Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

2 για τα ράμματα?????? Εγώ τους έδωσα 2 εβδομαδες:P αυτό ήταν το + που έβαλα..τύπου 2.5 μήνες..

Είμαι ελπιδακιας ε..???

Δύο εβδομάδες για τα ράμματα από κάτω????

Χαχαχαχαχαχαχα

Ούτε να πλυθω δεν μπορούσα καλά καλά,ποση ώρα κ τσουκου τσουκου το έκανα!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Anastasia05 είχα προσπαθήσει να κλείσω ραντεβού στο idika.gr αλλά όλα ήταν κλεισμένα για τις ημερομηνίες που ήθελα! Εκτός αν πάτησα αλλά ντ'αλλων σαιτ!

@Renez πολυ αισιόδοξη σε βρισκω:lol: εκτός απο τα ράμματα υπαρχουν κ τα λόχεια, το αίμα δλδ και κρατάει 3-4 εβδ.

  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Ρε η μια έχει τα πόδια πολύ χαμηλά κ τρώω δυνατές κλωτσιες... κάποια στιγμή  για καμία ώρα, όχι συνεχόμενα, πονουσα σε ηβική περιοχή, μέση κ ορθό! Δεν πέτρωσε καθόλου η κοιλιά αλλά ήταν πολύ έντονος ο πόνος... πολύ πιθανο βέβαια να ήταν εκείνη η άτιμη! 

Σαν πόνοι περιόδου ε? Θα το ξαναπώ,μόνο στην γέννα τα ένιωσα όλα αυτά την πρώτη φορά.

Αυτή τη φορά πονάει κ περισσότερο η μέση,αριστερά ειδικά 'μαγκωνει' το ισχυακο νευρο. Συνέχεια..

κ κάτι πονακια περιόδου που περνάνε αμεσως

Just now, marianna1986 είπε:

@Anastasia05 είχα προσπαθήσει να κλείσω ραντεβού στο idika.gr αλλά όλα ήταν κλεισμένα για τις ημερομηνίες που ήθελα! Εκτός αν πάτησα αλλά ντ'αλλων σαιτ!

@Renez πολυ αισιόδοξη σε βρισκω:lol: εκτός απο τα ράμματα υπαρχουν κ τα λόχεια, το αίμα δλδ και κρατάει 3-4 εβδ.

Πολύ πιθανό να ήταν κλεισμένα.. βέβαια πριν λίγες μέρες που κοίταξα στο κυ στο Περιστέρι έβρισκα ραντεβού μετά από δύο εβδομάδες. Υπήρχε περίπτωση να πάω εκεί αλλά δεν πήγα τελικά

Εδώ που μένω τώρα όμως, όπως ξαναείπα,έχουμε κάποιος (3-4) γιατρούς ΕΟΠΥΥ οι οποίοι θέλουν κ 50€ για να σου γράψουν τη βεβαίωση...

Ε κ τα πήρα κ την έψαξα αλλιώς. Λέω ολόκληρο νοσοκομείο δεν γίνεται να μην βγάλω άκρη! 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Σαν πόνοι περιόδου ε? Θα το ξαναπώ,μόνο στην γέννα τα ένιωσα όλα αυτά την πρώτη φορά.

Αυτή τη φορά πονάει κ περισσότερο η μέση,αριστερά ειδικά 'μαγκωνει' το ισχυακο νευρο. Συνέχεια..

κ κάτι πονακια περιόδου που περνάνε αμεσως

Πολύ πιθανό να ήταν κλεισμένα.. βέβαια πριν λίγες μέρες που κοίταξα στο κυ στο Περιστέρι έβρισκα ραντεβού μετά από δύο εβδομάδες. Υπήρχε περίπτωση να πάω εκεί αλλά δεν πήγα τελικά

Εδώ που μένω τώρα όμως, όπως ξαναείπα,έχουμε κάποιος (3-4) γιατρούς ΕΟΠΥΥ οι οποίοι θέλουν κ 50€ για να σου γράψουν τη βεβαίωση...

Ε κ τα πήρα κ την έψαξα αλλιώς. Λέω ολόκληρο νοσοκομείο δεν γίνεται να μην βγάλω άκρη! 

 

Ναι σιγά μη δώσω 50€ για ένα παλιοχαρτι... Μια φίλη μου που βγήκε κ αυτή τώρα σε άδεια πήγε χύμα σε νοσοκομείο και το έβγαλε, σε μικρη επαρχιακή πόλη βέβαια εδώ στην Πάτρα δεν ξέρω τι θα παιξει... Θα δοκιμάσω την τύχη μου αυριο...


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez δεν έχω ξεχάσει να σας πω αλλά χτες που πήγα είδα μόνο τον ενδοκρινολογο ο γυναικολόγος μου είχε πάρει 2 μέρες άδεια και με ξέχασε ότι θα πήγαινα! Έχουμε ραντεβου Παρασκευή πρωι θα τον ρωτήσω και θα σου πω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athina_ είπε:

@Renez δεν έχω ξεχάσει να σας πω αλλά χτες που πήγα είδα μόνο τον ενδοκρινολογο ο γυναικολόγος μου είχε πάρει 2 μέρες άδεια και με ξέχασε ότι θα πήγαινα! Έχουμε ραντεβου Παρασκευή πρωι θα τον ρωτήσω και θα σου πω! 

Oκ κορίτσι μου..νόμιζα ότι θα ρωτούσες στην υποδοχή πχ ή στη γραμματεία..

Όλα καλά με τον ενδοκρινολόγο?

Just now, Anastasia05 είπε:

Δύο εβδομάδες για τα ράμματα από κάτω????

Χαχαχαχαχαχαχα

Ούτε να πλυθω δεν μπορούσα καλά καλά,ποση ώρα κ τσουκου τσουκου το έκανα!!!!

 

Just now, marianna1986 είπε:

@Anastasia05 είχα προσπαθήσει να κλείσω ραντεβού στο idika.gr αλλά όλα ήταν κλεισμένα για τις ημερομηνίες που ήθελα! Εκτός αν πάτησα αλλά ντ'αλλων σαιτ!

@Renez πολυ αισιόδοξη σε βρισκω:lol: εκτός απο τα ράμματα υπαρχουν κ τα λόχεια, το αίμα δλδ και κρατάει 3-4 εβδ.

Ναι να έτσι άσπλαχνα κόψτε μου τα φτερά ασπονδες φίλες!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ναι σιγά μη δώσω 50€ για ένα παλιοχαρτι... Μια φίλη μου που βγήκε κ αυτή τώρα σε άδεια πήγε χύμα σε νοσοκομείο και το έβγαλε, σε μικρη επαρχιακή πόλη βέβαια εδώ στην Πάτρα δεν ξέρω τι θα παιξει... Θα δοκιμάσω την τύχη μου αυριο...

Να πας κ να πας πεις! Δεν έχουν πολύ δουλειά τον Αύγουστο,το θέμα είναι όμως να βρεις γυναικολογο! Αν βρεις θα σε εξυπηρετήσει λογικά.

Να έχεις μαζί σου την β επιπέδου (πάρε κ άλλες εξετάσεις καλού κακού) για να δει την Πητ!

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez οχι έλεγα να ρωτήσω τον γιατρό πιστευω θα ξέρει αλλά αν οχι θα πάω πανω στα δωμάτια στην ρεσεψιόν που έχει και θα ρωτήσω. Μια χαρά ναι αν εξαιρέσεις ότι μου εχουν κόψει τα παντα από την αρχή και τώρα μου λεει αυτος να προσεχω ακόμα πιο πολυ τι τρώω! Σκέψου εγώ μέχρι και τον 4ο εχανα κιλά Δεν επαιρνα. Δεν έχω ζάχαρο κυησης μου είπε αλλά έχω προδιαθεση και απλά θα με παρακολουθει κάθε 2 εβδομάδες. Έτσι και αλλιώς λίγο έμεινε ακόμα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina_ είπε:

@Renez οχι έλεγα να ρωτήσω τον γιατρό πιστευω θα ξέρει αλλά αν οχι θα πάω πανω στα δωμάτια στην ρεσεψιόν που έχει και θα ρωτήσω. Μια χαρά ναι αν εξαιρέσεις ότι μου εχουν κόψει τα παντα από την αρχή και τώρα μου λεει αυτος να προσεχω ακόμα πιο πολυ τι τρώω! Σκέψου εγώ μέχρι και τον 4ο εχανα κιλά Δεν επαιρνα. Δεν έχω ζάχαρο κυησης μου είπε αλλά έχω προδιαθεση και απλά θα με παρακολουθει κάθε 2 εβδομάδες. Έτσι και αλλιώς λίγο έμεινε ακόμα! 

Ακριβώς αυτό!! Λίγο έμεινε..;)

Πωωω εγώ δε τη παλεύω να βολευτω στο κρεβάτι γμτ..τι μαξιλάρια τι όχι δε μπορώ πια..κ το να γυρνάω πλευρό μου είναι βάσανο.. ή το κάνω με φορά που καμιά φορά ξέρω ότι ενοχλείται ο μπέμπης ή σιγααα σιγααα σαν μαούνα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ακριβώς αυτό!! Λίγο έμεινε..;)

Πωωω εγώ δε τη παλεύω να βολευτω στο κρεβάτι γμτ..τι μαξιλάρια τι όχι δε μπορώ πια..κ το να γυρνάω πλευρό μου είναι βάσανο.. ή το κάνω με φορά που καμιά φορά ξέρω ότι ενοχλείται ο μπέμπης ή σιγααα σιγααα σαν μαούνα!!

Αχαχαχαχαχαχαχ αυτό και εγώ το έχω!αν γυρίσω πλευρο μετά πάλι σιγά σιγά να γυρίσω από την άλλη! Βολευει και ανάσκελα αλλά με μαξιλαρια στα ποδια να είναι λίγο ψηλά. Σκέψου σε ένα μήνα πως θα είναι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ακριβώς αυτό!! Λίγο έμεινε..;)

Πωωω εγώ δε τη παλεύω να βολευτω στο κρεβάτι γμτ..τι μαξιλάρια τι όχι δε μπορώ πια..κ το να γυρνάω πλευρό μου είναι βάσανο.. ή το κάνω με φορά που καμιά φορά ξέρω ότι ενοχλείται ο μπέμπης ή σιγααα σιγααα σαν μαούνα!!

Καλύτερα όχι με φορά!

Κι εγώ σαν μαούνα...πρώτα πάω κωλ0 κωλ0 στη μία άκρη κ μετά ωωωπ,γυρίζω από την άλλη.

Σήμερα πιαστηκα παντού, δεν ξέρω γιατι

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλύτερα όχι με φορά!

Κι εγώ σαν μαούνα...πρώτα πάω κωλ0 κωλ0 στη μία άκρη κ μετά ωωωπ,γυρίζω από την άλλη.

Σήμερα πιαστηκα παντού, δεν ξέρω γιατι

Καλημέρα!!

Μάλλον γτ κοιμόμαστε όπως να ναι!!! Καβάλα το ένα μαξιλάρι,αγκάλιασε το άλλο,σαν ς τελικό γινόμαστε!! πάει η πλάτη κ η μέση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα!!

Μάλλον γτ κοιμόμαστε όπως να ναι!!! Καβάλα το ένα μαξιλάρι,αγκάλιασε το άλλο,σαν ς τελικό γινόμαστε!! πάει η πλάτη κ η μέση..

Μόνο το μαξιλάρι θηλασμού καβαλαω! Έχει υγρασία φουλ σήμερα κ σκουριασα!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Κι εμένα με κλωτσάει χαμηλά κ πίσω γτ είναι κάτω τα ποδαράκια της. Εγώ νοιώθω σαν τραβηγματακια στο κουτι:P δεν πονάει η κοιλιά δλδ αλλά εκεί κάτω χαμηλά! Είναι τρομαχτικό! Έτσι είναι κι εσένα?

@Renez κ @LadyP εμείς λέμε του χρόνου πάλι...:lol:

Ναι ναι πονάει χαμηλά ρε γαμωτο...

 

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Σαν πόνοι περιόδου ε? Θα το ξαναπώ,μόνο στην γέννα τα ένιωσα όλα αυτά την πρώτη φορά.

Αυτή τη φορά πονάει κ περισσότερο η μέση,αριστερά ειδικά 'μαγκωνει' το ισχυακο νευρο. Συνέχεια..

κ κάτι πονακια περιόδου που περνάνε αμεσως

Πολύ πιθανό να ήταν κλεισμένα.. βέβαια πριν λίγες μέρες που κοίταξα στο κυ στο Περιστέρι έβρισκα ραντεβού μετά από δύο εβδομάδες. Υπήρχε περίπτωση να πάω εκεί αλλά δεν πήγα τελικά

Εδώ που μένω τώρα όμως, όπως ξαναείπα,έχουμε κάποιος (3-4) γιατρούς ΕΟΠΥΥ οι οποίοι θέλουν κ 50€ για να σου γράψουν τη βεβαίωση...

Ε κ τα πήρα κ την έψαξα αλλιώς. Λέω ολόκληρο νοσοκομείο δεν γίνεται να μην βγάλω άκρη! 

 

Όχι πόνους περιόδου... σαν ξύλο στα εσωτερικά μου όργανα! Χαχαχχαχα

καλε μη δίνετε σημασία στη @Renez, αυτή αν ήταν δυνατό κ την επόμενη της γεννάς θα τον βίαζε! Αφήστε τη να νομίζει ότι σε μια εβδομάδα κλείνουν ράμματα.

  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι πονάει χαμηλά ρε γαμωτο...

 

Όχι πόνους περιόδου... σαν ξύλο στα εσωτερικά μου όργανα! Χαχαχχαχα

καλε μη δίνετε σημασία στη @Renez, αυτή αν ήταν δυνατό κ την επόμενη της γεννάς θα τον βίαζε! Αφήστε τη να νομίζει ότι σε μια εβδομάδα κλείνουν ράμματα.

Εκεί κάτω κιόλας!!!! Που δεν είναι καθόλου ευαίσθητο σημείο!! 

Απαπαπαπαπαπα

Δύο εβδομάδες ούτε να κάτσω δεν μπορούσα καλα<_<

Άσε που μετά τη γέννα σε βλέπει κ ο γιατρός κ δίνει το οκ για τα υπόλοιπα. Βέβαια κ η όρεξη δεν έρχεται πρώτο μήνα, με τις ενοχλήσεις από κάτω κ ένα νινι που προσπαθουμε να συντονιστούμε!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...