Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Sabrina_ είπε:

      @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Αχχχ αύριο Κυριακή αγαπημένες φουσκωκοιλιτσες μου...όσο σκέφτομαι ότι θα ξυπνήσω οοοτι ώρα θέλω πετάω από τη χαρά μου!! Μετά κάτι δουλίτσες σπίτι με τη βοήθεια του αντρα,αραγμα και το βράδυ στη μαμά μου γτ έχει γενέθλια ο αδερφός μου!!

Εσάς,τι έχει το πρόγραμμα αύριο?

Πολύχρονος ο λατρεμένος Λέων αδερφός :x εμείς είμαστε παραλιουλα από το πρωί κ έχουμε λιώσει στην ξαπλα..

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κοριτσάκια... πως πάτε με τη ζέστη;;;

εμενα με έχουν ταράξει οι μικρές στις κλωτσιες κ στις κινήσεις, πραγματικά ποναω... έδω κ κανα τρίωρο δε μπορώ να ηρεμήσω!  Εσείς πονάτε; 
Αναστασια πως είσαι με τον πονοκέφαλο;

Χίλια χρόνια θα ζήσεις, τώρα έλεγα που να είσαι, μην είχες πάει θαλασσιτσα!!!εμένα σήμερα είναι ήρεμη, μάλλον την ηρέμησε η θάλασσα, την νιώθω αλλά ήρεμες κινήσεις...

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Πολύχρονος ο λατρεμένος Λέων αδερφός :x εμείς είμαστε παραλιουλα από το πρωί κ έχουμε λιώσει στην ξαπλα..

Χίλια χρόνια θα ζήσεις, τώρα έλεγα που να είσαι, μην είχες πάει θαλασσιτσα!!!εμένα σήμερα είναι ήρεμη, μάλλον την ηρέμησε η θάλασσα, την νιώθω αλλά ήρεμες κινήσεις...

Τζενακι εγώ τρώω ξύλο όχι αστεία... δάκρυσα από τον πόνο πριν! Δεν ηρεμούσε με τίποτα. Ασταμάτητες πραγματικα

σιγα μην αφήσω το αιρ-κοντίσιον μου να τρέχω να ψάχνω ξαπλώστρα μες τη λαλακα..χαχχαχα 

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κοριτσάκια... πως πάτε με τη ζέστη;;;

εμενα με έχουν ταράξει οι μικρές στις κλωτσιες κ στις κινήσεις, πραγματικά ποναω... έδω κ κανα τρίωρο δε μπορώ να ηρεμήσω!  Εσείς πονάτε; 
Αναστασια πως είσαι με τον πονοκέφαλο;

Αν σηκωθείς κ περπατήσεις λίγο(στο σπίτι,όχι παραεξω!) Μήπως νανουριστουν??

Χάλια το κεφάλι κοντεύει να σπάσει...άλλες στιγμές καλύτερα αλλαγές χειρότερα.. είχα κ τον γιο τώρα κλάμα κ κακό ,δεν κοιμηθηκε για μεσημέρι ,κ μάλλον είχε υπερένταση κ μιλάμε για κλάμα... Κοιμήθηκε τώρα κ βλέπω να με ξυπνάει ξημερώματα για να ετοιμαστούμε να φύγουμε!!

  • Λυπημένη/-ος 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κοριτσάκια... πως πάτε με τη ζέστη;;;

εμενα με έχουν ταράξει οι μικρές στις κλωτσιες κ στις κινήσεις, πραγματικά ποναω... έδω κ κανα τρίωρο δε μπορώ να ηρεμήσω!  Εσείς πονάτε; 
Αναστασια πως είσαι με τον πονοκέφαλο;

Είναι ξεκάθαρα ενοχλητικό! Μάλιστα αν δεν γυρισω πλευρό μετά απο τις πρώτες 2-3 έρχονται οι δυνατές και εκεί να πονάω! Εμένα 24 ώρες τώρα δεν λέει να ηρεμήσει!

Just now, Anastasia05 είπε:

Αν σηκωθείς κ περπατήσεις λίγο(στο σπίτι,όχι παραεξω!) Μήπως νανουριστουν??

Χάλια το κεφάλι κοντεύει να σπάσει...άλλες στιγμές καλύτερα αλλαγές χειρότερα.. είχα κ τον γιο τώρα κλάμα κ κακό ,δεν κοιμηθηκε για μεσημέρι ,κ μάλλον είχε υπερένταση κ μιλάμε για κλάμα... Κοιμήθηκε τώρα κ βλέπω να με ξυπνάει ξημερώματα για να ετοιμαστούμε να φύγουμε!!

Αναστασία μου μήπως να πάρεις και τη πίεση σου? Ο πονοκέφαλος γενικά μπορεί να είναι και από αυτό! Επίσης ξέρω ότι και το μαγνησιο βοηθάει στον πονοκέφαλο! Μήπως να έπαιρνες λίγο παραπάνω τώρα που είσαι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πόσο σας ζηλεύω εσάς που είστε στη θάλασσα τώρα!!!8) Όποτε δε βλέπω εφιάλτες, βλέπω ότι είμαι στη θάλασσα στον ύπνο μου! Αλλά πού θα πάει, δε θα τη φτιάξουμε αυτή τη ριμάδα την πισίνα... ίσως το επόμενο καλοκαίρι να την χαρούμε κιόλας!

 

Just now, Renez said:

Αχχχ αύριο Κυριακή αγαπημένες φουσκωκοιλιτσες μου...όσο σκέφτομαι ότι θα ξυπνήσω οοοτι ώρα θέλω πετάω από τη χαρά μου!! Μετά κάτι δουλίτσες σπίτι με τη βοήθεια του αντρα,αραγμα και το βράδυ στη μαμά μου γτ έχει γενέθλια ο αδερφός μου!!

Εσάς,τι έχει το πρόγραμμα αύριο?

Α, να τον χαίρεστε! Εμείς αύριο κάποια στιγμή θα πάμε να κάνουμε το τελευταίο walk-through στο σπίτι (που βλέπουμε αν το έχουν αφήσει εντάξει οι πωλητές) για να πέσουν επιτέλους οι υπογραφές τη Δευτέρα! Κατά τα άλλα, μάλλον θα φάμε κάτι έξω και την υπόλοιπη μέρα σπίτι, ξεκούραση.

 

Just now, Jasmine@ said:

Γεια σας κοριτσάκια... πως πάτε με τη ζέστη;;;

εμενα με έχουν ταράξει οι μικρές στις κλωτσιες κ στις κινήσεις, πραγματικά ποναω... έδω κ κανα τρίωρο δε μπορώ να ηρεμήσω!  Εσείς πονάτε; 
Αναστασια πως είσαι με τον πονοκέφαλο;

Εμένα χθες το πρωί επειδή είμασταν έξω για δουλίτσες και περπάτησα αρκετά δεν είχε δώσει και πολλά σημεία ζωής. Το βράδυ όμως με τάραξε... συνήθως, τελευταία απλά κουνιέται και αλλάζει θέσεις, τεντώνεται κτλ., αλλά μερικές φορές τινάζεται τόσο δυνατά που πονάω και σκέφτομαι "τώρα θα πεταχτεί κάνα χέρι ή κάνα πόδι από την κοιλιά μου".. πρέπει να έχει μεγαλώσει/δυναμώσει πολύ!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LadyP είπε:

Είναι ξεκάθαρα ενοχλητικό! Μάλιστα αν δεν γυρισω πλευρό μετά απο τις πρώτες 2-3 έρχονται οι δυνατές και εκεί να πονάω! Εμένα 24 ώρες τώρα δεν λέει να ηρεμήσει!

Αναστασία μου μήπως να πάρεις και τη πίεση σου? Ο πονοκέφαλος γενικά μπορεί να είναι και από αυτό! Επίσης ξέρω ότι και το μαγνησιο βοηθάει στον πονοκέφαλο! Μήπως να έπαιρνες λίγο παραπάνω τώρα που είσαι έτσι?

Η πίεση μου είναι στα πατώματα...κ τώρα κ παντα

Μαγνησιο δεν παίρνω έτσι κι αλλιώς.. το παυσίπονο βοηθάει,αλλά όχι πάντα. 

Δεν την αντέχω καθόλου τη ζεστη κ έχω εδώ κ λίγο καιρό που όταν ζεσταίνομαι πολύ με πιάνει ημικρανία που μπορεί να κρατήσει κ 2-3 μέρες.

Κάνω υπομονή κι ελπίζω αύριο που θα δροσίσει να ηρεμήσω λιγακι!

  • Λυπημένη/-ος 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αν σηκωθείς κ περπατήσεις λίγο(στο σπίτι,όχι παραεξω!) Μήπως νανουριστουν??

Χάλια το κεφάλι κοντεύει να σπάσει...άλλες στιγμές καλύτερα αλλαγές χειρότερα.. είχα κ τον γιο τώρα κλάμα κ κακό ,δεν κοιμηθηκε για μεσημέρι ,κ μάλλον είχε υπερένταση κ μιλάμε για κλάμα... Κοιμήθηκε τώρα κ βλέπω να με ξυπνάει ξημερώματα για να ετοιμαστούμε να φύγουμε!!

 

Just now, LadyP είπε:

Είναι ξεκάθαρα ενοχλητικό! Μάλιστα αν δεν γυρισω πλευρό μετά απο τις πρώτες 2-3 έρχονται οι δυνατές και εκεί να πονάω! Εμένα 24 ώρες τώρα δεν λέει να ηρεμήσει!

Αναστασία μου μήπως να πάρεις και τη πίεση σου? Ο πονοκέφαλος γενικά μπορεί να είναι και από αυτό! Επίσης ξέρω ότι και το μαγνησιο βοηθάει στον πονοκέφαλο! Μήπως να έπαιρνες λίγο παραπάνω τώρα που είσαι έτσι?

 

Just now, Eva137 είπε:

Αχ, πόσο σας ζηλεύω εσάς που είστε στη θάλασσα τώρα!!!8) Όποτε δε βλέπω εφιάλτες, βλέπω ότι είμαι στη θάλασσα στον ύπνο μου! Αλλά πού θα πάει, δε θα τη φτιάξουμε αυτή τη ριμάδα την πισίνα... ίσως το επόμενο καλοκαίρι να την χαρούμε κιόλας!

 

Α, να τον χαίρεστε! Εμείς αύριο κάποια στιγμή θα πάμε να κάνουμε το τελευταίο walk-through στο σπίτι (που βλέπουμε αν το έχουν αφήσει εντάξει οι πωλητές) για να πέσουν επιτέλους οι υπογραφές τη Δευτέρα! Κατά τα άλλα, μάλλον θα φάμε κάτι έξω και την υπόλοιπη μέρα σπίτι, ξεκούραση.

 

Εμένα χθες το πρωί επειδή είμασταν έξω για δουλίτσες και περπάτησα αρκετά δεν είχε δώσει και πολλά σημεία ζωής. Το βράδυ όμως με τάραξε... συνήθως, τελευταία απλά κουνιέται και αλλάζει θέσεις, τεντώνεται κτλ., αλλά μερικές φορές τινάζεται τόσο δυνατά που πονάω και σκέφτομαι "τώρα θα πεταχτεί κάνα χέρι ή κάνα πόδι από την κοιλιά μου".. πρέπει να έχει μεγαλώσει/δυναμώσει πολύ!

Εντάξει πάλι καλά που πονάτε κ εσείς γιατί είχα αρχίσει κ ανησυχώ αν κυοφορώ 2 πυγμάχους... 

110 τα κρούσματα! 

  • Λυπημένη/-ος 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Τζενακι εγώ τρώω ξύλο όχι αστεία... δάκρυσα από τον πόνο πριν! Δεν ηρεμούσε με τίποτα. Ασταμάτητες πραγματικα

σιγα μην αφήσω το αιρ-κοντίσιον μου να τρέχω να ψάχνω ξαπλώστρα μες τη λαλακα..χαχχαχα 

Φίλη εμάς εδώ όσο περίεργο κ αν φαίνεται είχε πολύ λίγο κόσμο η παραλία...κάνε καμία βολτουλα να τις χαλαρώσεις ,λες να μαλώνουν πάλι;;μάλλον ήθελε η μία να δανειστεί το φόρεμα της άλλης:D

@Anastasia05 βάλε πάγο ανάμεσα στα ματάκια σου να σε χαλαρώσει κ να σε δροσίσει

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Φίλη εμάς εδώ όσο περίεργο κ αν φαίνεται είχε πολύ λίγο κόσμο η παραλία...κάνε καμία βολτουλα να τις χαλαρώσεις ,λες να μαλώνουν πάλι;;μάλλον ήθελε η μία να δανειστεί το φόρεμα της άλλης:D

@Anastasia05 βάλε πάγο ανάμεσα στα ματάκια σου να σε χαλαρώσει κ να σε δροσίσει

Θα τους κάνω τα κωλαρακια μπλε Μαρεν όταν γεννηθούν.... εδώ έχει έρθει αρκετός κόσμος! Παλιό Αθηναίοι.... χαχαχαχα

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Θα τους κάνω τα κωλαρακια μπλε Μαρεν όταν γεννηθούν.... εδώ έχει έρθει αρκετός κόσμος! Παλιό Αθηναίοι.... χαχαχαχα

Μμμμμ:twisted: εσύ έχεις αμολησει άτιμη τη μαυρη αράχνη για εμάς τα Αθηναιακια ε?????

@Anastasia05 ετσι παθαίνω κ εγώ εδώ κ κάνα χρόνο είναι μέρες που με πιάνει μια δυσφορία όπως εχθές κ προχθές από άγχος κ πίεση κ κρατάει 2-3 μέρες συνήθως.. αχχχχ είναι αυτά τα ψυχοσωματικά μας κ ας μην αντιλαμβανόμαστε τις σκέψεις μας..είναι στο υποσυνείδητο οι ατιμες!! Υπομονή κ θα περάσει κοριτσάκι μου..αυριο θα έχετε μια όμορφη Κυριακή:x

@Eva137 άντε επιτέλους αγάπη να υπογράψετε να αρχίσετε να το φτιάχνετε σιγά σιγά..θέλει πολλά μερεμετια??

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μμμμμ:twisted: εσύ έχεις αμολησει άτιμη τη μαυρη αράχνη για εμάς τα Αθηναιακια ε?????

@Anastasia05 ετσι παθαίνω κ εγώ εδώ κ κάνα χρόνο είναι μέρες που με πιάνει μια δυσφορία όπως εχθές κ προχθές από άγχος κ πίεση κ κρατάει 2-3 μέρες συνήθως.. αχχχχ είναι αυτά τα ψυχοσωματικά μας κ ας μην αντιλαμβανόμαστε τις σκέψεις μας..είναι στο υποσυνείδητο οι ατιμες!! Υπομονή κ θα περάσει κοριτσάκι μου..αυριο θα έχετε μια όμορφη Κυριακή:x

@Eva137 άντε επιτέλους αγάπη να υπογράψετε να αρχίσετε να το φτιάχνετε σιγά σιγά..θέλει πολλά μερεμετια??

 

Ναι ναι που δεν κάθεστε στ αυγά σας κ έχουν ξεχυθεί για διακοπές όλοι...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Αφορετα θα μείνουν τα συνολακια που παίρνουμε μου φαίνεται με τόσα κρούσματα. 

Αχχχχχ:(

Μα καλά ωστόσο τι συνολακια παίρνετε για τόσο νινακια??? Εγώ έχω πάρει μέχρι 3ων μηνών μόνο φορμακια κ παντελονάκια σαν φόρμες με μπλουζάκια τύπου πόλο..

Βέβαια δεν αντιστάθηκα στις εκπτώσεις της Benetton κ πήρα από εκεί 3 μπλουζάκια πόλο κοντομανικα ,ένα παντελονάκι λινό κ μια σαλοπετα τζιν για την άνοιξη με το καλό..ναι ξέρω πολύ νωρίς κ θα μου φέρουν κι άλλα αλλά τα ερωτευτηκα:xκ είχαν κ 44€..είναι ένα προτερημα κ αυτό ε?!:mrgreen:

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι που δεν κάθεστε στ αυγά σας κ έχουν ξεχυθεί για διακοπές όλοι...

Μπα αληθεια?? Γτ εγώ τα περισσότερα κρούσματα τα ακούω από τη βόρεια Ελλάδα κυρία μου κ από εισαγόμενα!!!

Αλλά βέβαια για όλα εμάς τους πρωτευουσιανους να κατηγορείτε πάντα τσ τσ τσ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχχχ:(

Μα καλά ωστόσο τι συνολακια παίρνετε για τόσο νινακια??? Εγώ έχω πάρει μέχρι 3ων μηνών μόνο φορμακια κ παντελονάκια σαν φόρμες με μπλουζάκια τύπου πόλο..

Βέβαια δεν αντιστάθηκα στις εκπτώσεις της Benetton κ πήρα από εκεί 3 μπλουζάκια πόλο κοντομανικα ,ένα παντελονάκι λινό κ μια σαλοπετα τζιν για την άνοιξη με το καλό..ναι ξέρω πολύ νωρίς κ θα μου φέρουν κι άλλα αλλά τα ερωτευτηκα:xκ είχαν κ 44€..είναι ένα προτερημα κ αυτό ε?!:mrgreen:

Εγώ δεν έχω πάρει συνολακια γιατί τζάμπα θα τα έπαιρνα... μόνο φορμάκια και κάτι παντελόνια για να τα φοράνε με τα ζιπουνακια τα μακρυμανικα!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...