Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Χαχαχαχα οκ κατάλαβα δική μου είσαι κ εσύ αντροθρεφτη :D

Μάλλον την Ελένη θα θυμόμουν...

Τον καλοπιασε???.της έχει μιλήσει κανείς για της ορμόνες μιας εγκυμονούσας????

Παιδί μου δεν το είδα το ενσταντανε!

Αυτός στα αφρολουτρα,εγώ στην προέκταση του διαδρόμου στα σαμπουάν!

Πάω στη μεριά του και βλέπω έναν άντρα δίπλα του και μια γυναίκα να πλησιάζει τον άντρα αυτό,σύζυγος της ήταν,και να μιλούν.

Παρατήρησα καλά τις φάτσες τους γτ για να τους προσπεράσω και να πάω στον άντρα μου σκέφτηκα:που βρέθηκαν αυτοί τώρα εδώ γμτ!!!!λόγω κοβιντ φοβάμαι τους συνωστισμους στους διαδρόμους

Τεσπά,φτανω στον άντρα μου τον βλέπω παγωμένο!παίρνουμε το αφρολουτρο και φεύγουμε!Στο διάδρομο με τα μωρουδιακα μου λέει!

:Την είδες εκείνη την ξανθιά στο διάδρομο με τα αφρολουτρα;(αυτή ηλικια 50...σαν τη μάνα μου δηλαδή!!!)

Λέω ναι!

Ε μουλεει, εκεί που χαζευα τα αφρολουτρα,έρχεται μου χαϊδεύει το ποπομέρι και μου λέει σιγανα ποιο αφρολουτρο σου αρέσει;;;

Σοκ λέει εγώ,γυρνάω την κοιτάω και λέει αχ συγγνωμηηηη σε πέρασα για τον γιο μου!

Μολιιιις μου το είπε κορίτσι εγώ κόπηκα στα γέλια γτ ο δικός μου ήταν σε σοκ!λέω εσύ τι της είπες?και μου λέει και με αποτελειώνει: τίποτα!σαστισα!Ένιωσα σαν να με βιάζουν κι εγώ να κάθομαι και να το δέχομαι! Ε κοριτσια ψόφησα να γελάω!

Ομωωως!μέχρι να πάμε τα μειο το σκεφτόμουν και φουντωσα ξαφνικά!και τους είδαμε μετά να φεύγουν με τον άντρα της!δεν είχαν μαζί τους κάποιο γιο!η τύπισσα φουλ ανώμαλη!

Αν το πετύχαινα το σκηνικό μπροστά μου ωωωω ρε κουρούπα θα την άφηνα την ανώμαλιαρα χαχαχχαχαχ

 

Just now, Aurora S είπε:

Καλημέρα σας και καλό μήνα! 

Να ρωτήσω, έχει καμία από εσάς κιρσους στα πόδια; Είχα αίσθημα καψίματος και ανακάλυψα ότι έχω έναν ψηλά στο πόδι, πολύ κοντά στην ευαίσθητη περιοχή... :-(:-( Ξέρετε τί το προκαλεί και αν και πώς φεύγει ή δε χειροτερεύει;

Νομίζω πως το βάρος της μήτρας λόγω του ότι τα μπεμπακια μεγαλώνουν,προκαλεί έντονη αιμάτωση στην ευαίσθητη περιοχή και τα περίχωρα και καμιά φορά πριξιμο και κιρσους!

Τώρα αν φεύγει ή όχι δε το ξέρω!ανάφερε το στο γιατρό σου κι όλο και κάτι θα σου πει.Σε πονάει;η απλά είναι πολύ ζεστό;

  • Χαχα 4

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Hliolousti είναι ζεστό και ενοχλητικό. Το πρωί που ξυπνάω και έρχομαι καθιστή στο κρεβάτι πονάει κιόλας. Και να έλεγα ότι έχω πάρει πολλά κιλά... Υπολογίζω να έχω βάλει 7 συνολικά αλλά τα πόδια χάλια με σπασμένες φλέβες, ευρυαγγειες, μελανιές κ τώρα κιρσο :-(

εκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο Google, κάτι για χειρουργική θεραπεία διάβασα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Καλημέρα σας και καλό μήνα! 

Να ρωτήσω, έχει καμία από εσάς κιρσους στα πόδια; Είχα αίσθημα καψίματος και ανακάλυψα ότι έχω έναν ψηλά στο πόδι, πολύ κοντά στην ευαίσθητη περιοχή... :-(:-( Ξέρετε τί το προκαλεί και αν και πώς φεύγει ή δε χειροτερεύει;

Εγώ κοπέλα μου έχω το θεματακι μου κ νομίζω κ η @marianna1986 η κάνω λάθος πάλι??:rolleyes:

Τεσπα πέραν τον κιρσων που έχω βγάλει στα πόδια,βέβαια είχα από πριν 2-3 καθώς 11χρονια δουλεύω σε ορθοστασία καθημερινά,τώρα με την εγκυμοσύνη έβγαλα κ μια φλεβιτσα ανάμεσα στο χείλος από το κουτί κ τη γραμμή του μπικίνι..βέβαια είναι σαν ελίτσα μωβ..

Λένε πως μετά την εγκυμοσύνη συνήθως υποχωρούν..εσένα πως είναι σαν τελίτσα ή φλεβιτσα πιο μεγάλη??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Hliolousti είναι ζεστό και ενοχλητικό. Το πρωί που ξυπνάω και έρχομαι καθιστή στο κρεβάτι πονάει κιόλας. Και να έλεγα ότι έχω πάρει πολλά κιλά... Υπολογίζω να έχω βάλει 7 συνολικά αλλά τα πόδια χάλια με σπασμένες φλέβες, ευρυαγγειες, μελανιές κ τώρα κιρσο :-(

εκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο Google, κάτι για χειρουργική θεραπεία διάβασα... 

Ωχ όχι μην το κάνεις αυτό!!!είναι ανυπόστατα πολλές φορές όσα διαβάζουμε κι αν δεν είναι ,απλά δεν ισχύουν στη δική μας περίπτωση παντα!

Γνώμη μου λοιπόν είναι εφόσον σε ενοχλεί,να ρωτήσεις το γιατρό σου!

Μέχρι τότε να μην φοράς καλύτερα παντελόνια ή σορτς!μΟνο αέρινα φορεματακια!βαμβακερά άνετα εσώρουχα και όχι σερβιετακια αν τα συνηθίζεις

Και στο μπάνιο πότε καυτό ή ζεστό νεράκι!Δροσερουλι να είναι αλλά προσοχή όχι παγωμένο γτ νομίζω προκαλεί συσπάσεις!

Ο γιατρός μπορεί να σου προτείνει κάποια κρεμουλα;κάτι τέλος πάντως που ίσως σε ανακουφίσει!

Κι εγώ κορίτσι μου έχω βγάλει έναν κιρσο μεγαλουλη στην γάμπα μου και πολλά μικρά μωβ αγγειακια στα μπούτια!

Απλά αυτά λες χαλάλι για το παιδάκι μου!είναι πιο πολύ αισθητικό το θέμα!

Αυτό όμως που σε ενοχλεί να το παραθέσεις στον γιατρό σου!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez είναι σα μεγάλη διογκωμένη φλέβα, 3 εκατοστά μήκος περίπου.

@Hliolousti σε ευχαριστώ! Εννοείται μόνο βαμβακερά εσώρουχα κ όχι σερβιετακια.. κ φοράω μόνο φορέματα κ δεν έχω και ορθοστασία στη δουλειά...

Σκέφτομαι πόσο χειρότερα θα ήταν αν έκανα όλα όσα δεν πρέπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου! Πολύ κούραση εγώ τώρα τη βγάζω όλη μέρα ξάπλα! Εγώ για το θέμα του νοσοκομείου μόνο τον αντρουλη θέλω! Θα πάρει άδεια τις 2 πρώτες εβδομάδες να είμαστε και οι 3 στο σπίτι να μάθουμε το μωρό και να μας μάθει! Μαμάδες πεθερές θα έρθουν για επίσκεψη και αν θέλουν να βοηθήσουν μετά το διβδομαδο που θα φύγει ο άντρας και ελπίζω να έχω μπει σε μια σειρά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Renez είναι σα μεγάλη διογκωμένη φλέβα, 3 εκατοστά μήκος περίπου.

@Hliolousti σε ευχαριστώ! Εννοείται μόνο βαμβακερά εσώρουχα κ όχι σερβιετακια.. κ φοράω μόνο φορέματα κ δεν έχω και ορθοστασία στη δουλειά...

Σκέφτομαι πόσο χειρότερα θα ήταν αν έκανα όλα όσα δεν πρέπει....

Μη το βλέπεις έτσι!Όλες από κάτι έχουμε και ποιος ξέρει και τί άλλο θα μας βρει!!!:?:

Σκέψου πως κάνεις το καλύτερο δυνατό και είναι αναπόφευκτο το σώμα μας να βγει τελείως αλώβητο από μια τέτοια δοκιμασία!

Όλα θα είναι αναμνήσεις και εμπειρίες για όλες μας όταν θα πάρουμε αγκαλιά τα παιδάκια μας!

Θα δεις θα σου περάσει η ενόχληση και εκείνος ο κιρσος θα είναι σαν να μην υπάρχει μέχρι που να φύγει όταν γεννήσεις!Κι αν δεν φύγει ποιος νοιάστηκε;εκεί κάτω κιόλας!!!Είπαμε!ανθρώπους φτιάχνουμε!Όχι παίξε γέλασε!:wub:

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Πολύ κούραση εγώ τώρα τη βγάζω όλη μέρα ξάπλα! Εγώ για το θέμα του νοσοκομείου μόνο τον αντρουλη θέλω! Θα πάρει άδεια τις 2 πρώτες εβδομάδες να είμαστε και οι 3 στο σπίτι να μάθουμε το μωρό και να μας μάθει! Μαμάδες πεθερές θα έρθουν για επίσκεψη και αν θέλουν να βοηθήσουν μετά το διβδομαδο που θα φύγει ο άντρας και ελπίζω να έχω μπει σε μια σειρά! 

Το καλύτερο αυτό για όλους σας:x θα βρείτε όπως είπες τους ρυθμούς σας κ θα μάθετε σιγά σιγά ο ένας τον άλλο..

Αχχχ κορίτσια μου σε λίγες εβδομάδες έρχονται..

Just now, Aurora S είπε:

@Renez είναι σα μεγάλη διογκωμένη φλέβα, 3 εκατοστά μήκος περίπου.

@Hliolousti σε ευχαριστώ! Εννοείται μόνο βαμβακερά εσώρουχα κ όχι σερβιετακια.. κ φοράω μόνο φορέματα κ δεν έχω και ορθοστασία στη δουλειά...

Σκέφτομαι πόσο χειρότερα θα ήταν αν έκανα όλα όσα δεν πρέπει....

Κορίτσι μου μη τρελαίνεσαι..όλες όλο κ κάτι έχουμε αποκτήσει από την εγκυμοσύνη αλλά όπως πολύ σωστά σου είπε το Ηλιόλουστο κορίτσι μας είναι τα "παράσημα" μας που φέρνουμε ολόκληρες ζωουλες στον κόσμο..:x

Κ αν σε ενοχλεί τοοοσο κ δεν φύγει μετά τη γέννα τότε κοιτάς για αφαίρεση με κάποιο τρόπο..ως τότε απλά απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κ είπαμε..ΥΠΝΟΟΟΟ!! Κατι ξέρουν όλες οι ήδη μανουλες που μας το τονίζουν..:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήνες μετά τη γέννα βλέπουμε τι έχει μεινει τι έχει φύγει δυστυχώς δεν ξέρουμε από πριν κ τι κάθε σωμα είναι ξεχωριστό!

Κι έτσι όπως ακριβώς είπε η ηλιόλουστη, είναι τα παράσημα μας!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Καλή Κυριακή σε όλες!!

Θέλω την βοήθεια σας... πήραμε το λικνο και τώρα θέλω να βρω σεντονακια η διάσταση του στρώματος είναι 45×90. Ψάχνω με λαστιχο Αλλά δεν βρίσκω και κάτι το τρομερό. Έχετε τίποτα υπόψιν? Χωρίς λαστιχο εχει αρκετά..Αλλά θα βολέψουν??

Επίσης @Renez μου στο μαιευτήριο θα χρειαστούμε και εκεί σεντονακια να πάρουμε μαζί? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τσα! Εγώ είμαι το μαμοθρεφτο και θέλω τη μαμάκα μου μαζί!!!:oops: ολόκληρη γαϊδούρα με 2 παιδιά, Ναι τη μανούλα θέλω να μας νταντευει! Αλλά θα δούμε ανάλογα τι θα γίνεται με τις επισκέψεις μέχρι τότε! Ε δν θα το δει ο άντρας μου 3-4 μέρες μετά εννοείται, αλλά λόγω του μεγάλου παιδιού θα ήθελα να γυρνάει το βράδυ σπίτι σ αυτό μην χαθούμε κ οι 2, θα του στοιχίσει!

@Hliolousti ξεκαρδιστική κ συνάμα φρικιαστική η ιστορία σου...αυτες οι 50+ είναι επικίνδυνες...

Μόλις τελείωσα την καταμέτρηση των τελευταίων μπεμπικων ρούχων!!!! Ομολογώ πως μέχρι τα Χριστούγεννα μπορώ να μην πλύνω καθόλου...Αχαχαχα...υπάρχει ζιπουνακι κ φορμακι για κάθε μέρα διαφορετικό! Έχω πήξει στο ρουχομανι, θα βλέπω στον ύπνο μου ότι με πλακώνουν...! Ως και την άνοιξη έχω συνολακια έτοιμα! Από αύριο αρχίζω πλυντήρια, δεν αντέχω...φανταστείτε ένα σπίτι με κούτες μωρουδιλα κ λεγκο παντού στο πάτωμα...θα τα πετάξω όλα από το μπαλκόνι!:shock:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Καλή Κυριακή σε όλες!!

Θέλω την βοήθεια σας... πήραμε το λικνο και τώρα θέλω να βρω σεντονακια η διάσταση του στρώματος είναι 45×90. Ψάχνω με λαστιχο Αλλά δεν βρίσκω και κάτι το τρομερό. Έχετε τίποτα υπόψιν? Χωρίς λαστιχο εχι αρκετά..Αλλά θα βολέψουν??

Επίσης @Renez μου στο μαιευτήριο θα χρειαστούμε και εκεί σεντονακια να πάρουμε μαζί? 

Οσο είναι μωράκι(τους 2 πρώτους μήνες τουλάχιστον) κ χωρίς λάστιχο (αρκεί να μπαίνει κάτω από το στρωματακι ε?!) Θα βολεψει πιστεύω επειδή δεν κινούνται πολύ ώστε να το βγάζουν..

μεγαλώνοντας θα είναι καλύτερα σίγουρα με λάστιχο..στη χειριστή μπορείς να πάρεις απλά σεντονακια κ να σου περάσει λάστιχο μια μοδίστρα..

Υγ: ναι θέλουν κ σεντονακια κ για το κουνακι κ για να το τυλίγουμε..

Just now, Christinα είπε:

Τσα! Εγώ είμαι το μαμοθρεφτο και θέλω τη μαμάκα μου μαζί!!!:oops: ολόκληρη γαϊδούρα με 2 παιδιά, Ναι τη μανούλα θέλω να μας νταντευει! Αλλά θα δούμε ανάλογα τι θα γίνεται με τις επισκέψεις μέχρι τότε! Ε δν θα το δει ο άντρας μου 3-4 μέρες μετά εννοείται, αλλά λόγω του μεγάλου παιδιού θα ήθελα να γυρνάει το βράδυ σπίτι σ αυτό μην χαθούμε κ οι 2, θα του στοιχίσει!

@Hliolousti ξεκαρδιστική κ συνάμα φρικιαστική η ιστορία σου...αυτες οι 50+ είναι επικίνδυνες...

Μόλις τελείωσα την καταμέτρηση των τελευταίων μπεμπικων ρούχων!!!! Ομολογώ πως μέχρι τα Χριστούγεννα μπορώ να μην πλύνω καθόλου...Αχαχαχα...υπάρχει ζιπουνακι κ φορμακι για κάθε μέρα διαφορετικό! Έχω πήξει στο ρουχομανι, θα βλέπω στον ύπνο μου ότι με πλακώνουν...! Ως και την άνοιξη έχω συνολακια έτοιμα! Από αύριο αρχίζω πλυντήρια, δεν αντέχω...φανταστείτε ένα σπίτι με κούτες μωρουδιλα κ λεγκο παντού στο πάτωμα...θα τα πετάξω όλα από το μπαλκόνι!:shock:

Χαχαχα που να μεγαλώσει κ η μπέμπα λίγο λίγο να έχεις λευκό κ Μπάρμπι παντού μαζί :P μάνα κουράγιο!!!!

Εγώ έχω σίγουρα μέχρι 3 μηνών περίπου (62εκ) πολλά κ ζιπουνακια κ φορμακια..

Τώρα για μεγαλύτερο έχω λίγα αλλά νταξει καλύτερα για να μπορώ να πηγαίνω μαζί με τον μπέμπη μου να του αγοράζω μετά που θα ξέρω κ τα κυβικά του:x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Καλή Κυριακή σε όλες!!

Θέλω την βοήθεια σας... πήραμε το λικνο και τώρα θέλω να βρω σεντονακια η διάσταση του στρώματος είναι 45×90. Ψάχνω με λαστιχο Αλλά δεν βρίσκω και κάτι το τρομερό. Έχετε τίποτα υπόψιν? Χωρίς λαστιχο εχει αρκετά..Αλλά θα βολέψουν??

Επίσης @Renez μου στο μαιευτήριο θα χρειαστούμε και εκεί σεντονακια να πάρουμε μαζί? 

Με γεια σας!!!

Έχω μια τριάδα λευκά mothercare,αν δεν κάνω λάθος, με λάστιχο κ όντως βολεύουν πολύ! Θα πρότεινα να μην πάρεις με σχέδια γτ θα λερώνουν με γουλιτσα ή κακά κ έτσι θα είναι πιο εύκολο να τα πλύνεις χωρίς να ξεβαψουν. Πάρε 3 κ επειδή θα τα αλλάζεις συχνά θα βάζεις κι από τιΣ  πάνες αγκαλιας να βολεύεσαι.εγω έτσι έκανα κι ούτως ή άλλως η χρήση είναι για πολύ λίγο καιρό.

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από το βροχερό Ναύπλιο!

Ευτυχώς χτες προλάβαμε κ ρίξαμε μια βουτιά όμως σήμερα με το που φτασαμε παραλία άνοιξαν οι ουρανοί:lol: Δεν πτοηθηκαμε και πήγαμε σε μια ταβέρνα και φάγαμε καλαμαράκια που τα είχα λιγουρευτει από μέρες... Μπερεκέτι κορίτσια!!! 

Κοίταξα και τι έχει στείλει κ η νυφη μου από ρούχα... Εντάξει... Για ένα χρόνο δεν θα ψωνισω.. Πολλά ρούχα, σελτεδακια, κουβέρτες, πετσέτες! Ρινγκ-σλινγκ μέχρι κ αχρησιμοποίητο θηλαστρο!!! Μόνο καλοκαιρινα για νεογέννητο δεν είχε αλλά αν είναι θα τα αφήσω για πολυ τελευταία στιγμή και θα πάρω.

@Renez δεν έχω πρόβλημα με κιρσους στα πόδια και διάφορα σχετικά. Μόνο κάνα πρηξιμο στο τέλος της ημέρας.

 

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...