Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  

Αννου ξέρεις φύλλο? Για να το προσθέσω κ αυτό :-)

Oxi akoma!!!!Next Week auxeniki!!!Elpizw na mathw :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Όχι...μέχρι το τέλος του 4ου να δεις κ γενικά πλεον πάμε ανοδικά :-) κ εγώ είχα τις πρώτες εβδομάδες φούσκωμα μετά τπτ κ τώρα 2 βδομάδες έχω φουσκώσει η μέση έχει εξαφανιστεί από τον προηγούμενο μήνα κ ήδη δε μπορώ με τπτ να κοιμηθώ μπρούμυτα..

Εγώ μόνο μπρούμυτα κοιμόμουν πάντα κ πλέον εδώ κ πολύ καιρό που δεν κοιμάμαι όπως θέλω υποφερω...

Αλλά είναι γλυκά όλα αυτά τα βασανιστήρια!!!!:x

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Oxi akoma!!!!Next Week auxeniki!!!Elpizw na mathw :)

Καλά αποτελέσματα κορίτσι!! Θα περιμένουμε νέα σου ε?! Προς το παρόν είμαστε 4-4 αγόρια κορίτσια :-)

Just now, Hliolousti είπε:

Εγώ μόνο μπρούμυτα κοιμόμουν πάντα κ πλέον εδώ κ πολύ καιρό που δεν κοιμάμαι όπως θέλω υποφερω...

Αλλά είναι γλυκά όλα αυτά τα βασανιστήρια!!!!:x

Να την η χαζομαμα :x

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα απαγορεύονται περιγραφές που δεν έχουν να κάνουν με φούσκωμα κ έξτρα κιλά γιατί ζηλεύουμε κάποιες κάποιες άντε τώρα έγκυος γυναίκα με συγχύσες!! Έχω να βάλω τζιν από τον 1ο μήνα!! :oops:

Γιατί καλε έχεις πάρει κιλά; Δε ξανά μιλαω για τζιν!!! Ούτε για βότκα.... χαχαχαχ εγώ τώρα με τα all bran δεν έχω καθόλου φούσκωμα ευτυχώς λύθηκε κ το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας, ευτυχώς έχω πολύ υψηλό σίδηρο κ δε θα πάρω ακόμα συμπλήρωμα γιατί ο Σίδηρος φέρνει δυσκοιλιότητα φοβερή να ξέρετε...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι!! Θα περιμένουμε νέα σου ε?! Προς το παρόν είμαστε 4-4 αγόρια κορίτσια :-)

Να την η χαζομαμα :x

Thank youuuu @Renez  :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Γιατί καλε έχεις πάρει κιλά; Δε ξανά μιλαω για τζιν!!! Ούτε για βότκα.... χαχαχαχ εγώ τώρα με τα all bran δεν έχω καθόλου φούσκωμα ευτυχώς λύθηκε κ το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας, ευτυχώς έχω πολύ υψηλό σίδηρο κ δε θα πάρω ακόμα συμπλήρωμα γιατί ο Σίδηρος φέρνει δυσκοιλιότητα φοβερή να ξέρετε...

Ήμουν 60 πριν μείνω έγκυος τώρα είμαι 62.5 δεν έχω πάρει κάτι τρομερό,πρήξιμο έχω συν ότι είχα πάρει 4 κιλά πριν μείνω έγκυος(ήμουν 56 κανονικά) κ ήδη είχαν αρχίσει να βογκανε τα στενά τζινακια μου κ τώρα αποτελειωθηκε η φάση :P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Έκανα την περασμένη βδομάδα!!!

Ο εμβρυολογος μου είπε πως είναι όλα άψογα!

Η γιατρός μου το ίδιο!

Όμως εγώ τα ψειριασα λίγο στο σπίτι και μου μπήκαν κάτι τριβολια στο νου...

Το συζήτησα με τη γιατρό και μου είπε πως μας νοιάζει η συνολική εικόνα του αποτελέσματος μιας αυχενικής και όχι μεμονωμένα τα στοιχεία...και ότι το αποτέλεσμα μου είναι πολύ καλό!οπότε όλα καλά!

Όσο για τα του μαιευτηρίου δεν τη ρώτησα ακόμα γιατί το θεωρούσα λίγο νωρίς πριν την αυχενική...

Τώρα έχω ρνβ σε ένα μήνα παρά κάτι και θα τη ρωτησω!

Χάθηκα γιατί με έπιασαν οι αλλεργίες μου όταν βγήκε ο κορωνοιος και έπαθα μεγάλο ζαβλαμα!όμως τώρα είμαι πολύ καλά!

Εσυ πως τα πας με τις αναγουλες;θυμάμαι είχες πολλές!

Μπράβο σου  κοριτσάκι μου!ναι ισχύει αυτό για την αυχενική εμένα επειδή είχαμε δει μια οριακή τιμή κ ακριβώς επειδή είναι συνδυαστικά όλα μαζί κάναμε κ μια λήψη τροφοβλάστη να είμαστε σίγουροι!!

Δυστυχώς αναγουλες εμετοί είναι ακόμα στο καθημερινό πρόγραμμα! Τουλάχιστον κοίταω την θετική πλευρά έχω χάσει 1.5 κιλό!

Just now, Annou είπε:

Kalispera sasa koritsia mou.Bika k egw meta apo kairo.Emeis exoume auxeniki tin epomeni evdomada me to kalo.Makari na pane ola kala.Mexri 23 Oktwvriou gennaw.

Hthela na rwtisw an kapoia exei dokimasei kapoio ladaki gia tis ragades giati arxizw hdh na prizomai stin koilia k eipa na xekinisw.Exw xekinisei na vazw tis nuxe edw k 5 meres k mou fainetai pragmatika polu kalo alla den xerw an kanei gia tin koilia.

Εγω σήμερα παρήγγειλα έλαιο πρόληψης ραγαδων αναπλασις είναι φυτικό , αλλά προς το παρόν θα το βάζω μόνο στήθος..

Η κοιλιά έχει πρηστεί λιαγακι είναι νωρίς ακόμα..

Just now, Jasmine@ είπε:

Γιατί καλε έχεις πάρει κιλά; Δε ξανά μιλαω για τζιν!!! Ούτε για βότκα.... χαχαχαχ εγώ τώρα με τα all bran δεν έχω καθόλου φούσκωμα ευτυχώς λύθηκε κ το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας, ευτυχώς έχω πολύ υψηλό σίδηρο κ δε θα πάρω ακόμα συμπλήρωμα γιατί ο Σίδηρος φέρνει δυσκοιλιότητα φοβερή να ξέρετε...

Αχ μη μου λες τέτοια κ ξεκινάω από αύριο σίδηρο...μόνο η δυσκοιλιότητα μου έμεινε να συμπληρωθεί το σετ!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Kalispera sasa koritsia mou.Bika k egw meta apo kairo.Emeis exoume auxeniki tin epomeni evdomada me to kalo.Makari na pane ola kala.Mexri 23 Oktwvriou gennaw.

Hthela na rwtisw an kapoia exei dokimasei kapoio ladaki gia tis ragades giati arxizw hdh na prizomai stin koilia k eipa na xekinisw.Exw xekinisei na vazw tis nuxe edw k 5 meres k mou fainetai pragmatika polu kalo alla den xerw an kanei gia tin koilia.

Καλως ορισες!!!!! Πολλες σημερα στο γκρουπακι μας!!!!! Με το καλο και εσυ!!!!! Της nuxe τι ειναι ακριβως? Λαδακι???? Θελω κ εγω να χρησιμοποιησω καποιο προληπτικα αλλα δεν ξερω ποιο. Προς το παρον μονο ενυδατικη παντου..... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ήμουν 60 πριν μείνω έγκυος τώρα είμαι 62.5 δεν έχω πάρει κάτι τρομερό,πρήξιμο έχω συν ότι είχα πάρει 4 κιλά πριν μείνω έγκυος(ήμουν 56 κανονικά) κ ήδη είχαν αρχίσει να βογκανε τα στενά τζινακια μου κ τώρα αποτελειωθηκε η φάση :P

Αχ εγώ από 57 πηγα 65... μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι έχω θυρεοειδή. Βασικά είχα εκ γενετής πρόβλημα αλλά δε φαινόταν στις εξετάσεις, μέχρι που είχα ξεκινήσει πριν το καλοκαίρι πέρυσι κ έπαιρνα κάτι βιταμίνες pregnacare, ξαφνικά λοιπόν άρχισα να παχαίνω χωρίς λόγο. Ψύλλοι στ αυτιά μου μπήκανε κ πάω κ κάνω εξέταση θυρεοειδή με ανώτερο όριο 5 είχα 18,5!!!! Οι βιταμίνες είχαν μέσα ιώδιο που απαγόρευεται στο θυρεοειδή κ έτσι ανακάλυψα ότι έχω χασιμοτο! Κατάφερα να τον ρυθμίσω τέλος Δεκέμβρη όπου έμεινα τον επόμενο μήνα έγκυος κ δεν κατάφερα να χάσω τα κιλά! Τώρα με το καλό όταν γεννήσω... 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Συνομιλικοι είμαστε με τον άντρα μου!

Εγώ πολλές φορές αγχώνομαι!γιατί λέω από τωωωρααα;;;;;μετά τί;;;

Από τώρα να μην καλοκοιμαμαι;από τώρα πόνος στη μέση;από τώρα ταχυκαρδίες κάποιες στιγμές;

Αλλά τί να πω ίσως φταίει που δε τα ξέρουμε κι όλα εξαρχής και μας γιγαντώνονται στο κεφάλι!

Οι κοιλιτσες σας φούσκωσαν καθόλου;

Εγώ στις αρχές είχα ένα έντονο πρήξιμο,μετά υποχώρησε και δεν είχα τίποτα και ξαφνικά "ανοιξαν" τα πλαϊνά στην κοιλιά μου και ψιλοφουσκωσε!εδώ και μια βδομάδα αυτό!!!δεν είναι λίγο νωρίς;

Κ εμενα εχει αρχισει στ; πλαινα.... Και επισης νιωθω κατι σαν φουακωμα.... Νομιζα οτι ειναι απο το φαγητό αλλα τελικα δεν μπορω να την μαζεψω αρα δεν είναι απο το φουσκωμα.... Μην φανταστειτε κατι πολυ εμφανες... Εγω απλα το καταλαβαινω.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Μπράβο σου  κοριτσάκι μου!ναι ισχύει αυτό για την αυχενική εμένα επειδή είχαμε δει μια οριακή τιμή κ ακριβώς επειδή είναι συνδυαστικά όλα μαζί κάναμε κ μια λήψη τροφοβλάστη να είμαστε σίγουροι!!

Δυστυχώς αναγουλες εμετοί είναι ακόμα στο καθημερινό πρόγραμμα! Τουλάχιστον κοίταω την θετική πλευρά έχω χάσει 1.5 κιλό!

Εγω σήμερα παρήγγειλα έλαιο πρόληψης ραγαδων αναπλασις είναι φυτικό , αλλά προς το παρόν θα το βάζω μόνο στήθος..

Η κοιλιά έχει πρηστεί λιαγακι είναι νωρίς ακόμα..

Αχ μη μου λες τέτοια κ ξεκινάω από αύριο σίδηρο...μόνο η δυσκοιλιότητα μου έμεινε να συμπληρωθεί το σετ!!

Είναι σύνηθες η δυσκοιλιότητα με το σίδηρο κ τις αιμορροΐδες!!!

Just now, Irinoula86 είπε:

Κ εμενα εχει αρχισει στ; πλαινα.... Και επισης νιωθω κατι σαν φουακωμα.... Νομιζα οτι ειναι απο το φαγητό αλλα τελικα δεν μπορω να την μαζεψω αρα δεν είναι απο το φουσκωμα.... Μην φανταστειτε κατι πολυ εμφανες... Εγω απλα το καταλαβαινω.... 

Εμένα πονάνε κ τα τελευταία πλευρά μου μπροστά τις τελευταίες μερες.ουτε εγώ μπορώ να ρουφήξω την κοιλιά χαχαχα 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Γιατί καλε έχεις πάρει κιλά; Δε ξανά μιλαω για τζιν!!! Ούτε για βότκα.... χαχαχαχ εγώ τώρα με τα all bran δεν έχω καθόλου φούσκωμα ευτυχώς λύθηκε κ το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας, ευτυχώς έχω πολύ υψηλό σίδηρο κ δε θα πάρω ακόμα συμπλήρωμα γιατί ο Σίδηρος φέρνει δυσκοιλιότητα φοβερή να ξέρετε...

Φοβος μεγαλος ο σιδηρος γτ ηδη εχω θεμα..... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ εγώ από 57 πηγα 65... μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι έχω θυρεοειδή. Βασικά είχα εκ γενετής πρόβλημα αλλά δε φαινόταν στις εξετάσεις, μέχρι που είχα ξεκινήσει πριν το καλοκαίρι πέρυσι κ έπαιρνα κάτι βιταμίνες pregnacare, ξαφνικά λοιπόν άρχισα να παχαίνω χωρίς λόγο. Ψύλλοι στ αυτιά μου μπήκανε κ πάω κ κάνω εξέταση θυρεοειδή με ανώτερο όριο 5 είχα 18,5!!!! Οι βιταμίνες είχαν μέσα ιώδιο που απαγόρευεται στο θυρεοειδή κ έτσι ανακάλυψα ότι έχω χασιμοτο! Κατάφερα να τον ρυθμίσω τέλος Δεκέμβρη όπου έμεινα τον επόμενο μήνα έγκυος κ δεν κατάφερα να χάσω τα κιλά! Τώρα με το καλό όταν γεννήσω... 

Εντάξει μαναρακι μου δεν έχει του τραγικά κιλά!! Τι ύψος έχεις? Μωρέ ας γεννησουμε με το καλό κ έχουμε μετά όλη τη ζωή μπροστά μας για δίαιτες ξανά!! Άσε που αν καταφέρουμε κ θηλασουμε χάνουμε ακόμη πιο μπαμ μπαμ!! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλως ορισες!!!!! Πολλες σημερα στο γκρουπακι μας!!!!! Με το καλο και εσυ!!!!! Της nuxe τι ειναι ακριβως? Λαδακι???? Θελω κ εγω να χρησιμοποιησω καποιο προληπτικα αλλα δεν ξερω ποιο. Προς το παρον μονο ενυδατικη παντου..... 

Tis Nuxe nai to klassiko ladaki tous.

mosxovolaei k exei polu wraia aisthisi.

To kalutero lene oti einai tis Bio Oil.To pariggeila.Tha sas pw entupwseis. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εντάξει μαναρακι μου δεν έχει του τραγικά κιλά!! Τι ύψος έχεις? Μωρέ ας γεννησουμε με το καλό κ έχουμε μετά όλη τη ζωή μπροστά μας για δίαιτες ξανά!! Άσε που αν καταφέρουμε κ θηλασουμε χάνουμε ακόμη πιο μπαμ μπαμ!! ;)

1.71 είμαι! Όχι μωρε δεν είναι τραγικά αλλά η κακομοίρα τα πήρα χωρίς να τρώω, αν έτρωγα θα τα είχα χαρει κιολας!

 

Just now, Irinoula86 είπε:

Φοβος μεγαλος ο σιδηρος γτ ηδη εχω θεμα..... 

Εγώ έτρωγα ακτινίδια κ δε μου έκαναν τίποτα, τώρα με τα δημητριακά όλα πάνε ρολοι! Ξεκινά να τα τρως, καλό θα σου κάνουν...

 

Just now, Annou είπε:

Tis Nuxe nai to klassiko ladaki tous.

mosxovolaei k exei polu wraia aisthisi.

To kalutero lene oti einai tis Bio Oil.To pariggeila.Tha sas pw entupwseis. :)

Το έχω ήδη το bio oil! Ωραίο είναι.... αν κ πιστεύω ότι είναι κ στο δέρμα της καθεμιάς αν είναι να κάνει ραγάδες η όχι.

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...