Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι θα μιλήσω απευθείας με ΟΑΕΔ για να με κατατοπίσει. Έχουμε καιρό μέχρι τότε! Αν έχει γίνει κάποιες φορές ήδη,υπάρχει ελπίδα!!

Όπως κ με την άδεια κυοφορίας, εγώ δεν χρειάζεται να πάω καν στο ΙΚΑ αλλα το έμαθα αφού πήγα στο τμήμα προσωπικού.

Μεσα Δεκεμβρίου γυρίζω δουλειά ,μέχρι τότε θα ξέρω και για το 6μηνο ΟΑΕΔ!

Αχχχ μαζί θα αρχίσουμε εμεις..

Ρε θα έχουμε γίνει ξανά τα κορμιά που ήμασταν μέχρι τότε ή δε θα μου μπαίνουν τα τζιν κ θα φρικαρω??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Αχχχ μαζί θα αρχίσουμε εμεις..

Ρε θα έχουμε γίνει ξανά τα κορμιά που ήμασταν μέχρι τότε ή δε θα μου μπαίνουν τα τζιν κ θα φρικαρω??????

Δε θα σου μπαίνουν τα τζιν μικρή μου φακλανιτσα.... 

  • Χαχα 2
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ μαζί θα αρχίσουμε εμεις..

Ρε θα έχουμε γίνει ξανά τα κορμιά που ήμασταν μέχρι τότε ή δε θα μου μπαίνουν τα τζιν κ θα φρικαρω??????

Τζιν δύσκολα:mrgreen: 

Δε θα θες κιόλας τόσο νωρίς να περιοριστείς στα τζιν!!! Δε θα σε βολεψουν με τίποτα!!!

Φορεματακια μαλακά κ άνετα, άνετα παπούτσια κι όλα καλά! Κ φόρμες,κολάν κλπ!

Εγώ στη δουλειά ευτυχώς φοράω ωραιότατη στολή που είναι άνετη σαν πιτζάμα οπότε κομπλε:P


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τζιν δύσκολα:mrgreen: 

Δε θα θες κιόλας τόσο νωρίς να περιοριστείς στα τζιν!!! Δε θα σε βολεψουν με τίποτα!!!

Φορεματακια μαλακά κ άνετα, άνετα παπούτσια κι όλα καλά! Κ φόρμες,κολάν κλπ!

Εγώ στη δουλειά ευτυχώς φοράω ωραιότατη στολή που είναι άνετη σαν πιτζάμα οπότε κομπλε:P

Αν σου πω ότι μ αρέσουν οι στολές σας;;; Ειδικά σε κάτι ιδιωτικά που έχουν μπλε.... πω τέλειες!!!!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τζιν δύσκολα:mrgreen: 

Δε θα θες κιόλας τόσο νωρίς να περιοριστείς στα τζιν!!! Δε θα σε βολεψουν με τίποτα!!!

Φορεματακια μαλακά κ άνετα, άνετα παπούτσια κι όλα καλά! Κ φόρμες,κολάν κλπ!

Εγώ στη δουλειά ευτυχώς φοράω ωραιότατη στολή που είναι άνετη σαν πιτζάμα οπότε κομπλε:P

Πωωω δε θελωωω

Ήδη μου έχουν λείψει τόσο τα τζιν..γενικά είμαι του στιλ τζινακι+t shirt έτοιμη!! 

Βρε θα τα διώξω εγώ θέλουν δε θέλουν:twisted:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Αν σου πω ότι μ αρέσουν οι στολές σας;;; Ειδικά σε κάτι ιδιωτικά που έχουν μπλε.... πω τέλειες!!!!

Κι εγώ μόνο μπλε έχω!! Μπλε ρουα, Βεραμαν,γαλάζια,πετρολ:tongue: κ μια λευκή για ξεκαρφωμα.

Ανάλογα το τμήμα αλλάζει το χρώμα! Μόνο στους ορόφους νοσηλειας φοράμε λευκά ακόμη όμως κι εκεί πλέον μπορούμε να βάλουμε χρωμα:)

 

Just now, Renez είπε:

Πωωω δε θελωωω

Ήδη μου έχουν λείψει τόσο τα τζιν..γενικά είμαι του στιλ τζινακι+t shirt έτοιμη!! 

Βρε θα τα διώξω εγώ θέλουν δε θέλουν:twisted:

Θα το βάλεις κ το τζιν,τι σκας?? Εγώ μετά τη γέννα ξαναμπήκα σε τζιν που είχα καιρο να μπω!

Απλά θέλει το χρόνο του! 

Επεξεργάστηκαν by Anastasia05
  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα και δεν έχω πάρει κιλά!!!Yes! Κι έχω γουρουνιασει φουλ!

Μετά τη γέννα με βόλευαν τα παντελονακια με λάστιχο στη μέση γτ έχουν ένα περιθώριο, κάτι τύπου καρό αλλά κ μονόχρωμα που κυκλοφορούν δεν θυμάμαι πως τα λένε από ζαρα κ h&m. Φυσικά αγαπάμε τζιν αλλά θέλουν τον χρόνο τους!!!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, αυτό που λέτε κι εγώ αναρωτιέμαι πραγματικά... πότε θα ξαναμπούμε στα ρούχα μας! Ελπίζω μόνο με το θηλασμό μετά να καταφέρω να χάσω κάποια κιλά και να μη βάλω και άλλα έξτρα όπως παθαίνουν μερικές. Γενικά, από ότι κατάλαβα θέλει προσοχή στη διατροφή.

 

2 hours ago, Renez said:

Μα γαμωτο αυτά διάβασα που είπε η Αναστασία του ΠΟΥ και λέει πως δεν υπάρχει στάνταρ με ποια τροφή θα αρχίσουν!!!!! Ωωωω

Απλά από τα πρώτα είναι φρούτα κ λαχανικά αλλά δεν λέει ποια ακριβώς!!! Αναλογως λέει την εποχή..

Εμάς θα είναι τυχερά γτ θα πέσει καλοκαίρι όταν αρχίσουν κ θα έχουν μπόλικες νόστιμες επιλογές σε φρούτα!!!

 

 

Γενικά, σαν κανόνας οι ατόφιες τροφές, που παίρνουμε δηλαδή έτοιμες από τη φύση χωρίς να τις επεξεργαστούμε/μεταποιήσουμε, είναι οι καλύτερες επιλογές, και για εμάς και για τα μωρά μας. Εγώ θα σου έλεγα μόνο να ξεκινήσεις τις τροφές με λαχανικά και ζωμό, όπως είπε ήδη η Αναστασία, και λίγο αργότερα να εισάγεις τα φρούτα, γιατί τα περισσότερα μωρά που ξεκινάνε με φρούτα (καλά για ρυζάλευρο και μπισκοτόκρεμες δε σχολιάζω καν) μαθαίνουν στη γλυκιά γεύση που είναι πιο εθιστική και μετά αρνούνται να φάνε τα αλμυρά. 

 

2 hours ago, OctoberMom said:

C'est moi! Το στεφάνι μου...

Για ρυζάλευρο κλπ: Ρε κορίτσια δεν ξέρω, εγώ πχ δε θα δινα στο παιδί μου κάτι που εμένα μου φαίνεται λίγο μπλιαχ... πχ ρυζάλευρο ή γάλα σκόνη ή κάτι λιωμένα... ΟΚ δε λέμε άμα χρειαστεί! Αλλά νομίζω οτι δεν υπάρχει λόγος στην καθημερινότητα, ο καλός Θεούλης τόσα μαλακά και νόστιμα τρόφιμα μας έδωσε!

2 πραματάκια: μου έλεγε το "στεφάνι" ότι όσο τεμαχίζεις τις τροφές, τόσο αυτές χάνουν τα θρεπτικά συστατικά γιατί έχουν μεγαλύτερη επιφάνεια κ οξειδώνονται...

Έχω διαβάσει επίσης οτι οι μπισκοτόκρεμες που ήταν πολύ της μοδός στη γενιά μας ευθύνονται για τα ποσοστά παχυσαρκίας των ενηλίκων σήμερα.

Δυστυχώς η δική μας γενιά ήταν πολύ αδικημένη και πολύ πίσω σε θέματα ενημέρωσης... φουλ φόρμουλα, αγελαδινό γάλα μέχρι σκασμού και ρυζάλευρα/μπισκοτόκρεμες για να φάμε να χορτάσουμε (να γίνουμε παχουλά- όμορφα, όπως έλεγε πάντα η γιαγιά μου).:( Νομίζω αν οι γονείς μας ήταν πιο σωστά ενημερωμένοι και ακολουθούσανε τις σημερινές συμβουλές του ΠΟΥ, σήμερα θα είχαμε λιγότερη παχυσαρκία, γαστρεντερικά προβλήματα και οδοντικές παθήσεις. 

 

1 hour ago, Christinα said:

Κορίτσια μου είδα τη μπεμπουκα μου! 1600 φτάσαμε κ ψηλωσαμε πολύ! Έχει κ λιγο μαλλακι!!! Θα κάνω κοτσιδακια!:lol: Ισχιακη ακόμα η γλυκιά μου κ φυσικά κρύβει την όμορφη μουριτσα της!:x

Από φαγάκι που λέτε κι εγώ συμφωνώ αλλά εξαρτάται πως το δέχεται το μωρό! Εγώ πχ του έφτιαχνα εξ αρχης πολυ σφιχτό πουρέ για να συνηθίζει στην συμπαγή υφή, μια χαρά το έτρωγε. Μετά άρχισα να δίνω στο χεράκι φρούτο η ψωμάκι για να δω πως θα το διαχειριστεί αλλά δεεεεν! Σιγά σιγά τα καταφέραμε μέχρι τον χρόνο να τρώει μπισκοτάκι hipp. Το φαγητό σε κομμάτια δεν το έτρωγε κ δεν ήθελα να δίνω ψωμί ή μπισκότα αν κ πρόσεχα πολύ τι έδινα ή έφτιαχνα. Στα 1,5 κάπως άρχισε να μασάει τα μαλακά κ το κρέας...Στα 2+! Δεν πίεσα γτ  μασάτε μισή ώρα τη κάθε μπουκιά κ μου πνιγόταν κ παθαινα πανικό! Ακόμα μασάει πολύ σχολαστικά κ δεν ανοίγει στόμα αν δν έχει πολτοποιησει κ καταπιεί ακόμα κ τον χυμό! Στο 2ο θα είμαι πιο τολμηρή κ μεθοδική κ βλέπουμε! Κρέμα έδωσα ρυζαλευρο κ κάτι άλλες γεύσεις αλλά μόνο biobebe. Κι αυτό γτ είχε ευαίσθητο εντερακι κ δεν μπορούσα να δίνω κάθε μέρα γιαούρτι ή διάφορα με βρώμη. Επίσης έδωσα επιδόρπιο πολύ ή εναλλάξ με κατσικισιο μέχρι 1,5 για τον ίδιο λόγο.

Μπράβο, μεγαλώνει και σένα η μπουμπού σου... άντε και σε λίγους μήνες θα την ντύνεις σαν κουκλίτσα και θα της κάνεις κοτσιδάκια!:wink: 

Σχετικά με το φαγητό, σίγουρα ο καθένας το προσαρμόζει ανάλογα με τις προτιμήσεις ή τον χειρισμό του μωρού, τυχόν δυσανεξίες/αλλεργίες, ποιά λαχανικά/φρούτα είναι στην εποχή κτλ. Απλά καλό είναι να είμαστε ενημερωμένοι από πριν για να ξέρουμε τουλάχιστον από πού να ξεκινήσουμε και να μην ακούμε τις οποιεσδήποτε τυχαίες συμβουλές από γνωστούς/συγγενείς κτλ., που πολύ πιθανό θα είναι λάθος. 

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Αχ, αυτό που λέτε κι εγώ αναρωτιέμαι πραγματικά... πότε θα ξαναμπούμε στα ρούχα μας! Ελπίζω μόνο με το θηλασμό μετά να καταφέρω να χάσω κάποια κιλά και να μη βάλω και άλλα έξτρα όπως παθαίνουν μερικές. Γενικά, από ότι κατάλαβα θέλει προσοχή στη διατροφή.

 

Γενικά, σαν κανόνας οι ατόφιες τροφές, που παίρνουμε δηλαδή έτοιμες από τη φύση χωρίς να τις επεξεργαστούμε/μεταποιήσουμε, είναι οι καλύτερες επιλογές, και για εμάς και για τα μωρά μας. Εγώ θα σου έλεγα μόνο να ξεκινήσεις τις τροφές με λαχανικά και ζωμό, όπως είπε ήδη η Αναστασία, και λίγο αργότερα να εισάγεις τα φρούτα, γιατί τα περισσότερα μωρά που ξεκινάνε με φρούτα (καλά για ρυζάλευρο και μπισκοτόκρεμες δε σχολιάζω καν) μαθαίνουν στη γλυκιά γεύση που είναι πιο εθιστική και μετά αρνούνται να φάνε τα αλμυρά. 

 

Δυστυχώς η δική μας γενιά ήταν πολύ αδικημένη και πολύ πίσω σε θέματα ενημέρωσης... φουλ φόρμουλα, αγελαδινό γάλα μέχρι σκασμού και ρυζάλευρα/μπισκοτόκρεμες για να φάμε να χορτάσουμε (να γίνουμε παχουλά- όμορφα, όπως έλεγε πάντα η γιαγιά μου).:( Νομίζω αν οι γονείς μας ήταν πιο σωστά ενημερωμένοι και ακολουθούσανε τις σημερινές συμβουλές του ΠΟΥ, σήμερα θα είχαμε λιγότερη παχυσαρκία, γαστρεντερικά προβλήματα και οδοντικές παθήσεις. 

 

Μπράβο, μεγαλώνει και σένα η μπουμπού σου... άντε και σε λίγους μήνες θα την ντύνεις σαν κουκλίτσα και θα της κάνεις κοτσιδάκια!:wink: 

Σχετικά με το φαγητό, σίγουρα ο καθένας το προσαρμόζει ανάλογα με τις προτιμήσεις ή τον χειρισμό του μωρού, τυχόν δυσανεξίες/αλλεργίες, ποιά λαχανικά/φρούτα είναι στην εποχή κτλ. Απλά καλό είναι να είμαστε ενημερωμένοι από πριν για να ξέρουμε τουλάχιστον από πού να ξεκινήσουμε και να μην ακούμε τις οποιεσδήποτε τυχαίες συμβουλές από γνωστούς/συγγενείς κτλ., που πολύ πιθανό θα είναι λάθος. 

Κοίτα ως τότε θα συμβουλευτώ κ τη γνώμη του παιδιάτρου που όσο να ναι θα έχει μια εμπειρία στη προτίμηση των παιδιών κ τι να εισάγω πρώτο κτλ κ αναλόγως αφού κρίνω αποφασίζω..

Βέβαια στη σελίδα του ΠΟΥ τονίζει ότι τα μωρά έχουν έμφυτη προτιμηση στις γλυκές και τις αλμυρές γεύσεις και αυτό θα πρέπει από νωρίς λέει να τους δίνουμε ξινές τροφές κ πικρές λίγο λίγο ώστε να τις αποδεχτούν..επίσης κάτι που δεν ήξερα λέει πως ακόμη κ αν με τη πρώτη δεν το θέλουν θα πρέπει να επιμείνουμε τουλάχιστον άλλες 6-7 φορές γτ λέει τόσο θέλουν οι γευστικοί κάλυκες μέχρι να συνηθίσουν κάτι..

Αν μετά κ την 8η φορά το αρνείται τότε δεν επιμένουμε κ ξανά προσπαθούμε μέρα από ένα χρονικό διάστημα..

Κ οκ γλυκά φρούτα κ ξινά ξέρουμε ποια να δώσουμε..αλμυρά επίσης σε σούπες κτλ..πικρό τι εννοεί?? Μήπως την πιπεριά? Μελιτζάνα? Δε μου έρχεται κάτι άλλο..

Κ όσο για την ενημέρωση συμφωνώ απόλυτα όπως πιστεύω ευτυχώς κ οι περισσότερες από εδώ τα ψάχνουμε όλα αρκετά οπότε δε μας φοβάμαι!! Θα είμαστε πανετοιμες;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@OctoberMom μακάρι θα ρωτήσω στον ΟΑΕΔ και ανάλογα πώς θα είναι τα πράγματα βλέπουμε! Αχ τζιν.... Εγώ έχω πάρει ήδη από τις εκπτώσεις 2-3 τεράστια φούτερ που είναι και ένα φόρεμα για να κυκλοφορώ τον πρώτο καιρό... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Και εγώ είδα την μπαμπουλα μου σήμερα! Δεν ήθελε με τίποτα βέβαια να την δουμε είχε γυρίσει με πλατη και με το χέρι μπροστά! Εμείς είμαστε λίγο μικρουλες αλλά στα φυσιολογικά απ ότι είπε 1320. Το μόνο που με τρομαξε λίγο είναι ότι είναι τυλιγμένη με τον ομφάλιο λώρο στο λαιμό αλλά μου είπε να μην ανησυχώ. Γενικά όμως είναι όλα καλά! 

Όσο για την μέθοδο που λέγατε πριν την ακολουθεί μια φίλη μου. Αυτή δεν έδωσε καθόλου αλεσμενα θέλει μόνο πολυ προσοχή στην αρχή και ηρεμία μου έχει στείλει κάποιες σελίδες να διαβάσω υπάρχει και, στο fb ομάδα. Αντί για κρέμες έτοιμες του βάζει μητρικό γάλα με βρώμη και μερικές φορές και κινόα όπως επίσης και με αβοκάντο μπορείς να κάνεις κρέμα. 

@Christinα μπράβο για την μικρούλα!όλα πάνε τέλεια! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

@Athina_ μια χαρά η μπέμπα στα κιλά της ηλικίας της είναι! Όσο για τον ομφάλιο συμβαίνει, αν ήταν κάτι θα σου το έλεγε!! Τι καλά τα παιδάκια μας!!!

@Renez ζουμακι από μοσχαράκι με σελινα,σελερι κ λαχανικουλια κ λεμονακι στο τέλος! Το πιο καλό φαγάκι για όλους! Κι ανάλατα όσο περισσότερο γίνεται! Εγώ ακόμα ανάλατα τα φτιάχνω κι ας τρώει απ το δικό μας ,βάζω λίγο αλάτι κι όχι τυράκι, δεν του αρέσει κιόλας!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina_ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Και εγώ είδα την μπαμπουλα μου σήμερα! Δεν ήθελε με τίποτα βέβαια να την δουμε είχε γυρίσει με πλατη και με το χέρι μπροστά! Εμείς είμαστε λίγο μικρουλες αλλά στα φυσιολογικά απ ότι είπε 1320. Το μόνο που με τρομαξε λίγο είναι ότι είναι τυλιγμένη με τον ομφάλιο λώρο στο λαιμό αλλά μου είπε να μην ανησυχώ. Γενικά όμως είναι όλα καλά! 

Όσο για την μέθοδο που λέγατε πριν την ακολουθεί μια φίλη μου. Αυτή δεν έδωσε καθόλου αλεσμενα θέλει μόνο πολυ προσοχή στην αρχή και ηρεμία μου έχει στείλει κάποιες σελίδες να διαβάσω υπάρχει και, στο fb ομάδα. Αντί για κρέμες έτοιμες του βάζει μητρικό γάλα με βρώμη και μερικές φορές και κινόα όπως επίσης και με αβοκάντο μπορείς να κάνεις κρέμα. 

@Christinα μπράβο για την μικρούλα!όλα πάνε τέλεια! 

Μπράβο κ εσένα το μικρό νινακι σου το όμορφο!! Μη σε ανησυχεί ο λώρος όντως είναι σύνηθες κ πολλές γεννιούνται άνετα κ φυσιολογικα ακόμη κ με διπλή περιτύλιξη..απλα λογικά θα το παρακολουθείτε πλέον..

Πόσον εβδομαδων είσαι θύμισε μου ρε φίλη..

Ναι κ εγώ έχω δει τέτοιες συνταγές με κινόα,φαγοπυρο,βρώμη κτλ κ είμαι πολύ υπερ..αλλά μάλλον θα του το πάω σταδιακά από αλεσμένο σε μη όπως λέει ο ΠΟΥ γτ μου φαίνεται πιο ήπια προσαρμογή κ για εκείνο αλλά κ για εμένα!!

Just now, Christinα είπε:

@Athina_ μια χαρά η μπέμπα στα κιλά της ηλικίας της είναι! Όσο για τον ομφάλιο συμβαίνει, αν ήταν κάτι θα σου το έλεγε!! Τι καλά τα παιδάκια μας!!!

@Renez ζουμακι από μοσχαράκι με σελινα,σελερι κ λαχανικουλια κ λεμονακι στο τέλος! Το πιο καλό φαγάκι για όλους! Κι ανάλατα όσο περισσότερο γίνεται! Εγώ ακόμα ανάλατα τα φτιάχνω κι ας τρώει απ το δικό μας ,βάζω λίγο αλάτι κι όχι τυράκι, δεν του αρέσει κιόλας!

Στο αλάτι το έχουμε οικογενειακώς να μην πολύ τρώμε οπότε οκ,αφού το πρώτο 3 μηνο αν θυμάστε που ήθελα μια σακούλα πατατάκια κάθε μέρα κ μάλιστα τα πιο αλμυρά κ γενικά έβαζα παντού έξτρα αλατινο άντρας μου είχε πάθει σοκ!!

Ο γιατρός βέβαια μουντό αιτιολογησε επειδή είχα πολύ χαμηλη πίεση κ ακόμη έχω αρκετά χαμηλή σε συνδυασμό με τις ορμόνες το είχε ανάγκη ο οργανισμός μου για τονωση..:| 

Just now, LadyP είπε:

@OctoberMom μακάρι θα ρωτήσω στον ΟΑΕΔ και ανάλογα πώς θα είναι τα πράγματα βλέπουμε! Αχ τζιν.... Εγώ έχω πάρει ήδη από τις εκπτώσεις 2-3 τεράστια φούτερ που είναι και ένα φόρεμα για να κυκλοφορώ τον πρώτο καιρό... 

Ααα οργανώθηκες εσύ με φαρδουλα εεε??

Κοίτα έχω πολλά one size κ γενικά φαρδιά μπλουζάκια οπότε πιστεύω θα μου κάνουν..ευτυχώς κ όλο το καλοκαίρι τώρα με τη κοιλιά τούρλα μπαίνω κανονικά στα φορεματακια τα αέρινα που είχα από πάντα..ουφφφ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μπράβο κ εσένα το μικρό νινακι σου το όμορφο!! Μη σε ανησυχεί ο λώρος όντως είναι σύνηθες κ πολλές γεννιούνται άνετα κ φυσιολογικα ακόμη κ με διπλή περιτύλιξη..απλα λογικά θα το παρακολουθείτε πλέον..

Πόσον εβδομαδων είσαι θύμισε μου ρε φίλη..

Ναι κ εγώ έχω δει τέτοιες συνταγές με κινόα,φαγοπυρο,βρώμη κτλ κ είμαι πολύ υπερ..αλλά μάλλον θα του το πάω σταδιακά από αλεσμένο σε μη όπως λέει ο ΠΟΥ γτ μου φαίνεται πιο ήπια προσαρμογή κ για εκείνο αλλά κ για εμένα!!

Ευχαριστώ!Καλα και εγώ κάπως έτσι θα το παω μάλλον γιατί έχω και λίγο τον φόβο. Επίσης ψάχνω μήπως κάνω και σεμινάρια πρώτον βοηθειών για βρέφη να ξέρω πως να αντιδρασω σε καταστάσεις. 

Αυτή την Παρασκευή μπαίνω 31η εβδομάδα. Αυριο θα παω και στο Έλενα θα τον ρωτήσω τι γίνεται και με συνοδους με τον κορονοιο και θα σας πω. Επίσης αν έχεις ερωτήσεις πες μου να τους ρωτήσω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina_ είπε:

Ευχαριστώ!Καλα και εγώ κάπως έτσι θα το παω μάλλον γιατί έχω και λίγο τον φόβο. Επίσης ψάχνω μήπως κάνω και σεμινάρια πρώτον βοηθειών για βρέφη να ξέρω πως να αντιδρασω σε καταστάσεις. 

Αυτή την Παρασκευή μπαίνω 31η εβδομάδα. Αυριο θα παω και στο Έλενα θα τον ρωτήσω τι γίνεται και με συνοδους με τον κορονοιο και θα σας πω. Επίσης αν έχεις ερωτήσεις πες μου να τους ρωτήσω! 

Κορίτσι μου εγώ που πήγα πριν 2 εβδομαδες περίπου κ ρώτησα τον γιατρό ,μου είπε πως δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να επιτρέψουν μέσα στη γέννα όπως παλια ούτε βέβαια επισκέψεις..απλά έναν σύνοδο μες τη μέρα η κάθε μανούλα..

Ρωτά βέβαια κ εσύ να δούμε..ποιον γιατρό έχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...