Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez said:

Μμμμμ:twisted: εσύ έχεις αμολησει άτιμη τη μαυρη αράχνη για εμάς τα Αθηναιακια ε?????

@Anastasia05 ετσι παθαίνω κ εγώ εδώ κ κάνα χρόνο είναι μέρες που με πιάνει μια δυσφορία όπως εχθές κ προχθές από άγχος κ πίεση κ κρατάει 2-3 μέρες συνήθως.. αχχχχ είναι αυτά τα ψυχοσωματικά μας κ ας μην αντιλαμβανόμαστε τις σκέψεις μας..είναι στο υποσυνείδητο οι ατιμες!! Υπομονή κ θα περάσει κοριτσάκι μου..αυριο θα έχετε μια όμορφη Κυριακή:x

@Eva137 άντε επιτέλους αγάπη να υπογράψετε να αρχίσετε να το φτιάχνετε σιγά σιγά..θέλει πολλά μερεμετια??

 

Ε, αρκετά... πρώτα θα βάψουμε τοίχους-ταβάνια και θα αλλάξουμε πάτωμα (εδώ όλα τα σπίτια έχουν αυτή την καρφιτσωμένη μοκέτα-αηδία, οπότε θα την βγάλουμε και θα στρώσουμε laminate) και ταυτόχρονα θα διαλύσουμε την κουζίνα όσο εγώ θα ετοιμάζω το design και την παραγγελία για την καινούργια κουζίνα. Μετά θα στήσουμε την καινούργια κουζίνα και θα σουλουπώσουμε το μπάνιο μας (καινούργια πλακάκια, ντουζιέρα, μπανιέρα και πάγκους). Ελπίζω μέχρι τον Σεπτέμβρη να προλάβουμε να τελειώσουμε!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ δεν έχω πάρει συνολακια γιατί τζάμπα θα τα έπαιρνα... μόνο φορμάκια και κάτι παντελόνια για να τα φοράνε με τα ζιπουνακια τα μακρυμανικα!

Αυτό ακριβώς κ εγώ!! Δε πειράζει τα ανοιξιάτικα κ καλοκαιρινά είναι πιο ωραία:)

Φορεματακια διάφορα για τα κοριτσουδια σας κ για τα αντράκια μας τζινακια, σαλοπετες,πουκαμισακια..:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Εγώ δεν έχω πάρει συνολακια γιατί τζάμπα θα τα έπαιρνα... μόνο φορμάκια και κάτι παντελόνια για να τα φοράνε με τα ζιπουνακια τα μακρυμανικα!

Εγώ στη λίστα έχω βάλει και αυτά τα μονοκόμματα φορμάκια που είναι σαν νυχτικούλες-υπνόσακοι και ανοίγουν εύκολα από κάτω (και έχουν και ενσωματωμένα γαντάκια στα μανίκια). Για το πρώτο εξάμηνο που τη βγάζουν μέσα στο σπίτι και θέλουν άλλαγμα συνέχεια νομίζω θα βολέψουν.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Εγώ στη λίστα έχω βάλει και αυτά τα μονοκόμματα φορμάκια που είναι σαν νυχτικούλες-υπνόσακοι και ανοίγουν εύκολα από κάτω (και έχουν και ενσωματωμένα γαντάκια στα μανίκια). Για το πρώτο εξάμηνο που τη βγάζουν μέσα στο σπίτι και θέλουν άλλαγμα συνέχεια νομίζω θα βολέψουν.

Ναιιι είναι κ πολύ γούτσουνιαρικα κ ζεστά αυτά!!

Όσο για το σπίτι φίλη τι να πω?! Χαρά στο κουράγιο σας!! Βέβαια δεν έχω καλύτερο από νέο σπίτι κ αλλαγές σε πράγματα κτλ αλλά μου φαίνεται πακέτο λόγω ζέστης κ εγκυμοσυνης αλλά νταξει..τόσα έχετε κουμαντάρει!! Τουλάχιστον εκεί θα μείνετε περισσότερο?

Link to comment
Share on other sites

Ζεστηηηηη κ υυγρασιααααα!

@Renezνα χαίρεστε τον αδερφούλη κ να περάσετε όμορφα! Με το καλό να γίνει κ μικρός θείος!

@Jasmine@  υπομονή βρε αγάπη έχεις χίλια δικιά! Όντως για προσπάθησε να περπατάς όταν τις πιάνει! 

@Anastasia05 περαστικά βρε κορίτσι,αν δεν παλεύεται πιες κάτι, χαλάρωσε τώρα που κοιμήθηκε το παιδί! Κι από αύριο αραλικι!

Σοβαρά φτάσαμε τριψήφιο???Συμφορά που μας βρήκε!

@Eva137 μα τι ωραία να φτιάχνετε το σπίτι σας!!!!

Κοριτσαρες μου καλά νε περάσετε στα μπανακια σας εγώ πάλι δεν κατέβηκα, είχε πολύ κόσμο ήμουν κ ζαβλακωμενο από τη ζέστη...

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Αυτό ακριβώς κ εγώ!! Δε πειράζει τα ανοιξιάτικα κ καλοκαιρινά είναι πιο ωραία:)

Φορεματακια διάφορα για τα κοριτσουδια σας κ για τα αντράκια μας τζινακια, σαλοπετες,πουκαμισακια..:x

Ναι ναι το καλοκαίρι θα γίνει χαμός με φορεματακια κ ολόσωμα κοντά φορμάκια με φουφούλα κ φιόγκους στο βρακι!!!

 

Just now, Christinα είπε:

Ζεστηηηηη κ υυγρασιααααα!

@Renezνα χαίρεστε τον αδερφούλη κ να περάσετε όμορφα! Με το καλό να γίνει κ μικρός θείος!

@Jasmine@  υπομονή βρε αγάπη έχεις χίλια δικιά! Όντως για προσπάθησε να περπατάς όταν τις πιάνει! 

@Anastasia05 περαστικά βρε κορίτσι,αν δεν παλεύεται πιες κάτι, χαλάρωσε τώρα που κοιμήθηκε το παιδί! Κι από αύριο αραλικι!

Σοβαρά φτάσαμε τριψήφιο???Συμφορά που μας βρήκε!

Κοριτσαρες μου καλά νε περάσετε στα μπανακια σας εγώ πάλι δεν κατέβηκα, είχε πολύ κόσμο ήμουν κ ζαβλακωμενο από τη ζέστη...

Να κάτσεις σπίτι σου με τη ζέστη...  περπαταω στα μπαλκόνια σαν τρελή! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι το καλοκαίρι θα γίνει χαμός με φορεματακια κ ολόσωμα κοντά φορμάκια με φουφούλα κ φιόγκους στο βρακι!!!

 

Να κάτσεις σπίτι σου με τη ζέστη...  περπαταω στα μπαλκόνια σαν τρελή! 

Αυτές οι φουφουλες με φραμπαλαδες κ φιόγκους με τρελαίνουν!!! Δεν έχω καλύτερο!

Έκανα κ το μπανάκι μου κ ξάπλωσα στον καναπέ ! Κι όπου με βγαλει:lol:

Ο Αύγουστος ξεκίνησε δύσκολα! Προσοχή κοριτσάρες..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αυτές οι φουφουλες με φραμπαλαδες κ φιόγκους με τρελαίνουν!!! Δεν έχω καλύτερο!

Έκανα κ το μπανάκι μου κ ξάπλωσα στον καναπέ ! Κι όπου με βγαλει:lol:

Ο Αύγουστος ξεκίνησε δύσκολα! Προσοχή κοριτσάρες..

Και ο Αύγουστος..:(

Αλλααα δε πτοουμαστε ρειιι !! Είμαστε πλέον η πιο δυνατή γενιά!! Έχουμε περάσει τόσα κ όλα με επιτυχία!!

Λεφτά,ολυμπιακούς, πρωτάθλημα,οικονομική κρίση,ανάκαμψη ξανά,επιδημία τώρα..κ αυτή θα τη περάσουμε..σίγουρα θα υπάρξουν κ απώλειες όπως σε όλα τα προηγουμενα(πόσοι είχαν αυτοκτονήσει λόγω οικονομικών? Ποσοι είναι ακόμη στο δρόμο..?) Όμως θα επιβιώσουμε!! Κ εμείς ειδικά οι μανουλες θα δείτε,θα έχουμε έξτρα δύναμη ψυχική κ σωματική για εμάς κ τα μωρά μας:x

Του χρόνου τέτοια εποχή θα είμαστε με τα παιδάκια μας κ καφεδαρες σε μια ωραία καφετέρια κ θα συζηταμε για τον ιό κ τις μάσκες σαν ενα κακό παρελθόν!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αυτές οι φουφουλες με φραμπαλαδες κ φιόγκους με τρελαίνουν!!! Δεν έχω καλύτερο!

Έκανα κ το μπανάκι μου κ ξάπλωσα στον καναπέ ! Κι όπου με βγαλει:lol:

Ο Αύγουστος ξεκίνησε δύσκολα! Προσοχή κοριτσάρες..

Ξέρω από τώρα ότι έχω του χρόνου 2 γάμους κ σκέφτομαι τι θα τους φορέσω για να κάνουν θραύση!!! Χαχαχαχαχα 

έχω μια βάφτιση 16 Αυγούστου αλλά δε θα πάω ρε κορίτσια παρόλο που είναι κοντινή μου! εκτός του ότι φοβάμαι με όλα αυτά, δε θα την παλέψω με την κοιλάρα μου!

  • Χαχα 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ξέρω από τώρα ότι έχω του χρόνου 2 γάμους κ σκέφτομαι τι θα τους φορέσω για να κάνουν θραύση!!! Χαχαχαχαχα 

έχω μια βάφτιση 16 Αυγούστου αλλά δε θα πάω ρε κορίτσια παρόλο που είναι κοντινή μου! εκτός του ότι φοβάμαι με όλα αυτά, δε θα την παλέψω με την κοιλάρα μου!

Ούτε εγώ θα πήγαινα φίλη.. θα είσαι κ στον 8+ τότε κ με τη ζέστη κ κοιλουμπα δεν το συνιστώ...θα δείξουν κατανόηση πιστεύω!!

του χρόνου στους γάμους με τις κορακλες σου μαζί;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ούτε εγώ θα πήγαινα φίλη.. θα είσαι κ στον 8+ τότε κ με τη ζέστη κ κοιλουμπα δεν το συνιστώ...θα δείξουν κατανόηση πιστεύω!!

του χρόνου στους γάμους με τις κορακλες σου μαζί;)

Ναι της το έχω πει της κοπέλας ελπίζω μα καταλάβει...  του χρόνου θα γίνει χαμός να είμαστε καλά!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ξέρω από τώρα ότι έχω του χρόνου 2 γάμους κ σκέφτομαι τι θα τους φορέσω για να κάνουν θραύση!!! Χαχαχαχαχα 

έχω μια βάφτιση 16 Αυγούστου αλλά δε θα πάω ρε κορίτσια παρόλο που είναι κοντινή μου! εκτός του ότι φοβάμαι με όλα αυτά, δε θα την παλέψω με την κοιλάρα μου!

Να μην πας κορίτσι μου!

Να στείλεις μια όμορφη κάρτα με ευχές αν είναι κοντινός σου ανθρωπος! Κι ένα όμορφο βιβλίο!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει όλη μέρα μια μανιταροπιτα,γαρίδες με πατάτες βραστές, γιαούρτι με μέλι κ λίγα δημητριακά κ ενα κομμάτι καρπούζι κατά τις 8:30 για βραδυνό..

Από το καρπούζι κ μετά άρχισαν να μου ανεβαίνουν γουλιες οταν ξάπλωνα..λέω θα περάσει..τώρα εδώ κ μια ώρα έχω έναν πόνο ψηλά στη πλάτη δεξιά που πιστεύω κ νιώθω ότι οφείλεται στη καούρα που νιώθω..αλλά με ενοχλεί σε σημείο που δε μπορώ να βολευτω για να κοιμηθώ..το έχει πάθει καμία..?θα κάνει ώρα να περάσει..?:(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έχω φάει όλη μέρα μια μανιταροπιτα,γαρίδες με πατάτες βραστές, γιαούρτι με μέλι κ λίγα δημητριακά κ ενα κομμάτι καρπούζι κατά τις 8:30 για βραδυνό..

Από το καρπούζι κ μετά άρχισαν να μου ανεβαίνουν γουλιες οταν ξάπλωνα..λέω θα περάσει..τώρα εδώ κ μια ώρα έχω έναν πόνο ψηλά στη πλάτη δεξιά που πιστεύω κ νιώθω ότι οφείλεται στη καούρα που νιώθω..αλλά με ενοχλεί σε σημείο που δε μπορώ να βολευτω για να κοιμηθώ..το έχει πάθει καμία..?θα κάνει ώρα να περάσει..?:(

Τι πόνος? Μυϊκός? Εγώ πονάω εκεί στην ωμοπλάτη άμα πιανομαι ή αν έχω κρυώσει. Αν το τρίψεις σε ανακουφιζει?

Από καούρα πάντως να το γυρίσει σε πόνο δεν το έχω παθει..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι πόνος? Μυϊκός? Εγώ πονάω εκεί στην ωμοπλάτη άμα πιανομαι ή αν έχω κρυώσει. Αν το τρίψεις σε ανακουφιζει?

Από καούρα πάντως να το γυρίσει σε πόνο δεν το έχω παθει..

Μπορεί να είναι κ σύμπτωση ότι έχω κ τα δυο μαζί κ πολύ πιθανόν να είναι ο πόνος από ψύξη λόγω του air-condition.βεβαια προσπαθώ κ το έχω πάντα σε χαμηλη θερμοκρασία κ όχι να με χτυπάει απευθείας αλλά πολλές φορές κάνω δουλειές κ ιδρώνω οπότε ίσως μετα με παγώνει..

Δεν έχω μάθει κ πολύ με καούρες οπότε δεν έχω εμπειρία :|

Όπως κ να χει εγώ ήπια το κλασσικό ιατρικό μου,έχω κάτσει ημιξαπλωμενη στο κρεβάτι με μαξιλάρι στη πλάτη κ είμαι καλύτερα..απλα φοβού να ξαπλώσω!!

Υγ: βλέπω στο YouTube Βαγιατα..πόσο τον αγαπώ?! Μόνο γελιο ο τύπος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...