμαι κ λίγο σιχασιαρα κ προτιμώ τα δικά μας αλλά ξέρω πως θα πρέπει να φτιάξω βαλιτσαρα!!

Ρε σεις δείτε λίγο τη δημοσίευση που έκανα για τις μαίες να μου πείτε γνώμη..

Βρε αγάπη ο γιατρός σου μαία δεν έχει;;Δεν ξέρω κ πως λειτουργεί, αλλά δεν νομίζω να σου πει ότι δεν γίνεται να έχεις μαία..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πφφφ εγώ στο δημοσιο πάλι πρέπει να τα έχω όλο κ για το μωρό κ για εμένα..

Βέβαια εν μέρη το θέλω γτ είμαι κ λίγο σιχασιαρα κ προτιμώ τα δικά μας αλλά ξέρω πως θα πρέπει να φτιάξω βαλιτσαρα!!

Ρε σεις δείτε λίγο τη δημοσίευση που έκανα για τις μαίες να μου πείτε γνώμη..

Λοιπόν ο γιατρός μου έχει 2 μαίες κ όταν μενω μόνη μαζί τους τους κάνω ερωτήσεις για το θηλασμό κλπ... με οποία νιώσω καλύτερα θα της ζητήσω να έρθει στο νοσοκομείο έξτρα να με βοηθήσει να θηλάσω, όχι όλη μέρα να είναι εκεί ξέρεις λίγο να μου δείξει Πως βάζω το παιδί κλπ με το αζημίωτο φυσικά! Δε ξέρω τι θα ζητήσει...

Τώρα για τη διαδικασία της γεννάς δε ξέρω γιατί θα κάνω καισαρική όποτε είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα! Αλλά τον άλλο μήνα έχω κανονίσει να πάω στα μαθήματα ανώδυνου μια μέρα να ρωτήσω τη μαία διαφορά πράγματα που θέλω! 
οσο για τη βαλίτσαρα από τώρα σκέφτομαι τι θα πρωτοχωρεσει σεντόνια; Πετσέτες; Ρούχα; Πιστολάκι; Σαμπουάν κλπ; 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...