Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!! Πολύ τρέξιμο σήμερα με αυτή την ζέστη!!!

Λοιπόν Όλα πήγαν καλά στο doppler .. το κοριτσάκι μας έχει πάει 1750 ..Γενικά όμως είπε δεν έχω ούτε εγώ ούτε εκείνο μεγάλη κοιλίτσα οπότε δεν θα βγει μεγάλο μωράκι !!! 

Η εξέταση τίποτα κρατάει μισή ωρίτσα κοιτάει αν τρέφεται σωστά, τον εγκέφαλο,  ομφάλιο λώρο,  πλακούντα, και αμνιακό υγρό! 

Γύρισε με το κεφαλάκι κάτω..!! Αλλά απο φωτογραφίες τίποτα...δεν ήθελε ήταν γυρισμένη από την άλλη μεριά... :-P 

Με μπόλικο μαλλί μας είπε είναι!!! 

Αυταααααα γενικά πολύ χαρά σήμερα! 

Άντε και στα επόμενα κορίτσια τώρα :x

Καλέ κοπελάρα η ραπουνζελ!!! Μπράβο κορίτσι μου,έτσι να έχουμε όλες τέλεια νέα πάντα!!!

Just now, Athina_ είπε:

Για Doppler είμαι και εγώ για 10-8 την επόμενη Δευτέρα! Άρα θα σας πω και εγώ νέα. Ανυπομονώ να περάσει και αυτή η βδομάδα για να πάω. 

Κι εγω 10/08 γιατρουλη!!!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Athina_ είπε:

@Renez αν ρωτήσω τον γιατρό μου αν μπορώ να παω κάπου νομίζω ότι απλά θα γελάσει! Βέβαια θα τον ρωτήσω μπας και παμε λίγες μέρες καπου κοντα αλλά δεν νομίζω. Εδώ για βόλτες μου λέει όχι πολλες και προσεκτικά. Με έχει παρει απο φόβο λέει κάτσε καλύτερα σπίτι να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο! Αλλά και παλι δεν πειραζει θα πάμε με τον καλό μαζί με την μπεμπα! 

 

Αχχχ εμένα δε μου είπε όχι καθόλου αλλά μου είπε μέχρι 1.5-2 ώρες από Αθήνα το πολύ!! Αλλά να σου πω νιώθω ήδη τόσο βαριά που ενώ έχω ανάγκη αλλαγή παραστάσεων δεν έχω κανένα κουράγιο..άσε που να πάμε κ εγώ τι?! Ούτε μπάνιο,ούτε τον ήλιο μπορώ,ούτε το βράδυ να περπατήσουμε λίγο οπότε πιο το νόημα..?!

Πρώτα ο Θεός στις γιορτές κ εμείς οικογενειακώς λέμε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Μια χαρά σας βλέπω όλες, ορεξάτες και σήμερα, αν εξαιρέσουμε τη ζέστη βέβαια... κι εμείς να δείτε ζέστη εδώ, να ναι καλά το αιρκοντισιον! Και μια και μιλάμε συχνά για συμπτώματα, με έπιασε και μένα ένα καινούργιο χθες: πονοκέφαλος. Ενώ δεν είχα καθόλου μέχρι τώρα, χθες βράδυ με έπιασε, πήγα για ύπνο (είπα θα μου περάσει) και μετά ξύπνησα κλασικά στις 5 που ξυπνάω έτσι κι αλλιώς για τουαλέτα και με χτυπούσε ένας δυνατός πόνος μέσα από τα μάτια σε όλο το κεφάλι μέχρι τον αυχένα. Τελικά πήρα ένα παυσίπονο κ ευτυχώς μετά από λίγο κατάφερα κ ξανακοιμήθηκα. Σήμερα περπατήσαμε λίγο στο πανεπιστήμιο που πήγαμε για κάτι δουλίτσες και πρήστηκαν και τα πόδια και τα χέρια μου... λουκάνικα!:wacko:

 

Μπράβο, όλα τέλεια λοιπόν!!! Κορίτσαρος από τώρα!:wink:

Εγώ κορίτσια για ντόπλερ και τέτοιες πολυτέλειες δεν έχω καμιά ελπίδα, αλλά έκλεισα να πάω σε ένα κέντρο την Πέμπτη να κάνω αυτόν τον 3D/4D υπέρηχο επιτέλους! Δε θα μου δώσουν και πολλές πληροφορίες, αλλά αν είμαστε τυχεροί ίσως καταφέρουμε επιτέλους να δούμε το προσωπάκι του λίγο. Κατά τα άλλα έχω ραντεβού στον γιατρό την Τρίτη, αλλά ξέρω ήδη τί θα μου πει... θα μου μετρήσει την πίεση (που ευτυχώς είναι πάντα χαμηλή), θα με ζυγίσει, θα μετρήσει την κοιλιά μου με τη μεζούρα (λογικά θα μου πει να προσέχω να μη πάρω πολύ βάρος), και θα ακούσουμε τους χτύπους καρδιάς του μωρού. Αυτά, ούτε εξετάσεις ούρων, ούτε αίματος, ούτε υπέρηχο ούτε τίποτα άλλο. 

Αχ βρε Εύα μου εμείς όλο λεμε για φωτο κ εξετάσεις να μας περνάει ο καημος κ εσύ κάνεις υπομονή! Να πας να το δεις ,να κάθεται κ καλά να δεις φατσακι γλυκό!!!! Λίγο έμεινε θα το έχεις αγκαλίτσα να το ευχαριστιεσαι!!!

Όταν πρώτο είδα τον γιο μου του είπα :εσυ είσαι???Αχαχαχα...αυτό μου ήρθε εκείνη τη  ώρα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Μια χαρά σας βλέπω όλες, ορεξάτες και σήμερα, αν εξαιρέσουμε τη ζέστη βέβαια... κι εμείς να δείτε ζέστη εδώ, να ναι καλά το αιρκοντισιον! Και μια και μιλάμε συχνά για συμπτώματα, με έπιασε και μένα ένα καινούργιο χθες: πονοκέφαλος. Ενώ δεν είχα καθόλου μέχρι τώρα, χθες βράδυ με έπιασε, πήγα για ύπνο (είπα θα μου περάσει) και μετά ξύπνησα κλασικά στις 5 που ξυπνάω έτσι κι αλλιώς για τουαλέτα και με χτυπούσε ένας δυνατός πόνος μέσα από τα μάτια σε όλο το κεφάλι μέχρι τον αυχένα. Τελικά πήρα ένα παυσίπονο κ ευτυχώς μετά από λίγο κατάφερα κ ξανακοιμήθηκα. Σήμερα περπατήσαμε λίγο στο πανεπιστήμιο που πήγαμε για κάτι δουλίτσες και πρήστηκαν και τα πόδια και τα χέρια μου... λουκάνικα!:wacko:

 

Μπράβο, όλα τέλεια λοιπόν!!! Κορίτσαρος από τώρα!:wink:

Εγώ κορίτσια για ντόπλερ και τέτοιες πολυτέλειες δεν έχω καμιά ελπίδα, αλλά έκλεισα να πάω σε ένα κέντρο την Πέμπτη να κάνω αυτόν τον 3D/4D υπέρηχο επιτέλους! Δε θα μου δώσουν και πολλές πληροφορίες, αλλά αν είμαστε τυχεροί ίσως καταφέρουμε επιτέλους να δούμε το προσωπάκι του λίγο. Κατά τα άλλα έχω ραντεβού στον γιατρό την Τρίτη, αλλά ξέρω ήδη τί θα μου πει... θα μου μετρήσει την πίεση (που ευτυχώς είναι πάντα χαμηλή), θα με ζυγίσει, θα μετρήσει την κοιλιά μου με τη μεζούρα (λογικά θα μου πει να προσέχω να μη πάρω πολύ βάρος), και θα ακούσουμε τους χτύπους καρδιάς του μωρού. Αυτά, ούτε εξετάσεις ούρων, ούτε αίματος, ούτε υπέρηχο ούτε τίποτα άλλο. 

Αχ ρε Ευακι μπράβο σου όμως γτ έχεις αποδεχτεί εκεί την κατάσταση κ απλά συμβιβάζεσαθ με τον δικό τους τρόπο ιατρικής παρακολούθησης.

Θα δεις όμως στο 3d θα το ζήσετε όπως θέλετε!! Θα βγει ένας κούκλος κ θα τον δείτε να τον χορτασετε!!!!

Εγώ για τη πίεση πάω 2-3 φορές το μήνα στο φαρμακείο..

Στη τελική αν ακούσετε καρδούλα όλα τα άλλα δεν πειράζει:x

Link to comment
Share on other sites

@Renez ε ναι καλύτερα έτσι θα το ευχαριστηθείς και πιο πολυ γιατί τώρα είναι και η ζέστη που δεν παλευεται με τίποτα και με την κοιλια. Εμένα όταν του είχα πει για μπάνιο μου λέει αν θες μόνο 5 λεπτά μέσα και μετά έξω με καπέλο μεγάλο Βουγιουκλάκης κάτω από ομπρέλα που θα είναι κάτω από δέντρο και το δέντρο κάτω από βουνό! Άρα ουτε καν για μπάνιο! 

 

@Christinα μαζί θα έχουμε νέα! Και απ ότι βλέπω είμαστε και ίδιες εβδομάδες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα κ εγώ στο γιατρό επιτέλους, γύρισε με το κεφάλι κατωωωωω και μας έδειξε και τα προσόντα του!  Γενικά όλα μας τα εδειξε, μούρη, χερια, πόδια μας έριξε και μια μουτζα σε κάποια φάση! Από βάρος 1650 και αμνιακα, πλακούντας όλα καλά. Για ντοπλερ μου είπε τέλος Αυγούστου, μάλλον στις 28... Ποιος περιμένει 4 εβδομαδες πάλι;;;

@Mariamaraki άνοιξες τον χορό τον ντοπλερ πολυ αισιόδοξα! Μια χαρά όλα λοιπόν με το κοριτσάκι σου! Μπήκες στην τελική ευθεία! Μακαρι κ οι υπόλοιπες να έχουμε καλή εξέταση!

  • Μου αρέσει 9

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα κ εγώ στο γιατρό επιτέλους, γύρισε με το κεφάλι κατωωωωω και μας έδειξε και τα προσόντα του!  Γενικά όλα μας τα εδειξε, μούρη, χερια, πόδια μας έριξε και μια μουτζα σε κάποια φάση! Από βάρος 1650 και αμνιακα, πλακούντας όλα καλά. Για ντοπλερ μου είπε τέλος Αυγούστου, μάλλον στις 28... Ποιος περιμένει 4 εβδομαδες πάλι;;;

@Mariamaraki άνοιξες τον χορό τον ντοπλερ πολυ αισιόδοξα! Μια χαρά όλα λοιπόν με το κοριτσάκι σου! Μπήκες στην τελική ευθεία! Μακαρι κ οι υπόλοιπες να έχουμε καλή εξέταση!

Καλε Όλα τα είδατε σήμερα!!!!

Να τον χαίρεστε τον κουκλο σας με το καλό!!!

Όλα θα πάνε υπέροχα :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Christinα said:

Αχ βρε Εύα μου εμείς όλο λεμε για φωτο κ εξετάσεις να μας περνάει ο καημος κ εσύ κάνεις υπομονή! Να πας να το δεις ,να κάθεται κ καλά να δεις φατσακι γλυκό!!!! Λίγο έμεινε θα το έχεις αγκαλίτσα να το ευχαριστιεσαι!!!

Όταν πρώτο είδα τον γιο μου του είπα :εσυ είσαι???Αχαχαχα...αυτό μου ήρθε εκείνη τη  ώρα!

Χαχα, ποιος ξέρει τί θα μας έρθει να πούμε κι εμείς όταν δούμε τα σποράκια μας πρώτη φορά από κοντά? Ελπίζω μόνο να μην είμαι τόσο ταλαίπωρη από τον τοκετό, για να μπορέσω λίγο να τον κρατήσω και να του μιλήσω εκείνη την ώρα!:wub: Δυο μήνες περίπου μας έμειναν!

 

2 minutes ago, Renez said:

Αχ ρε Ευακι μπράβο σου όμως γτ έχεις αποδεχτεί εκεί την κατάσταση κ απλά συμβιβάζεσαθ με τον δικό τους τρόπο ιατρικής παρακολούθησης.

Θα δεις όμως στο 3d θα το ζήσετε όπως θέλετε!! Θα βγει ένας κούκλος κ θα τον δείτε να τον χορτασετε!!!!

Εγώ για τη πίεση πάω 2-3 φορές το μήνα στο φαρμακείο..

Στη τελική αν ακούσετε καρδούλα όλα τα άλλα δεν πειράζει:x

Τί να κάνουμε, υπομονή! Η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής ο γλυκούλης μας δεν μας έχει δώσει λόγο να ανησυχούμε παραπάνω από το φυσιολογικό, οπότε προσευχόμαστε να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά και περιμένουμε!:) Πάντως με βοηθάει που διαβάζω εδώ και τις δικές σας εμπειρίες. Έτσι παίρνω και μια ιδέα για το πόσο μεγάλος περίπου θα είναι και ο δικός μου τώρα πάνω κάτω!

 

Just now, marianna1986 said:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα κ εγώ στο γιατρό επιτέλους, γύρισε με το κεφάλι κατωωωωω και μας έδειξε και τα προσόντα του!  Γενικά όλα μας τα εδειξε, μούρη, χερια, πόδια μας έριξε και μια μουτζα σε κάποια φάση! Από βάρος 1650 και αμνιακα, πλακούντας όλα καλά. Για ντοπλερ μου είπε τέλος Αυγούστου, μάλλον στις 28... Ποιος περιμένει 4 εβδομαδες πάλι;;;

@Mariamaraki άνοιξες τον χορό τον ντοπλερ πολυ αισιόδοξα! Μια χαρά όλα λοιπόν με το κοριτσάκι σου! Μπήκες στην τελική ευθεία! Μακαρι κ οι υπόλοιπες να έχουμε καλή εξέταση!

Τί ωραία! Τα είδατε όλα, πήρε και θέση... όλα τέλεια!!!:wink:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Γλυκούλα μούυυυ σε ευχαριστώ πάρα πολυυυυυυυ!!!!

Εντύπωση μου έκανε και το αμνιακό υγρό εκεί που ήταν αυξημένο τώρα έχει πάει στα φυσιολογικά...αλλά μιλάμε για διαφορά...σαν μονάδες Δηλαδή σύνολο ήταν 20 πριν 2 βδομάδες και τώρα 12!

Νομιζω μετά είναι η @Hlioloustiαν θυμάμαι καλαα:x

Μπράβο Μαράκι μου με τις υπέροχες νεάρες σου!!!!Φανταστική η μπέμπα σου!

Με το καλό σε όλες μας!

Τετάρτη εγώ ντοπλερ,καλά θυμάσαι!

Καλημέρα και καλό μήνα φουσκοκοιλιτσες μου!!!ένας Αύγουστος μας έμεινε κ μετά αντίστροφα μετραμε!:wub:

  • Μου αρέσει 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@marianna1986 @Mariamaraki Τέλεια νέα κορίτσια !!! Πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας πλέον! 

@Renez Ωραίο πράγμα αυτό! Εγώ πάντα το είχα παράπονο από την μαμά μου που δεν μας είχε κάνει από την αρχή αποτρίχωση και μας άφηνε με το άθλιο ξυραφάκι εμένα κ την αδερφή μου -- αχχ λάθοι που δεν πρέπει να κάνουμε στις κόρες μας ^_^ 

@Eva137 Άντε τι ωραία, μακάρι να κάθεται καλά να μπορέσετε να απολαύσετε την φατσούλα του :wub: Να το ευχαριστηθείς έτσι με την ψυχή σου! 

Εμένα πάντως για διακοπές μου είπε όπου θέλω (στην Ελλάδα) να πάω και να κάνω πολλά μπάνια -- δεν υπάρχει λέει καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη! Απλά να προσέχω να μην πιέζω τον εαυτό μου και φυσικά να μην κάθομαι στον ήλιο και έχουμε ζαλάδες. Δεν ξέρω γενικά είναι χαλαρή σε τέτοια θέματα -- ίσως επειδή έχουν κυλήσει και όλα ομαλά ως τώρα. Αλλά εμείς θα ανέβουμε απλά πάνω να δούμε τους δικούς μας που έχουμε από τα Χριστούγεννα. Ανυπομονώ πως και πως... 

Καλημερούδια! Ας ελπίζουμε να μην έχει τόση κάψα και σήμερα.... 

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@marianna1986 @Mariamaraki

Τι ωραία νέα!! Πάντα τέτοια να έχουμε όλες!!:x

@elenioz κ μένα Μ αφήνει για μπανακι αρκεί να είναι καθαρή η θάλασσα. Αύριο παίρνω τον μικρό μου,τη μαμά μου κ τον σκύλο κ πάμε στη γιαγιά μου καμία βδομάδα! Να κάνουμε κι εκεί κάνα μπανάκι ,καμία βολτιτσα κ να κοιμηθούμε (ελπίζω)

Ακούσατε εχθές τι έγινε με κρούσματα.. θα χειροτερέψει πολύ τον Αύγουστο. Εμένα με έπιασε μια ανησυχία που λεγαμε κ για γαμους. Όσες πάτε να προσέχετε πολύ πολύ!

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!! 
@Mariamaraki @marianna1986 Τι ωραία νέα ρε κορίτσια.... μπραβο! Πάει κ αυτό, έρχεται η ώρα που θα αγκαλιάσετε τα μπουμπουκακια σας!!

Just now, Anastasia05 είπε:

@marianna1986 @Mariamaraki

Τι ωραία νέα!! Πάντα τέτοια να έχουμε όλες!!:x

@elenioz κ μένα Μ αφήνει για μπανακι αρκεί να είναι καθαρή η θάλασσα. Αύριο παίρνω τον μικρό μου,τη μαμά μου κ τον σκύλο κ πάμε στη γιαγιά μου καμία βδομάδα! Να κάνουμε κι εκεί κάνα μπανάκι ,καμία βολτιτσα κ να κοιμηθούμε (ελπίζω)

Ακούσατε εχθές τι έγινε με κρούσματα.. θα χειροτερέψει πολύ τον Αύγουστο. Εμένα με έπιασε μια ανησυχία που λεγαμε κ για γαμους. Όσες πάτε να προσέχετε πολύ πολύ!

Είδαμε κ τα κρούσματα κ το γάμο... μας βλέπω Σεπτέμβρη πάλι κλεισμένους μέσα!!!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! 
@Mariamaraki @marianna1986 Τι ωραία νέα ρε κορίτσια.... μπραβο! Πάει κ αυτό, έρχεται η ώρα που θα αγκαλιάσετε τα μπουμπουκακια σας!!

Είδαμε κ τα κρούσματα κ το γάμο... μας βλέπω Σεπτέμβρη πάλι κλεισμένους μέσα!!!

Δε νομίζω να μας κλεισουν.. δε βλέπω όμως να βάζουμε αλλιώς μυαλό... Δε γίνεται ούτε ένας από τους 10(πόσοι ήταν??) να μην ειχε συμπτώματα..και πήγε!

Εδώ κάνουν χαμό για τη μάσκα, κ την έχουν δει επαναστάτες άμα δε την φοράνε..

Κι ο Θεός μαζί μας!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Δε νομίζω να μας κλεισουν.. δε βλέπω όμως να βάζουμε αλλιώς μυαλό... Δε γίνεται ούτε ένας από τους 10(πόσοι ήταν??) να μην ειχε συμπτώματα..και πήγε!

Εδώ κάνουν χαμό για τη μάσκα, κ την έχουν δει επαναστάτες άμα δε την φοράνε..

Κι ο Θεός μαζί μας!

Έχουν πει ότι δε θα υπάρχει lockdown πάλι γιατί δεν το αντέχει η οικονομία, αλλά έτσι όπως το πάνε δε ξέρω... λες να μας αφήσουν να πέφτουμε κάτω σαν τις μύγες;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Έχουν πει ότι δε θα υπάρχει lockdown πάλι γιατί δεν το αντέχει η οικονομία, αλλά έτσι όπως το πάνε δε ξέρω... λες να μας αφήσουν να πέφτουμε κάτω σαν τις μύγες;

Τι να πω?? Πάντως δεν φαίνονται καλά τα πράγματα...


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...