Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κ πάλι, μόλις γύρισα από εμβρυολογο είχα πάει για την εξέταση αίματος κ μου λέει έλα να κάνουμε ένα υπέρηχο να δούμε το μέγεθος αν είναι εντάξει για αυχενική!!!! Αυτά μέσα στην κοιλιά μου Κάνουν πάρτυ!!! Τα είδαμε 2 λεπτά το καθένα κ μου είπε ότι έχουν πολύ μικρή αυχενική αλλά θα τα μετρήσουμε ακριβώς μεθαύριο! Αχ πολύ χαρούμενη είμαι που τα είδα.... 

Μπράβο τα κουτσουνια σου μωρέ!! Οι αιματολογικές είναι για τις φαγουρες ε;;πως είσαι σήμερα;; κομπλέ;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Μπράβο τα κουτσουνια σου μωρέ!! Οι αιματολογικές είναι για τις φαγουρες ε;;πως είσαι σήμερα;; κομπλέ;;

Όχι είναι το pappa μου πήρε σήμερα αίμα για να έχουμε Τετάρτη αποτελέσματα! Έχω φαγούρα πηγα στο γυναικολόγο αλλά έλειπε σε γεννα! Θα τον πάρω αύριο τηλ. Εσυ τι κανείς; Ποτέ θα πάρεις αποτελέσματα; Από εμετούς ηρεμησες;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Όχι είναι το pappa μου πήρε σήμερα αίμα για να έχουμε Τετάρτη αποτελέσματα! Έχω φαγούρα πηγα στο γυναικολόγο αλλά έλειπε σε γεννα! Θα τον πάρω αύριο τηλ. Εσυ τι κανείς; Ποτέ θα πάρεις αποτελέσματα; Από εμετούς ηρεμησες;

Αχ αυτός ο γιατρός!!καλά αποτελέσματα αν κ είμαστε σίγουρες!!!

Σήμερα θα πάω κ εγώ να δω την τσουπρα μου ότι δεν έχουμε κάποιο θέμα μετά τον τροφοβλάστη ..να την δω να κάνει κωλοτουμπες πάλι!!

Εμετοί σήμερα δυστυχώς μετράω 2 μέχρι στιγμής ..μια χούφτα καρύδια έφαγα η δολια κ τα έβγαλα ! 

Αποτελέσματα σήμερα θα έχω τα πρώτα και τα υπόλοιπα υπομονηηηηη σε δύο εβδομάδες!!

Πάντως στις μανουλες Μαϊου διάβαζα ότι είχε το ίδιο θέμα μία κοπέλα κ της δώσαν κρεμουλα αλλά δεν είπε ποια...για τσεκαρε!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2020 at 1:26 ΜΜ, marianna1986 είπε:

Εμένα επειδή μένω Πάτρα καμία μα καμία από φίλες, συγγενεις και γνωστές δεν έχει γεννήσει φυσιολογικά... Γι' αυτό και δεν διάλεξα πατρινο γιατρό, είχα και μια τραυματική εμπειρία με εναν σε κάποια φάση που μου είχε πει πως δεν θα κάνω ευκολα παιδι αν δεν κάνω θεραπεία με κάτι φάρμακα (ενώ προσπαθούσα για το πρώτο) Το μόνο καλό με την Πάτρα είναι οι τιμές τόσο του γιατρού όσο και των κλινικών. Καμία σχέση με Αθηνα! Όμως στην Αθήνα οι περισσότερες τα καταφέρνουν με φυσιολογικό. Πόσο σας έχουν πει οι γιατροι σας; Έχετε ρωτησει; Εμένα 1500 φτ 1800 καισαρική. Αν δεν έχει αλλάξει σε κάτι από την πρώτη γέννα.

Εμένα Μαριάνα μου μάλλον 1000€ φυσιολογικά και 1500€ καισαρική.

On 5/4/2020 at 1:31 ΜΜ, EugenJen είπε:

Δεν έχω ρωτήσει ακόμα αλλά λίγα μου φαίνονται τόσα, εκτός κ αν εννοείς χωρίς το μαιευτήριο..από φίλες που ξέρω αλλά αυτές ήταν στο Ιασώ τους πάει σύνολο κάνα 4000...όλα μαζί

Ναι η αλήθεια είναι αυτή κ μου λέει ο άντρας μου πολύ χαλαροί είμαστε δεν ρωτάμε , δεν μας λέει τίποτα...αλλά νταξει προφανώς πριν το κρίσιμο τρίμηνο που δεν ξέρεις πως θα πάει δεν το συζητάς ακόμα.

4000€ πάρα πολλά μου φαίνονται!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Εμένα Μαριάνα μου μάλλον 1000€ φυσιολογικά και 1500€ καισαρική.

4000€ πάρα πολλά μου φαίνονται!!!

 

Κι όμως το έχω ακούσει από διαφορετικες κοπέλες όλες στο Ιασώ κ σε τρίκλινο..απλά μιλάω για συνολικό ποσό έτσι;;δλδ μέσα τους είχαν κ κάποιες έξτρα χρεώσεις που δεν αναφέρονται στην αρχική τιμή.κ μάλιστα η μία κοπέλα που έκανε κ βλαστοκύτταρα της πήγε στο 5000..

  • Μπερδεμένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/4/2020 at 1:50 ΜΜ, Renez είπε:

Ααααα λέω κ εγώ η φίλη μου η Ευγενία μου λέει τέτοια πράγματα!! Τρελάθηκα!!

Ωραίο θέμα κ αυτό..θα βγάλετε ονόματα από γονείς σας κορίτσια ή δική σας επιλογή??

Εμείς από γονείς θα βγάλουμε πρώτα ο Θεός. Αφού, όπως είδαμε είναι αγοράκι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου που έχει συγχωρεθεί , Ιωάννης! Και έτσι λέω να τον φωνάζω, όχι Γιάννη! Ιωάννης , γεμίζει το στόμα σου!!!!

Just now, EugenJen είπε:

Κι όμως το έχω ακούσει από διαφορετικες κοπέλες όλες στο Ιασώ κ σε τρίκλινο..απλά μιλάω για συνολικό ποσό έτσι;;δλδ μέσα τους είχαν κ κάποιες έξτρα χρεώσεις που δεν αναφέρονται στην αρχική τιμή.κ μάλιστα η μία κοπέλα που έκανε κ βλαστοκύτταρα της πήγε στο 5000..

Πρέπει να κοιτάξω το συνολικο ποσό. Στο ίντερνετ λογικα θα υπάρχει τιμοκατάλογος , ετσι δεν είναι;  Για Γένεσις πάω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια περίπου 4000 φτάνει στα ιδιωτικά, αναισθησιολόγος κ παιδιατροσ από ότι ξέρω είναι εκτός από την τιμή του νοσοκομείου! Α η @marianna1986 είναι από Πάτρα κ εγώ έψαχνα χθες ποια με ρωτούσε! Έχεις δίκιο για τις καισαρικές στην Πάτρα, οι τελευταίες 4 φίλες μου που γέννησαν ολυμπιο όλες καισαρικη! Με διαφορετικούς γιατρούς... @EugenJen όλα καλά θα είναι τα αποτελέσματα! Να πας να τη δεις να σου φύγει το άγχος!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Εμείς από γονείς θα βγάλουμε πρώτα ο Θεός. Αφού, όπως είδαμε είναι αγοράκι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου που έχει συγχωρεθεί , Ιωάννης! Και έτσι λέω να τον φωνάζω, όχι Γιάννη! Ιωάννης , γεμίζει το στόμα σου!!!!

Πρέπει να κοιτάξω το συνολικο ποσό. Στο ίντερνετ λογικα θα υπάρχει τιμοκατάλογος , ετσι δεν είναι;  Για Γένεσις πάω!

Υπάρχουν χρεώσεις που γίνονται έξτρα πχ κάτι εξετάσεις που γίνονται στο παιδί είναι έξτρα...γι'αυτό λέω συνολικά πάνω κάτω τόσο θα μας πάει!

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Good morning sleeping beauties :-)

Πως είστε σήμερα κορίτσια μου? Εγώ σχεδόν άυπνη αλλά πολύ καλά κατά τ αλλά..δε ξέρω ρε γμτ ξάπλωνα αργά κιόλας 1-2 και στριφογυρναω σαν τη τρελή..ίσως λαγοκοιμαμαι ένα μισάωρο κ ξανά γύρω γυρω.. λέω μήπως είναι άγχος αλλά σαν σκέψεις δε κάνω κακές..τι να πω :-/

 Κ εγω αυπνη απι χθες και μολις γύρισα απο δουλεια!!!! Κυριακή βραδυ προς Δευτερα δεν κλεινω ματι.....αφηστε τα και δεν θελω να κοιμηθω τωρα γτ μετα δεν θα ξυπναω..... 

5 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα!!!! Μια από τα ίδια, δε βολεύομαι στο κρεβάτι κ μόλις βολευτω  κ με πάρει ο ύπνος θέλω τουαλέτα... Καλε είδατε για το Τσερνόμπιλ;

Ναι κατι ειδα...... Λες κ αυτο τωρα???? 

3 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Ναι εμένα με σώζει ότι ξυπνάω 8 γιατί δουλεύω , οπότε 11 το πολύ έχω χαιρέτησει για ύπνο..βέβαια ξυπνάω κ εγώ το βράδυ , που να μεγαλώσουν κ άλλο οι κοιλίτσες μας δλδ!!

Εγώ το πρώτο Τσερνόμπιλ το πέρασα στην κοιλιά της μαμάς μου , αν το περάσει κ η κόρη μου τι να πω!! Θα βγει ένα τέλειο μωρό σαν κ εμένα!! Χιχιχι

@P.L.L. τι ώρα πας σήμερα;;δεν θέλω αγχη όλα τέλεια θα πάνε!!

Τελεια θα βγουν τα μωρα μας και με Τσερνομπίλ....... 

3 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κ πάλι, μόλις γύρισα από εμβρυολογο είχα πάει για την εξέταση αίματος κ μου λέει έλα να κάνουμε ένα υπέρηχο να δούμε το μέγεθος αν είναι εντάξει για αυχενική!!!! Αυτά μέσα στην κοιλιά μου Κάνουν πάρτυ!!! Τα είδαμε 2 λεπτά το καθένα κ μου είπε ότι έχουν πολύ μικρή αυχενική αλλά θα τα μετρήσουμε ακριβώς μεθαύριο! Αχ πολύ χαρούμενη είμαι που τα είδα.... 

Τελεια!!!!!! Μα ειναι μοναδικό το συναισθημααααα....!!!!! Κ εγω ανυπομονω ν; το ξαναδω..... Δεν μ φτανουν οι φωτογραφιεςςςς..... Τουμπιτσες και τα δυο??????? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

 Κ εγω αυπνη απι χθες και μολις γύρισα απο δουλεια!!!! Κυριακή βραδυ προς Δευτερα δεν κλεινω ματι.....αφηστε τα και δεν θελω να κοιμηθω τωρα γτ μετα δεν θα ξυπναω..... 

Ναι κατι ειδα...... Λες κ αυτο τωρα???? 

Τελεια θα βγουν τα μωρα μας και με Τσερνομπίλ....... 

Τελεια!!!!!! Μα ειναι μοναδικό το συναισθημααααα....!!!!! Κ εγω ανυπομονω ν; το ξαναδω..... Δεν μ φτανουν οι φωτογραφιεςςςς..... Τουμπιτσες και τα δυο??????? 

Δε θα αντέξω κ Τσερνόμπιλ!!! Έχετε δει τη σειρά; Είναι σοκαριστική! Δεν υπάρχει στο νετφλιξ, ιντερνετικα την είχα βρει κ εγώ πριν κάτι μήνες!!!! Ναι ναι τούμπες κ τα δυο τεντώματα, το ένα ασταμάτητο μας γύριζε κ την πλάτη.... μα γιατί να μην έχουμε ένα υπέρηχο στο σπίτι;;; Χαχαχαχ 

επισης τι θα γίνει με τη συχνοουρια????δε μπορώ άλλο 

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Δε θα αντέξω κ Τσερνόμπιλ!!! Έχετε δει τη σειρά; Είναι σοκαριστική! Δεν υπάρχει στο νετφλιξ, ιντερνετικα την είχα βρει κ εγώ πριν κάτι μήνες!!!! Ναι ναι τούμπες κ τα δυο τεντώματα, το ένα ασταμάτητο μας γύριζε κ την πλάτη.... μα γιατί να μην έχουμε ένα υπέρηχο στο σπίτι;;; Χαχαχαχ 

επισης τι θα γίνει με τη συχνοουρια????δε μπορώ άλλο 

Την έχω δει την σειρά. Πολύ πετυχημένη. Πάθαμε ένα σοκ βέβαια με τις σκληρές σκηνές που είχε. Πιο πολύ ως ντοκυμαντέρ το είδαμε παρά ως σειρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Την έχω δει την σειρά. Πολύ πετυχημένη. Πάθαμε ένα σοκ βέβαια με τις σκληρές σκηνές που είχε. Πιο πολύ ως ντοκυμαντέρ το είδαμε παρά ως σειρά.

Ναι δέν είναι από τις ελαφριές σειρουλες να περνάει η ώρα, είναι σοκαριστική....αλλά χάρηκα που την είδα είχε πολλές λεπτομέρειες μέσα που αγνοούσα.

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lalom είπε:

Είμαι 35 βδομαδων. Από τον 5ο μήνα είχα θέμα μ τον ύπνο γιατί εγώ έκατσα από την αρχή της κύησης ακίνητη σε ένα καναπέ μέχρι τον 5ο μήνα λόγω αποκολησης... Οπότε δεν έκανα τίποτα έτρωγα όσο μπορούσα γιατί είχα και εμετούς και ήμουν καθηλωμένη μέσα.. Εγώ κάποια στιγμή είχα να κοιμηθώ 4 μέρες σερί σερνομουνα....κ γω μπρούμυτα κοιμάμαι κ. Όσες φορές έχω προσπαθήσει ανάσκελα δεν έχω κλείσει μάτι... Με βοηθάει το μαξιλάρι θηλασμού που ξαπλώνω ψιλομπρουμητα κ στο πλαι με το μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια. Ο ύπνος μεγάλο θέμα είναι αν δεις κ στις μανούλες Μαΐου στα τελευταία post αναφέρουν τα κορίτσια τον ύπνο. 

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες πάντως..είναι ενθαρρυντικό έστω να ξέρω πως δεν είμαι η μόνη..πάλι πάλευα όλο το μεσημέρι να κοιμηθώ να αναπληρώσω τον βραδυνό χαμένο ύπνο κ τπτ..έκλεισα 23 ώρες ξύπνια.. δε με πιέζω άλλο..όταν σε θα τη παλεύω άλλο ελπίζω να ξεραθω :-)

4 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κ πάλι, μόλις γύρισα από εμβρυολογο είχα πάει για την εξέταση αίματος κ μου λέει έλα να κάνουμε ένα υπέρηχο να δούμε το μέγεθος αν είναι εντάξει για αυχενική!!!! Αυτά μέσα στην κοιλιά μου Κάνουν πάρτυ!!! Τα είδαμε 2 λεπτά το καθένα κ μου είπε ότι έχουν πολύ μικρή αυχενική αλλά θα τα μετρήσουμε ακριβώς μεθαύριο! Αχ πολύ χαρούμενη είμαι που τα είδα.... 

Πολύ χαίρομαι για τα τρελό νινακια σου :-) είδαμε σε κανένα φύλλο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες πάντως..είναι ενθαρρυντικό έστω να ξέρω πως δεν είμαι η μόνη..πάλι πάλευα όλο το μεσημέρι να κοιμηθώ να αναπληρώσω τον βραδυνό χαμένο ύπνο κ τπτ..έκλεισα 23 ώρες ξύπνια.. δε με πιέζω άλλο..όταν σε θα τη παλεύω άλλο ελπίζω να ξεραθω :-)

Πολύ χαίρομαι για τα τρελό νινακια σου :-) είδαμε σε κανένα φύλλο??

@Renez μην ζοριζεις τον εαυτό σου να κοιμηθείς κ μην το σκέφτεσαι γιατί είναι χειρότερο. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις αϋπνίες. Θα ξεραθείς σίγουρα κάποια στιγμή... Απέφυγε ν κοιμάσαι μεσημέρι ακόμα κ αν νυσταζεις Θ σε βοηθήσει να κοιμάσαι πιο εύκολα τ βράδυ. :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες πάντως..είναι ενθαρρυντικό έστω να ξέρω πως δεν είμαι η μόνη..πάλι πάλευα όλο το μεσημέρι να κοιμηθώ να αναπληρώσω τον βραδυνό χαμένο ύπνο κ τπτ..έκλεισα 23 ώρες ξύπνια.. δε με πιέζω άλλο..όταν σε θα τη παλεύω άλλο ελπίζω να ξεραθω :-)

Πολύ χαίρομαι για τα τρελό νινακια σου :-) είδαμε σε κανένα φύλλο??

Την Τετάρτη θα κάνουμε κανονική αυχενική κ θα τα δούμε μου είπε! Ανυπομονώ! Να το πω κ στους γονείς μου επιτέλους!

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...