Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Christinα μου άσχετο αλλά όπως χαζευα το φόρουμ είδα που αναρωτιέσαι για καρότσι..

Εγώ δεν έχω κάνει κάποια έρευνα αγοράς επί του θέματος γτ μου το πήρε δώρο η κουνιάδα μου κ της το είχα αφήσει εν λευκώ. Οπότε θα σου πω τη μόνη μου εμπειρία από αυτό που εν τέλει μου πήρε!

Είναι της εταιρείας Cangaroo το stefanie 3 in 1.. είναι ελαφρύ πολυ κ στήνετε παααρα πολύ εύκολα!! Σκέψου εγώ που δεν έχω ξανά αγγίξει καρότσι το έφτιαξα μόνη μου σε 5 λεπτά!! Κ ενα ακόμη θετικό που διαπίστωσα είναι πως έχει πραγματικά τα πάντα σε εξάρτηματα!! Δλδ έχει ποδοσακους κ στα 3 μέλη του(αυγο-πορτ μπεμπέ-καθισμα) κουνουπιερα-αδιαβροχο-τσαντα για τη μαμά ακόμη και αλλαξιερα μικρή "ταξιδιού" και βάση με ροδάκια για το Πορτ μπεμπέ!! Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση αυτό..!

Όλα αυτά με 370€..το θεωρώ value for money!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Eva137 είπε:

 

Άσε, και εμένα ο άντρας μου μου λέει χθες, μεταξύ σοβαρού και αστείου "δε ξέρω τί θα κάνεις, αλλά θα γεννάμε μέχρι να κάνουμε την κόρη" (εν τω μεταξύ κι εγώ κόρη θέλω, αλλά έλα που δε μπορούμε να το διαλέξουμε). Και σήμερα είχαμε πάλι το γνωστό καυγαδάκι το πρωί, αυτός θέλει οπωσδήποτε να μεταφέρουμε όλα τα έμβρυα που έχουμε στην κατάψυξη, ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα κάνουμε 5 παιδιά, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση λέει να διαπράξει φόνο και κάτι τετοια. Εγώ του λέω βέβαια ότι δε μπορούμε να κάνουμε τόσο μακρινά σχέδια γιατί δε ξέρουμε πώς θα μας τα φέρει η ζωή, αλλά αυτός είναι ανένδοτος... αχ κορίτσια, ευχηθείτε μου να έχω υπομονή!

 

Οι περισσότεροι μετράνε τον 8ο μήνα από την 32η εβδομάδα και μετά, οπότε μην αγχώνεσαι!:wink:

 

Συμφωνώ απόλυτα, κι εγώ πιστεύω και κάνω την προσευχή μου μόνη μου, και κεράκι ανάβω, αλλά εκκλησία δεν πηγαίνω καθόλου συχνά. Εκτός του ότι στις λειτουργίες βαριέμαι γιατί τα περισσότερα που λένε/ψέλνουνε δεν τα καταλαβαίνω, δε μου αρέσει και η αντιμετώπιση από τους περισσότερους παπάδες. Ειδικά το πώς αντιμετωπίζουν τα παιδάκια... εδώ δε ξέρουν καλά καλά να μιλάνε ή να περπατάνε/χρησιμοποιούν τα χεράκια τους, και εκείνοι έχουν ένα σωρό απαιτήσεις, του τύπου "δεν είναι ψωμάκι αυτό, είναι αντίδωρο", "το κερί με το δεξί χέρι, όχι το αριστερό", "μη πιάνεις την ποδιά όταν κοινωνείς, δεν κάνει", "να τον φέρνεις κάθε βδομάδα να κοινωνεί, να μαθαίνει να μη διαμαρτύρεται" και άλλα τέτοια.

 

Κι εγώ τρελαίνομαι για δεντρολίβανο και το βάζω σε όλα τα ψητά λαχανικά, ειδικά στις πατάτες και όταν ψήνω root vegetables στο φούρνο (πατάτες, κρεμμύδια, καρότα και πατζάρια)!:P

 

Κοριτσάκι μου, έχεις όλα τα δίκια να ανησυχείς, δε γίνεται κι αλλιώς. Απλά προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι. Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, τα πάντα πλέον μπορεί να τα αντιμετωπίσει η ιατρική. Θα κάνετε όλες τις εξετάσεις που προτείνει ο γιατρός σου και ό,τι περαιτέρω χρειαστεί και θα το παρακολουθείτε και με τον παιδίατρο αργότερα... τα μωράκια μας είναι πιο δυνατά από όσο νομίζουμε και με τη δική μας βοήθεια θα τα αντιμετωπίσουν όλα.:wub:

Τεεελεια με συμφέρει !!:D

Αχ μωρέ να σου πω κάτι;; καταλαβαίνω πως νιώθεις κ τις σκέψεις σου, αλλά από την άλλη είναι κ τοοοοσο όμορφο που ο αντρουλης σου θέλει να κάνετε τόσο μεγάλη οικογένεια!βλέπω άντρες γύρω μου που κάνουν ένα παιδί κ τα φτύνουν κ λένε απαπα για δεύτερο λες κ είναι εμπόδιο το παιδί ξέρω γω!! 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

 

Άσε, και εμένα ο άντρας μου μου λέει χθες, μεταξύ σοβαρού και αστείου "δε ξέρω τί θα κάνεις, αλλά θα γεννάμε μέχρι να κάνουμε την κόρη" (εν τω μεταξύ κι εγώ κόρη θέλω, αλλά έλα που δε μπορούμε να το διαλέξουμε). Και σήμερα είχαμε πάλι το γνωστό καυγαδάκι το πρωί, αυτός θέλει οπωσδήποτε να μεταφέρουμε όλα τα έμβρυα που έχουμε στην κατάψυξη, ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα κάνουμε 5 παιδιά, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση λέει να διαπράξει φόνο και κάτι τετοια. Εγώ του λέω βέβαια ότι δε μπορούμε να κάνουμε τόσο μακρινά σχέδια γιατί δε ξέρουμε πώς θα μας τα φέρει η ζωή, αλλά αυτός είναι ανένδοτος... αχ κορίτσια, ευχηθείτε μου να έχω υπομονή!

 

Οι περισσότεροι μετράνε τον 8ο μήνα από την 32η εβδομάδα και μετά, οπότε μην αγχώνεσαι!:wink:

 

Συμφωνώ απόλυτα, κι εγώ πιστεύω και κάνω την προσευχή μου μόνη μου, και κεράκι ανάβω, αλλά εκκλησία δεν πηγαίνω καθόλου συχνά. Εκτός του ότι στις λειτουργίες βαριέμαι γιατί τα περισσότερα που λένε/ψέλνουνε δεν τα καταλαβαίνω, δε μου αρέσει και η αντιμετώπιση από τους περισσότερους παπάδες. Ειδικά το πώς αντιμετωπίζουν τα παιδάκια... εδώ δε ξέρουν καλά καλά να μιλάνε ή να περπατάνε/χρησιμοποιούν τα χεράκια τους, και εκείνοι έχουν ένα σωρό απαιτήσεις, του τύπου "δεν είναι ψωμάκι αυτό, είναι αντίδωρο", "το κερί με το δεξί χέρι, όχι το αριστερό", "μη πιάνεις την ποδιά όταν κοινωνείς, δεν κάνει", "να τον φέρνεις κάθε βδομάδα να κοινωνεί, να μαθαίνει να μη διαμαρτύρεται" και άλλα τέτοια.

 

Κι εγώ τρελαίνομαι για δεντρολίβανο και το βάζω σε όλα τα ψητά λαχανικά, ειδικά στις πατάτες και όταν ψήνω root vegetables στο φούρνο (πατάτες, κρεμμύδια, καρότα και πατζάρια)!:P

 

Κοριτσάκι μου, έχεις όλα τα δίκια να ανησυχείς, δε γίνεται κι αλλιώς. Απλά προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι. Όπως σου είπαν και τα κορίτσια, τα πάντα πλέον μπορεί να τα αντιμετωπίσει η ιατρική. Θα κάνετε όλες τις εξετάσεις που προτείνει ο γιατρός σου και ό,τι περαιτέρω χρειαστεί και θα το παρακολουθείτε και με τον παιδίατρο αργότερα... τα μωράκια μας είναι πιο δυνατά από όσο νομίζουμε και με τη δική μας βοήθεια θα τα αντιμετωπίσουν όλα.:wub:

Βρε δεν είπαμε? Άστον να λέει μέχρι να δείτε πως θα είναι με το ένα παιδάκι σας κ βλέπετε μετά..ίσως κ ο ίδιος αλλάξει γνώμη!! Βέβαια ένα ακόμη το θεωρώ εφικτό κ όμορφο για μια οικογένεια μεγαλώνουν δύο αδέρφια αλλά τώρα τα 5...!!!! Εκτός αν υπάρξει τρόπος να κυοφορήσει κ εκείνος μερικά πες του χαχχαα

Ρε συ έχω μια απορία..δε μπορείτε να δείτε από τα ωάρια αυτά ποια είναι αγοράκια κ ποια κοριτσάκια ώστε να επιλέξετε..? 

Υγ:μπορεί να ρωτάω βλακεία αλλά δεν έχω ιδέα...

Υγ2: αυτό το root vegetables με εψησε πολύ για αυριο..ίσως το κάνω αλλά ελληνικά τύπου μπριαμ βεβαια:D

Υγ3: αστην καλέ να εμπεδώσει ότι είμαστε στον 8ο να ξεψαρωσει η @EugenJen..ούτως η άλλως σε 4 μέρες θα διανύει την 32η οποτε δε γλυτώνει από τη σκέψη χαχαχα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Άσε τα κλάματα σουρτουκο!!

Έτσι κ αλλιώς απ' όσα έχω καταλάβει για τον άντρα σου ο,τι κ αν χρειαστείς(που δε θα χρειαστείς αλλά λέμε τώρα!!) Κάπως θα καταφέρει να σε εξφενδονισει στο πλησιέστερο νοσοκομείο οπότε σσσσσσσ κ άρχισε να σκέφτεσαι τι θα έχει η βαλίτσα σας!!!! Χρωστάς κ βουτιές για εμένα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elenioz είπε:

Kαλησπερα κοριτσουδια! 

Εγώ είχα ραντεβού το πρωί για τα νεφράκια και δεν είχαμε καλά νέα.... Συνεχίζει η υδρονέφρωση αλλά πλέον μου είπε ότι κ η υφή εξωτερικά δεν είναι καλή μιας και υπάρχουν κυστούλες.... Πρέπει να μας δει παιδοουρολόγος και να κάνω και μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο. 

Πολύ στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα... Έκλαιγα όλοι μερα -- τώρα συνήλθα λίγο κ θα κάτσω να σας διαβάσω. 

 

 

 

 

Κορίτσι μου ψυχραιμία κ υπομονή μέχρι να κάνεις εξέταση κ να βγουν τα αποτελέσματα. Εύχομαι να είναι καλά!

 

@Eva137 κάτσε βρε να κάνετε το πρώτο πες του κ τα συζητάτε πάλι!! 

 

Ποια κοπέλα είχε χαμηλά αιμοπετάλια? Πέσανε κι άλλο...βέβαια κ στην πρώτη εγκυμοσύνη σε αυτό το μήνα ήταν τόσο χαμηλά,τότε δεν είχαμε κάνει κάτι. Όσες είχατε χαμηλά,κάνατε τιποτα?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άσε τα κλάματα σουρτουκο!!

Έτσι κ αλλιώς απ' όσα έχω καταλάβει για τον άντρα σου ο,τι κ αν χρειαστείς(που δε θα χρειαστείς αλλά λέμε τώρα!!) Κάπως θα καταφέρει να σε εξφενδονισει στο πλησιέστερο νοσοκομείο οπότε σσσσσσσ κ άρχισε να σκέφτεσαι τι θα έχει η βαλίτσα σας!!!! Χρωστάς κ βουτιές για εμένα!!

Κολύμπι γιαγιακας κ πολύ σου είναι!!που θες κ βουτιτσες:tongue:

Μόλις χτύπησα λίγο παγωτακι για τις καούρες κ με έχει πιάσει απίστευτη δυσφορία στην ανάσα...με μάσκα οξυγόνου με βλέπω σε λίγο καιρό

  • Λυπημένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Κολύμπι γιαγιακας κ πολύ σου είναι!!που θες κ βουτιτσες:tongue:

Μόλις χτύπησα λίγο παγωτακι για τις καούρες κ με έχει πιάσει απίστευτη δυσφορία στην ανάσα...με μάσκα οξυγόνου με βλέπω σε λίγο καιρό

Θα είναι καπου ψηλά κ θα πιέζει η μικρή σου..

Αλλά αυτή πια η δικαιολογία "παγωτακι για τις καούρες" ντααααξξξξξ:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

@Renez ευχαριστώ για το καρότσι. Ναι τα έχω δει και τα cangaroo και είναι μέσα στα υποψήφια! Βέβαια δεν θέλω 3 σε 1 Αλλά έχει κ σκέτο.

Αχ 2 μηνακια έμειναν κορίτσια μου! Τώρα αρχίζει το μεγάλο ζόρι! Σαν να κουβαλάω καρπουζακι είναι η κοιλιά μου κ πλέον απορώ που να έχει πάει το στομάχι μου αφού στη θέση του νοιώθω παιδί...κι εγ  ειδικά το βράδυ δεν μπορώ να φάω κανονικά, δεν μπορώ να ανασάνω μετά. 

Αιμοπετάλια νομίζω εγώ είχα λίγο κατεβασμένα αλλά δεν κάναμε τπτ,μου είπε φυσιολογικό για τη βδομάδα είναι ότι έχει κατέβει. 

Σήμερα έβαλα το 1ο πλυντήριο γτ με έπιασε πανικός με τόσα που είναι! Η καημένη η πεθερά μ μου λέει εγώ θα τα σιδερωσω όλα! Αχαχαχ μιλάμε για 5 πλυντήρια ρουχαλάκια...θα της πάω τα σεντονακια να μην τη κουράσω πολύ. Μου λέει ο άντρας μου να σκάσουμε μύτη και να της τα αφήσουμε όλα...Αχαχαχα...θέλεις να τη στείλεις του λέω?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια, εμείς παλεύουμε να φτιάξουμε συρταριερα ξ ακόμα δεν έχει τελειώσει... παρηγγειλα να φάνε πίτσα κ εγώ καθαρίζω τα φρούτακια μου! Πόση αδικία πια!!!

@elenioz κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι όπως σου είπε ο γιατρός για όλα υπάρχει κάποια λύση... θα πάνε όλα καλά κ οι εξετάσεις θα είναι τέλειες καθώς είμαστε γουρλοομαδα κ σου στέλνουμε όλες τη θετική μας διάθεση!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenioz εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην και μέχρι να γεννήσεις να έχουν διορθωθεί ολα!!!Δείξε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου,κάνε τον σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά!

@Anastasia05 εγώ όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη είχα 150 (το χαμηλότερο όριο) και μου είπε η γιατρός ότι απλά πρέπει να το έχει στο νου της για τη γέννα χωρίς να πει κάτι άλλο κι εγώ δε ρώτησα..

Στην πορεία ανέβηκε 180 μάλλον από το σίδηρο που ξεκίνησα?

Και τώρα στις τελευταίες εξετάσεις πήγε πάλι στο χαμηλότερο όριο!!Θέλω να τη ρωτήσω την επόμενη φορά!

Εσενα πόσο πήγαν;κάτω από 150?

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

@elenioz εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην και μέχρι να γεννήσεις να έχουν διορθωθεί ολα!!!Δείξε εμπιστοσύνη στους γιατρούς σου,κάνε τον σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά!

@Anastasia05 εγώ όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη είχα 150 (το χαμηλότερο όριο) και μου είπε η γιατρός ότι απλά πρέπει να το έχει στο νου της για τη γέννα χωρίς να πει κάτι άλλο κι εγώ δε ρώτησα..

Στην πορεία ανέβηκε 180 μάλλον από το σίδηρο που ξεκίνησα?

Και τώρα στις τελευταίες εξετάσεις πήγε πάλι στο χαμηλότερο όριο!!Θέλω να τη ρωτήσω την επόμενη φορά!

Εσενα πόσο πήγαν;κάτω από 150?

Εκεί ειμαι κι εγώ αυτο τον μήνα.. στο κατώτερο οριο.

όπωςείπα κ πριν έτσι ακριβώς ήταν κ την πρώτη φορά.. θα προσπαθήσω λίγο περισσότερο με διατροφή να το ανεβάσω κ βλέπουμε τον επόμενο μήνα!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenioz δεν έχω να πω κάτι πέρα από μια τεράστια αγκαλιά και πως δεν έχεις να φοβάσαι τπτ από τον καρυότυπο γιατί είσαι νεα κοπέλα! Αυτό με την υδρονεφρωση μου το είχαν βρει κ εμένα στη β επιπέδου και περιμένω το ντοπλερ για να δούμε πως έχει εξελιχθεί... Όλα καλά θα πανε, θα το δεις! 

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Kαλησπερα κοριτσουδια! 

Εγώ είχα ραντεβού το πρωί για τα νεφράκια και δεν είχαμε καλά νέα.... Συνεχίζει η υδρονέφρωση αλλά πλέον μου είπε ότι κ η υφή εξωτερικά δεν είναι καλή μιας και υπάρχουν κυστούλες.... Πρέπει να μας δει παιδοουρολόγος και να κάνω και μοριακό καρυοτυπικό έλεγχο. 

Πολύ στεναχωρήθηκα και αγχώθηκα... Έκλαιγα όλοι μερα -- τώρα συνήλθα λίγο κ θα κάτσω να σας διαβάσω. 

 

 

 

 

Καλή τυχη κορίτσι μου κι ο Θεός μαζί σας!! Όλα να σας πάνε κατ ευχήν!

Link to comment
Share on other sites

@EugenJen @Renez @LadyP @Anastasia05, μα εγώ τον αφήνω να λέει και απλά του απαντώ ότι θα δούμε όταν έρθει η ώρα και δε μπορούμε να κάνουμε τέτοια σχέδια από τώρα. Εκείνος είναι που ξεκινάει πάντα τη συζήτηση και με τσιγκλάει, και είναι και απόλυτος (αυτό είναι που με εκνευρίζει πιο πολύ από όλα)… δε του έχει πει κανείς να μη τα βάζει με έγκυο γυναίκα? 

 

2 hours ago, Renez said:

Αχ ρε κορίτσια μου..

Τον αγαπώ τον λατρεύω τον μπέμπη μου ήδη,το σώμα μου να είναι κ δικό του με όλη μου τη καρδιά οοοσο θέλει μέχρι να γίνει δυνατός να βγει αλλά (!) ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ Κ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΛΑΦΡΗ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!! ΝΑ ΣΤΡΙΦΟΤΥΓΡΑΩ ΑΝΕΤΑ ΣΑΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΧΩΡΙς ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΙΜΟΥΛΚΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΠΕΤΡΕΣ ΜΕ ΜΑΡΣΙΠΟ!!!

Αυτά ειχα να δηλώσω με ψυχραιμία κ απόλυτη ηρεμία..

Δίκιο έχεις ό,τι και να πεις... αυτό ακριβώς σκεφτόμουν χθες κι εγώ, ότι πλέον ζορίζομαι πολύ με το έξτρα βάρος, τη δυσκινησία και το τέντωμα στη κοιλιά, και σκέφτομαι άντε καλά τώρα αλλά πώς θα αντέξω τους τελευταίους δυο μήνες που θα είναι ακόμα πιο ζόρικοι? Και ζηλεύω όταν βλέπω άλλες κοπέλες που έχουν μικρές κοιλίτσες και το πολύ πολύ φτάνουν το μέγεθος της δικιάς μου λίγο πριν γεννήσουν, και σκέφτομαι τί αδικία!:unsure:

 

1 hour ago, Renez said:

Βρε δεν είπαμε? Άστον να λέει μέχρι να δείτε πως θα είναι με το ένα παιδάκι σας κ βλέπετε μετά..ίσως κ ο ίδιος αλλάξει γνώμη!! Βέβαια ένα ακόμη το θεωρώ εφικτό κ όμορφο για μια οικογένεια μεγαλώνουν δύο αδέρφια αλλά τώρα τα 5...!!!! Εκτός αν υπάρξει τρόπος να κυοφορήσει κ εκείνος μερικά πες του χαχχαα

Ρε συ έχω μια απορία..δε μπορείτε να δείτε από τα ωάρια αυτά ποια είναι αγοράκια κ ποια κοριτσάκια ώστε να επιλέξετε..? 

Υγ:μπορεί να ρωτάω βλακεία αλλά δεν έχω ιδέα...

Υγ2: αυτό το root vegetables με εψησε πολύ για αυριο..ίσως το κάνω αλλά ελληνικά τύπου μπριαμ βεβαια:D

Υγ3: αστην καλέ να εμπεδώσει ότι είμαστε στον 8ο να ξεψαρωσει η @EugenJen..ούτως η άλλως σε 4 μέρες θα διανύει την 32η οποτε δε γλυτώνει από τη σκέψη χαχαχα

Αααχ, και γι'αυτό έχει απάντηση... "μακάρι να μπορούσα να τα κυοφορήσω εγώ" και "αν δε θες εσύ να βάλουμε παρένθετη μητέρα"!:wacko:

Στα έμβρυα που έχουμε στην κατάψυξη θα μπορούσαμε θεωρητικά να κάνουμε ειδικό έλεγχο για να δούμε το φύλο, αλλά απαγορεύεται από τη νομοθεσία, εκτός αν συντρέχει λόγος υγείας (για παράδειγμα αν υπάρχει κάποια ασθένεια που μπορεί να περάσει από τους γονείς μόνο σε αγόρι ή σε κορίτσι). Εμείς δεν έχουμε κάτι τέτοιο, οπότε απαγορεύεται. 

Μμμ και το μπριάμ δεν είναι καθόλου κακή ιδέα!!:P

 

1 hour ago, EugenJen said:

Κολύμπι γιαγιακας κ πολύ σου είναι!!που θες κ βουτιτσες:tongue:

Μόλις χτύπησα λίγο παγωτακι για τις καούρες κ με έχει πιάσει απίστευτη δυσφορία στην ανάσα...με μάσκα οξυγόνου με βλέπω σε λίγο καιρό

47 minutes ago, Christinα said:

@Renez ευχαριστώ για το καρότσι. Ναι τα έχω δει και τα cangaroo και είναι μέσα στα υποψήφια! Βέβαια δεν θέλω 3 σε 1 Αλλά έχει κ σκέτο.

Αχ 2 μηνακια έμειναν κορίτσια μου! Τώρα αρχίζει το μεγάλο ζόρι! Σαν να κουβαλάω καρπουζακι είναι η κοιλιά μου κ πλέον απορώ που να έχει πάει το στομάχι μου αφού στη θέση του νοιώθω παιδί...κι εγ  ειδικά το βράδυ δεν μπορώ να φάω κανονικά, δεν μπορώ να ανασάνω μετά. 

Αιμοπετάλια νομίζω εγώ είχα λίγο κατεβασμένα αλλά δεν κάναμε τπτ,μου είπε φυσιολογικό για τη βδομάδα είναι ότι έχει κατέβει. 

Σήμερα έβαλα το 1ο πλυντήριο γτ με έπιασε πανικός με τόσα που είναι! Η καημένη η πεθερά μ μου λέει εγώ θα τα σιδερωσω όλα! Αχαχαχ μιλάμε για 5 πλυντήρια ρουχαλάκια...θα της πάω τα σεντονακια να μην τη κουράσω πολύ. Μου λέει ο άντρας μου να σκάσουμε μύτη και να της τα αφήσουμε όλα...Αχαχαχα...θέλεις να τη στείλεις του λέω?

Πάντως κάπου διάβασα προχθές ότι από την 36η εβδομάδα που το μωρό σιγά σιγά κατεβαίνει πιο χαμηλά στη λεκάνη για να εμπεδωθεί και να πάρει θέση για τη γέννα, το στομάχι και το διάφραγμα ανακουφίζονται λίγο, οπότε ίσως να περάσουνε λίγο οι καούρες και η δύσπνοια τότε. Παρηγοριά στον άρρωστο... Όπως και να χει, ας κάνουμε υπομονή λίγες εβδομάδες ακόμα! 

 

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...