Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@EugenJen καλημέρα κορίτσια! Κι εδώ άυπνη όλη τη νύχτα περιφερομουν. Το πρωί έριξα μια ώρα ύπνο κι άλλες τρεις το βράδυ νωρίς. Εμενα στην κόρη μου μου είχε δώσει το ροζ χάπι για σίδηρο και ασβέστιο. Δεν κατάφερα να πάρω τίποτα από τα δυο. Με έκαναν να υποφέρω και να βγάζω και το φαγητό. Σε αυτή την εγκυμοσύνη είμαι αποφασισμένη εξ αρχής να μην τα ξεκινήσω καν. Έτρωγα συνέχεια κόκκινο κρέας και πολλη παρμεζάνα και γιαούρτι. Και πάλι έκανα εμετούς ως τον 6ο. Φαντάσου να έπαιρνα και σίδηρο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

1 hour ago, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα κ εγώ στο club των αϋπνίων, ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες συνολικά..

Το πρωί ξεκίνησα πρώτη φορά σίδηρο κ μέσα σε μισή ώρα τον έβγαλα, μετράω ήδη δύο εμετούς, το στομάχι μου νιώθω λες κ μου ρίχνουν γροθιές κ γενικά μια πολύ όμορφη μέρα!!

Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σίδηρο να μου πει πως το παίρνει;;;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σας παρακολουθώ τις μανουλες Μαϊου, να σου ζήσει η κορούλα σου , υγεία πάνω απ'όλα!!!

Καλημερα!!! :) εγώ επειδή είχα μέχρι τον 5ομηνα πολλούς εμετούς και το στομάχι μου ήταν ήδη διαλυμένο... Πήρα προς το τέλος του 5ου τον σδηρο για να μην επιβαρύνω το στομάχι μου. 

Just now, EugenJen είπε:

Ναι μου είπε να το λιώνω σε πορτοκαλάδα...αύριο θα δοκιμασω σε νερο.

εν τω μεταξύ ξύπνησα ήδη με χαλασμένο στομάχι από το ασβέστιο που πήρα το βράδυ...τι να πω όλα με ενοχλούν θα μείνω χωρίς στομάχι στο τέλος!θα δω πως θα πάει κ αύριο κ θα της πω μήπως το παίρνω μεσημέρι ...

Επίσης το ασβέστιο το έκανα συνέχεια εμετό και ρωτοντας κατέληξα στα osteocare vitabiotics... Τα οποία είναι χάπια καταπίνομενα και τα παίρνουν αρκετές κοπέλες οι οποίες δεν μπορούσαν να πάρουν αναβραζον η μασωμενα. Ρώτα και τον γιατρό σου φυσικά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Καλημερα!!! :) εγώ επειδή είχα μέχρι τον 5ομηνα πολλούς εμετούς και το στομάχι μου ήταν ήδη διαλυμένο... Πήρα προς το τέλος του 5ου τον σδηρο για να μην επιβαρύνω το στομάχι μου. 

Επίσης το ασβέστιο το έκανα συνέχεια εμετό και ρωτοντας κατέληξα στα osteocare vitabiotics... Τα οποία είναι χάπια καταπίνομενα και τα παίρνουν αρκετές κοπέλες οι οποίες δεν μπορούσαν να πάρουν αναβραζον η μασωμενα. Ρώτα και τον γιατρό σου φυσικά. 

Το ασβέστιο δεν το έβγαλα αλλά η αλήθεια είναι ότι με ενόχλησε στο στομάχι...δλδ ξύπνησα κ ένιωθα χαλασμένο στομάχι , έκανα πρώτο εμετό , πίνω σίδηρο κ καπάκι άλλους δύο..

@P.L.L. ,γίνεται να μην το παίρνω;δεν ξέρω κ η αδερφή μου τα ίδια μου λέει ότι κ εκείνη το έβγαζε κατευθείαν κ κατέληξε να πήγαινε στο νοσοκομείο για όρους

 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Το ασβέστιο δεν το έβγαλα αλλά η αλήθεια είναι ότι με ενόχλησε στο στομάχι...δλδ ξύπνησα κ ένιωθα χαλασμένο στομάχι , έκανα πρώτο εμετό , πίνω σίδηρο κ καπάκι άλλους δύο..

@P.L.L. ,γίνεται να μην το παίρνω;δεν ξέρω κ η αδερφή μου τα ίδια μου λέει ότι κ εκείνη το έβγαζε κατευθείαν κ κατέληξε να πήγαινε στο νοσοκομείο για όρους

 

Να ξέρεις ότι αυτά τα συμπληρώματα δεν είναι για το παιδί αλλά για εσένα. Δηλαδή το παιδί θα πάρει έτσι κι αλλιώς ότι χρειάζεται αλλά για να μην επιβαρυνθεί ο δικός σου οργανισμός καλό είναι να τον βοηθάς. Εγώ παντως δεν τα πήρα και δεν είχα κανένα πρόβλημα και φαντάσου ότι είχαν αιματοκρίτη 28 από την 14η εβδομάδα και μου είχε πει ο γιατρος ότι αν πέσει αλλο λίγο ακόμα η αιμοσφαιρίνη μου θα μου κάνουν μετάγγιση. Αλλά με το κόκκινο κρέας σχεδόν κάθε μέρα μετά από λίγο καιρό ανέβηκε και δεν είδα πρόβλημα. Ούτε στο ασβέστιο. Με τόσο γιαούρτι και τόση παρμεζάνα έπαιρνα και με το παραπάνω. Και μετά τον 6ο έπαιρνα σιγά σιγά ότι μπορούσα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , EugenJen είπε:

Ναι μου είπε να το λιώνω σε πορτοκαλάδα...αύριο θα δοκιμασω σε νερο.

εν τω μεταξύ ξύπνησα ήδη με χαλασμένο στομάχι από το ασβέστιο που πήρα το βράδυ...τι να πω όλα με ενοχλούν θα μείνω χωρίς στομάχι στο τέλος!θα δω πως θα πάει κ αύριο κ θα της πω μήπως το παίρνω μεσημέρι ...

Αν γράφει ότι μπορείς να το διαλύσεις σε νερό να το δοκιμάσεις αύριο.. εμένα το γράφει και στο χαρτάκι  και μολις το λιωνει γίνεται σαν πορτοκαλάδα... 

Μην μου ανησυχείς θα βρεθεί μια λύση θα τα δούμε ολα αύριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Είναι το πρώτο σου μωράκι? Πως είναι γενικά η εγκυμοσύνη σου?

Ναι αγάπη μου το πρώτο μου είναι..

Δόξα το Θεό όλα καλά.. τις πρώτες 2 εβδομαδες είχα πολύ φούσκωμα,έπειτα υποχώρησε έχω που κ που κάποιες αναγουλες (μόνο 3 φορές με εμετό όμως..)και κάποιους πονοκεφάλους..κ τώρα τη τελευταία εβδομάδα όπως διάβασες αϋπνίες..

Κατά τ αλλά καλά :P εσένα το 2ο νομίζω είδα ε? Έχουν διαφορά σαν εγκυμοσύνες?

2 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα κ εγώ στο club των αϋπνίων, ζήτημα αν κοιμήθηκα 3 ώρες συνολικά..

Το πρωί ξεκίνησα πρώτη φορά σίδηρο κ μέσα σε μισή ώρα τον έβγαλα, μετράω ήδη δύο εμετούς, το στομάχι μου νιώθω λες κ μου ρίχνουν γροθιές κ γενικά μια πολύ όμορφη μέρα!!

Παίρνει κάποια άλλη κοπέλα σίδηρο να μου πει πως το παίρνει;;;

Σε ευχαριστώ πολύ!! Σας παρακολουθώ τις μανουλες Μαϊου, να σου ζήσει η κορούλα σου , υγεία πάνω απ'όλα!!!

Ιουυυυ μη μου τον θυμίζεις!! Εμένα είναι σε αμπουλιτσα το πατάς να ανακατευτεί ο σίδηρος με ένα σιροπακι που έχει κ καλά ωραία γεύση κ το πίνεις..το επινα μέχρι 3 εβδομάδες πριν κ το έκοψα μόνη μου γτ μου έκανε το στομάχι κ το στόμα χάλια!! Δοκίμασα να το πίνω κ με πορτοκαλάδα ανακατεμένο κατέβαινε λίγο καλύτερα αλλά τα ίδια ένιωθα μετά..είπα στον γιατρό ότι τον έκοψα μου μουρμούρισε αλλά δε με νοιάζει,έτσι κ αλλιώς δεν είχα πολύ χαμηλότερο από το ιδανικό κ προσπαθώ με τη διατροφή να το ισορροπισω..τώρα που θα πάω μου είπε ότι θα μου γράψει σίδηρο σε χαπι μπας και....

1 ώρα πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλημερούδιααααα!! Σε βλέπω για το μεσημέρι πάλι λίγο ακόμα.. 

Ναι κοιμήθηκα κανένα 2ωρο τις άλλες ώρες πήγαινα τουαλέτα και γυρνουσα να δω που θα βολευτω επειδή με πονάγε η μέση μου! Χαχα

Δόλιες μάνες και που είμαστε ακόμα!!!!

Καλημέρα κορίτσια μουυυ! Εγω παίρνω σίδηρο..  τι σου έχει δώσει? Το βάζω σε νεράκι σε μισό ποτήρι σκέψου το ανακατεύω και το πίνω με μισή καρδιά... μεσημέρι και βράδυ μου έχει βάλει 

Οπως προέβλεψες,κοιμήθηκα άλλο ένα 3ωρο 10-1 παρακαλώ :-) πήρα μπρος έστω κ σπαστό δόξα σοι!!!!!!

Just now, P.L.L. είπε:

@EugenJen καλημέρα κορίτσια! Κι εδώ άυπνη όλη τη νύχτα περιφερομουν. Το πρωί έριξα μια ώρα ύπνο κι άλλες τρεις το βράδυ νωρίς. Εμενα στην κόρη μου μου είχε δώσει το ροζ χάπι για σίδηρο και ασβέστιο. Δεν κατάφερα να πάρω τίποτα από τα δυο. Με έκαναν να υποφέρω και να βγάζω και το φαγητό. Σε αυτή την εγκυμοσύνη είμαι αποφασισμένη εξ αρχής να μην τα ξεκινήσω καν. Έτρωγα συνέχεια κόκκινο κρέας και πολλη παρμεζάνα και γιαούρτι. Και πάλι έκανα εμετούς ως τον 6ο. Φαντάσου να έπαιρνα και σίδηρο. 

ΧΑ!! Να την η επαναστάτρια μου!! Κ εγώ όμως επαναστάτησα μαζί σου ενάντια στο σίδηρο αυτή τη φορά!!:D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι αγάπη μου το πρώτο μου είναι..

Δόξα το Θεό όλα καλά.. τις πρώτες 2 εβδομαδες είχα πολύ φούσκωμα,έπειτα υποχώρησε έχω που κ που κάποιες αναγουλες (μόνο 3 φορές με εμετό όμως..)και κάποιους πονοκεφάλους..κ τώρα τη τελευταία εβδομάδα όπως διάβασες αϋπνίες..

Κατά τ αλλά καλά :P εσένα το 2ο νομίζω είδα ε? Έχουν διαφορά σαν εγκυμοσύνες?

Ιουυυυ μη μου τον θυμίζεις!! Εμένα είναι σε αμπουλιτσα το πατάς να ανακατευτεί ο σίδηρος με ένα σιροπακι που έχει κ καλά ωραία γεύση κ το πίνεις..το επινα μέχρι 3 εβδομάδες πριν κ το έκοψα μόνη μου γτ μου έκανε το στομάχι κ το στόμα χάλια!! Δοκίμασα να το πίνω κ με πορτοκαλάδα ανακατεμένο κατέβαινε λίγο καλύτερα αλλά τα ίδια ένιωθα μετά..είπα στον γιατρό ότι τον έκοψα μου μουρμούρισε αλλά δε με νοιάζει,έτσι κ αλλιώς δεν είχα πολύ χαμηλότερο από το ιδανικό κ προσπαθώ με τη διατροφή να το ισορροπισω..τώρα που θα πάω μου είπε ότι θα μου γράψει σίδηρο σε χαπι μπας και....

Οπως προέβλεψες,κοιμήθηκα άλλο ένα 3ωρο 10-1 παρακαλώ :-) πήρα μπρος έστω κ σπαστό δόξα σοι!!!!!!

ΧΑ!! Να την η επαναστάτρια μου!! Κ εγώ όμως επαναστάτησα μαζί σου ενάντια στο σίδηρο αυτή τη φορά!!:D

Ναι είναι το δεύτερο!! Οπότε δεν καταλαβαίνω πως περνάνε οι εβδομάδες!! Ήμουν έγκυος ακριβώς πριν δύο χρόνια,οπότε θα γεννήσω κ ίδιο μήνα. Τώρα στη δεύτερη ζοριζομαι λίγο παραπάνω και επειδή δεν ξεκουράζομαι αρκετά και επειδή έχω συχνά καούρες κ ανακατωσουρα!!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη κοιμόμουν όσο ήθελα,δούλευα,έκανα και τις βόλτες μου!καμία σχέση!

Συμπληρώματα παίρνω μόνο φυλλικό και σίδηρο. Στη πορεία θα δούμε αν χρειαστεί κάτι ακόμη. Ίσως ασβέστιο λίγο πιο μετά.

Να προτείνω σε όσες τις πειράζει ο σίδηρος να ζητήσουν από τον γιατρό αλλαγή. Εμένα μου προκαλούσε δυσκοιλιότητα αυτό που έπαιρνα αρχικά και το αλλάξαμε.

Γιατί αϋπνίες?? Εγώ άμα κοιμηθώ κ με αφήσει ο μικρός δε σηκώνομαι για κανέναν λόγο!! :-P

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Γύρισα από αυχενική, πήγαν όλα τελεια είναι κ τα 2 μωράκια πολύ καλά! Τώρα να πέσουν τα στοιχήματα για το φύλο... περιμένω 

Τέλεια!!!! Προχωράμε λοιπόν δυνατά!!!! 

Εγώ λέω αγοράκια! Για να δουμεεεεε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Γύρισα από αυχενική, πήγαν όλα τελεια είναι κ τα 2 μωράκια πολύ καλά! Τώρα να πέσουν τα στοιχήματα για το φύλο... περιμένω 

Άντε κ περίμενα νέα σας!!! Τέλεια!! Περιμένουμε λεπτομέρειες για τη διαδικασια κ πως ήταν τα μωράκια! Εγώ λέω αγόρι κορίτσι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι είναι το δεύτερο!! Οπότε δεν καταλαβαίνω πως περνάνε οι εβδομάδες!! Ήμουν έγκυος ακριβώς πριν δύο χρόνια,οπότε θα γεννήσω κ ίδιο μήνα. Τώρα στη δεύτερη ζοριζομαι λίγο παραπάνω και επειδή δεν ξεκουράζομαι αρκετά και επειδή έχω συχνά καούρες κ ανακατωσουρα!!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη κοιμόμουν όσο ήθελα,δούλευα,έκανα και τις βόλτες μου!καμία σχέση!

Συμπληρώματα παίρνω μόνο φυλλικό και σίδηρο. Στη πορεία θα δούμε αν χρειαστεί κάτι ακόμη. Ίσως ασβέστιο λίγο πιο μετά.

Να προτείνω σε όσες τις πειράζει ο σίδηρος να ζητήσουν από τον γιατρό αλλαγή. Εμένα μου προκαλούσε δυσκοιλιότητα αυτό που έπαιρνα αρχικά και το αλλάξαμε.

Γιατί αϋπνίες?? Εγώ άμα κοιμηθώ κ με αφήσει ο μικρός δε σηκώνομαι για κανέναν λόγο!! :-P

Ορίστε,εσύ έχεις τον παίδαρο σου να σε κουράζει εγώ εδώ σπίτι όλη μέρα ξάπλα ,ούτε δουλειά ούτε τπτ μετά από 3 εβδομάδες πως να μη τα παίξουν οι ορμόνες μου??? Ααααα αιτουμαι να κρατήσω δύο μέρες τον γιο σου :P

Just now, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Γύρισα από αυχενική, πήγαν όλα τελεια είναι κ τα 2 μωράκια πολύ καλά! Τώρα να πέσουν τα στοιχήματα για το φύλο... περιμένω 

Ένα κ ενααααα !!!!!! 10€ στο καθένα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Γύρισα από αυχενική, πήγαν όλα τελεια είναι κ τα 2 μωράκια πολύ καλά! Τώρα να πέσουν τα στοιχήματα για το φύλο... περιμένω 

Κι εγώ ενα κι ένα λέω πως έχεις! Αλλά ότι και να είναι να είναι καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Γύρισα από αυχενική, πήγαν όλα τελεια είναι κ τα 2 μωράκια πολύ καλά! Τώρα να πέσουν τα στοιχήματα για το φύλο... περιμένω 

Καλέ σε αγωνια θα μας έχεις?? 3 στις 4 λέμε ένα κ ένα λοιποοοον??

Άντε @EugenJen @Lalom @Anastasia05 και οι λοιπές πείτε τα στοιχήματα σας γτ δε θα μας το αποκαλύψει :P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ στο ένα κ ένα είμαι κορίτσια !είναι πολύ τέλειο για να είναι αληθινό;;;;

πρίν από 7 λεπτά , Mariamaraki είπε:

Αν γράφει ότι μπορείς να το διαλύσεις σε νερό να το δοκιμάσεις αύριο.. εμένα το γράφει και στο χαρτάκι  και μολις το λιωνει γίνεται σαν πορτοκαλάδα... 

Μην μου ανησυχείς θα βρεθεί μια λύση θα τα δούμε ολα αύριο!

Ναι στις οδηγίες λέει για νερό...τι να πω μακάρι να ήταν η πορτοκαλάδα που με χάλασε τόσο αλλά δεν το νομίζω !

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ jasmine ποντάρω στο 1+1 αλλιώς 2 κορίτσια! Η νύφη μου είχε 1+1 κ είναι κ το πιο συχνό στα δίδυμα που δεν είναι στον ίδιο σάκο. Επίσης κ στα σχολεία που δουλεύω συνήθως είναι 1+1 αλλιώς 2 κορίτσια.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...