Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Αχχ αυτή η εικόνα με την φουσκοκοιλιτσα κ τον κουτσό στο μπαρ να πίνουν χυμό με κοκτέιλ χαπιών κ τα πόδια ψηλά με ξεπερνάει χαχαχαχα παλι καλά που ο άντρας σου είχε παρέα κ το παιδί του φίλου σας να δει κ κάναν σοϊκο άνθρωπο :P

Ο άντρας της έκανε ότι δεν τους ξέρει μαλλον... 

εν τω μεταξύ την έχω κάνει εικόνα στο γραφείο με τα πόδια ψηλά να μασουλάει κρακερακια!

  • Χαχα 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Αχχ αυτή η εικόνα με την φουσκοκοιλιτσα κ τον κουτσό στο μπαρ να πίνουν χυμό με κοκτέιλ χαπιών κ τα πόδια ψηλά με ξεπερνάει χαχαχαχα παλι καλά που ο άντρας σου είχε παρέα κ το παιδί του φίλου σας να δει κ κάναν σοϊκο άνθρωπο :P

Ειχαμε κ άλλους παρέα , καθόμασταν τα δύο προβληματικά σε τραπεζάκι κ οι άλλοι πηγαινοέρχονταν στις ξαπλώστρες, τύπου τα ψωριαρικα ας τους μιλήσουμε λίγο!! Χαχαχα

Just now, Jasmine@ είπε:

Ο άντρας της έκανε ότι δεν τους ξέρει μαλλον... 

εν τω μεταξύ την έχω κάνει εικόνα στο γραφείο με τα πόδια ψηλά να μασουλάει κρακερακια!

Καλά η πλάκα είναι που μου μιλάει το αφεντικό μουνα με ρωτήσει κατι κ είμαι συνέχεια μπουκωμενη κ μου λέει α τρως ;; συγγνώμη!! Τι συγγνώμη του λέω σαμπως σταματάω ποτέ κ να τρώω??:lol:

Τουλάχιστον δεν έχω παράπονο δείχνουν κατανόηση κ απλά γελάνε μαζί μου!! Με κερνάνε κ φρεντοτσινο να δροσιστεί η μπέμπα!!

  • Χαχα 5

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ειχαμε κ άλλους παρέα , καθόμασταν τα δύο προβληματικά σε τραπεζάκι κ οι άλλοι πηγαινοέρχονταν στις ξαπλώστρες, τύπου τα ψωριαρικα ας τους μιλήσουμε λίγο!! Χαχαχα

Καλά η πλάκα είναι που μου μιλάει το αφεντικό μουνα με ρωτήσει κατι κ είμαι συνέχεια μπουκωμενη κ μου λέει α τρως ;; συγγνώμη!! Τι συγγνώμη του λέω σαμπως σταματάω ποτέ κ να τρώω??:lol:

Τουλάχιστον δεν έχω παράπονο δείχνουν κατανόηση κ απλά γελάνε μαζί μου!! Με κερνάνε κ φρεντοτσινο να δροσιστεί η μπέμπα!!

Μην υποκύπτεις!! Σε δωροδοκούν για να σε κρατήσουν περισσότερο!! Κάπου εκεί πίσω στο δωματιακι θα ετοιμάζουν κ τον χώρο που θα γεννησεις:D

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μην υποκύπτεις!! Σε δωροδοκούν για να σε κρατήσουν περισσότερο!! Κάπου εκεί πίσω στο δωματιακι θα ετοιμάζουν κ τον χώρο που θα γεννησεις:D

Χαχαχα το χω σκεφτεί φίλη μου!!! Προς το παρόν απολαμβάνω τα φρεντοτσινο μου!:cool:

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωωω ρε κορίτσια..ώρες ώρες το βράδυ όπως τώρα πχ νιώθω τη κοιλιά μου να τσιτωνει τοοοσο πολύ που λέω νταξ κάπου εδώ θα κάνει μπαμ κ θα σκάσει το μπαλόνι!! Το νιώθετε κ εσείς..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Πωωω ρε κορίτσια..ώρες ώρες το βράδυ όπως τώρα πχ νιώθω τη κοιλιά μου να τσιτωνει τοοοσο πολύ που λέω νταξ κάπου εδώ θα κάνει μπαμ κ θα σκάσει το μπαλόνι!! Το νιώθετε κ εσείς..?

Ναι....κρέμες κρέμες κ πάλι κρέμες...εγώ δε βάζω συνεχεια γιατί βαριέμαι, αλλά πρέπει.

Τσιτωνει το δέρμα!!! Έχω μια φωτό όταν ήμουν 40ε 2ημ κ είχα μια κοιλιά σαν παραφουσκωμενο μπαλόνι. Είναι κι από κακή γωνία τραβηγμένη. 

Οπότε τώρα οπότε μου φαίνεται μεγάλη η κοιλιά κοιτάζω εκείνη τη φωτό..:tongue: κ καταλαβαινω ότι εεεεχω ακόμη περιθώριο

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε πάλι ρε τρελαρες!:tongue:

@Jasmine@ μάλλον έχει μεγαλώσει η μήτρα κ έχει ανέβει αρκετά με 2 μωράκια γι αυτό σου συμβαίνουν αυτά! Να κάθεσαι πάντα πλάι κ υπομονή, έχουμε φούσκωμα ακόμη...

@EugenJen απ τον φόβο σου θα ήταν αλλά σιγά σιγά καταλαβαίνουν κ τα μωρά! Μην μπαίνεις αν είναι δροσερουλα καλού κακού!

@Anastasia05 κι εγώ αυτό κάνω, βλέπω τη κοιλουμπαρα που είχα πριν γεννήσω κ παρηγοριεμαι!:tongue:


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τι λέτε πάλι ρε τρελαρες!:tongue:

@Jasmine@ μάλλον έχει μεγαλώσει η μήτρα κ έχει ανέβει αρκετά με 2 μωράκια γι αυτό σου συμβαίνουν αυτά! Να κάθεσαι πάντα πλάι κ υπομονή, έχουμε φούσκωμα ακόμη...

@EugenJen απ τον φόβο σου θα ήταν αλλά σιγά σιγά καταλαβαίνουν κ τα μωρά! Μην μπαίνεις αν είναι δροσερουλα καλού κακού!

@Anastasia05 κι εγώ αυτό κάνω, βλέπω τη κοιλουμπαρα που είχα πριν γεννήσω κ παρηγοριεμαι!:tongue:

Πραγματικά ένιωθα ότι θα σκάσω τότε... Μια γκρίνια όρθια! 

Οπότε τωρα κοιτάζω το μπαλονάκι μου κ κάνω υπομονή:mrgreen:

 

@EugenJen εστω κ λίγο να τη νιώθεις εσύ δροσερή,μην μπαίνεις για σιγουριά! Κι εγώ αυτό κάνω. Είμαστε αρκετά πιο ευαίσθητες στα πάντα!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πραγματικά ένιωθα ότι θα σκάσω τότε... Μια γκρίνια όρθια! 

Οπότε τωρα κοιτάζω το μπαλονάκι μου κ κάνω υπομονή:mrgreen:

 

@EugenJen εστω κ λίγο να τη νιώθεις εσύ δροσερή,μην μπαίνεις για σιγουριά! Κι εγώ αυτό κάνω. Είμαστε αρκετά πιο ευαίσθητες στα πάντα!

Πω πω θυμάσαι ???? τσίτα η κοιλιά ,πιεσμενα πλευρά, κυστες, πνευμονια, έντερα ,όλα εκεί μέσα... ουφ κουράστηκα που το σκέφτηκα! Αλλά και η λαχτάρα!!! Άντε ποτέ θα έρθει να το δω, να το πάρω αγκαλιά!!! Όμορφα μωρεεεε κι ας γκρινιάζουμε!!!!

Κι εγώ πήγα για μπανάκι! Ζέστη ήταν αλλά έμεινα αρκετά μέσα κι άρχισα να κρυώνω :shock: 

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πραγματικά ένιωθα ότι θα σκάσω τότε... Μια γκρίνια όρθια! 

Οπότε τωρα κοιτάζω το μπαλονάκι μου κ κάνω υπομονή:mrgreen:

 

@EugenJen εστω κ λίγο να τη νιώθεις εσύ δροσερή,μην μπαίνεις για σιγουριά! Κι εγώ αυτό κάνω. Είμαστε αρκετά πιο ευαίσθητες στα πάντα!

Αχ άμα το πάω έτσι δεν θα ξαναμπώ στην θάλασσα , είμαι κ κρυουλιαρα, δεν κάθομαι κ στον ήλιο τώρα...απλά λέω την επόμενη φορά πριν μπω να φτάσει η θάλασσα μέχρι την κοιλίτσα ώστε να δω αντιδράσεις κ μετά να κάνω την βουτά , ίσως τώρα να μου ρθε λίγο απότομο...είχα και τον φόβο!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Πω πω θυμάσαι ???? τσίτα η κοιλιά ,πιεσμενα πλευρά, κυστες, πνευμονια, έντερα ,όλα εκεί μέσα... ουφ κουράστηκα που το σκέφτηκα! Αλλά και η λαχτάρα!!! Άντε ποτέ θα έρθει να το δω, να το πάρω αγκαλιά!!! Όμορφα μωρεεεε κι ας γκρινιάζουμε!!!!

Xαχαχαχαχαχαχαχα! 

Άγχος που είχα κι εγωωωωω!! Όταν πήγα όμως εκεί νομίζω δεν είχα τόσο άγχος.

Όταν ξεκίνησε η διαδικασία,πάλι δεν είχα άγχος. Εκεί με τους πόνους την άκουσα αλλά πίστευα στο σώμα κ τις δυνάμεις μου(αφού είχα κοιμηθεί κ χτύπησα κ το ζελέ μου:mrgreen:)

Κι αυτή η κοιλιά που έφυγε!!! Ανακουφιση αλλαααα....Μετά μου έλειπε καμία φορά!!! Κ ειδικά τις πρώτες μέρες που στα νεογέννητα φταίνε όλα(δε περνάνε κ καλά...πεινάνε, κρυώνουν, ζεσταίνονται, πονάνε..) έλεγα το μαναρακι μου που περνάει δύσκολα κ στη κοιλίτσα ήταν παραδεισένια.

Κ κάπως έτσι ήταν μονίμως πάνω μου ο κύριος:xκ κάπως έτσι μεγαλώσαμε κι αυτός κι εγω

Just now, EugenJen είπε:

Αχ άμα το πάω έτσι δεν θα ξαναμπώ στην θάλασσα , είμαι κ κρυουλιαρα, δεν κάθομαι κ στον ήλιο τώρα...απλά λέω την επόμενη φορά πριν μπω να φτάσει η θάλασσα μέχρι την κοιλίτσα ώστε να δω αντιδράσεις κ μετά να κάνω την βουτά , ίσως τώρα να μου ρθε λίγο απότομο...είχα και τον φόβο!

Οσο αντέχεις εσύ! Δεν υπάρχει λόγος να πιεστεις και για αυτό!! :tongue: Καμία δεν πρέπει να κάθεται στον ήλιο,εγώ μόνο για να κυνηγήσω τον ταρζανακο όσο με δει αλλά είναι κ πρωί... Μια βουτια,λίγο κυνήγι,λίγα κουβαδακια κ πίσω σπίτι!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Xαχαχαχαχαχαχαχα! 

Άγχος που είχα κι εγωωωωω!! Όταν πήγα όμως εκεί νομίζω δεν είχα τόσο άγχος.

Όταν ξεκίνησε η διαδικασία,πάλι δεν είχα άγχος. Εκεί με τους πόνους την άκουσα αλλά πίστευα στο σώμα κ τις δυνάμεις μου(αφού είχα κοιμηθεί κ χτύπησα κ το ζελέ μου:mrgreen:)

Κι αυτή η κοιλιά που έφυγε!!! Ανακουφιση αλλαααα....Μετά μου έλειπε καμία φορά!!! Κ ειδικά τις πρώτες μέρες που στα νεογέννητα φταίνε όλα(δε περνάνε κ καλά...πεινάνε, κρυώνουν, ζεσταίνονται, πονάνε..) έλεγα το μαναρακι μου που περνάει δύσκολα κ στη κοιλίτσα ήταν παραδεισένια.

Κ κάπως έτσι ήταν μονίμως πάνω μου ο κύριος:xκ κάπως έτσι μεγαλώσαμε κι αυτός κι εγω

Οσο αντέχεις εσύ! Δεν υπάρχει λόγος να πιεστεις και για αυτό!! :tongue: Καμία δεν πρέπει να κάθεται στον ήλιο,εγώ μόνο για να κυνηγήσω τον ταρζανακο όσο με δει αλλά είναι κ πρωί... Μια βουτια,λίγο κυνήγι,λίγα κουβαδακια κ πίσω σπίτι!

Ε τώρα σκέψου από εκεί που ήμουν βιβλίο κ ψήσιμο στην ξαπλώστρα με τις ωρες πρώτα κ μετά βουτιά τώρα είμαι ίσκιο κ άντε μπες χωρίς να με χτυπήσει πολύ ηλιος..θέλω όμως να το καταφέρω γιατί θεωρώ ότι έστω κ λίγο κολύμπι θα μου κάνει καλό..τσουκου τσουκου θα τα καταφέρουμε!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πωωω ρε κορίτσια..ώρες ώρες το βράδυ όπως τώρα πχ νιώθω τη κοιλιά μου να τσιτωνει τοοοσο πολύ που λέω νταξ κάπου εδώ θα κάνει μπαμ κ θα σκάσει το μπαλόνι!! Το νιώθετε κ εσείς..?

Μετά το μεσημέρι η κοιλιά μου διπλασιάζεται κ τσιτώνει, νομίζω θα απογειωθω καμία μέρα σαν αερόστατο!

Just now, Christinα είπε:

Τι λέτε πάλι ρε τρελαρες!:tongue:

@Jasmine@ μάλλον έχει μεγαλώσει η μήτρα κ έχει ανέβει αρκετά με 2 μωράκια γι αυτό σου συμβαίνουν αυτά! Να κάθεσαι πάντα πλάι κ υπομονή, έχουμε φούσκωμα ακόμη...

@EugenJen απ τον φόβο σου θα ήταν αλλά σιγά σιγά καταλαβαίνουν κ τα μωρά! Μην μπαίνεις αν είναι δροσερουλα καλού κακού!

@Anastasia05 κι εγώ αυτό κάνω, βλέπω τη κοιλουμπαρα που είχα πριν γεννήσω κ παρηγοριεμαι!:tongue:

Αχχχχ υπομονή κάνω, δε μπορώ να καν κ κάτι άλλο.... νιώθω πια κανονικά κλωτσιά στο πλευρό ψηλά ή εκεί που παλιά ήταν το στομάχι, τώρα δε ξέρω που βρίσκεται! Χαχαχαχ´

Just now, EugenJen είπε:

Ε τώρα σκέψου από εκεί που ήμουν βιβλίο κ ψήσιμο στην ξαπλώστρα με τις ωρες πρώτα κ μετά βουτιά τώρα είμαι ίσκιο κ άντε μπες χωρίς να με χτυπήσει πολύ ηλιος..θέλω όμως να το καταφέρω γιατί θεωρώ ότι έστω κ λίγο κολύμπι θα μου κάνει καλό..τσουκου τσουκου θα τα καταφέρουμε!!!

Κ εγώ φίλη από αυτές στις ξαπλώστρες με το βιβλίο ήμουν.... βέβαια εμένα μου είπαν να μην κολυμπήσω οι γιατροί, λόγο έτσι έξω έξω να ειμαι

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ε τώρα σκέψου από εκεί που ήμουν βιβλίο κ ψήσιμο στην ξαπλώστρα με τις ωρες πρώτα κ μετά βουτιά τώρα είμαι ίσκιο κ άντε μπες χωρίς να με χτυπήσει πολύ ηλιος..θέλω όμως να το καταφέρω γιατί θεωρώ ότι έστω κ λίγο κολύμπι θα μου κάνει καλό..τσουκου τσουκου θα τα καταφέρουμε!!!

Αχχχ κ εγώ τέτοια φάση ακριβώς..

Ξαπλώστρα,καροτεν, βιβλίο,καφεδάκι..:x

Έκανα κ μια βουτιά στο μισάωρο να λέω ότι μπηκα(κ γτ λένε πως βοηθάει στο μαύρισμα Χαχαχα)

Τώρα κορίτσια μου θα κάνουμε καιρό ξανά για αυτή τη φάση..τώρα θα είμαστε κουβαδακι-φαι-αλλαγμα-πλατσουρισμα..:tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EugenJen είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Μόλις επιστρέψαμε από την εξοχή, και επιτέλους έκανα την πρώτη μου βουτιτσα!!

Αφού έκανα μισή ώρα να μπω τσουκου τσουκου κ εβρεχα κ λίγο λίγο την κοιλίτσα μόλις μπήκα ένιωσα ένα σφίξιμο ψηλά κ τρόμαξα, ίσα που κολύμπησα δύο μέτρα κ βγήκα ...κρύωσε η μικρή λέτε η απλά κρυωσα εγώ;;;

@Hliolousti για πες ποια πήρες;;εγώ έχω δει κάποια που είναι ροζ κ γαλάζια σαν ζωγραφισμένα στο χέρι κ βγαίνουν σε 2 μεγέθη , δεν ξέρω ποιο από τα δύο να πάρω η να πάρω ένα κ ένα....

Πήρα τα ροζ που έχουν και πράσινα φυλλαράκια!Πήρα το μέγεθος που είναι 99*45 αν δεν κάνω λάθος!το μεγαλύτερο που έβγαινε δλδ και κάνει κάπου 23€

Just now, Renez είπε:

Πωωω ρε κορίτσια..ώρες ώρες το βράδυ όπως τώρα πχ νιώθω τη κοιλιά μου να τσιτωνει τοοοσο πολύ που λέω νταξ κάπου εδώ θα κάνει μπαμ κ θα σκάσει το μπαλόνι!! Το νιώθετε κ εσείς..?

Κι εγώ το νιώθω αυτό συχνά!και πολλές φορές και φαγούρα!!!!αχχχ είμαι ήδη στο δεύτερο bio oil και τρίτη frezyderm8)


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...