Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?Είμαι στην 23η κ δεν τα νιώθω όλη μέρα.Πιο πολύ το πρωί κ το βράδυ.Η μαία λέει από 28η αρχίζουμε να μετράμε κ να ανησυχούμε αν δεν τα ακούμε.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Έλα αγαπημένη κ φέρε κ μια μανιταροπιτουλαααααα!!!

Πήρα δύο ολόσωμα πυζαμακια 56 εκ κ πήρα κ ένα σετακι κορμάκι με κολαν 56 εκατοστά κ αυτά, ε αν τα συγκρίνεις δεν είναι ίδιο μέγεθος!!!

Ρε φίλη τα πυζαμακια θα είναι πολύ μεγαλύτερα, για να είναι άνετα.... σα να μου λες φόρεμα δικό μας small κ νυχτικό θα είναι το ίδιο! 
εντάξει τα mayoral τα αγαπώ! Κ στα ρούχα κ στα παπούτσια είναι πολύ καλά κ ποιοτικά!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε φίλη τα πυζαμακια θα είναι πολύ μεγαλύτερα, για να είναι άνετα.... σα να μου λες φόρεμα δικό μας small κ νυχτικό θα είναι το ίδιο! 
εντάξει τα mayoral τα αγαπώ! Κ στα ρούχα κ στα παπούτσια είναι πολύ καλά κ ποιοτικά!

Μα δεν υποτίθεται ότι και τα πυζαμακια είναι εφαρμοστά;;; όχι;;;μιλάμε ξέρω η για 5 δάχτυλα διάφορα!!

Ναι η αλήθεια είναι ότι κ εγώ. Τρελάθηκα με τα mayoral είναι απίστευτα απαλό το υφασματακι!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσουδια! 

Εγώ είχα ραντεβού το πρωί για τα νεφράκια και δεν είχαμε καλά νέα.... Συνεχίζει η υδρονέφρωση αλλά πλέον μου είπε ότι κ η υφή εξωτερικά δεν είναι καλή μιας και υπάρχουν κυστούλες.... Πρέπει να μας δει παιδοουρολόγος και να κάνω και μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο. 

Πολύ στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα... Έκλαιγα όλοι μερα -- τώρα συνήλθα λίγο κ θα κάτσω να σας διαβάσω. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Kαλησπερα κοριτσουδια! 

Εγώ είχα ραντεβού το πρωί για τα νεφράκια και δεν είχαμε καλά νέα.... Συνεχίζει η υδρονέφρωση αλλά πλέον μου είπε ότι κ η υφή εξωτερικά δεν είναι καλή μιας και υπάρχουν κυστούλες.... Πρέπει να μας δει παιδοουρολόγος και να κάνω και μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο. 

Πολύ στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα... Έκλαιγα όλοι μερα -- τώρα συνήλθα λίγο κ θα κάτσω να σας διαβάσω. 

 

 

 

 

Καταρχσς ηρεμίσε αγαπούλα μου κ σκέψου θετικά κ με πίστη στον Θεό κ την επιστήμη που πλέον κάνει θαύματα!!

Σου εξήγησε δλδ τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Ποιες θα είναι δλδ οι επιπτώσεις στο μωρακι? Κ είναι κ στα δύο νεφρά το ίδιο..?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elenioz είπε:

Kαλησπερα κοριτσουδια! 

Εγώ είχα ραντεβού το πρωί για τα νεφράκια και δεν είχαμε καλά νέα.... Συνεχίζει η υδρονέφρωση αλλά πλέον μου είπε ότι κ η υφή εξωτερικά δεν είναι καλή μιας και υπάρχουν κυστούλες.... Πρέπει να μας δει παιδοουρολόγος και να κάνω και μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο. 

Πολύ στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα... Έκλαιγα όλοι μερα -- τώρα συνήλθα λίγο κ θα κάτσω να σας διαβάσω. 

 

 

 

 

Αρχικα ψυχραιμία!ολα πια αντιμετωπίζονται! Υπαρχουν καταλληλοι γιατροι, διαγνωστικες εξετάσεις κλπ..όλα θα πάνε καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καταρχσς ηρεμίσε αγαπούλα μου κ σκέψου θετικά κ με πίστη στον Θεό κ την επιστήμη που πλέον κάνει θαύματα!!

Σου εξήγησε δλδ τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Ποιες θα είναι δλδ οι επιπτώσεις στο μωρακι? Κ είναι κ στα δύο νεφρά το ίδιο..?

Όταν γεννηθεί θα το παρακολουθεί μου είπε για κάποιους μήνες συνέχεια ο παιδοουρολόγος για να βλέπουν την κατάσταση.... Όσο για τον μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο μου είπε ότι χρειάζεται για να αποκλείσουν ότι υπάρχει ταυτόχρονα κ κάποιες χρωμοσωμικες ανωμαλίες ή κάτι βαθύτερο που δεν φαίνεται στους υπερηχους στα νεφρά και την ουροδόχο κτλπ.... 

Απλά για το δεύτερο μου είπε ότι επειδή είμαι σε προχωρημένη κύηση θέλει πολύ πολύ προσοχή πως θα γίνει. Και μετά για κάποιες μέρες ακινησία εντελώς. 

Αυτά πάνω κάτω... Ευχαριστώ κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Όταν γεννηθεί θα το παρακολουθεί μου είπε για κάποιους μήνες συνέχεια ο παιδοουρολόγος για να βλέπουν την κατάσταση.... Όσο για τον μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο μου είπε ότι χρειάζεται για να αποκλείσουν ότι υπάρχει ταυτόχρονα κ κάποιες χρωμοσωμικες ανωμαλίες ή κάτι βαθύτερο που δεν φαίνεται στους υπερηχους στα νεφρά και την ουροδόχο κτλπ.... 

Απλά για το δεύτερο μου είπε ότι επειδή είμαι σε προχωρημένη κύηση θέλει πολύ πολύ προσοχή πως θα γίνει. Και μετά για κάποιες μέρες ακινησία εντελώς. 

Αυτά πάνω κάτω... Ευχαριστώ κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Φυσικά κ θα πάνε κ αυτό ακριβώς να σκέφτεσαι(ή έστω προσπάθησε!!)

Θα κάνεις ο,τι χρειαστεί κ όλα θα πάνε καλά!! Μήπως να μην φύγετε με τον άντρα σου? Επειδή είπες ότι θέλει ακινησία για κάποιες ημέρες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elenioz κορίτσι μου γλυκό είναι λογικό να ανησυχείς κ να αγχώνεσαι, δεν θα σου πω μην το κάνεις γτ απλά δεν γίνεται! Όμως ψύχραιμα και με αισιόδοξη κ θετική σκέψη θα κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός σου! Να προσέχεις πολύ τον εαυτό σου και τη κοιλίτσα σου! Υπάρχουν ειδικοί κ όλα γίνονται, είναι κ τα 2 νεφρακια? 

Αγκαλίτσες κ καρδούλες!:wub:

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Όταν γεννηθεί θα το παρακολουθεί μου είπε για κάποιους μήνες συνέχεια ο παιδοουρολόγος για να βλέπουν την κατάσταση.... Όσο για τον μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο μου είπε ότι χρειάζεται για να αποκλείσουν ότι υπάρχει ταυτόχρονα κ κάποιες χρωμοσωμικες ανωμαλίες ή κάτι βαθύτερο που δεν φαίνεται στους υπερηχους στα νεφρά και την ουροδόχο κτλπ.... 

Απλά για το δεύτερο μου είπε ότι επειδή είμαι σε προχωρημένη κύηση θέλει πολύ πολύ προσοχή πως θα γίνει. Και μετά για κάποιες μέρες ακινησία εντελώς. 

Αυτά πάνω κάτω... Ευχαριστώ κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Μικρή μου μανουλιτσα! Ψυχραιμία ξέρω ξέρω είναι αδύνατον, αλλά οοοοσο μπορείς , θετική σκέψη θα πάνε όλα καλά!!τον καρυότυπο ποτέ θα τον κάνεις;; αμνιοπαρακέντηση θα κάνει δηλαδή;;

Είναι κ στα δύο νεφρακια το θέμα;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ρε κορίτσια μου..

Τον αγαπώ τον λατρεύω τον μπέμπη μου ήδη,το σώμα μου να είναι κ δικό του με όλη μου τη καρδιά οοοσο θέλει μέχρι να γίνει δυνατός να βγει αλλά (!) ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ Κ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΛΑΦΡΗ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!! ΝΑ ΣΤΡΙΦΟΤΥΓΡΑΩ ΑΝΕΤΑ ΣΑΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΧΩΡΙς ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΙΜΟΥΛΚΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΠΕΤΡΕΣ ΜΕ ΜΑΡΣΙΠΟ!!!

Αυτά ειχα να δηλώσω με ψυχραιμία κ απόλυτη ηρεμία..

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχ ρε κορίτσια μου..

Τον αγαπώ τον λατρεύω τον μπέμπη μου ήδη,το σώμα μου να είναι κ δικό του με όλη μου τη καρδιά οοοσο θέλει μέχρι να γίνει δυνατός να βγει αλλά (!) ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ Κ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΛΑΦΡΗ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!! ΝΑ ΣΤΡΙΦΟΤΥΓΡΑΩ ΑΝΕΤΑ ΣΑΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΧΩΡΙς ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΙΜΟΥΛΚΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΠΕΤΡΕΣ ΜΕ ΜΑΡΣΙΠΟ!!!

Αυτά ειχα να δηλώσω με ψυχραιμία κ απόλυτη ηρεμία..

Υπομονή μωρέ χοντρούλα μου, σκέψου ποοοοσα περάσαμε κ τι μας έχει μείνει!! Θα γεννησουμε με το καλό, θα φύγουν τα κιλα, κ θα βγαινουμε  βόλτα με τα καρότσια να περπατάμε 5 ώρες να χαρείς!!!:D 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Υπομονή μωρέ χοντρούλα μου, σκέψου ποοοοσα περάσαμε κ τι μας έχει μείνει!! Θα γεννησουμε με το καλό, θα φύγουν τα κιλα, κ θα βγαινουμε  βόλτα με τα καρότσια να περπατάμε 5 ώρες να χαρείς!!!:D 

Χαχχαα δε ξέρω αν θα χαρώ με τις 5 ώρες βέβαια:mrgreen:

Μα πραγματικα σηκώθηκα από τον καναπέ να έρθω στο κρεβάτι (έχοντας φάει όλη μέρα ένα μόνο ρύζι κ χωριάτικη!!) Κ ένιωσα ότι η κοιλιά μου είναι τσίτα πάλι κ πολυυυ βαριά!! Ελπίζω αύριο να ξυπνήσω λίγο πιο ανάλαφρη η μικρή χοντροπεταλουδα!!

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Anastasia05 said:

Ένας γνωστός μου έκανε 5 αγόρια κ κόρη δεν ειδε:mrgreen: Τη μάνα σκέψου,σπίτι με 6 αντρες...

Με το καλό οπότε κ τα νινακια μας τώρα κ τα επόμενα!!!!:x

Κ εγώ είμαι της άποψης ότι το ζευγάρι κ μόνο πρέπει να αποφασίζει το όνομα του παιδιού!!

Άσε, και εμένα ο άντρας μου μου λέει χθες, μεταξύ σοβαρού και αστείου "δε ξέρω τί θα κάνεις, αλλά θα γεννάμε μέχρι να κάνουμε την κόρη" (εν τω μεταξύ κι εγώ κόρη θέλω, αλλά έλα που δε μπορούμε να το διαλέξουμε). Και σήμερα είχαμε πάλι το γνωστό καυγαδάκι το πρωί, αυτός θέλει οπωσδήποτε να μεταφέρουμε όλα τα έμβρυα που έχουμε στην κατάψυξη, ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα κάνουμε 5 παιδιά, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση λέει να διαπράξει φόνο και κάτι τετοια. Εγώ του λέω βέβαια ότι δε μπορούμε να κάνουμε τόσο μακρινά σχέδια γιατί δε ξέρουμε πώς θα μας τα φέρει η ζωή, αλλά αυτός είναι ανένδοτος... αχ κορίτσια, ευχηθείτε μου να έχω υπομονή!

 

4 hours ago, EugenJen said:

Mαρηηηηηη ετσι ετσι  ετσι θα στο κάνω το μαλλί Τζενάκι κ Τζενάκι!!επίσης σας είπα μην μου λέτε οτι μπήκα στον 8ο μέχρι να γυρίσω από το Πήλιο, αγχωνομαιαιαιαιααια

το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου οτι μου φευγει το αμνιακό υγρό!!!:???:

Οι περισσότεροι μετράνε τον 8ο μήνα από την 32η εβδομάδα και μετά, οπότε μην αγχώνεσαι!:wink:

 

3 hours ago, Renez said:

Αγάπη μου κατανοώ απολύτως τον λόγο που νευριασες κ αυτός είναι κ ο λόγος που εγώ ενώ πιστεύω με όλη μου τη καρδιά (σε βαθμό που παντρεύτηκα γτ το θεωρώ αληθινά ευλογία κτλ) δεν έχω επαφη με την εκκλησία όσο θα ήθελα πέραν τομών μεγάλων θρησκευτικών εορτών μας κ στιγμές που έχω ανάγκη κ μονη πάω να αναψω ένα κεράκι..

Από την άλλη κατανοώ επίσης πως οι παπάδες κ καλά "τηρούν ένα πρωτόκολλο" αλλά έτσι δε πρόκειται ποτέ να φέρουν περισσότερους ανθρώπους κοντά στην εκκλησία μας..πρέπει να γίνουν λίγο πιο ανοιχτοί ώστε να πλησιάσει κ ο κοσμοσ..

Συμφωνώ απόλυτα, κι εγώ πιστεύω και κάνω την προσευχή μου μόνη μου, και κεράκι ανάβω, αλλά εκκλησία δεν πηγαίνω καθόλου συχνά. Εκτός του ότι στις λειτουργίες βαριέμαι γιατί τα περισσότερα που λένε/ψέλνουνε δεν τα καταλαβαίνω, δε μου αρέσει και η αντιμετώπιση από τους περισσότερους παπάδες. Ειδικά το πώς αντιμετωπίζουν τα παιδάκια... εδώ δε ξέρουν καλά καλά να μιλάνε ή να περπατάνε/χρησιμοποιούν τα χεράκια τους, και εκείνοι έχουν ένα σωρό απαιτήσεις, του τύπου "δεν είναι ψωμάκι αυτό, είναι αντίδωρο", "το κερί με το δεξί χέρι, όχι το αριστερό", "μη πιάνεις την ποδιά όταν κοινωνείς, δεν κάνει", "να τον φέρνεις κάθε βδομάδα να κοινωνεί, να μαθαίνει να μη διαμαρτύρεται" και άλλα τέτοια.

 

42 minutes ago, Renez said:

Πιπεριές ο σύζυγος δεν τις μυρίζει καν όχι να τις φάει..έτσι έχω χάσει ένα από τα αγαπημένα μου φαγητά "κοτόπουλο με πιπεριές..." (Νομίζω μαζί το είχαμε ξανά συζητήσει... Ή βιώνω ντε Ζα βου!!)

Επίσης εγώ δεντρολίβανο βάζω σε όλα του φούρνου..Μ αρέσει πολύ..κ στο κουνελάκι όταν το κάνω λεμονάτο πάει πολύ..

Μα γιατί δεν έφαγαν τις φακεεες?? Αφού είναι υγιεινές!!:P

Υγ: Μα έχει ευγενική φατσούλα το Ευγενακι μας....:)

Κι εγώ τρελαίνομαι για δεντρολίβανο και το βάζω σε όλα τα ψητά λαχανικά, ειδικά στις πατάτες και όταν ψήνω root vegetables στο φούρνο (πατάτες, κρεμμύδια, καρότα και πατζάρια)!:P

 

Just now, elenioz said:

Kαλησπερα κοριτσουδια! 

Εγώ είχα ραντεβού το πρωί για τα νεφράκια και δεν είχαμε καλά νέα.... Συνεχίζει η υδρονέφρωση αλλά πλέον μου είπε ότι κ η υφή εξωτερικά δεν είναι καλή μιας και υπάρχουν κυστούλες.... Πρέπει να μας δει παιδοουρολόγος και να κάνω και μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο. 

Πολύ στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα... Έκλαιγα όλοι μερα -- τώρα συνήλθα λίγο κ θα κάτσω να σας διαβάσω. 

 

 

 

 

Κοριτσάκι μου, έχεις όλα τα δίκια να ανησυχείς, δε γίνεται κι αλλιώς. Απλά προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι. Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, τα πάντα πλέον μπορεί να τα αντιμετωπίσει η ιατρική. Θα κάνετε όλες τις εξετάσεις που προτείνει ο γιατρός σου και ό,τι περαιτέρω χρειαστεί και θα το παρακολουθείτε και με τον παιδίατρο αργότερα... τα μωράκια μας είναι πιο δυνατά από όσο νομίζουμε και με τη δική μας βοήθεια θα τα αντιμετωπίσουν όλα.:wub:


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...