Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

      Μου θυμίζεις εμένα.. Λόγω των συσπάσεων που ξεκινησαν πολύ νωρίς κ νοσηλευτηκα μου φαινόταν  ακατόρθωτο οι 28 εβδομάδες που ήταν ο πρώτος στόχος! Μετά είχα στόχο να φτάσω τις 30 εβδ.. μετά τις 32... τώρα είμαι 32 +5 κ μακαρι να τα καταφερω μέχρι τις 34!! Δεν περίμενα ποτέ ότι θα τα καταφέρω μέχρι εδώ... Πλέον βεβαια ανά πάσα στιγμή μπορεί να γεννήσω εχω τράχηλο 1,7!! Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις μέχρι να μπεις στο μήνα σου!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Τσ τσ τσ κ εσύ την ήξερες από άλλη ομάδα ,είναι το μήνα μας κ δεν την παρέπεμψες σε εμάς?! Τι να πω πια?! Δεν θέλει το καλό σου @Hliolousti Αισχος!!

Μια γμτ..δες το κ στις ειδήσεις αν πατήσεις "κορονοιος Έλενα".. τεσπα αν είμαστε με τα προβλεπόμενα ( μάσκες,γάντια , αντισηπτικό) κ δεν καθίσουμε πουθενά για να είμαστε πολύ προσεκτικές όλα καλά θα είναι.. έτσι κ αλλιώς από ότι έχουμε καταλάβει υπάρχει παντού αυτό γύρω μας..

Ας προσέχουμε πολύ... Πότε κανόνισες υπέρηχο?  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα για την εξέταση. Η εμπειρία η δικια μου ήταν άλλη. Εμενα δε μου έκαναν αναισθησία καμία και εβαλαν κατευθείαν την βελόνα. Δεν πόνεσα πολύ βέβαια ήταν περίεργη αίσθηση και αγχώθηκα μην κουνηθώ. Όλα για την ώρα βαίνουν καλώς και δεν έχω καθόλου πόνο. Σαν να μην το έκανα. Ελπίζω αυτό να σημαίνει κάτι καλό..! Επισης μου είπα πως αν δεν λάβω τηλ τους τις πρώτες μέρες θα είναι καλό γιατί παίρνουν μόνο για να ανακοινώσουν τα άσχημα αποτελέσματα. Μετά από δυο τρεις εβδομαδες παίρνουν για να ανακοινώσουν τα τελικά αποτελέσματα και το φύλο. 

Σημερα ο υπέρηχος με έδειξε 13,3 αρα κάπου αρχές Οκτώβρη έχω πητ. Θα μου πει καλυτερα ο γιατρος όταν δει τα αποτελέσματα! Αντε καλές εγκυμοσύνες σε όλους μας! 

Μπράβο μαναρακι μου,όλα τέλεια κ σε εσενα,εννοείται ότι δε νιωθεις πόνο είναι καλό!! Κακό είναι μόνο ο εντός πόνος με αιμα όλα τα άλλα τα αντέχουν τα νινακια μας!!

Πάντως κοίτα την πόσο ξελαφρωσε η γλυκούλα μας που μας λέει καλή εγκυμοσύνη σε όλες τώρα,3 μήνες μετά χαχαχαχα

Just now, Mariamaraki είπε:

Ας προσέχουμε πολύ... Πότε κανόνισες υπέρηχο?  

Μεγάλη Τετάρτη αγάπη μου αλλά θα πάω στο Ρέα να με δει.. εσύ ποτέ έχεις? Ε δε παίζει κάποια στιγμή πρέπει να το κάνουμε κάπως να συμπεσουμε έστω για ένα καφέ στο κυλικείο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

@EugenJen

Just now, Renez είπε:

Τσ τσ τσ κ εσύ την ήξερες από άλλη ομάδα ,είναι το μήνα μας κ δεν την παρέπεμψες σε εμάς?! Τι να πω πια?! Δεν θέλει το καλό σου @Hliolousti Αισχος!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την αποδοχή κ ξεκινάω!!!!

Πητ: 12/10

Είμαι στην 13η βδομάδα!Πολλή αναγουλα,καούρες απίστευτες,συχνοουρια και δεν βολεύομαι το βράδυ με τίποτα!

Κατά 80% μου είπαν ότι έχω μπουμπού!!!!:x

Ααααα τί πινακακι είναι αυτό;;;;

 

 

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μπράβο μαναρακι μου,όλα τέλεια κ σε εσενα,εννοείται ότι δε νιωθεις πόνο είναι καλό!! Κακό είναι μόνο ο εντός πόνος με αιμα όλα τα άλλα τα αντέχουν τα νινακια μας!!

Πάντως κοίτα την πόσο ξελαφρωσε η γλυκούλα μας που μας λέει καλή εγκυμοσύνη σε όλες τώρα,3 μήνες μετά χαχαχαχα

Όχι καλε! Είχα ευχηθεί εξ αρχής! Όλο αυτό εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Τσ τσ τσ κ εσύ την ήξερες από άλλη ομάδα ,είναι το μήνα μας κ δεν την παρέπεμψες σε εμάς?! Τι να πω πια?! Δεν θέλει το καλό σου @Hliolousti Αισχος!!

Μια γμτ..δες το κ στις ειδήσεις αν πατήσεις "κορονοιος Έλενα".. τεσπα αν είμαστε με τα προβλεπόμενα ( μάσκες,γάντια , αντισηπτικό) κ δεν καθίσουμε πουθενά για να είμαστε πολύ προσεκτικές όλα καλά θα είναι.. έτσι κ αλλιώς από ότι έχουμε καταλάβει υπάρχει παντού αυτό γύρω μας..

Καλέ το έχασα το κορίτσι μας γιατί με το που έμεινε έγκυος είχε κ εκείνη θεματακια με αναγουλες κλπ κ δεν πολυ έμπαινε στην ομάδα..μετά έχασα κ τα άλλα κορίτσια κ σταμάτησα να μπαίνω κ εγώ!

 

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα για την εξέταση. Η εμπειρία η δικια μου ήταν άλλη. Εμενα δε μου έκαναν αναισθησία καμία και εβαλαν κατευθείαν την βελόνα. Δεν πόνεσα πολύ βέβαια ήταν περίεργη αίσθηση και αγχώθηκα μην κουνηθώ. Όλα για την ώρα βαίνουν καλώς και δεν έχω καθόλου πόνο. Σαν να μην το έκανα. Ελπίζω αυτό να σημαίνει κάτι καλό..! Επισης μου είπα πως αν δεν λάβω τηλ τους τις πρώτες μέρες θα είναι καλό γιατί παίρνουν μόνο για να ανακοινώσουν τα άσχημα αποτελέσματα. Μετά από δυο τρεις εβδομαδες παίρνουν για να ανακοινώσουν τα τελικά αποτελέσματα και το φύλο. 

Σημερα ο υπέρηχος με έδειξε 13,3 αρα κάπου αρχές Οκτώβρη έχω πητ. Θα μου πει καλυτερα ο γιατρος όταν δει τα αποτελέσματα! Αντε καλές εγκυμοσύνες σε όλους μας! 

Μπράβο σου κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε αφού είπαμε μόνο καλά νέα!! Είμαστε γουρλουδες.

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

 

@EugenJen

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την αποδοχή κ ξεκινάω!!!!

Πητ: 12/10

Είμαι στην 13η βδομάδα!Πολλή αναγουλα,καούρες απίστευτες,συχνοουρια και δεν βολεύομαι το βράδυ με τίποτα!

Κατά 80% μου είπαν ότι έχω μπουμπού!!!!:x

Ααααα τί πινακακι είναι αυτό;;;;

 

 

Αυχενική έχεις κάνει;;σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις;;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλέ το έχασα το κορίτσι μας γιατί με το που έμεινε έγκυος είχε κ εκείνη θεματακια με αναγουλες κλπ κ δεν πολυ έμπαινε στην ομάδα..μετά έχασα κ τα άλλα κορίτσια κ σταμάτησα να μπαίνω κ εγώ!

 

Μπράβο σου κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε αφού είπαμε μόνο καλά νέα!! Είμαστε γουρλουδες.

Εσύ και η @P.P.L όλο δικαιολογίες σήμερα..η μία το έχασα το κορίτσι η άλλη είχα ευχηθεί από την αρχή ναι ναι καλά τώρα :D:D:D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μπράβο μαναρακι μου,όλα τέλεια κ σε εσενα,εννοείται ότι δε νιωθεις πόνο είναι καλό!! Κακό είναι μόνο ο εντός πόνος με αιμα όλα τα άλλα τα αντέχουν τα νινακια μας!!

Πάντως κοίτα την πόσο ξελαφρωσε η γλυκούλα μας που μας λέει καλή εγκυμοσύνη σε όλες τώρα,3 μήνες μετά χαχαχαχα

Μεγάλη Τετάρτη αγάπη μου αλλά θα πάω στο Ρέα να με δει.. εσύ ποτέ έχεις? Ε δε παίζει κάποια στιγμή πρέπει να το κάνουμε κάπως να συμπεσουμε έστω για ένα καφέ στο κυλικείο!!

Δεν ξέρω ακόμα ακριβώς την άλλη εβδομάδα θα μάθω ποτέ θα ξαναπάω και ανυπομονώ! 

Μακάρι να τύχει να βρεθούμε κάποια στιγμή πλάκα θα έχει!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Αυχενική έχεις κάνει;;σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις;;;

Έκανα την περασμένη βδομάδα!!!

Ο εμβρυολογος μου είπε πως είναι όλα άψογα!

Η γιατρός μου το ίδιο!

Όμως εγώ τα ψειριασα λίγο στο σπίτι και μου μπήκαν κάτι τριβολια στο νου...

Το συζήτησα με τη γιατρό και μου είπε πως μας νοιάζει η συνολική εικόνα του αποτελέσματος μιας αυχενικής και όχι μεμονωμένα τα στοιχεία...και ότι το αποτέλεσμα μου είναι πολύ καλό!οπότε όλα καλά!

Όσο για τα του μαιευτηρίου δεν τη ρώτησα ακόμα γιατί το θεωρούσα λίγο νωρίς πριν την αυχενική...

Τώρα έχω ρνβ σε ένα μήνα παρά κάτι και θα τη ρωτησω!

Χάθηκα γιατί με έπιασαν οι αλλεργίες μου όταν βγήκε ο κορωνοιος και έπαθα μεγάλο ζαβλαμα!όμως τώρα είμαι πολύ καλά!

Εσυ πως τα πας με τις αναγουλες;θυμάμαι είχες πολλές!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα για την εξέταση. Η εμπειρία η δικια μου ήταν άλλη. Εμενα δε μου έκαναν αναισθησία καμία και εβαλαν κατευθείαν την βελόνα. Δεν πόνεσα πολύ βέβαια ήταν περίεργη αίσθηση και αγχώθηκα μην κουνηθώ. Όλα για την ώρα βαίνουν καλώς και δεν έχω καθόλου πόνο. Σαν να μην το έκανα. Ελπίζω αυτό να σημαίνει κάτι καλό..! Επισης μου είπα πως αν δεν λάβω τηλ τους τις πρώτες μέρες θα είναι καλό γιατί παίρνουν μόνο για να ανακοινώσουν τα άσχημα αποτελέσματα. Μετά από δυο τρεις εβδομαδες παίρνουν για να ανακοινώσουν τα τελικά αποτελέσματα και το φύλο. 

Σημερα ο υπέρηχος με έδειξε 13,3 αρα κάπου αρχές Οκτώβρη έχω πητ. Θα μου πει καλυτερα ο γιατρος όταν δει τα αποτελέσματα! Αντε καλές εγκυμοσύνες σε όλους μας! 

Συγχαρητήρια !!!!!!! Όλα τέλεια θα είναι! 

 

Εντομεταξυ κοριτσαρες είμαστε όλες μέσα και γίνεται πανικουλης... σχόλια,  καρδούλες χαμός!!!! Χαχα

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Έκανα την περασμένη βδομάδα!!!

Ο εμβρυολογος μου είπε πως είναι όλα άψογα!

Η γιατρός μου το ίδιο!

Όμως εγώ τα ψειριασα λίγο στο σπίτι και μου μπήκαν κάτι τριβολια στο νου...

Το συζήτησα με τη γιατρό και μου είπε πως μας νοιάζει η συνολική εικόνα του αποτελέσματος μιας αυχενικής και όχι μεμονωμένα τα στοιχεία...και ότι το αποτέλεσμα μου είναι πολύ καλό!οπότε όλα καλά!

Όσο για τα του μαιευτηρίου δεν τη ρώτησα ακόμα γιατί το θεωρούσα λίγο νωρίς πριν την αυχενική...

Τώρα έχω ρνβ σε ένα μήνα παρά κάτι και θα τη ρωτησω!

Χάθηκα γιατί με έπιασαν οι αλλεργίες μου όταν βγήκε ο κορωνοιος και έπαθα μεγάλο ζαβλαμα!όμως τώρα είμαι πολύ καλά!

Εσυ πως τα πας με τις αναγουλες;θυμάμαι είχες πολλές!

Σε ποιο μαιευτήριο είσαι κορίτσι?

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: (Μαιευτήριο Χανίων-τσεπετη)

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

 @Hliolousti κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σε ποιο μαιευτήριο είσαι κορίτσι?

Δε ξέρω ακόμα η αλήθεια είναι δε συζήτησα κθλ τα της γέννας ακόμη...

Στο επόμενο ραντεβού όμως θα το θίξω!!!

Θεσσαλονίκη είμαι και μάλλον για Γένεσις με κόβω...θα δούμε όμως δεν έχω ιδεα

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Δε ξέρω ακόμα η αλήθεια είναι δε συζήτησα κθλ τα της γέννας ακόμη...

Στο επόμενο ραντεβού όμως θα το θίξω!!!

Θεσσαλονίκη είμαι και μάλλον για Γένεσις με κόβω...θα δούμε όμως δεν έχω ιδεα

Οκ λοιπόν!! Αυτή ήταν η μίνι ανάκριση μας για το πινακακι που βλέπεις παραπάνω :-) εχεις άλλα παιδάκια? Ηλικία σου? Εμείς είμαστε η πιο πολλές πρωτομανες εκτός από την @Hope89 και την @marianna1986 :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...