Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Απλά το λέω γιατί όλες οι γιαγιάδες έχουν ξεχάσει πως ήταν στα δικά τους παιδιά κ μόλις ακούσουν το παιδί να κλαίει τρέχουν να το πιάσουν κ λένε μη το αφήνεις κ δεν κάνει κλπ... το έχω δει σε παρα πολλές γιαγιάδες να το κάνουν αυτό!χωρια τα γλυκά που δίνουν στα παιδιά κρυφά από πολύ μικρή ηλικία... κ όχι θεωρώ ότι αν είναι ας πούμε η μάνα μου σπίτι κ κάνει δουλειές κ κλαίει το μωρό θα μου πει την κουβέντα της. Γιατί να συγχύζομαι εγώ;;; Ο καθένας σπίτι του κ ας τρώμε κ κανα χθεσινό φαγητό δεν πειράζει! 

στο θέμα μας τώρα 124 κρούσματα χθες... σήμερα που θα πάω στο ριο θα ρωτήσω τι γίνεται με τα επισκεπτήρια κ τους συνοδούς!

Μαρή εγώ δεν λέω για τα φαγητά κ αυτά,σιγά το θέμα αυτά εννοειται!! Έχει να παίξει delivery το πρώτο καιρό! Εγώ λέω βοήθεια με το μωρό, μακάρι να τα καταφέρεις μόνη σου με τον άντρα σου! Εγώ πχ που δεν έχω βοηθεια ,ενω λέω κ εγώ ότι θέλω την ησυχία μου μετά λέω θα τα καταφέρω στις αρχές που θα είμαι φοβητσιαρα;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Μαρή εγώ δεν λέω για τα φαγητά κ αυτά,σιγά το θέμα αυτά εννοειται!! Έχει να παίξει delivery το πρώτο καιρό! Εγώ λέω βοήθεια με το μωρό, μακάρι να τα καταφέρεις μόνη σου με τον άντρα σου! Εγώ πχ που δεν έχω βοηθεια ,ενω λέω κ εγώ ότι θέλω την ησυχία μου μετά λέω θα τα καταφέρω στις αρχές που θα είμαι φοβητσιαρα;;;

Μια χαρά θα τα καταφέρεις και εσυ κ εγώ κ όλες... τόσες γυναίκες έχουν κάνει παιδιά κ δεν είχαν κανένα! Θα το πάρεις πάνω σου θα το δεις εγωιστικά κ όλα θα γίνουν...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες μετά από ένα απαίσιο αυπνο βράδυ κατ' απόφαση πρωτότοκου υιού και δευτεροτοκου ταυτοχρονως βεβαίως βεβαίως!!

Στο θέμα σας!!

@Jasmine@ άκουσε με καλά!!!! Σε κατάλαβαινω απόλυτα!! Ευτυχώς (για πολλούς λόγους) η πεθερά μου είναι στο νησι..εδώ τώρα θα μπορώ να έχω άπλετη βοήθεια από τη γιαγιά μου (ετών 70 με φουλ αντοχές) και μόνο σκ από τη μάνα μου (ετών 48 αλλά δουλεύει/ευτυχώς!) Στη μάνα μου λέω ευτυχώς γτ καλώς ή κακώς παρότι μοντέρνα κ νέα γυναίκα είναι ο τύπος της ευκολίας κ για αυτό δεν την εμπιστεύομαι. Πχ θα θηλάζω εγώ αν την αφήσω μόνη με το παιδί είναι ο τύπος που παίζει να έχει γάλα σκόνη να του δινω όσο λείπω γτ αυτό θεωρεί καλύτερο κ ήδη με πριζει:blink: της λέω δε θέλω να του βάζω κρέμα στο σώμα όσο είναι νεογέννητο θα του κάνω μασαζακι με κεραλοιφη κ μου λέει ότι οι εταιρείες με προϊόντα έχουν καλύτερα κ ΕΙΔΙΚΆ κ εκείνη θα του πάρει τέτοιο:blink: γενικά ΟΧΙ!!

Η γιαγιά μου από την άλλη δόξα το Θεό είναι ο τύπος του δεν θέλω να ανακατεύμαι μόνο να βοηθάω κ θα κάνω ότι μου πεις. Σκέψου της ειπα ότι κυρίως θα θέλω να μας κάνει κάνα φαι αν δε προλαβαίνω στην αρχή κ μου λέει φυσικά αλλά θα το φτιάχνω από τό σπίτι μου να το φέρνω γτ θέλω τη βολή μου!! Άλλο που δε θέλω εγώ από το να χαρτσουλαει τη κουζίνα μου!! Κ από τώρα της κάνω "μαθήματα" πως θέλω το κάθε τι κ πως έχω ένα πλάνο στο μυαλό μου ώστε να τη προετοιμάζω..

Καταλήγω λέγοντας πως μην τους το αποκλείσεις στα μούτρα,άσε τι λες σε εμάς εδώ γτ μπορεί να ζοριστεις τόσο κ να απηυδισεις κ μετά να νιώθεις άσχημα να τους πεις τελικά θέλω βοήθεια. Άρχισε κ εσύ να τους λες πράγματα για το πώς θες τα παιδιά σου να μεγαλώσουν κ τι θα σου χρησίμευε ως βοήθεια ώστε να μπαίνει στο νου τους σιγά σιγά.. δώσε τους μια ευκαιρία στην αρχή κ αν δεις πως δεν ευγενικά το κόβεις..αλλά ίσως κ να πετύχει;)

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες! Έχει πέσει πολύ δουλειά και όλη μέρα ειμαι πάνω από το λάπτοπ! Είδαμε και εμείς τη μπουμπού χτες ! Βγαίνει 4-5 μέρες πιο μπροστά στο μέσο όρο είμαστε! Κατάπινε πάλι αμνιακό ( παίζει να βγει πεινασμένο κάθε φορά που τη βλέπουμε όλο μασουλαει) και έκανε και αναπνευστικές κινήσεις! Εμείς είμαστε κοντά στο 1μιση κιλακι στις 29 και4! Κανονική την βρίσκουμε! Δεν έχω καθόλου καούρα ελπίζω να έχει μαλλί θα το δούμε στις 25 που έχουμε doppler! Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ ψιλά παρόλο που έχει κεφάλι κάτω και με πιάνουν κάτι δύσπνοιες τρελές. Πήρα και τη μπάλα γυμναστικής να κάθομαι λίγο να ανοίγει ο θώρακας αλλά ξεχασα να τον ρωτήσω αν κάνει να κάθομαι εκει... Είμαι χαζή! 

Έχω ακούσει πως κάνει καλό αυτή η μπάλα..ειδικά όταν θα μπούμε στον μήνα μας βοηθάει πολύ κ για τη γέννα..κάτι λέει ανοίγει η λεκάνη?! Κατεβαίνει το μωρό να εμπεδωθεί?! Δε θυμάμαι ακριβώς..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες! Έχει πέσει πολύ δουλειά και όλη μέρα ειμαι πάνω από το λάπτοπ! Είδαμε και εμείς τη μπουμπού χτες ! Βγαίνει 4-5 μέρες πιο μπροστά στο μέσο όρο είμαστε! Κατάπινε πάλι αμνιακό ( παίζει να βγει πεινασμένο κάθε φορά που τη βλέπουμε όλο μασουλαει) και έκανε και αναπνευστικές κινήσεις! Εμείς είμαστε κοντά στο 1μιση κιλακι στις 29 και4! Κανονική την βρίσκουμε! Δεν έχω καθόλου καούρα ελπίζω να έχει μαλλί θα το δούμε στις 25 που έχουμε doppler! Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ ψιλά παρόλο που έχει κεφάλι κάτω και με πιάνουν κάτι δύσπνοιες τρελές. Πήρα και τη μπάλα γυμναστικής να κάθομαι λίγο να ανοίγει ο θώρακας αλλά ξεχασα να τον ρωτήσω αν κάνει να κάθομαι εκει... Είμαι χαζή! 

Τι καλή μπεμπουκα! Πήρε και τη θέση της κ τα κιλακια της κ κάνει τα κολπάκια της!

@EugenJen όλα καλά,απλά θα έλεγα να ξανασκεφτείτε το θέμα του delivery ειδικά αν θηλαζεις!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια από την όμορφη Β.Ελλαδα! Για το θέμα της βοήθειας σαν μελλοντική μανούλα χωρίς βοήθεια (και οι δύο γιαγιάδες 500χλμ μακρυά) θα θελα να σας πω πως όσες έχετε κοντά ανθρώπους να σας κάνουν ένα φαγητό, να σας βοηθήσουν με τις δουλειές του σπιτιού, να το δεχτείτε με χαρά!! Καμιά φορά κάποιες καταστάσεις - ανθρώπους τους θεωρούμε δεδομένους κ δεν εκτιμάμε αυτά που θέλουν να μας προσφέρουν. Σας το λέω γιατί προσωπικά δεν έχω κανέναν συγγενή κοντά μου πέρα απ τον αντρουλη μου κ τώρα λόγω καραντίνας είχα να δω γονείς πεθερικά πάνω από 6 μήνες. 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια!!! 

Εννοείται δε προλαβαίνω να σας διαβασω! Ηρθε χθες στη θεσσαλονικη απο Χαλκιδική για ενα 24ωρο και δε προλαβαίνω τις δουλειές! Έσκασε και το λάστιχο μ. (φουιτ..απο Θεσσαλονίκη αφου..) Αναποδιές.. 

Πηγα σήμερα στο ΙΚΑ να ρωτήσω μπαςκαι δικαιουμαι τπτ και τπτ.. Μου υπολείπονται 60ενσημα..για τα 200

Τελειωσαμε με το δωμάτιο και ξεκινάμε με το υπόλοιπο σπίτι βάψιμο! 

Την αλλη εβδμ. Θα κάνω την τσάντα του μαιευτηρίου! 

Με την επανάληψη καλλιέργειας δυστυχώς ο σταφυλοκοκκος δεν εφυγε και συνεχίζω να παίρνω αντιβίωση.. Σκ@@@α (λογω κύησης οι αντιβίωσεις που δίνουν δν ειναι δυνατές και αρα είναι πιο δύσκολο το μικροβιο να φύγει.. Ημαρτον) 

Βρίσκω στο γειτονα καλύτερο σημα θα πήγαινω εκει για να σας στέλνω! 

Στέλνω τη θετική μου ενεργεία την οποία και διατηρώ (οσο μπορώ) σε ολες σας! 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια και από μένα! Σας έχασα παλι να τα διαβασω όλα γιατί αυτές τις μέρες πηρε άδεια και ο άντρας μου και ψάχνουμε συνέχεια πραγματα για την μπεμπα της φτιάχνουμε ( για την ακρίβεια ο άντρας μου το φτιάχνει εγώ κοιτάω μόνο) ένα κάτι σαν λίκνο κουνια που είχα δει στο ίντερνετ και μου αρεσε όταν τελειώσει θα σας το στείλω να το δείτε!

Για το μαιευτήριο είχα ζητήσει λίστα από το Έλενα για το τι χρειάζεται να έχουμε μαζί. Αυτά που γράφει είναι:                                       Για την μανουλα • ρόμπα κοντή η μακριά, πυτζαμες που να ανοίγουν από μπροστά, εσώρουχα βαμβακερα-παντοφλες, πετσέτες- είδη προσωπικής περιποιησης και καθαριότητας (σαμπουάν, αφρόλουτρο, οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα, χτένα, τα καλλυντικά σας η ότι άλλο θεωρείτε αναγκαίο), όλες τις εξετάσεις που έχετε κάνει, ασφαλιστικό βιβλιάριο(αμκα- ΑΦΜ), ταυτότητες, ληξιαρχικη πράξη γάμου η συμφωνο τελευταίου 6μηνου από 3 φωτοτυπίες, άδεια παραμονης συζύγου στην αίθουσα τοκετού

Για το μπεμπέ                                                         φανελάκια, φορμακια, καλτσάκια, μπουρνουζι η πετσετα μπάνιου, βαμβακερές πανες αγκαλιάς, ρουχα και σκεπάσματα εξόδου ανάλογα την εποχή, ειδικό κάθισμα μεταφοράς. 

Όσο για την βοήθεια πιστεύω είναι πολυ σημαντική αλλά να υπάρχει και ο χώρος και ο χρόνος στο ζευγάρι και το μωρό να προσαρμοστεί και να μην υπάρχει πιεση από τον αλλον τυπου κάνε αυτό δεν κάνεις σωστά το άλλο κτλ. Εμείς παντως δεν θα έχουμε γιατί μένουν μακριά σχετικά όλοι και ο άντρας μου θα δουλευει πιστευω με ηρεμία θα τα βρουμε όλα! 

Για την μπάλα γυμναστικής κάνει ναι από την στιγμή που η εγκυμοσύνη σου έχει παει καλα μέχρι τώρα. Υπάρχουν πολλες ασκήσεις που σε ανακουφίζουν και απο πονους μεσης. Απλά απ όσο ξέρω ασκήσεις για άνοιγμα λεκάνης και για να κατέβει το μωρό κάνεις μετά τις 35 εβδομάδες αλλά ρώτησε το και αυτό για καλό και για κακό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Hliolousti πολυ ωραία τα νέα σου!!! Μακάρι όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα από τα ντοπλερ μας! 

Κ εμένα τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει κ με πιάνει άγχος με το μωρο, έχει περάσει ο καιρός κ έχω αρχίσει κ το συνειδητοποιώ... Σκέφτομαι αυτό το πρώτο διάστημα ενός μωρού και με πιάνει απελπισια:lol: Βοηθεια αυτή τη φορά μπορώ να έχω από τη μαμά μου που βγαίνει σε σύνταξη αλλά θα κάνω τα πάντα να μην τη χρειαστω! Πάντως σε όσες έχετε ένα μωρακι βγαίνει άνετα και χωρίς βοήθεια αν έχετε άντρα που μπορεί να συμμετέχει! Λίγο ζόρι θα έχει η @Jasmine@ αλλά αφού το έχεις βάλει πείσμα είσαι σε καλό δρόμο αλλά και να μην βγουν όπως τα υπολογίζεις η πεθερά καλύτερα να είναι stand by! Αχ κ με απογοήτευσες με το άνοιγμα των σχολείων από 21/9 κ αν... Με βλεπω άνεργη φέτος...

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Hliolousti πολυ ωραία τα νέα σου!!! Μακάρι όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα από τα ντοπλερ μας! 

Κ εμένα τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει κ με πιάνει άγχος με το μωρο, έχει περάσει ο καιρός κ έχω αρχίσει κ το συνειδητοποιώ... Σκέφτομαι αυτό το πρώτο διάστημα ενός μωρού και με πιάνει απελπισια:lol: Βοηθεια αυτή τη φορά μπορώ να έχω από τη μαμά μου που βγαίνει σε σύνταξη αλλά θα κάνω τα πάντα να μην τη χρειαστω! Πάντως σε όσες έχετε ένα μωρακι βγαίνει άνετα και χωρίς βοήθεια αν έχετε άντρα που μπορεί να συμμετέχει! Λίγο ζόρι θα έχει η @Jasmine@ αλλά αφού το έχεις βάλει πείσμα είσαι σε καλό δρόμο αλλά και να μην βγουν όπως τα υπολογίζεις η πεθερά καλύτερα να είναι stand by! Αχ κ με απογοήτευσες με το άνοιγμα των σχολείων από 21/9 κ αν... Με βλεπω άνεργη φέτος...

Δε ξέρω παραπάνω ρε κορίτσι σου λέω τι ενημέρωση έδωσε στον άντρα μου ο διευθυντής του... αλλά σκέφτομαι το ποσό δύσκολο θα είναι σε μια τάξη όλα τα παιδάκια να φοράνε μασκα επισης! Θα δείξει πως θα πάει κ ο Αύγουστος..αν καλυτερέψουν θα επανέλθουν στο αρχικό πλάνο που ήταν 1η Σεπτέμβρη! 

Οσο για το άλλο ναι έχω πολύ πείσμα κ αν βάλω κάτι στο μυαλό μου ο θεός να κατέβει κάτω θα το κάνω!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μια χαρά θα τα καταφέρεις και εσυ κ εγώ κ όλες... τόσες γυναίκες έχουν κάνει παιδιά κ δεν είχαν κανένα! Θα το πάρεις πάνω σου θα το δεις εγωιστικά κ όλα θα γίνουν...

Εγώ κ να θελα να μην το πάρω πάνω μου επιλογή δεν έχω,οπότε αναγκαστικά θα τα βγάλω πέρα!! Τώρα μπορεί το παιδί από θηλασμό να το ρίξει κατευθείαν στα κοψίδια αλλά οκ!!:lol:

@Christinα για τον άντρα μου λέω ,εγώ ξέρω ότι με τον θηλασμό θα πρέπει να προσέχω τι τρώω,αν κ λόγω δουλειάς δεν θα είναι μεγάλο το διάστημα του θηλασμόυ!!

Κορίτσια πήγα κ πήρα τις εξετάσεις το ζάχαρο έχει πεσει στο κατώτατο όριο, τι γίνεται;;;δεν κάνουν δουλειά τα καθημερινά παγωτακια;;;;

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Εγώ κ να θελα να μην το πάρω πάνω μου επιλογή δεν έχω,οπότε αναγκαστικά θα τα βγάλω πέρα!! Τώρα μπορεί το παιδί από θηλασμό να το ρίξει κατευθείαν στα κοψίδια αλλά οκ!!:lol:

@Christinα για τον άντρα μου λέω ,εγώ ξέρω ότι με τον θηλασμό θα πρέπει να προσέχω τι τρώω,αν κ λόγω δουλειάς δεν θα είναι μεγάλο το διάστημα του θηλασμόυ!!

Κορίτσια πήγα κ πήρα τις εξετάσεις το ζάχαρο έχει πεσει στο κατώτατο όριο, τι γίνεται;;;δεν κάνουν δουλειά τα καθημερινά παγωτακια;;;;

 

Μήπως πρέπει να τρως παραπάνω υδατάνθρακες εκτός από γλυκά;;;  Πως νιώθεις πες μας που δεν πηγές για δουλειά σήμερα.... εμένα ξεκινάει τη Δευτέρα η άδεια κυήσεως κ λήγει 7/12


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ κ να θελα να μην το πάρω πάνω μου επιλογή δεν έχω,οπότε αναγκαστικά θα τα βγάλω πέρα!! Τώρα μπορεί το παιδί από θηλασμό να το ρίξει κατευθείαν στα κοψίδια αλλά οκ!!:lol:

@Christinα για τον άντρα μου λέω ,εγώ ξέρω ότι με τον θηλασμό θα πρέπει να προσέχω τι τρώω,αν κ λόγω δουλειάς δεν θα είναι μεγάλο το διάστημα του θηλασμόυ!!

Κορίτσια πήγα κ πήρα τις εξετάσεις το ζάχαρο έχει πεσει στο κατώτατο όριο, τι γίνεται;;;δεν κάνουν δουλειά τα καθημερινά παγωτακια;;;;

 

Πώς το κάνεις αυτό με ζαχαρο ρε παιδάκι μου??? Όντως υδατάνθρακες τρως? Φάε κάνα μακαρονι να το ευχαριστιεσαι!!! Εγώ έχω ξεφύγει στο φαΐ αυτές τις ημέρες,δεν τρώω πολύ αλλά τρώω βλακειουλες...στη μπέμπα μου αρέσουν οι βρωμιτσες.  Ο αντρας μ λέει ότι το αγοράκι μας είναι το βιολογικό παιδί γτ έτρωγα πολύ προσεχτικά κ όλα βιολογικά ενώ τη μπέμπα του δεν τη προσέχω λέει κ δεν παίρνει τπτ κι ο ίδιος για μην ξεμυαλιστω!

  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Πώς το κάνεις αυτό με ζαχαρο ρε παιδάκι μου??? Όντως υδατάνθρακες τρως? Φάε κάνα μακαρονι να το ευχαριστιεσαι!!! Εγώ έχω ξεφύγει στο φαΐ αυτές τις ημέρες,δεν τρώω πολύ αλλά τρώω βλακειουλες...στη μπέμπα μου αρέσουν οι βρωμιτσες.  Ο αντρας μ λέει ότι το αγοράκι μας είναι το βιολογικό παιδί γτ έτρωγα πολύ προσεχτικά κ όλα βιολογικά ενώ τη μπέμπα του δεν τη προσέχω λέει κ δεν παίρνει τπτ κι ο ίδιος για μην ξεμυαλιστω!

Άντε καλέ μια χαρά είναι τα σκατουλια μας!!

Κ να σου πω κ κάτι? Για ισορροπημένη διατροφή φωνάζουν όλοι,ε και οι βλακείες μέσα σε αυτό είναι!!

Πωωω εγώ θυμάμαι στο πρώτο τρίμηνο που ήθελα ΚΑΘΕ μέρα μια σακούλα πατατάκια τα πιο αλμυρά!! Γενικά είχα ανάγκη από πολύ αλάτι τότε!! Μέχρι τον 4ο..μετά το ξεπέρασα ευτυχώς γτ ο μπέμπης θα έβγαινε αντί για κολυμβητής που θέλω,ψάρι των αλμυρών νερών:mrgreen:

Just now, Jasmine@ είπε:

Μήπως πρέπει να τρως παραπάνω υδατάνθρακες εκτός από γλυκά;;;  Πως νιώθεις πες μας που δεν πηγές για δουλειά σήμερα.... εμένα ξεκινάει τη Δευτέρα η άδεια κυήσεως κ λήγει 7/12

Εσύ πως νιώθεις που από Δευτέρα δε θα αλλάξει τίποτε για εσένα??:D 

Σ' αγαπώ!!

Just now, EugenJen είπε:

Εγώ κ να θελα να μην το πάρω πάνω μου επιλογή δεν έχω,οπότε αναγκαστικά θα τα βγάλω πέρα!! Τώρα μπορεί το παιδί από θηλασμό να το ρίξει κατευθείαν στα κοψίδια αλλά οκ!!:lol:

@Christinα για τον άντρα μου λέω ,εγώ ξέρω ότι με τον θηλασμό θα πρέπει να προσέχω τι τρώω,αν κ λόγω δουλειάς δεν θα είναι μεγάλο το διάστημα του θηλασμόυ!!

Κορίτσια πήγα κ πήρα τις εξετάσεις το ζάχαρο έχει πεσει στο κατώτατο όριο, τι γίνεται;;;δεν κάνουν δουλειά τα καθημερινά παγωτακια;;;;

 

Κ μένα στα τάρταρα το ζάχαρο..θα βγουν δύο γλυκές τα μωρά μας αφού το ρουφάνε ολο:x

Just now, Athina_ είπε:

Καλημερα κορίτσια και από μένα! Σας έχασα παλι να τα διαβασω όλα γιατί αυτές τις μέρες πηρε άδεια και ο άντρας μου και ψάχνουμε συνέχεια πραγματα για την μπεμπα της φτιάχνουμε ( για την ακρίβεια ο άντρας μου το φτιάχνει εγώ κοιτάω μόνο) ένα κάτι σαν λίκνο κουνια που είχα δει στο ίντερνετ και μου αρεσε όταν τελειώσει θα σας το στείλω να το δείτε!

Για το μαιευτήριο είχα ζητήσει λίστα από το Έλενα για το τι χρειάζεται να έχουμε μαζί. Αυτά που γράφει είναι:                                       Για την μανουλα • ρόμπα κοντή η μακριά, πυτζαμες που να ανοίγουν από μπροστά, εσώρουχα βαμβακερα-παντοφλες, πετσέτες- είδη προσωπικής περιποιησης και καθαριότητας (σαμπουάν, αφρόλουτρο, οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα, χτένα, τα καλλυντικά σας η ότι άλλο θεωρείτε αναγκαίο), όλες τις εξετάσεις που έχετε κάνει, ασφαλιστικό βιβλιάριο(αμκα- ΑΦΜ), ταυτότητες, ληξιαρχικη πράξη γάμου η συμφωνο τελευταίου 6μηνου από 3 φωτοτυπίες, άδεια παραμονης συζύγου στην αίθουσα τοκετού

Για το μπεμπέ                                                         φανελάκια, φορμακια, καλτσάκια, μπουρνουζι η πετσετα μπάνιου, βαμβακερές πανες αγκαλιάς, ρουχα και σκεπάσματα εξόδου ανάλογα την εποχή, ειδικό κάθισμα μεταφοράς. 

Όσο για την βοήθεια πιστεύω είναι πολυ σημαντική αλλά να υπάρχει και ο χώρος και ο χρόνος στο ζευγάρι και το μωρό να προσαρμοστεί και να μην υπάρχει πιεση από τον αλλον τυπου κάνε αυτό δεν κάνεις σωστά το άλλο κτλ. Εμείς παντως δεν θα έχουμε γιατί μένουν μακριά σχετικά όλοι και ο άντρας μου θα δουλευει πιστευω με ηρεμία θα τα βρουμε όλα! 

Για την μπάλα γυμναστικής κάνει ναι από την στιγμή που η εγκυμοσύνη σου έχει παει καλα μέχρι τώρα. Υπάρχουν πολλες ασκήσεις που σε ανακουφίζουν και απο πονους μεσης. Απλά απ όσο ξέρω ασκήσεις για άνοιγμα λεκάνης και για να κατέβει το μωρό κάνεις μετά τις 35 εβδομάδες αλλά ρώτησε το και αυτό για καλό και για κακό! 

Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ Αθήνα μου..

Πιστεύω πως τα έχω όλα λοιπόν..

Τώρα εγώ έχω την εξής απορία..πρέπει το αφρολουτρο μας να είναι χωρίς άρωμα?? Κ να μη φοράμε επίσης μποντι λοσιονε άρωμα??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε να αγχωνομαστε όσο περνάει ο καιρός Ε? Άντε να βγει κ ο Αύγουστος να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά! Πω πω και το πινακακι μας θα λέει γεννητούρια!!!!! Αχαχαχαχ κ εμείς ξεμαλλιασμενες με το ένα χέρι στο βυζι κ το άλλο στο κινητό θα λέμε τον πόνο μας κ πόσες φορές ξυπνάνε τα καμάρια μας κ πόσο γάλα πίνουν....

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια!!! 

Εννοείται δε προλαβαίνω να σας διαβασω! Ηρθε χθες στη θεσσαλονικη απο Χαλκιδική για ενα 24ωρο και δε προλαβαίνω τις δουλειές! Έσκασε και το λάστιχο μ. (φουιτ..απο Θεσσαλονίκη αφου..) Αναποδιές.. 

Πηγα σήμερα στο ΙΚΑ να ρωτήσω μπαςκαι δικαιουμαι τπτ και τπτ.. Μου υπολείπονται 60ενσημα..για τα 200

Τελειωσαμε με το δωμάτιο και ξεκινάμε με το υπόλοιπο σπίτι βάψιμο! 

Την αλλη εβδμ. Θα κάνω την τσάντα του μαιευτηρίου! 

Με την επανάληψη καλλιέργειας δυστυχώς ο σταφυλοκοκκος δεν εφυγε και συνεχίζω να παίρνω αντιβίωση.. Σκ@@@α (λογω κύησης οι αντιβίωσεις που δίνουν δν ειναι δυνατές και αρα είναι πιο δύσκολο το μικροβιο να φύγει.. Ημαρτον) 

Βρίσκω στο γειτονα καλύτερο σημα θα πήγαινω εκει για να σας στέλνω! 

Στέλνω τη θετική μου ενεργεία την οποία και διατηρώ (οσο μπορώ) σε ολες σας! 

 

Αχ πουλάκι μου μλκια αυτό με το αμάξι αλλά έτσι είναι αυτά,για να μας σπάνε τη ρουτινα:P

Ααααα έχετε μπει σε καλό τρυπάκι με όλο το σπίτι εσείς ε?? Εμείς ευτυχώς το είχαμε κάνει πέρυσι τον Σεπτέμβρη.. ουφφφ

Δε πειράζει θα είναι όλο φρέσκο για το νινι σας!! Φιλιά πολλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...