Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Athina_ είπε:

@Renez ναι την έχω νιώσει απλά αυτό ακριβως που λες αδυναμη μόνο 3 φορές λίγο πιο δυνατά. 

Ε η θέση είναι Αθηνιω μου μην αγχώνεσαι!!

Αύριο θα επανέλθει;)

Κ εμένα σήμερα δεν είναι στα δυνατά του!! Βέβαια ομολογώ τον νιώθω δόξα τον Θεό σχεδόν όλη μέρα(απορώ ποτέ κοιμάται ο ατιμος? Έτσι θα μου κάνει κ όταν βγει..???) Αλλά τον νιώθω έτσι απαλά σαν κυματακι τη μια..σαν να σπρώχνει την άλλη αλλά όχι μπαμ κλοτσιδι όπως άλλες φορές. 

Λοιπόν,λέγε,τι κούνια θα πάρεις? Καρότσι? Λίκνο ή Πορτ μπεμπέ??

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Renez ευχαριστώ μπορώ να πω με ηρεμησατε λίγο! 

Καρότσι πηραμε σήμερα ένα από το Λητώ Σύστημα μεταφοράς FoppaPedretti λέγεται η αλήθεια είναι βέβαια υπάρχουν και πολυ ωραια καροτσια αλλά είναι από 650 και πάνω προτιμήσαμε να παρουμε πιο οικονομικό και, αργότερα ένα πολυ καλο κάθισμα αυτοκινήτου που είναι και η ασφάλεια τους. Κουνια μου έχει δώσει η αδερφη μου αλλά θα την βάψουμε λευκό γκρι να πηγαινει και με το δωμάτιο που έχουμε σκοπό να το κάνουμε έτσι και χρώμα να υπάρχει σε διακοσμητικά και σκεπάσματα. Λίκνο δεν θα παρω φτιάχνει ο άντρας μου που ασχολείται γενικά με επιπλα ένα που είδαμε στο   Pinterest να την εχουμε διπλα μας δεν ξέρω αν μπορω να βάλω εδώ φωτογραφία να δεις πως βγαίνει θέλει ακόμα δουλειά αλλά σαν σχέδιο φαίνεται αλλά με φωλιά στο κρεβάτι μας λένε να ξεκινήσουμε αλλά έχουμε και την καλαθουνα από το καρότσι. Γενικά τώρα προσπαθουμε να οργανωθούμε και μου φαίνονται ολα τόσα πολλα! Είμαι λίγο της άποψης να παρουμε τα βασικά και μετά με το καλό να, έρθει σπίτι και ανάλογα της ανάγκες να παιρνουμε πράγματα. Επίσης για μένα δεν μπορώ να βρω πουθενα νυχτικακια με κουμπιά και να μην είναι της γιαγιάς! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina_ είπε:

@Renez ευχαριστώ μπορώ να πω με ηρεμησατε λίγο! 

Καρότσι πηραμε σήμερα ένα από το Λητώ Σύστημα μεταφοράς FoppaPedretti λέγεται η αλήθεια είναι βέβαια υπάρχουν και πολυ ωραια καροτσια αλλά είναι από 650 και πάνω προτιμήσαμε να παρουμε πιο οικονομικό και, αργότερα ένα πολυ καλο κάθισμα αυτοκινήτου που είναι και η ασφάλεια τους. Κουνια μου έχει δώσει η αδερφη μου αλλά θα την βάψουμε λευκό γκρι να πηγαινει και με το δωμάτιο που έχουμε σκοπό να το κάνουμε έτσι και χρώμα να υπάρχει σε διακοσμητικά και σκεπάσματα. Λίκνο δεν θα παρω φτιάχνει ο άντρας μου που ασχολείται γενικά με επιπλα ένα που είδαμε στο   Pinterest να την εχουμε διπλα μας δεν ξέρω αν μπορω να βάλω εδώ φωτογραφία να δεις πως βγαίνει θέλει ακόμα δουλειά αλλά σαν σχέδιο φαίνεται αλλά με φωλιά στο κρεβάτι μας λένε να ξεκινήσουμε αλλά έχουμε και την καλαθουνα από το καρότσι. Γενικά τώρα προσπαθουμε να οργανωθούμε και μου φαίνονται ολα τόσα πολλα! Είμαι λίγο της άποψης να παρουμε τα βασικά και μετά με το καλό να, έρθει σπίτι και ανάλογα της ανάγκες να παιρνουμε πράγματα. Επίσης για μένα δεν μπορώ να βρω πουθενα νυχτικακια με κουμπιά και να μην είναι της γιαγιάς! 

Σιγά μη δώσουμε κ 650€ για καρότσι!!!! Ειδικά εφόσον όντως υπάρχουν παρόμοια στη μισή τιμή!!

Κ αυτά μωρέ όνομα πουλάνε πολλά όπως σε όλο το εμπόριο..

Όσο για νυχτικά....χμμ...εγώ από σελεστινο τα έχω πάρει..μην πατάς "εγκυμοσυνης" γράψε απλά νυχτικό πολλά έχουν κ κουμπάκια κ είναι κ πιο ωραία σχέδια κ πιο φθηνά;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σιγά μη δώσουμε κ 650€ για καρότσι!!!! Ειδικά εφόσον όντως υπάρχουν παρόμοια στη μισή τιμή!!

Κ αυτά μωρέ όνομα πουλάνε πολλά όπως σε όλο το εμπόριο..

Όσο για νυχτικά....χμμ...εγώ από σελεστινο τα έχω πάρει..μην πατάς "εγκυμοσυνης" γράψε απλά νυχτικό πολλά έχουν κ κουμπάκια κ είναι κ πιο ωραία σχέδια κ πιο φθηνά;)

Ακριβώς αυτό αλλά το μάτι παντα στα ακριβά παει! 

Όσο για τον μικρό που είπες πριν έχω ακουσει ότι όσο πιο ζωηρά είναι στην κοιλιά τόσο πιο ήρεμα είναι όταν βγουν σαν μωράκια δεν ξέρω κατά ποσο ισχύει! Με το καλό να έρθει και να μας πεις αν ισχυει! 

Κοίταξα και εκεί ότι έχει μείνει δεν έχει νουμερα αλλά πρεπει αν είναι να παω και απο κοντα να δώ και μου είπαν να έχουμε και 4 μαζί για καλό και για κακό! Καλε ναι εγκυμοσυνης τα έχουν πολυ ακριβά και ποσο θα τα βάλεις!Εγώ λέω να δω και για πιτζαμακια με κουμπιά και ότι βολέψει να πάρω 2 και 2.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες δευτερομανουλες όταν ξυπνήσετε λυστε μου μια άκυρη απορία αλλά δε τα ξέρω η γυναίκα!!

Το βιβλιάριο του παιδιού από που το παίρνω κ τι κάνω για να ισχύει? εννοώ οκ τον δηλώνουμε στο μαιευτήριο και μετά? Το πάω το βιβλιάριο στον παιδίατρο κ το θεωρεί ή σε κάποια δημόσια υπηρεσία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου, έκανα κι εγώ επιτέλους τον 3D υπέρηχο σήμερα! Το αγόρι μας είναι αρκετά μεγάλο (δεν τον μέτρησαν, αλλά μας είπανε με μια πρόχειρη εκτίμηση τουλάχιστον 1800γρ), έχει μαλλάκια (άρα δεν πάνε τζάμπα οι καούρες) και έχει όμορφα χείλη με έντονο λακάκι από πάνω (όπως και οι δυο γονείς του... άρα συμπέρασμα σε ποιόν μοιάζει δε βγάλαμε)! Κρυβότανε αρκετά ο ατιμούλης, μασούσε το χέρι του που και που, και συνέχεια  έτριβε το προσωπάκι του πάνω μου (στον πλακούντα δηλαδή... μας είπανε ότι μάλλον θα βγει πολύ αγκαλίτσας-αγαπούλης)!:wub: Επίσης τον είχε πιάσει λόξιγχας ένα διάστημα και είχε πολύ πλάκα να το βλέπω στην οθόνη και να το νιώθω ταυτόχρονα... λένε ότι αυτό δείχνει ότι μάλλον θα είναι καλός στο θηλασμό! Πήραμε cd/dvd με βίντεο και φωτογραφίες και μου εκτυπώσανε και μερικές που τώρα φυσικά τις κοιτάω συνέχεια!:P Επίσης χάρηκα γιατί μου είπανε ότι είναι με το κεφάλι κάτω και ήδη πολύ χαμηλά στην λεκάνη... μάλλον γι'αυτό τον νιώθω να πιέζει τόσο πολύ την κύστη μου! Ελπίζω να μην αλλάξει θέση μέχρι να μπω στον μήνα μου και να εμπεδωθεί καλά όταν έρθει η ώρα για τον τοκετό, αλλά έχουμε χρόνο μέχρι τότε.

Πριν λίγο πήγα να πάρω και την μπογιά που θα βάψουμε το δωμάτιό του (ανοιχτό γκρι) και σιγά σιγά το συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο ότι πλησιάζει η ώρα που θα έχουμε μωράκι στο σπίτι μας!

 

@LadyP, @Jasmine@, τί ωραία που είδατε κι εσείς τα κορίτσια σας! Έτσι να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν γερά και δυνατά και να χαιρόμαστε!:)

 

11 hours ago, Renez said:

Άντε καλέ μια χαρά είναι τα σκατουλια μας!!

Κ να σου πω κ κάτι? Για ισορροπημένη διατροφή φωνάζουν όλοι,ε και οι βλακείες μέσα σε αυτό είναι!!

Πωωω εγώ θυμάμαι στο πρώτο τρίμηνο που ήθελα ΚΑΘΕ μέρα μια σακούλα πατατάκια τα πιο αλμυρά!! Γενικά είχα ανάγκη από πολύ αλάτι τότε!! Μέχρι τον 4ο..μετά το ξεπέρασα ευτυχώς γτ ο μπέμπης θα έβγαινε αντί για κολυμβητής που θέλω,ψάρι των αλμυρών νερών:mrgreen:

Εσύ πως νιώθεις που από Δευτέρα δε θα αλλάξει τίποτε για εσένα??:D 

Σ' αγαπώ!!

Κ μένα στα τάρταρα το ζάχαρο..θα βγουν δύο γλυκές τα μωρά μας αφού το ρουφάνε ολο:x

Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ Αθήνα μου..

Πιστεύω πως τα έχω όλα λοιπόν..

Τώρα εγώ έχω την εξής απορία..πρέπει το αφρολουτρο μας να είναι χωρίς άρωμα?? Κ να μη φοράμε επίσης μποντι λοσιονε άρωμα??

Λένε ακόμα και το αποσμητικό να μην έχει άρωμα αν γίνεται... περισσότερο επειδή μπορεί να ενοχλεί το μωρό όταν θα θηλάζει.

 

6 hours ago, Blossombaby said:

Κορίτσια καλησπερα και από 'μένα! Έχω χάσει μερικες σελίδες αλλα ηθελα να ευχηθώ καλή επιτυχία με τα ντόπλερ σε ολες, εφτασε και η ωρα τους. Κανονίσαμε και το δικο μας για τις 24 και ανυπομωνώ!! Εμείς πηραμε μπρος πάλι, τα ειχαμε βάλει όλα σε stand by γιατί ειχαμε και την αμνιοπαρακέντηση σε εκκεμότητα. Πηραμε τα πρώτα αποτελέσματα ομως και είμαστε υγιείς και αισθάνομαι ότι μπορώ να συνεχίσω με τη ζωή μου, είχα παρα πολύ άγχος..  ξεκίνησα να ξανακοιτάω και τις λίστες μου που ειχα κάνει με τα πράγματα που χρειαζομαστε και τα είχα παρατήσει.. :)

Μπράβο, έτσι τώρα μπορείτε να ξεχάσετε το άγχος (όσο γίνεται πάντα βέβαια, γιατί ένα άγχος όλοι το έχουμε) και να οργανώσετε με χαρά όλα τα μωρουδιακά πράγματα!:wink:

 

1 hour ago, LadyP said:

Με.ολο το σεβασμό.. άσε μας κουκλίτσα μου! :tongue: 

Ααααχ, πες τα... αλοίμονο σε εμάς που έχουμε βαρύνει και έχουμε γίνει σαν βαρελάκια!

  • Μου αρέσει 8

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Eva137 είπε:

Κοριτσάκια μου, έκανα κι εγώ επιτέλους τον 3D υπέρηχο σήμερα! Το αγόρι μας είναι αρκετά μεγάλο (δεν τον μέτρησαν, αλλά μας είπανε με μια πρόχειρη εκτίμηση τουλάχιστον 1800γρ), έχει μαλλάκια (άρα δεν πάνε τζάμπα οι καούρες) και έχει όμορφα χείλη με έντονο λακάκι από πάνω (όπως και οι δυο γονείς του... άρα συμπέρασμα σε ποιόν μοιάζει δε βγάλαμε)! Κρυβότανε αρκετά ο ατιμούλης, μασούσε το χέρι του που και που, και συνέχεια  έτριβε το προσωπάκι του πάνω μου (στον πλακούντα δηλαδή... μας είπανε ότι μάλλον θα βγει πολύ αγκαλίτσας-αγαπούλης)!:wub: Επίσης τον είχε πιάσει λόξιγχας ένα διάστημα και είχε πολύ πλάκα να το βλέπω στην οθόνη και να το νιώθω ταυτόχρονα... λένε ότι αυτό δείχνει ότι μάλλον θα είναι καλός στο θηλασμό! Πήραμε cd/dvd με βίντεο και φωτογραφίες και μου εκτυπώσανε και μερικές που τώρα φυσικά τις κοιτάω συνέχεια!:P Επίσης χάρηκα γιατί μου είπανε ότι είναι με το κεφάλι κάτω και ήδη πολύ χαμηλά στην λεκάνη... μάλλον γι'αυτό τον νιώθω να πιέζει τόσο πολύ την κύστη μου! Ελπίζω να μην αλλάξει θέση μέχρι να μπω στον μήνα μου και να εμπεδωθεί καλά όταν έρθει η ώρα για τον τοκετό, αλλά έχουμε χρόνο μέχρι τότε.

Πριν λίγο πήγα να πάρω και την μπογιά που θα βάψουμε το δωμάτιό του (ανοιχτό γκρι) και σιγά σιγά το συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο ότι πλησιάζει η ώρα που θα έχουμε μωράκι στο σπίτι μας!

 

@LadyP, @Jasmine@, τί ωραία που είδατε κι εσείς τα κορίτσια σας! Έτσι να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν γερά και δυνατά και να χαιρόμαστε!:)

 

Λένε ακόμα και το αποσμητικό να μην έχει άρωμα αν γίνεται... περισσότερο επειδή μπορεί να ενοχλεί το μωρό όταν θα θηλάζει.

 

Μπράβο, έτσι τώρα μπορείτε να ξεχάσετε το άγχος (όσο γίνεται πάντα βέβαια, γιατί ένα άγχος όλοι το έχουμε) και να οργανώσετε με χαρά όλα τα μωρουδιακά πράγματα!:wink:

 

Ααααχ, πες τα... αλοίμονο σε εμάς που έχουμε βαρύνει και έχουμε γίνει σαν βαρελάκια!

Τι όμορφα νέα είναι αυτά!!! Με το καλό λοιπόν να έρθει ο αγκαλίτσες γιος!!

Βγάζει μπαμπατσικα μωρά η ομάδα αυτή!!θα έχουμε αφράτα μπουτακια να ζουλαμε :x


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αγαπημένες δευτερομανουλες όταν ξυπνήσετε λυστε μου μια άκυρη απορία αλλά δε τα ξέρω η γυναίκα!!

Το βιβλιάριο του παιδιού από που το παίρνω κ τι κάνω για να ισχύει? εννοώ οκ τον δηλώνουμε στο μαιευτήριο και μετά? Το πάω το βιβλιάριο στον παιδίατρο κ το θεωρεί ή σε κάποια δημόσια υπηρεσία?

Το δίνουν στο μαιευτήριο κ ξεκινάνε κ να το συμπληρώνουν εκεί. Νομίζω όταν πάει να το δηλώσει ο άντρας σου στο ληξιαρχείο ξεκινάει κ η διαδικασία για να βγει δικό του ΑΜΚΑ. Μετά το δηλώνουμε κ στο ΙΚΑ κ ποιος θα το ασφαλίσει 

Αυτά θυμάμαι,σίγουρα κάτι χάνω γιατί δεν έκανα εγώ την όλη διαδικασία. Όταν τον βαφτίσαμε δηλώσαμε κ το όνομα στον ΕΟΠΥΥ. Τώρα θα κάνουμε ονοματοδοσία να μην έχουμε κι αυτο

2 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Κοριτσάκια μου, έκανα κι εγώ επιτέλους τον 3D υπέρηχο σήμερα! Το αγόρι μας είναι αρκετά μεγάλο (δεν τον μέτρησαν, αλλά μας είπανε με μια πρόχειρη εκτίμηση τουλάχιστον 1800γρ), έχει μαλλάκια (άρα δεν πάνε τζάμπα οι καούρες) και έχει όμορφα χείλη με έντονο λακάκι από πάνω (όπως και οι δυο γονείς του... άρα συμπέρασμα σε ποιόν μοιάζει δε βγάλαμε)! Κρυβότανε αρκετά ο ατιμούλης, μασούσε το χέρι του που και που, και συνέχεια  έτριβε το προσωπάκι του πάνω μου (στον πλακούντα δηλαδή... μας είπανε ότι μάλλον θα βγει πολύ αγκαλίτσας-αγαπούλης)!:wub: Επίσης τον είχε πιάσει λόξιγχας ένα διάστημα και είχε πολύ πλάκα να το βλέπω στην οθόνη και να το νιώθω ταυτόχρονα... λένε ότι αυτό δείχνει ότι μάλλον θα είναι καλός στο θηλασμό! Πήραμε cd/dvd με βίντεο και φωτογραφίες και μου εκτυπώσανε και μερικές που τώρα φυσικά τις κοιτάω συνέχεια!:P Επίσης χάρηκα γιατί μου είπανε ότι είναι με το κεφάλι κάτω και ήδη πολύ χαμηλά στην λεκάνη... μάλλον γι'αυτό τον νιώθω να πιέζει τόσο πολύ την κύστη μου! Ελπίζω να μην αλλάξει θέση μέχρι να μπω στον μήνα μου και να εμπεδωθεί καλά όταν έρθει η ώρα για τον τοκετό, αλλά έχουμε χρόνο μέχρι τότε.

Πριν λίγο πήγα να πάρω και την μπογιά που θα βάψουμε το δωμάτιό του (ανοιχτό γκρι) και σιγά σιγά το συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο ότι πλησιάζει η ώρα που θα έχουμε μωράκι στο σπίτι μας!

 

@LadyP, @Jasmine@, τί ωραία που είδατε κι εσείς τα κορίτσια σας! Έτσι να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν γερά και δυνατά και να χαιρόμαστε!:)

 

Λένε ακόμα και το αποσμητικό να μην έχει άρωμα αν γίνεται... περισσότερο επειδή μπορεί να ενοχλεί το μωρό όταν θα θηλάζει.

 

Μπράβο, έτσι τώρα μπορείτε να ξεχάσετε το άγχος (όσο γίνεται πάντα βέβαια, γιατί ένα άγχος όλοι το έχουμε) και να οργανώσετε με χαρά όλα τα μωρουδιακά πράγματα!:wink:

 

Ααααχ, πες τα... αλοίμονο σε εμάς που έχουμε βαρύνει και έχουμε γίνει σαν βαρελάκια!

Τι ωραία που το χάρηκες το αντρακι σου ,επιτέλους!!!! :x


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!! Πως είστε;;;;

@Eva137 οριστε άλλος ένας αφρατουλης-αγκαλιτσας στην παρέα!!! Τουλάχιστον τον είδες, το χαρηκες κ ηρεμησες.... τώρα τι έχει το προγραμμα στην Αμερική; Ποτέ ξαναπάς γιατρό;;;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Κοριτσάκια μου, έκανα κι εγώ επιτέλους τον 3D υπέρηχο σήμερα! Το αγόρι μας είναι αρκετά μεγάλο (δεν τον μέτρησαν, αλλά μας είπανε με μια πρόχειρη εκτίμηση τουλάχιστον 1800γρ), έχει μαλλάκια (άρα δεν πάνε τζάμπα οι καούρες) και έχει όμορφα χείλη με έντονο λακάκι από πάνω (όπως και οι δυο γονείς του... άρα συμπέρασμα σε ποιόν μοιάζει δε βγάλαμε)! Κρυβότανε αρκετά ο ατιμούλης, μασούσε το χέρι του που και που, και συνέχεια  έτριβε το προσωπάκι του πάνω μου (στον πλακούντα δηλαδή... μας είπανε ότι μάλλον θα βγει πολύ αγκαλίτσας-αγαπούλης)!:wub: Επίσης τον είχε πιάσει λόξιγχας ένα διάστημα και είχε πολύ πλάκα να το βλέπω στην οθόνη και να το νιώθω ταυτόχρονα... λένε ότι αυτό δείχνει ότι μάλλον θα είναι καλός στο θηλασμό! Πήραμε cd/dvd με βίντεο και φωτογραφίες και μου εκτυπώσανε και μερικές που τώρα φυσικά τις κοιτάω συνέχεια!:P Επίσης χάρηκα γιατί μου είπανε ότι είναι με το κεφάλι κάτω και ήδη πολύ χαμηλά στην λεκάνη... μάλλον γι'αυτό τον νιώθω να πιέζει τόσο πολύ την κύστη μου! Ελπίζω να μην αλλάξει θέση μέχρι να μπω στον μήνα μου και να εμπεδωθεί καλά όταν έρθει η ώρα για τον τοκετό, αλλά έχουμε χρόνο μέχρι τότε.

Πριν λίγο πήγα να πάρω και την μπογιά που θα βάψουμε το δωμάτιό του (ανοιχτό γκρι) και σιγά σιγά το συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο ότι πλησιάζει η ώρα που θα έχουμε μωράκι στο σπίτι μας!

 

@LadyP, @Jasmine@, τί ωραία που είδατε κι εσείς τα κορίτσια σας! Έτσι να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν γερά και δυνατά και να χαιρόμαστε!:)

 

Λένε ακόμα και το αποσμητικό να μην έχει άρωμα αν γίνεται... περισσότερο επειδή μπορεί να ενοχλεί το μωρό όταν θα θηλάζει.

 

Μπράβο, έτσι τώρα μπορείτε να ξεχάσετε το άγχος (όσο γίνεται πάντα βέβαια, γιατί ένα άγχος όλοι το έχουμε) και να οργανώσετε με χαρά όλα τα μωρουδιακά πράγματα!:wink:

 

Ααααχ, πες τα... αλοίμονο σε εμάς που έχουμε βαρύνει και έχουμε γίνει σαν βαρελάκια!

Έλα βρε κορίτσι μου! Μα τι ωραία νέα είναι αυτά! Τον χάρηκες τον αγκαλινο σου! Με το καλό να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου να κάνετε χαδάκια!!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Το δίνουν στο μαιευτήριο κ ξεκινάνε κ να το συμπληρώνουν εκεί. Νομίζω όταν πάει να το δηλώσει ο άντρας σου στο ληξιαρχείο ξεκινάει κ η διαδικασία για να βγει δικό του ΑΜΚΑ. Μετά το δηλώνουμε κ στο ΙΚΑ κ ποιος θα το ασφαλίσει 

Αυτά θυμάμαι,σίγουρα κάτι χάνω γιατί δεν έκανα εγώ την όλη διαδικασία. Όταν τον βαφτίσαμε δηλώσαμε κ το όνομα στον ΕΟΠΥΥ. Τώρα θα κάνουμε ονοματοδοσία να μην έχουμε κι αυτο

Τι ωραία που το χάρηκες το αντρακι σου ,επιτέλους!!!! :x

Έτσι θυμάμαι κι εγώ! Ο σο ήμουν στο μαιευτήριο έστειλαν τον άντρα μ στο ληξιαρχείο. Εκεί μπορείς να δηλώσεις κ το όνομα αν θες κ εμείς μάλλον έτσι θα κάνουμε αυτή τη φορά. Δεν είναι υποχρεωτικό βέβαια. Θα λέει Ακο κ επίθετο. Μετά ΚΕΠ για ΑΜΚΑ κ ασφαλιστηκο ταμείο για ασφάλιση στο  μπαμπά ή στη μαμά. Νομίζω δεν έκανα κάτι άλλο! Κάποια στιγμή πήγα κ στο ληξιαρχείο του δήμου μ αλλά νομίζω μετα τη βάφτιση.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Έλα βρε κορίτσι μου! Μα τι ωραία νέα είναι αυτά! Τον χάρηκες τον αγκαλινο σου! Με το καλό να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου να κάνετε χαδάκια!!!

Έτσι θυμάμαι κι εγώ! Ο σο ήμουν στο μαιευτήριο έστειλαν τον άντρα μ στο ληξιαρχείο. Εκεί μπορείς να δηλώσεις κ το όνομα αν θες κ εμείς μάλλον έτσι θα κάνουμε αυτή τη φορά. Δεν είναι υποχρεωτικό βέβαια. Θα λέει Ακο κ επίθετο. Μετά ΚΕΠ για ΑΜΚΑ κ ασφαλιστηκο ταμείο για ασφάλιση στο  μπαμπά ή στη μαμά. Νομίζω δεν έκανα κάτι άλλο! Κάποια στιγμή πήγα κ στο ληξιαρχείο του δήμου μ αλλά νομίζω μετα τη βάφτιση.

Ναι στο δικό μας ληξιαρχείο πάμε μετά τη βάφτιση ! Για να δηλώσουμε όνομα! Με οοοοολα τα χαρτιά της βάφτισης. Για τη βάφτιση όμως πάμε και πριν στο ληξιαρχείο για χαρτουρα..

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπούλες κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις @Anastasia05 και @Christinα μου!! 

@Eva137 πόσο χάρηκα για εσένα κοριτσάκι μου!!! Ήξερα ότι τόσο καιρό το περίμενες κ άκουγες τα δικά μας να το συγκρίνεις κ ορίστε!! Τώρα είδες κ εσύ ότι έχεις κοτζαμ αντράκλα μέσα σου!!;)

 

Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ και @Eva137 υπέροχα τα νεα σας! Όλα με το καλό από δω και πέρα!

@Renezκ εγώ από τα λίγα που θυμάμαι έγιναν όπως είπαν τα κορίτσια παραπάνω... Το βιβλιάριο υγείας αυτό που θα συμπληρώνει ο παιδίατρος μας το εδωσαν από το μαιευτήριο, όσο ήμουν μέσα στο μαιευτήριο ο άντρας μου πήγε στο ληξιαρχείο του Δήμου που ήταν η κλινικη και όταν σαραντησα περίπου πήγα στο ΙΚΑ και μαζί με το ΑΜΚΑ πήγα και ασφάλισα το παιδί και μου έδωσαν βιβλιάριο ΙΚΑ.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχχαχα άσχετο αλλά χαζεύω άλλες ομάδες κ μόλις γράφουν κάτι πάνω από 4-5 σειρές ζητούν συγγνώμη για το "σεντόνι" (έτσι το λένε για κάποιο λόγο...) Ή τεσπα συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο..

Κ βλέπω εμάς(και της μανουλες Νοεμβρίου για να είμαι δίκαιη..) που  αυτά τα έχουμε για πλάκα χαχαχαχα κ τα θεωρούμε κ φυσιολογικα :P 

Άμα είμαστε πολυλογουδες παιδάκι μου δε κρύβεται!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυλογία δεν λες τίποτα! Εμείς πέσαμε κ στη καραντίνα που ήμασταν χαλαρές αλλά κ τώρα δίνουμε ρέστα! 

Σήμερα νιώθω πολύ κουρασμένη κ βαριά, δεν μπορώ να κάνω τίποτα, μόνο να κοιμηθώ θέλω! Κι έχει κι ένα ωραίο αεράκι κ δεν ζεσταίνομαι αλλά κ πάλι είμαι κομμάτια...Τι γκρινιααααα! Αχαχαχα...έτσι θα είναι από δω κ πέρα? Θυμάμαι στο 1ο δούλευα σε αυτή τη φάση κ ήμουν καλά! Τώρα με φάγανε τα γεράματα? Πφφφ


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...