Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μια ερώτηση.. στο ΙΚΑ ποτε πρέπει να πάμε για να πάρουμε το επίδομα;;; Έχει κανει κάποια καμία κίνηση; 

Πήγα την περασμένη εβδομάδα από το ΙΚΑ και μου είπαν αφού ξεκινήσει η άδεια κύησης να πάω δλδ εμείς που έχουμε κ ίδια ΠΗΤ θα πάμε από 15/8 αλλά πέφτει Σάββατο οπότε από 17. Για το επίδομα λοχειας πρέπει να έχεις γεννήσει για να κάνεις αίτηση!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Πήγα την περασμένη εβδομάδα από το ΙΚΑ και μου είπαν αφού ξεκινήσει η άδεια κύησης να πάω δλδ εμείς που έχουμε κ ίδια ΠΗΤ θα πάμε από 15/8 αλλά πέφτει Σάββατο οπότε από 17. Για το επίδομα λοχειας πρέπει να έχεις γεννήσει για να κάνεις αίτηση!

@P.L.L. κορίτσια μετά την γέννα κ αφού πάρετε το λοχείας να μιλήσετε κ με ΟΑΕΔ που δίνει ένα συμπλήρωματικο επίδομα για 2 μηνες


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@P.L.L. κορίτσια μετά την γέννα κ αφού πάρετε το λοχείας να μιλήσετε κ με ΟΑΕΔ που δίνει ένα συμπλήρωματικο επίδομα για 2 μηνες

Αυτό του ΟΑΕΔ εγώ δεν το δικαιούμαι γιατί τη στιγμή έναρξης της αδειας κύησης θα είμαι άνεργη.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Το χοιρινό για να μη μυρίζει θέλει πιπεριές ή μουστάρδα!!!! Κ το αρνάκι θέλει δενδρολίβανο.... 

φακες έκανα αλλά δεν άρεσαν στις πριγκίπισσες μου, ξέρεις που κατέληξαν... στον απόπατο!!! 
συγνωμη εσένα αυτή η γλωσσου η γκρινιάρα σου κάνει για Ευγενία;

Πιπεριές ο σύζυγος δεν τις μυρίζει καν όχι να τις φάει..έτσι έχω χάσει ένα από τα αγαπημένα μου φαγητά "κοτόπουλο με πιπεριές..." (Νομίζω μαζί το είχαμε ξανά συζητήσει... Ή βιώνω ντε Ζα βου!!)

Επίσης εγώ δεντρολίβανο βάζω σε όλα του φούρνου..Μ αρέσει πολύ..κ στο κουνελάκι όταν το κάνω λεμονάτο πάει πολύ..

Μα γιατί δεν έφαγαν τις φακεεες?? Αφού είναι υγιεινές!!:P

Υγ: Μα έχει ευγενική φατσούλα το Ευγενακι μας....:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πιπεριές ο σύζυγος δεν τις μυρίζει καν όχι να τις φάει..έτσι έχω χάσει ένα από τα αγαπημένα μου φαγητά "κοτόπουλο με πιπεριές..." (Νομίζω μαζί το είχαμε ξανά συζητήσει... Ή βιώνω ντε Ζα βου!!)

Επίσης εγώ δεντρολίβανο βάζω σε όλα του φούρνου..Μ αρέσει πολύ..κ στο κουνελάκι όταν το κάνω λεμονάτο πάει πολύ..

Μα γιατί δεν έφαγαν τις φακεεες?? Αφού είναι υγιεινές!!:P

Ααα ευτυχώς ο δικός μου κ εγώ είμαστε παμφαγα...τρώμε όλα τα φαγητά! 
νομιζω πια φίλη δεν έχει σημασία τι φαγητό θα φάω... σκέφτηκα να δοκιμάσω το εξής από αύριο, πχ ποσό είναι να φάω μισό πιατο φακές; Να το χωρίσω στα τρία κ να τρώω τις μεριδουλες ανα μια ώρα! Δε βλέπω κάποια άλλη λύση...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Ααα ευτυχώς ο δικός μου κ εγώ είμαστε παμφαγα...τρώμε όλα τα φαγητά! 
νομιζω πια φίλη δεν έχει σημασία τι φαγητό θα φάω... σκέφτηκα να δοκιμάσω το εξής από αύριο, πχ ποσό είναι να φάω μισό πιατο φακές; Να το χωρίσω στα τρία κ να τρώω τις μεριδουλες ανα μια ώρα! Δε βλέπω κάποια άλλη λύση...

Ααα ναι ίσως έτσι προλαβαίνει να χωνέψει η μία κ μετά η άλλη μπουμπου χαχαχα

Πέραν τη πλάκα δοκίμασε το φίλη,τι έχεις να χάσεις στη τελική??;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααα ναι ίσως έτσι προλαβαίνει να χωνέψει η μία κ μετά η άλλη μπουμπου χαχαχα

Πέραν τη πλάκα δοκίμασε το φίλη,τι έχεις να χάσεις στη τελική??;)

Θα το δοκιμάσω κ αυτό μερικές μερες κ Αν δεν πιάνει του είπα του άντρα μου θα τρώω όλη μέρα φρούτα κ δε με νοιαζει.... κουράστηκα με τους εμετούς κ τις ξινιλες!

  • Λυπημένη/-ος 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Θα το δοκιμάσω κ αυτό μερικές μερες κ Αν δεν πιάνει του είπα του άντρα μου θα τρώω όλη μέρα φρούτα κ δε με νοιαζει.... κουράστηκα με τους εμετούς κ τις ξινιλες!

Σαλάτες αντέχεις να τρως? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σαλάτες αντέχεις να τρως? 

Δεν έχω δοκιμάσει να τη φάω σκέτη, δλδ θα έχω συνοδευτικό χωριάτικη με το φαγητό μου... εσυ λες γι αυτές τις σαλάτες που έχουν μέσα τυριά κοτόπουλα κλπ;;;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Αυτό του ΟΑΕΔ εγώ δεν το δικαιούμαι γιατί τη στιγμή έναρξης της αδειας κύησης θα είμαι άνεργη.

Ααααα βλακεία...είσαι με σύμβαση ε;;

@Renez πεεεεες τα , αν είναι δυνατόν να με  λέει γλωσσου η γλωσσου δλδ!!:lol:

@Jasmine@ μίκρυνε τις μερίδες σου, μόνο έτσι μπορεί να γλυτώσεις εγώ τώρα με τις καούρες αυτό κάνω , άσε που αν φάω λίγο παραπάνω αμέσως μου γυρίζει, όχι εμετός αλλά αυτή η αηδία που γυρίζει...

 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Επισης @EugenJen @Renez Ο Βάγιατας έβγαλε καινούριο τοπ 10! Από το νούμερο 9 που μας λέει κομάντο με έπιασε σπαστικό γέλιο ανάθεμα κ αν άκουσα όλα τα υπόλοιπα!!!

Ααααα μπαίνω να δω!!! Χθες κ εγώ έβαλα Φισφη που το αναφέραμε πεθανα με την περιγραφή του πως κοιμούνται τα ζευγάρια αγκαλιά :lol:

Λοιποοοον μου έστειλε η συνυφαδα μου ρουχαλακια εεεεεενα σωρό, ποια θα έρθει να βοηθήσει στο ξεχωρισμα;

Επίσης μου ήρθαν κ αυτά που είχα παραγγείλει τα mayoral έχουν τέλεια υφή τα hm έχω να πω είναι ότι να ναι στα νούμερα!!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Δεν έχω δοκιμάσει να τη φάω σκέτη, δλδ θα έχω συνοδευτικό χωριάτικη με το φαγητό μου... εσυ λες γι αυτές τις σαλάτες που έχουν μέσα τυριά κοτόπουλα κλπ;;;

Ναι έλεγα μήπως πχ μια σαλατουλα με κάτι κάθε φορά σε πρωτεινη μέσα ίσως σου είναι πιο ελαφρύ από κάτι μαγειρεμένο..

Πχ μια κοτόπουλο ή μπιφτέκι κάτι τέτοιο..

Βάζω να δω επιτόπου YouTube:D

Τι εννοείς ότι να ναι τα νούμερα? Μεγάλα σου φαίνονται ε?

Έρχομαι εγώ για βοήθεια φιληηηη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ναιαιαια πήγα εγώ την Παρασκευή!!κ έφαγα άκυρο! Πρέπει να πας αφού έχουν ξεκινήσει οι 56 ημέρες, προθεσμία δεν έχει μπορείς δλδ Αποτι μου είπαν να καταθέσεις κύηση κ λοχεία μαζί αλλά εννοειται μέχρι να τα καταθέσεις δεν θα παίρνεις επίδομα!

 

Just now, marianna1986 είπε:

Πήγα την περασμένη εβδομάδα από το ΙΚΑ και μου είπαν αφού ξεκινήσει η άδεια κύησης να πάω δλδ εμείς που έχουμε κ ίδια ΠΗΤ θα πάμε από 15/8 αλλά πέφτει Σάββατο οπότε από 17. Για το επίδομα λοχειας πρέπει να έχεις γεννήσει για να κάνεις αίτηση!

Ευχαριστώ κορίτσια! Και να σκεφτεί κανεις ότι εγώ έπρεπε να τα ξέρω αυτά αφού τα έχω πρόσφατα. Αλλά αυτές οι λεπτομέρειες της γραφειοκρατίας ποτε δε μένουν στο μυαλό μου! Αρα πάω μετά τον Δεκαπενταύγουστο οποτε βολεψει. Το επίτομα το συμπληρωματικό αυτή τη φορά ούτε εγώ θα το πάρω. Γιατί κι εμενα ξεκινάει η άδεια τοκετού σε φάση ανεργίας. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι έλεγα μήπως πχ μια σαλατουλα με κάτι κάθε φορά σε πρωτεινη μέσα ίσως σου είναι πιο ελαφρύ από κάτι μαγειρεμένο..

Πχ μια κοτόπουλο ή μπιφτέκι κάτι τέτοιο..

Βάζω να δω επιτόπου YouTube:D

Τι εννοείς ότι να ναι τα νούμερα? Μεγάλα σου φαίνονται ε?

Έρχομαι εγώ για βοήθεια φιληηηη!!

Έλα αγαπημένη κ φέρε κ μια μανιταροπιτουλαααααα!!!

Πήρα δύο ολόσωμα πυζαμακια 56 εκ κ πήρα κ ένα σετακι κορμάκι με κολαν 56 εκατοστά κ αυτά, ε αν τα συγκρίνεις δεν είναι ίδιο μέγεθος!!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...