Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα είπε:

Μέχρι στο τέλος!

Εσύ τη πήρες τη μινι Ε? Άντε χαλάλι σου! Καλοφορετα!

Τα πονάκια λογικά από το κλωτσομπουνιδι που τρως είναι κ να μην κρατιέσαι ρε αγάπη!

Ο σο για τα ρούχα καλά έκανες κ μπράβο κ με για σου γτ να τα δεις κ νε ξέρεις τι χρειάζεσαι! Ανυπομονη κι εσυ σε νοιώθω!

Πηρα τη μίνι (γκρι που ζακέτα με παντελονι ποθ έχει πανω μια μίνι με κόκκινο φόρεμα) και ένα ακόμα σετ με κερασακια και κορδέλα... Ζακετάκι ροζ λευκό ριγε με κουκουλα και φορμακια ροζζζζ κ;ο καπελάκι πλεκτο με επένδυση για τον χειμώνα, για τις βόλτες μας

Εσυ ποια μίνι λες αγάπη? 

Ευχαριστουμεεεε

Just now, Eva137 είπε:

Καλά, κι εμείς το έχουμε δεδομένο το δεύτερο (μόνο που εμείς πάμε για την κόρη:wink:). Έτσι κι εγώ, παλιότερα σκεφτόμουν ότι ήθελα 3, αλλά τώρα που μεγαλώσαμε και ήδη κουραστήκαμε από δουλειές, προσπάθειες σύλληψης κτλ. λέω στα 2 καλά είμαστε!

 

Συμφωνώ κι εγώ, ο παιδικός κάνει πολύ καλό στα παιδάκια... μαθαίνουν να κοινωνικοποιούνται, να παίζουν παιχνίδια, να ακολουθούν κανόνες και να μαθαίνουν καινούργια πράγματα που κακά τα ψέματα μια μητέρα μόνη της στο σπίτι, όσο καλή θέληση και να έχει, δε μπορεί να τα κάνει όλα αυτά. Εμείς κορίτσια ήδη τον κάναμε pre-register εδώ τον δικό μας στον ιδιωτικό παιδικό σταθμό του πανεπιστημίου. Έχουν τεράστια λίστα αναμονής, και έτσι κι αλλιώς δέχονται καινούργια παιδιά μόνο κάθε Αύγουστο, οπότε ο δικός μας αν είναι μπροστά στη λίστα και τον δεχτούν με το καλό θα ξεκινήσει του χρόνου τον Αύγουστο που θα είναι 10 μηνών. Έχουν καταπληκτικά εκπαιδευτικά προγράμματα εκεί για μωρά/παιδάκια και όλοι λένε τα καλύτερα λόγια. Βέβαια, εμείς δεν έχουμε και άλλη επιλογή γιατί δουλεύουμε και οι δυο και φυσικά δεν έχουμε οικογένεια εδώ να μας βοηθήσει, αλλά και να είχαμε πάλι θα τον έστελνα σχετικά νωρίς.

 

Έτσι κάνω πια... λέω καλά, καλά, θα δούμε!:P

 

Κι εγώ έχω παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες ότι με κλωτσάει κάτω από το στήθος και τέρμα χαμηλά στην κοιλιά, μερικές φορές ταυτόχρονα. Στο παιδί μου τελικά αρέσει να τεντώνεται, σαν τη μαμά του!:wub:

 

Χαχα! Εμένα ο άντρας μου αυτές τις μέρες που δεν έχει ξεκινήσει ακόμα δουλειά εδώ βοηθάει μια φίλη μας και της βάφει το σπίτι εξωτερικά. Χθες το βράδυ είμασταν σπίτι της για φαγητό και όπως σηκώθηκε από το τραπέζι βογκούσε και έπιανε τη μέση του, εγώ κλασικά με την κοιλούμπα πρέπει να κάνω μικρές μανούβρες για να αλλάξω στάση/σηκωθώ, και σκεφτόμουν ωραία σαράβαλα είμαστε και οι δυο. Μου ήρθε να του πω "τρομάρα σου, που θες να μεγαλώσουμε και ολόκληρη ομάδα μπάσκετ"!:D

Εγω συμφωνώ σε όλα για τον παιδικο μα αν δεν έχεις βοήθεια, θα ναι λίγο ακουτε τα πραγματα. 

Εγώ το ειχα βάλει 8 μηνών και κολλησε 3 ιώσεις σε μια βδομαδα.. Και γαστρεντερίτιδα.. Με αποτέλεσμα να μην τρώει μπουκιά και νοσηλευτηκαμε μια βδομάδα... Και δεν είχα άνθρωπο να κάτσει στο νοσοκομείο να παω να κάνω ένα ντους.. Μιλάμε δεν υπάρχει όταν δεν έχεις βοήθεια.. 

Γι αυτό είχα νταντά.. Και τώρα ψάχνω παλι. Η πρωτη πουε είχα; ήταν τέλεια.. Μα έπρεπε να φυγει. 

Η δευτερη ήταν εγκληματίας και τώρα να δω παλι τι θα βρω... Αστα 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Ninamc said:

Πηρα τη μίνι (γκρι που ζακέτα με παντελονι ποθ έχει πανω μια μίνι με κόκκινο φόρεμα) και ένα ακόμα σετ με κερασακια και κορδέλα... Ζακετάκι ροζ λευκό ριγε με κουκουλα και φορμακια ροζζζζ κ;ο καπελάκι πλεκτο με επένδυση για τον χειμώνα, για τις βόλτες μας

Εσυ ποια μίνι λες αγάπη? 

Ευχαριστουμεεεε

Εγω συμφωνώ σε όλα για τον παιδικο μα αν δεν έχεις βοήθεια, θα ναι λίγο ακουτε τα πραγματα. 

Εγώ το ειχα βάλει 8 μηνών και κολλησε 3 ιώσεις σε μια βδομαδα.. Και γαστρεντερίτιδα.. Με αποτέλεσμα να μην τρώει μπουκιά και νοσηλευτηκαμε μια βδομάδα... Και δεν είχα άνθρωπο να κάτσει στο νοσοκομείο να παω να κάνω ένα ντους.. Μιλάμε δεν υπάρχει όταν δεν έχεις βοήθεια.. 

Γι αυτό είχα νταντά.. Και τώρα ψάχνω παλι. Η πρωτη πουε είχα; ήταν τέλεια.. Μα έπρεπε να φυγει. 

Η δευτερη ήταν εγκληματίας και τώρα να δω παλι τι θα βρω... Αστα 

Αααχ, πόσο δίκιο έχεις σε αυτό με τις ιώσεις. Κι εγώ το σκέφτομαι από τώρα, επειδή έχω δει πώς ταλαιπωρούνται τα παιδάκια άλλων συγγενών/φίλων μου. Βέβαια το να πάρεις full time νταντά εδώ δε παίζει... πού να βρεις άτομο να το εμπιστευτείς τόσο, και ακόμα και να βρεις θα είναι πανάκριβη για κάθε μέρα. Οπότε αναγκαστικά θα τον στείλουμε παιδικό, θα ελπίζω να πάρει όσο το δυνατό περισσότερα αντισώματα και από τον θηλασμό, και προσευχόμαστε να μας πάνε όλα καλά. Τί να κάνουμε, και οι ιώσεις μέσα στο πρόγραμμα είναι. Καλή τύχη με την αναζήτηση νταντάς! Είναι πολύ δύσκολο να βρεις το κατάλληλο άτομο.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά κ εγώ βάση λίστας πάω έννοειται!! Απλά όλο βγαίνουν κ παράπλευρες απώλειες :P

Πχ το στρώμα του λίκνο τώρα..40€ έξτρα για τον κύριο μπέμπη..

Και πολυ καλα το πηρες. Εγώ το είχα παρει 80 και της Λι νέα για την κουνια 150

Αστα... Τώρα ευτυχώς θα τα βγάλουν τα λεφτά τους με το δευτερο


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κερασακια κ μίνι απαπαπα

Καλά κάνετε ψώνια...εγώ λέω να του πάρω τα πρώτα του φορμακια..όλα τα υπόλοιπα όμως τα έχω από τον πρώτο!

Οπότε δεν έχω πολλά ψώνια να κάνω. Μόνο ένα μικρό μπανάκι θελω! Κατά τα άλλα η κούνια είναι από τώρα άδεια κ περιμένει!

Μόνο μπιμπερο θέλω, να δω πρώτα αν θα τον βολεψουν αυτά που έχω κ να πάρω λίγα ακόμη ή να δοκιμάσω αλλα.

Η μετάβαση στο μονό κρεβάτι,μεγάλη επιτυχία!! Κ μαζί με το σταμάτημα του θηλασμού κοιμάται το μεσημέρι 2,5 ώρες κ το βράδυ συνεχόμενα 10-7. Ξεκουράστηκα λίγο η φουσκοκοιλιτσα

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Και πολυ καλα το πηρες. Εγώ το είχα παρει 80 και της Λι νέα για την κουνια 150

Αστα... Τώρα ευτυχώς θα τα βγάλουν τα λεφτά τους με το δευτερο

80€?? Κάτσε ρε το ίδιο δεν έχουμε πάρει? Εγώ πήρα της γκρεκοστρομ το λάτεξ με το αντιμικροβιακο κάλυμμα..

Just now, Anastasia05 είπε:

Κερασακια κ μίνι απαπαπα

Καλά κάνετε ψώνια...εγώ λέω να του πάρω τα πρώτα του φορμακια..όλα τα υπόλοιπα όμως τα έχω από τον πρώτο!

Οπότε δεν έχω πολλά ψώνια να κάνω. Μόνο ένα μικρό μπανάκι θελω! Κατά τα άλλα η κούνια είναι από τώρα άδεια κ περιμένει!

Μόνο μπιμπερο θέλω, να δω πρώτα αν θα τον βολεψουν αυτά που έχω κ να πάρω λίγα ακόμη ή να δοκιμάσω αλλα.

Η μετάβαση στο μονό κρεβάτι,μεγάλη επιτυχία!! Κ μαζί με το σταμάτημα του θηλασμού κοιμάται το μεσημέρι 2,5 ώρες κ το βράδυ συνεχόμενα 10-7. Ξεκουράστηκα λίγο η φουσκοκοιλιτσα

Μπράβο ρε φίλη μου..σου άξιζε λίγη ξεκούραση..κ μέσα στη μέρα τι κάνετε? Να μπαίνω στο κλίμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva137 είπε:

Αααχ, πόσο δίκιο έχεις σε αυτό με τις ιώσεις. Κι εγώ το σκέφτομαι από τώρα, επειδή έχω δει πώς ταλαιπωρούνται τα παιδάκια άλλων συγγενών/φίλων μου. Βέβαια το να πάρεις full time νταντά εδώ δε παίζει... πού να βρεις άτομο να το εμπιστευτείς τόσο, και ακόμα και να βρεις θα είναι πανάκριβη για κάθε μέρα. Οπότε αναγκαστικά θα τον στείλουμε παιδικό, θα ελπίζω να πάρει όσο το δυνατό περισσότερα αντισώματα και από τον θηλασμό, και προσευχόμαστε να μας πάνε όλα καλά. Τί να κάνουμε, και οι ιώσεις μέσα στο πρόγραμμα είναι. Καλή τύχη με την αναζήτηση νταντάς! Είναι πολύ δύσκολο να βρεις το κατάλληλο άτομο.

Εχεισ δικιο κοπέλα μου.. Εδώ είναι κάπως καλυτερα το οικονομικό κομμάτι με την νταντά.. Βέβαια εξαρτάται και τι ζητάει η κάθε μαμά. Εγώ δεν θέλω να κάνει δουλειές του σπιτιου κτλ. Θέλω να προσεχει και να παιζει με το παιδι. Ένα τάισμα δλδ και μετά παιχνιδι. Πολυ απλά. Ένα 6ωρο τη μέρα.. Τίποτα άλλο. 

Αστα οι ιώσεις είναι μεγααααλο κεφάλαιο. 

Όλα καλά θα πανε?!!! 

Just now, Renez είπε:

80€?? Κάτσε ρε το ίδιο δεν έχουμε πάρει? Εγώ πήρα της γκρεκοστρομ το λάτεξ με το αντιμικροβιακο κάλυμμα..

Μπράβο ρε φίλη μου..σου άξιζε λίγη ξεκούραση..κ μέσα στη μέρα τι κάνετε? Να μπαίνω στο κλίμα..

80 στρώμα για παρκοκρεβατο αναδιπλούμενο για να σπάει και να μεταφέρεται παντου. Είναι διαστάσεις κουνιες... 

Just now, Anastasia05 είπε:

Κερασακια κ μίνι απαπαπα

Καλά κάνετε ψώνια...εγώ λέω να του πάρω τα πρώτα του φορμακια..όλα τα υπόλοιπα όμως τα έχω από τον πρώτο!

Οπότε δεν έχω πολλά ψώνια να κάνω. Μόνο ένα μικρό μπανάκι θελω! Κατά τα άλλα η κούνια είναι από τώρα άδεια κ περιμένει!

Η μετάβαση στο μονό κρεβάτι,μεγάλη επιτυχία!! Κ μαζί με το σταμάτημα του θηλασμού κοιμάται το μεσημέρι 2,5 ώρες κ το βράδυ συνεχόμενα 10-7. Ξεκουράστηκα λίγο η φουσκοκοιλιτσα

Να του παρεις.. Εγώ δεν τα παιρνω για νεογέννητο. Τα πηρα 4-6 και 6-9 για να τα ευχαριστηθεί.. Για νεογέννητο θα της παρω απλά ένα σετ για να βγουμε απο το Ρέα.. Τίποτα άλλο.. Και κανα φορμακια;κι έτσι για όταν παμε κάπου. 

Α τέλεια δλδ!!! Καλά έκανες

 

Just now, Renez είπε:

80€?? Κάτσε ρε το ίδιο δεν έχουμε πάρει? Εγώ πήρα της γκρεκοστρομ το λάτεξ με το αντιμικροβιακο κάλυμμα..

Μπράβο ρε φίλη μου..σου άξιζε λίγη ξεκούραση..κ μέσα στη μέρα τι κάνετε? Να μπαίνω στο κλίμα..

Η μέρα περναει με παιχνιδι όλη μέρα και φαγητό χαχαχα

Γάλα, διάβασμα βιβλιων-καρτονε με εικόνες, παιχνιδι, φρουτα, υπνος 1,5 ώρα, παιχνιδι και τραγουδια-χορος, μπάλα, φαγητό, 2ωρες υπνος, φρουτο η γιαουρτι, βόλτα με καρότσι και περπατημα... Και γάλα στις 10.30 και νανάκια ως το πρωι στο κρεβάτι του.. 

Επεξεργάστηκαν by Ninamc
  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

80€?? Κάτσε ρε το ίδιο δεν έχουμε πάρει? Εγώ πήρα της γκρεκοστρομ το λάτεξ με το αντιμικροβιακο κάλυμμα..

Μπράβο ρε φίλη μου..σου άξιζε λίγη ξεκούραση..κ μέσα στη μέρα τι κάνετε? Να μπαίνω στο κλίμα..

Τι κάνουμε!?? Ότι μπορούμε!! Με το που ξυπνήσει πρέπει να πλυθεί κ να αλλάξει, να φάει κ εγώ να πάρω χάπια, μετά να φάω κι εγω. Μετά ξεκινάει να θέλει να φύγει από το σπίτι,οπότε κ ξεκινάμε διαπραγματεύσεις! Ή φεύγουμε κ παμε βολτα-παιδικη -θαλασσα ή πάμε έξω στη πισίνα. Ανάλογα τη δική μου κούραση κ στον καιρό. Στα ενδιάμεσα,διαβάζουμε, βλέπουμε δύο παιδικα που είναι τέλεια, παίζουμε,τραγουδάμε χορεύουμε. Μετά τη βόλτα ξανατρωει κ κοιμάται. 

Εκεί μαγειρεύω κ μετά αν προλάβω κοιμάμαι. Κ μετά ξυπνάει κατά τις 17:00 κ παααμε πάλι... Φαγητό,βόλτα,πισίνα τραγούδια,βιβλία!  Πριν το μπανάκι τρώει (κάτι ελαφρύ παλι) κ Κατά τις 9:00 μπανάκι κ μετά μάχη για να κοιμηθεί στις 10:30. 

Αυτο είναι το βασικό πρόγραμμα κ έχουμε παραλλαγές!

Just now, Ninamc είπε:

Εχεισ δικιο κοπέλα μου.. Εδώ είναι κάπως καλυτερα το οικονομικό κομμάτι με την νταντά.. Βέβαια εξαρτάται και τι ζητάει η κάθε μαμά. Εγώ δεν θέλω να κάνει δουλειές του σπιτιου κτλ. Θέλω να προσεχει και να παιζει με το παιδι. Ένα τάισμα δλδ και μετά παιχνιδι. Πολυ απλά. Ένα 6ωρο τη μέρα.. Τίποτα άλλο. 

Αστα οι ιώσεις είναι μεγααααλο κεφάλαιο. 

Όλα καλά θα πανε?!!! 

80 για παρκοκρεβατο αναδιπλούμενο για να σπάει και να μεταφέρεται παντου. Είναι διαστάσεις κουνιες... 

Να του παρεις.. Εγώ δεν τα παιρνω για νεογέννητο. Τα πηρα 4-6 και 6-9 για να τα ευχαριστηθεί.. Για νεογέννητο θα της παρω απλά ένα σετ για να βγουμε απο το Ρέα.. Τίποτα άλλο.. Και κανα φορμακια;κι έτσι για όταν παμε κάπου. 

Α τέλεια δλδ!!! Καλά έκανες

 

Η μέρα περναει με παιχνιδι όλη μέρα και φαγητό χαχαχα

Γάλα, διάβασμα βιβλιων-καρτονε με εικόνες, παιχνιδι, φρουτα, υπνος 1,5 ώρα, παιχνιδι και τραγουδια-χορος, μπάλα, φαγητό, 2ωρες υπνος, φρουτο η γιαουρτι, βόλτα με καρότσι και περπατημα... Και γάλα στις 10.30 και νανάκια ως το πρωι στο κρεβάτι του.. 

Σετ θέλω κι εγώ!!! Αν βρεις τίποτα ενδιαφέρον κάπου πες μου! 

Όλα μέσα θέλω!!! Ζιπουνακι,φορμακι,καλτσακια,σκουφακι:x

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι κάνουμε!?? Ότι μπορούμε!! Με το που ξυπνήσει πρέπει να πλυθεί κ να αλλάξει, να φάει κ εγώ να πάρω χάπια, μετά να φάω κι εγω. Μετά ξεκινάει να θέλει να φύγει από το σπίτι,οπότε κ ξεκινάμε διαπραγματεύσεις! Ή φεύγουμε κ παμε βολτα-παιδικη -θαλασσα ή πάμε έξω στη πισίνα. Ανάλογα τη δική μου κούραση κ στον καιρό. Στα ενδιάμεσα,διαβάζουμε, βλέπουμε δύο παιδικα που είναι τέλεια, παίζουμε,τραγουδάμε χορεύουμε. Μετά τη βόλτα ξανατρωει κ κοιμάται. 

Εκεί μαγειρεύω κ μετά αν προλάβω κοιμάμαι. Κ μετά ξυπνάει κατά τις 17:00 κ παααμε πάλι... Φαγητό,βόλτα,πισίνα τραγούδια,βιβλία!  Πριν το μπανάκι τρώει (κάτι ελαφρύ παλι) κ Κατά τις 9:00 μπανάκι κ μετά μάχη για να κοιμηθεί στις 10:30. 

Αυτο είναι το βασικό πρόγραμμα κ έχουμε παραλλαγές!

Σετ θέλω κι εγώ!!! Αν βρεις τίποτα ενδιαφέρον κάπου πες μου! 

Όλα μέσα θέλω!!! Ζιπουνακι,φορμακι,καλτσακια,σκουφακι:x

Εχει σετάκια για αγόρι παντου... Ειδικά hm έχω δει σίγουρα.. Και αν το γκουγκλάρεις θα βρεις πολλααααα. 

Ωραία περνατε κ εσεις ε? Πολυ ωραια... Μια χαρά σας βρίσκω!!! 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Εχει σετάκια για αγόρι παντου... Ειδικά hm έχω δει σίγουρα.. Και αν το γκουγκλάρεις θα βρεις πολλααααα. 

Ωραία περνατε κ εσεις ε? Πολυ ωραια... Μια χαρά σας βρίσκω!!! 

Θα πάω μια βολτα στο επόμενο ραντεβού με τον γιατρό γιατί εδώ στο κωριο δεν έχουμε h&m  μονο ζαρα κ δεν έχει πολλά βρεφικα. 

θέλωνα τα δω από κοντά τα πρώτα φορμακια του να τα διαλέξουμε με τον σύζυγο:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ενώ εγώ?! Μα αν ασχολιομουν με πολιτικά δε θα τα χλεύαζα έτσι..προτιμώ λοιπόν να γελάω με αυτά παρά να τα παίρνω σοβαρά γτ αν πάρουμε σοβαρά τι γίνεται γύρω μας παγκοσμιως..έχετε γεια βρυσούλες..:D

Ε τι να πει κ ο άμοιρος τουτος?! Χαχαχχα

Αχχχ εγώ φιλενάδες πριν μια ώρα γύρισα από τη δουλειά κ πιαστικα λίγο με δουλειές σπιτιού κ τώρα άραξα να φάω τα φρουτάκια μου..ευτυχώς ούτε σήμερα εχω μαγείρεμα γτ μόλις σχολασει ο άντρας μου θα πάμε στη μαμακα μου..χεχεχε

Η οποία γλυκούλα πάλι κάτι πήρε για εμένα λέει κ τον μπέμπη..:wub:

 

Ταβερνάκια κ φαι κ εσείς ακούω...

Χμμμ κ μετά ψάχνουμε κρέμες για τις ραγαδες και κεραλοιφες..γκουχου γκουχουΝαι:mrgreen:

Ναι ρε κ εγώ αυτό σκέφτομαι ,επειδή η μόνη που ως τότε θα μπορεί να μου τον κρατάει είναι η γιαγιά μου δε θέλω να την αφήνω μαζί του όταν θα έχει γίνει τελείως αγρίμι. Άσε που το θεωρώ πολύ καλύτερο κ για κοινωνικοποίηση κ γενικά για τα νέα ερεθίσματα που θα παίρνει από το να είναι σπίτι με τη γιαγιά..

Ταβερνάκια κ φαι κ εσείς ακούω...

Χμμμ κ μετά ψάχνουμε κρέμες για τις ραγαδες και κεραλοιφες..γκουχου γκουχουΝαι:mrgreen:

Ναι ρε κ εγώ αυτό σκέφτομαι ,επειδή η μόνη που ως τότε θα μπορεί να μου τον κρατάει είναι η γιαγιά μου δε θέλω να την αφήνω μαζί του όταν θα έχει γίνει τελείως αγρίμι. Άσε που το θεωρώ πολύ καλύτερο κ για κοινωνικοποίηση κ γενικά για τα νέα ερεθίσματα που θα παίρνει από το να είναι σπίτι με τη για

Καλά κάνεις ρε συ..

Κ να σου πω δεν τον βλέπω "καημένο" αλλά μάγκα που πάει μόνος του κ ψάχνει παρεούλα.. κοινωνικός κ ακομπλεξαριστοι κ μπράβο σας φίλη αλήθεια!!

Θα ανοίξει ο κύκλος του(και σας) μόλις πάει σχολείο με το καλό κ θα χορτάσει φίλους κ παιχνίδι!! Βάλε κ το αδερφάκι μες το σπίτι χαμοοος:wub:

Ρε σεις ξέρετε τι έπαθα σήμερα..τα χαράματα ήθελα για την κλασσική μου 3η-4η φορά βραδυνή τουαλέτα αλλά βαριόμουν τοοοοσο πολύ να σηκωθώ κ έμεινα στο κρεβάτι λίγο μέχρι που με έπιασε ένας πόνος εκεί στην κύστη χαμηλά σαν τσούξιμο σαν...πόνος τέλος πάντων που έρχεται κ φεύγει ανά 2-3 λεπτα!!

Κάνω πιπι μου γυρνάω στο κρεβάτι μου περνάει κ μετά με ξανά έπιασε στη δουλειά μετά από 5 ωρίτσες μου ήμουν εκεί..ήρθα σπίτι κ ηρέμησε ξανά..τι να πω..μάλλον ταλαιπωρισα τη κύστη μου +ότι βαράει μέρες εκεί ο μικρος κ μου παραπονιέται η καημένη..

Το έχει νιώσει κάποια?

ΥΓ: Στην αρχή φοβήθηκα για ουρολοίμωξη αλλά 1ον λέω που να κολλησα?!σπίτι δουλειά είμαι κ στα δύο μόνο εγώ κ ο άντρας μου πάμε τουαλέτα κ τις έχω λαμπικο..κ 2ον δεν τσουζω ούτε πονάω στην ουρήθρα όταν κάνω πιπι..που είναι λέει το βασικό σύμπτωμα της ουρολοίμωξης..

 

Πόσες φορές θα σχολιάσεις κυρία μου για τα ταβερνάκια;:evil:;;;; Δε σου έφτανε μια;;; Η μήπως από δω κ πέρα θα μου τα γράφεις δίπλα επειδή έχω διδυμα;; 
λοιπον Θέμα κατούρημα. Το βράδυ είναι όπως στην αρχή που πήγαινα Κάθε μια ώρα τουαλέτα, απλά τώρα ξυπνάω με πόνο στην κύστη... με κλωτσάει κ η μια βέβαια εκεί όλη μέρα, αλλά πραγματικά το βράδυ νομίζω θα τα κάνω πάνω μου. Έκανα κ καλλιέργεια ουρων αλλά όλα καθαρά...

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barbouni86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω για το φυλλικό/φυλλικό οξύ ... συνεχίζετε να το παίρνετε; Μέχρι ποτέ σας είπε ο γιατρός σας;

Εμένα μέχρι τέλους μου είπε! Αλλά ας πούμε η αδελφή μου που ζει εξωτερικό δεν το πήρε ποτέ, δεν το δίνουν.... 

@Ninamc Καλοφορετα όλα :x 

@Renez Εγώ νιώθω καμιά φορά ένα σαν ντουκ ντουκ (όπως όταν χτυπάει η καρδιά) και πόνο ειδικά όπως λες αν έχω γεμάτη την κύστη πιο έντονα. Δεν κρατάει πολυ! Σκεφτόμουν ότι μαλλον χτυπάει το μωρό αλλά δεν είμαι κ σίγουρη... Πάντως για ουρολοίμωξη δεν νμζ καθόλου! Εγώ κάνω κάθε μήνα καλλιέργεια και είναι πάντα καθαρή. Αν ήταν κάποιο σύμπτωμα της αυτό θα το ξέραμε :grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πόσες φορές θα σχολιάσεις κυρία μου για τα ταβερνάκια;:evil:;;;; Δε σου έφτανε μια;;; Η μήπως από δω κ πέρα θα μου τα γράφεις δίπλα επειδή έχω διδυμα;; 
λοιπον Θέμα κατούρημα. Το βράδυ είναι όπως στην αρχή που πήγαινα Κάθε μια ώρα τουαλέτα, απλά τώρα ξυπνάω με πόνο στην κύστη... με κλωτσάει κ η μια βέβαια εκεί όλη μέρα, αλλά πραγματικά το βράδυ νομίζω θα τα κάνω πάνω μου. Έκανα κ καλλιέργεια ουρων αλλά όλα καθαρά...

Ρε βλάκα κ εγώ το είδα ότι το ανάρτησα δύο φορές κ λέω "τόσο πολύ πορωθηκα???" Χαχαχχα βέβαια δεν είναι κακη κ η ιδέα σου να στα ανεβάζω δίπλα λόγω διδύμων,ίσα ίσα σε προπονώ για όλα τα διπλά που θα ακούς..

-κορη 1 "Ουα-ουα"

-κορη 2:"ουα-ουα" (αυτό παίζει να θεωρεί κ τετραπλό!!):mrgreen:

-κορη 1: "μαμαααα"

-κορη 2: "μαμααααα"

Κτλ κτλ χαχαχχα

Άρα αυτά τα άτιμα ευθύνονται κ για αυτον μας τον πονο,αναμενομενο....-_-

Just now, elenioz είπε:

Εμένα μέχρι τέλους μου είπε! Αλλά ας πούμε η αδελφή μου που ζει εξωτερικό δεν το πήρε ποτέ, δεν το δίνουν.... 

@Ninamc Καλοφορετα όλα :x 

@Renez Εγώ νιώθω καμιά φορά ένα σαν ντουκ ντουκ (όπως όταν χτυπάει η καρδιά) και πόνο ειδικά όπως λες αν έχω γεμάτη την κύστη πιο έντονα. Δεν κρατάει πολυ! Σκεφτόμουν ότι μαλλον χτυπάει το μωρό αλλά δεν είμαι κ σίγουρη... Πάντως για ουρολοίμωξη δεν νμζ καθόλου! Εγώ κάνω κάθε μήνα καλλιέργεια και είναι πάντα καθαρή. Αν ήταν κάποιο σύμπτωμα της αυτό θα το ξέραμε :grin:

Ε ακριβώς..κ εγώ ρε συ κάνω κάθε μήνα είναι μέσα στις κλασσικές μηνιαίες μου εξετάσεις μαζί με αίματος κτλ.. κ τώρα έκανα τη Τρίτη που πήγα για τη καμπύλη..να μου εμφανίστηκε μετά??? Δε νομίζω..

Αυτό το καθαρματακι θα ευθύνεται.. :ph34r:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε βλάκα κ εγώ το είδα ότι το ανάρτησα δύο φορές κ λέω "τόσο πολύ πορωθηκα???" Χαχαχχα βέβαια δεν είναι κακη κ η ιδέα σου να στα ανεβάζω δίπλα λόγω διδύμων,ίσα ίσα σε προπονώ για όλα τα διπλά που θα ακούς..

-κορη 1 "Ουα-ουα"

-κορη 2:(αυτό παίζει να θεωρεί κ τετραπλό!!):mrgreen:

-κορη 1: "μαμαααα"

-κορη 2: "μαμααααα"

Κτλ κτλ χαχαχχα

Άρα αυτά τα άτιμα ευθύνονται κ για αυτον μας τον πονο,αναμενομενο....-_-

Ε ακριβώς..κ εγώ ρε συ κάνω κάθε μήνα είναι μέσα στις κλασσικές μηνιαίες μου εξετάσεις μαζί με αίματος κτλ.. κ τώρα έκανα τη Τρίτη που πήγα για τη καμπύλη..να μου εμφανίστηκε μετά??? Δε νομίζω..

Αυτό το καθαρματακι θα ευθύνεται.. :ph34r:

Άνοιξα επιτέλους να δω πως είμαι από ζιπουνακια κ φορμάκια, από αυτά που μου έδωσαν. Είναι καμία 10αρια ζιπουνακια κ αλλά τόσα φορμάκια, απλά τα φορμάκια είναι τα βελουτε τα πιο χοντρά γιατί είχε γεννήσει Ιανουάριο... όποτε θα χρειαστώ μερικά ζιπουνακια κ φορμάκια μακρυμανικα Μάκο... 

ο προσοντουχος φταίει δεν έχεις ουρολοίμωξη... άντε αύριο κυριακουλα θα ξεκουραστείς κ εσυ!!

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Άνοιξα επιτέλους να δω πως είμαι από ζιπουνακια κ φορμάκια, από αυτά που μου έδωσαν. Είναι καμία 10αρια ζιπουνακια κ αλλά τόσα φορμάκια, απλά τα φορμάκια είναι τα βελουτε τα πιο χοντρά γιατί είχε γεννήσει Ιανουάριο... όποτε θα χρειαστώ μερικά ζιπουνακια κ φορμάκια μακρυμανικα Μάκο... 

ο προσοντουχος φταίει δεν έχεις ουρολοίμωξη... άντε αύριο κυριακουλα θα ξεκουραστείς κ εσυ!!

Τέλεια τα βελουτε,τα αγαπημένα μου! Καλοφορετα!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...