Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Βοήθεια έχω τον άντρα μου που δεν δουλεύει τώρα ευτυχώς..αλλιώς μόνη μου δεεεεν..

Ε 14η εβδομάδα νταν σου λέω!!χαχααχα! Όλο και μεγαλύτερο ε;;για γιο μου μυρίζει κ μάλιστα παίδαρο!:-D

Ναι θα σε ενημερώσω..κι εσύ..σε φιλω:x

Παίδαρος λες ε;;; Μωρε κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά όλοι οι άλλοι μου λένε σιγουρα κορίτσι. Και η αλήθεια είναι ότι το προηγούμενο που ειδε το σύνδρομο ήμουν σίγουρη ότι ήταν κορίτσι και ήταν αγόρι. Οποτε δεν το χω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Παίδαρος λες ε;;; Μωρε κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά όλοι οι άλλοι μου λένε σιγουρα κορίτσι. Και η αλήθεια είναι ότι το προηγούμενο που ειδε το σύνδρομο ήμουν σίγουρη ότι ήταν κορίτσι και ήταν αγόρι. Οποτε δεν το χω! 

Τώρα έχεις ήδη ένα κοριτσάκι;δεν θυμάμαι..στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες ίδια συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Τώρα έχεις ήδη ένα κοριτσάκι;δεν θυμάμαι..στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες ίδια συμπτώματα;

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

Συγχαρητήρια θερμά κορίτσι μου!!!!

Σου εύχομαι μια απολαυστική και τελειομηνη εγκυμοσύνη από εδώ και στο εξής!!!!

Με το καλό το αγοράκι σου!!τέρμα τα άγχη!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

Το ξεραααααα!!!αχ συγκινηθηκα πάρα πολύ να ξες...!!πάρε μια βαθιά ανάσα κ απόλαυσε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!ετοιμάσου να γνωρίσεις σε λίγο καιρό τον απόλυτο έρωτα!χαχαχααχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

Μπράβοοοοιι να τος κι άλλος παίδαρος στην ομάδα μας!!!!! Ανανεώνω πινακακιιιι :-):-):-)

Ξερετε γτ πάμε όλες καλά ? Γτ όταν πιστεύουμε η μία στην άλλη κ πράγματικα προσευχόμαστε κ στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια δεν υπάρχει περίπτωση να μη πάει κάτι καλά!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Συγχαρητήρια θερμά κορίτσι μου!!!!

Σου εύχομαι μια απολαυστική και τελειομηνη εγκυμοσύνη από εδώ και στο εξής!!!!

Με το καλό το αγοράκι σου!!τέρμα τα άγχη!

Σ ευχαριστώ! Και για εσένα το ίδιο!

Just now, MumMaria είπε:

Το ξεραααααα!!!αχ συγκινηθηκα πάρα πολύ να ξες...!!πάρε μια βαθιά ανάσα κ απόλαυσε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου!ετοιμάσου να γνωρίσεις σε λίγο καιρό τον απόλυτο έρωτα!χαχαχααχαχ

Αχ σ ευχαριστώ! Με πήγε από την κόλαση στο παράδεισο ο γιατρος! Και σ εσένα τα καλυτερα κορίτσι μου! 

Just now, Renez είπε:

Μπράβοοοοιι να τος κι άλλος παίδαρος στην ομάδα μας!!!!! Ανανεώνω πινακακιιιι :-):-):-)

Ξερετε γτ πάμε όλες καλά ? Γτ όταν πιστεύουμε η μία στην άλλη κ πράγματικα προσευχόμαστε κ στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια δεν υπάρχει περίπτωση να μη πάει κάτι καλά!!

Βαλ τον κούκλο στο πινακακι ναι! Αχ πολύ χαιρομαι! Σας ευχαριστώ για όλη την συμπαράσταση κορίτσια! Κι εγώ προσεύχομαι για εσας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

Τέλεια!!!!!! με το καλό και το δικό σου αγοράκι!!!!!!!!!!!!αγόραρος μαλλοννννν!!!!!νιώσαμε όλες μας νομίζω τη χαρά σου σήμερα!!!!!!!μπραβο κορίτσι μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Τέλεια!!!!!! με το καλό και το δικό σου αγοράκι!!!!!!!!!!!!αγόραρος μαλλοννννν!!!!!νιώσαμε όλες μας νομίζω τη χαρά σου σήμερα!!!!!!!μπραβο κορίτσι μου!!!!!!!

Αχ σας ευχαριστώ παρα πολύ!!!! Ρε θα γεμίσουμε αγοραρους καλά να είναι τα παιδάκια μας! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μακάρι όντως να είναι καλά! Η αλήθεια είναι πως αναρωτιέμαι ποτε καταλαβαίνεις ότι ξεφεύγεις τον κίνδυνο μετά τον τροφοβλαστη. Το ότι δεν βλέπω αίμα και υγρά είναι καλό βέβαια αλλά πως ξέρω ότι εκεί μέσα το μωρό είναι καλά; Λέμε με τον άντρα μου να πάμε για έναν υπέρηχο σε ιδιωτικό ιατρείο κάπου την Παρασκευή για να το δούμε το μικρούλι μας. 

Ο ύπνος κορίτσια είναι μεγάλη υπόθεση και για εμενα. Εδώ και καναδυο εβδομαδες ξυπνάω σα να έχω ρολόι στις 4 και με ξαναπαίρνει στις 8. 

Οσο για τα φαγητά και κυριως το νερό.. εκεί είναι η μεγάλη πίκρα. Συνεχίζω να πεινάω και να διψάω πολύ αλλά δεν αντέχει τίποτα το στομαχι μου. Πλέον μου φεύγει η ελπίδα ότι θα σταματήσει στους τρεις μήνες. 

Κορίτσι μου ο γιατρός που έκανε τον τροφοβλάστη δεν σου έκανε υπέρηχο μετά;;ο γυναικολόγος δεν σου είπε να πας να δεις το μωρουλι σου ;;εμείς γι'αυτό πήγαμε χθες στην γιατρο να δούμε το μωρουλι ότι είναι καλά κ ότι δεν έχω μια αποκόλληση

Just now, P.L.L. είπε:

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

Τώρα είδα κ τα ευχάριστα!!μπράβο σου ο μπεμπαρος!! Ίσα ίσα μας βλέπω τα κορίτσια με τα αγόρια! 

Κ εγώ σίγουρη ήμουν ότι έχω αγόρι κ τσουπ να την η Κιούρια μου ήρθε!! Κ μετά σου λέει αλάνθαστο το ένστικτο της μάνας χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσι μου ο γιατρός που έκανε τον τροφοβλάστη δεν σου έκανε υπέρηχο μετά;;ο γυναικολόγος δεν σου είπε να πας να δεις το μωρουλι σου ;;εμείς γι'αυτό πήγαμε χθες στην γιατρο να δούμε το μωρουλι ότι είναι καλά κ ότι δεν έχω μια αποκόλληση

Τώρα είδα κ τα ευχάριστα!!μπράβο σου ο μπεμπαρος!! Ίσα ίσα μας βλέπω τα κορίτσια με τα αγόρια! 

Κ εγώ σίγουρη ήμουν ότι έχω αγόρι κ τσουπ να την η Κιούρια μου ήρθε!! Κ μετά σου λέει αλάνθαστο το ένστικτο της μάνας χαχαχα

Ναι μου έκανε υπέρηχο μετά και ακουσαμε την καρδιά ότι είναι μια χαρά. Αλλά για το ποτε θα το ξαναελέγξω εχει να κανει με τον γυναικολόγο μου που πρέπει να τον πάρω να κλείσω ραντεβου. Διαβασα όμως ότι οι πρώτες 5 μέρες είναι οι πιο επικίνδυνες αρα θα ηρεμήσω μετά το πέρας τους αφού δω ότι και πάλι είναι καλά ο κούκλος μου! 

Εγω να σου πω αυτή τη φορά έλεγα ότι έχω αγόρι αλλά οι υπόλοιποι ορκίζονταν για κορίτσι! Τελικά βγήκα και μια φορά σωστή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ωωωχ έχεις βοήθεια; Κι εγώ έχω τύψεις και νιώθω άχρηστη σα μαμα και αναρωτιέμαι αν θα γίνω ποτε ξανά ενεργητική αλλά πιστεύω πάω θα έρθει σύντομα αυτή τη στιγμή και μετά ούτε θα θυμάμαι πως ήμουν όταν είχα αυτά τα συμπτώματα. 

Εννοειται πως θα ενημερώσω! Κι εσυ να με ενημερώσεις πως τα πάει το φασολάκι!!! Καλή τυχη!! 

Πολύ αισιόδοξο αυτό! Βέβαια εγώ είμαι ήδη στην 14η. Σύμφωνα με τον υπέρηχο σήμερα είμαι 13+4. Όμως σύμφωνα με την τελευταία μέρα περιόδου ούτε 13 εβδομάδων δεν είμαι ακόμα. Γενικά το μωρό δείχνει κάθε φορά και μεγαλύτερο. Πιστεύω ωστόσο πως έκανα ωορρηξία πιο πριν. 

Ο γιατρος τίποτα δεν είπε! Η μαια με ενημέρωσε για τα σχετικά . Μου είπε μόνο αν δω αίμα, υγρά  η έχω πολυυυ πόνο να πάρω τηλ τον γιατρό. Αυτά.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας! 

Στον θηλασμο λένε καποιες ότι αδυνατίζουν αλλά εγώ έτρωγα και γενικά πεινούσα τοοοοοοοοσο πολύ που μου ήταν αδύνατο να χάσω! Μιλάμε για πεινα τρελή! Και φυσικά μεγάλη κατακράτηση. 

ΑΛλα μου άρεσε τόσο πολύ να θηλάζω! 

Πραγματικά Αναρρωτιεμαι κ εγώ πως αδυνατίζουν με τέτοια πείνα!! Αχχχχ .  Κ εμένα μου άρεσε τόσο πολύ να θηλάζω.. κ στους 2 μας Δλδ! Η καλύτερη εμπειρία της ζωής μου!! Μακάρι να αξιωθω να το ζήσω πάλι!!

πρίν από 31 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Έχεις ελπίδα να μην κάνουμε ραγάδες βλέπω!!!!! Χαχαχαχα εγώ τα βλέπω στον ύπνο μου παιδί μου ολοζώντανα, έχω ξεφύγει σου λέω! 
Εσείς που έχετε εμπειρία από προηγούμενη εγκυμοσύνη πείτε μου η όρεξη ανοίγει σε κάποιο μήνα ξαφνικά; Κ δεν ξανά κλείνει ποτέ;

Λες να τη γλιτώσουμε φίλη;; Καλά, εσύ το έχεις τερματίσει!! Χαχαχα.. 

Όσο για την όρεξη, από τη δική μου εμπειρία τουλάχιστον περνάει πολλά σκαμπανεβάσματα! Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη ήδη έχω περάσει φάσεις με τρελή πείνα! Κ στην προηγούμενη, πέρασα πάλι τέτοιες φάσεις αλλά δεν ήταν ότι άνοιξε κ δεν έκλεισε ποτέ ξανά! 

Just now, P.L.L. είπε:

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

Αχχχχ... Τι υπέροχα νέα είναι αυτά;;; Με το καλό ο αγοραρος σου!! Τα ωραία τώρα ξεκινάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι μου έκανε υπέρηχο μετά και ακουσαμε την καρδιά ότι είναι μια χαρά. Αλλά για το ποτε θα το ξαναελέγξω εχει να κανει με τον γυναικολόγο μου που πρέπει να τον πάρω να κλείσω ραντεβου. Διαβασα όμως ότι οι πρώτες 5 μέρες είναι οι πιο επικίνδυνες αρα θα ηρεμήσω μετά το πέρας τους αφού δω ότι και πάλι είναι καλά ο κούκλος μου! 

Εγω να σου πω αυτή τη φορά έλεγα ότι έχω αγόρι αλλά οι υπόλοιποι ορκίζονταν για κορίτσι! Τελικά βγήκα και μια φορά σωστή! 

Όλα καλά πήγαν κοριτσάκι μου! Ηρέμησε κ απόλαυσε το υπολοιπο της εγκυμοσύνης σου... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Πραγματικά Αναρρωτιεμαι κ εγώ πως αδυνατίζουν με τέτοια πείνα!! Αχχχχ .  Κ εμένα μου άρεσε τόσο πολύ να θηλάζω.. κ στους 2 μας Δλδ! Η καλύτερη εμπειρία της ζωής μου!! Μακάρι να αξιωθω να το ζήσω πάλι!!

Λες να τη γλιτώσουμε φίλη;; Καλά, εσύ το έχεις τερματίσει!! Χαχαχα.. 

Όσο για την όρεξη, από τη δική μου εμπειρία τουλάχιστον περνάει πολλά σκαμπανεβάσματα! Εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη ήδη έχω περάσει φάσεις με τρελή πείνα! Κ στην προηγούμενη, πέρασα πάλι τέτοιες φάσεις αλλά δεν ήταν ότι άνοιξε κ δεν έκλεισε ποτέ ξανά! 

Αχχχχ... Τι υπέροχα νέα είναι αυτά;;; Με το καλό ο αγοραρος σου!! Τα ωραία τώρα ξεκινάνε!!!

Θα αξιώσουμε και θα το ξαναζήσουμε ναι! Όλα να μας πάνε καλά! Σε όλες! 

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Όλα καλά πήγαν κοριτσάκι μου! Ηρέμησε κ απόλαυσε το υπολοιπο της εγκυμοσύνης σου... 

Ναι τώρα θα είμαι πιο ήρεμη. Αν περάσουν και οι εμετοί θα το ρίξω στο φαΐ και εκεί να δεις πως θα το ευχαριστηθώ! Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Θα αξιώσουμε και θα το ξαναζήσουμε ναι! Όλα να μας πάνε καλά! Σε όλες! 

 

Ναι τώρα θα είμαι πιο ήρεμη. Αν περάσουν και οι εμετοί θα το ρίξω στο φαΐ και εκεί να δεις πως θα το ευχαριστηθώ! Χαχαχα 

Ας πάρουν φωτιά τα πιρούνια λοιπόν!!!! 
άσχετο την επόμενη εβδομάδα που είναι Μ. Εβδομάδα θα νηστέψετε; 

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...