Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Πωωω φίλη λατρεύω αυτό το φαι..έτσι δώστε ιδέες αγαπημένες!! Εγώ σήμερα έχω μπριαμ στο μικρό πιρεξακι για εμένα κ για τον Βασιλιά μου μοσχαράκι κοκκινιστό με πουρέ..

Αγάπη μου τότε πήγαινε Αθήνα κ τι σε νοιάζει που δε θα είναι ο γιατρός εκεί για τις εβδομαδιαίες επισκέψεις?? Θα συνεννοείται με το Ρέα που συνεργάζεται κ θα τις κάνεις εκεί!!

Κ εγώ μια φορά που δε μπορούσες γιατρός μου πήγα στο Ρέα κ μου έκανε υπέρηχο ένας συνεργάτης του!! 

 

Ααα πολυ ωραία δεν το ήξερα! Τότε ακόμα καλύτερα αν μπορεί να γίνει έτσι! 

Κάνε τώρα τα μποντε σου που μπορείς γιατί μετά θα κάνεις καιρό να νιώσεις άνθρωπος!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Ααα πολυ ωραία δεν το ήξερα! Τότε ακόμα καλύτερα αν μπορεί να γίνει έτσι! 

Κάνε τώρα τα μποντε σου που μπορείς γιατί μετά θα κάνεις καιρό να νιώσεις άνθρωπος!

Φυσικά κ γίνεται,ολοκληρη κλινική είναι βρε χαζό μου τόσοι γιατροι είναι εκεί..;)

Ναιιι κ εγώ το σκέφτομαι αυτό!! Αυτός είναι κ ο λόγος που σε όλη την εγκυμοσύνη πέραν ότι επανέφερα το μαλλί στο φυσικό (από ομπρε) έχω κ τα νυχακια μου πλεον κοντά κοντά(δε τα είχα κ ποτέ μαγισσε αλλά τα άφηνα λίγο..)τώρα προετοιμάζομαι:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Στη 2η πάμε προγραμματισμένα για να προλάβουμε τυχόν φυσικό τοκετό. Γι αυτό και πάμε στις 38 εβδ. συνήθως. Αν και πλέον γίνεται κ φυσιολογικά μετά από καισαρική αλλά θέλει έμπειρο γιατρό σε αυτό κ να έχει περάσει κάποιο χρονικό διάστημα από τη κ.τ.

Έκανα καισαρική στο 1ο 39 κ 6ημ. Γτ δεν είχα συσπάσεις κ τπτ που να προμηνύει γέννα. Μου είπε να περιμένουμε λίγο κ να πάμε με τεχνιτους πόνους αλλα δν άντεχα άλλο φίλη! Κι αν δεν έπιαναν οι πρώτοι πονοι θα βάζαμε κι άλλους κ στο τέλος μπορεί να καταλήγαμε σε καισαρική. Κ ο υπέρηχος το έβγαζε 4κ. + το παιδί κ δεν ήθελα να έχω πολλά θέματα εκεί κάτω. Όποτε το πήρα απόφαση μόνη μ κ λέω πάμε να γεννησουμε να το δω να ησυχάσω γτ είχα  κ άγχος απαλευτο. Απ την αρχή βέβαια αμφιταλαντευομουν μεταξύ κ.τ και Φ.τ όποτε το πήρα απόφαση μια και καλή.

Είχες μεγάλο μωρό είχες δίκιο, δεν θα την παλευες! Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ στο πρώτο ήθελα να γεννησω με το που μπήκα στο μήνα μου! Είναι κουραστικός ο τελευταίος μηνας

Μια φίλη μου στην Πάτρα γέννησε φυσιολογικά μετά από καισαρική με γιατρό στην Πάτρα. Της είχε πει πως θα την περιμένει μέχρι 43 εβδομαδες κ τελικα γέννησε λίγες μέρες μετά τις 40 χωρίς πρόκληση. Τα παιδιά της έχουν 2 χρ διαφορα. Εγώ δεν θα το ρισκαρα και μπράβο της που το τόλμησε!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Είχες μεγάλο μωρό είχες δίκιο, δεν θα την παλευες! Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ στο πρώτο ήθελα να γεννησω με το που μπήκα στο μήνα μου! Είναι κουραστικός ο τελευταίος μηνας

Μια φίλη μου στην Πάτρα γέννησε φυσιολογικά μετά από καισαρική με γιατρό στην Πάτρα. Της είχε πει πως θα την περιμένει μέχρι 43 εβδομαδες κ τελικα γέννησε λίγες μέρες μετά τις 40 χωρίς πρόκληση. Τα παιδιά της έχουν 2 χρ διαφορα. Εγώ δεν θα το ρισκαρα και μπράβο της που το τόλμησε!

Ουαου!! Πραγματικά μπράβο της κ του γιατρού επίσης!!

Αχχχ όσο αυτό για τον τελευταίο μήνα το πιστεύω ακράδαντα..εδώ τώρα αρχές 8ου κ είμαστε με πέτρες σε μάρσιπο..πόσο μάλλον μετά ε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ουαου!! Πραγματικά μπράβο της κ του γιατρού επίσης!!

Αχχχ όσο αυτό για τον τελευταίο μήνα το πιστεύω ακράδαντα..εδώ τώρα αρχές 8ου κ είμαστε με πέτρες σε μάρσιπο..πόσο μάλλον μετά ε??

Ναι άσε... Αλλά πιο πολυ είναι η ανυπομονησία και η λαχτάρα τα το δεις! Αυτά είναι για το πρώτο παιδί, στο δεύτερο λες κάτσε κ άλλο μέσα καλά εισαι:D

  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Είχες μεγάλο μωρό είχες δίκιο, δεν θα την παλευες! Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ στο πρώτο ήθελα να γεννησω με το που μπήκα στο μήνα μου! Είναι κουραστικός ο τελευταίος μηνας

Μια φίλη μου στην Πάτρα γέννησε φυσιολογικά μετά από καισαρική με γιατρό στην Πάτρα. Της είχε πει πως θα την περιμένει μέχρι 43 εβδομαδες κ τελικα γέννησε λίγες μέρες μετά τις 40 χωρίς πρόκληση. Τα παιδιά της έχουν 2 χρ διαφορα. Εγώ δεν θα το ρισκαρα και μπράβο της που το τόλμησε!

Τελικα 3810 ήταν ο νεαρός αλλά οκ δεν το ρισκαρα. 

Μπράβο στη κοπέλα κ τον γιατρό της! Να σου πω την αλήθεια εγώ το σκεφτόμουν σοβαρά αλλά πάει μου πέρασε..Αχαχαχα...αφού είχα καλή καισαρική φοβάμαι το Φ.τ τώρα. Άστο δεν είμαι για εκπλήξεις!

@Renez καλά κάνεις κορίτσι μου! Έτσι μπράβο να χαλαρώσεις και να χαρείς λίγο τον εαυτό σου!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ημέρα φουλ στα νεύρα σήμερα, αλλααααααα μετράω ωρεεεες η αυριανή εμεινε κ bye byeeee!!!

@Mariamaraki για πες ποια πήρες γιατί εγώ ακόμα δεν έχω παραγγείλει!!

@marianna1986 να ρωτήσω κάτι χαζό;;η πρόκληση δεν αποκλείει τον φυσιολογικό τοκετό σωστά;;άρα γιατί δεν το θες;;ρωτάω αν υπάρχει κάποια παράμετρος που δεν ξέρω!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εε κορίτσια μόλις μπήκε έκτακτο πάλι ο Χαρδαλιάς κ ο Τσιορδας..όλα ωραία κ καλά αλλά δεν είναι τελείως ηλίθιο να φοράνε κ καλά τώρα μάσκα κ την ώρα που μιλάνε ένα ακόμη κ μέσα στη καραντίνα δεν φορούσαν??? Εντάξει δλδ έλεος κάπου με τη προπαγάνδα της μάσκας!! 

Αφού ο κόσμος δεν μπορεί να αλλάζει 20 μάσκες την ημέρα κ το ξέρουν δεν έχει κ μεγάλο νόημα η χρήση της..υπό την έννοια ότι όπως λένε οι ειδικοί αν φοράμε την ίδια μάσκα παντού είναι χειρότερη εστία μόλυνσης γτ μαζεύει πάνω όλα τα μικρόβια κτλ..

Κ ποιος δλδ θα φοράει μια μάσκα το πρωί μόλις μπει στο λεωφορείο,άλλη μάσκα στη δουλειά,άλλη μάσκα όταν γυρναειε το λεωφορείο,άλλη μάσκα στο σούπερ,άλλη μάσκα στο φαρμακείο κ σου λέω ότι αυτά τα κάνει σε μία ημέρα θα αλλάξει 5 μάσκες τη μέρα?? Ούτε καν! Γιατί οι μάσκες κοστίζουν!! Κ γτ θα το ξεχνάει!! Κ γτ θα απιβδησει κ θα βαρεθεί!!

Το θέμα είναι να μάθουμε να κρατάμε αποστάσεις,να έχουμε ατομική κ συνολική υπευθυνοτητα κ να φοράνε μάσκες οι ευπαθείς κυρίως ομάδες κ οι άρρωστοι σεεργ με συνοστισμο. Όχι όμως ακόμη κ έξω που λένε. Κάνανε τώρα υποχρεωτική τη μάσκα κ στο κατάστρωμα του πλοίου!!

Κ ρωτάω επίσης!! Πως θα φοράει κάποιος σε ένα ταξίδι με πλοίο για νησιά όπως Κρητη-Ροδο-Σαμο-Ικαρια κτλ κτλ για 9- 12 ώρες μάσκα???? Πως θα φάει? Πως θα καπνίσει? Πως θα πιει καφέ?? Δουλευομαστε μου φαίνεται..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εε κορίτσια μόλις μπήκε έκτακτο πάλι ο Χαρδαλιάς κ ο Τσιορδας..όλα ωραία κ καλά αλλά δεν είναι τελείως ηλίθιο να φοράνε κ καλά τώρα μάσκα κ την ώρα που μιλάνε ένα ακόμη κ μέσα στη καραντίνα δεν φορούσαν??? Εντάξει δλδ έλεος κάπου με τη προπαγάνδα της μάσκας!! 

Αφού ο κόσμος δεν μπορεί να αλλάζει 20 μάσκες την ημέρα κ το ξέρουν δεν έχει κ μεγάλο νόημα η χρήση της..υπό την έννοια ότι όπως λένε οι ειδικοί αν φοράμε την ίδια μάσκα παντού είναι χειρότερη εστία μόλυνσης γτ μαζεύει πάνω όλα τα μικρόβια κτλ..

Κ ποιος δλδ θα φοράει μια μάσκα το πρωί μόλις μπει στο λεωφορείο,άλλη μάσκα στη δουλειά,άλλη μάσκα όταν γυρναειε το λεωφορείο,άλλη μάσκα στο σούπερ,άλλη μάσκα στο φαρμακείο κ σου λέω ότι αυτά τα κάνει σε μία ημέρα θα αλλάξει 5 μάσκες τη μέρα?? Ούτε καν! Γιατί οι μάσκες κοστίζουν!! Κ γτ θα το ξεχνάει!! Κ γτ θα απιβδησει κ θα βαρεθεί!!

Το θέμα είναι να μάθουμε να κρατάμε αποστάσεις,να έχουμε ατομική κ συνολική υπευθυνοτητα κ να φοράνε μάσκες οι ευπαθείς κυρίως ομάδες κ οι άρρωστοι σεεργ με συνοστισμο. Όχι όμως ακόμη κ έξω που λένε. Κάνανε τώρα υποχρεωτική τη μάσκα κ στο κατάστρωμα του πλοίου!!

Κ ρωτάω επίσης!! Πως θα φοράει κάποιος σε ένα ταξίδι με πλοίο για νησιά όπως Κρητη-Ροδο-Σαμο-Ικαρια κτλ κτλ για 9- 12 ώρες μάσκα???? Πως θα φάει? Πως θα καπνίσει? Πως θα πιει καφέ?? Δουλευομαστε μου φαίνεται..

Φίλη δεν θα ήθελα να επεκταθω αλλά όπως είπες κ εσύ εν μέσω καραντίνας φώναζαν να μην αγοράζουμε μάσκες γτ δεν κάνουν τίποτα παρά μόνο εάν νοσουμε κ τώρα προσπαθούν να μας την κάνουν απαραίτητη παντού... Αυτό κ τίποτε άλλο!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Φίλη δεν θα ήθελα να επεκταθω αλλά όπως είπες κ εσύ εν μέσω καραντίνας φώναζαν να μην αγοράζουμε μάσκες γτ δεν κάνουν τίποτα παρά μόνο εάν νοσουμε κ τώρα προσπαθούν να μας την κάνουν απαραίτητη παντού... Αυτό κ τίποτε άλλο!!

Δεν προσπαθούν απλά..την επιβάλλουν με πρόστιμα των 150€!! Αχχχχ οκ..δε συνεχίζω κ εγώ περαιτερω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ημέρα φουλ στα νεύρα σήμερα, αλλααααααα μετράω ωρεεεες η αυριανή εμεινε κ bye byeeee!!!

@Mariamaraki για πες ποια πήρες γιατί εγώ ακόμα δεν έχω παραγγείλει!!

@marianna1986 να ρωτήσω κάτι χαζό;;η πρόκληση δεν αποκλείει τον φυσιολογικό τοκετό σωστά;;άρα γιατί δεν το θες;;ρωτάω αν υπάρχει κάποια παράμετρος που δεν ξέρω!!

Όχι κορίτσι δεν τον αποκλείει. Δεν μπορείς όμως να ξέρεις όταν κάνεις πρόκληση αν θα γίνει φτ ή κτ!

Κι εγώ πρόκληση έκανα κ γέννησα μετά από 9 ωρες. Αν αργούσα όμως κι άλλο θα κάναμε κτ.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όχι κορίτσι δεν τον αποκλείει. Δεν μπορείς όμως να ξέρεις όταν κάνεις πρόκληση αν θα γίνει φτ ή κτ!

Κι εγώ πρόκληση έκανα κ γέννησα μετά από 9 ωρες. Αν αργούσα όμως κι άλλο θα κάναμε κτ.

Ααααα παίζει να κάνεις πρόκληση κ να μην έχει κατέβει ας πούμε το παιδί;;δεν υποτίθεται ότι τα τσεκαρουν αυτα;;δλδ συγγνώμη εσύ 9 ώρες κοιλοπονουσες χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι;;:sad:

Just now, Renez είπε:

Δεν προσπαθούν απλά..την επιβάλλουν με πρόστιμα των 150€!! Αχχχχ οκ..δε συνεχίζω κ εγώ περαιτερω..

Αυτό ακριβώς!! :twisted: 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Ααααα παίζει να κάνεις πρόκληση κ να μην έχει κατέβει ας πούμε το παιδί;;δεν υποτίθεται ότι τα τσεκαρουν αυτα;;δλδ συγγνώμη εσύ 9 ώρες κοιλοπονουσες χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι;;:sad:

Είχα φτάσει 40 +4 ημερες...τοσο είχαμε συμφωνήσει να περιμενουμε. Το μωρό ήταν μεγάλο δεν μας έπαιρνε αλλο. Ούτε συσπάσεις είχα ούτε τίποτα..

Άλλαζα θέσεις για να βοηθήσω τη κατάσταση, περίμενα να αυξηθεί η διαστολή αλλά δεεεεν για να μου κάνουν επισκληριδιο, μου κάνανε, μετά δεν προχωρούσε η διαστολή και μου σπασανε τα νερά κ προχώρησε η διαστολή κ επιτέλους γέννησα!!! Απλά το μωρό κατέβαινε λίγο ατσουμπαλα.κ είχε κολλησει για ώρα σε ένα σημειο

Στην αρχή με την επισκληριδιο κοιμήθηκα κ λίγο να ξεκουραστώ γιατί ήμουν άυπνη. Σε όλη τη διάρκεια είχα τον άντρα μου,τον γιατρό κ τις μαίες να βοηθάνε.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Είχα φτάσει 40 +4 ημερες...τοσο είχαμε συμφωνήσει να περιμενουμε. Το μωρό ήταν μεγάλο δεν μας έπαιρνε αλλο. Ούτε συσπάσεις είχα ούτε τίποτα..

Άλλαζα θέσεις για να βοηθήσω τη κατάσταση, περίμενα να αυξηθεί η διαστολή αλλά δεεεεν για να μου κάνουν επισκληριδιο, μου κάνανε, μετά δεν προχωρούσε η διαστολή και μου σπασανε τα νερά κ προχώρησε η διαστολή κ επιτέλους γέννησα!!! Απλά το μωρό κατέβαινε λίγο ατσουμπαλα.κ είχε κολλησει για ώρα σε ένα σημειο

Στην αρχή με την επισκληριδιο κοιμήθηκα κ λίγο να ξεκουραστώ γιατί ήμουν άυπνη. Σε όλη τη διάρκεια είχα τον άντρα μου,τον γιατρό κ τις μαίες να βοηθάνε.

Aχχ ρε αγάπη πέρασες ταλαιπώρια κ εσύ..

Εύχομαι αυτή η γέννα να είναι κυριολεκτικά με ένα πόνο μπαμ μπαμ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Aχχ ρε αγάπη πέρασες ταλαιπώρια κ εσύ..

Εύχομαι αυτή η γέννα να είναι κυριολεκτικά με ένα πόνο μπαμ μπαμ!!:)

Μακάρι!!! Ελπίζω να βρει πιο εύκολα τον δρόμο ο δεύτερος:D

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...