Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Μεγάλο παλούκι οι κρίσεις.. κ εγώ φοβόμουν μέχρι κ να βγω έξω για φαγητό πχ..μη με πιάσει.. ένιωθα πως δε μπορώ να αναπνευσω ότι έχω δύσπνοια τρελή..

Ακόμη κ τώρα 1 χρόνο σχεδόν μετα μου έχει μείνει σαν "κουσουρι" όταν αγχώνομαι με πιάνει έτσι μια δύσπνοια αλλά πλέον έχω μάθει κ την έλεγχω..το δύσκολο ήταν μέχρι να μάθω ότι είναι από το άγχος..είχα κάνει πρώτα ο,τι εξέταση μπορείς να φανταστείς!!

Ναι κι εγώ τους γύρισα ολουσ τους γιατρούς! Εμενα δυστυχώς ήταν πιο σοβαρό γιατί δεν περναγε με τίποτα. Ήταν σα να μου έχεις βάλει ένα πιστόλι στο κεφάλι και περιμένω να πατήσεις την σκανδαλη. Σε μόνιμη φάση κι από το πουθενά. Αφού είχα χάσει 10 κιλά σε έναν μήνα. Αγχος τρομερό. Και μιλάμε ότι στην υπόλοιπη ζωή μου ήμουν ο πιο αισιόδοξος κι ατρόμητος αμθρωπος που μπορείς να φανταστείς. Ταξίδευα στα πιο επικίνδυνα μέρη του κόσμου μόνη μου backpacking. Το καλό είναι ότι δεν μου άφησε κουσούρι. Πήρα την αγωγή μου για 5 μήνες και από τότε (πάνε 10 χρόνια) είμαι και πάλι ο εαυτός μου! Έχω πάντα μαζί μου βέβαια ένα ζαναξ ή ένα λεξοτανίλ μην τυχόν και με ξαναπιάσει. Αλλά όλο λήγουν και τα ανανεώνω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι κι εγώ τους γύρισα ολουσ τους γιατρούς! Εμενα δυστυχώς ήταν πιο σοβαρό γιατί δεν περναγε με τίποτα. Ήταν σα να μου έχεις βάλει ένα πιστόλι στο κεφάλι και περιμένω να πατήσεις την σκανδαλη. Σε μόνιμη φάση κι από το πουθενά. Αφού είχα χάσει 10 κιλά σε έναν μήνα. Αγχος τρομερό. Και μιλάμε ότι στην υπόλοιπη ζωή μου ήμουν ο πιο αισιόδοξος κι ατρόμητος αμθρωπος που μπορείς να φανταστείς. Ταξίδευα στα πιο επικίνδυνα μέρη του κόσμου μόνη μου backpacking. Το καλό είναι ότι δεν μου άφησε κουσούρι. Πήρα την αγωγή μου για 5 μήνες και από τότε (πάνε 10 χρόνια) είμαι και πάλι ο εαυτός μου! Έχω πάντα μαζί μου βέβαια ένα ζαναξ ή ένα λεξοτανίλ μην τυχόν και με ξαναπιάσει. Αλλά όλο λήγουν και τα ανανεώνω! 

Κ εγώ έτσι ακριβώς!! Για την ακρίβεια μέχρι πέρυσι σχεδόν δεν ήξερα τι σημαίνει άγχος, ειλικρινά..κ μόλις αποφασίσαμε να ανοίξουμε δικό μας μαγαζί με τον άντρα μου ταν ταν!! Το άγχος των περασμένων χρόνων εμφανίστηκε μαζεμένο,μάλλον για εκδίκηση που τόσα χρόνια αγνοούσα την ύπαρξη του :P τέλος πάντων,σημασια έχει να αντιμετωπίζουμε κάθε δυσκολία που μας παρουσιάζεται στη ζωή και όλα λύνονται!! 

Κ αλήθεια είναι πως απ' όταν το έζησα κ άρχισα να το συζητάω κατάλαβα πως είμαστε πάρα πολλοί που έχουμε ζήσει κάτι παρόμοιο..κ είμαστε ακόμη εδώ να τα συζηταμε :D

Καληνύχτα Che !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κ εγώ έτσι ακριβώς!! Για την ακρίβεια μέχρι πέρυσι σχεδόν δεν ήξερα τι σημαίνει άγχος, ειλικρινά..κ μόλις αποφασίσαμε να ανοίξουμε δικό μας μαγαζί με τον άντρα μου ταν ταν!! Το άγχος των περασμένων χρόνων εμφανίστηκε μαζεμένο,μάλλον για εκδίκηση που τόσα χρόνια αγνοούσα την ύπαρξη του :P τέλος πάντων,σημασια έχει να αντιμετωπίζουμε κάθε δυσκολία που μας παρουσιάζεται στη ζωή και όλα λύνονται!! 

Κ αλήθεια είναι πως απ' όταν το έζησα κ άρχισα να το συζητάω κατάλαβα πως είμαστε πάρα πολλοί που έχουμε ζήσει κάτι παρόμοιο..κ είμαστε ακόμη εδώ να τα συζηταμε :D

Καληνύχτα Che !!

Χαχα καληνύχτα συνάδελφε στην τρέλα. Αύριο ξημερώνει μεγάλη μέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Good morning sleeping beauties :-)

Πως είστε σήμερα κορίτσια μου? Εγώ σχεδόν άυπνη αλλά πολύ καλά κατά τ αλλά..δε ξέρω ρε γμτ ξάπλωνα αργά κιόλας 1-2 και στριφογυρναω σαν τη τρελή..ίσως λαγοκοιμαμαι ένα μισάωρο κ ξανά γύρω γυρω.. λέω μήπως είναι άγχος αλλά σαν σκέψεις δε κάνω κακές..τι να πω :-/

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Good morning sleeping beauties :-)

Πως είστε σήμερα κορίτσια μου? Εγώ σχεδόν άυπνη αλλά πολύ καλά κατά τ αλλά..δε ξέρω ρε γμτ ξάπλωνα αργά κιόλας 1-2 και στριφογυρναω σαν τη τρελή..ίσως λαγοκοιμαμαι ένα μισάωρο κ ξανά γύρω γυρω.. λέω μήπως είναι άγχος αλλά σαν σκέψεις δε κάνω κακές..τι να πω :-/

Καλημέρα!!!! Μια από τα ίδια, δε βολεύομαι στο κρεβάτι κ μόλις βολευτω  κ με πάρει ο ύπνος θέλω τουαλέτα... Καλε είδατε για το Τσερνόμπιλ;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα!!!! Μια από τα ίδια, δε βολεύομαι στο κρεβάτι κ μόλις βολευτω  κ με πάρει ο ύπνος θέλω τουαλέτα... Καλε είδατε για το Τσερνόμπιλ;

Όχι...τι έγινε???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Και καλή εβδομάδα!

Καλά αποτελέσματα σε όσες είναι για αυχενικη! Χτες εβαλα κ είδα την ταινία με το θαύμα στο κελί 7! Πόνεσαν τα μάτια μου απ' το κλάμα! Πείτε μου κ καμία άλλη καλή ταινία τέτοιου στυλ όχι κωμωδίες. Θέλω δράμα κ αίσθημα.

Τι έγινε με το τσερνομπιλ; Αυτό μας έλειπε τώρα...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα!! Καλέ τι νυχτοπουλια είστε εσείς;;τι ξενύχτι ρίχνετε;;μόνο εγώ κοιμάμαι με τις κότες;;

Καλέ γιατί σας αρέσει να κλαίτε;;γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας???

Είδα χθες το private life , μας άρεσε πολύ! Μιλάει για ένα ζευγάρι που προσπαθεί να αποκτήσει παιδάκι.Πιστευω θα σας αρέσει!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Και καλή εβδομάδα!

Καλά αποτελέσματα σε όσες είναι για αυχενικη! Χτες εβαλα κ είδα την ταινία με το θαύμα στο κελί 7! Πόνεσαν τα μάτια μου απ' το κλάμα! Πείτε μου κ καμία άλλη καλή ταινία τέτοιου στυλ όχι κωμωδίες. Θέλω δράμα κ αίσθημα.

Τι έγινε με το τσερνομπιλ; Αυτό μας έλειπε τώρα...

Χμμμ δράμα ε? Θα ανοίξω το μεσημεράκι το netflix και θα σου πω :-)

 

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!! Καλέ τι νυχτοπουλια είστε εσείς;;τι ξενύχτι ρίχνετε;;μόνο εγώ κοιμάμαι με τις κότες;;

Καλέ γιατί σας αρέσει να κλαίτε;;γιατί το κάνετε αυτό στον εαυτό σας???

Είδα χθες το private life , μας άρεσε πολύ! Μιλάει για ένα ζευγάρι που προσπαθεί να αποκτήσει παιδάκι.Πιστευω θα σας αρέσει!

Ενδιαφέρον,θα το δούμε απόψε..

Άσε ρε Ευγενακι μου μακάρι να κοιμόμουν κ εγώ σαν εσένα..προχτές έμεινα ξύπνια όλο το βράδυ,κοιμήθηκα μετα το μεσημέρι 2-7 και χθες πάλι το βράδυ άντε σύνολο να κοιμήθηκα καμιά ώρα..πφφφ έχει αλλάξει το ρολόι μου τώρα που δε δουλεύω κ όλη μέρα κάθομαι.. γίνονται κ όλα αυτά στο κόσμο και φρικαρω μάλλον..

Για το Τσερνόμπιλ διάβασα πως έπιασε φωτιά εκεί μια μεγάλη έκταση κ αυξήθηκε κατά 16 φορές η ήδη υπάρχουσα ραδιενέργεια με αποτέλεσμα να σκέφτονται να εκκενώσουν τη γύρω περιοχή κ να φοβούνται όπως το 86 μην αρχίσει κ έρχεται παντού η ραδιενέργεια..

Αν μας τη πέσουν κ οι εξωγήινοι πάντως εγώ θα είμαι έτοιμη!! Ειλικρινά!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χμμμ δράμα ε? Θα ανοίξω το μεσημεράκι το netflix και θα σου πω :-)

 

Ενδιαφέρον,θα το δούμε απόψε..

Άσε ρε Ευγενακι μου μακάρι να κοιμόμουν κ εγώ σαν εσένα..προχτές έμεινα ξύπνια όλο το βράδυ,κοιμήθηκα μετα το μεσημέρι 2-7 και χθες πάλι το βράδυ άντε σύνολο να κοιμήθηκα καμιά ώρα..πφφφ έχει αλλάξει το ρολόι μου τώρα που δε δουλεύω κ όλη μέρα κάθομαι.. γίνονται κ όλα αυτά στο κόσμο και φρικαρω μάλλον..

Για το Τσερνόμπιλ διάβασα πως έπιασε φωτιά εκεί μια μεγάλη έκταση κ αυξήθηκε κατά 16 φορές η ήδη υπάρχουσα ραδιενέργεια με αποτέλεσμα να σκέφτονται να εκκενώσουν τη γύρω περιοχή κ να φοβούνται όπως το 86 μην αρχίσει κ έρχεται παντού η ραδιενέργεια..

Αν μας τη πέσουν κ οι εξωγήινοι πάντως εγώ θα είμαι έτοιμη!! Ειλικρινά!!

Ναι εμένα με σώζει ότι ξυπνάω 8 γιατί δουλεύω , οπότε 11 το πολύ έχω χαιρέτησει για ύπνο..βέβαια ξυπνάω κ εγώ το βράδυ , που να μεγαλώσουν κ άλλο οι κοιλίτσες μας δλδ!!

Εγώ το πρώτο Τσερνόμπιλ το πέρασα στην κοιλιά της μαμάς μου , αν το περάσει κ η κόρη μου τι να πω!! Θα βγει ένα τέλειο μωρό σαν κ εμένα!! Χιχιχι

@P.L.L. τι ώρα πας σήμερα;;δεν θέλω αγχη όλα τέλεια θα πάνε!!

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Renez είπε:

Good morning sleeping beauties :-)

Πως είστε σήμερα κορίτσια μου? Εγώ σχεδόν άυπνη αλλά πολύ καλά κατά τ αλλά..δε ξέρω ρε γμτ ξάπλωνα αργά κιόλας 1-2 και στριφογυρναω σαν τη τρελή..ίσως λαγοκοιμαμαι ένα μισάωρο κ ξανά γύρω γυρω.. λέω μήπως είναι άγχος αλλά σαν σκέψεις δε κάνω κακές..τι να πω :-/

Καλημερα κορίτσι μου δεν είσαι η μόνη, και γω τα ίδια ξαπλώνω 12μιση με 1 και κοιμάμαι κάνα μισάωρο με 1 ώρα κ μέτα ανοίγω τα μάτια μου λες κ δεν είχα κοιμηθεί ποτέ.. Χάχα. Και μετά πάλι αργώ να ξανακοιμηθω και πολύ στριφογυρισμα γενικά όλο το βράδυ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλημερα κορίτσι μου δεν είσαι η μόνη, και γω τα ίδια ξαπλώνω 12μιση με 1 και κοιμάμαι κάνα μισάωρο με 1 ώρα κ μέτα ανοίγω τα μάτια μου λες κ δεν είχα κοιμηθεί ποτέ.. Χάχα. Και μετά πάλι αργώ να ξανακοιμηθω και πολύ στριφογυρισμα γενικά όλο το βράδυ. 

Πφφφ πόσο μηνών είσαι εσυ κορίτσι? Δε ξέρω γμτ λίγο που άλλαξα ωράρια χωρίς δουλεια,λίγο το άγχος που έλεγα,λίγο που δε βολεύομαι σε καμία θέση γτ είχα μάθει να κοιμάμαι μπρούμυτα κ τώρα δε μπορώ κ έχω φρικαρει!! Παίρνω τον γιατρό μου του λέω έχω 2 μέρες να κοιμηθώ καλά κ μου λέει "ποιος άνθρωπος με όσα γίνονται στις μέρες μας κοιμάται καλά..?" Έχει ένα δίκιο μάλλον..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πφφφ πόσο μηνών είσαι εσυ κορίτσι? Δε ξέρω γμτ λίγο που άλλαξα ωράρια χωρίς δουλεια,λίγο το άγχος που έλεγα,λίγο που δε βολεύομαι σε καμία θέση γτ είχα μάθει να κοιμάμαι μπρούμυτα κ τώρα δε μπορώ κ έχω φρικαρει!! Παίρνω τον γιατρό μου του λέω έχω 2 μέρες να κοιμηθώ καλά κ μου λέει "ποιος άνθρωπος με όσα γίνονται στις μέρες μας κοιμάται καλά..?" Έχει ένα δίκιο μάλλον..

Είμαι 35 βδομαδων. Από τον 5ο μήνα είχα θέμα μ τον ύπνο γιατί εγώ έκατσα από την αρχή της κύησης ακίνητη σε ένα καναπέ μέχρι τον 5ο μήνα λόγω αποκολησης... Οπότε δεν έκανα τίποτα έτρωγα όσο μπορούσα γιατί είχα και εμετούς και ήμουν καθηλωμένη μέσα.. Εγώ κάποια στιγμή είχα να κοιμηθώ 4 μέρες σερί σερνομουνα....κ γω μπρούμυτα κοιμάμαι κ. Όσες φορές έχω προσπαθήσει ανάσκελα δεν έχω κλείσει μάτι... Με βοηθάει το μαξιλάρι θηλασμού που ξαπλώνω ψιλομπρουμητα κ στο πλαι με το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια. Ο ύπνος μεγάλο θέμα είναι αν δεις κ στις μανούλες Μαΐου στα τελευταία post αναφέρουν τα κορίτσια τον ύπνο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ πάλι, μόλις γύρισα από εμβρυολογο είχα πάει για την εξέταση αίματος κ μου λέει έλα να κάνουμε ένα υπέρηχο να δούμε το μέγεθος αν είναι εντάξει για αυχενική!!!! Αυτά μέσα στην κοιλιά μου Κάνουν πάρτυ!!! Τα είδαμε 2 λεπτά το καθένα κ μου είπε ότι έχουν πολύ μικρή αυχενική αλλά θα τα μετρήσουμε ακριβώς μεθαύριο! Αχ πολύ χαρούμενη είμαι που τα είδα.... 

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...