Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Άντε καλέ μια χαρά είναι τα σκατουλια μας!!

Κ να σου πω κ κάτι? Για ισορροπημένη διατροφή φωνάζουν όλοι,ε και οι βλακείες μέσα σε αυτό είναι!!

Πωωω εγώ θυμάμαι στο πρώτο τρίμηνο που ήθελα ΚΑΘΕ μέρα μια σακούλα πατατάκια τα πιο αλμυρά!! Γενικά είχα ανάγκη από πολύ αλάτι τότε!! Μέχρι τον 4ο..μετά το ξεπέρασα ευτυχώς γτ ο μπέμπης θα έβγαινε αντί για κολυμβητής που θέλω,ψάρι των αλμυρών νερών:mrgreen:

Εσύ πως νιώθεις που από Δευτέρα δε θα αλλάξει τίποτε για εσένα??:D 

Σ' αγαπώ!!

Κ μένα στα τάρταρα το ζάχαρο..θα βγουν δύο γλυκές τα μωρά μας αφού το ρουφάνε ολο:x

Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ Αθήνα μου..

Πιστεύω πως τα έχω όλα λοιπόν..

Τώρα εγώ έχω την εξής απορία..πρέπει το αφρολουτρο μας να είναι χωρίς άρωμα?? Κ να μη φοράμε επίσης μποντι λοσιονε άρωμα??

Θα νιώθω τη θηλιά της γεννας να με πνιγεί περισσότερο... ευτυχώς που τρως κ κανα γλυκό μη δαγκώσεις τη γλωσσίτσα σου!

Just now, Christinα είπε:

Αρχίσαμε να αγχωνομαστε όσο περνάει ο καιρός Ε? Άντε να βγει κ ο Αύγουστος να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά! Πω πω και το πινακακι μας θα λέει γεννητούρια!!!!! Αχαχαχαχ κ εμείς ξεμαλλιασμενες με το ένα χέρι στο βυζι κ το άλλο στο κινητό θα λέμε τον πόνο μας κ πόσες φορές ξυπνάνε τα καμάρια μας κ πόσο γάλα πίνουν....

Εγώ δε θα έχω τρίτο χέρι φίλη! Θα με χάσετε...

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Αρχίσαμε να αγχωνομαστε όσο περνάει ο καιρός Ε? Άντε να βγει κ ο Αύγουστος να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά! Πω πω και το πινακακι μας θα λέει γεννητούρια!!!!! Αχαχαχαχ κ εμείς ξεμαλλιασμενες με το ένα χέρι στο βυζι κ το άλλο στο κινητό θα λέμε τον πόνο μας κ πόσες φορές ξυπνάνε τα καμάρια μας κ πόσο γάλα πίνουν....

Χαχχαα ναιιιι κ η Ισμήνη θα μπαίνει μια φορά τη μέρα για να βρίσει τη μοίρα της κ άλλη μια το βράδυ για να μας πει πως είναι η πιο ευτυχισμένη μανούλα με τις δύο πριγκίπισσες (που επιτέλους!!! Κοιμήθηκαν ταυτόχρονα) χαχαχαχα

Just now, Jasmine@ είπε:

Θα νιώθω τη θηλιά της γεννας να με πνιγεί περισσότερο... ευτυχώς που τρως κ κανα γλυκό μη δαγκώσεις τη γλωσσίτσα σου!

Εγώ δε θα έχω τρίτο χέρι φίλη! Θα με χάσετε...

Σιγά μη σε χάσουμε!!! 

Απαγορεύεται κυρία μου!! Τουλάχιστον εβδομαδιαία αναφορά!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

@HlioloustiΠόσο χαίρομαι με το κορίτσι σου το γλυκό!!!! Πάει και αυτό!!! Τώρα περιμένουμε τα καλύτερα να τα δούμε live...χιχιιχ

Κορίτσια εγώ άρχισα και βάζω πραγματάκια στην βαλίτσα 1 κάθε μέρα αλλά όλο και κάτι.. σήμερα άρχισα να πλένω και λίγο λιγο !! Συνειδητοποίησα ότι μένουν 7 βδομαδουλες το ανώτερο και έπαθα ένα σοκ!!!

@Renezτα σεντονακια τα παίρνεις μαζί σου (τα δικά σου) για ασφάλεια η τα ζήτησαν?  Επίσης απορία... πόσες πάνες να πάρουμε? Έχω πάρει πακέτο που έχει μέσα 52 να το πάρω οοοολο αυτό ?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Όχι δε θα τη κάνω από τώρα..έχω σκοπό με το καλό μετά το ντοπλερ δλδ μετά τις 18 του μηνός..απλά θέλω να δω αν τα έχω όλα ή χρειάζεται κάτι να παραγγείλω..

Ααα θα σου πω γτ ρώτησα!!

Ενώ εφάπτεται πολύ καλά στο κρεβάτι κ το δέσαμε με τους ιμάντες κτλ το στρωματακι είναι λίγο πιο κάτω από το στρώμα του κρεβατιού μου..δλδ εφάπτεται το γύρω γύρω του λικνου αλλά το στρώμα είναι πιο κάτω κ ήθελα να δω αν γενικά είναι έτσι..:|

Τα θετικά τού: όντως μεγάλο κ ευρύχωρο φουλ ,εύκολη συναρμολόγηση κ φαίνεται στιβαρό!!

Αρνητικά: εκεί που ανοίγει για να κολλήσει με το κρεβάτι έχει μια σκληρή ξύλινη τάβλα (όταν το στήσεις θα καταλάβεις!) Κ αυτό με το χαμηλό στρώμα..

Για τη μαμά? @Christinα

Εγώ έχω γράψει αυτά..

Δικά μου:

Σερβιετες
Βρακάκια μιας χρήσης
Βρακάκια δικά μου (6)
3 νυχτικιές
Ρούχα εξόδου
Σεντονια (3) πάνω/κατω/συζύγου+ μαξιλαροθήκη
Οδοντόκρεμα+οδοντόβουρτσα
Αφρολουτρο χωρίς αρωμα+για κουτι
Σαπούνι προσώπου
Χτένα/λαστιχακι μαλλιών
Αποσμητικο
Κοχύλια θηλασμού+Επιθέματα
Κρέμα θηλών
2 μπουστακια θηλασμού
Σαγιονάρες
Κεραλοιφη
Φορτιστής κινητού
Αντισηπτικό
Χαρτί υγείας
Ξυραφακι
Πετσέτες (3)+ 2 προσώπου
Σακούλα για απλυτα
Φάκελος με τις εξετάσεις μου
Φάκελος για ληξιαρχείο
Βιβλιο
Ζακέτα


Μπέμπη:
Πάνες
Μωρομαντηλα
Οινόπνευμα+ γάζες
Αφρολουτρο
Σεντόνια κούνιας(2)
Πάνες αγκαλιας (4)
Φορμακια+ζιπουνακια από (5)
Κουβερτουλα πικέ
Πετσέτες (4)
Πετσετακι για γουλιες
Κουβέρτα Φλις
 

Καλημέρα! μόλις το στήσουμε και εμείς θα σ πω αν ισχύει το ίδιο και σε εμάς.....

Link to comment
Share on other sites

@Christinα δεν έχω ιδέα και αν θυμάσαι εγώ το φοβόμουν πολύ το ζάχαρο!!! Καλέ μόνο υδατάνθρακες τρώω, μακαρονια φουλ ,πατάτες κ κάθε μέρα παγωτά!!

@Jasmine@ πρώτη μέρα άδεια κ δεν έχω κάτσει από τις 9 που σηκώθηκα, μαζεύω το σπίτι, σιδέρωμα ρούχα, να φτιάξω βαλιτσες τα έχω φτύσει!!!κ ακόμα έχω μέλλον!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Χαχχαα ναιιιι κ η Ισμήνη θα μπαίνει μια φορά τη μέρα για να βρίσει τη μοίρα της κ άλλη μια το βράδυ για να μας πει πως είναι η πιο ευτυχισμένη μανούλα με τις δύο πριγκίπισσες (που επιτέλους!!! Κοιμήθηκαν ταυτόχρονα) χαχαχαχα

Σιγά μη σε χάσουμε!!! 

Απαγορεύεται κυρία μου!! Τουλάχιστον εβδομαδιαία αναφορά!!

Θα γράφω στις μανούλες Σεπτεμβρίου...  σβήσε με κυρα μου απ τα τεφτέρια σου!

Just now, EugenJen είπε:

@Christinα δεν έχω ιδέα και αν θυμάσαι εγώ το φοβόμουν πολύ το ζάχαρο!!! Καλέ μόνο υδατάνθρακες τρώω, μακαρονια φουλ ,πατάτες κ κάθε μέρα παγωτά!!

@Jasmine@ πρώτη μέρα άδεια κ δεν έχω κάτσει από τις 9 που σηκώθηκα, μαζεύω το σπίτι, σιδέρωμα ρούχα, να φτιάξω βαλιτσες τα έχω φτύσει!!!κ ακόμα έχω μέλλον!!

Φαντάσου να μπεις κ στον 8ο ποσό θα κουράζεσαι!!!!! Χαχαχαχαχχα:D

  • Χαχα 4

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Θα γράφω στις μανούλες Σεπτεμβρίου...  σβήσε με κυρα μου απ τα τεφτέρια σου!

Φαντάσου να μπεις κ στον 8ο ποσό θα κουράζεσαι!!!!! Χαχαχαχαχχα:D

Γρρρρρ είπαμε στον 8ο μπαίνω στις 17 που επιστρέφω ακόμα είμαι στον 7ο....μην σου πω 6ο:tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! 

@HlioloustiΠόσο χαίρομαι με το κορίτσι σου το γλυκό!!!! Πάει και αυτό!!! Τώρα περιμένουμε τα καλύτερα να τα δούμε live...χιχιιχ

Κορίτσια εγώ άρχισα και βάζω πραγματάκια στην βαλίτσα 1 κάθε μέρα αλλά όλο και κάτι.. σήμερα άρχισα να πλένω και λίγο λιγο !! Συνειδητοποίησα ότι μένουν 7 βδομαδουλες το ανώτερο και έπαθα ένα σοκ!!!

@Renezτα σεντονακια τα παίρνεις μαζί σου (τα δικά σου) για ασφάλεια η τα ζήτησαν?  Επίσης απορία... πόσες πάνες να πάρουμε? Έχω πάρει πακέτο που έχει μέσα 52 να το πάρω οοοολο αυτό ?

Για ασφάλεια τα βάζω αγάπη μου γτ έχω ακούσει για νοσοκόμα να λέει "μην ακουμπήσετε τη κουβέρτα χωρίς σεντόνι γτ αυτές δεν τις αλλάζουμε σε κάθε ασθενή" οπότε είπα να μη το διακυνδινευω κ στα σεντόνια κ να πάρω δύο δικά μου..ούτως η άλλως τόσα θα έχω αυτά θα με πειράξουν? Κ του άντρα το θέλω για να το στρώσω στη πολυθρόνα-κρεβατι που θα τη βγάζει..

Ναι..εγώ αυτό θα πάρω κ τις υπόλοιπες σπίτι..καλύτερα πολλές πάρα...νομίζω θέλει 6-7 συνήθως τη μέρα..4 μέρες δλδ 28 πάνες..εκτός αν θες να πάρεις καμία 30αρια μαζί αλλά τι 30 τι 52:P

Μη το βάλεις στη βαλίτσα..έχετε στο αμάξι..για να μη πιάνει χώρο..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα! μόλις το στήσουμε και εμείς θα σ πω αν ισχύει το ίδιο και σε εμάς.....

Τέλεια!! Αναμένω!!

Just now, Jasmine@ είπε:

Θα γράφω στις μανούλες Σεπτεμβρίου...  σβήσε με κυρα μου απ τα τεφτέρια σου!

Φαντάσου να μπεις κ στον 8ο ποσό θα κουράζεσαι!!!!! Χαχαχαχαχχα:D

Ναι ναι κ θα τους πεις "γέννησα" και θα σου πουν "να σου ζήσει ο παίδαρος" γτ ΤΟΣΑ ΞΕΡΟΥΝ ΕΚΕΙΝΕΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Για ασφάλεια τα βάζω αγάπη μου γτ έχω ακούσει για νοσοκόμα να λέει "μην ακουμπήσετε τη κουβέρτα χωρίς σεντόνι γτ αυτές δεν τις αλλάζουμε σε κάθε ασθενή" οπότε είπα να μη το διακυνδινευω κ στα σεντόνια κ να πάρω δύο δικά μου..ούτως η άλλως τόσα θα έχω αυτά θα με πειράξουν? Κ του άντρα το θέλω για να το στρώσω στη πολυθρόνα-κρεβατι που θα τη βγάζει..

Ναι..εγώ αυτό θα πάρω κ τις υπόλοιπες σπίτι..καλύτερα πολλές πάρα...νομίζω θέλει 6-7 συνήθως τη μέρα..4 μέρες δλδ 28 πάνες..εκτός αν θες να πάρεις καμία 30αρια μαζί αλλά τι 30 τι 52:P

Μη το βάλεις στη βαλίτσα..έχετε στο αμάξι..για να μη πιάνει χώρο..

 

Κουβέρτα στο μωρό δεν παίζει! Τώρα κάτι κουβερλι ή πικέ που έχουν για μας,εγώ τα ξεστρωνω κ μετά ξαπλώνω. Και στα ξενοδοχεία!!

Βέβαια όπου δούλευα τα άλλαζαν αυτά καθημερινά. Κ αν όχι καθημερινά κάθε δεύτερη μέρα. Αλλά όχι να μην αλλάζουν σε κάθε ασθενή! ΙΟΥ!!

Πάνες ψηφίζω κι εγώ όλο το πακέτο να είσαι άνετη

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κουβέρτα στο μωρό δεν παίζει! Τώρα κάτι κουβερλι ή πικέ που έχουν για μας,εγώ τα ξεστρωνω κ μετά ξαπλώνω. Και στα ξενοδοχεία!!

Βέβαια όπου δούλευα τα άλλαζαν αυτά καθημερινά. Κ αν όχι καθημερινά κάθε δεύτερη μέρα. Αλλά όχι να μην αλλάζουν σε κάθε ασθενή! ΙΟΥ!!

Πάνες ψηφίζω κι εγώ όλο το πακέτο να είσαι άνετη

Ε ναι αυτό ακριβώς ας μην ακουμπάνε πάνω μας!! Κ στο μπέμπη έτσι κ αλλιώς εγώ θα πρέπει να τα έχω ολα οπότε οκ..

Μωρεεε φύλαγε τα ρούχα σου..που λένε..

Τελικά ισχύει αυτό με το αφρολουτρο χωρίς άρωμα..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε ναι αυτό ακριβώς ας μην ακουμπάνε πάνω μας!! Κ στο μπέμπη έτσι κ αλλιώς εγώ θα πρέπει να τα έχω ολα οπότε οκ..

Μωρεεε φύλαγε τα ρούχα σου..που λένε..

Τελικά ισχύει αυτό με το αφρολουτρο χωρίς άρωμα..?

Εγώ ξέρω ότι ισχύει, δε θέλει καθόλου αρώματα πάνω μας ούτε στο αφρολουτρο ούτε στην κρέμα σώματος! Σου είπα εγώ θα πλενομαι με το δικό τους χαχαχαχχα


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε ναι αυτό ακριβώς ας μην ακουμπάνε πάνω μας!! Κ στο μπέμπη έτσι κ αλλιώς εγώ θα πρέπει να τα έχω ολα οπότε οκ..

Μωρεεε φύλαγε τα ρούχα σου..που λένε..

Τελικά ισχύει αυτό με το αφρολουτρο χωρίς άρωμα..?

Όσο πιο ουδέτερο τόσο το καλύτερο. Και για το μωρό κ για εσένα 

Ούτε εγώ μπορώ τις έντονες μυρωδιές. Ειδικά από την εγκυμοσύνη κ μετα


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κουβέρτα στο μωρό δεν παίζει! Τώρα κάτι κουβερλι ή πικέ που έχουν για μας,εγώ τα ξεστρωνω κ μετά ξαπλώνω. Και στα ξενοδοχεία!!

Βέβαια όπου δούλευα τα άλλαζαν αυτά καθημερινά. Κ αν όχι καθημερινά κάθε δεύτερη μέρα. Αλλά όχι να μην αλλάζουν σε κάθε ασθενή! ΙΟΥ!!

Πάνες ψηφίζω κι εγώ όλο το πακέτο να είσαι άνετη

Πωωωω, όντως καφρίλα να μην αλλάζουν μεταξύ των ασθενών, ειδικά τώρα... ΤΕΣΠΑ!

Κορίτσια κι εγώ τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να λύσω το γρίφο της φύλαξης όταν γεννήσω... Γιατί άλλα περιμέναμε κι άλλα μας ήρθαν! θα άφηνε τη μισθωτή του δουλειά ο σύζυγος πριν καν γεννήσω και θα ταν πολύ ελαστικά τα ωράρια γιατί θα ταν στη δική του δουλειά και θα μπορούσα κι εγώ να πηγαίνω στο γραφείο χωρίς να αγχώνομαι πότε και πόσο και θα κουβαλάγαμε για βοήθεια και τη μαμά απ'την εξωτική Μεσσηνία του που είναι πολύ καλή (κι έχει και μια στοιβαρή εμπειρία έχοντας μεγαλώσει 8 παιδιά και 2 εγγόνια μέχρι στιγμής).

Αλλά!

1. Λόγω COVID δεν ήρθε η χρηματοδότηση που θα παιρνε και τώρα προσπαθεί τσούκου τσούκου με τα δικά του κεφάλαια να κάνει τη σκάντζα και ΟΚ, δε θα ναι οικονομικά πολύ άνετα άμα γίνει αυτό.... Επίσης δεν ξέρουμε πώς θα πάει το φθινόπωρο με τον COVID κι αν θα επηρεάσει τα έσοδα της επιχείρησης. 

2. Παρουσίασε η πεθερά κάτι περίεργους ιλίγγους (πλησιάζει αισίως τα 80) και δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να την τραβήξουμε στο Άθενς και για πόσο... 

Άλλα δεδομένα:

Α. Υπάρχει και κοπέλα βρεφονηπιοκόμος που εμπιστεύομαι (οικογενειακή φίλη) αλλά θα μπατάρει το πλοίο οικονομικά, έστω και part time να την έχουμε (βγαίνει γύρω στα 350 ευρώ το μήνα το μαλλί...)

Β. Έχω τους ενδοιασμούς μου για τους δημοτικούς βρεφονηπιακούς πριν τους 12 μήνες. 

Γ. Ο πατέρας μου το εξέφρασε ρητά ότι είναι σκράπας με τα μωρά και στη μάνα μου δε θα εμπιστευόμουν ούτε γαρίδα για pet, όχι μωρό...

Πιθανό Συμπέρασμα: Μάλλον ο σύζυγος θα πάρει το 6μηνο γονεικής άδειας με το επίδομα του ΟΑΕΔ (θα το κάνει κανας άλλος μπαμπάς αυτό? η λογίστρια λέει ότι γίνεται να το πάρει αυτός γτ εγώ δεν είμαι μισθωτή αλλά θέλω  να μαι σίγουρη!) και θα χει τουλάχιστον κάποια έσοδα στάνταρ οπότε θα την κρατάμε εμείς κι ίσως ή πεθερά (βλέποντας και κάνοντας σε τί κατάσταση είναι...)

Είναι η στιγμή που χρειάζομαι τη βοήθεια του κοινού οπότε όποια άλλη ιδέα/ σκέψη/ γνώμη δεκτή!  :confused:

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...