Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ κ εγώ τέτοιο γιατί ήμουν γυρναγα στα ελληναδικα μέχρι πρωίας στα 23 γνώρισα τον σύζυγό κ μου τα έκοψε ο κακούργος ,τώρα φαι, μεζεδοπωλεία άντε κ κάνα μπουζούκι στα τρελα  μας κέφια..

@elenioz μα τι νεολαία είστε εσείς???:D

@Renez στα πολιτικά ούτε καν!! Πιο απολιτικιποιημενο άτομο δεν θα βρείς, σημ.γυαλακια μου είναι ταρταρούγα :tongue:

Είμαστε στον δρόμο πάμε εξοχικό κ ήρθαμε να πάρουμε ένα φίλο που έχει σπάσει το πόδι του με το παιδάκι του κ έχουμε τον άντρα μου που μας κοροϊδεύει ότι έχει μαζέψει όλα τα προβληματικά κ τα βγάζει βόλτα την γκαστρωμενη κ τον ανάπηρο :lol:

Χαχαχχαχα τον αγαπώ τον άντρα σου!!! Κουτσοί στραβοί στον άγιο παντελεημονα θα σου έλεγα εγώ.... 

μεχρι τα 26 τριγυρνούσαμε στην αρχή μόνη ως φοιτήτρια κ μετά με τον άντρα μου! Τώρα μη μου πεις πάμε για ποτο, μόνο ταβερνάκια κ φαι θελω:rolleyes:

Just now, Renez είπε:

Αχχχ εγώ μάλλον θα είμαι από τις μανουλες που θα το στείλω νωρίς το αντράκι μου σχολείο..μόλις χρονισει πιστεύω πως θα τον βάλω γιατί θα δουλεύω κ το προτιμώ από το να είναι σπίτι με μια ξένη γυναίκα..

Η πεθερά μου είναι Χανιά κ η μαμά μου δουλεύει οπότε..

Απλά έχω συζητήσει ήδη με τον άντρα μου να τον βάλουμε σε έναν ιδιωτικό βρεφονηπιακό που ξέρουμε κ ένα άτομο από εκεί μέσα να είμαστε λιιιγο πιο σίγουροι..

Τι να πω..

Κ εγώ όταν γυρίσω για δουλειά θα είναι περίπου 14 μηνών τα ζιζάνια κ θα τα πάμε σε παιδικό ιδιωτικό ... δε μπορώ να αφήσω 2 παιδιά σε αυτή την ηλικία που περπατάνε στην πεθερά μου θα την εξοντώσουν τη γυναίκα! Χαχαχχα 

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Ίσως να μπω για να δω κ τη διαδικασία κ αν έχει κάπου κοντά στο σπίτι,ίσως κ να κάνω!

Δεν έχει επαφή με άλλα παιδιά, μόνο στην παιδικη χαρά αλλά κι εκεί είναι για λίγη ώρα...  Πιο μικρός έπαιζε με ένα κοριτσάκι για διάφορους λόγους όμως χαθηκαμε. 

Με τους μεγάλους είναι πιο κοινωνικός...με τα μικρά ούτε καν:tongue:

Κι εμένα έτσι, δεν έχουμε παιδάκια να παίξουμε, λίγο με τα εγγονάκια κάτι φιλεναδων της πεθεράς μ αλλά σπάνια! Όπου βλέπει παιδάκια παει κ μιλαει το καημένο μου! Πέρσυ στή παραλια πήγαινα κ καθόμουν δίπλα από μαμάδες με παιδάκια για να πιάσει φιλίες να παίξει...άσε ντρεπόμουν αλλά διακριτικά χωνομασταν...αχαχαχα...νταξ δν είμαι τόσο σπαστικια αλλά τι να κάνω η έρμη μάνα!

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 11:56 ΜΜ, Hope89 είπε:

Ευτυχώς δεν χρειαστηκε!! Ίσα ίσα οι αυχενικες μου κ στα 3 (τώρα έχω δίδυμα!) ήταν σούπερ!  Εσύ τι ηλικία έχεις κ τι ΑΜΗ;;

Συγνωμη τωρα το ειδα.παω την τριτη για αυχενικη.ειμαι 34 τελευτ φορα που ειχα δει αμη ηταν 0.92

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κι εμένα έτσι, δεν έχουμε παιδάκια να παίξουμε, λίγο με τα εγγονάκια κάτι φιλεναδων της πεθεράς μ αλλά σπάνια! Όπου βλέπει παιδάκια παει κ μιλαει το καημένο μου! Πέρσυ στή παραλια πήγαινα κ καθόμουν δίπλα από μαμάδες με παιδάκια για να πιάσει φιλίες να παίξει...άσε ντρεπόμουν αλλά διακριτικά χωνομασταν...αχαχαχα...νταξ δν είμαι τόσο σπαστικια αλλά τι να κάνω η έρμη μάνα!

Χαχαχαχαχαχαχα σε έκανα εικόνα! Καλά κάνεις πρέπει να βοηθάμε κι εμείς λίγο τη κατάσταση είναι μικρουλια μωρε:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , EugenJen είπε:

@Jasmine@ κ εγώ τέτοιο γιατί ήμουν γυρναγα στα ελληναδικα μέχρι πρωίας στα 23 γνώρισα τον σύζυγό κ μου τα έκοψε ο κακούργος ,τώρα φαι, μεζεδοπωλεία άντε κ κάνα μπουζούκι στα τρελα  μας κέφια..

@elenioz μα τι νεολαία είστε εσείς???:D

@Renez στα πολιτικά ούτε καν!! Πιο απολιτικιποιημενο άτομο δεν θα βρείς, σημ.γυαλακια μου είναι ταρταρούγα :tongue:

Είμαστε στον δρόμο πάμε εξοχικό κ ήρθαμε να πάρουμε ένα φίλο που έχει σπάσει το πόδι του με το παιδάκι του κ έχουμε τον άντρα μου που μας κοροϊδεύει ότι έχει μαζέψει όλα τα προβληματικά κ τα βγάζει βόλτα την γκαστρωμενη κ τον ανάπηρο :lol:

Ενώ εγώ?! Μα αν ασχολιομουν με πολιτικά δε θα τα χλεύαζα έτσι..προτιμώ λοιπόν να γελάω με αυτά παρά να τα παίρνω σοβαρά γτ αν πάρουμε σοβαρά τι γίνεται γύρω μας παγκοσμιως..έχετε γεια βρυσούλες..:D

Ε τι να πει κ ο άμοιρος τουτος?! Χαχαχχα

Αχχχ εγώ φιλενάδες πριν μια ώρα γύρισα από τη δουλειά κ πιαστικα λίγο με δουλειές σπιτιού κ τώρα άραξα να φάω τα φρουτάκια μου..ευτυχώς ούτε σήμερα εχω μαγείρεμα γτ μόλις σχολασει ο άντρας μου θα πάμε στη μαμακα μου..χεχεχε

Η οποία γλυκούλα πάλι κάτι πήρε για εμένα λέει κ τον μπέμπη..:wub:

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχχαχα τον αγαπώ τον άντρα σου!!! Κουτσοί στραβοί στον άγιο παντελεημονα θα σου έλεγα εγώ.... 

μεχρι τα 26 τριγυρνούσαμε στην αρχή μόνη ως φοιτήτρια κ μετά με τον άντρα μου! Τώρα μη μου πεις πάμε για ποτο, μόνο ταβερνάκια κ φαι θελω:rolleyes:

Κ εγώ όταν γυρίσω για δουλειά θα είναι περίπου 14 μηνών τα ζιζάνια κ θα τα πάμε σε παιδικό ιδιωτικό ... δε μπορώ να αφήσω 2 παιδιά σε αυτή την ηλικία που περπατάνε στην πεθερά μου θα την εξοντώσουν τη γυναίκα! Χαχαχχα 

Ταβερνάκια κ φαι κ εσείς ακούω...

Χμμμ κ μετά ψάχνουμε κρέμες για τις ραγαδες και κεραλοιφες..γκουχου γκουχουΝαι:mrgreen:

Ναι ρε κ εγώ αυτό σκέφτομαι ,επειδή η μόνη που ως τότε θα μπορεί να μου τον κρατάει είναι η γιαγιά μου δε θέλω να την αφήνω μαζί του όταν θα έχει γίνει τελείως αγρίμι. Άσε που το θεωρώ πολύ καλύτερο κ για κοινωνικοποίηση κ γενικά για τα νέα ερεθίσματα που θα παίρνει από το να είναι σπίτι με τη γιαγιά..

πρίν από 2 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Χαχαχχαχα τον αγαπώ τον άντρα σου!!! Κουτσοί στραβοί στον άγιο παντελεημονα θα σου έλεγα εγώ.... 

μεχρι τα 26 τριγυρνούσαμε στην αρχή μόνη ως φοιτήτρια κ μετά με τον άντρα μου! Τώρα μη μου πεις πάμε για ποτο, μόνο ταβερνάκια κ φαι θελω:rolleyes:

Κ εγώ όταν γυρίσω για δουλειά θα είναι περίπου 14 μηνών τα ζιζάνια κ θα τα πάμε σε παιδικό ιδιωτικό ... δε μπορώ να αφήσω 2 παιδιά σε αυτή την ηλικία που περπατάνε στην πεθερά μου θα την εξοντώσουν τη γυναίκα! Χαχαχχα 

Ταβερνάκια κ φαι κ εσείς ακούω...

Χμμμ κ μετά ψάχνουμε κρέμες για τις ραγαδες και κεραλοιφες..γκουχου γκουχουΝαι:mrgreen:

Ναι ρε κ εγώ αυτό σκέφτομαι ,επειδή η μόνη που ως τότε θα μπορεί να μου τον κρατάει είναι η γιαγιά μου δε θέλω να την αφήνω μαζί του όταν θα έχει γίνει τελείως αγρίμι. Άσε που το θεωρώ πολύ καλύτερο κ για κοινωνικοποίηση κ γενικά για τα νέα ερεθίσματα που θα παίρνει από το να είναι σπίτι με τη για

πρίν από 2 λεπτά , Christinα είπε:

Κι εμένα έτσι, δεν έχουμε παιδάκια να παίξουμε, λίγο με τα εγγονάκια κάτι φιλεναδων της πεθεράς μ αλλά σπάνια! Όπου βλέπει παιδάκια παει κ μιλαει το καημένο μου! Πέρσυ στή παραλια πήγαινα κ καθόμουν δίπλα από μαμάδες με παιδάκια για να πιάσει φιλίες να παίξει...άσε ντρεπόμουν αλλά διακριτικά χωνομασταν...αχαχαχα...νταξ δν είμαι τόσο σπαστικια αλλά τι να κάνω η έρμη μάνα!

Καλά κάνεις ρε συ..

Κ να σου πω δεν τον βλέπω "καημένο" αλλά μάγκα που πάει μόνος του κ ψάχνει παρεούλα.. κοινωνικός κ ακομπλεξαριστοι κ μπράβο σας φίλη αλήθεια!!

Θα ανοίξει ο κύκλος του(και σας) μόλις πάει σχολείο με το καλό κ θα χορτάσει φίλους κ παιχνίδι!! Βάλε κ το αδερφάκι μες το σπίτι χαμοοος:wub:

Ρε σεις ξέρετε τι έπαθα σήμερα..τα χαράματα ήθελα για την κλασσική μου 3η-4η φορά βραδυνή τουαλέτα αλλά βαριόμουν τοοοοσο πολύ να σηκωθώ κ έμεινα στο κρεβάτι λίγο μέχρι που με έπιασε ένας πόνος εκεί στην κύστη χαμηλά σαν τσούξιμο σαν...πόνος τέλος πάντων που έρχεται κ φεύγει ανά 2-3 λεπτα!!

Κάνω πιπι μου γυρνάω στο κρεβάτι μου περνάει κ μετά με ξανά έπιασε στη δουλειά μετά από 5 ωρίτσες μου ήμουν εκεί..ήρθα σπίτι κ ηρέμησε ξανά..τι να πω..μάλλον ταλαιπωρισα τη κύστη μου +ότι βαράει μέρες εκεί ο μικρος κ μου παραπονιέται η καημένη..

Το έχει νιώσει κάποια?

ΥΓ: Στην αρχή φοβήθηκα για ουρολοίμωξη αλλά 1ον λέω που να κολλησα?!σπίτι δουλειά είμαι κ στα δύο μόνο εγώ κ ο άντρας μου πάμε τουαλέτα κ τις έχω λαμπικο..κ 2ον δεν τσουζω ούτε πονάω στην ουρήθρα όταν κάνω πιπι..που είναι λέει το βασικό σύμπτωμα της ουρολοίμωξης..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσάκια.. Χθες το βράδυ είδα παλι το ντβντ με την μπουμπουκα

Λοιπόν σήμερα πηγα μαδερκερ στο αοθτλετ... 

Τσάμπα πηγα. Δε βρήκα τίποτα αξιόλογο και όλα πανακριβα

Πήρα μια αλλαξιερα αφθώδης με μια καμηλοπάρδαλη και αλλά ζωάκια.. Και διάφορα μικροπραγματα για τον γιο.. Και θήλες αβεντ για τα μπιμπερό, για νεογέννητο.. 

Γενικά δεν έχουν και τις τρομερές εκπτώσεις.. Τσάμπα έχασα τον χρόνο μου. 

Αποζημιωθηκα γιατί μετά ήρθαμε σπίτι με φίλους και ψησαμε σουβλάκια και έγινε χαμός... Ο μικρός τα κατασπάραξε 

Και η μπουμπου έκανε παρτυ στην κοιλιά... 

Εσείς τι κάνατε σήμερα κορίτσια μ? 

Ήρθε και μια παραγγελια από hm για την κοράκλα και λιώσαμε με τα ροζ, τις κορδέλες και την μίνι... Πόποπο δεν το πιστευω οτι θα ναι κορηηηηη

Πήρα πιτζαμες καλοκαιρινές γκρι, και έχουν πανω αβοκάντο διάσπαρτα 

Τέλειες και πολυ καλη εφαρμογή

Και πηρα και εσώρουχα για να χω στο μαιευτήριο.. Γενικά ετοιμαζομαι. Χαχχα

  • Μου αρέσει 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbouni86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω για το φυλλικό/φυλλικό οξύ ... συνεχίζετε να το παίρνετε; Μέχρι ποτέ σας είπε ο γιατρός σας;

Εμένα τώρα(από τον 6ο βασικά) μου έκοψε το σκέτο φυλλικό που έπαιρνα (felicine) και πίνω μόνο το σίδηρο το οποίο έχει κ φυλλικό μέσα (gyno-tardyferon)..

Εσένα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbouni86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω για το φυλλικό/φυλλικό οξύ ... συνεχίζετε να το παίρνετε; Μέχρι ποτέ σας είπε ο γιατρός σας;

Καλησπερα μέχρι να γεννήσω μου το έδινε στην 1η

Και τώρα στο δευτερο τα ιδια


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια.. Χθες το βράδυ είδα παλι το ντβντ με την μπουμπουκα

Λοιπόν σήμερα πηγα μαδερκερ στο αοθτλετ... 

Τσάμπα πηγα. Δε βρήκα τίποτα αξιόλογο και όλα πανακριβα

Πήρα μια αλλαξιερα αφθώδης με μια καμηλοπάρδαλη και αλλά ζωάκια.. Και διάφορα μικροπραγματα για τον γιο.. Και θήλες αβεντ για τα μπιμπερό, για νεογέννητο.. 

Γενικά δεν έχουν και τις τρομερές εκπτώσεις.. Τσάμπα έχασα τον χρόνο μου. 

Αποζημιωθηκα γιατί μετά ήρθαμε σπίτι με φίλους και ψησαμε σουβλάκια και έγινε χαμός... Ο μικρός τα κατασπάραξε 

Και η μπουμπου έκανε παρτυ στην κοιλιά... 

Εσείς τι κάνατε σήμερα κορίτσια μ? 

Ήρθε και μια παραγγελια από hm για την κοράκλα και λιώσαμε με τα ροζ, τις κορδέλες και την μίνι... Πόποπο δεν το πιστευω οτι θα ναι κορηηηηη

Πήρα πιτζαμες καλοκαιρινές γκρι, και έχουν πανω αβοκάντο διάσπαρτα 

Τέλειες και πολυ καλη εφαρμογή

Και πηρα και εσώρουχα για να χω στο μαιευτήριο.. Γενικά ετοιμαζομαι. Χαχχα

Κ καλά κάνεις κοριτσάρα μου!! Πλάκα πλάκα συνειδητοποιείται ότι από Δευτέρα μπαίνουμε στο δεύτερο μισό του Ιουλίου?? Ποτε θα φύγει κ αυτός ο μήνας ούτε θα το καταλάβουμε!!!!

Ααα εγώ δεν άντεξα την αναμονή για το ποοοοτε θα τελειώσει η πεθερά μου τα σεντονακια-κουβερτακθα κτλ του μπέμπη για να μου τα στείλουν μαζί με τα ρούχα από τη κουνιάδα κ την πήρα τη κουνιάδα μου σήμερα τηλ κ της είπα να μου στείλει εκείνη τα ρούχα να τα ξεδιαλεξω που έχω καημό να δω αν κ τι μας λείπει κ όταν τελειώσει η πεθερά μου μου στέλνει κ εκείνη τα λευκά είδη..καλά δεν έκανα μωρέ? Πφφφ κάθε μέρα κάτι καινούργιο σκέφτομαι!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Εμένα τώρα(από τον 6ο βασικά) μου έκοψε το σκέτο φυλλικό που έπαιρνα (felicine) και πίνω μόνο το σίδηρο το οποίο έχει κ φυλλικό μέσα (gyno-tardyferon)..

Εσένα?

Μέχρι στο τέλος!

Just now, Ninamc είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια.. Χθες το βράδυ είδα παλι το ντβντ με την μπουμπουκα

Λοιπόν σήμερα πηγα μαδερκερ στο αοθτλετ... 

Τσάμπα πηγα. Δε βρήκα τίποτα αξιόλογο και όλα πανακριβα

Πήρα μια αλλαξιερα αφθώδης με μια καμηλοπάρδαλη και αλλά ζωάκια.. Και διάφορα μικροπραγματα για τον γιο.. Και θήλες αβεντ για τα μπιμπερό, για νεογέννητο.. 

Γενικά δεν έχουν και τις τρομερές εκπτώσεις.. Τσάμπα έχασα τον χρόνο μου. 

Αποζημιωθηκα γιατί μετά ήρθαμε σπίτι με φίλους και ψησαμε σουβλάκια και έγινε χαμός... Ο μικρός τα κατασπάραξε 

Και η μπουμπου έκανε παρτυ στην κοιλιά... 

Εσείς τι κάνατε σήμερα κορίτσια μ? 

Ήρθε και μια παραγγελια από hm για την κοράκλα και λιώσαμε με τα ροζ, τις κορδέλες και την μίνι... Πόποπο δεν το πιστευω οτι θα ναι κορηηηηη

Πήρα πιτζαμες καλοκαιρινές γκρι, και έχουν πανω αβοκάντο διάσπαρτα 

Τέλειες και πολυ καλη εφαρμογή

Και πηρα και εσώρουχα για να χω στο μαιευτήριο.. Γενικά ετοιμαζομαι. Χαχχα

Εσύ τη πήρες τη μινι Ε? Άντε χαλάλι σου! Καλοφορετα!

Just now, Renez είπε:

Κ καλά κάνεις κοριτσάρα μου!! Πλάκα πλάκα συνειδητοποιείται ότι από Δευτέρα μπαίνουμε στο δεύτερο μισό του Ιουλίου?? Ποτε θα φύγει κ αυτός ο μήνας ούτε θα το καταλάβουμε!!!!

Ααα εγώ δεν άντεξα την αναμονή για το ποοοοτε θα τελειώσει η πεθερά μου τα σεντονακια-κουβερτακθα κτλ του μπέμπη για να μου τα στείλουν μαζί με τα ρούχα από τη κουνιάδα κ την πήρα τη κουνιάδα μου σήμερα τηλ κ της είπα να μου στείλει εκείνη τα ρούχα να τα ξεδιαλεξω που έχω καημό να δω αν κ τι μας λείπει κ όταν τελειώσει η πεθερά μου μου στέλνει κ εκείνη τα λευκά είδη..καλά δεν έκανα μωρέ? Πφφφ κάθε μέρα κάτι καινούργιο σκέφτομαι!!

Τα πονάκια λογικά από το κλωτσομπουνιδι που τρως είναι κ να μην κρατιέσαι ρε αγάπη!

Ο σο για τα ρούχα καλά έκανες κ μπράβο κ με για σου γτ να τα δεις κ νε ξέρεις τι χρειάζεσαι! Ανυπομονη κι εσυ σε νοιώθω!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κ καλά κάνεις κοριτσάρα μου!! Πλάκα πλάκα συνειδητοποιείται ότι από Δευτέρα μπαίνουμε στο δεύτερο μισό του Ιουλίου?? Ποτε θα φύγει κ αυτός ο μήνας ούτε θα το καταλάβουμε!!!!

Ααα εγώ δεν άντεξα την αναμονή για το ποοοοτε θα τελειώσει η πεθερά μου τα σεντονακια-κουβερτακθα κτλ του μπέμπη για να μου τα στείλουν μαζί με τα ρούχα από τη κουνιάδα κ την πήρα τη κουνιάδα μου σήμερα τηλ κ της είπα να μου στείλει εκείνη τα ρούχα να τα ξεδιαλεξω που έχω καημό να δω αν κ τι μας λείπει κ όταν τελειώσει η πεθερά μου μου στέλνει κ εκείνη τα λευκά είδη..καλά δεν έκανα μωρέ? Πφφφ κάθε μέρα κάτι καινούργιο σκέφτομαι!!

Περιμένω πως και πως σου λέω να το πιασω αγκαλιτσα... Βέβαια περιμενω και τα συνεχόμενα κλάμματα και τις πανες και τα ξενυχτια και οποία αυτά τα νεα για σας, παλιαγια μένα χαχα

Τι ωραία φάση στη ζωή μας ρε παιδι μου...

Και πολυ καλα έκανες θα έλεγα.. Και να τα περασεις ένα χέρι με το δικό σας απορρυπαντικό και μετά με το δικό του.

Γιατί και μένα τα του γιου είναι κάποια πολυ λερωμενα. . Και αυτό σκοπεύω να κάνω.. Γενικά δες τι έχει και ότι χρειαστείς να το αγοράσεις.. 

Μην ανησυχείς πλες τα ίδια κάνουμε. Εγώ έκανα λίστα τι χρειάζομαι και ένα ένα τα παιρνω... Αλλά θα περιμενω και τις εκπτώσεις αυγουστου


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κ κάτι ακόμη άσχετο?

Το κεφαλάκι του φτάνει 5 δάχτυλα πάνω από τον αφαλό μου:wub: το πιάνω κανονικά πλέον τη κουρμπα του κ τον χαϊδεύω στο κεφαλάκι ..:wub:

Just now, Christinα είπε:

Μέχρι στο τέλος!

Εσύ τη πήρες τη μινι Ε? Άντε χαλάλι σου! Καλοφορετα!

Τα πονάκια λογικά από το κλωτσομπουνιδι που τρως είναι κ να μην κρατιέσαι ρε αγάπη!

Ο σο για τα ρούχα καλά έκανες κ μπράβο κ με για σου γτ να τα δεις κ νε ξέρεις τι χρειάζεσαι! Ανυπομονη κι εσυ σε νοιώθω!

Ναι γμτ είμαι...:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, EugenJen said:

Εγώ απορώ ήδη πως τα κάνετε μόνες σας , εδώ και 1.5 μήνα περίπου το πέδιλο για να το κουμπωσω κάνω αγώνα που να σκύψω να λιμαρω κ να βάψω νύχι;;;;

Τι κακό αυτό με τον ύπνο οι έγκυες δεν υποτίθεται κοιμούνται για να προετοιμαστούν για το ξενύχτι?? Ψέματα μας είπαν κ για αυτό;;;

Καλέ το κοριτσάκι σου είναι υγιέστατο απλά με το ένα νεφρακι θα γίνει fit και θα προσέχει το αλκοόλ, κ ο μπαμπακας μου με ένα νεφρό είναι!!

Όχι να μην κάθεσαι σπίτι, ξεβολευεσαι αλλά δεν περνάς καλά;;το μπεμπακι σου δεν ξεδινει;;που να κλειστεί κ αυτό το κακόμοιρο;;

@Eva137 εμενα το έχει δεδομένο το δεύτερο , πάμε για τον γιο αλλά ευτυχώς μου δίνει λίγο χρόνο όχι καπάκι, αλλά ιδανικά κ εγώ δεν θα ήθελα να μείνω στο 1!! Παλιότερα αν με ρωτουσες κ εγώ σαν τον άντρα σου ήθελα 3-4 αλλά τώρα λίγο η ηλικία μου, λίγο τα οικονομικά που έχουμε μάθει αλλιώς, λέω στα 2 καλά είμαστε!!

Καλά, κι εμείς το έχουμε δεδομένο το δεύτερο (μόνο που εμείς πάμε για την κόρη:wink:). Έτσι κι εγώ, παλιότερα σκεφτόμουν ότι ήθελα 3, αλλά τώρα που μεγαλώσαμε και ήδη κουραστήκαμε από δουλειές, προσπάθειες σύλληψης κτλ. λέω στα 2 καλά είμαστε!

 

2 hours ago, Anastasia05 said:

Αχ πόσο Σωτήριος είναι ένας καφές ,όταν είσαι όλη μέρα σπίτι..

Το λεω εγώ αυτό που είμαι όλη μέρα με το παιδί εδώ κ 20 μήνες .

Καλό είναι να υπάρχει μια ισορροπία, σε όλα!

Πιστεύω πως όταν ξεπεταχτουν(2-3??) είναι καλό να πάνε παιδικό( τώρα με τον κορονοιο λίγο όμως φοβάμαι) γιατί μαθαίνουν πολλά πράγματα εκεί,κοινωνικοποιουνται κ κάνει κ η μάνα όοολες τις υπόλοιπες δουλειές που έχει κ πίνει κ ένα καφέ χωρίς να κυνηγάει( ή να την κυνηγάει κάποιος!)

Δεν έχουν όλοι βοήθεια κάποιον.. κ ούτε έχουν την άνεση να μείνουν σπίτι, κάποιες γυρίζουν στις 40 μέρες..

Εγώ αυτή τη φορά,καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα πάω δουλειά στο δίμηνο κ το σκέφτομαι από τώρα που θα αφήσω κ μωρό κ παιδί.. δεν είναι εύκολο να αφήνεις το νινακι..

Είδα κοπέλα με τρίδυμα χθες! ΉΡΩΑΣ!!!

1 hour ago, Christinα said:

Έτσι ακριβώς πιστεύω κι εγώ! Από τα 2 τους κάνει πολύ καλό ψυχοσωματικά η συναναστροφή με παιδάκια, η γνώση,η τήρηση κανόνων σε ξένο περιβάλλον! Τώρα με τν ιό κι εγώ φοβάμαι αλλά θα την κάνω την αίτηση στο εεταα κ θα δω,μάλλον από άνοιξη θα το στείλω, ίσως κ λίγο τον Σεπτέμβρη! Εν τω μεταξύ εγώ το πρωί είμαι σπίτι κ αν το στέλνω δν θα το βλέπω το παιδι όλη μέρα κ δεν μ κάθεται καλά...

Από βρέφη βρε κορίτσια αν δν υπάρχει ανάγκη καλό είναι να μην πάνε σχολείο αλλά δεν κρίνω γτ η μανούλα μπορεί να έχει ανάγκη τν καφέ αυτό για άλλους λόγους κι απ το να ξεσπάει στο παιδί, ας το στέλνει! Βέβαια είναι κι αυτές οι περιπτώσεις αφασίας, που αράζουν έτσι!

@elenioz κι εγώ τέτοιο νιατο ήμουν αν κ πέρασα κ μια ξέφρενη φάση...πριν γνωρίσω τον άντρα μου!

Συμφωνώ κι εγώ, ο παιδικός κάνει πολύ καλό στα παιδάκια... μαθαίνουν να κοινωνικοποιούνται, να παίζουν παιχνίδια, να ακολουθούν κανόνες και να μαθαίνουν καινούργια πράγματα που κακά τα ψέματα μια μητέρα μόνη της στο σπίτι, όσο καλή θέληση και να έχει, δε μπορεί να τα κάνει όλα αυτά. Εμείς κορίτσια ήδη τον κάναμε pre-register εδώ τον δικό μας στον ιδιωτικό παιδικό σταθμό του πανεπιστημίου. Έχουν τεράστια λίστα αναμονής, και έτσι κι αλλιώς δέχονται καινούργια παιδιά μόνο κάθε Αύγουστο, οπότε ο δικός μας αν είναι μπροστά στη λίστα και τον δεχτούν με το καλό θα ξεκινήσει του χρόνου τον Αύγουστο που θα είναι 10 μηνών. Έχουν καταπληκτικά εκπαιδευτικά προγράμματα εκεί για μωρά/παιδάκια και όλοι λένε τα καλύτερα λόγια. Βέβαια, εμείς δεν έχουμε και άλλη επιλογή γιατί δουλεύουμε και οι δυο και φυσικά δεν έχουμε οικογένεια εδώ να μας βοηθήσει, αλλά και να είχαμε πάλι θα τον έστελνα σχετικά νωρίς.

 

2 hours ago, Renez said:

Λέγε εσύ ναι ναι προς το παρόν κ βλέπετε..

Ας είναι καλά το αντράκι σας τώρα να το χαρειτε κ μετά με το καλό ίσως κ εσύ να είσαι εκείνη που θα θες κ άλλα πολλά ;)

Έτσι κάνω πια... λέω καλά, καλά, θα δούμε!:P

 

45 minutes ago, elenioz said:

Χαχαα και εγώ -- μόλις πήγα φοιτήτρια τον πρώτο χρόνο αλλά πόσο να κρατησε ένα εξάμηνο βαριά :grin: 

@Anastasia05 Μην αγχώνεσαι γτ κάθε χρόνο όλο και κτ αλλάζουν σε αυτές τις διαδικασίες! 

Καλέ σήμερα με κλοτσάει πάρα πολύ ψηλά! Νιώθω χτυπήματα κάτω από το στήθος προς τα πνευμόνια :huh: Την είχα συνηθίσει κάτω κάτω... 

Κι εγώ έχω παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες ότι με κλωτσάει κάτω από το στήθος και τέρμα χαμηλά στην κοιλιά, μερικές φορές ταυτόχρονα. Στο παιδί μου τελικά αρέσει να τεντώνεται, σαν τη μαμά του!:wub:

 

28 minutes ago, EugenJen said:

@Jasmine@ κ εγώ τέτοιο γιατί ήμουν γυρναγα στα ελληναδικα μέχρι πρωίας στα 23 γνώρισα τον σύζυγό κ μου τα έκοψε ο κακούργος ,τώρα φαι, μεζεδοπωλεία άντε κ κάνα μπουζούκι στα τρελα  μας κέφια..

@elenioz μα τι νεολαία είστε εσείς???:D

@Renez στα πολιτικά ούτε καν!! Πιο απολιτικιποιημενο άτομο δεν θα βρείς, σημ.γυαλακια μου είναι ταρταρούγα :tongue:

Είμαστε στον δρόμο πάμε εξοχικό κ ήρθαμε να πάρουμε ένα φίλο που έχει σπάσει το πόδι του με το παιδάκι του κ έχουμε τον άντρα μου που μας κοροϊδεύει ότι έχει μαζέψει όλα τα προβληματικά κ τα βγάζει βόλτα την γκαστρωμενη κ τον ανάπηρο :lol:

Χαχα! Εμένα ο άντρας μου αυτές τις μέρες που δεν έχει ξεκινήσει ακόμα δουλειά εδώ βοηθάει μια φίλη μας και της βάφει το σπίτι εξωτερικά. Χθες το βράδυ είμασταν σπίτι της για φαγητό και όπως σηκώθηκε από το τραπέζι βογκούσε και έπιανε τη μέση του, εγώ κλασικά με την κοιλούμπα πρέπει να κάνω μικρές μανούβρες για να αλλάξω στάση/σηκωθώ, και σκεφτόμουν ωραία σαράβαλα είμαστε και οι δυο. Μου ήρθε να του πω "τρομάρα σου, που θες να μεγαλώσουμε και ολόκληρη ομάδα μπάσκετ"!:D

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Περιμένω πως και πως σου λέω να το πιασω αγκαλιτσα... Βέβαια περιμενω και τα συνεχόμενα κλάμματα και τις πανες και τα ξενυχτια και οποία αυτά τα νεα για σας, παλιαγια μένα χαχα

Τι ωραία φάση στη ζωή μας ρε παιδι μου...

Και πολυ καλα έκανες θα έλεγα.. Και να τα περασεις ένα χέρι με το δικό σας απορρυπαντικό και μετά με το δικό του.

Γιατί και μένα τα του γιου είναι κάποια πολυ λερωμενα. . Και αυτό σκοπεύω να κάνω.. Γενικά δες τι έχει και ότι χρειαστείς να το αγοράσεις.. 

Μην ανησυχείς πλες τα ίδια κάνουμε. Εγώ έκανα λίστα τι χρειάζομαι και ένα ένα τα παιρνω... Αλλά θα περιμενω και τις εκπτώσεις αυγουστου

Καλά κ εγώ βάση λίστας πάω έννοειται!! Απλά όλο βγαίνουν κ παράπλευρες απώλειες :P

Πχ το στρώμα του λίκνο τώρα..40€ έξτρα για τον κύριο μπέμπη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...