Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσιααα!

@Renez aki μου σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγώ όταν δεν την νιώθω λέω κάτι γίνεται, αλλά προσπαθώ να χαλαρώνω ,σκέφτομαι πόσες περίπου φορές την άκουσα στην μέρα κ μου περνάει...μια χαρά ειναι το θηριακι σου, να έχουμε στο μυαλό κ ότι μεγαλώνουν κ δεν έχουν κ τόσο χώρο να κάνουν τις τανζανιες τους ε;;; 

Να πω κ εγώ τον καημό μου;;;αυτό το γκρουπ που με βάλατε με τον θηλασμό μόνο νεύρα κ άγχος μου προκαλεί! 

Θέλω να πετύχω κ εγώ μεικτη διατροφή αφού θα γυρίσω δουλειά κ με αυτά που διαβάζω εκεί αγχώνομαι, είναι δυνατόν να ρωτάει μια κοπέλα για μπιμπερο κ να της λένε μην ξαναδώσεις στο μωρό μπιμπερο;;πάμε καλά;;;

@Christinα εσύ που πέτυχες να κάνεις μεικτή θα χρειαστω τα φώτα σου! Γιατί με αυτές εκεί θα τσακωθω σίγουρα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!

@Renez aki μου σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγώ όταν δεν την νιώθω λέω κάτι γίνεται, αλλά προσπαθώ να χαλαρώνω ,σκέφτομαι πόσες περίπου φορές την άκουσα στην μέρα κ μου περνάει...μια χαρά ειναι το θηριακι σου, να έχουμε στο μυαλό κ ότι μεγαλώνουν κ δεν έχουν κ τόσο χώρο να κάνουν τις τανζανιες τους ε;;; 

Να πω κ εγώ τον καημό μου;;;αυτό το γκρουπ που με βάλατε με τον θηλασμό μόνο νεύρα κ άγχος μου προκαλεί! 

Θέλω να πετύχω κ εγώ μεικτη διατροφή αφού θα γυρίσω δουλειά κ με αυτά που διαβάζω εκεί αγχώνομαι, είναι δυνατόν να ρωτάει μια κοπέλα για μπιμπερο κ να της λένε μην ξαναδώσεις στο μωρό μπιμπερο;;πάμε καλά;;;

@Christinα εσύ που πέτυχες να κάνεις μεικτή θα χρειαστω τα φώτα σου! Γιατί με αυτές εκεί θα τσακωθω σίγουρα!!

1ον μη τα διαβάζεις όλα!!

2ον αυτό για το μπιμπερο το λένε για να αποφευχθεί η σύγχυση θηλών κ δε θηλαζει μετά το παιδί!

3ον δεν παθαίνουν όλα τα μωρά σύγχυση,αλλά θηλάζουν κ πίνουν από Μπίμπερο κανονικά,απλά θα σταματήσουν πιο γρήγορα τον θηλασμό από τα άλλα.

4ον εχουν δίκιο σε αυτά που λένε(για τις διαχειριστριες μιλάω) αλλά το χάνουν με τον τρόπο τους!

Αν σου τη δίνουν τόσο, βγες κοριτσάρα! :)

 

Ξεχασα να αναφέρω πως κι εγώ αυτή τη φορά θα πάω για μεικτή,με τη βοήθεια της παιδιάτρου,όχι αυτών εκεί μέσα!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι άλλη αγχωμενη!!! 

Κι εμένα έτσι κουνιέται, η κοιλια παει κι ερχεται καθε μέρα. Μη το σκέφτεσαι από τώρα για τη γέννα κ ότι θα γεννήσεις πρόωρα, το αντίθετο να σκέφτεσαι,κι ότι γίνει.

Έχουμε ακόμη λίγους μήνες κ πείτε στα μωρά σας να κρατηθούν καλά!

 

Αγχος για τον προωρο τοκετό καθώς δεν θα χω που να αφήσω το παιδι μου.. Γι αυτό αγχώνομαι. 

Οι δικοί μας είναι πολλες ώρες μακριά.. Όποτε έχω άγχος σίγουρα και δικαιολογημένα.. Μα με έχει πιασει από τώρα.. Θα δουμε

Καλημερουδια

 

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!

@Renez aki μου σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγώ όταν δεν την νιώθω λέω κάτι γίνεται, αλλά προσπαθώ να χαλαρώνω ,σκέφτομαι πόσες περίπου φορές την άκουσα στην μέρα κ μου περνάει...μια χαρά ειναι το θηριακι σου, να έχουμε στο μυαλό κ ότι μεγαλώνουν κ δεν έχουν κ τόσο χώρο να κάνουν τις τανζανιες τους ε;;; 

Να πω κ εγώ τον καημό μου;;;αυτό το γκρουπ που με βάλατε με τον θηλασμό μόνο νεύρα κ άγχος μου προκαλεί! 

Θέλω να πετύχω κ εγώ μεικτη διατροφή αφού θα γυρίσω δουλειά κ με αυτά που διαβάζω εκεί αγχώνομαι, είναι δυνατόν να ρωτάει μια κοπέλα για μπιμπερο κ να της λένε μην ξαναδώσεις στο μωρό μπιμπερο;;πάμε καλά;;;

@Christinα εσύ που πέτυχες να κάνεις μεικτή θα χρειαστω τα φώτα σου! Γιατί με αυτές εκεί θα τσακωθω σίγουρα!!

Καλημερα και εσυ καλε για το σκας? Μήπως δίνουν παράσημο σε όσες θηλάζουν συστηματικά και το χάσαμε??? Χαχαχ πεθαίνω με τέτοιες ομάδες.. Βγες απο εκει καλή μ και μην αγχώνεσαι.. Δλδ και ξένο να δώσεις και μικτή να κάνεις ποιος θα σε κρίνει?? Κάνε ότι νιώσεις εσυβοτι θέλει το μωρό σου και μην ακους διαφορά. 

Εγώ δεν σκοπεύω να θηλασω παντως. Αν δίνουν παρασημα να ξέρεις δεν το παιρνω... 

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημερα κοριτσουδια μου!! Μόλις ετοιμάστηκα για δουλειά και...ενώ δε θέλω να σας ξυπνήσω με τις ανησυχίες μου θα το πω πάλι να το βγάλω γτ είστε φίλες μου :rolleyes:

Μααααα από τη Κυριακή που κουράστηκα αρκετά με το τραπέζι στους δικούς μου είναι και πολύ υποτονικός κ μπέμπης..:(

Δλδ να είμαι ειλικρινής τον νιώθω δόξα το Θεό κ προχθές κ εχθές κανονικά απλά με πολύ λιγότερη ένταση απ' ότι με έχει συνηθίσει ( @EugenJen καταλαβαίνεις τι εννοώ εμάς που είναι ταλιμπανακια εκεί μέσα..!!) Και λιγότερες φορές..

Κ λέω οκ από τη κούραση είναι, και περίμενα τώρα πως κ πως το πρωί μπας κ μου κάνει από τα πρωινά του ναζακια αλλά τπτ:mellow:

Ναι ξέρω άλλες 2 (!) Φορές είχα την ίδια ανησυχία κ ευτυχώς δεν ήταν τπτ απλά φάση βαρεμάρας του μάλλον αλλαααα πως να μην το σκέφτομαι??

@Jasmine@ θα πλακωθω στις κρύες σοκολάτες να ξες!!

Από το στόμα μου το πήρες!!!! Καλημέρα... 

να σκέφτεσαι ότι μπορεί απλά ο προσοντουχος σου να έχει βολευτεί πολύ ωραία. Καλά εμένα χθες με την γλυκόζη έκαναν πάρτυ... ποτέ πας εσυ; Βασικά πάρτους ένα τηλ κ ρώτησε τους μπορώ να φέρω 2 παγωμένες σοκολάτες για να μην πιω γλυκόζη;;; 

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Γιατί τέτοια αγχη?μπαινουμε/μπηκαμε στο τρίτο τριμηνο αρα ολα οκ. Και εμένα μια ειναι ενεργητικός την αλλη δεν είναι! Νομιζω από την 32εβδ.μετραμε κινητικότητα!

Το τσιγάρο το κοψαμε και οι 2 το Σεπτέμβρη συμπτωματικά μετα απο καλοκαιρινες κρεπαλες.. Αλλα προχθές είδα στον ύπνο οτι καπνισα..το μωρο ζήτησε τσιγάρο??? :mrgreen:

 

Χθες πήγα πρώτη βόλτα σε μαγαζια αποκλειστικά με ειδη μπεμπέ (ο hondos που ειχα πάει δε πιάνει) και ενιωσα τέλειως χαζη.. Ωστόσο μαλλον κατέληξα σε καρότσι το stokke beat. Είναι πιο μικρο και ευέλικτο σύμφωνα και με τα κυβικά μ κανα 100 πιο πάνω από τον προϋπολογισμό αλλα οκ! Εχω ένα ακόμη που μ δωσανε (γενικά και μενα θα μ δώσουν αρκετά λικνο, καρότσι, αβγο, παρκο, κλπ) αλλα θέλει και η μαμά μ να χει οπότε θα τα μοιράσουμε.. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ninamc είπε:

Αγχος για τον προωρο τοκετό καθώς δεν θα χω που να αφήσω το παιδι μου.. Γι αυτό αγχώνομαι. 

Οι δικοί μας είναι πολλες ώρες μακριά.. Όποτε έχω άγχος σίγουρα και δικαιολογημένα.. Μα με έχει πιασει από τώρα.. Θα δουμε

Καλημερουδια

 

Καλημερα και εσυ καλε για το σκας? Μήπως δίνουν παράσημο σε όσες θηλάζουν συστηματικά και το χάσαμε??? Χαχαχ πεθαίνω με τέτοιες ομάδες.. Βγες απο εκει καλή μ και μην αγχώνεσαι.. Δλδ και ξένο να δώσεις και μικτή να κάνεις ποιος θα σε κρίνει?? Κάνε ότι νιώσεις εσυβοτι θέλει το μωρό σου και μην ακους διαφορά. 

Εγώ δεν σκοπεύω να θηλασω παντως. Αν δίνουν παρασημα να ξέρεις δεν το παιρνω... 

Θα τον πάτε στους δικούς σου κάποιες μέρες πριν την καισαρική? Πως το σκέφτεσαι? Αυτό από μόνο του είναι αγχωτικό 

Δε δίνουν παράσημο,θα είχα, τόσο καιρό θηλαζα:tongue:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα τον πάτε στους δικούς σου κάποιες μέρες πριν την καισαρική? Πως το σκέφτεσαι? Αυτό από μόνο του είναι αγχωτικό 

Δε δίνουν παράσημο,θα είχα, τόσο καιρό θηλαζα:tongue:

Δεν ξέρω αν θα κάνω καισαρική η όχι. Ο γιατρός μου θέλει φυσιολογικά όποτε θα δουμε.. Όπως βγει εκείνη την ώρα. 

Όχι δεν τον παω πουθενα.. Σπίτι μου το θέλω το παιδι.. Χαχα θα ρθει η μαμά μου αρκετά νωρίτερα ελπίζω.. Θα δουμε. 

Αχ.. Ευτυχώς δλδ. Γιατί στο πρωτο θάλασσα 3μηνες..δεν πηρα και εγώ κάτι. Και ξένο είχα δώσει και πιπιλα είχα δώσει. Και μπιμπερό. Δεν επαθε τίποτα το παιδι μου. Ουτε και ο θηλασμός. Εγώ το κοψα 

@EugenJen

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσοπουλα!

@Renez μου όλες μας το έχουμε πάθει αυτό πάνω κάτω!!

Νομίζω πως πιο πολύ,σε εμένα τουλάχιστον,είναι ότι στο πίσω μέρος του μυαλού μου λέω "γαμωτο δεν έπρεπε τώρα να κουραστω τόσο πολύ!!" γιατί έχω την αμφιβολία αν κουρασα και τη μπεμπα και σαν να έχω τη μύγα κάθε φορά και μετά η μικρη δεν πολυκουνιεται!Μόλις το βγάλω από το μυαλό μου τσουππππ πάλι αρχίζει το τραμπολίνο στην κύστη και το σκοινακι με τον λώρο!:lol:

Οπότε βγαααλτο από το μυαλουδακι σου και το παιδί σου είναι μια χαρά!Απολαμβάνει τη φωλιτσα-κοιλιτσα σου!

@Ninamc αυτό που αναφέρεις είναι η μεγαλύτερη φοβία μου στην εγκυμοσύνη και το διαπίστωσα τις τελευταίες μέρες!!!Αλλά δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε όπως λέει και η Αναστασία!Γιατί καμιά φορά σκέφτομαι πως "εκεί που κοιτάς,εκεί θα πας!" Και δε θα θελα!!!:ph34r: Άρα να κοιτάμε την αισιόδοξη πλευρά

@EugenJen όλα θα τα καταφέρεις όπως εσύ το θέλεις!Κάθε μανούλα με το παιδάκι της και η σχέση που εξελίσσει είναι αλλιωτικη!Η ρουτίνα τους,το πρόγραμμα τους κλπ...Κι όπως έχουν ξαναπεί οι εμπειρομανουλες το μωράκι θα μας δείξει το δρόμο και όλα θα γίνουν αυτόματα!

Πάρε εσύ πληροφορίες που σε βοηθούν, κάποια έτσι πρακτικά τιπς και τις υπερβολες και την πορωση άστα στην άκρη!Μη τα λαμβάνεις καθόλου υπόψη αυτά!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Δεν ξέρω αν θα κάνω καισαρική η όχι. Ο γιατρός μου θέλει φυσιολογικά όποτε θα δουμε.. Όπως βγει εκείνη την ώρα. 

Όχι δεν τον παω πουθενα.. Σπίτι μου το θέλω το παιδι.. Χαχα θα ρθει η μαμά μου αρκετά νωρίτερα ελπίζω.. Θα δουμε. 

Αχ.. Ευτυχώς δλδ. Γιατί στο πρωτο θάλασσα 3μηνες..δεν πηρα και εγώ κάτι. Και ξένο είχα δώσει και πιπιλα είχα δώσει. Και μπιμπερό. Δεν επαθε τίποτα το παιδι μου. Ουτε και ο θηλασμός. Εγώ το κοψα 

@EugenJen

Μια χαρά οπότε! Από την στιγμή που δεν έχετε σημαδια ότι βιάζεται η μικρή όλα είναι καλά. 

Φαντάζομαι ότι όσο πλησιάζουμε στον τοκετό θα υπάρχουν σημάδια ότι πλησιάζει το μωρό. Συσπάσεις?? Τράχηλος? Κάτι!

Κι εμένα εδω θα είναι το παιδί με τη μαμά μου να περιμένει τον αδερφό του!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!

@Renez aki μου σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγώ όταν δεν την νιώθω λέω κάτι γίνεται, αλλά προσπαθώ να χαλαρώνω ,σκέφτομαι πόσες περίπου φορές την άκουσα στην μέρα κ μου περνάει...μια χαρά ειναι το θηριακι σου, να έχουμε στο μυαλό κ ότι μεγαλώνουν κ δεν έχουν κ τόσο χώρο να κάνουν τις τανζανιες τους ε;;; 

Να πω κ εγώ τον καημό μου;;;αυτό το γκρουπ που με βάλατε με τον θηλασμό μόνο νεύρα κ άγχος μου προκαλεί! 

Θέλω να πετύχω κ εγώ μεικτη διατροφή αφού θα γυρίσω δουλειά κ με αυτά που διαβάζω εκεί αγχώνομαι, είναι δυνατόν να ρωτάει μια κοπέλα για μπιμπερο κ να της λένε μην ξαναδώσεις στο μωρό μπιμπερο;;πάμε καλά;;;

@Christinα εσύ που πέτυχες να κάνεις μεικτή θα χρειαστω τα φώτα σου! Γιατί με αυτές εκεί θα τσακωθω σίγουρα!!

Καλε σε ποιο γκρουπ μπήκες κ σε τάραξαν;;;; Να βλέπεις ποσό κολλημένα μυαλα έχουν κ να γελας! Η κάθε μια κάνει ότι θεωρεί σωστό για το παιδί της...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ninamc είπε:

Καλημερα κουκλα! Βρε μην ανησυχείς.. Τα μωρά δεν κουράζονται εκεί μέσα επειδή κουραστήκαμε εμείς.. Αυτά κάνουν ξάπλες.. Είναι στο μυαλό σου.. Ηρεμησε. Δεν είναι κάθε μέρα ίδια.. Φαε το γνωστό.. Καρπουζι.. Χαχα μην πινεις πολλα παγωμενα. Δεν κάνει καλό.. Γενικά προσπαθησε να σαι ηρεμη για το αγχώνεται και το μωρό χώρος να ξέρει τον λόγο.. 

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Όλα είναι μια χαρά

Μπορεί λόγω ζέστης να κοιμαται περισσοτερο. Το χω ξανακούσει αυτό. Επίσης όσο εσυ κινείσαι. Εκείνο νανουριζεται και κοιμάται.. Άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Καλη δουλειά... 

Εμένα όλη μέρα παρουσα η μπεμπα. Αφου το βράδυ φοβήθηκα μη μ σπάσουν τα νερά. Πολυ δυνατές κλοτσιές... Εχω άγχος μήπως γεννήσω προωρα.. Ο θεος να βάλει το χέρι του για όλες μας.. 

Ευχαριστώ για τα καθυσηχαστικα σου λόγια μαναρακι μου,αυτό προσπαθω να σκέφτομαι πως είναι στο μυαλό μου κ να μην ανησυχώ..

Όσο για τη δικιά σου μην αγχώνεσαι,σου λέω εμένα ο δικός μου ο Ταλιμπάν κ της @EugenJen που το συζητάγαμε είναι όλη μέρα σχεδόν στη τσίτα!! Ειδικά αν ξαπλώσω έχω βγάλει καμπωσα βίντεο με τη κοιλιά μου να κουνιέται πέρα δοθε από τις τουμπες κ τις κλοτσιες του,για αυτό σας λέω με κακομαθαινει κ μετα αν είναι ήρεμος ανήσυχω η μάνα!!!!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Άσε το παιδί καλε να χαλαρώσει!! Δεν θα είναι κάθε μέρα ίδια! Σημασία έχει να το νιώθεις, όχι μόνο η ένταση! 

 

Ναι δε μπορώ να πω,τον νιώθω κανονικά απλά πιο ήρεμα απ' ότι έχω συνηθίσει..

Πωωω θα γίνω πρηχτρο μάνα ρεεεε μαζευτε μεεεε

Just now, Eva137 είπε:

Και μένα προχθές που μεταφέραμε τα πράγματά μας στο διαμέρισμα και κυνηγούσαμε και τον γάτο μας έξω (χώρια τα ακροβατικά κάτω από το αυτοκίνητο για να τον πιάσουμε) δε τον ένιωθα τον μπέμπη μετά για αρκετές ώρες. Με έπιασε και αυτή η πίεση χαμηλά στη κοιλιά, σαν να έχω ένα βάρος ή να κατουριέμαι περίπου, και ανησύχησα λίγο. Αλλά από χθες έχει επανέλθει δριμύτερος και πιο ζωηρός από πριν!:P Δώσε λίγο χρόνο στο αγόρι σου να χαλαρώσει και θα ζωηρέψει πάλι... έχουν κι αυτά τα κέφια τους!:wink:

Έτσι ένιωθα κ εγώ μετά τις δουλειές κ το τραπέζι..σαν να έχει κατέβει πιο χαμηλά κ πίεζε πιο πολύ την κύστη μου..

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!

@Renez aki μου σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγώ όταν δεν την νιώθω λέω κάτι γίνεται, αλλά προσπαθώ να χαλαρώνω ,σκέφτομαι πόσες περίπου φορές την άκουσα στην μέρα κ μου περνάει...μια χαρά ειναι το θηριακι σου, να έχουμε στο μυαλό κ ότι μεγαλώνουν κ δεν έχουν κ τόσο χώρο να κάνουν τις τανζανιες τους ε;;; 

Να πω κ εγώ τον καημό μου;;;αυτό το γκρουπ που με βάλατε με τον θηλασμό μόνο νεύρα κ άγχος μου προκαλεί! 

Θέλω να πετύχω κ εγώ μεικτη διατροφή αφού θα γυρίσω δουλειά κ με αυτά που διαβάζω εκεί αγχώνομαι, είναι δυνατόν να ρωτάει μια κοπέλα για μπιμπερο κ να της λένε μην ξαναδώσεις στο μωρό μπιμπερο;;πάμε καλά;;;

@Christinα εσύ που πέτυχες να κάνεις μεικτή θα χρειαστω τα φώτα σου! Γιατί με αυτές εκεί θα τσακωθω σίγουρα!!

Μαρηηηηη ου μπλέξεις είναι με τόσο πορωμενες !!! Είπαμε ή τώρα την μαία σου για σίγουρια ή κάποια μανούλα που ήδη το έχει κάνει..

Έχω ξανά ακούσει για αυτά τα γκρουπ πάντως φίλη τα ίδια..αντί να σε κάνουν να θες σε αποθουν στο τέλος με τη τόση πίεση!! 

Just now, Ninamc είπε:

Αγχος για τον προωρο τοκετό καθώς δεν θα χω που να αφήσω το παιδι μου.. Γι αυτό αγχώνομαι. 

Οι δικοί μας είναι πολλες ώρες μακριά.. Όποτε έχω άγχος σίγουρα και δικαιολογημένα.. Μα με έχει πιασει από τώρα.. Θα δουμε

Καλημερουδια

 

Καλημερα και εσυ καλε για το σκας? Μήπως δίνουν παράσημο σε όσες θηλάζουν συστηματικά και το χάσαμε??? Χαχαχ πεθαίνω με τέτοιες ομάδες.. Βγες απο εκει καλή μ και μην αγχώνεσαι.. Δλδ και ξένο να δώσεις και μικτή να κάνεις ποιος θα σε κρίνει?? Κάνε ότι νιώσεις εσυβοτι θέλει το μωρό σου και μην ακους διαφορά. 

Εγώ δεν σκοπεύω να θηλασω παντως. Αν δίνουν παρασημα να ξέρεις δεν το παιρνω... 

Ματάκια μου ο μη γένοιτο κ γεννηθεί νωρίτερα πρώτον θα το έχουν λογικά κάποιο καιρό στο μαιευτήριο κ στη τελική θα στο κρατάω εγώ,κοντά νομίζω μένουμε :-) να προπονηθω κιόλας χαχαχα

Μη μου αγχώνεσαι!! Κ η @OctoberMom είναι κοντά μας σε περιοχή,θα ενωθουμε για σένα!!

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Γιατί τέτοια αγχη?μπαινουμε/μπηκαμε στο τρίτο τριμηνο αρα ολα οκ. Και εμένα μια ειναι ενεργητικός την αλλη δεν είναι! Νομιζω από την 32εβδ.μετραμε κινητικότητα!

Το τσιγάρο το κοψαμε και οι 2 το Σεπτέμβρη συμπτωματικά μετα απο καλοκαιρινες κρεπαλες.. Αλλα προχθές είδα στον ύπνο οτι καπνισα..το μωρο ζήτησε τσιγάρο??? :mrgreen:

 

Χθες πήγα πρώτη βόλτα σε μαγαζια αποκλειστικά με ειδη μπεμπέ (ο hondos που ειχα πάει δε πιάνει) και ενιωσα τέλειως χαζη.. Ωστόσο μαλλον κατέληξα σε καρότσι το stokke beat. Είναι πιο μικρο και ευέλικτο σύμφωνα και με τα κυβικά μ κανα 100 πιο πάνω από τον προϋπολογισμό αλλα οκ! Εχω ένα ακόμη που μ δωσανε (γενικά και μενα θα μ δώσουν αρκετά λικνο, καρότσι, αβγο, παρκο, κλπ) αλλα θέλει και η μαμά μ να χει οπότε θα τα μοιράσουμε.. 

 

Έχεις δίκιο γμτ!! Κ εγώ σε 2 ημέρες μπαίνω στο 3ο τρίμηνο..αχχχ κ την άλλη Τετάρτη έχω ξανά υπέρηχο οπότε θα κάνω υπομονή..τώρα θα έχω ανά 3 βδομάδες αντί 4 που είχα,στον 8ο ανά δύο κ μετά 9ο κάθε εβδομάδα...εσείς??

Αχχχχ άλλη τρελογιαγια η μάνα σου!! Κ εμένα ξέθαψε από το υπογειο τη κούνια του αδερφού μου μια ωραία ξύλινη(είναι 14 ο αδερφός μου οπότε δεν είναι τελείως αρχαία..) κ θέλει να της πάρει καινούριο στρώμα κ λευκά είδη να κοιμάται το μωρό σε εκείνη όταν πηγαίνει.. τζιζους!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!

@Renez aki μου σε καταλαβαινω απόλυτα κ εγώ όταν δεν την νιώθω λέω κάτι γίνεται, αλλά προσπαθώ να χαλαρώνω ,σκέφτομαι πόσες περίπου φορές την άκουσα στην μέρα κ μου περνάει...μια χαρά ειναι το θηριακι σου, να έχουμε στο μυαλό κ ότι μεγαλώνουν κ δεν έχουν κ τόσο χώρο να κάνουν τις τανζανιες τους ε;;; 

Να πω κ εγώ τον καημό μου;;;αυτό το γκρουπ που με βάλατε με τον θηλασμό μόνο νεύρα κ άγχος μου προκαλεί! 

Θέλω να πετύχω κ εγώ μεικτη διατροφή αφού θα γυρίσω δουλειά κ με αυτά που διαβάζω εκεί αγχώνομαι, είναι δυνατόν να ρωτάει μια κοπέλα για μπιμπερο κ να της λένε μην ξαναδώσεις στο μωρό μπιμπερο;;πάμε καλά;;;

@Christinα εσύ που πέτυχες να κάνεις μεικτή θα χρειαστω τα φώτα σου! Γιατί με αυτές εκεί θα τσακωθω σίγουρα!!

Καλημέρα!!!

Μη σκας αγάπη! Ότι θες να τα λεμε! Κοίτα δίκιο έχουν κι αυτές αλλά κι εμένα αυτός ο απόλυτος τρόπος που τα λένε δν μ αρέσει καθόλου! Εμένα δν έπαθε σύγχυση αλλά μάλλον είναι στο μωρό,ότι του έδινες το χλαπακιαζε κ μου ήρθε εύκολο. Είχα στεναχώρια που δν το θηλαζα στην αρχή αλλά αργεί να εδραιωθεί ο θηλασμός κ να έχεις παραγωγή που να επαρκεί με το μεικτό. Εγώ δν είχα πολύ,φαντάσου κ το στήθος μ δν έτρεχε που λένε. Αν πας στη δουλειά θα χρειαστείς θήλαστρο γτ κάθε 3 ώρες κι ανάλογα τη παραγωγή σου θα πρέπει να το βγάζεις λίγο και να το φυλας αν θες γτ τη μπέμπα. Μην προβληματίζεσαι! στη πράξη θα δεις κι ανάλογα το παιδί, κ θήλαστρο παίρνεις μετά που θα δεις πως πάει γτ είναι ακριβα, σίγουρα ηλεκτρικό κ medela. Το παιδί μ δν έχει αρρωστήσει ποτέ πάντως( αλλά σε καμμία περίπτωση δν αμφισβητώ τα οφέλη του θηλασμού κ τον επικροτώ),παίζουν κι άλλα ρόλο λοιπόν! Κι εγώ θα προσπαθήσω κ αν δεν βγει δεν θα πιεστω γτ έχω πολλές υποχρεώσεις! Δν είναι έγκλημα κ να μν σε κάνουν να νοιώθεις έτσι...Πρέπει να δουλέψουμε δυστυχώς κάποιες κ δν έχουμε κ βοήθεια κ ίσως ούτε ψυχολογία και και και πολλά ακόμα! Όλα είναι κατανοητά, η ψυχολογία σ είναι το πιο σημαντικό!

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πολυλογουδες!

@Renez μην αγχώνεσαι! Είμαι σίγουρη ότι το μωράκι σου είναι στις μέρες ησυχίας. Όλα τα μωράκια το παθαίνουν! Αύριο μεθαύριο θα επανέλθει! Εγώ προχτές που είχα πάει Αθήνα στα βαφτίσια όλη μερα δεν τον άκουσα και το βράδυ που ξάπλωσα θυμήθηκα ότι δεν είχα νιώσει τπτ όλη μέρα αλλά εκείνο το βράδυ αφού ξάπλωσα έδωσε ρεσιτάλ. Καλά ειδικά χτες μετά τη γλυκόζη κόντεψε να μου σκίσει την κοιλιά από τις κλωτσιες:grin:

@EugenJen μπορείς για να μην σου σπάνε τα νεύρα στην ομάδα να βάλεις την επιλογή να μην έρχονται δημοσιεύσεις στην αρχική σου αλλά να μπαίνεις οποτε θες να κοιτάξεις κάτι!

Εγώ δεν καπνιζω, ούτε κάπνισα ποτέ μου! Το ίδιο και ο άντρας μου. Όσο για τα ποτά, στην πρώτη εγκυμοσύνη λίγες μέρες πριν το μάθω και ενώ είχα καθυστέρηση (γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο οπότε οι καθυστερήσεις ειδικά εκείνη την εποχή ήταν συνηθισμένες) είχαμε πάει για τσίπουρα με τον άντρα μου και είχαμε κατεβάσει 3 μπουκαλάκια. Σε αυτή την εγκυμοσύνη είχα πάει για αιμοδοσία τις μέρες που είχα καθυστερηση.

Γιατρό θα ξαναπάω τέλος Ιουλίου (λογικά 31/7) και μετά είναι το ντοπλερ γύρω στις 20 Αυγούστου.

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva137 κ @Hope89 έχετε πολύ δίκιο με το σπίτι! Το ψιλό περασα κ το περνάω αλλαχωρίς το σημαντικότερο άγχος του επείγοντος! Δείτε το σαν μια νέα αρχή απ όλες τις απόψεις κ χαλαρά όλα θα γίνουν! (Εύκολο στα λόγια, Ναι...)

@Ninamc έχω το ίδιο άγχος με το νωρίτερα...δν έχω ενδείξεις αλλά μου έχει καρφωθεί στο μυαλό...Παλι καλά οι γονείς μας είναι κοντά, εμένα το θέμα είναι η δουλειά που θέλω να δουλέψω τν Σεπτέμβρη γτ αν την αφήσω με άφησε κ τότε καήκαμε...Ειπαμε κ με τον γιατρό να πάμε για γύρω 1η εβδομάδα του Οκτωβρίου Καλώς εχοντων6των πραγμάτων! Φοβάμαι όμως!

@Renez βρε παιδάκι μου κι εγώ τρώω κάτι τέτοιες φρικες χωρίς λόγο! Λένε όταν είμαστε κ λίγο στρεσαρισμενες αυτά είναι ήσυχα κ όταν κινούμαστε!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ευχαριστώ για τα καθυσηχαστικα σου λόγια μαναρακι μου,αυτό προσπαθω να σκέφτομαι πως είναι στο μυαλό μου κ να μην ανησυχώ..

Όσο για τη δικιά σου μην αγχώνεσαι,σου λέω εμένα ο δικός μου ο Ταλιμπάν κ της @EugenJen που το συζητάγαμε είναι όλη μέρα σχεδόν στη τσίτα!! Ειδικά αν ξαπλώσω έχω βγάλει καμπωσα βίντεο με τη κοιλιά μου να κουνιέται πέρα δοθε από τις τουμπες κ τις κλοτσιες του,για αυτό σας λέω με κακομαθαινει κ μετα αν είναι ήρεμος ανήσυχω η μάνα!!!!!

Ναι δε μπορώ να πω,τον νιώθω κανονικά απλά πιο ήρεμα απ' ότι έχω συνηθίσει..

Πωωω θα γίνω πρηχτρο μάνα ρεεεε μαζευτε μεεεε

Έτσι ένιωθα κ εγώ μετά τις δουλειές κ το τραπέζι..σαν να έχει κατέβει πιο χαμηλά κ πίεζε πιο πολύ την κύστη μου..

Μαρηηηηη ου μπλέξεις είναι με τόσο πορωμενες !!! Είπαμε ή τώρα την μαία σου για σίγουρια ή κάποια μανούλα που ήδη το έχει κάνει..

Έχω ξανά ακούσει για αυτά τα γκρουπ πάντως φίλη τα ίδια..αντί να σε κάνουν να θες σε αποθουν στο τέλος με τη τόση πίεση!! 

Ματάκια μου ο μη γένοιτο κ γεννηθεί νωρίτερα πρώτον θα το έχουν λογικά κάποιο καιρό στο μαιευτήριο κ στη τελική θα στο κρατάω εγώ,κοντά νομίζω μένουμε :-) να προπονηθω κιόλας χαχαχα

Μη μου αγχώνεσαι!! Κ η @OctoberMom είναι κοντά μας σε περιοχή,θα ενωθουμε για σένα!!

Έχεις δίκιο γμτ!! Κ εγώ σε 2 ημέρες μπαίνω στο 3ο τρίμηνο..αχχχ κ την άλλη Τετάρτη έχω ξανά υπέρηχο οπότε θα κάνω υπομονή..τώρα θα έχω ανά 3 βδομάδες αντί 4 που είχα,στον 8ο ανά δύο κ μετά 9ο κάθε εβδομάδα...εσείς??

Αχχχχ άλλη τρελογιαγια η μάνα σου!! Κ εμένα ξέθαψε από το υπογειο τη κούνια του αδερφού μου μια ωραία ξύλινη(είναι 14 ο αδερφός μου οπότε δεν είναι τελείως αρχαία..) κ θέλει να της πάρει καινούριο στρώμα κ λευκά είδη να κοιμάται το μωρό σε εκείνη όταν πηγαίνει.. τζιζους!!

Πρώτο εγγόνι τι να πεις.. Αστο τον τρελο στη τρελα του.. Εγω αύριο εχω ραντεβου με το γιατρό! Για να δουμε! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...