Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Χάσατε δυστυχώς όλες!!! 2 κορίτσια κατά 90% 

το ποσοστό το είπε γιατί είδε τα μούτρα του άντρα μου! Χαχαχχαχα 

βγηκε πολύ καλή αυχενική όλες οι μετρήσεις κ pappa κ μου είπε ότι δε χρειάζεται άλλη εξέταση! Δόξα το Θεο Κορίτσια πήγαν όλα καλά!!! 
Αυτα κάνουν κατακόρυφα στην κοιλιά μου @Renez παρακαλώ να ενημερωθεί το πινακακι. Θα κερδίσουν τα κορίτσια, αυξάνω το προβάδισμα...

  • Μου αρέσει 5

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Μπράβο Jasmine!!! Τι ειχαν τα μουτρα του άντρα σου; Πικραθηκαν; Καλά σχεδόν όλοι έτσι κάνουν στο πρώτο όταν βγαίνει κορίτσι. Μόλις γεννηθούν κ ξεπεταχτουν θα αλλάξει γνώμη!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Μπράβο Jasmine!!! Τι ειχαν τα μουτρα του άντρα σου; Πικραθηκαν; Καλά σχεδόν όλοι έτσι κάνουν στο πρώτο όταν βγαίνει κορίτσι. Μόλις γεννηθούν κ ξεπεταχτουν θα αλλάξει γνώμη!

Θέλαμε κ οι 2  ένα κ ένα! Μόλις είπε το πρώτο κορίτσι  χαμογέλασε, μόλις είπε κ το δεύτερο σοκαρίστηκε! Εγώ ήθελα κορίτσια όπως κταλαβαινετε όποτε από μέσα μου κάνω πάρτυ!!! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Το μεγαλύτερο σοκ θα το πάθει ο πεθερός σου!

Χαχαχχαχα γελάω μόνη μου! Ευτυχώς είναι πολύ καλός κ δεν έχει τέτοια κολλήματα... οι μανάδες μας βγήκαν κερδισμένες κ οι 2! 
μ μόλις ξεπεταχτούν κ του κάνουν γλυκές του άντρα μου θα ξεχάσει κ τις μπάλες κ όλα! Απλά είναι χαζοί κ δεν καταλαβαίνουν 

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Θέλαμε κ οι 2  ένα κ ένα! Μόλις είπε το πρώτο κορίτσι  χαμογέλασε, μόλις είπε κ το δεύτερο σοκαρίστηκε! Εγώ ήθελα κορίτσια όπως κταλαβαινετε όποτε από μέσα μου κάνω πάρτυ!!! Χαχαχαχα

Χαχαχα... καλά, ας γεννηθούν πρώτα κ θα δεις μετά... Θα λιώνει για τις κορούλες του, θα του πάρουν τα μυαλά!! 2 κοριτσάκια, πόσο τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ώρα δίδυμη με κορίτσι έχω να σου πω ότι δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα! Συγχαρητηρια! Πάντα να είναι καλά!!

 

Just now, Mariamaraki είπε:

Τι ωραία 2 κοριτσαρες!!!!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!! 
κ να φανταστείτε εκείνο το κινεζικό με έδειχνε αγορι!!! Μεγάλη επιτυχία χαχαχαχα

  • Χαχα 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χάσατε δυστυχώς όλες!!! 2 κορίτσια κατά 90% 

το ποσοστό το είπε γιατί είδε τα μούτρα του άντρα μου! Χαχαχχαχα 

βγηκε πολύ καλή αυχενική όλες οι μετρήσεις κ pappa κ μου είπε ότι δε χρειάζεται άλλη εξέταση! Δόξα το Θεο Κορίτσια πήγαν όλα καλά!!! 
Αυτα κάνουν κατακόρυφα στην κοιλιά μου @Renez παρακαλώ να ενημερωθεί το πινακακι. Θα κερδίσουν τα κορίτσια, αυξάνω το προβάδισμα...

Κι εγώ ένα κι ένα θα έλεγα!!! Έχουμε γειτονισσες διδυμουλες και είναι αξιαγάπητες!!! :) 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ ένα κι ένα θα έλεγα!!! Έχουμε γειτονισσες διδυμουλες και είναι αξιαγάπητες!!! :) 

Γεια σου καινούριο κορίτσι και σε ευχαριστώ πολύ! Καλώς ήρθες στη γουρλίδικη παρέα μας! Δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα, σε ποια εβδομάδα είσαι;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Ορίστε,εσύ έχεις τον παίδαρο σου να σε κουράζει εγώ εδώ σπίτι όλη μέρα ξάπλα ,ούτε δουλειά ούτε τπτ μετά από 3 εβδομάδες πως να μη τα παίξουν οι ορμόνες μου??? Ααααα αιτουμαι να κρατήσω δύο μέρες τον γιο σου :P

Ένα κ ενααααα !!!!!! 10€ στο καθένα χαχαχα

Ευχαρίστως!!!!! Βέβαια ξέχασα να πω ότι όλη μέρα θέλει να θηλάζει κ εγώ είμαι σε φάση να το μειώσουμε!!! Ειμασταν στους τρεις με τέσσερις θηλασμους, μετά αυξήσαμε πολυυυυ και τώρα το έχω μειώσει πάλι στους τέσσερις.. ελπίζω να καταφέρω να το κρατήσω!!

Οι ορμόνες τρέλα μόνο!

Στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα ευχαριστηθεί σειρές και βιβλία!!!! 

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σου καινούριο κορίτσι και σε ευχαριστώ πολύ! Καλώς ήρθες στη γουρλίδικη παρέα μας! Δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα, σε ποια εβδομάδα είσαι;

Είμαι στην 13! Καλώς σας βρήκα!!! Ούτε εγώ τα προλαβαίνω όλα!!! ;-)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Κορίτσια τα ιδιωτικά μαιευτήρια της Αθήνας προσφέρουν ιδιωτική ασφάλιση για τα παιδιά τον πρώτο χρόνο. Τουλάχιστον το Ρέα κ το Ιασώ που ξέρω σίγουρα κάνουν.

Και το μητέρα το κανει! Μολις ενημερωθηκα! Ευχαριστω!!!! 

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!! 
κ να φανταστείτε εκείνο το κινεζικό με έδειχνε αγορι!!! Μεγάλη επιτυχία χαχαχαχα

Τελειοοοοο...... 2 κορίτσια???? Τωρα εχουν το προβαδισμα οι τσουπρες....... Παει τα εφαγαν.... Τα αγορακιαααα!!!!!! Τελειαααααα!!!!! Με το καλοοο κοριτσι μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Και το μητέρα το κανει! Μολις ενημερωθηκα! Ευχαριστω!!!! 

Τελειοοοοο...... 2 κορίτσια???? Τωρα εχουν το προβαδισμα οι τσουπρες....... Παει τα εφαγαν.... Τα αγορακιαααα!!!!!! Τελειαααααα!!!!! Με το καλοοο κοριτσι μου!!!! 

Ναι 2! Δε ξέρω αλλάζουν αυτά; Εγώ το έδεσα τώρα ότι έχω κορίτσια.!! Φαντάσου να μου πουν μετά τελικά είναι αγόρια χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι 2! Δε ξέρω αλλάζουν αυτά; Εγώ το έδεσα τώρα ότι έχω κορίτσια.!! Φαντάσου να μου πουν μετά τελικά είναι αγόρια χαχαχχα

Υπάρχει περίπτωση και να αλλάξει! Ανάλογα τι σου είπε και ο γιατρός και πόσο καθαρά τα είδε!! Στους επόμενους υπερήχους θα το βλέπετε κάθε φορά ,οπότε λογικά δε θα έχεις έκπληξη!!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...