Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Εμένα επειδή μένω Πάτρα καμία μα καμία από φίλες, συγγενεις και γνωστές δεν έχει γεννήσει φυσιολογικά... Γι' αυτό και δεν διάλεξα πατρινο γιατρό, είχα και μια τραυματική εμπειρία με εναν σε κάποια φάση που μου είχε πει πως δεν θα κάνω ευκολα παιδι αν δεν κάνω θεραπεία με κάτι φάρμακα (ενώ προσπαθούσα για το πρώτο) Το μόνο καλό με την Πάτρα είναι οι τιμές τόσο του γιατρού όσο και των κλινικών. Καμία σχέση με Αθηνα! Όμως στην Αθήνα οι περισσότερες τα καταφέρνουν με φυσιολογικό. Πόσο σας έχουν πει οι γιατροι σας; Έχετε ρωτησει; Εμένα 1500 φτ 1800 καισαρική. Αν δεν έχει αλλάξει σε κάτι από την πρώτη γέννα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Δευτέρα πάω να κάνω υπέρηχο λόγω του τροφοβλάστη να δούμε ότι είναι όλα οκ, αλλά θα βγουν κ τα πρώτα αποτελέσματα που λογικά θα είναι κ το φύλο μέσα !!

Αυτό βλέπω κ εγώ από όλες τις γνωστές κ φίλες μου 5 στις 6 που τις έχω τώρα πρόσφατες με καισαρική...

Η αλήθεια είναι ότι με την γιατρό δεν το έχω συζητήσει ακόμα, ούτε για χρήματα έχω ρωτήσει τίποτα! θεωρούσα ότι είναι νωρίς ακόμα.

 

Αγάπη κάνε μια κουβέντα σιγά σιγά..να υπολογίσετε και το budget σας..

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Εμένα επειδή μένω Πάτρα καμία μα καμία από φίλες, συγγενεις και γνωστές δεν έχει γεννήσει φυσιολογικά... Γι' αυτό και δεν διάλεξα πατρινο γιατρό, είχα και μια τραυματική εμπειρία με εναν σε κάποια φάση που μου είχε πει πως δεν θα κάνω ευκολα παιδι αν δεν κάνω θεραπεία με κάτι φάρμακα (ενώ προσπαθούσα για το πρώτο) Το μόνο καλό με την Πάτρα είναι οι τιμές τόσο του γιατρού όσο και των κλινικών. Καμία σχέση με Αθηνα! Όμως στην Αθήνα οι περισσότερες τα καταφέρνουν με φυσιολογικό. Πόσο σας έχουν πει οι γιατροι σας; Έχετε ρωτησει; Εμένα 1500 φτ 1800 καισαρική. Αν δεν έχει αλλάξει σε κάτι από την πρώτη γέννα.

Δεν έχω ρωτήσει ακόμα αλλά λίγα μου φαίνονται τόσα, εκτός κ αν εννοείς χωρίς το μαιευτήριο..από φίλες που ξέρω αλλά αυτές ήταν στο Ιασώ τους πάει σύνολο κάνα 4000...όλα μαζί

Just now, Renez είπε:

Αγάπη κάνε μια κουβέντα σιγά σιγά..να υπολογίσετε και το budget σας..

Ναι η αλήθεια είναι αυτή κ μου λέει ο άντρας μου πολύ χαλαροί είμαστε δεν ρωτάμε , δεν μας λέει τίποτα...αλλά νταξει προφανώς πριν το κρίσιμο τρίμηνο που δεν ξέρεις πως θα πάει δεν το συζητάς ακόμα.

  • Μπερδεμένη/-ος 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Εμένα επειδή μένω Πάτρα καμία μα καμία από φίλες, συγγενεις και γνωστές δεν έχει γεννήσει φυσιολογικά... Γι' αυτό και δεν διάλεξα πατρινο γιατρό, είχα και μια τραυματική εμπειρία με εναν σε κάποια φάση που μου είχε πει πως δεν θα κάνω ευκολα παιδι αν δεν κάνω θεραπεία με κάτι φάρμακα (ενώ προσπαθούσα για το πρώτο) Το μόνο καλό με την Πάτρα είναι οι τιμές τόσο του γιατρού όσο και των κλινικών. Καμία σχέση με Αθηνα! Όμως στην Αθήνα οι περισσότερες τα καταφέρνουν με φυσιολογικό. Πόσο σας έχουν πει οι γιατροι σας; Έχετε ρωτησει; Εμένα 1500 φτ 1800 καισαρική. Αν δεν έχει αλλάξει σε κάτι από την πρώτη γέννα.

Εμένα παρότι είμαι σε δημόσιο αλλά έχω επιλέξει εγώ γιατρό κ τουλάχιστον δε πληρώνω στα ραντεβού κ στους υπερηχους μου είπε 700€ ο,τι και αν κάνω..αλλά το πάμε για φυσιολογικό..και χάρηκα γτ λέει μόνος του "φυσιολογικά θα γεννησουμε ε?" Κ λέει ο άντρας μου "να μη το σκεφτούμε λίγο?" Και λέει ο γιατρός "αν δε γεννήσει φυσιολογικά η γυναίκα σου που είναι 28 χρονών,υγιής κ με καλή εγκυμοσύνη ποια θα γεννήσει?!" Ελπίζω να μην είναι τόσο υποκριτής κ το αλλάξει μετά μόνος του..

Εσύ τα 1500 σε ιδιώτικο μαιευτηρίο ή σε δημόσιο νοσοκομείο?

Just now, EugenJen είπε:

Δεν έχω ρωτήσει ακόμα αλλά λίγα μου φαίνονται τόσα, εκτός κ αν εννοείς χωρίς το μαιευτήριο..από φίλες που ξέρω αλλά αυτές ήταν στο Ιασώ τους πάει σύνολο κάνα 4000...όλα μαζί

Ναι η αλήθεια είναι αυτή κ μου λέει ο άντρας μου πολύ χαλαροί είμαστε δεν ρωτάμε , δεν μας λέει τίποτα...αλλά νταξει προφανώς πριν το κρίσιμο τρίμηνο που δεν ξέρεις πως θα πάει δεν το συζητάς ακόμα.

Άσε μας ρε Ευγενία μου,σιγά,είπαμε πως πάμε καταρχάς με τη προοπτική ότι όλα θα πάνε καλά και τι θα φέρει δλδ γρουσουζιά αν συζητήσεις τιμή με τον γιατρό?

όσο για τη Μαριάννα μάλλον εννοεί μόνο το κόστος του γιατρού χωρίς το μαιευτήριο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο ο γιατρός 1500. Το Ρέα άλλα τόσα άλλα σύνολο βγήκε κάνα 3.500 γιατί έκατσα μια μέρα παραπάνω και είχα κ χρέωση για τη μια μέρα που έκατσε το παιδί στη μονάδα. 

Πολύ καλή τιμή Renez!  Μια χαρά!

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Εμένα παρότι είμαι σε δημόσιο αλλά έχω επιλέξει εγώ γιατρό κ τουλάχιστον δε πληρώνω στα ραντεβού κ στους υπερηχους μου είπε 700€ ο,τι και αν κάνω..αλλά το πάμε για φυσιολογικό..και χάρηκα γτ λέει μόνος του "φυσιολογικά θα γεννησουμε ε?" Κ λέει ο άντρας μου "να μη το σκεφτούμε λίγο?" Και λέει ο γιατρός "αν δε γεννήσει φυσιολογικά η γυναίκα σου που είναι 28 χρονών,υγιής κ με καλή εγκυμοσύνη ποια θα γεννήσει?!" Ελπίζω να μην είναι τόσο υποκριτής κ το αλλάξει μετά μόνος του..

Εσύ τα 1500 σε ιδιώτικο μαιευτηρίο ή σε δημόσιο νοσοκομείο?

Άσε μας ρε Ευγενία μου,σιγά,είπαμε πως πάμε καταρχάς με τη προοπτική ότι όλα θα πάνε καλά και τι θα φέρει δλδ γρουσουζιά αν συζητήσεις τιμή με τον γιατρό?

όσο για τη Μαριάννα μάλλον εννοεί μόνο το κόστος του γιατρού χωρίς το μαιευτήριο..

Όχι καλέ δεν το λέω για γρουσουζια δεν πιστεύω εγώ σε τέτοια αν είναι δυνατόν, απλά στα πρώτα ραντεβού έχεις το μυαλό σου να δεις ότι πάνε όλα καλά, έχει100 άλλες ερωτήσεις που δεν σκέφτεσαι την γέννα..εγώ τουλάχιστον...καλε τι γρουσουζιά;;εγώ ήδη κοιτάω για παιδικό δωμάτιο κ μόλις βγήκα από τον γιατρό που μου είπε κοριτσάκι έλεγα στον άντρα μου για το όνομα χιχιχι

Just now, marianna1986 είπε:

Ναι μόνο ο γιατρός 1500. Το Ρέα άλλα τόσα άλλα σύνολο βγήκε κάνα 3.500 γιατί έκατσα μια μέρα παραπάνω και είχα κ χρέωση για τη μια μέρα που έκατσε το παιδί στη μονάδα. 

Πολύ καλή τιμή Renez!  Μια χαρά!

Καλά είναι άμα είναι τόσα...για να δούμε τι θα μου πει η δικιά μου!!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Όχι καλέ δεν το λέω για γρουσουζια δεν πιστεύω εγώ σε τέτοια αν είναι δυνατόν, απλά στα πρώτα ραντεβού έχεις το μυαλό σου να δεις ότι πάνε όλα καλά, έχει100 άλλες ερωτήσεις που δεν σκέφτεσαι την γέννα..εγώ τουλάχιστον...καλε τι γρουσουζιά;;εγώ ήδη κοιτάω για παιδικό δωμάτιο κ μόλις βγήκα από τον γιατρό που μου είπε κοριτσάκι έλεγα στον άντρα μου για το όνομα χιχιχι

Καλά είναι άμα είναι τόσα...για να δούμε τι θα μου πει η δικιά μου!!

Ααααα λέω κ εγώ η φίλη μου η Ευγενία μου λέει τέτοια πράγματα!! Τρελάθηκα!!

Ωραίο θέμα κ αυτό..θα βγάλετε ονόματα από γονείς σας κορίτσια ή δική σας επιλογή??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα λέω κ εγώ η φίλη μου η Ευγενία μου λέει τέτοια πράγματα!! Τρελάθηκα!!

Ωραίο θέμα κ αυτό..θα βγάλετε ονόματα από γονείς σας κορίτσια ή δική σας επιλογή??

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! 

Εμείς ονοματάκι από γονείς ❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα λέω κ εγώ η φίλη μου η Ευγενία μου λέει τέτοια πράγματα!! Τρελάθηκα!!

Ωραίο θέμα κ αυτό..θα βγάλετε ονόματα από γονείς σας κορίτσια ή δική σας επιλογή??

Εμείς είμαστε παραδοσιακοί θα πάμε στους γονείς απλά έχουμε το εξής δίλημμα , ο πεθερός μου δεν ζει οπότε θα θέλαμε να δώσουμε το όνομα του, από την άλλη όμως κ η πεθερά μου να μην ακούσει το δικό της;;βέβαια έχω πει στον άντρα μου δική του απόφαση , εγώ δεν έχω θέμα αν κ σαν όνομα προτιμω της πεθεράς..

Just now, marianna1986 είπε:

Το πρώτο το έβαλα της πεθεράς και το δεύτερο θα πάει στη μαμά μου. Αν έχω αγόρι θα γίνει μάχη γιατί δεν θέλω με τπτ να βάλω του πεθερού.

Αφου βγήκε το πρώτο του άντρα σου το δεύτερο δικό σου δεν είναι;;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marianna1986 είπε:

Το πρώτο το έβαλα της πεθεράς και το δεύτερο θα πάει στη μαμά μου. Αν έχω αγόρι θα γίνει μάχη γιατί δεν θέλω με τπτ να βάλω του πεθερού.

Ωχ!! Γτ? Δεν τον συμπαθείς ή έχει χάλια όνομα??

Just now, EugenJen είπε:

Εμείς είμαστε παραδοσιακοί θα πάμε στους γονείς απλά έχουμε το εξής δίλημμα , ο πεθερός μου δεν ζει οπότε θα θέλαμε να δώσουμε το όνομα του, από την άλλη όμως κ η πεθερά μου να μην ακούσει το δικό της;;βέβαια έχω πει στον άντρα μου δική του απόφαση , εγώ δεν έχω θέμα αν κ σαν όνομα προτιμω της πεθεράς..

Πως τους λενε? Θεωρώ το πιο "αξιοκρατικό" είναι να το πάτε σύμφωνα με το φύλλο. Μην είναι ας πούμε κορίτσι τον πεθερό τον λένε Νίκο κ τη πεις Νικολέτα γτ ουσιαστικά δεν είναι καν το όνομα του πεθερού σου αλλά η θηλυκή του εκδοχή οπότε πιο το νόημα..?! Έτσι νομίζω εγώ.τωρα αν επιμένει ο άντρας σου ότι πει.. :-)

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! 

Εμείς ονοματάκι από γονείς ❤❤

Κ εμείς παραδοσιακοί τύποι :-) η πεθερά μου βέβαια έχει ακούσει το δικό της από τη κουνιάδα μου οπότε αν είναι κορίτσι της μαμάς μου αλλιώς του πεθερού μου :-) τουλάχιστον έχουν σχετικά ωραία ονόματα αλλιώς θα έκανα μια επανάσταση σε κάνα Μαριγουλα χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ωχ!! Γτ? Δεν τον συμπαθείς ή έχει χάλια όνομα??

Πως τους λενε? Θεωρώ το πιο "αξιοκρατικό" είναι να το πάτε σύμφωνα με το φύλλο. Μην είναι ας πούμε κορίτσι τον πεθερό τον λένε Νίκο κ τη πεις Νικολέτα γτ ουσιαστικά δεν είναι καν το όνομα του πεθερού σου αλλά η θηλυκή του εκδοχή οπότε πιο το νόημα..?! Έτσι νομίζω εγώ.τωρα αν επιμένει ο άντρας σου ότι πει.. :-)

Όχι δεν επιμένει και εκείνος το σκέφτεται δεν έχει καταλήξει..

Η αλήθεια είναι ότι θέλαμε πολύ να βγάλουμε το όνομα του ,γι'αυτό ελπιζαμε για αγοράκι.Αλλα αλοιμονο γερό να είναι το παιδί!!  θα είναι ,Θεοδώρα αλλιώς θα είναι Ελένη ,που εγώ θα το κάνω Έλενα (δεν το έχω πει στον σύζυγό ακόμα μεταξύ μας αυτά)

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Όχι δεν επιμένει και εκείνος το σκέφτεται δεν έχει καταλήξει..

Η αλήθεια είναι ότι θέλαμε πολύ να βγάλουμε το όνομα του ,γι'αυτό ελπιζαμε για αγοράκι.Αλλα αλοιμονο γερό να είναι το παιδί!!  θα είναι ,Θεοδώρα αλλιώς θα είναι Ελένη ,που εγώ θα το κάνω Έλενα (δεν το έχω πει στον σύζυγό ακόμα μεταξύ μας αυτά)

Χαχχαα ναι πολύ καλύτερο μου ακούγεται κ εμένα το Έλενα!! Κάτι ξέρει κ η Παπαρίζου :-) Εμενα Χρήστος αλλιώς Αιμιλία..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!λοιπον κ εμεις δεν εχουμε ρωτησει ακομα για κοστος!!!!αλλα νομιζω την επομενη φορα θα ρωτήσουμε. Μεχρι τωρα σε καμια επισκεψη δεν μας εχει παρει χρηματα.... Μονο στην αυχενικη πηρε χρηματα. Θα τον ρωτησω και θα σας πω.... Παντως αν θυμαμαι καλα τοτε που ειχα κανει το εξωμητριο μου ειχε πει στις εγκυμοσύνες παιρνω 1500 και στις επεμβασεις 1000.θα δουμε στις 23.04 και θα σας πω... Επισης δεν εχουμε συζητήσει για φυσιολογικό η καισαρικη καθολου.... Θα τον ρωτησω κ γι αυτο... Οσον αφορα το ονομα κ εμεις απο γονεις θα βγαλουμε..... Εφοσον ειναι αγορακι θα βγαλουμε τον πεθερο μου αλλα τυχαινει το ιδιο ονομα να εχει κ ο μπαμπας μου!και μ αρεσει κ πολυ.... Οποτε ειμαστε ενταξει απο αυτο το θεμα......!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχχαα ναι πολύ καλύτερο μου ακούγεται κ εμένα το Έλενα!! Κάτι ξέρει κ η Παπαρίζου :-) Εμενα Χρήστος αλλιώς Αιμιλία..

Τι Αιμιλία καλέ ;;αφού αγοραρο έχεις!!! Λες να αλλάξει;;τελικά έχω μπερδευτεί πιο πιθανό είναι  το αγόρι να αλλάξει η το κορίτσι;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...