Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι μου έκανε υπέρηχο μετά και ακουσαμε την καρδιά ότι είναι μια χαρά. Αλλά για το ποτε θα το ξαναελέγξω εχει να κανει με τον γυναικολόγο μου που πρέπει να τον πάρω να κλείσω ραντεβου. Διαβασα όμως ότι οι πρώτες 5 μέρες είναι οι πιο επικίνδυνες αρα θα ηρεμήσω μετά το πέρας τους αφού δω ότι και πάλι είναι καλά ο κούκλος μου! 

Εγω να σου πω αυτή τη φορά έλεγα ότι έχω αγόρι αλλά οι υπόλοιποι ορκίζονταν για κορίτσι! Τελικά βγήκα και μια φορά σωστή! 

Εννοείται να προσέχεις αλλά εμένα ο εμβρυολογος μου είχε πει κάθε μέρα που περνάει κ δεν βλέπεις τίποτα είσαι ένα βήμα πιο μακρυά από το να συμβεί κάτι μέχρι την τρίτη ημέρα.μετα δεν παθαίνεις τίποτα! βέβαια εμένα τώρα είναι η τέταρτη κ ακόμα δουλειές δεν κάνω έχω κάτι απλυτα βουνοοοοο...

Να τον πάρεις τον γιατρό κ να κλείσεις σύντομα, όχι ότι θα έχει κάτι ο μπέμπης αλλά να ηρεμήσει η μανουλα!

Just now, Jasmine@ είπε:

Ας πάρουν φωτιά τα πιρούνια λοιπόν!!!! 
άσχετο την επόμενη εβδομάδα που είναι Μ. Εβδομάδα θα νηστέψετε; 

Εγώ με 4 φαγητά στην επιλογή μου , μακαρόνι πατάτα ρύζι πίτσα λίγο δύσκολο να νηστεψω..αν και φέτος ήθελα κ να νηστεψω κ να κοινωνήσω γιατί είχα καιρό..τίποτα δεν θα κάνω τελικά!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Με πήραν τηλ από το Αλεξάνδρα. Μου είχαν πει ότι θα με έπαιρναν μόνο αν δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα. Και με το που μου λέει είμαι ο κος Τάδε μου κόπηκαν τα πόδια. Λέω ωχ.. και μου λέει «πήρα να σου πω τα ευχάριστα.. έχεις ένα υγιέστατο αγοράκι!» 

Κοριτσια είμαι πολύ χαρούμενη!

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Συγχαρητήρια με το καλό το αγοράκι σας!

Τώρα απλά απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εννοείται να προσέχεις αλλά εμένα ο εμβρυολογος μου είχε πει κάθε μέρα που περνάει κ δεν βλέπεις τίποτα είσαι ένα βήμα πιο μακρυά από το να συμβεί κάτι μέχρι την τρίτη ημέρα.μετα δεν παθαίνεις τίποτα! βέβαια εμένα τώρα είναι η τέταρτη κ ακόμα δουλειές δεν κάνω έχω κάτι απλυτα βουνοοοοο...

Να τον πάρεις τον γιατρό κ να κλείσεις σύντομα, όχι ότι θα έχει κάτι ο μπέμπης αλλά να ηρεμήσει η μανουλα!

Εγώ με 4 φαγητά στην επιλογή μου , μακαρόνι πατάτα ρύζι πίτσα λίγο δύσκολο να νηστεψω..αν και φέτος ήθελα κ να νηστεψω κ να κοινωνήσω γιατί είχα καιρό..τίποτα δεν θα κάνω τελικά!

Έτσι σου είπε; Καλό αυτό. Εγώ φοβάμαι μην γίνει κάτι κακό και δεν το καταλάβω και μου έρθει κανένα εγκεφαλικό στον επόμενο  υπέρηχο. Γιατί αυτόν τον εφιάλτη τον έχω ζήσει δυο φορές ως τώρα. Να μην έχω δείγμα δηλαδή ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά και στον υπέρηχο να βλέπουμε ένα μωρό που δεν χτυπάει πια η καρδιά του. Βλέπεις οποιος καεί  από τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι!  Αν και θέλω να  πιστεύω πραγματικά πως τα πράγματα θα έρθουν καλά και ο Θρος θα μου δώσει τον αγοραρο μου σώο και αβλαβή! 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Γαια-Ιατρικο)

 @P.L.L.  αγορακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Συγχαρητήρια με το καλό το αγοράκι σας!

Τώρα απλά απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου! 

Ναι τώρα είμαι πιο ήρεμη! Σ ευχαριστώ πολυ!!! Σας ευχαριστώ όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

Έτσι σου είπε; Καλό αυτό. Εγώ φοβάμαι μην γίνει κάτι κακό και δεν το καταλάβω και μου έρθει κανένα εγκεφαλικό στον επόμενο  υπέρηχο. Γιατί αυτόν τον εφιάλτη τον έχω ζήσει δυο φορές ως τώρα. Να μην έχω δείγμα δηλαδή ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά και στον υπέρηχο να βλέπουμε ένα μωρό που δεν χτυπάει πια η καρδιά του. Βλέπεις οποιος καεί  από τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι!  Αν και θέλω να  πιστεύω πραγματικά πως τα πράγματα θα έρθουν καλά και ο Θρος θα μου δώσει τον αγοραρο μου σώο και αβλαβή! 

Ααααάαα μη μου βρίσκεις τώρα αλλά να σε αγχωνουν!! Τουλάχιστον όχι σήμερα,από αύριο ξανά!! Σήμερα γιορτάζουμε τον αντράκλα σου,τέλος!!

Λοιπόν τον έβαλα εννοείται στο πινακακι αλλά θύμισε μου Πητ κ νοσοκομείο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ας πάρουν φωτιά τα πιρούνια λοιπόν!!!! 
άσχετο την επόμενη εβδομάδα που είναι Μ. Εβδομάδα θα νηστέψετε; 

Εγώ αν μπορώ να φάω θα τρώω όλη μέρα, ότι προλαβαίνω... Για να νηστεψω θα πρέπει να μου έχουν περάσει όλα τα συμπτώματα γιατί για την ώρα το κρέας με έχει σώσει! 

Just now, Renez είπε:

Ααααάαα μη μου βρίσκεις τώρα αλλά να σε αγχωνουν!! Τουλάχιστον όχι σήμερα,από αύριο ξανά!! Σήμερα γιορτάζουμε τον αντράκλα σου,τέλος!!

Λοιπόν τον έβαλα εννοείται στο πινακακι αλλά θύμισε μου Πητ κ νοσοκομείο...

Ω σ ευχαριστώ που με έβαλες κι εμενα! Πητ δεν ξέρω σίγουρα. Κάπου 10/10. Νοσοκομείο το Αλεξάνδρα! Κι εσυ νομίζω εκεί ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ αν μπορώ να φάω θα τρώω όλη μέρα, ότι προλαβαίνω... Για να νηστεψω θα πρέπει να μου έχουν περάσει όλα τα συμπτώματα γιατί για την ώρα το κρέας με έχει σώσει! 

Ω σ ευχαριστώ που με έβαλες κι εμενα! Πητ δεν ξέρω σίγουρα. Κάπου 10/10. Νοσοκομείο το Αλεξάνδρα! Κι εσυ νομίζω εκεί ε;

Στο Έλενα εγώ.. αλλά τι σημασία έχει? Αφού όλες μαζί το ζούμε :-)

@Jasmine@ μου εγώ θα νηστεψω γτ κανονικά το Πάσχα νηστεύω κ τις 40 ημέρες τα τελευταία χρόνια κ φέτος λόγω εγκυμοσύνης κ του ιού δε το έκανα για να παίρνω όλες τις βιταμίνες..τώρα μια βδομάδα όμως ναι, επιβάλλεται σε εμένα..!!

Ωστόσο να σας πω τα ευχάριστα τα δικά μου, ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ !!!!! 

2.5 ώρες σερί μετα από 31.5 ώρες περίπου ξάγρυπνη κ με ξύπνησε ο σκύλος μου κ λέω άσε να σηκωθω μπας κ τα καταφέρω Μ τκ βράδυ !! :-) αλλα κ οι 2.5 ώρες μετά το σερί αϋπνίας ήταν βάλσαμο!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Στο Έλενα εγώ.. αλλά τι σημασία έχει? Αφού όλες μαζί το ζούμε :-)

@Jasmine@ μου εγώ θα νηστεψω γτ κανονικά το Πάσχα νηστεύω κ τις 40 ημέρες τα τελευταία χρόνια κ φέτος λόγω εγκυμοσύνης κ του ιού δε το έκανα για να παίρνω όλες τις βιταμίνες..τώρα μια βδομάδα όμως ναι, επιβάλλεται σε εμένα..!!

Ωστόσο να σας πω τα ευχάριστα τα δικά μου, ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ !!!!! 

2.5 ώρες σερί μετα από 31.5 ώρες περίπου ξάγρυπνη κ με ξύπνησε ο σκύλος μου κ λέω άσε να σηκωθω μπας κ τα καταφέρω Μ τκ βράδυ !! :-) αλλα κ οι 2.5 ώρες μετά το σερί αϋπνίας ήταν βάλσαμο!!

Μπράβο συγχαρητηρια! Εγώ δεν μπορώ ποτε να κοιμηθώ μεσημέρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό το άγχος αν είναι όλα καλά το έχω και εγω... και φανταζομαι πολλες κοπέλες..Δηλαδή μέχρι να κάνουμε τον υπέρηχο να δω ότι όλα πάνε καλά... Μέχρι τότε θα έχουμε αυτό το άγχος μέχρι να αρχισουμε να νιώθουμε το μωράκι μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ νομίζω πως το αγχος αυτό δεν φεύγει.. Μέχρι να γεννήσω και να πάρω τη μικρή μου στα χέρια μου φοβόμουν μην παθει κάτι μέσα στην κοιλιά. Μετά έσκυβα συνέχεια από πάνω της για να βεβαιωθώ ότι αναπνέει. Έτσι είναι, άπαξ και γίνεις μάνα ζεις με το αγχος της μάνας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ νομίζω πως το αγχος αυτό δεν φεύγει.. Μέχρι να γεννήσω και να πάρω τη μικρή μου στα χέρια μου φοβόμουν μην παθει κάτι μέσα στην κοιλιά. Μετά έσκυβα συνέχεια από πάνω της για να βεβαιωθώ ότι αναπνέει. Έτσι είναι, άπαξ και γίνεις μάνα ζεις με το αγχος της μάνας! 

 

Just now, Mariamaraki είπε:

Αχ αυτό το άγχος αν είναι όλα καλά το έχω και εγω... και φανταζομαι πολλες κοπέλες..Δηλαδή μέχρι να κάνουμε τον υπέρηχο να δω ότι όλα πάνε καλά... Μέχρι τότε θα έχουμε αυτό το άγχος μέχρι να αρχισουμε να νιώθουμε το μωράκι μας?

.Εγώ τσακώνομαι με τον άντρα μου γιατί αγχώνομαι λέει πολύ, ξέρεις μέχρι να τα δω στον υπέρηχο όλη την ώρα αναστενάζω.. μα δε γίνεται θέλω να είναι όλα καλά! 

Just now, Renez είπε:

Στο Έλενα εγώ.. αλλά τι σημασία έχει? Αφού όλες μαζί το ζούμε :-)

@Jasmine@ μου εγώ θα νηστεψω γτ κανονικά το Πάσχα νηστεύω κ τις 40 ημέρες τα τελευταία χρόνια κ φέτος λόγω εγκυμοσύνης κ του ιού δε το έκανα για να παίρνω όλες τις βιταμίνες..τώρα μια βδομάδα όμως ναι, επιβάλλεται σε εμένα..!!

Ωστόσο να σας πω τα ευχάριστα τα δικά μου, ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ !!!!! 

2.5 ώρες σερί μετα από 31.5 ώρες περίπου ξάγρυπνη κ με ξύπνησε ο σκύλος μου κ λέω άσε να σηκωθω μπας κ τα καταφέρω Μ τκ βράδυ !! :-) αλλα κ οι 2.5 ώρες μετά το σερί αϋπνίας ήταν βάλσαμο!!

Στο είπα ότι θα σκουντουφλάς το μεσημέρι! Επιτέλους λιγη μεσημεριανή σιέστα... κ εγώ νήστευα 40 μερες, φέτος λέω να νηστέψω τουλάχιστον το κρέας. Θα δω κ πως θα είμαι!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

.Εγώ τσακώνομαι με τον άντρα μου γιατί αγχώνομαι λέει πολύ, ξέρεις μέχρι να τα δω στον υπέρηχο όλη την ώρα αναστενάζω.. μα δε γίνεται θέλω να είναι όλα καλά! 

Στο είπα ότι θα σκουντουφλάς το μεσημέρι! Επιτέλους λιγη μεσημεριανή σιέστα... κ εγώ νήστευα 40 μερες, φέτος λέω να νηστέψω τουλάχιστον το κρέας. Θα δω κ πως θα είμαι!

Μα γίνεται να μην αγχώνεσαι; Ειδικά αν έχεις προσπαθήσει πολύ για ένα παιδί ή θεωρείσαι εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου; Οι άντρες τα βλέπουν διαφορετικά. Αν και εμενα πλέον αγχώνεται κι αυτος λόγω του παρελθόντος μας. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ακούσατε που μετέφεραν την Ανάσταση για 21 Μαϊου? Ναι μεν να τη χαρούμε κ εμείς οι πιστοί που δε θα πάμε τώρα εκκλησία αλλά λίγο κουλο δεν είναι? Σαν να κάναμε Χριστούγεννα 25 Ιανουαρίου..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια ακούσατε που μετέφεραν την Ανάσταση για 21 Μαϊου? Ναι μεν να τη χαρούμε κ εμείς οι πιστοί που δε θα πάμε τώρα εκκλησία αλλά λίγο κουλο δεν είναι? Σαν να κάναμε Χριστούγεννα 25 Ιανουαρίου..

Όντως ισχύει αυτό;;εγώ νόμιζα ότι ήταν πλάκα !

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι κ μην με κοροϊδέψετε ότι είναι νωρίς ακόμα!!

Για παιδίατρο όσες είστε πρωτομανουλες τι έχετε υπόψη;;θα βρείτε κάποιον που έχουν γνωστοί σας;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...