Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Θυμησε μου είσαι σε νοσοκομείο;;; Δε μπορείς να πάρεις το 6μηνο;

καλα σίγουρα κ ο πρώτος μικρούλης είναι ακόμα... ευτυχώς που έχεις τη μαμά σου κοντά!

Ναι σε νοσοκομείο,δεν δικαιούμαι ομως το 6 μηνο..

Μετακομίσαμε στην πόλη μας όταν μπήκα στον μήνα μου και για να μεγαλώσει το παιδί στην επαρχία κ για να έχω βοήθεια από τη μαμά μου.. :)

Εσυ θα πάρεις 6μηνο??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι σε νοσοκομείο,δεν δικαιούμαι ομως το 6 μηνο..

Μετακομίσαμε στην πόλη μας όταν μπήκα στον μήνα μου και για να μεγαλώσει το παιδί στην επαρχία κ για να έχω βοήθεια από τη μαμά μου.. :)

Εσυ θα πάρεις 6μηνο??

Εγώ θα πάρω 1 χρόνο λόγω δίδυμων!!! Όχι από το ΙΚΑ από την εταιρεία που είμαι..

εσυ πως κ δεν το δικαιούσαι;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσουπρες!!! 

@Jasmine@ εσύ κυρία μου τα είχαμε ξαναπεί νομίζω στις αρχές αρχες, επειδή έχεις δύο μωράκια να αφήσεις λίγο στην άκρη τον εγωισμό κ να αφησεις κ την πεθερά σου να βοηθήσει που θα το θέλει κιόλας η γυναίκα!!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα τσουπρες!!! 

@Jasmine@ εσύ κυρία μου τα είχαμε ξαναπεί νομίζω στις αρχές αρχες, επειδή έχεις δύο μωράκια να αφήσεις λίγο στην άκρη τον εγωισμό κ να αφησεις κ την πεθερά σου να βοηθήσει που θα το θέλει κιόλας η γυναίκα!!!!

Εσυ ξεκίνησες άδεια κ έβγαλες γλώσσα ε;;;; Δεν αφηνω κανέναν... μα γιατί δε με καταλαβαίνει κανείς ότι δε θέλω ούτε τη μάνα μου ούτε την πεθερά μου στα πόδια μου;;;;; Με τα παιδιά θέλω να ασχοληθώ μόνο εγώ κ ο άντρας μου

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ θα πάρω 1 χρόνο λόγω δίδυμων!!! Όχι από το ΙΚΑ από την εταιρεία που είμαι..

εσυ πως κ δεν το δικαιούσαι;

Ενα χρόνο,πάλι καλά!

Δεν έχω ενσημα ,δεν μπορούσα να δουλέψω λόγω παιδιου.. Δούλευε κ η μαμα μου κ δεν μπορούσε να μου τον κρατήσει.

Κι όταν ξεκίνησα να ψάχνω δεν πρόλαβα να βρω δουλειά κ έμεινα πάλι έγκυος!

Μη μιλήσω για εργοδότες που έβρισκαν εμπόδιο το παιδί κ αν θα μπορώ να ανταποκριθώ στην δουλειά κ να έχω κ παιδι<_< 

Just now, Jasmine@ είπε:

Εσυ ξεκίνησες άδεια κ έβγαλες γλώσσα ε;;;; Δεν αφηνω κανέναν... μα γιατί δε με καταλαβαίνει κανείς ότι δε θέλω ούτε τη μάνα μου ούτε την πεθερά μου στα πόδια μου;;;;; Με τα παιδιά θέλω να ασχοληθώ μόνο εγώ κ ο άντρας μου

Εσείς το αποφασίζετε αυτό κ θα το δεις πως θα γίνει κ στην πράξη..

Δεν είναι ακατόρθωτο ,είναι ζορικο!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Ενα χρόνο,πάλι καλά!

Δεν έχω ενσημα ,δεν μπορούσα να δουλέψω λόγω παιδιου.. Δούλευε κ η μαμα μου κ δεν μπορούσε να μου τον κρατήσει.

Κι όταν ξεκίνησα να ψάχνω δεν πρόλαβα να βρω δουλειά κ έμεινα πάλι έγκυος!

Μη μιλήσω για εργοδότες που έβρισκαν εμπόδιο το παιδί κ αν θα μπορώ να ανταποκριθώ στην δουλειά κ να έχω κ παιδι<_< 

Ααα νόμιζα ήσουν σε δημόσιο κ είχες βγει με επαπειλούμενη... 

καλα οι εργοδότες ευκαιρίες ψάχνουν! Θέλουν 20αρα χωρίς δεσμεύσεις με 10ετη εμπειρία.

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μωράκια!

@Jasmine@ είναι λογικοτατο να προβληματίζεσαι, ειδικά εσύ που θα έχεις 2 μωράκια! Θα βρείτε όμως τους ρυθμούς σας κ το πρόγραμμα σας κ όλα θα πάρουν τον δρόμο τους! Θα έρθουν κ δύσκολες στιγμές αλλά θα σκέφτεσαι μόνο θετικά, τα καλά κ ότι σε λίγο καιρό θα περάσει αυτή η φάση η κουραστική! Πρέπει να είμαστε αποφασισμένες κ δυνατές κ όλα θα τα καταφέρουμε, οι ορμόνες δεν βοηθούν αλλά θα εμενεις στο ομορφο της κατάστασης!

Εγώ έτσι σκεφτόμουν κ άντεξα ξενύχτια, σπίτι,δουλειά, ψυχολογία, θηλασμό, πάλι καλά μου έφερνε φαγητό η πεθερά μ τον πρώτο καιρό. Είχα κ εύκολο μωρό δε λέω! Όχι ότι κοιμόταν ,αλλά δεν γκρίνιαζε! Έτσι τα σκέφτομαι κ τώρα, όπως έρθουν θα τα αντιμετωπίσω! Η αγάπη μας για αυτά τα μωράκια είναι πιο δυνατή απ όλες τις κακουχιες! Και το κλάμα κ το ξέσπασμα στο πρόγραμμα είναι, δεν είναι κακο αρκεί να το βγάζεις από μέσα σου! Όλα τα λέω για να τα ακούω κι εγω Ε?

Εξάλλου εμείς θα έχουμε πολύ εύκολα μωρά  βρε κοριτσια;)

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ααα νόμιζα ήσουν σε δημόσιο κ είχες βγει με επαπειλούμενη... 

καλα οι εργοδότες ευκαιρίες ψάχνουν! Θέλουν 20αρα χωρίς δεσμεύσεις με 10ετη εμπειρία.

Έτσι όπως λες είμαι αλλα πήγα τώρα στο νοσοκομείο,δεν έχω προλάβει να μαζέψω ένσημα. 

Δεν τους ενοχλούσε η ηλικία, αλλά αυτό το είσαι παντρεμένη? Έχεις παιδί?? Θα κάνεις δεύτερο,? Είναι απαράδεκτο. Η εμπειρία μου σε όλους αρέσει το πακέτο όμως καπου τους χαλάει. Έχουμε παιδί? Δεν κάνουμε. Δεν έχουμε παιδί??? Πάλι δεν κάνουμε!

Αυτό που λες...χωρίς δεσμευσεις

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εσυ ξεκίνησες άδεια κ έβγαλες γλώσσα ε;;;; Δεν αφηνω κανέναν... μα γιατί δε με καταλαβαίνει κανείς ότι δε θέλω ούτε τη μάνα μου ούτε την πεθερά μου στα πόδια μου;;;;; Με τα παιδιά θέλω να ασχοληθώ μόνο εγώ κ ο άντρας μου

Πήρα αέρα!!!

Χαχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα φιλενάδα κ εγώ το ίδιο είμαι ,ούτε την μάνα μου θέλω στα πόδια μου,ούτε κανένα αλλά θα χρειαστείς βοήθεια,κ ο άντρας σου δεν θα μπορεί να σε βοηθήσει αν ξεκινήσει δουλειά, γι'αυτό σου λέω μην το ξεκοβεις τελείως! 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πήρα αέρα!!!

Χαχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα φιλενάδα κ εγώ το ίδιο είμαι ,ούτε την μάνα μου θέλω στα πόδια μου,ούτε κανένα αλλά θα χρειαστείς βοήθεια,κ ο άντρας σου δεν θα μπορεί να σε βοηθήσει αν ξεκινήσει δουλειά, γι'αυτό σου λέω μην το ξεκοβεις τελείως! 

Ξέχασα να σας πω... οι οδηγίες που έχουν για τα σχολεία προς το παρόν δεν είναι να ανοίξουν αρχές Σεπτέμβρη. Έχουν πιθανή ημερομηνία 21 και δεν είναι σίγουρο, αναλόγως πως θα είναι τα πράγματα μέχρι τότε! Επισης ακόμα κ τα παιδιά με μάσκες...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε πουλάκια μου μη τις ξεκοβετε τις γιαγιάδες! (Εκτός αν έχουν δείξει ότι δν θέλουν πολλά πολλά κ δεσμεύσεις ή χώνονται ασχημα)! Είναι χαρά τους να σας προσφέρουν! Εσείς θέτετε τους κανόνες στο σπίτι σας κ στο παιδί σας! Τουλάχιστον 1 φαγητό χρειάζεται, θα χρειαστεί επίσης να βγείτε για χαρτιά κ δουλειές κ ότι μπορεί να προκύψει. Κι ας το κακομαθουν το παιδί κι ας κάνουν κ λάθη που δεν εγκρίνετε, δεν πειράζει είναι υγεία στη ψυχολογία του παιδιού (δεν μιλάμε για ακραία πράγματα )

Κι εγώ έτσι ήμουν γι αυτό το λέω κ όμως μου βγήκε καλά γτ 1ον είναι καλός άνθρωπος η πεθερά μου κ 2ον δεν έχω δώσει δικαίωμα να χωθεί στα θέματα του σπιτιού μου. Θέτεις όρια κ αν δν το καταλαβαίνει τότε αραιωνεις. 

Just now, Jasmine@ είπε:

Ξέχασα να σας πω... οι οδηγίες που έχουν για τα σχολεία προς το παρόν δεν είναι να ανοίξουν αρχές Σεπτέμβρη. Έχουν πιθανή ημερομηνία 21 και δεν είναι σίγουρο, αναλόγως πως θα είναι τα πράγματα μέχρι τότε! Επισης ακόμα κ τα παιδιά με μάσκες...

Πωπωωω λες? Εγώ θ αρχίσω 1η Σεπτέμβρη πάντως κ όλες οι δραστηριότητες απ ότι έχω καταλαβει κ ο Θεός βοηθός ! Ας πιάσω το παιδί μ στα χέρια μου κι ας γίνει ότι θέλει. Δεν είναι ωραίο αυτό που λεω αλλά σε αυτή τη φάση με αγχωνουν όλα κ κυρίως τα σχετικά με το μωρό κ τη γέννα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Βρε πουλάκια μου μη τις ξεκοβετε τις γιαγιάδες! (Εκτός αν έχουν δείξει ότι δν θέλουν πολλά πολλά κ δεσμεύσεις ή χώνονται ασχημα)! Είναι χαρά τους να σας προσφέρουν! Εσείς θέτετε τους κανόνες στο σπίτι σας κ στο παιδί σας! Τουλάχιστον 1 φαγητό χρειάζεται, θα χρειαστεί επίσης να βγείτε για χαρτιά κ δουλειές κ ότι μπορεί να προκύψει. Κι ας το κακομαθουν το παιδί κι ας κάνουν κ λάθη που δεν εγκρίνετε, δεν πειράζει είναι υγεία στη ψυχολογία του παιδιού (δεν μιλάμε για ακραία πράγματα )

Κι εγώ έτσι ήμουν γι αυτό το λέω κ όμως μου βγήκε καλά γτ 1ον είναι καλός άνθρωπος η πεθερά μου κ 2ον δεν έχω δώσει δικαίωμα να χωθεί στα θέματα του σπιτιού μου. Θέτεις όρια κ αν δν το καταλαβαίνει τότε αραιωνεις. 

Ρε δε χώνεται πουθενά η πεθερά μου είναι πολύ καλή κ μ αγαπάει περισσότερο από παιδί της... κ δεν είπα ότι δε θα τύχει να κρατήσει τα παιδιά ούτε ότι δε θα έχει σχέση, προς θεού! Απλά εγώ γενικως δε θέλω άνθρωπο στο σπίτι Μέσα στα πόδια μου ούτε να μου μαγειρεύει ούτε να μου πλένει, ούτε τίποτα.... έχω μάθει να τα κάνω όπως θέλω εγώ! Δεν είναι ότι δε θέλω την πεθερά κ θέλω τη μάνα μου ας πούμε... θέλω η κάθε μια να είναι σπίτι της!! Δύσκολο για ελληνικές οικογένειες αυτό που ζητάω...
κ επισης όχι δε θέλω να έχω κάποιον να παίρνει το παιδί αγκαλιά μόλις κλαψει, γιατί όταν είμαι μόνη μου κ κλαίει θα έχει μάθει ότι το βγάζουν από την κούνια, κ αν κλαίνε ταυτόχρονα τι θα κάνω; Μπορεί να μη το καταλαβαίνεις αλλά είναι 2 τα μωρά κ θέλω να βρω εγώ τους ρυθμούς μαζί τους, όχι να έχω κάποιον μόλις κλαίνε να τα πααρηγορει.

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε δε χώνεται πουθενά η πεθερά μου είναι πολύ καλή κ μ αγαπάει περισσότερο από παιδί της... κ δεν είπα ότι δε θα τύχει να κρατήσει τα παιδιά ούτε ότι δε θα έχει σχέση, προς θεού! Απλά εγώ γενικως δε θέλω άνθρωπο στο σπίτι Μέσα στα πόδια μου ούτε να μου μαγειρεύει ούτε να μου πλένει, ούτε τίποτα.... έχω μάθει να τα κάνω όπως θέλω εγώ! Δεν είναι ότι δε θέλω την πεθερά κ θέλω τη μάνα μου ας πούμε... θέλω η κάθε μια να είναι σπίτι της!! Δύσκολο για ελληνικές οικογένειες αυτό που ζητάω...
κ επισης όχι δε θέλω να έχω κάποιον να παίρνει το παιδί αγκαλιά μόλις κλαψει, γιατί όταν είμαι μόνη μου κ κλαίει θα έχει μάθει ότι το βγάζουν από την κούνια, κ αν κλαίνε ταυτόχρονα τι θα κάνω; Μπορεί να μη το καταλαβαίνεις αλλά είναι 2 τα μωρά κ θέλω να βρω εγώ τους ρυθμούς μαζί τους, όχι να έχω κάποιον μόλις κλαίνε να τα πααρηγορει.

Τότε πολύ καλά το λες κι εγώ μαζί σου! Φυσικά ο καθένας σπίτι του!!! Νταξ 1 φαΐ να σου φτιάξουν κ κάνα πιάτο ας πλύνουν γτ δεν βγαίνει. Αλλά στο κανακεμα έχεις δίκιο! Στο ρυθμό σου θα χορεύουν αγάπη κ θα το πεις αυτό με τον τρόπο σου! 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τότε πολύ καλά το λες κι εγώ μαζί σου! Φυσικά ο καθένας σπίτι του!!! Νταξ 1 φαΐ να σου φτιάξουν κ κάνα πιάτο ας πλύνουν γτ δεν βγαίνει. Αλλά στο κανακεμα έχεις δίκιο! Στο ρυθμό σου θα χορεύουν αγάπη κ θα το πεις αυτό με τον τρόπο σου! 

Απλά το λέω γιατί όλες οι γιαγιάδες έχουν ξεχάσει πως ήταν στα δικά τους παιδιά κ μόλις ακούσουν το παιδί να κλαίει τρέχουν να το πιάσουν κ λένε μη το αφήνεις κ δεν κάνει κλπ... το έχω δει σε παρα πολλές γιαγιάδες να το κάνουν αυτό!χωρια τα γλυκά που δίνουν στα παιδιά κρυφά από πολύ μικρή ηλικία... κ όχι θεωρώ ότι αν είναι ας πούμε η μάνα μου σπίτι κ κάνει δουλειές κ κλαίει το μωρό θα μου πει την κουβέντα της. Γιατί να συγχύζομαι εγώ;;; Ο καθένας σπίτι του κ ας τρώμε κ κανα χθεσινό φαγητό δεν πειράζει! 

στο θέμα μας τώρα 124 κρούσματα χθες... σήμερα που θα πάω στο ριο θα ρωτήσω τι γίνεται με τα επισκεπτήρια κ τους συνοδούς!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες! Έχει πέσει πολύ δουλειά και όλη μέρα ειμαι πάνω από το λάπτοπ! Είδαμε και εμείς τη μπουμπού χτες ! Βγαίνει 4-5 μέρες πιο μπροστά στο μέσο όρο είμαστε! Κατάπινε πάλι αμνιακό ( παίζει να βγει πεινασμένο κάθε φορά που τη βλέπουμε όλο μασουλαει) και έκανε και αναπνευστικές κινήσεις! Εμείς είμαστε κοντά στο 1μιση κιλακι στις 29 και4! Κανονική την βρίσκουμε! Δεν έχω καθόλου καούρα ελπίζω να έχει μαλλί θα το δούμε στις 25 που έχουμε doppler! Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ ψιλά παρόλο που έχει κεφάλι κάτω και με πιάνουν κάτι δύσπνοιες τρελές. Πήρα και τη μπάλα γυμναστικής να κάθομαι λίγο να ανοίγει ο θώρακας αλλά ξεχασα να τον ρωτήσω αν κάνει να κάθομαι εκει... Είμαι χαζή! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...