Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Μη με προκαλείς γιατί θα πάω εκεί κ θα κάθεσαι να γκρινιάζεις μόνη σου... 

ΧΑ! Σιγά μη σ' αφήσω σε χλωρό κλαρί κυρία μου!! Τι μου είναι? Ένα κλικ με τον αντίχειρα παραπάνω:P

Τέλος πάντων,δείχνω ανωτερότητα κ σας καληνυχτω μπας κ προλάβω τον Μορφέα σήμερα ,φιλουθκια σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κορίτσια με τους υπερηχους σήμερα, τί υπέροχα νέα... έτσι να τα βλέπετε τα κουκλάκια σας κ να τα χαίρεστε!:) 

Εγώ σκέφτομαι πώς θα τα βγάλω πέρα τόσο καιρό μέχρι την γέννα χωρίς ούτε έναν υπέρηχο και πραγματικά δε ξέρω. Επίσης, απορώ πώς θα μπορούμε να βλέπουμε την θέση του μωρού και να καταλαβαίνουμε το μέγεθός του.. χωρίς υπέρηχο δε γίνεται. Φαντάζομαι τώρα θα είναι γύρω στα 1,2 κιλά (αν κρίνω από τις τελευταίες μετρήσεις του και αυτά που γράφετε κι εσείς εδώ). Εμένα πάντως με απασχολεί πάρα πολύ το μέγεθός του, όχι μόνο για να βεβαιωθώ ότι η ανάπτυξή του είναι καλή, αλλά και για να έχω περισσότερες ελπίδες για φυσιολογικό τοκετό και όσο το δυνατό μικρότερη ζημιά σε εμένα και το μωρό κατά την γέννα. Έχω και την αδερφή μου που έκανε μεγάλα μωρά (ο 2ος ήταν 5 κιλά, χωρίς να έχει διαβήτη ή κάτι τέτοιο)... παιδευόταν πόσες ώρες και αφού δεν είχε αρκετή διαστολή και το μωρό δεν έλεγε να κατέβει, τελικά μετά από όλους τους πόνους που πέρασε έκανε και καισαρική. Άσε που η κοιλιά της τεντώθηκε τόσο που οι μύες τώρα δε λένε να κλείσουν και ο γιατρός της είπε ότι έχει μεγάλη διάσταση και πρέπει να προσέχει, να μη σηκώνει βάρη, να μη κάνει κοιλιακούς κτλ., και αν θέλει να τους ενώσει τους μύες αργότερα να κάνει επέμβαση! Τέλος πάντων, ας μη σας ανησυχώ κι εσάς:P, αλλά εμένα με προβληματίζουν όλα αυτά.

  • Λυπημένη/-ος 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Κορίτσια με τους υπερηχους σήμερα, τί υπέροχα νέα... έτσι να τα βλέπετε τα κουκλάκια σας κ να τα χαίρεστε!:) 

Εγώ σκέφτομαι πώς θα τα βγάλω πέρα τόσο καιρό μέχρι την γέννα χωρίς ούτε έναν υπέρηχο και πραγματικά δε ξέρω. Επίσης, απορώ πώς θα μπορούμε να βλέπουμε την θέση του μωρού και να καταλαβαίνουμε το μέγεθός του.. χωρίς υπέρηχο δε γίνεται. Φαντάζομαι τώρα θα είναι γύρω στα 1,2 κιλά (αν κρίνω από τις τελευταίες μετρήσεις του και αυτά που γράφετε κι εσείς εδώ). Εμένα πάντως με απασχολεί πάρα πολύ το μέγεθός του, όχι μόνο για να βεβαιωθώ ότι η ανάπτυξή του είναι καλή, αλλά και για να έχω περισσότερες ελπίδες για φυσιολογικό τοκετό και όσο το δυνατό μικρότερη ζημιά σε εμένα και το μωρό κατά την γέννα. Έχω και την αδερφή μου που έκανε μεγάλα μωρά (ο 2ος ήταν 5 κιλά, χωρίς να έχει διαβήτη ή κάτι τέτοιο)... παιδευόταν πόσες ώρες και αφού δεν είχε αρκετή διαστολή και το μωρό δεν έλεγε να κατέβει, τελικά μετά από όλους τους πόνους που πέρασε έκανε και καισαρική. Άσε που η κοιλιά της τεντώθηκε τόσο που οι μύες τώρα δε λένε να κλείσουν και ο γιατρός της είπε ότι έχει μεγάλη διάσταση και πρέπει να προσέχει, να μη σηκώνει βάρη, να μη κάνει κοιλιακούς κτλ., και αν θέλει να τους ενώσει τους μύες αργότερα να κάνει επέμβαση! Τέλος πάντων, ας μη σας ανησυχώ κι εσάς:P, αλλά εμένα με προβληματίζουν όλα αυτά.

Αυτό το έπαθε κ μια θεία μου με διδυμακια... Γεννήθηκαν 3 κιλά ο καθένας... Κ μετά έκανε αυτή την επέμβαση στους κοιλιακούς γιατι είχε αυτό το πρόβλημα. Νομίζω την έκανε αμέσως μετά τη γέννα.

Δε χρειάζεται να σε προβληματίζουν όλα όσα μπορεί να συμβουν! Θα δεις πως θα πάει. 

Με τον υπέρηχο πως θα γίνει τόσο καιρό???? Δεν τα παρακολουθούν άλλο?? Είμαστε ακόμη στον 7ο!!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Αυτό το έπαθε κ μια θεία μου με διδυμακια... Γεννήθηκαν 3 κιλά ο καθένας... Κ μετά έκανε αυτή την επέμβαση στους κοιλιακούς γιατι είχε αυτό το πρόβλημα. Νομίζω την έκανε αμέσως μετά τη γέννα.

Δε χρειάζεται να σε προβληματίζουν όλα όσα μπορεί να συμβουν! Θα δεις πως θα πάει. 

Με τον υπέρηχο πως θα γίνει τόσο καιρό???? Δεν τα παρακολουθούν άλλο?? Είμαστε ακόμη στον 7ο!!

 

Ναι, έχω ακόμα ελπίδες, επειδή ο άντρας μου ήταν σχετικά μικρό μωρό, ότι και το σποράκι μας δε θα βγει πολύ μεγάλο, αλλά ποτέ δε ξέρεις... μυαλό είναι αυτό και περνάνε όλα από εκεί.

Δυστυχώς οι υπέρηχοι εδώ θεωρούνται προεραιτική πολυτέλεια και όχι διαγνωστικά εργαλεία, οπότε η ασφάλεια που θα έχω από εδώ και πέρα δεν τους καλύπτει. Επίσης, δε ξέρω τί είναι και αυτό το ντόπλερ που αναφέρουν τα κορίτσια εδώ, και δεν έχω ιδέα αν θα μου το κάνουν. Ελπίζω τουλάχιστον να παρακολουθούν το μωρό τις τελευταίες εβδομάδες και να τσεκάρουν αν είναι στρεσαρισμένο κτλ.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Ναι, έχω ακόμα ελπίδες, επειδή ο άντρας μου ήταν σχετικά μικρό μωρό, ότι και το σποράκι μας δε θα βγει πολύ μεγάλο, αλλά ποτέ δε ξέρεις... μυαλό είναι αυτό και περνάνε όλα από εκεί.

Δυστυχώς οι υπέρηχοι εδώ θεωρούνται προεραιτική πολυτέλεια και όχι διαγνωστικά εργαλεία, οπότε η ασφάλεια που θα έχω από εδώ και πέρα δεν τους καλύπτει. Επίσης, δε ξέρω τί είναι και αυτό το ντόπλερ που αναφέρουν τα κορίτσια εδώ, και δεν έχω ιδέα αν θα μου το κάνουν. Ελπίζω τουλάχιστον να παρακολουθούν το μωρό τις τελευταίες εβδομάδες και να τσεκάρουν αν είναι στρεσαρισμένο κτλ.

Υπέρηχος είναι κ κοιτάνε σε τι κατασταση είναι ο πλακούντας, αν τροφοδοτεί σωστά το μωρό,τη ποσότητα αμνιακού υγρού, ωρίμανση πλακούντα κ κοιτάνε κ τράχηλο

 

Για το καρδιοτοκογραφημα λες? Εγώ μια φορά χρειάστηκε να κάνω την πρω τη φορά.

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 said:

Υπέρηχος είναι κ κοιτάνε σε τι κατασταση είναι ο πλακούντας, αν τροφοδοτεί σωστά το μωρό,τη ποσότητα αμνιακού υγρού, ωρίμανση πλακούντα κ κοιτάνε κ τράχηλο

 

Για το καρδιοτοκογραφημα λες? Εγώ μια φορά χρειάστηκε να κάνω την πρω τη φορά.

 

 

Ίσως, κι εγώ δε τα ξέρω καλά αυτά. Εδώ το λένε non-stress test, και ουσιαστικά ελέγχουν αν το μωρό είναι καλά, παίρνει οξυγόνο, ή δυσκολεύεται σε κάτι... μια φίλη μου για παραδειγμα εδώ της είχε δείξει ότι το μωρό ήταν στρεσαρισμένο κ την έβαλαν για επείγουσα καισαρική. Τελικά ο λαιμός του μωρού ήταν τόσο σφιχτά τυλιγμένος με τον ομφάλιο λώρο που η καημένη η μικρή ήταν μπλε όταν την έβγαλαν. Όλα πήγαν καλά στο τέλος αλλά λένε ότι ίσα που την πρόλαβαν.

*Τελικά το έψαξα, ναι το ίδιο λέμε!:wink:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Ίσως, κι εγώ δε τα ξέρω καλά αυτά. Εδώ το λένε non-stress test, και ουσιαστικά ελέγχουν αν το μωρό είναι καλά, παίρνει οξυγόνο, ή δυσκολεύεται σε κάτι... μια φίλη μου για παραδειγμα εδώ της είχε δείξει ότι το μωρό ήταν στρεσαρισμένο κ την έβαλαν για επείγουσα καισαρική. Τελικά ο λαιμός του μωρού ήταν τόσο σφιχτά τυλιγμένος με τον ομφάλιο λώρο που η καημένη η μικρή ήταν μπλε όταν την έβγαλαν. Όλα πήγαν καλά στο τέλος αλλά λένε ότι ίσα που την πρόλαβαν.

*Τελικά το έψαξα, ναι το ίδιο λέμε!:wink:

Ναι ναι nst!!!

Ψυχούλα...ευτυχώς την προλαβανε... Μωρέ γυρνάνε πολύ εκεί μεσα κ πολλά βγαίνουν με κασκόλ(όπως λέει ο γλυκουλης γυναικολογος) κ σε κάποιες περιπτώσεις δυστυχώς σφίγγεται πολύ..

Έχεις αγχωθει κ εσύ αρκετά,ε? Μη σκέφτεσαι μόνο τέτοιες περιπτώσεις! Να σκέφτεσαι θετικά να το νιώθει το μωρό σου! Να βάζεις τη μουσική που θες να ακούει κ να του τραγουδάς να ηρεμεί κι αυτός κι εσύ! Νομίζω παίζεις κ πιάνο?? Αν ναι,ακόμη καλύτερα!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Ναι ναι nst!!!

Ψυχούλα...ευτυχώς την προλαβανε... Μωρέ γυρνάνε πολύ εκεί μεσα κ πολλά βγαίνουν με κασκόλ(όπως λέει ο γλυκουλης γυναικολογος) κ σε κάποιες περιπτώσεις δυστυχώς σφίγγεται πολύ..

Έχεις αγχωθει κ εσύ αρκετά,ε? Μη σκέφτεσαι μόνο τέτοιες περιπτώσεις! Να σκέφτεσαι θετικά να το νιώθει το μωρό σου! Να βάζεις τη μουσική που θες να ακούει κ να του τραγουδάς να ηρεμεί κι αυτός κι εσύ! Νομίζω παίζεις κ πιάνο?? Αν ναι,ακόμη καλύτερα!:)

Να σου πω την αλήθεια, για όλα αυτά που ακούω και περνάνε από το μυαλό μου, πάλι καλά είμαι... δε μπορώ να πω ότι με έχει πιάσει τρελό άγχος. Αλλά τις τελευταίες δυο μέρες, λίγο οι εξετάσεις στον γιατρό (που δεν σου κάνουν σχεδόν τίποτα εδώ), λίγο τα κρούσματα του ιού που έχουν ξεφύγει, λίγο η κατάσταση με τη δουλειά και το σπίτι που είναι σε εκρεμότητα, λίγο και ο πονόλαιμος κ η εξάντληση που νιώθω τελευταία (νομίζω τα κατάφερα και κρύωσα/αδιαθέτησα)... ε όσο να ναι κουράστηκα λιγάκι. Συνεχίζω να σκέφτομαι θετικά, αλλά θέλω τουλάχιστον να είμαι ενημερωμένη και προετοιμασμένη για όλα, όοοσο μπορώ δηλαδή. Και πιάνο θα του έπαιζα του μπέμπη, αλλά εκεί που είναι πακεταρισμένο μέσα στα κοντέινερ πού να το βρω τώρα...:P

Ευτυχώς που έχω κι εσάς εδώ να λέω τις ανησυχίες μου και να μου λύνετε και τις απορίες μου!:)

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Αχ τί θέμα πιάσατε με τον ομφάλιο λώρο...το έχω σκεφτεί και εγώ τόσες φορές. Άραγε φαίνεται στον υπέρηχο αν έχει μπερδευτει;  Ή μόνο στο doppler; Άντε να έρθει η άλλη εβδομάδα να δούμε και εμείς το μωράκι να ησυχάσουμε λίγο. :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αχ τί θέμα πιάσατε με τον ομφάλιο λώρο...το έχω σκεφτεί και εγώ τόσες φορές. Άραγε φαίνεται στον υπέρηχο αν έχει μπερδευτει;  Ή μόνο στο doppler; Άντε να έρθει η άλλη εβδομάδα να δούμε και εμείς το μωράκι να ησυχάσουμε λίγο. :):)

Καλημέρα ανθισμένο μας κορίτσι!!

Λογικά θα φαίνεται βρε κ στον υπέρηχο,εδώ κάπως καταφέρνουν κ βλέπουν από εκεί καρδιά,νεύρα,στομαχακι,αμνιακό,ολόκληρος ομφάλιος θα τους ξέφευγε??:)

Μην σε αγχωνει αυτό..απλά νομίζω πως αυτός είναι ένας λόγος που από τον 8ο κ μετά πάμε όλο κ πιο συχνά για υπέρηχο κ στον 9ο αν μια εβδομάδα..

Εγώ μέχρι 6ο πήγαινα ανά μήνα,τώρα ανά 3 εβδομαδες,από τον 8ο ανά δύο κ στον 9ο κάθε εβδομάδα.

Το μπεμπέκι σου καλά??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez said:

Καλημέρα ανθισμένο μας κορίτσι!!

Λογικά θα φαίνεται βρε κ στον υπέρηχο,εδώ κάπως καταφέρνουν κ βλέπουν από εκεί καρδιά,νεύρα,στομαχακι,αμνιακό,ολόκληρος ομφάλιος θα τους ξέφευγε??:)

Μην σε αγχωνει αυτό..απλά νομίζω πως αυτός είναι ένας λόγος που από τον 8ο κ μετά πάμε όλο κ πιο συχνά για υπέρηχο κ στον 9ο αν μια εβδομάδα..

Εγώ μέχρι 6ο πήγαινα ανά μήνα,τώρα ανά 3 εβδομαδες,από τον 8ο ανά δύο κ στον 9ο κάθε εβδομάδα.

Το μπεμπέκι σου καλά??

Αχ ναι ωραία να ξεκινήσουμε να πηγαίνουμε πιο συχνα να τα βλέπουμε να ηρεμούμε!!! Βέβαια ησυχάζω και τώρα που την αισθάνομαι όλο και πιο εντονα, χαμογελαω όταν κάνει τκ ακροβατικα της :D . Μόλις μπήκε η εβδ. 26 όλο παρτυ κάνει εκεί μέσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααααα

@Ninamc μαχαίρι στην καρδιά αυτό που μας είπες για το site ήταν η μόνη μου ελπίδα, αν κ το έχω πει παντού ότι ψάχνω ,μέχρι κ στον εργοδότη μου ,τους λέω άμα θέτε να γυρίσω βρείτε μου νταντά:D

@Renez μεγάλωσε το προσοντουχακι , να δούμε πόσο θα είναι η χροντρουλα μου, την Δευτέρα έχω ραντεβού..

Κορίτσια οι πρωτομαναδες με παιδιάτρους έχετε κάνει κάτι;;;έχετε βρει; σκοπεύετε να μιλήσετε μαζί τους;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!:)

Ήπια το γλυκό ζουμακι  μου,οκ υποφερτο! Περιμένω τώρα...πφφφ...ξέχασα να φορτίσω κ το κινητό...

@marianna1986 Το τηλέφωνο δν χτύπησε όποτε κοιμήθηκε το πουλάκι μου κι εγώ ξεράθηκα κλασσικά...ήμουν ανήσυχη θα πω κ περιμένω να πάει 9 να τν πάρω τηλέφωνο να τν ακούσω! Μια χαρά! Θα τον αφήνω μου φαίνεται να γυρνάω στα μπαράκια να θυμηθώ τα νιάτα μου...αχαχαχαχα

@Eva137 έχεις δίκιο βρε παιδάκι μου! Μα κανέναν υπέρηχο μέχρι να γεννήσεις? Υπομονή αγάπη κι αν είναι νορμάλ οι τιμές κανε εσύ έναν να ηρεμήσεις! Αυτά με τις γέννες τα φοβάμαι βρε κορίτσια κ δεν είμαι μυγιαγκιαχτη! Πάντως αν έχεις υποψίες στο τέλος ότι είναι μεγαλ ο το παιδί, μην ταλαιπωρηθείς! Κι εγώ έτσι έκανα τη καισαρική, αφού δν έβλεπα να γενναω κ το μωρό το έβγαζε ο υπέρηχος εως 4200 λέω πάμε ,δν παιζει να γεννήσω φυσιολογικά τόσο μεγαλ ο παιδί(3810τελικα). Όπως είπε κ η @Ninamc οι υπέρηχοι απέχουν, εμένα μου είχε πει ο doc μέχρι 500γρ.

 

6 ώρες πρίν, Ninamc είπε:

Ετσι να τα λες για να τα ακουμε.. Γιατί διάβασα ότι ήσουν χάλια ψυχολογικά.. Να σκέφτεσαι όσα μου είπες μόλις... Είμαστε από σίδερο εμείς.. Χαχα

Εγώ παντως ακόμα και οφ που έχω βγει.. Επανέρχομαι αμέσως.. Όποτε θα σαι κ εσυ το ίδιο με το μωρό μετά.. Θα δεις. Έχουμε δυνάμεις που δεν φανταζόμασταν ποτε ότι θα είχαμε. Το μωρό είναι η δυναμη μας.. 

Καλα κανεις μαζί σου και να εναλλασεις μηχανήματα, ακριβώς όπως κανεις να σαι σίγουρη.. 

Απλά εγώ έχω απόλυτη εμπιστοσυνη στον γιατρό γιατί είναι ο θείος μου. Μα τότε του ριξα κάτι μπινελικια, πουειδα το μωρό 3 κιλά.. Χαχα βέβαια αυτά συμβαίνουν.. Μακριά από σας χαχαχα

Αντε καλή χαλάρωση στο νινι σας.. Με το καλό να φαει τα πρωτα του γευματα και γενικά να το ευχαριστηθεί.. 

Μοναδικά συναισθήματα 

Ρουφήξε τα γιατί στο δευτερο δεν θα υπάρχουν χαχαχα

Εφόσον θα χετε ήδη έτοιμα όλα τα προικια του

Είμαι και λίγο πιεσμενη, ενασ μήνας για να τελειώσω την δουλειά.. Και δεν βρίσκω νταντά.. Και γενικά έχω άγχος αν θα καταφέρω να βρω ως τη γεννά, καθώς θα χρειαστώ βοήθεια αν έχω δυο παιδια μόνη μου σπίτι. 

Ο θεος βοηθός.. Η αλήθεια είναι είχα και δυο επεισόδια με κολικό νεφρού παλι και συνέβησαν και κάτι απρόοπτα μέσα στο σπίτι, μικρό ατυχήματα και έχω λίγο αγχωθεί... 

Είμαι πτωμα ώρες ώρες.. Μου ρχεται να κλάψω. Μα κρατιέμαι. 

Δεν προλαβαινω να κάνω τίποτα πια για μένα. Ευτυχως ο καλός μου, φέρνει και φαγητό κάποιες μέρες για να φαμε τα δυο μας.. Από ένα  εστιατοριο που εμπιστευομαι

Για το παιδι μαγειρευω ανά δυο μερες χαλαρά, μα η εξάντληση είναι αισθητή... 

Ευχαριστώ φίλη μ.. Να σαι καλα και εσυ να προσεχεις, όσο μπορείς δηλαδή γιατί σε νιώθω κ σενα

 

Τώρα σε διάβασα βρε Νίνα μου! Τι έπαθες εσύ? Υπομονή βρε κορίτσι, όπως λέτε παίρνουμε δύναμη από τα μωρά αλλά είναι κ φυσιολογικό ώρες ώρες να μας πνίγει μια απόγνωση! Έχεις τα αγοράκια σου να σε προσέχουν κ τη πριγκιπισουλα σου να σε κάνει βράχο! Καλή δύναμη κ προσοχή!

Όσο για τις νταντάδες μεγάλος καημός, εγώ αν χρειαστεί θα την έχω σπίτι μαζί με τη πεθερά μ κ μετά θα έρχεται ο άντρας μ! Αλλά αυτές που έχω κατά νου,γνωστές μου, είναι μικρές κοπέλες κ δεν έχω εμπιστοσύνη γτ τη θέλω για το μωρό κ όχι για τν μεγάλο. 2 μεγάλες που ξέρω καλές,έχουν δουλειά μέχρι στιγμής...δύσκολο πράγμα ρε γαμωτο να βρεις άνθρωπο εμπιστοσύνης!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!:)

Ήπια το γλυκό ζουμακι  μου,οκ υποφερτο! Περιμένω τώρα...πφφφ...ξέχασα να φορτίσω κ το κινητό...

@marianna1986 Το τηλέφωνο δν χτύπησε όποτε κοιμήθηκε το πουλάκι μου κι εγώ ξεράθηκα κλασσικά...ήμουν ανήσυχη θα πω κ περιμένω να πάει 9 να τν πάρω τηλέφωνο να τν ακούσω! Μια χαρά! Θα τον αφήνω μου φαίνεται να γυρνάω στα μπαράκια να θυμηθώ τα νιάτα μου...αχαχαχαχα

@Eva137 έχεις δίκιο βρε παιδάκι μου! Μα κανέναν υπέρηχο μέχρι να γεννήσεις? Υπομονή αγάπη κι αν είναι νορμάλ οι τιμές κανε εσύ έναν να ηρεμήσεις! Αυτά με τις γέννες τα φοβάμαι βρε κορίτσια κ δεν είμαι μυγιαγκιαχτη! Πάντως αν έχεις υποψίες στο τέλος ότι είναι μεγαλ ο το παιδί, μην ταλαιπωρηθείς! Κι εγώ έτσι έκανα τη καισαρική, αφού δν έβλεπα να γενναω κ το μωρό το έβγαζε ο υπέρηχος εως 4200 λέω πάμε ,δν παιζει να γεννήσω φυσιολογικά τόσο μεγαλ ο παιδί(3810τελικα). Όπως είπε κ η @Ninamc οι υπέρηχοι απέχουν, εμένα μου είχε πει ο doc μέχρι 500γρ.

 

Τώρα σε διάβασα βρε Νίνα μου! Τι έπαθες εσύ? Υπομονή βρε κορίτσι, όπως λέτε παίρνουμε δύναμη από τα μωρά αλλά είναι κ φυσιολογικό ώρες ώρες να μας πνίγει μια απόγνωση! Έχεις τα αγοράκια σου να σε προσέχουν κ τη πριγκιπισουλα σου να σε κάνει βράχο! Καλή δύναμη κ προσοχή!

Όσο για τις νταντάδες μεγάλος καημός, εγώ αν χρειαστεί θα την έχω σπίτι μαζί με τη πεθερά μ κ μετά θα έρχεται ο άντρας μ! Αλλά αυτές που έχω κατά νου,γνωστές μου, είναι μικρές κοπέλες κ δεν έχω εμπιστοσύνη γτ τη θέλω για το μωρό κ όχι για τν μεγάλο. 2 μεγάλες που ξέρω καλές,έχουν δουλειά μέχρι στιγμής...δύσκολο πράγμα ρε γαμωτο να βρεις άνθρωπο εμπιστοσύνης!

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!

Εγώ νταντά δεν ξέρω αν θα χρειαστώ αλλά αν πάρω κάποια θα προτιμούσα κάποια μαία για το μωρό ή κάποια με γνώσεις πρώτων βοηθειών τέλοσπάντων! Αυτό με καίει εμένα.. Ακόμη κ συνάδελφο θα προτιμούσα από κάποια παιδαγωγό που δεν έχει γνώσεις πρώτων βοηθειών.

Αλλααα

Οχι κρατά παιδί, βάλε κ κανένα φαγητό στη κατσαρόλα,κανε κ λίγο σίδερο :P. Δε γίνονται όλα μαζι..

Για αρχή θα έχω τη μαμά μου και ανάλογα τις αντοχές όλων μας θα δούμε τι θα κάνουμε.

Μέσω γνωστών νομίζω βρίσκεις πιο εύκολα,δεν ξέρω κιόλας, υποθεσεις κάνω!

Όπως κ να έχει κορίτσια εύχομαι όταν έρθει η στιγμή να βρεθεί  ο κατάλληλος άνθρωπος!

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!

Εγώ νταντά δεν ξέρω αν θα χρειαστώ αλλά αν πάρω κάποια θα προτιμούσα κάποια μαία για το μωρό ή κάποια με γνώσεις πρώτων βοηθειών τέλοσπάντων! Αυτό με καίει εμένα.. Ακόμη κ συνάδελφο θα προτιμούσα από κάποια παιδαγωγό που δεν έχει γνώσεις πρώτων βοηθειών.

Αλλααα

Οχι κρατά παιδί, βάλε κ κανένα φαγητό στη κατσαρόλα,κανε κ λίγο σίδερο :P. Δε γίνονται όλα μαζι..

Για αρχή θα έχω τη μαμά μου και ανάλογα τις αντοχές όλων μας θα δούμε τι θα κάνουμε.

Μέσω γνωστών νομίζω βρίσκεις πιο εύκολα,δεν ξέρω κιόλας, υποθεσεις κάνω!

Όπως κ να έχει κορίτσια εύχομαι όταν έρθει η στιγμή να βρεθεί  ο κατάλληλος άνθρωπος!

 

Έχεις δίκιο! Κι εγώ βλέποντας κ κάνοντας, θα δω! Η πεθερά μ δεν μπορεί κ τα 2,δν θέλω να την τρελανω τη γυναίκα ! Είναι κ του ερυθρού σταυρού κ ξέρει. Ίσως προλαβαίνει κ η μαμα μ κ να τα βολέψουμε, το δύσκολο για μένα είναι το 2-4 μέχρι να έρθει ο άντρας μου!  Και φυσικά άλλο νταντά άλλο οικιακή βοηθός, εγώ μόνο το μωρό τάισμα ,αλλαγμα,νάνι θελω να κάνει! Μέσω γνωστών πάω μιας κι εδώ είναι επαρχεία είναι αλλιώς τα πράγματα. 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...