Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!!λοιπον κ εμεις δεν εχουμε ρωτησει ακομα για κοστος!!!!αλλα νομιζω την επομενη φορα θα ρωτήσουμε. Μεχρι τωρα σε καμια επισκεψη δεν μας εχει παρει χρηματα.... Μονο στην αυχενικη πηρε χρηματα. Θα τον ρωτησω και θα σας πω.... Παντως αν θυμαμαι καλα τοτε που ειχα κανει το εξωμητριο μου ειχε πει στις εγκυμοσύνες παιρνω 1500 και στις επεμβασεις 1000.θα δουμε στις 23.04 και θα σας πω... Επισης δεν εχουμε συζητήσει για φυσιολογικό η καισαρικη καθολου.... Θα τον ρωτησω κ γι αυτο... Οσον αφορα το ονομα κ εμεις απο γονεις θα βγαλουμε..... Εφοσον ειναι αγορακι θα βγαλουμε τον πεθερο μου αλλα τυχαινει το ιδιο ονομα να εχει κ ο μπαμπας μου!και μ αρεσει κ πολυ.... Οποτε ειμαστε ενταξει απο αυτο το θεμα......!!!! 

Ουυυ τέλεια σας έκατσε φίλη,με ένα αμπάρι δύο τριγωνια στο όνομα :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Και εγώ ετσι πιστευω να το πάτε ανάλογα με το φύλλο Ευγενία μου! 

Εμάς  Σεβαστή από την πεθερά μου.. Αλλιώς αν μας την σκάσει σε αγοράκι Ζαχαρίας. 

Κορίτσια μου τι γέλιο με τα ονόματα!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Τι Αιμιλία καλέ ;;αφού αγοραρο έχεις!!! Λες να αλλάξει;;τελικά έχω μπερδευτεί πιο πιθανό είναι  το αγόρι να αλλάξει η το κορίτσι;;

Δε ξέρω δε ξέρω αλλά μέχρι κ το επόμενο ραντεβού το αφήνω ντεμί.. συνήθως λένε το κορίτσι γίνεται αγόρι γτ μοιάζει η κλειτορίδα στην αρχή με το τσουτσουνακι αλλά εμένα μου είπε 90% αγόρι γτ ίσως λέει να ήταν ο ομφάλιος λώρος ανάμεσα στα ποδαράκια κ να μπερδεύτηκε..

Άσε μην αρχίσω τα Χρηστακο μου Χρηστακο μου κ βγεί Αιμιλία που θα θέλει να γίνει Αιμίλιος στα 15!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Evgenjen τότε καλύτερα να έχεις αγόρι! Αλλιώς καλύτερα να πάρει της πεθεράς σου ειδικά αν είναι κ ωραίο. Αν όμως κανείς κ δεύτερο παιδί τότε θα πάει στον πεθερό... Κ οι δικοί σου; Τπτ; Χμμ δεν ξέρω. Εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα. Καλά το Θεοδώρα πολύ ωραίο όνομα αλλά κ το Ελένη καλο. Κώστας ήταν ο παππούς; Ή Θεόδωρος; 

Renez δεν είναι ότι δεν τον συμπαθώ αλλα έχει ακούσει το όνομά του από την αδερφή του άντρα μου. Αλλά ο άντρας μου είναι το μόνο αγόρι οπότε οι ελπίδες για το όνομα και το επώνυμο πέφτουν πάνω του. Εγώ θέλω να βγάλω του μπαμπά μου... Αλλά στην Πελοπόννησο δεν περνάνε αυτά... Αλλά πιστεύω κορίτσι έχω οπότε γλυτώνω τους τσακωμούς. 

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!!λοιπον κ εμεις δεν εχουμε ρωτησει ακομα για κοστος!!!!αλλα νομιζω την επομενη φορα θα ρωτήσουμε. Μεχρι τωρα σε καμια επισκεψη δεν μας εχει παρει χρηματα.... Μονο στην αυχενικη πηρε χρηματα. Θα τον ρωτησω και θα σας πω.... Παντως αν θυμαμαι καλα τοτε που ειχα κανει το εξωμητριο μου ειχε πει στις εγκυμοσύνες παιρνω 1500 και στις επεμβασεις 1000.θα δουμε στις 23.04 και θα σας πω... Επισης δεν εχουμε συζητήσει για φυσιολογικό η καισαρικη καθολου.... Θα τον ρωτησω κ γι αυτο... Οσον αφορα το ονομα κ εμεις απο γονεις θα βγαλουμε..... Εφοσον ειναι αγορακι θα βγαλουμε τον πεθερο μου αλλα τυχαινει το ιδιο ονομα να εχει κ ο μπαμπας μου!και μ αρεσει κ πολυ.... Οποτε ειμαστε ενταξει απο αυτο το θεμα......!!!! 

Ααααα εσύ είσαι τυχερή!!! Μια χαρά !!! Θα έχουν χαρές κ οι δυο παππουδες

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Evgenjen τότε καλύτερα να έχεις αγόρι! Αλλιώς καλύτερα να πάρει της πεθεράς σου ειδικά αν είναι κ ωραίο. Αν όμως κανείς κ δεύτερο παιδί τότε θα πάει στον πεθερό... Κ οι δικοί σου; Τπτ; Χμμ δεν ξέρω. Εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα. Καλά το Θεοδώρα πολύ ωραίο όνομα αλλά κ το Ελένη καλο. Κώστας ήταν ο παππούς; Ή Θεόδωρος; 

Renez δεν είναι ότι δεν τον συμπαθώ αλλα έχει ακούσει το όνομά του από την αδερφή του άντρα μου. Αλλά ο άντρας μου είναι το μόνο αγόρι οπότε οι ελπίδες για το όνομα και το επώνυμο πέφτουν πάνω του. Εγώ θέλω να βγάλω του μπαμπά μου... Αλλά στην Πελοπόννησο δεν περνάνε αυτά... Αλλά πιστεύω κορίτσι έχω οπότε γλυτώνω τους τσακωμούς. 

Αχχχ με γω από Πελοπόννησο είμαι κ σε νιώθω!! Σκέψου κ ο άντρας μου από την Κρήτη άλλοι πατροπαράδοτοι,δε γλυτώνω!! Μη και δε συνεχιστεί η γεννια των γαλαζοαιματων και μας πάρουν τον θρόνο χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Evgenjen τότε καλύτερα να έχεις αγόρι! Αλλιώς καλύτερα να πάρει της πεθεράς σου ειδικά αν είναι κ ωραίο. Αν όμως κανείς κ δεύτερο παιδί τότε θα πάει στον πεθερό... Κ οι δικοί σου; Τπτ; Χμμ δεν ξέρω. Εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα. Καλά το Θεοδώρα πολύ ωραίο όνομα αλλά κ το Ελένη καλο. Κώστας ήταν ο παππούς; Ή Θεόδωρος; 

Renez δεν είναι ότι δεν τον συμπαθώ αλλα έχει ακούσει το όνομά του από την αδερφή του άντρα μου. Αλλά ο άντρας μου είναι το μόνο αγόρι οπότε οι ελπίδες για το όνομα και το επώνυμο πέφτουν πάνω του. Εγώ θέλω να βγάλω του μπαμπά μου... Αλλά στην Πελοπόννησο δεν περνάνε αυτά... Αλλά πιστεύω κορίτσι έχω οπότε γλυτώνω τους τσακωμούς. 

Θεόδωρος ήταν ο πεθερός μου...εμένα το Θεοδώρα μου κάνει λίγο σε γεροντοκόρη αλλά οκ!!

Ωχ Μανιάτης ο σύζυγος;;δεν σε βλέπω να γλύτωνεις άμα είναι αγόρι!!

Βρε παιδιά αυτό με το δεύτερο που άμα είναι άλλο φύλλο είναι πάλι του άντρα μου το λέει κ μπαμπάς μου , επίσης Πελοπόννησιος, και νευριάζω δλδ εγώ πρέπει να γίνω κουνελα για να βγάλω τους δικούς μου;;

Just now, Renez είπε:

Αχχχ με γω από Πελοπόννησο είμαι κ σε νιώθω!! Σκέψου κ ο άντρας μου από την Κρήτη άλλοι πατροπαράδοτοι,δε γλυτώνω!! Μη και δε συνεχιστεί η γεννια των γαλαζοαιματων και μας πάρουν τον θρόνο χαχαχα

Κ εγώωωω από Πελοπόννησο!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως νιώθεις  @EugenJen απο τον τροφοβλαστη; Κάποια ενόχληση; Άντε με το καλό να δείτε αύριο το σποράκι σου και να σας βγουν και καλά τα αποτελέσματα! 

Κοριτσια κι εγώ από Πελοπόννησο όπως και ο άντρας. Αλλά δεν περνάνε σε εμενα αυτά με τα ονόματα. Δε μου αρέσει αυτος ο φασισμός του να είσαι υποχρεωμένος να δώσεις στο δικό σου παιδί ένα όνομα ενός ανθρώπου ας πούμε που δεν συμπαθείς. Μόνο και μόνο επειδή είναι πεθερικά. Η ενός ονόματος που σιχαινεσαι. Εμεις ονομάσαμε την κόρη μας με ένα αλλο όνομα (του Αγίου προστάτη της οικογένειας μας) και δώσαμε και δεύτερο το όνομα της πεθεράς (μόνο και μόνο για να κάνω τη χάρη στον άντρα μου). Όχι ότι δεν του άρεσε το αλλο αλλά έχει και τα κολλήματα τι θα πει ο κόσμος στο χωριό. Μην φέρουν σε δύσκολη θέση τη μαμα του. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Θεόδωρος ήταν ο πεθερός μου...εμένα το Θεοδώρα μου κάνει λίγο σε γεροντοκόρη αλλά οκ!!

Ωχ Μανιάτης ο σύζυγος;;δεν σε βλέπω να γλύτωνεις άμα είναι αγόρι!!

Βρε παιδιά αυτό με το δεύτερο που άμα είναι άλλο φύλλο είναι πάλι του άντρα μου το λέει κ μπαμπάς μου , επίσης Πελοπόννησιος, και νευριάζω δλδ εγώ πρέπει να γίνω κουνελα για να βγάλω τους δικούς μου;;

Πφφφ εκτός αν είναι οκ ο άντρας σου στο επόμενο να βγει δικός σου..κ δλδ αν είναι όντως κορίτσι κ μετα κάνεις ξανά κορίτσι θα πρέπει να βγει Ελένη ? :-/

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως νιώθεις  @EugenJen απο τον τροφοβλαστη; Κάποια ενόχληση; Άντε με το καλό να δείτε αύριο το σποράκι σου και να σας βγουν και καλά τα αποτελέσματα! 

Κοριτσια κι εγώ από Πελοπόννησο όπως και ο άντρας. Αλλά δεν περνάνε σε εμενα αυτά με τα ονόματα. Δε μου αρέσει αυτος ο φασισμός του να είσαι υποχρεωμένος να δώσεις στο δικό σου παιδί ένα όνομα ενός ανθρώπου ας πούμε που δεν συμπαθείς. Μόνο και μόνο επειδή είναι πεθερικά. Η ενός ονόματος που σιχαινεσαι. Εμεις ονομάσαμε την κόρη μας με ένα αλλο όνομα (του Αγίου προστάτη της οικογένειας μας) και δώσαμε και δεύτερο το όνομα της πεθεράς (μόνο και μόνο για να κάνω τη χάρη στον άντρα μου). Όχι ότι δεν του άρεσε το αλλο αλλά έχει και τα κολλήματα τι θα πει ο κόσμος στο χωριό. Μην φέρουν σε δύσκολη θέση τη μαμα του. 

Νταξει βρήκατε τη Χρυσή τομή τουλάχιστον!! Μπράβο ρε αγάπη ας επαναστατήσει κάποια εδώ τέλος πάντων!!;)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως νιώθεις  @EugenJen απο τον τροφοβλαστη; Κάποια ενόχληση; Άντε με το καλό να δείτε αύριο το σποράκι σου και να σας βγουν και καλά τα αποτελέσματα! 

Κοριτσια κι εγώ από Πελοπόννησο όπως και ο άντρας. Αλλά δεν περνάνε σε εμενα αυτά με τα ονόματα. Δε μου αρέσει αυτος ο φασισμός του να είσαι υποχρεωμένος να δώσεις στο δικό σου παιδί ένα όνομα ενός ανθρώπου ας πούμε που δεν συμπαθείς. Μόνο και μόνο επειδή είναι πεθερικά. Η ενός ονόματος που σιχαινεσαι. Εμεις ονομάσαμε την κόρη μας με ένα αλλο όνομα (του Αγίου προστάτη της οικογένειας μας) και δώσαμε και δεύτερο το όνομα της πεθεράς (μόνο και μόνο για να κάνω τη χάρη στον άντρα μου). Όχι ότι δεν του άρεσε το αλλο αλλά έχει και τα κολλήματα τι θα πει ο κόσμος στο χωριό. Μην φέρουν σε δύσκολη θέση τη μαμα του. 

Είμαι ξάπλα όλη μέρα..έχω μια μελανια στο σημείο κ πονάει λίγο στις κινήσεις αλλά γενικά δεν έχω θέμα..ούτε αίμα είχα ούτε τίποτα...όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου κ εσένα αύριο !!

Η αλήθεια είναι ότι με τα πεθερικά μου είχα κ έχω πολύ καλή σχέση.κ όταν χάσαμε τον πεθερό μου ,ένιωσα ότι έχασα άνθρωπο της οικογένειάς μου κ δεν ήμασταν ούτε αρραβωνιασμένοι τότε..

τώρα αν είχα θέμα με τα πεθερικά μου κ δεν είχαμε καλή σχέση εννοειται ότι κ εγώ δεν θα το ήθελα..

Just now, Renez είπε:

Πφφφ εκτός αν είναι οκ ο άντρας σου στο επόμενο να βγει δικός σου..κ δλδ αν είναι όντως κορίτσι κ μετα κάνεις ξανά κορίτσι θα πρέπει να βγει Ελένη ? :-/

Νταξει βρήκατε τη Χρυσή τομή τουλάχιστον!! Μπράβο ρε αγάπη ας επαναστατήσει κάποια εδώ τέλος πάντων!!;)

Όχι αν βγει δεύτερο κορίτσι θα είναι δικό μου, απλα αν το δεύτερο είναι αγόρι θα είναι πάλι του άντρα μου..αυτά λέει ο πατέρας μου..

Εν τω μεταξύ εγώ ακούω για δεύτερη εγκυμοσύνη κ θέλω να κλάψω κ να γελάσω ταυτόχρονα με αυτά που έχω τραβήξει σε αυτή..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Είμαι ξάπλα όλη μέρα..έχω μια μελανια στο σημείο κ πονάει λίγο στις κινήσεις αλλά γενικά δεν έχω θέμα..ούτε αίμα είχα ούτε τίποτα...όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου κ εσένα αύριο !!

Η αλήθεια είναι ότι με τα πεθερικά μου είχα κ έχω πολύ καλή σχέση.κ όταν χάσαμε τον πεθερό μου ,ένιωσα ότι έχασα άνθρωπο της οικογένειάς μου κ δεν ήμασταν ούτε αρραβωνιασμένοι τότε..

τώρα αν είχα θέμα με τα πεθερικά μου κ δεν είχαμε καλή σχέση εννοειται ότι κ εγώ δεν θα το ήθελα..

Όχι αν βγει δεύτερο κορίτσι θα είναι δικό μου, απλα αν το δεύτερο είναι αγόρι θα είναι πάλι του άντρα μου..αυτά λέει ο πατέρας μου..

Εν τω μεταξύ εγώ ακούω για δεύτερη εγκυμοσύνη κ θέλω να κλάψω κ να γελάσω ταυτόχρονα με αυτά που έχω τραβήξει σε αυτή..

Α κι εμείς καλή σχέση έχουμε. Ειδικά στον πεθερό που έχει πεθάνει είχα κι εγώ αδυναμία. Εξαιρετικός άνθρωπος. Όμως αυτό το πράγμα βρε παιδί μου δε μου αρέσει. Ειδικα όταν αποκτούν 10 εγγόνια Κι είναι όλα συνονόματα! Εγώ έχω Μα την Παναγία 4 ξαδερφους Γιάννηδες συν έναν αδερφό! Εν τω μεταξύ έχουν γίνει άπειροι καβγάδες σε αγαπημένα ζευγάρια με αφορμή το όνομα. Και μπλέκονται και τρίτοι, όχι μόνο το ζευγάρι. Γιατί; Δεν θα έπρεπε. Το παιδί του είναι και θα έπρεπε να το βγάλει το ζευγάρι όπως θέλει αυτό χωρίς ΚΑΜΙΑ πίεση και υποχρέωση. Η αγάπη μας προς τους γονείς μας δείχνεται με άπειρους άλλους τρόπους! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ευγενία όταν πάρεις το μωρό σου αγκαλιά θα τα ξεχάσεις όλα οσα πέρασες!

Έτσι μου λέει κ η μαμά μου αλλά σκέφτομαι το ποσό κουρέλι είμαι τώρα κ το να είχα να φροντίσω κ ένα πιτσιρίκακι κ με πιάνει απελπισία..Γι'αυτό σας βγάζω το καπέλο!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου το θέμα με το όνομα ειναι να το κάνεις με χαρά!!! Εγώ ας πούμε ειμαι χαρούμενη που το ονομα θα ειναι απο την οικογένεια! 

Αν είναι να το κάνεις με το ζόρι η καλύτερη απόφαση ειναι να βρεις ένα όνομα με τον σύζυγο που να σας αρέσει και μετά δεν σας νοιάζει και τι θα πουν οι άλλοι! Οπως επισης και τα 2 ονοματα για μενα δεν ειναι ωραιο..γιατι παλι το ενα ονομα θα επικρατήσει..ενα και καλο γνωμη μου..

Και τι είναι ένα όνομα μπροστά στα γλυκά μας παιδάκια;;  υγεία να υπάρχει!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...