Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ απορώ ήδη πως τα κάνετε μόνες σας , εδώ και 1.5 μήνα περίπου το πέδιλο για να το κουμπωσω κάνω αγώνα που να σκύψω να λιμαρω κ να βάψω νύχι;;;;

Τι κακό αυτό με τον ύπνο οι έγκυες δεν υποτίθεται κοιμούνται για να προετοιμαστούν για το ξενύχτι?? Ψέματα μας είπαν κ για αυτό;;;

Καλέ το κοριτσάκι σου είναι υγιέστατο απλά με το ένα νεφρακι θα γίνει fit και θα προσέχει το αλκοόλ, κ ο μπαμπακας μου με ένα νεφρό είναι!!

Όχι να μην κάθεσαι σπίτι, ξεβολευεσαι αλλά δεν περνάς καλά;;το μπεμπακι σου δεν ξεδινει;;που να κλειστεί κ αυτό το κακόμοιρο;;

@Eva137 εμενα το έχει δεδομένο το δεύτερο , πάμε για τον γιο αλλά ευτυχώς μου δίνει λίγο χρόνο όχι καπάκι, αλλά ιδανικά κ εγώ δεν θα ήθελα να μείνω στο 1!! Παλιότερα αν με ρωτουσες κ εγώ σαν τον άντρα σου ήθελα 3-4 αλλά τώρα λίγο η ηλικία μου, λίγο τα οικονομικά που έχουμε μάθει αλλιώς, λέω στα 2 καλά είμαστε!!

Άντε πες εσύ... Αυτές οι αϋπνίες της εγκυμοσύνης δεν παλεύονται!! Κ στον γιο μου είχα, αλλά στο τρίτο τρίμηνο.. τώρα όλη η εγκυμοσύνη έτσι με έχει πάει! Μάλλον λειτουργεί αντιστρόφως τελικά, μας προετοιμάζει για το ξενύχτι που έπεται!!!

Αχ... Μακάρι μωρέ να είναι έτσι κ να είναι υγιέστατη σε όλη της τη ζωή!!

Εννοείται ότι περνάει καλά ο μικρούλης μου!! Κ γι'αυτό χαλάλι κ το ξεβολεμα κ η έξτρα κούραση!!

Καλε ποια ηλικία;;; Το λες λες κ σε έχουν πάρει τα χρόνια!! Θα το δείτε αυτό κ στην πορεία.. Δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή :wink:

Εγώ πριν λίγα χρόνια που προσπαθούσαμε αναρρωτιομουν αν θα κατάφερνα να κάνω έστω ένα κ κοίτα τώρα που θα γίνω τριτεκνη, πρώτα ο Θεός!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Hope89 είπε:

Άντε πες εσύ... Αυτές οι αϋπνίες της εγκυμοσύνης δεν παλεύονται!! Κ στον γιο μου είχα, αλλά στο τρίτο τρίμηνο.. τώρα όλη η εγκυμοσύνη έτσι με έχει πάει! Μάλλον λειτουργεί αντιστρόφως τελικά, μας προετοιμάζει για το ξενύχτι που έπεται!!!

Αχ... Μακάρι μωρέ να είναι έτσι κ να είναι υγιέστατη σε όλη της τη ζωή!!

Εννοείται ότι περνάει καλά ο μικρούλης μου!! Κ γι'αυτό χαλάλι κ το ξεβολεμα κ η έξτρα κούραση!!

Καλε ποια ηλικία;;; Το λες λες κ σε έχουν πάρει τα χρόνια!! Θα το δείτε αυτό κ στην πορεία.. Δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή :wink:

Εγώ πριν λίγα χρόνια που προσπαθούσαμε αναρρωτιομουν αν θα κατάφερνα να κάνω έστω ένα κ κοίτα τώρα που θα γίνω τριτεκνη, πρώτα ο Θεός!! 

Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου,3 ήθελα!! 2 γιους κ μια κόρη!! Με το καλό κορίτσι!

Εγώ εύχομαι να είναι καλά όλα τα μωράκια στις κοιλιτσες,όλα τα μεγαλύτερα αδερφάκια αλλά κ με το καλό να έρθουν κ τα επόμενα σε όσα κορίτσια θέλουν!

Ίσως προσπαθήσω κι εγώ για 3 σε 5-6 χρόνια δεν ξερω:tongue:

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Άντε πες εσύ... Αυτές οι αϋπνίες της εγκυμοσύνης δεν παλεύονται!! Κ στον γιο μου είχα, αλλά στο τρίτο τρίμηνο.. τώρα όλη η εγκυμοσύνη έτσι με έχει πάει! Μάλλον λειτουργεί αντιστρόφως τελικά, μας προετοιμάζει για το ξενύχτι που έπεται!!!

Αχ... Μακάρι μωρέ να είναι έτσι κ να είναι υγιέστατη σε όλη της τη ζωή!!

Εννοείται ότι περνάει καλά ο μικρούλης μου!! Κ γι'αυτό χαλάλι κ το ξεβολεμα κ η έξτρα κούραση!!

Καλε ποια ηλικία;;; Το λες λες κ σε έχουν πάρει τα χρόνια!! Θα το δείτε αυτό κ στην πορεία.. Δεν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή :wink:

Εγώ πριν λίγα χρόνια που προσπαθούσαμε αναρρωτιομουν αν θα κατάφερνα να κάνω έστω ένα κ κοίτα τώρα που θα γίνω τριτεκνη, πρώτα ο Θεός!! 

Σκέψου κ μου έλεγαν όλοι επειδή γενικά κοιμάμαι νωρίς ότι στην εγκυμοσύνη θα χαρώ ύπνο!! Άλλος ένα μύθος καταρρίφθηκε!! Λες να μου έρθουν 2 μαζεμένα κ εμένα??? Με βλέπω στο Δαφνί!! 

Μωρέ η ηλικία δεν είναι μόνο για την σύλληψη, αλλά και για τις αντοχές έχω εγώ τις ίδιες αντοχές με το πιπινακι μας @elenioz ? Ούτε κατά διάνοια!!

@Anastasia05 μέχρι στιγμής καλά το πας βάσει προγράμματος!!! 

  • Χαχα 5

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Σκέψου κ μου έλεγαν όλοι επειδή γενικά κοιμάμαι νωρίς ότι στην εγκυμοσύνη θα χαρώ ύπνο!! Άλλος ένα μύθος καταρρίφθηκε!! Λες να μου έρθουν 2 μαζεμένα κ εμένα??? Με βλέπω στο Δαφνί!! 

Μωρέ η ηλικία δεν είναι μόνο για την σύλληψη, αλλά και για τις αντοχές έχω εγώ τις ίδιες αντοχές με το πιπινακι μας @elenioz ? Ούτε κατά διάνοια!!

@Anastasia05 μέχρι στιγμής καλά το πας βάσει προγράμματος!!! 

Πιστεύω ότι βρίσκεις αντοχές όταν γεννηθεί το παιδί. Όπως κ να έχει όμως, δεν είμαστε 20!! 

Αν δεν θες δυο μαζεμένα,προσοχή μετά τη γέννα! Γιατί κ μένα μου ήρθε λιιιιιιγο πιο νωρίς απ ότι υπολόγιζα.. :tongue: Τελικά όμως Μ αρέσει που θα είναι τόσο κοντά τα αδερφάκια!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Εγώ έχω βρει μια κοπέλα 4 χρόνια τώρα που πάω σταθερά χέρια πόδια , στα χέρια έκανα τζελ προ εγκυμοσύνης κ είχα ήσυχο το κεφαλάκι μου για ένα μήνα! Θέλει πολύ ψάξιμο να βρεις μια κοπέλα να κάνει καλή δουλειά γτ είναι κ θέμα υγιεινης,πάνω από όλα, εγώ έχω κ κομπλα με τα νύχια μου τα κάνω μόνιμα γαλλικό η ομπρε ,οπότε το να τα κάνω μόνη μου απαιτεί πολύ ώρα στο περίμενε , ξαναπερνα στρώση κ ούτε καν...

Αντίθετα με εσένα εγώ του ποδιού τα θέλω κομμένα συριζα , κάθε φορά της λέω κοψε κ άλλο κ άλλο να πιάσεις κρέας :D

@Jasmine@ καλέ τι τους ζητάς να σου κάνουν κ παίρνουν τα βουνά οι γυναίκες;;;

Κ όπως καταλάβατε πάλι βρυκολακιαζω!!!

Ρε συ δεν αφήνω κ εγώ μαγισσε νυχουμπα εδώ των χεριών έχω κοντά(βέβαια είμαι φουλ τυχερή γτ έχω μεγάλη βάση οπότε το φουλ κοντό μου φαίνεται μια χαρά μακρύ χεχεχεχε!!) Αλλά ρε συ αυτή το παρακανε στο ένα μεγάλο..γίνεται να πηγε το νύχι πίσω από το κρέας????? Άσε μεεεεε αφού σπίτι το σήκωσα λιγο μόνη μετά με λιμα τη λεπτή εκεί στη γωνιά να μην μπει μέσα στο κρέας..πφφφφ κ θα το κάνω μάλλον κάθε μέρα μέχρι να μακρύνει από το ααγχος μου...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Πωπωωω κορίτσια κι εγώ από ξενύχτι είμαι! 

Να κάνετε μωράκια πολλά κοριτσάκια μου, μπράβο που το θέλετε! Κι εγώ Λέω στν άντρα μ αν ποτέ διοριστω κ μπορώ να παίρνω άδεια να τα μεγαλώνω, κάνω όσα θες! Το οικονομικό κ η απουσία μου από το σπίτι με κολλάνε! Θέλει αγώνα να τα μεγαλώσεις σε κάθε περίπτωση αλλά η πιο ωραία προσπάθεια κ ασχολία! Όταν έκανα το αγοράκι μας είπα πραγματικά είμαι έτοιμη να αφήσω δουλειά, καριέρα, τα πάντα κ να κάνω μόνο αυτό (αν μπορούσαμε οικονομικα)αλλά τελικά θέλω κ να ξεφεύγω λίγο, για λίγες ώρες όμως.

@Anastasia05 μια χαρά είσαι εντός προγράμματος! Χαχαχαχα...Σε 2 χρονάκια σου εύχομαι κ το κοριτσάκι σας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 said:

 

Κοπέλα μου σε ευχαριστώ πολύ! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος κ την απογοήτευση σου.. μα κ τα δυο inconclusive;; Με το καλό να προχωρήσετε στην αμνιοπαρακέντηση κ να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα!!! Κ φυσικά να είσαι αισιόδοξη, όλα τέλεια θα είναι απλά για να μην είστε με το άγχος όπως λες! Θύμισε μου λίγο, έχετε εντοπίσει κτ κ σας έκανε να το ψάξετε 

Καλημέρα κορίτσια! @Hope89 ευχαριστώ πολύ. Θέλαμε σίγουρα εξ αρχής να κάνουμε ένα γενετικό έλεγχο. Είχαμε διδυμάκια με την εξωσωματική αλλά δυστυχώς χάσαμε το ένα στο πρώτο 3μηνο και μας συμβούλεψαν ο εμβρυομητρικός και ο γυναικολόγος μας αντί για αμνιο να κάνουμε το nipt . Αλλά προφανώς στο δείγμα υπηρχε και το dna και από τα δύο μωράκια, ήταν εκεί και τα δύο εμβρυάκια μας για πολλες εβδομάδες , αλλά όχι σε ισσοροπία όπως σε μία κανονική δίδυμη κύηση και δεν μπορούσαν να αξιολογήσουν το δειγμα στο εργαστήριο. Στειλαμε δύο φορές με ένα μήνα διαφορά αλλά τίποτα. Λέμε δε πειράζει θα περιμένουμε λιγο να ηρεμήσουμε και να ακεφτούμε με καθαρό μυαλό τη συνέχεια και αποφασίσαμε τελικά για αμνιοπαρακέντηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ απορώ ήδη πως τα κάνετε μόνες σας , εδώ και 1.5 μήνα περίπου το πέδιλο για να το κουμπωσω κάνω αγώνα που να σκύψω να λιμαρω κ να βάψω νύχι;;;;

Τι κακό αυτό με τον ύπνο οι έγκυες δεν υποτίθεται κοιμούνται για να προετοιμαστούν για το ξενύχτι?? Ψέματα μας είπαν κ για αυτό;;;

Καλέ το κοριτσάκι σου είναι υγιέστατο απλά με το ένα νεφρακι θα γίνει fit και θα προσέχει το αλκοόλ, κ ο μπαμπακας μου με ένα νεφρό είναι!!

Όχι να μην κάθεσαι σπίτι, ξεβολευεσαι αλλά δεν περνάς καλά;;το μπεμπακι σου δεν ξεδινει;;που να κλειστεί κ αυτό το κακόμοιρο;;

@Eva137 εμενα το έχει δεδομένο το δεύτερο , πάμε για τον γιο αλλά ευτυχώς μου δίνει λίγο χρόνο όχι καπάκι, αλλά ιδανικά κ εγώ δεν θα ήθελα να μείνω στο 1!! Παλιότερα αν με ρωτουσες κ εγώ σαν τον άντρα σου ήθελα 3-4 αλλά τώρα λίγο η ηλικία μου, λίγο τα οικονομικά που έχουμε μάθει αλλιώς, λέω στα 2 καλά είμαστε!!

Καλημέρα σε όλες!!! Λοιπόν παπούτσι δυσκολεύομαι να κουμπώσω  κ εγώ αλλααα τα νύχια τα έφτιαξα! 
Αν σας πω ότι μου έχει μπει η ιδέα για τρίτο παιδί κ ακόμα δεν έχω κάνει αυτά τα ζιζάνια; Θα με περάσετε για τρελή... 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Καλημέρα σε όλες!!! Λοιπόν παπούτσι δυσκολεύομαι να κουμπώσω  κ εγώ αλλααα τα νύχια τα έφτιαξα! 
Αν σας πω ότι μου έχει μπει η ιδέα για τρίτο παιδί κ ακόμα δεν έχω κάνει αυτά τα ζιζάνια; Θα με περάσετε για τρελή... 

Χαχαχα και εγώ μια από τα ίδια, μή με βάλεις να σκύψω για το οτιδήποτε αλλά τα νύχια του ποδιού πάντα φτιαγμένα, δε ξερω πώς γίνεται :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πιστεύω ότι βρίσκεις αντοχές όταν γεννηθεί το παιδί. Όπως κ να έχει όμως, δεν είμαστε 20!! 

Αν δεν θες δυο μαζεμένα,προσοχή μετά τη γέννα! Γιατί κ μένα μου ήρθε λιιιιιιγο πιο νωρίς απ ότι υπολόγιζα.. :tongue: Τελικά όμως Μ αρέσει που θα είναι τόσο κοντά τα αδερφάκια!:wub:

Καλά εννοειται θα βρεθούν οι αντοχές, αλλά επειδή έχω φίλους με 3 παιδάκια κ είναι κ τα 3 ζωή να έχουν ζωηρά ,τους βγάζω το καπέλο , οπότε στα 2 νομίζω καλά είμαστε!!

@Renez έτσι κ εμένα έχουν μεγάλη βάση γι'αυτό των ποδιών κυρίως ΣΥΡΙΖΑ!!κάντο τσουκου τσουκου με την λίμα βρε πουλάκι μου...

@Jasmine@ ας ξανακάνουμε την ίδια συζήτηση όταν θα έχουμε τα κουτσουνια στην αγκαλιά μας :cool: 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! 

Κ εγώ έχω κομπλα με τα νύχια μου θέλω να είναι πάντα περιποιημένα κ ειδικα τα χέρια! Μου αρέσουν τα έντονα χρώματα και τα στρας, ναι είμαι από αυτές που φτιάχνουν τα νύχια τους σαν τσίρκο! Ακόμα και τώρα το ημιμόνιμο δεν το έχω κοψει... Στα πόδια τα φτιάχνω μόνη μου και εντάξει δυσκολεύομαι λίγο πλέον αλλα κουτσα στραβά τα καταφέρνω....

Εγώ πάντα ήθελα 2 παιδιά... Όταν έκανα το πρώτο λίγο που δεν είχαμε βοήθεια από πουθενα και δουλεύουμε κ οι 2, λίγο ότι ειμαι κ της καλοπέρασης έφτασε η μικρή 3.5 χρόνων για να το πάρω απόφαση... Εκατσε με τον πρώτο μήνα προσπαθειας κ ενώ είχα 2 εβδομάδες καθυστέρηση, δεν ήξερα τι ήθελα να δω στο τεστ πραγματικά... :unsure: Εντάξει τωρα δεν το μετανιώνω! Ο άντρας μου θέλει κ τριτο αλλά του είπα όταν κ άμα διοριστω θα κανουμε

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλά εννοειται θα βρεθούν οι αντοχές, αλλά επειδή έχω φίλους με 3 παιδάκια κ είναι κ τα 3 ζωή να έχουν ζωηρά ,τους βγάζω το καπέλο , οπότε στα 2 νομίζω καλά είμαστε!!

@Renez έτσι κ εμένα έχουν μεγάλη βάση γι'αυτό των ποδιών κυρίως ΣΥΡΙΖΑ!!κάντο τσουκου τσουκου με την λίμα βρε πουλάκι μου...

@Jasmine@ ας ξανακάνουμε την ίδια συζήτηση όταν θα έχουμε τα κουτσουνια στην αγκαλιά μας :cool: 

Ρε συ εγώ θέλω να κάτσω όσο πιο πολύ μπορώ με τα παιδάκια μου να ξεπεταχτούν λίγο... κ μου έλεγε η φίλη μου που είναι σε παιδικό ότι πάνε μωράκια από μηνών ενώ δε δουλευει η μάνα, και αυτή πηγαίνει για καφέδες κ για μπάνια!

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε συ εγώ θέλω να κάτσω όσο πιο πολύ μπορώ με τα παιδάκια μου να ξεπεταχτούν λίγο... κ μου έλεγε η φίλη μου που είναι σε παιδικό ότι πάνε μωράκια από μηνών ενώ δε δουλευει η μάνα, και αυτή πηγαίνει για καφέδες κ για μπάνια!

Κοίτα υπάρχει κ αυτή η πλευρά , δεν είναι μόνο οι μανουλες του θηλασμού που λέγαμε είναι κ αυτές οι μανουλες αυτές..μακάρι να μπορούσαμε να βρισκαμε μια λύση με τις δουλειές μας κ να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας εμείς, ούτε γιαγιαδες ούτε νταντάδες, άλλωστε αυτή δεν είναι κ η δουλειά της μαμάς;;να αναθρέψει τα παιδάκια τής;;τώρα αυτές που δεν δουλεύουν γιατί να τα στέλνουν σε παιδικό νωρίς δεν το καταλαβαίνω.. 

 

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Κ εγώ έχω κομπλα με τα νύχια μου θέλω να είναι πάντα περιποιημένα κ ειδικα τα χέρια! Μου αρέσουν τα έντονα χρώματα και τα στρας, ναι είμαι από αυτές που φτιάχνουν τα νύχια τους σαν τσίρκο! Ακόμα και τώρα το ημιμόνιμο δεν το έχω κοψει... Στα πόδια τα φτιάχνω μόνη μου και εντάξει δυσκολεύομαι λίγο πλέον αλλα κουτσα στραβά τα καταφέρνω....

Εγώ πάντα ήθελα 2 παιδιά... Όταν έκανα το πρώτο λίγο που δεν είχαμε βοήθεια από πουθενα και δουλεύουμε κ οι 2, λίγο ότι ειμαι κ της καλοπέρασης έφτασε η μικρή 3.5 χρόνων για να το πάρω απόφαση... Εκατσε με τον πρώτο μήνα προσπαθειας κ ενώ είχα 2 εβδομάδες καθυστέρηση, δεν ήξερα τι ήθελα να δω στο τεστ πραγματικά... :unsure: Εντάξει τωρα δεν το μετανιώνω! Ο άντρας μου θέλει κ τριτο αλλά του είπα όταν κ άμα διοριστω θα κανουμε

Να σου πω κ εγώ όταν είδα το τεστ στην αρχή χάρηκα ,μετά πανικοβλήθηκα λέω Χριστουλη μου ειμαι εγώ τώρα έτοιμη να αλλάξω ζωή κ να γίνω μαμά;;;κ είμαι ακόμα στο πρώτο!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κοίτα υπάρχει κ αυτή η πλευρά , δεν είναι μόνο οι μανουλες του θηλασμού που λέγαμε είναι κ αυτές οι μανουλες αυτές..μακάρι να μπορούσαμε να βρισκαμε μια λύση με τις δουλειές μας κ να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας εμείς, ούτε γιαγιαδες ούτε νταντάδες, άλλωστε αυτή δεν είναι κ η δουλειά της μαμάς;;να αναθρέψει τα παιδάκια τής;;τώρα αυτές που δεν δουλεύουν γιατί να τα στέλνουν σε παιδικό νωρίς δεν το καταλαβαίνω.. 

 

Να σου πω κ εγώ όταν είδα το τεστ στην αρχή χάρηκα ,μετά πανικοβλήθηκα λέω Χριστουλη μου ειμαι εγώ τώρα έτοιμη να αλλάξω ζωή κ να γίνω μαμά;;;κ είμαι ακόμα στο πρώτο!!!

Όπως το πες υπάρχουν κ αυτές... εγώ από τώρα σκέφτομαι, που δεν τα έχω δει, πως θα τα αποχωριστω κ θα πηγαίνω για δουλειά. 
Αλλά μην ξεχνάς ότι υπάρχουν κ μάνες που τα πετάνε σε κάδους... ας μη συνεχίσω!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε συ εγώ θέλω να κάτσω όσο πιο πολύ μπορώ με τα παιδάκια μου να ξεπεταχτούν λίγο... κ μου έλεγε η φίλη μου που είναι σε παιδικό ότι πάνε μωράκια από μηνών ενώ δε δουλευει η μάνα, και αυτή πηγαίνει για καφέδες κ για μπάνια!

Προφανώς θα έχουν την οικονομική δυνατότητα να το κάνουν... Κ σε παιδικό να μην τα πηγαίνουν υπάρχουν κ πολλοί που τα παρκάρουν σε παππουδογιαγιαδες και πάνε μέχρι κ διακοπές! Ας μην κρίνουμε όμως, δεν σημαίνει πως είναι χειρότεροι γονείς αυτοί!

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...