Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα από τον προεμφυτευρικο κ δεν αφήνω τίποτα στην τύχη! Με μια εξέταση αίματος γίνονται όλες οι εξετάσεις για θρομβοφιλια? Τα αποτελέσματα αργούν να βγουν? 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Κ εγώ που έλεγα ότι δουλεύεις :P

Χαχαχα αφού είμαστε τρομερό team εδώ μέσα!! Να δείτε που κ περίοδος μαζί θα μας έρχεται μετά χαχαχαχα

Μπράβο για τα αποτελέσματα μαναρακι μου!!

Άρα κ εσένα 2 μέρες έκαναν ε?? Πφφφ κ εγώ αύριο θα τα φέρω..φρέσκα φρέσκα!!

ναι δυο μέρες και όσο για τα κιλά που λέει τώρα η μανδαμ @Jasmine@ και θέλει να με κάνει έξαλλη , έφτασα αισίως στα 63 νομίζω δεν θα ξαναζυγιστώ μέχρι να γεννήσω

@Jasmine@ της τα έστειλα με mail να με πάρει όποτε έχει χρόνο , και της είπα να μου αλλάξει και το ασβέστιο γιατί από τοτε που το έκανα εμετο το έχω κόψει.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα!!

@Renez @Jasmine@ με φάγατε βρε γλωσσούδες είχα πάει να πάρω τα αποτελέσματα γιατί χθες με την δουλειά δεν πρόλαβα!!

είναι καλά μου είπε η μικροβιολόγος απλά η τρίτη τιμή είναι στο όριο ακριβώς, εκεινη μου είπε οτι δεν σημαίνει κάτι απλά μερικοί γιατροί υπερβάλλουν λίγο και προτείνουν δίαιτα, έτσι και μου πει κάτι τέτοιο θα φαρμακωθω!!!

@Renez πόσο φίλη μου είσαι και εγώ ξέχασα τα ούρα  από το άγχος μου για την διαδικασία και της τα πήγα χθες

 

 

Ε όχι κ δίαιτα!! Ίσως να σου πει να μειώσεις κάτι ? Μίλα μαζί του να μας πεις !

Just now, Eva137 είπε:

Γεια σας πολυλογούδες μου, δε σας προλαβαίνω πια! Διαβάζω όλα όσα γράφετε όμως. Εγώ έχω να σας πω πάντως ότι η δική μου κοιλιά έχει διπλασιαστεί τις τελευταίες δυο εβδομάδες... το μωρό πρέπει να έχει μεγαλώσει/δυναμώσει πολύ γιατί η κοιλιά μου κουνιέται και φαίνονται τα "κύματα" από μακριά πλέον και όλοι νομίζουν ότι είμαι στον μήνα μου. Μάλλον μαμά και μπέμπης περάσαμε άλμα ανάπτυξης!:P Και δεν έχω και ζυγαριά να ζυγιστώ τώρα!

Να ρωτήσω λίγο: τί είναι αυτό το ντόπλερ που λέτε συνέχεια ότι θα κάνετε? Εγώ ξέρω ότι ντόπλερ λέγεται το μηχάνημα που "ακούει" και μετράει τους χτύπους της καρδιάς του μωρού, και εννοείται ότι το έχουμε ήδη χρησιμοποιήσει αρκετές φορές. Αυτό που λέτε όμως πρέπει να είναι κάτι άλλο.

 

Στην ομάδα θηλασμού κι εγώ γράφτηκα... με παρότρυνε η αδερφή μου γιατί εκείνη δυσκολεύτηκε πολύ στην αρχή που θήλαζε (πονούσε πολύ, είχε πληγές, το μωρό δεν έπιανε καλά κτλ.) και μου είπε ότι θα είναι καλό να είμαι διαβασμένη και προετοιμασμένη από πριν ώστε να ξεκινήσω σωστά και να μην ταλαιπωρηθώ κι εγώ τόσο. Οπότε μπήκα και κατέβασα όλα τα αρχεία που μου φάνηκαν χρήσιμα και τα έχω τώρα στον υπολογιστή μου για να τα διαβάζω σιγά σιγά. Κατά τα άλλα επειδή έχω καταλάβει ότι υπάρχουν πολλές φανατισμένες εκεί δεν πολυμπαίνω πια να διαβάζω δημοσιεύσεις κτλ.

 

Εγώ δυνατούς πόνους δεν έχω στην κοιλιά, αλλά νιώθω αυτό που λες ότι φουσκώνει/σκληραίνει όποτε τρώω και έχω συχνά ενοχλήσεις στην περιοχή κοιλιάς/μέσης γιατί νιώθω την κίνηση στο έντερο που λες (δε ξέρω αν φταίει και η δυσκοιλιότητα γι'αυτό). Επίσης έχω συνέχεια καούρες, χθες να φανταστείς μου ανέβαινε το φαγητό και έκανα για πρώτη φορά εμετό (στην 27η εβδομάδα, έλεος), και δυσκολεύομαι κι εγώ στην αναπνοή... ίσως επειδή μου πιέζει το μωρό το διάφραγμα. Νόμιζα ότι είναι ιδέα μου ή κάτι πάει στραβά με μένα, αλλά μάλλον δεν είμαι η μόνη. Και εμένα με έχει κουράσει απίστευτα όλο αυτό, αλλά φοβάμαι ότι θα συνεχίσει να χειροτερεύει μέχρι να γεννήσω.. πραγματικά δε μπορώ να φανταστώ πώς θα είμαι στον 9ο μήνα!

 

Πω πω, τί πέρασες κι εσύ βρε κοπέλα μου!:wacko: Πόσο κουράγιο και αντοχές έχουμε εμείς οι γυναίκες τελικά!

Αυτό το μπούκωμα που νιώθεις στον ποπό, μήπως προκαλείται από την δυσκοιλιότητα? Γιατί κι εγώ που πάω για νούμερο 2 αραιά και που πλέον (μια φορά τη βδομάδα περίπου) νιώθω αυτήν την πίεση εκεί, αφού δεν μπορώ να αδειάσω.

 

Κι εσύ έχεις πρήξιμο στα πόδια, ε? Εμένα έχει μια εβδομάδα τώρα που είναι χάλια, έχει αλλοιωθεί το σχήμα τους και στα σημεία που είναι πρησμένα πονάνε σαν μελανιασμένα μόλις τα αγγίξεις. Το πρωί που ξυπνάω είναι λίγο καλύτερα (αλλά πάλι όχι στο φυσιολογικό τους μέγεθος) και σιγά σιγά μέσα στη μέρα πρήζονται περισσότερο και με σφίγγουν ακόμα και οι σαγιονάρες μου, που είναι το μόνο "παπούτσι" που φοράω. Ευτυχώς που δε δουλεύω και μπορώ να κυκλοφορώ όλη μέρα με τις σαγιονάρες και κάθε τόσο να σηκώνω τα πόδια μου ψηλά γιατί αλλιώς δε θα την πάλευα. Δεν το περίμενα να το πάθω τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη... νόμιζα μόνο τον τελευταίο μήνα συμβαίνει αυτό.

 

Από κωμωδίες και μένα μου αρέσουν αυτές που είπες (καλά, σαν τα Φιλαράκια δεν έχει βέβαια), και επίσης "Rules of engagement" (πολύυυ γέλιο), "Two and a half men", "2 broke girls", και "Gilmore girls" (δεν είναι καθαρά μόνο κωμωδία, αλλά έχει αρκετό γέλιο και βλέπεται πολύ ευχάριστα... έχω δει όλες τις σεζόν τουλάχιστον 10 φορές)!

Αυτό με τα πόδια βρε κορίτσι .. το είχες κοιτάξει νομίζω? 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!!!δε νομίζω να είναι τόσο υπερβόλα η γιατρός σου!ακούγεται σαν να τα πήγες πολύ καλά!!!!πάει κι αυτό!

και εγώ αυτό πιστεύω, για κιλά δεν μου έχει πει ποτέ τίποτα,  μόνο με τα γλυκά έχει θέμα θέλει να τα κόψω μαχαίρι , οχι γιατί βλέπει κάτι αλλά το έχει σαν γενική οδηγία...ποιος την ακουει όμως???

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σκέψου τι θα γίνεται με τα μωρά μας κ αυτά....:wub: ένα κουβάρι αγάπης ολοι μαζι:wub:

Εκείνη την ώρα μου έφερνε τρομερή αηδία αλλά είμαι οκ τώρα,μου πήραν κ για δεύτερη φορά αίμα κ περιμένω να πάει 9:40 για τη τελευταία..ουφφφ πάει κ αυτό..

Φυσικά μαζί με τη καμπύλη μου είχε γράψει κ όλα τα παρελκόμενα ο γιατρός σε αιματολογικές και ουρά..μη χάσουμε!!

Κ ξέχασα τα κατουρα γμτ μου!!

Όσο για τα αντράκια σου έτσι έτσι να μας βασανίζουν γτ σε αγαπάνε:x

Ρε συ @Jasmine@ γιατί σε έπιασε υπογλικαιμικο σοκ? Μετά από πόση ώρα? Κ αν με πιάσει τι κάνω?

Μμμ περίπου μιάμιση ώρα αφού έφυγα από το κέντρο, με είχε πιάσει κ την προηγούμενη φορά που είχα κάνει... κ κάποιες ακόμα όταν τρώω πολύ γλυκό! Πχ πρόπερσι αν έτρωγα παγωτό μετά ώρα με έλουζε κρύος ιδρώτας ταχυπαλμία κ δε μπορούσα να μιλήσω! Τρως ζάχαρη η κάτι γλυκό για να ανεβεί πάλι! Η πορτοκαλάδα ξέρεις εμπορίου όχι φυσικό...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενες μου φιλεναδιτσες σε 10' κάνω κ το τρίτο μου τσιμπι κ φεύγω..

Ευχαριστώ για την παρεούλα,πέρασαν πραγματικα πολύ πιο εύκολα κ ευχάριστα οι 2 αυτές ώρες απ' ότι φανταζομουν..

Χυμουλι κρατάω ήδη μαζί μου γτ με αιματοκρίτη στα τάρταρα κ 3 φορές αίμα θα το χω ανάγκη!! Ευτυχώς το μαγαζί είναι 3-4 λεπτά από εδώ με τα πόδια..

Θα κάτσω εκεί μέχρι τις 2 κ έπειτα σπιτάκι μου..

@Hliolousti μου καλημέρα κ καλά αποτελέσματα να έχουμε..τι σου έδωσε να πιέις? Εμένα τη γλυκόζη με πορτοκάλι που είναι σαν αααπειρα συμπυκνωμένος χυμός πορτοκαλιού..ψιλό ιού αλλά οκ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Η πρώτη ώρα ειναι δύσκολη!! Όλα καλά! Κ μετά πρόσεχε λιγάκι,να φας κάτι κ να ξεκουραστείς σπίτι! :)

Ήδη σκέφτομαι πιτακια ολικής με ανθότυρο και φρεσκο χυμουλη!;)

Μετά σπιτι,ανοιχτά παράθυρα έχει και δροσουλα μια χαρά!

Άλλο ένα τρυπήματακι τώρα και βουρ στο φούρνο!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μμμ περίπου μιάμιση ώρα αφού έφυγα από το κέντρο, με είχε πιάσει κ την προηγούμενη φορά που είχα κάνει... κ κάποιες ακόμα όταν τρώω πολύ γλυκό! Πχ πρόπερσι αν έτρωγα παγωτό μετά ώρα με έλουζε κρύος ιδρώτας ταχυπαλμία κ δε μπορούσα να μιλήσω! Τρως ζάχαρη η κάτι γλυκό για να ανεβεί πάλι! Η πορτοκαλάδα ξέρεις εμπορίου όχι φυσικό...

Οκ λοιπονζζζ..να είμαι για παν ενδεχόμενο προετοιμασμένη..εγώ επειδή όπως σας έχω πει έχω χαμηλότερο του φυσιολογικού ζάχαρο πάντα έχω καραμέλες στη τσάντα μου..πήρα κ τον χυμουλι τώρα μια χαρά..

Πωωωω προς το παρόν πεινιρλι ονειρεύομαι!!

Just now, Hliolousti είπε:

Ήδη σκέφτομαι πιτακια ολικής με ανθότυρο και φρεσκο χυμουλη!;)

Μετά σπιτι,ανοιχτά παράθυρα έχει και δροσουλα μια χαρά!

Άλλο ένα τρυπήματακι τώρα και βουρ στο φούρνο!:mrgreen:

Ναιιιι φίλη φαιιιι κ εγώ αυτό θέλω !! Κατι αλμυρό οπωσδήποτε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αγαπημενες μου φιλεναδιτσες σε 10' κάνω κ το τρίτο μου τσιμπι κ φεύγω..

Ευχαριστώ για την παρεούλα,πέρασαν πραγματικα πολύ πιο εύκολα κ ευχάριστα οι 2 αυτές ώρες απ' ότι φανταζομουν..

Χυμουλι κρατάω ήδη μαζί μου γτ με αιματοκρίτη στα τάρταρα κ 3 φορές αίμα θα το χω ανάγκη!! Ευτυχώς το μαγαζί είναι 3-4 λεπτά από εδώ με τα πόδια..

Θα κάτσω εκεί μέχρι τις 2 κ έπειτα σπιτάκι μου..

@Hliolousti μου καλημέρα κ καλά αποτελέσματα να έχουμε..τι σου έδωσε να πιέις? Εμένα τη γλυκόζη με πορτοκάλι που είναι σαν αααπειρα συμπυκνωμένος χυμός πορτοκαλιού..ψιλό ιού αλλά οκ..

Καλά αποτελέσματα να έχουμε γλυκούλα μου!!!!!(κυριολεκτικά και μεταφορικά):lol:

Αχ ήταν ένα υγρό σαν σιρόπι από ένα ταψί ρεβανί με γεύση-αρωμα λεμόνι!

Άκρως καυτερη η γλυκαμάρα στον ουρανίσκο!Ιουυυυ

Και πώς είχα καταλάβει εγώ ότι όταν θα πήγαινα τη δεύτερη φορά θα μου έδιναν κι άλλο να πιω;και μόλις κατάλαβα ότι δεν πρόκειται μόνο που δεν χόρεψα καρσιλαμά!:D

Just now, EugenJen είπε:

και εγώ αυτό πιστεύω, για κιλά δεν μου έχει πει ποτέ τίποτα,  μόνο με τα γλυκά έχει θέμα θέλει να τα κόψω μαχαίρι , οχι γιατί βλέπει κάτι αλλά το έχει σαν γενική οδηγία...ποιος την ακουει όμως???

Ε δεν γίνεται ρε συ!!!έχουμε και κάτι γλυκοκόριτσα στα σπλάχνα μας!

Δε γίνεται να τα αφήνουμε χωρίς τροφοδοσία!!!:P

  • Χαχα 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Ε όχι κ δίαιτα!! Ίσως να σου πει να μειώσεις κάτι ? Μίλα μαζί του να μας πεις !

Αυτό με τα πόδια βρε κορίτσι .. το είχες κοιτάξει νομίζω? 

Είχαμε κάνει έναν υπέρηχο να τσεκάρουμε τις φλέβες των ποδιών για τυχόν θρομβώσεις και φαινόταν όλα καλά. Το καλό είναι ότι πράγματι όταν ξαπλώνω μετά τα πόδια μου είναι πολύ καλύτερα (μόνο εγώ καταλαβαίνω ότι δεν είναι τελείως στο φυσιολογικό τους μέγεθος), οπότε ελπίζω όλο αυτό το πρήξιμο να προκαλείται μόνο από την ορθοστασία και τη ζέστη, σε συνδυασμό με το μέγεθος της κοιλιάς μου που εκτοξεύθηκε αυτές τις μέρες και εμποδίζει την κυκλοφορία του αίματος και της λέμφου. Θα το παρακολουθώ βέβαια.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλά αποτελέσματα στις καμπύλες σας!!!

Εγώ πήρα τα αποτελέσματά της δικής μου και είναι πολυ καλά (μάλλον γιατί δεν τα έχω στείλει στο γιατρό) Βουρ στα γλυκά τώρα, καλά στα παγωτά γιατί τα γλυκά μου κάνουν καουρες.

@EugenJen όταν λες η τρίτη τιμή ήταν στο όριο πόσο είχες;

  • Μου αρέσει 5

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Μπράβο σου κορίτσι μου!!!δε νομίζω να είναι τόσο υπερβόλα η γιατρός σου!ακούγεται σαν να τα πήγες πολύ καλά!!!!πάει κι αυτό!

Καλά αποτελέσματα γλυκολουστη!!!

Just now, EugenJen είπε:

ναι δυο μέρες και όσο για τα κιλά που λέει τώρα η μανδαμ @Jasmine@ και θέλει να με κάνει έξαλλη , έφτασα αισίως στα 63 νομίζω δεν θα ξαναζυγιστώ μέχρι να γεννήσω

@Jasmine@ της τα έστειλα με mail να με πάρει όποτε έχει χρόνο , και της είπα να μου αλλάξει και το ασβέστιο γιατί από τοτε που το έκανα εμετο το έχω κόψει.

Είπα κ εγώ πως το πέρασε στο ντούκου για τα κιλά!!χαχαχαχχα υπάρχει ένα ασβέστιο που είναι σε καραμέλα κ το έχεις στο στόμα μέχρι να λιώσει... δε το έχω δοκιμάσει αλλά ίσως σου είναι πιο εύκολο! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Είχαμε κάνει έναν υπέρηχο να τσεκάρουμε τις φλέβες των ποδιών για τυχόν θρομβώσεις και φαινόταν όλα καλά. Το καλό είναι ότι πράγματι όταν ξαπλώνω μετά τα πόδια μου είναι πολύ καλύτερα (μόνο εγώ καταλαβαίνω ότι δεν είναι τελείως στο φυσιολογικό τους μέγεθος), οπότε ελπίζω όλο αυτό το πρήξιμο να προκαλείται μόνο από την ορθοστασία και τη ζέστη, σε συνδυασμό με το μέγεθος της κοιλιάς μου που εκτοξεύθηκε αυτές τις μέρες και εμποδίζει την κυκλοφορία του αίματος και της λέμφου. Θα το παρακολουθώ βέβαια.

Κοριτσάκι μου εγώ χθες που ανέφερα στη γιατρό ότι με πονάει το πελμα μου καμιά φορά και πρηζομαι,μου είπε μέσα σ'ολα ότι λόγω της κοιλιάς,παθαίνουμε λόρδωση και αλλάζει όλη η κατάταξη των νεύρων στη μέση κλπ και χαλάει και η κυκλοφορία του αίματος όπως λες!

Εγώ στο φαι βάζω ροζ αλάτι μόνο πλέον,πίνω πολύ νερό κ τρώω φουλ φρούτα και κάπως είδα διαφορά

  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Αγαπημένο μου!!!:wub:σε αγαπάμε γι αυτό σε πειραζουμε! Να πάρεις τηλ το γιατρό σου να σου πει αν πρέπει να πας σε ενδοκρινολόγο η δεν είναι τίποτα....  

@Eva137 δεν είσαι η μόνη μην αγχώνεσαι, κ εμένα πατάνε κ το διάφραγμα κ τα πλευρά κ δε μπορώ να ανασάνω.... τι καιρο έχει εκεί στο μακρινό Τέξας;!!!!

Πάλι καλά, όχι που ταλαιπωρείστε κι εσείς βέβαια, αλλά τουλάχιστον να ξέρω ότι είναι φυσιολογικό!:P Εδώ στο μακρινό, εξωτικό Τέξας έχουμε πολύ ζέστη, υγρασία και τις τελευταίες δυο μέρες βροχή... γενικά ο καιρός είναι λίγο ό,τι να ναι. Να ναι καλά τα αιρ κοντίσιον!


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραα! 

Καλά αποτέλεσμα κορίτσια μου!!! 

@EugenJen @marianna1986 Μπραβοο! Σας έφυγε και αυτό το βάρος! 

Εγώ πάω την άλλη εβδομάδα..... 

@Eva137 Αχχ έτσι ακριβώς όμως αγάπη! Πραγματικά να δούμε που θα φτάσουμε με όλα αυτά.... Να κάνεις και πολλά ποδόλουτρα, ζορίστηκαν τότε με το ταξίδι και γι'αυτό μάλλον! Λογικά πρέπει να έχετε και πολύ υψηλές θερμοκρασίες στο Τέξας;! Από Μεξικό είστε μακρυά; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Είχαμε κάνει έναν υπέρηχο να τσεκάρουμε τις φλέβες των ποδιών για τυχόν θρομβώσεις και φαινόταν όλα καλά. Το καλό είναι ότι πράγματι όταν ξαπλώνω μετά τα πόδια μου είναι πολύ καλύτερα (μόνο εγώ καταλαβαίνω ότι δεν είναι τελείως στο φυσιολογικό τους μέγεθος), οπότε ελπίζω όλο αυτό το πρήξιμο να προκαλείται μόνο από την ορθοστασία και τη ζέστη, σε συνδυασμό με το μέγεθος της κοιλιάς μου που εκτοξεύθηκε αυτές τις μέρες και εμποδίζει την κυκλοφορία του αίματος και της λέμφου. Θα το παρακολουθώ βέβαια.

Άμα ξεπρηζονται εντάξει! Να προσέχεις κι αν δεις κάτι διαφορετικό να το πεις στους γιατρούς που θα ξεκινήσουν να σε παρακολουθούν εκεί. Πότε ξεκινάει η ασφάλεια εκεί? Κάτι τέτοιο θυμάμαι είχες πει

Πολλές έχουν πρήξιμο στα πόδια κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. μια από τις ομορφιές της εγκυμοσύνης..

Όπως είπα στον γιατρό μου εχθές στο τηλέφωνο για κάτι που έπαθα παλι: κ τι θα γίνει μεχρι το τέλος? Θα σαραβαλιασω??:tongue:

Μιαααα χαρά είσαι λέει...:lol:

 

 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...