Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Σαν κρουασανακι είναι!:x

Θα ανεβάσω κι εγώ καμία αγαπησιαρα από μαιευτήριο όταν βρω χρόνο!

Αχ ναι για φάγωμα είναι αυτά τα πατουσακια τους... Μπορώ να τα δαγκώνω ώρες.. Αχ.. Να βάλετε όλες με το καλό.. 

Εγώ θα βάλω όταν γεννησουμε, να την κρατάει χεράκι χεράκι.. Αυτή θα λιώσει τους παντες.. Χαχαχα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Ninamc είπε:

Αχ ναι για φάγωμα είναι αυτά τα πατουσακια τους... Μπορώ να τα δαγκώνω ώρες.. Αχ.. Να βάλετε όλες με το καλό.. 

Εγώ θα βάλω όταν γεννησουμε, να την κρατάει χεράκι χεράκι.. Αυτή θα λιώσει τους παντες.. Χαχαχα

Πάντως αυτό που πρόσεξα όταν τον πήρανε από την αγκαλιά μου να τον καθαρίσουν ήταν οι πατούσες του ήταν μεγάλες από τότε !

προσπαθώ να τον τραβήξω μια ρημαδα φωτό όταν αγκαλιάζει τη κοιλίτσα αλλά με το που ξεκινάω προσπάθεια,φεύγει !!

Κι εγώ περιμένω αδελφικές αγκαλίτσες!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πάντως αυτό που πρόσεξα όταν τον πήρανε από την αγκαλιά μου να τον καθαρίσουν ήταν οι πατούσες του ήταν μεγάλες από τότε !

προσπαθώ να τον τραβήξω μια ρημαδα φωτό όταν αγκαλιάζει τη κοιλίτσα αλλά με το που ξεκινάω προσπάθεια,φεύγει !!

Κι εγώ περιμένω αδελφικές αγκαλίτσες!!!

Αχ ειδικά σήμερα έβγαλα ένα σωρό φωτο ακριβώς όπως λες, να αγκαλιάζει κοιλιτσα... Τα καταφέραμε χαχα

Που θα παει θα τον ρίξεις χαχαχ και θα κάτσει... 

Εμάς ήταν 3 κιλά το σκατο... Και ήταν ρητιδιασμενες οι πατουσες, μα συνάμα αφράτες.. Χαχα και μπλε από το αποτυπώματα χαχαχα

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ τα έκανα μόνη μου τη Δευτέρα... όσο μπορώ κ φέρνω το πόδι πάνω βέβαια! Έχω πάρει κ τα χρώματα που μου αρέσουν. Δεν έχω ευτυχώς τίποτα στις φτέρνες... πέρυσι θυμάμαι το καλοκαίρι έκανα ημιμονιμο κ στα πόδια κ όπως έκοβε πετσακια που έκοψε δέρμα κ δε μπορούσε να σταματήσει το αίμα!

Τι ζώα ρε γμτ μου?! Τι ζώα!!

Μωρεεε κ εγώ ακόμη μια χαρά φτάνω μόνη κ μου είναι κ ψυχοθεραοεια γενικά να τα φτιάχνω ομολογώ!!αλλά επειδή είναι πελάτισσες κ στέλνουν κ δικές τους πελάτισσες σε εμάς καταλαβαίνεις.. έπρεπε να πάω..

Τεσπα..θα το έχω στο νου μου το νύχι μη ή νέο καμία μλκια κ μπει μέσα τόσο κοντό.που είναι..αν κ δεν είχα ποτέ τέτοια προδιάθεση κ δε το έχω πάθει αλλά ξέρω κ γω?!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Αχ ειδικά σήμερα έβγαλα ένα σωρό φωτο ακριβώς όπως λες, να αγκαλιάζει κοιλιτσα... Τα καταφέραμε χαχα

Που θα παει θα τον ρίξεις χαχαχ και θα κάτσει... 

Εμάς ήταν 3 κιλά το σκατο... Και ήταν ρητιδιασμενες οι πατουσες, μα συνάμα αφράτες.. Χαχα και μπλε από το αποτυπώματα χαχαχα

Ναι είναι το νινακι μας κ την αγκαλιάζει κ τη φιλάει!

Κ οπότε λέμε μπέμπης,το μωρό μας κλπ τρέχει στην κοιλίτσα να τη βγάλει έξω να την φιλήσει. Κ καπάκια κάνε κ 'αααα' με νεύρο στη κοιλιά κ φεύγει. Για να μη ξεχνιόμαστε ποιος κάνει κουμάντο

Είναι τόσο μικρουλια αλλά καταλαβαίνουν τόσα πολλα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι είναι το νινακι μας κ την αγκαλιάζει κ τη φιλάει!

Κ οπότε λέμε μπέμπης,το μωρό μας κλπ τρέχει στην κοιλίτσα να τη βγάλει έξω να την φιλήσει. Κ καπάκια κάνε κ 'αααα' με νεύρο στη κοιλιά κ φεύγει. Για να μη ξεχνιόμαστε ποιος κάνει κουμάντο

Είναι τόσο μικρουλια αλλά καταλαβαίνουν τόσα πολλα

Πεθαινωωωω χαχαχαχαχαχ

Εμένα είδε τις πανες και φώναζε το μωρό έξω από την συσκευασία.. Πως? 

Μπεμπα χαχαχαχα α

Δεν υπάρχουν τα ατιμουτσικαααα

  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τι ζώα ρε γμτ μου?! Τι ζώα!!

Μωρεεε κ εγώ ακόμη μια χαρά φτάνω μόνη κ μου είναι κ ψυχοθεραοεια γενικά να τα φτιάχνω ομολογώ!!αλλά επειδή είναι πελάτισσες κ στέλνουν κ δικές τους πελάτισσες σε εμάς καταλαβαίνεις.. έπρεπε να πάω..

Τεσπα..θα το έχω στο νου μου το νύχι μη ή νέο καμία μλκια κ μπει μέσα τόσο κοντό.που είναι..αν κ δεν είχα ποτέ τέτοια προδιάθεση κ δε το έχω πάθει αλλά ξέρω κ γω?!

 

Εγώ τα έφτιαχνα 7 χρόνια σε μια φίλη μου. Αλλά εδώ κ 1,5 χρόνο έχει πάει Κύπρο κ έχω ξεμείνει... είχα βρει κ μια άλλη αλλά έφυγε κ αυτή κ πήγε νομίζω Ρόδο με το αγόρι της! Εν τω μεταξύ τα 20€ για πόδια τ α θεωρώ πολλά... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ τα έφτιαχνα 7 χρόνια σε μια φίλη μου. Αλλά εδώ κ 1,5 χρόνο έχει πάει Κύπρο κ έχω ξεμείνει... είχα βρει κ μια άλλη αλλά έφυγε κ αυτή κ πήγε νομίζω Ρόδο με το αγόρι της! Εν τω μεταξύ τα 20€ για πόδια τ α θεωρώ πολλά... 

Ε είναι ρε φίλε κ για απλό μανο..κ χωρίς απόδειξη..είναι αλλά τι να κάνω?! Θυσιαζομαι η γυναίκα :P

Η μλκια είναι ότι πήγα με όρεξη ανανέωσης κ χαλαρωσης κ παπαρ....ια... Τεσπα..

Τώρα βέβαια για εσένα γιατί μετά από την επαφή με τα πόδια σου τη κάνουν για άλλη γη για άλλα μέρη δε ξέρω...........:mrgreen:

Λοιποοοον ήρθε κ μένα η ώρα μου κ άργησα κιόλας απόψε...

Καληνυχτουδια αγαποκοιλιτσες ,εύχομαι να ονειρευτειται τα μωράκια μας στην αγκαλίτσα σας κ όσες έχετε ήδη παιδάκια να δείτε κ τα δυο μαζί στην αγκαλιά σας μονιασμενα..

Σας φιλω:)

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε είναι ρε φίλε κ για απλό μανο..κ χωρίς απόδειξη..είναι αλλά τι να κάνω?! Θυσιαζομαι η γυναίκα :P

Η μλκια είναι ότι πήγα με όρεξη ανανέωσης κ χαλαρωσης κ παπαρ....ια... Τεσπα..

Τώρα βέβαια για εσένα γιατί μετά από την επαφή με τα πόδια σου τη κάνουν για άλλη γη για άλλα μέρη δε ξέρω...........:mrgreen:

Ήμουν σίγουρη ότι θα το σχολιάσεις.... χαχαχαχα μανικιουρίστες έπρεπε να γίνουμε εκεί είναι τα λεφτά! Αλλά εχε χάρη που σιχαίνομαι...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια την πρώτη φορά στη ζωή μου που πήγα για πεντικιούρ, μου έξυσε αυτή το νύχι στο μεγάλο δάχτυλο προς τα πάνω (ξέρετε, για να σπρώξει τυχών πετσάκια εκεί που ενώνεται με το δέρμα) και έβαλε αρκετή δύναμη. Έλα όμως που εγώ γενικά δεν έχω καθόλου πετσάκια οπότε μου έγδαρε/ξεκόλλησε το δέρμα εκεί, έτσι με το καλημέρα σας. Έτρεχε αίμα και έτσουζε τόσο πολύ που από τότε φοβάμαι πάρα πολύ να πάω για πεντικιούρ. Έχω πάει μόνο 2 φορές και αυτές με παρέα έτσι σαν girls day out και κάθε φορά τους προειδοποιώ να μη ξύνουν/τραβάνε δέρμα, πετσάκια κτλ. και γενικά δε το απολαμβάνω αφού όλη την ώρα σφίγγομαι, δαγκώνομαι και είμαι μέσα στο άγχος. 

 

12 hours ago, marianna1986 said:

Ααα και νόμιζα ότι όταν κάνεις κ το δεύτερο σταματάνε να σε ζαλίζουν... Καλά κ εγώ το ίδιο λέω στην κουνιάδα μου άντε βάλε μπρος για το κορίτσι (έχει ήδη 2 αγόρια). Αυτή θέλει πολυ και τρίτο αλλά ο άντρας της δεν θέλει να ρισκάρει και να βγει πάλι αγόρι!

 

Χαχα, εγώ με τον άντρα μου είμαστε το αντίθετο. Εγώ θέλω δυο παιδιά σύνολο και απλά εύχομαι το επόμενο να είναι κορίτσι, ενώ εκείνος θέλει 3-4 τουλάχιστον (εν τω μεταξύ είμαστε ήδη εγώ 36 κι εκείνος 37 χρονών, δηλαδή μέχρι πότε θέλει να γεννοβολάμε δε ξέρω) και αν βγαίνουν αγόρια δεν έχει πρόβλημα να συνεχίσουμε τις προσπάθειες μέχρι να βγάλουμε το κορίτσι! Ελπίζω σε λίγο καιρό που θα δει τα ζόρια να αλλάξει γνώμη γιατί πραγματικά έχω κουραστεί να έρχομαι σε αντιπαράθεση για αυτό το θέμα.

 

12 hours ago, Ninamc said:

Κορίτσια ασχετο σερβιέτες για τα λόχεια πηρε καμια σας??? 

Εγώ πηρα όπως και την πρωτη φορα τις σανι λειντι νουμερο 5 κ ας φοραω ακόμα Σμαλ χαχαχα

Όταν μου έσπασαν τα νερά ήταν οι μόνες που με κράτησαν στεγνη μέχρι να φτάσω μαιευτήριο. Βέβαια είχε τρέξει το περισσοτερο στο σπίτι αλλά οκ. Στο Ρέα έδιναν σερβιέτες όπως και εσώρουχα με διχτάκι, μιας χρήσης. 

Μα νομίζω εσείς οι νέες μανουλες καλό είναι να έχετε τι λέτε?? 

Εγώ λέω να πάρω αυτές τις πάνες-βρακάκι για ακράτεια που πρέπει να είναι άνετες και σταθερές και απλά τις πρώτες μέρες λοχείας που μάλλον θα έχω πολύ αίμα να βάζω και μια σερβιέτα από μέσα καλού-κακού. Έχω δει να το συστήνουν αυτό και άλλες μανούλες στο ιντερνετ.

 

9 hours ago, Hope89 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πριν λίγο με πήραν τηλ... Βγήκαν τα αποτελέσματα του Νιπτ τεστ κ ευτυχώς είναι όλα καλά, δόξα τω Θεώ!!! Μου έφυγε μεγάλο βάρος!!

Τέλεια, μπράβο!!!:) Σίγουρα μπορείς να χαλαρώσεις λιγάκι τώρα!

 

3 hours ago, DemiMom said:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι ακόμα... Από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω αποκτήσει ξηροδερμια στα χείλη, η οποία δεν έχει φύγει. Έχω βάλει από κλασσικό liposan, κεραλοιφες, φαρμακευτικά lip balm.. Αλλά τίποτα! 

Έχει καμία αντίστοιχο πρόβλημα ή έστω να μου προτείνετε κάτι? Δεν μπορώ να φορέσω κραγιόν ούτε για αστείο! 

3 hours ago, Jasmine@ said:

Ναι ναι αυτή είναι! Κάποια κοπέλα μου την είχε προτείνει... θα σωθείς! 

Χαχα, εγώ θα ήμουν μάλλον... έχω καταντήσει γραφική, αλλά σαν την λανολίνη δεν έχει για σκασμένα χείλη. Και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και στις θηλές μετά, οπότε με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια! :wink:

 

Just now, Renez said:

Ρε συ ενώ είναι καλό γιατί είναι 100% φυσικό υλικό πολλοί έχουν αναφέρει πως προκάλεσε αναπνευστικές αλλεργίες στα μωράκια οπότε το αποφεύγουν..τώρα είμαι ανάμεσα σε latex ή foam.. 

Για βοηθήστε..της grecostrom κοιτάω..

 

Απλά με τα στρώματα από foam πρόσεχε γιατί τα περισσότερα είναι φτιαγμένα από polyurethane που είναι τοξικό. Είναι περίεργο που το χρησιμοποιούν σε τόσο πολλά μωρουδιακά στρώματα!

  • Μου αρέσει 5

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Άσχετο αλλά στο ενδιάμεσο από το.12ωρο που βαρεσα σήμερα στη δουλειά πήγα εκεί δίπλα για το πεντικιουρακι που σας έλεγα κ πραγματικά λυπήθηκα το 20€..

Ρε μόνη τα κάνω πολύ καλύτερα..:( το μόνο ωραίο είναι το χρώμα, ένα καρπούζι της essie κατά τ αλλά τα σκληρά σημεια θέλαν κ άλλο τρυψιμο(κ φανταστείτε δεν έχω κ κάτι τραγικο σε σκληρότητα..) και επίσης όπως έκοβε πετσακια κάτι έλεγε πως στο μεγάλο δάχτυλο του ενός ποδιού επειδή λέει το κόβω λάθος έχει δημιουργηθεί μια "σκλήρυνση" λέει κ πάλευε εκεί κ τώρα με τσούζει ακόμη..είναι στο σημείο της γωνίας με το νύχι..κ μου τα έκοψε κ τόσο κοντά κ επειδή πάντα τα κάνω τετράγωνα φοβάμαι μηπως μεγαλωντας μου μπει λέτε η γωνιά μέσα σε αυτό που πασπατευε στο δέρμα μου εκείνη κ με τσούζει? Πφφφφ:evil:

Το έβγαλα από μέσα μου το παράπονο της μέρας..!!

Εγώ έχω βρει μια κοπέλα 4 χρόνια τώρα που πάω σταθερά χέρια πόδια , στα χέρια έκανα τζελ προ εγκυμοσύνης κ είχα ήσυχο το κεφαλάκι μου για ένα μήνα! Θέλει πολύ ψάξιμο να βρεις μια κοπέλα να κάνει καλή δουλειά γτ είναι κ θέμα υγιεινης,πάνω από όλα, εγώ έχω κ κομπλα με τα νύχια μου τα κάνω μόνιμα γαλλικό η ομπρε ,οπότε το να τα κάνω μόνη μου απαιτεί πολύ ώρα στο περίμενε , ξαναπερνα στρώση κ ούτε καν...

Αντίθετα με εσένα εγώ του ποδιού τα θέλω κομμένα συριζα , κάθε φορά της λέω κοψε κ άλλο κ άλλο να πιάσεις κρέας :D

@Jasmine@ καλέ τι τους ζητάς να σου κάνουν κ παίρνουν τα βουνά οι γυναίκες;;;

Κ όπως καταλάβατε πάλι βρυκολακιαζω!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ έχω βρει μια κοπέλα 4 χρόνια τώρα που πάω σταθερά χέρια πόδια , στα χέρια έκανα τζελ προ εγκυμοσύνης κ είχα ήσυχο το κεφαλάκι μου για ένα μήνα! Θέλει πολύ ψάξιμο να βρεις μια κοπέλα να κάνει καλή δουλειά γτ είναι κ θέμα υγιεινης,πάνω από όλα, εγώ έχω κ κομπλα με τα νύχια μου τα κάνω μόνιμα γαλλικό η ομπρε ,οπότε το να τα κάνω μόνη μου απαιτεί πολύ ώρα στο περίμενε , ξαναπερνα στρώση κ ούτε καν...

Αντίθετα με εσένα εγώ του ποδιού τα θέλω κομμένα συριζα , κάθε φορά της λέω κοψε κ άλλο κ άλλο να πιάσεις κρέας :D

@Jasmine@ καλέ τι τους ζητάς να σου κάνουν κ παίρνουν τα βουνά οι γυναίκες;;;

Κ όπως καταλάβατε πάλι βρυκολακιαζω!!!

Δε βρυκολακιαζεις  μόνη σου... 

τους ζητάω να μου ζωγραφίζουν hello kitty:Dχαχαχαχα 

εγω συνήθως εν τω μεταξύ τα κάνω σκέτα μονόχρωμα. Τώρα που θα θέλω να κάνω πόδια να δω που θα πάω, γιατί δε νομίζω να μπορέσω να ξανά σηκώσω πόδι να το βάψω!

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ!! Μας έφυγε ενα μεγάλο άγχος είναι η αλήθεια! Να σας πω την αλήθεια βέβαια, μέσα μου πίστευα ότι το κοριτσάκι μου είναι καλά (πέραν του νεφρού βέβαια...) Δεν κατάφερα να σας απαντήσω πάλι στην ώρα μου..  Έχουμε έρθει τριήμερο να δούμε τους φίλους μας κ να κάνουμε κ κανένα μπανάκι.. μένουμε σε ξενοδοχείο κ κοριτσια αν πριν την εγκυμοσύνη ξεβολευομουν μια φορά τώρα είναι επί 10!! Όλο το βράδυ βρυκολακιασα πάλι! Το ίδιο παθαίνω κ τα σκ που πάμε Χαλκιδική σε γονεις κ πεθερικά.. αλλά κ από την άλλη, να μένω σπίτι;; Έχω κ τον μικρό που θέλω να ξεσκαει κ να κάνει τα μπάνια του.. 

 

8 ώρες πρίν, Blossombaby είπε:

Τέλεια μπράβο! Χαίρομαι πολύ με τα νεα σου γιατι πραγματικά καταλαβαίνω το άγχος σου. Είχαμε στειλαμε και εμείς 2 δείγματα και τα δυο 'inconclusive' μεγαλη απογοήτευση και η αναμονή δυσκολη. Τωρα πάμε για αμνιοπαρακεντηση λιγο καθυστερημένα. Ειμαι αισιόδοξη, απλα για να μας φυγει και εμάς λίγο το άγχος :)

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος κ την απογοήτευση σου.. μα κ τα δυο inconclusive;; Με το καλό να προχωρήσετε στην αμνιοπαρακέντηση κ να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα!!! Κ φυσικά να είσαι αισιόδοξη, όλα τέλεια θα είναι απλά για να μην είστε με το άγχος όπως λες! Θύμισε μου λίγο, έχετε εντοπίσει κτ κ σας έκανε να το ψάξετε παραπάνω;; 

3 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εγώ κορίτσια την πρώτη φορά στη ζωή μου που πήγα για πεντικιούρ, μου έξυσε αυτή το νύχι στο μεγάλο δάχτυλο προς τα πάνω (ξέρετε, για να σπρώξει τυχών πετσάκια εκεί που ενώνεται με το δέρμα) και έβαλε αρκετή δύναμη. Έλα όμως που εγώ γενικά δεν έχω καθόλου πετσάκια οπότε μου έγδαρε/ξεκόλλησε το δέρμα εκεί, έτσι με το καλημέρα σας. Έτρεχε αίμα και έτσουζε τόσο πολύ που από τότε φοβάμαι πάρα πολύ να πάω για πεντικιούρ. Έχω πάει μόνο 2 φορές και αυτές με παρέα έτσι σαν girls day out και κάθε φορά τους προειδοποιώ να μη ξύνουν/τραβάνε δέρμα, πετσάκια κτλ. και γενικά δε το απολαμβάνω αφού όλη την ώρα σφίγγομαι, δαγκώνομαι και είμαι μέσα στο άγχος. 

 

Χαχα, εγώ με τον άντρα μου είμαστε το αντίθετο. Εγώ θέλω δυο παιδιά σύνολο και απλά εύχομαι το επόμενο να είναι κορίτσι, ενώ εκείνος θέλει 3-4 τουλάχιστον (εν τω μεταξύ είμαστε ήδη εγώ 36 κι εκείνος 37 χρονών, δηλαδή μέχρι πότε θέλει να γεννοβολάμε δε ξέρω) και αν βγαίνουν αγόρια δεν έχει πρόβλημα να συνεχίσουμε τις προσπάθειες μέχρι να βγάλουμε το κορίτσι! Ελπίζω σε λίγο καιρό που θα δει τα ζόρια να αλλάξει γνώμη γιατί πραγματικά έχω κουραστεί να έρχομαι σε αντιπαράθεση για αυτό το θέμα.

 

Εγώ λέω να πάρω αυτές τις πάνες-βρακάκι για ακράτεια που πρέπει να είναι άνετες και σταθερές και απλά τις πρώτες μέρες λοχείας που μάλλον θα έχω πολύ αίμα να βάζω και μια σερβιέτα από μέσα καλού-κακού. Έχω δει να το συστήνουν αυτό και άλλες μανούλες στο ιντερνετ.

 

Τέλεια, μπράβο!!!:) Σίγουρα μπορείς να χαλαρώσεις λιγάκι τώρα!

 

Χαχα, εγώ θα ήμουν μάλλον... έχω καταντήσει γραφική, αλλά σαν την λανολίνη δεν έχει για σκασμένα χείλη. Και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και στις θηλές μετά, οπότε με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια! :wink:

 

Απλά με τα στρώματα από foam πρόσεχε γιατί τα περισσότερα είναι φτιαγμένα από polyurethane που είναι τοξικό. Είναι περίεργο που το χρησιμοποιούν σε τόσο πολλά μωρουδιακά στρώματα!

Σε ευχαριστώ πολύ Εύα μου!! Αχ... Αυτό το θέμα έχω κ εγώ με τον άντρα μου... Σκέψου ότι περιμενουμε δίδυμα, έχουμε ήδη άλλο ένα παιδάκι κ μου μιλάει για τη βλαστοκυστη που έχουμε στην κρυοσυντηρηση!!! Θα τη βάλουμε οπωσδήποτε λέει, δεν γίνεται να μην δώσουμε μια ευκαιρία!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ!! Μας έφυγε ενα μεγάλο άγχος είναι η αλήθεια! Να σας πω την αλήθεια βέβαια, μέσα μου πίστευα ότι το κοριτσάκι μου είναι καλά (πέραν του νεφρού βέβαια...) Δεν κατάφερα να σας απαντήσω πάλι στην ώρα μου..  Έχουμε έρθει τριήμερο να δούμε τους φίλους μας κ να κάνουμε κ κανένα μπανάκι.. μένουμε σε ξενοδοχείο κ κοριτσια αν πριν την εγκυμοσύνη ξεβολευομουν μια φορά τώρα είναι επί 10!! Όλο το βράδυ βρυκολακιασα πάλι! Το ίδιο παθαίνω κ τα σκ που πάμε Χαλκιδική σε γονεις κ πεθερικά.. αλλά κ από την άλλη, να μένω σπίτι;; Έχω κ τον μικρό που θέλω να ξεσκαει κ να κάνει τα μπάνια του.. 

 

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος κ την απογοήτευση σου.. μα κ τα δυο inconclusive;; Με το καλό να προχωρήσετε στην αμνιοπαρακέντηση κ να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα!!! Κ φυσικά να είσαι αισιόδοξη, όλα τέλεια θα είναι απλά για να μην είστε με το άγχος όπως λες! Θύμισε μου λίγο, έχετε εντοπίσει κτ κ σας έκανε να το ψάξετε παραπάνω;; 

Σε ευχαριστώ πολύ Εύα μου!! Αχ... Αυτό το θέμα έχω κ εγώ με τον άντρα μου... Σκέψου ότι περιμενουμε δίδυμα, έχουμε ήδη άλλο ένα παιδάκι κ μου μιλάει για τη βλαστοκυστη που έχουμε στην κρυοσυντηρηση!!! Θα τη βάλουμε οπωσδήποτε λέει, δεν γίνεται να μην δώσουμε μια ευκαιρία!!

Αχ, και μένα τα ίδια μου λέει... έχουμε 4 βλαστοκύστες στην κατάψυξη και θέλει να τις βάλουμε όλες, τις 2 σε κάνα χρόνο και τις άλλες 2 τον μεθεπόμενο ξέρω γω. Εν τω μεταξύ του λέω ότι δε θέλω να κάνουμε τόσα παιδιά (πραγματικά δε θα έχουμε ούτε το κουράγιο, ούτε τον χρόνο, ούτε τα χρήματα να τα μεγαλώσουμε σωστά) και μου λέει ότι δεν θα εμφυτευτούν μάλλον όλα έτσι κι αλλιώς και είναι αμαρτία να πετάξουμε αργότερα τα έμβρυα και τέτοια. Ακόμα και παρένθετη μητέρα μου έχει αναφέρει να βάλουμε αν "βαριέμαι" να κυοφορήσω ξανά, λες και αυτό είναι το πρόβλημά μου!:wacko: Κουράστηκα ήδη να διαφωνώ μαζί του... αλλά ελπίζω ότι θα αλλάξει γνώμη μόλις δει από πρώτο χέρι πόσο μεγάλη ευθύνη είναι το να μεγαλώνεις ένα παιδί, πόσο μάλλον 3-4! Για να δούμε πώς θα νιώθει και ο δικός σου άντρας μετά τα δίδυμα! :unsure:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε βρυκολακιαζεις  μόνη σου... 

τους ζητάω να μου ζωγραφίζουν hello kitty:Dχαχαχαχα 

εγω συνήθως εν τω μεταξύ τα κάνω σκέτα μονόχρωμα. Τώρα που θα θέλω να κάνω πόδια να δω που θα πάω, γιατί δε νομίζω να μπορέσω να ξανά σηκώσω πόδι να το βάψω!

Εγώ απορώ ήδη πως τα κάνετε μόνες σας , εδώ και 1.5 μήνα περίπου το πέδιλο για να το κουμπωσω κάνω αγώνα που να σκύψω να λιμαρω κ να βάψω νύχι;;;;

Τι κακό αυτό με τον ύπνο οι έγκυες δεν υποτίθεται κοιμούνται για να προετοιμαστούν για το ξενύχτι?? Ψέματα μας είπαν κ για αυτό;;;

Just now, Hope89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ!! Μας έφυγε ενα μεγάλο άγχος είναι η αλήθεια! Να σας πω την αλήθεια βέβαια, μέσα μου πίστευα ότι το κοριτσάκι μου είναι καλά (πέραν του νεφρού βέβαια...) Δεν κατάφερα να σας απαντήσω πάλι στην ώρα μου..  Έχουμε έρθει τριήμερο να δούμε τους φίλους μας κ να κάνουμε κ κανένα μπανάκι.. μένουμε σε ξενοδοχείο κ κοριτσια αν πριν την εγκυμοσύνη ξεβολευομουν μια φορά τώρα είναι επί 10!! Όλο το βράδυ βρυκολακιασα πάλι! Το ίδιο παθαίνω κ τα σκ που πάμε Χαλκιδική σε γονεις κ πεθερικά.. αλλά κ από την άλλη, να μένω σπίτι;; Έχω κ τον μικρό που θέλω να ξεσκαει κ να κάνει τα μπάνια του.. 

 

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος κ την απογοήτευση σου.. μα κ τα δυο inconclusive;; Με το καλό να προχωρήσετε στην αμνιοπαρακέντηση κ να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα!!! Κ φυσικά να είσαι αισιόδοξη, όλα τέλεια θα είναι απλά για να μην είστε με το άγχος όπως λες! Θύμισε μου λίγο, έχετε εντοπίσει κτ κ σας έκανε να το ψάξετε παραπάνω;; 

Σε ευχαριστώ πολύ Εύα μου!! Αχ... Αυτό το θέμα έχω κ εγώ με τον άντρα μου... Σκέψου ότι περιμενουμε δίδυμα, έχουμε ήδη άλλο ένα παιδάκι κ μου μιλάει για τη βλαστοκυστη που έχουμε στην κρυοσυντηρηση!!! Θα τη βάλουμε οπωσδήποτε λέει, δεν γίνεται να μην δώσουμε μια ευκαιρία!!

Καλέ το κοριτσάκι σου είναι υγιέστατο απλά με το ένα νεφρακι θα γίνει fit και θα προσέχει το αλκοόλ, κ ο μπαμπακας μου με ένα νεφρό είναι!!

Όχι να μην κάθεσαι σπίτι, ξεβολευεσαι αλλά δεν περνάς καλά;;το μπεμπακι σου δεν ξεδινει;;που να κλειστεί κ αυτό το κακόμοιρο;;

@Eva137 εμενα το έχει δεδομένο το δεύτερο , πάμε για τον γιο αλλά ευτυχώς μου δίνει λίγο χρόνο όχι καπάκι, αλλά ιδανικά κ εγώ δεν θα ήθελα να μείνω στο 1!! Παλιότερα αν με ρωτουσες κ εγώ σαν τον άντρα σου ήθελα 3-4 αλλά τώρα λίγο η ηλικία μου, λίγο τα οικονομικά που έχουμε μάθει αλλιώς, λέω στα 2 καλά είμαστε!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...