Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Εγώ για πάνω από τη κούνια έχω βάλει τη πεθερά που είναι ζωγράφος να μου κάνει καδρακια με ζωάκια και λουλουδια σαν αυτά που κυκλοφορούν στο Pinterest! Ίσως να βάλω και σε κανένα τοίχο αυτοκόλλητα, μου έχουν κολλήσει πολύ τα ουράνια τόξα αλλά προς το παρών το πάω σιγά σιγά με το τι θα βάλω μέσα για να ταιριάξουν όσο γίνεται περισσότερο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

4 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

@marianna1986 @Mariamaraki

Τι ωραία νέα!! Πάντα τέτοια να έχουμε όλες!!:x

@elenioz κ μένα Μ αφήνει για μπανακι αρκεί να είναι καθαρή η θάλασσα. Αύριο παίρνω τον μικρό μου,τη μαμά μου κ τον σκύλο κ πάμε στη γιαγιά μου καμία βδομάδα! Να κάνουμε κι εκεί κάνα μπανάκι ,καμία βολτιτσα κ να κοιμηθούμε (ελπίζω)

Ακούσατε εχθές τι έγινε με κρούσματα.. θα χειροτερέψει πολύ τον Αύγουστο. Εμένα με έπιασε μια ανησυχία που λεγαμε κ για γαμους. Όσες πάτε να προσέχετε πολύ πολύ!

Θέλω να δώ τί λένε όλοι αυτοί οι ******* (δε μου επιτρέπει η ανατροφή μου) που λέγανε οτι δεν υπάρχει κορονωιός, που χει γίνει χαμός στην υπολοιπη γή ( @Eva137 κράτα γερά!) κι έχουμε πιο πολλά κρούσματα απ'ότι την άνοιξη... 

Άντε να δούμε τώρα τον Οκτώβρη τί μέλλει γενέσθαι... Πάντως στενοχωριέμαι που μάλλον δε θα παίζουν επισκέψεις στο μαιευτήριοοο :(

  • Λυπημένη/-ος 3

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Θέλω να δώ τί λένε όλοι αυτοί οι ******* (δε μου επιτρέπει η ανατροφή μου) που λέγανε οτι δεν υπάρχει κορονωιός, που χει γίνει χαμός στην υπολοιπη γή ( @Eva137 κράτα γερά!) κι έχουμε πιο πολλά κρούσματα απ'ότι την άνοιξη... 

Άντε να δούμε τώρα τον Οκτώβρη τί μέλλει γενέσθαι... Πάντως στενοχωριέμαι που μάλλον δε θα παίζουν επισκέψεις στο μαιευτήριοοο :(

Εμένα δεν με πειράζει που δεν θα έχω επισκέψεις..την πρώτη φορά δεν είχαμε όση ησυχία θα ήθελα εγώ κ το μωρο(βέβαια μου άρεσε η παρέα) κ είχαμε θέματα..

Τελικά κατάλαβα πως(για εμένα) εκείνες οι πρώτες μέρες είναι για τη μαμα,το μωρό κ τον μπαμπα. Όλα τα υπόλοιπα μπορούν να περιμένουν:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμένα δεν με πειράζει που δεν θα έχω επισκέψεις..την πρώτη φορά δεν είχαμε όση ησυχία θα ήθελα εγώ κ το μωρο(βέβαια μου άρεσε η παρέα) κ είχαμε θέματα..

Τελικά κατάλαβα πως(για εμένα) εκείνες οι πρώτες μέρες είναι για τη μαμα,το μωρό κ τον μπαμπα. Όλα τα υπόλοιπα μπορούν να περιμένουν:)

Μιααά χαρά σε καταλαβαίνω, απλά προτιμώ να γίνει η παρέλαση στο μαιευτήριο παρά σπίτι μου ;)

Και ντάξει, η αλήθεια είναι οτι θα ερχόντουσαν ανθρωποι που θα ταν ωραία να ρθουν!

Ναι, δεν ξέρω, μεγάλη συζήτηση αυτό με τις επισκέψεις...


JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Μιααά χαρά σε καταλαβαίνω, απλά προτιμώ να γίνει η παρέλαση στο μαιευτήριο παρά σπίτι μου ;)

Και ντάξει, η αλήθεια είναι οτι θα ερχόντουσαν ανθρωποι που θα ταν ωραία να ρθουν!

Ναι, δεν ξέρω, μεγάλη συζήτηση αυτό με τις επισκέψεις...

Ε είναι κ ανάλογα στον άνθρωπο! Δεν έχουμε όλοι ίδια γούστα!

Σε μένα δεν θα γίνει παρέλαση ούτε στο σπίτι μετά:lol:

Δεν λέω ότι δεν χάρηκα που τους είδα,αντιθέτως! Μετά όμως κατάλαβα όσα καταλαβα!:)

Φαίνεται όμως ότι μάλλον δεν θα έχουμε την άνεση να διαλέξουμε,δυστυχώς..

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, OctoberMom είπε:

Μιααά χαρά σε καταλαβαίνω, απλά προτιμώ να γίνει η παρέλαση στο μαιευτήριο παρά σπίτι μου ;)

Και ντάξει, η αλήθεια είναι οτι θα ερχόντουσαν ανθρωποι που θα ταν ωραία να ρθουν!

Ναι, δεν ξέρω, μεγάλη συζήτηση αυτό με τις επισκέψεις...

Είναι λογικό να θες κοντά σου δικούς σου ανθρώπους αλλά δεν πειράζει! Αυτοί θα καταλάβουν κ εσύ εκείνες τις ωρες πραγματικά δεν θα τους έχει ανάγκη να είναι παρόντες! Δεδομένης της κατάστασης ούτε μαιευτήριο, ούτε σπίτι αλλα για να δούμε μέχρι πότε! Με το καλό τα παιδάκια μας να είναι γερά κ αυτός ο κόσμος "ασφαλής"!

Εγώ δεν θέλω επισκέψεις πουθενά έτσι κι αλλιώς, ούτε στο 1ο είχα, όλοι κατάλαβαν εστω εκ των υστέρων! Θα κουβαλάω εγώ κ ο άντρας μ αφού θα πάμε για δουλειά,  η πεθερά μ κ όποια γυναίκα έχω να τη προσέχει! Είμαστε ήδη υπέρ πολλοί κ εγώ η πιο επικίνδυνη! Όπως κ να έχει όμως δεν είναι ωραία κι αυτή η κατάσταση που ζούμε, σαν από ταινία sci-fi μου είναι!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμένα δεν με πειράζει που δεν θα έχω επισκέψεις..την πρώτη φορά δεν είχαμε όση ησυχία θα ήθελα εγώ κ το μωρο(βέβαια μου άρεσε η παρέα) κ είχαμε θέματα..

Τελικά κατάλαβα πως(για εμένα) εκείνες οι πρώτες μέρες είναι για τη μαμα,το μωρό κ τον μπαμπα. Όλα τα υπόλοιπα μπορούν να περιμένουν:)

Συμφωνώ ούτε εγώ τρελαίνομαι για επισκέψεις στο νοσοκομείο... Δεν μου αρέσει να κάνουν παρέλαση.. άντε να μπορούσαν να έρθουν οι δικοί μας αλλά και πάλι δεν πειράζει στο σπίτι! Καλά αν έχει πολλά κρούσματα στο σπίτι δεν παιζει να έρθει πολύς κόσμος!θα τη βγάζω στα πάρκα να τη βλέπουν

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ σε αυτό θα συμφωνήσω οπωσδήποτε με την @Anastasia05 φιλτατη @OctoberMom διότι δε μπορώ ούτε να διανοηθω να είμαι 2η κ 3η ημέρα μετα τη ταλαιπώρια του τοκετού (είτε φτ είτε κτ) με τον γιοκα μου πάνω μου βυζοτσιμπουρη να μαθαίνουμε κ οι δύο τον θηλασμό κ στα κενα του διωρου που θα κοιμάται να πρέπει εγώ να μαζέψω βυζί,να φροντίσω να είμαι κ επαρουσιαστη ώστε να έρθει η κάθε θεία/ξαδέρφη μου(γτ στάνταρ θα εσκαγε το σόι μύτη!!) Χωρίς να είμαι βεβαιη έχουν δεν έχουν οποιαδήποτε ίωση,να μου σχολιάζουν αν ποιον μοιάζει το παιδί κ το μάτι είναι δικό σου αλλά τα χείλη του μπαμπά κ πόση ώρα έσπρωχνες κτλ απαπαααα

Ούτε κ σπίτι θέλω πριν σαραντησω κ φυσικά θα το ζητήσω κ εύχομαι να το σεβαστουν..έπειτα αναλόγως..

Υγ: σε δύο ξαδέρφες μου που γέννησαν πάντως παρέλασαμε το σόι έξω από το μαιευτήριο κ ευχηθηκαμε στον πατέρα κ δώσαμε κ δωράκια κτλ..

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, EugenJen said:

Πάντως εμας η γιατρός μας είπε στο Ρέα μπαίνει μόνο ο άντρας ,του κάνουν τεστ κ μετά αν θέλει να βγει μόνο με βραχιολακι να φαίνεται ότι έχει εξέταστει... Αυτά αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι να έρθει ο μήνας μας!!! 

Μα είναι κ ο ψυχολογικός παράγοντας που χρειαζόμαστε τους άντρες μας δίπλα μας εκείνη την στιγμή!!!

Εγώ την νιώθω στο αριστερό πλευρό όταν είμαι ξάπλα...αυτό που καταλαβαίνετε κεφάλια, πόδια , εγώ ούτε κάν!!

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Α, κι εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου όταν κουνιέται πού είναι το κεφάλι, χέρια, πόδια κτλ. Το μόνο που σκέφτηκα χθες επειδή με κλωτσούσε ταυτόχρονα και δεξιά και τέρμα αριστερά στη κοιλιά μου ήταν ότι μάλλον ήταν ξαπλωμένος!

Αυτή η κατάσταση με τον ιό έχει φοβίσει και κουράσει όλο τον κόσμο (και να δούμε ακόμα πόσο θα τραβήξει... αυτή η μάσκα έχει γίνει πια δεύτερο δέρμα μας). Πάντως και μένα δε με πειράζει που δε θα έχω επισκέψεις στο μαιευτήριο... έτσι κι αλλιώς όλη η οικογένειά μου είναι στην Ελλάδα και οι λίγοι φίλοι που έχω εδώ μπορούν να δουν το μωρό αργότερα. Εκείνο το πρώτο 3ήμερο προτιμώ να αφοσιωθώ στο μωρό, το θηλασμό και την ανάρρωσή μου, χωρίς να ανησυχώ να φαίνομαι ευπαρουσίαστη ή να καλύπτω συνέχεια το στήθος μου κτλ.

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει τη καλοσύνη να φέρει δώρο να το δώσει στις γιαγιάδες από το σόι κ οι φίλοι όταν με το καλό έρθουν σπίτι. Το καλοκαιράκι όπως πάμε σε κα να πάρκο όπως είπε η φιλτατη. 

Εμένα το παιδί το είδαν στις διακοπές των Χριστουγέννων ενώ είχα γεννήσει Νοέμβρη. Κ μετά το ξαναείδαν άνοιξη μετά τα πρώτα εμβόλια! Οι ξαδερφες μ τώρα μου λένε ότι νόμιζαν πως δεν θα τους το δίνω καθόλου να παίξουν αλλά μετά κατάλαβαν ( Ε πήγαιναν κ σχολείο τότε σιγά μη τις άφηνα ενώ εγώ έμπαινα κλίβανο πριν τον αγκαλιασω)

Καλύτερα να παρεξηγηθώ πάρα να αρρωστήσει κ να τρέχω! Ας την κάνω μόνη την μλκια να χτυπάω το δικό μου κεφάλι.

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχχχ αύριο Κυριακή αγαπημένες φουσκωκοιλιτσες μου...όσο σκέφτομαι ότι θα ξυπνήσω οοοτι ώρα θέλω πετάω από τη χαρά μου!! Μετά κάτι δουλίτσες σπίτι με τη βοήθεια του αντρα,αραγμα και το βράδυ στη μαμά μου γτ έχει γενέθλια ο αδερφός μου!!

Εσάς,τι έχει το πρόγραμμα αύριο?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ αύριο Κυριακή αγαπημένες φουσκωκοιλιτσες μου...όσο σκέφτομαι ότι θα ξυπνήσω οοοτι ώρα θέλω πετάω από τη χαρά μου!! Μετά κάτι δουλίτσες σπίτι με τη βοήθεια του αντρα,αραγμα και το βράδυ στη μαμά μου γτ έχει γενέθλια ο αδερφός μου!!

Εσάς,τι έχει το πρόγραμμα αύριο?

Αραγμα στην αυλή στο χωριό στην ησυχία, θάλασσα,μαμ ,νάνι!:x 

Just now, Renez είπε:

Αχχχ αύριο Κυριακή αγαπημένες φουσκωκοιλιτσες μου...όσο σκέφτομαι ότι θα ξυπνήσω οοοτι ώρα θέλω πετάω από τη χαρά μου!! Μετά κάτι δουλίτσες σπίτι με τη βοήθεια του αντρα,αραγμα και το βράδυ στη μαμά μου γτ έχει γενέθλια ο αδερφός μου!!

Εσάς,τι έχει το πρόγραμμα αύριο?

Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα!:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ αύριο Κυριακή αγαπημένες φουσκωκοιλιτσες μου...όσο σκέφτομαι ότι θα ξυπνήσω οοοτι ώρα θέλω πετάω από τη χαρά μου!! Μετά κάτι δουλίτσες σπίτι με τη βοήθεια του αντρα,αραγμα και το βράδυ στη μαμά μου γτ έχει γενέθλια ο αδερφός μου!!

Εσάς,τι έχει το πρόγραμμα αύριο?

Καθάρισμα και φτιαξιμο πραγμάτων! Άσε 2 μέρες τώρα η μικρή δνε με αφήνει να κοιμηθώ ούτε αριστερά ούτε στα δεξιά με κλωτσαει συνέχεια και ανάσκελα δεν κάνει και δεν έχω κλείσει μάτι... Την έχει πιάσει παρακρουση μέσα στη κοιλιά! Ελπίζω αύριο να ξεκουραστώ λίγο.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καθάρισμα και φτιαξιμο πραγμάτων! Άσε 2 μέρες τώρα η μικρή δνε με αφήνει να κοιμηθώ ούτε αριστερά ούτε στα δεξιά με κλωτσαει συνέχεια και ανάσκελα δεν κάνει και δεν έχω κλείσει μάτι... Την έχει πιάσει παρακρουση μέσα στη κοιλιά! Ελπίζω αύριο να ξεκουραστώ λίγο.

Έτσι κλωτσαει κι εμένα ο κύριος. Κ το βράδυ δεν βολεύεται με τίποτα!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια... πως πάτε με τη ζέστη;;;

εμενα με έχουν ταράξει οι μικρές στις κλωτσιες κ στις κινήσεις, πραγματικά ποναω... έδω κ κανα τρίωρο δε μπορώ να ηρεμήσω!  Εσείς πονάτε; 
Αναστασια πως είσαι με τον πονοκέφαλο;

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...