Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Ναι...εκεί θα είναι το πιο τραγικό ίσως...που έχεις να διαχειριστείς όλα τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα και τη μοναξιά...

Εδώ δε μπορώ να χαρώ όσο θα ήθελα έναν απλό υπέρηχο αν δεν έχω δίπλα μου τον άνθρωπό μου!!! Πώς θα βιωσω το να γεννάω και να είμαι μόνη μου μετα για 3-4 μέρες στο μαιευτήριο με το λεχουδακι μου;

Να αυτά σκέφτομαι και μετά λέω άντε μωρέ όλα καλά θα πάνε!Αλλά υποσυνείδητα το άγχος και η απορία "δουλεύουν"

Αγαπούλα σε καταλαβαίνω τόσο πολύ!!!

Νιώθω ακριβώς το ίδιο..οκ μέσα στη γέννα έχω δεχτεί μέσα μου να μην είναι αλλά αν κάνουν το αστείο κ πουν ότι ο συνοδός δε θα μπορεί να μπαινοβγαίνει από το μαιευτήριο δε θα μπορεί να είναι μαζί μου καθόλου ο άντρας μου γτ έχουμε το μαγαζί!!!! Κ όπως είχα πει το πλάνο είναι πρωί η μαμά ή γιαγιά μ κ από απόγευμα ο αντρουλης μου..

Ας σκεφτόμαστε θετικά..ούτως ή άλλως όλα αλλάζουν τόσο γρήγορα συνεχώς..ελπίζουμε για το καλύτερο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Με γιατρό τι έκανες τελικά??

Εμείς γυρίσαμε από τη βόλτα μας ...εκτός από τη ζέστη κ την αδιανόητη υγρασία ,βρωμάει ο τόπος γιατί γύρω γύρω που έχουμε παραλίες είναι μέσα στη βρώμα από τις πλημμυρες ,κ τις καθαρίζει ο δήμος.. Τα παντα έχει ξεβρασει η θάλασσα...

Με γιατρό είχα κλείσει ραντεβου σε έναν του ΙΚΑ και πηρα τη βέβαιωςη.... Όλα καλά!!! 

Ωχ ναι έχετε κ αυτα εσείς τώρα..... Προσοχή......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αγαπούλα σε καταλαβαίνω τόσο πολύ!!!

Νιώθω ακριβώς το ίδιο..οκ μέσα στη γέννα έχω δεχτεί μέσα μου να μην είναι αλλά αν κάνουν το αστείο κ πουν ότι ο συνοδός δε θα μπορεί να μπαινοβγαίνει από το μαιευτήριο δε θα μπορεί να είναι μαζί μου καθόλου ο άντρας μου γτ έχουμε το μαγαζί!!!! Κ όπως είχα πει το πλάνο είναι πρωί η μαμά ή γιαγιά μ κ από απόγευμα ο αντρουλης μου..

Ας σκεφτόμαστε θετικά..ούτως ή άλλως όλα αλλάζουν τόσο γρήγορα συνεχώς..ελπίζουμε για το καλύτερο..

Εάν στην τελική μας επιτρέψουν 1 και μόνο συνοδό,θα επιλέξεις τον αντρουλη σου και θα κάνεις υπομονή μέχρι το απόγευμα που θα σου έρχεται!

Έχω ακούσει όμως και το ενδεχόμενο του ενός συνόδου αλλά άμα μπει δεν βγαίνει!Εκεί τί κάνουμε; πώς θα αφήσουν τη δουλειά τους;δε γίνεται...εκεί μας βλέπω να καταλήγουμε με τις μανάδες μας και αν δεν δουλεύουν κι εκείνες!.πολύ μπέρδεμα μου φαίνεται!

Οπότε έχεις δίκιο,το αφήνουμε στο φλου και μακάρι ο Θεουλης να μας λυπηθεί!

Ας το ελαφρύνουμε λιγάκι!

Έχετε σκεφτεί με τι ρούχα θα βγείτε από το μαιευτήριο;;;:wub:

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εάν στην τελική μας επιτρέψουν 1 και μόνο συνοδό,θα επιλέξεις τον αντρουλη σου και θα κάνεις υπομονή μέχρι το απόγευμα που θα σου έρχεται!

Έχω ακούσει όμως και το ενδεχόμενο του ενός συνόδου αλλά άμα μπει δεν βγαίνει!Εκεί τί κάνουμε; πώς θα αφήσουν τη δουλειά τους;δε γίνεται...εκεί μας βλέπω να καταλήγουμε με τις μανάδες μας και αν δεν δουλεύουν κι εκείνες!.πολύ μπέρδεμα μου φαίνεται!

Οπότε έχεις δίκιο,το αφήνουμε στο φλου και μακάρι ο Θεουλης να μας λυπηθεί!

Ας το ελαφρύνουμε λιγάκι!

Έχετε σκεφτεί με τι ρούχα θα βγείτε από το μαιευτήριο;;;:wub:

Με οτι μου κάνει!!!

Χαχαχαχαχαχα!

Την πρώτη φορά έβαλα μια φόρμουλα κ άνετα παπούτσια ανοιχτά(δεν έκλεινε το φερμουάρ..... Είχαν πρηστεί από τα φάρμακα τα πόδια μου!!). Μαλλί πιασμένο κεφτέ της κακιάς ωρας,είχαμε φορτώσει κ το αμάξι μέχρι πάνω(κι αλλα 3 αυτοκίνητα,ααααλλες εποχές ερχόταν κόσμος τότε:tongue:)

Μια μαμά κ ένας μπαμπάς μες τη ταλαιπωρία Κ ο μικρός κουκλάκι!:x

  • Χαχα 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εάν στην τελική μας επιτρέψουν 1 και μόνο συνοδό,θα επιλέξεις τον αντρουλη σου και θα κάνεις υπομονή μέχρι το απόγευμα που θα σου έρχεται!

Έχω ακούσει όμως και το ενδεχόμενο του ενός συνόδου αλλά άμα μπει δεν βγαίνει!Εκεί τί κάνουμε; πώς θα αφήσουν τη δουλειά τους;δε γίνεται...εκεί μας βλέπω να καταλήγουμε με τις μανάδες μας και αν δεν δουλεύουν κι εκείνες!.πολύ μπέρδεμα μου φαίνεται!

Οπότε έχεις δίκιο,το αφήνουμε στο φλου και μακάρι ο Θεουλης να μας λυπηθεί!

Ας το ελαφρύνουμε λιγάκι!

Έχετε σκεφτεί με τι ρούχα θα βγείτε από το μαιευτήριο;;;:wub:

Αυτό σου λέω ρε συ..αν δεν τον αφήνουν να μπαινοβγαίνει τι κάνω?! Τεσπα..

Χμμμ έλεγα ένα από τα φορεματακια μου που τόσο με έχουν βρεθεί βολεψει κ σε όλη την εγκυμοσύνη..εσύ???

Αλλά ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...? 

Μόνο εγώ δεν έχω καταλάβει γτ πρέπει να φοράμε εμείς κ το νινι κάτι ιδιαίτερο μόλις βγούμε από το μαιευτήριο..?? Αφού σπίτι θα έρθουμε κ τις πρώτες μας φωτό θα τις έχουμε ηηηδη βγάλει τόσες μέρες εκεί..

Δε κατάλαβαινω:rolleyes:

Just now, Anastasia05 είπε:

Με οτι μου κάνει!!!

Χαχαχαχαχαχα!

Την πρώτη φορά έβαλα μια φόρμουλα κ άνετα παπούτσια ανοιχτά(δεν έκλεινε το φερμουάρ..... Είχαν πρηστεί από τα φάρμακα τα πόδια μου!!). Μαλλί πιασμένο κεφτέ της κακιάς ωρας,είχαμε φορτώσει κ το αμάξι μέχρι πάνω(κι αλλα 3 αυτοκίνητα,ααααλλες εποχές ερχόταν κόσμος τότε:tongue:)

Μια μαμά κ ένας μπαμπάς μες τη ταλαιπωρία Κ ο μικρός κουκλάκι!:x

Ποιο ρεαλιστική μου φαίνεται αυτή η εικονα:D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Αυτό σου λέω ρε συ..αν δεν τον αφήνουν να μπαινοβγαίνει τι κάνω?! Τεσπα..

Χμμμ έλεγα ένα από τα φορεματακια μου που τόσο με έχουν βρεθεί βολεψει κ σε όλη την εγκυμοσύνη..εσύ???

Αλλά ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...? 

Μόνο εγώ δεν έχω καταλάβει γτ πρέπει να φοράμε εμείς κ το νινι κάτι ιδιαίτερο μόλις βγούμε από το μαιευτήριο..?? Αφού σπίτι θα έρθουμε κ τις πρώτες μας φωτό θα τις έχουμε ηηηδη βγάλει τόσες μέρες εκεί..

Δε κατάλαβαινω:rolleyes:

Έλα εγώ τον είχα κουκλακι στην πρώτη έξοδο!!! Του ειχα κοτσαρει κ την σαλιαρα που έχει το επίθετο κεντημένο!!:wub:

Εγώ στο αυτοκίνητο δράμα,ούτε να κάτσω δεν μπορούσα καλα

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου! Πως είστε; Σας ψηλό διαβάζω αλλά όχι όλα... 

Ξεκινάω το σεντόνι μου

Εμάς μας έριξε άκυρο ο παιδοουρολόγος -- θα πάει Κρήτη για ένα συνέδριο (έτσι λέμε τις διακοπές μάλλον πλέον :mrgreen:) γενικά τώρα που είναι Αύγουστος δεν λειτουργεί τίποτα κ δεν βρίσκεις κανέναν στην κυριολεξία.... Μετά τις 23 είπε θα μας δει... 

Τελικά δεν θα κάνουμε ούτε την αμνιοπαρακέντηση. Μετά από πολύ συζήτηση και με την εξωτερική μου γυναικολόγο και με τους γιατρούς στο Έλενα κ με τον άνδρα μου, καταλήξαμε πως δεν αξίζει το ρίσκο (λόγο προχωρημένης κύησης μου είπα ότι αν την κάνουμε έχω ένα ποσοστό 90% να γεννήσω πρόωρα και ένα 3% για επιτόπου αποβολής) και να έχει κάτι το κοριτσάκι μας δεν μπορούμε να το αλλάξουμε πλέον -- ένας μήνας+ έμεινε -- και δεν το διακυνδυνευω να πάθει κάτι (αφήστε που βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα πέρα από την υδρονέφρωση) Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα νεφράκια και γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά και βλέποντας κ κάνοντας.   

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πως είστε; Σας ψηλό διαβάζω αλλά όχι όλα... 

Ξεκινάω το σεντόνι μου

Εμάς μας έριξε άκυρο ο παιδοουρολόγος -- θα πάει Κρήτη για ένα συνέδριο (έτσι λέμε τις διακοπές μάλλον πλέον :mrgreen:) γενικά τώρα που είναι Αύγουστος δεν λειτουργεί τίποτα κ δεν βρίσκεις κανέναν στην κυριολεξία.... Μετά τις 23 είπε θα μας δει... 

Τελικά δεν θα κάνουμε ούτε την αμνιοπαρακέντηση. Μετά από πολύ συζήτηση και με την εξωτερική μου γυναικολόγο και με τους γιατρούς στο Έλενα κ με τον άνδρα μου, καταλήξαμε πως δεν αξίζει το ρίσκο (λόγο προχωρημένης κύησης μου είπα ότι αν την κάνουμε έχω ένα ποσοστό 90% να γεννήσω πρόωρα και ένα 3% για επιτόπου αποβολής) και να έχει κάτι το κοριτσάκι μας δεν μπορούμε να το αλλάξουμε πλέον -- ένας μήνας+ έμεινε -- και δεν το διακυνδυνευω να πάθει κάτι (αφήστε που βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα πέρα από την υδρονέφρωση) Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα νεφράκια και γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά και βλέποντας κ κάνοντας.   

 

 

 

 

 

 

Καλά θα κάνετε με την εξέταση . 

Θα βρείτε γιατρό ,πρέπει να γίνει πριν τη γεννα? Μέσα στο Έλενα σίγουρα θα το εξετάσουν το παιδί, έχει καλούς γιατρους. Μπορεί να συνεχίσετε κ με αυτόν, άμα σας κάνει!

Συμφωνώ απόλυτα με τη τελαυταια προταση! Να σκέφτεσαι θετικά :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αυτό σου λέω ρε συ..αν δεν τον αφήνουν να μπαινοβγαίνει τι κάνω?! Τεσπα..

Χμμμ έλεγα ένα από τα φορεματακια μου που τόσο με έχουν βρεθεί βολεψει κ σε όλη την εγκυμοσύνη..εσύ???

Αλλά ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...? 

Μόνο εγώ δεν έχω καταλάβει γτ πρέπει να φοράμε εμείς κ το νινι κάτι ιδιαίτερο μόλις βγούμε από το μαιευτήριο..?? Αφού σπίτι θα έρθουμε κ τις πρώτες μας φωτό θα τις έχουμε ηηηδη βγάλει τόσες μέρες εκεί..

Δε κατάλαβαινω:rolleyes:

Ποιο ρεαλιστική μου φαίνεται αυτή η εικονα:D

Κοίτα,τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα,όταν θα βγουμε από το μαιευτήριο δε θα είναι απέξω να μας περιμένουν κάποιοι δικοί μας άνθρωποι;;;

Εμένα ήδη 2 φιλενάδες μου,οι γονείς μου,η αδερφή μου και η οικογένεια του αντρος μου είπαν ότι θα είναι απέξω στημενοι καραούλι να μας υποδεχτούν θεαματικά μιας και δεν θα έχουμε λογικά επισκεπτήριο...

Της μπέμπας θα της πάρω στάνταρ ένα συνολακι μουρλια!!!Έλεγα κι εγώ μπας και πάρω ένα φορεματακι γλυκουλι έτσι ρε παιδί μου να ανέβει η αυτοπεποίθηση!

Σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής φοράω φορεματακια που τα είχα και μου κάνουν ακόμα!Δεν πήρα τίποτα εκτός από 3 κολάν...Ε λέω να βγω μπιμπελό με τη μπουμπού παρέα!:P

Just now, elenioz είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πως είστε; Σας ψηλό διαβάζω αλλά όχι όλα... 

Ξεκινάω το σεντόνι μου

Εμάς μας έριξε άκυρο ο παιδοουρολόγος -- θα πάει Κρήτη για ένα συνέδριο (έτσι λέμε τις διακοπές μάλλον πλέον :mrgreen:) γενικά τώρα που είναι Αύγουστος δεν λειτουργεί τίποτα κ δεν βρίσκεις κανέναν στην κυριολεξία.... Μετά τις 23 είπε θα μας δει... 

Τελικά δεν θα κάνουμε ούτε την αμνιοπαρακέντηση. Μετά από πολύ συζήτηση και με την εξωτερική μου γυναικολόγο και με τους γιατρούς στο Έλενα κ με τον άνδρα μου, καταλήξαμε πως δεν αξίζει το ρίσκο (λόγο προχωρημένης κύησης μου είπα ότι αν την κάνουμε έχω ένα ποσοστό 90% να γεννήσω πρόωρα και ένα 3% για επιτόπου αποβολής) και να έχει κάτι το κοριτσάκι μας δεν μπορούμε να το αλλάξουμε πλέον -- ένας μήνας+ έμεινε -- και δεν το διακυνδυνευω να πάθει κάτι (αφήστε που βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα πέρα από την υδρονέφρωση) Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα νεφράκια και γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά και βλέποντας κ κάνοντας.   

 

 

 

 

 

 

Το ένστικτο της μανουλας ποτέ δεν κάνει λάθος!;)

Κι αφού εσύ νιώθεις ότι η κορούλα σου είναι καλά,τότε είναι σίγουρα!

Είναι τώρα λίγο περίεργος ο καιρός λόγω διακοπών...πιστεύω θα βρείτε γιατρό πιο εύκολα μετά το 15αυγουστο!

Πιστεύω κι εγώ πως πήρατε τη πιο σωστή απόφαση:wub:

Just now, Anastasia05 είπε:

Έλα εγώ τον είχα κουκλακι στην πρώτη έξοδο!!! Του ειχα κοτσαρει κ την σαλιαρα που έχει το επίθετο κεντημένο!!:wub:

Εγώ στο αυτοκίνητο δράμα,ούτε να κάτσω δεν μπορούσα καλα

Αυτή η αίσθηση που περιγράφεις ,του να μην μπορείς να κάτσεις σε μια καρέκλα,μου φαίνεται πολύ ανατριχιαστικηηηηη!!!Κρατάει για πολύ;;;

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Έλα εγώ τον είχα κουκλακι στην πρώτη έξοδο!!! Του ειχα κοτσαρει κ την σαλιαρα που έχει το επίθετο κεντημένο!!:wub:

Εγώ στο αυτοκίνητο δράμα,ούτε να κάτσω δεν μπορούσα καλα

Μη της λες τέτοια κ αυτή ετοιμάζεται για σεξ!

Just now, elenioz είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πως είστε; Σας ψηλό διαβάζω αλλά όχι όλα... 

Ξεκινάω το σεντόνι μου

Εμάς μας έριξε άκυρο ο παιδοουρολόγος -- θα πάει Κρήτη για ένα συνέδριο (έτσι λέμε τις διακοπές μάλλον πλέον :mrgreen:) γενικά τώρα που είναι Αύγουστος δεν λειτουργεί τίποτα κ δεν βρίσκεις κανέναν στην κυριολεξία.... Μετά τις 23 είπε θα μας δει... 

Τελικά δεν θα κάνουμε ούτε την αμνιοπαρακέντηση. Μετά από πολύ συζήτηση και με την εξωτερική μου γυναικολόγο και με τους γιατρούς στο Έλενα κ με τον άνδρα μου, καταλήξαμε πως δεν αξίζει το ρίσκο (λόγο προχωρημένης κύησης μου είπα ότι αν την κάνουμε έχω ένα ποσοστό 90% να γεννήσω πρόωρα και ένα 3% για επιτόπου αποβολής) και να έχει κάτι το κοριτσάκι μας δεν μπορούμε να το αλλάξουμε πλέον -- ένας μήνας+ έμεινε -- και δεν το διακυνδυνευω να πάθει κάτι (αφήστε που βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα πέρα από την υδρονέφρωση) Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα νεφράκια και γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά και βλέποντας κ κάνοντας.   

 

 

 

 

 

 

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου... καλά θα κανείς κ δεν το ρισκάρεις, ούτε εγώ θα έκανα αμνιοπαρακέντηση σε τέτοιο μήνα.ότι κ να είναι θα αντιμετωπιστεί.... άσε που δεν πιστεύω ότι έχει κάτι! Κάτσε το υπολοιπο της εγκυμοσύνης σου να ηρεμήσεις...

Just now, Renez είπε:

Αυτό σου λέω ρε συ..αν δεν τον αφήνουν να μπαινοβγαίνει τι κάνω?! Τεσπα..

Χμμμ έλεγα ένα από τα φορεματακια μου που τόσο με έχουν βρεθεί βολεψει κ σε όλη την εγκυμοσύνη..εσύ???

Αλλά ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι...? 

Μόνο εγώ δεν έχω καταλάβει γτ πρέπει να φοράμε εμείς κ το νινι κάτι ιδιαίτερο μόλις βγούμε από το μαιευτήριο..?? Αφού σπίτι θα έρθουμε κ τις πρώτες μας φωτό θα τις έχουμε ηηηδη βγάλει τόσες μέρες εκεί..

Δε κατάλαβαινω:rolleyes:

Ποιο ρεαλιστική μου φαίνεται αυτή η εικονα:D

Κ εγώ φίλη ένα από αυτά τα φορεματακια θα βάλω... άσε που σκέφτομαι ότι 3 γυναίκες θελουμε πολύ ώρα να ετοιμαστούμε! Χαχαχχα 

να δω μαρη ποιος θα σε βγάζει φωτό μέσα στο μονόκλινο που θα επιτρέπεται μόνο ένας σύνοδος! Εκτός αν έχεις σκοπό να πατάς το κουμπί να έρχονται οι νοσηλεύτριες...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Κοίτα,τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα,όταν θα βγουμε από το μαιευτήριο δε θα είναι απέξω να μας περιμένουν κάποιοι δικοί μας άνθρωποι;;;

Εμένα ήδη 2 φιλενάδες μου,οι γονείς μου,η αδερφή μου και η οικογένεια του αντρος μου είπαν ότι θα είναι απέξω στημενοι καραούλι να μας υποδεχτούν θεαματικά μιας και δεν θα έχουμε λογικά επισκεπτήριο...

Της μπέμπας θα της πάρω στάνταρ ένα συνολακι μουρλια!!!Έλεγα κι εγώ μπας και πάρω ένα φορεματακι γλυκουλι έτσι ρε παιδί μου να ανέβει η αυτοπεποίθηση!

Σε όλη την εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής φοράω φορεματακια που τα είχα και μου κάνουν ακόμα!Δεν πήρα τίποτα εκτός από 3 κολάν...Ε λέω να βγω μπιμπελό με τη μπουμπού παρέα!:P

Το ένστικτο της μανουλας ποτέ δεν κάνει λάθος!;)

Κι αφού εσύ νιώθεις ότι η κορούλα σου είναι καλά,τότε είναι σίγουρα!

Είναι τώρα λίγο περίεργος ο καιρός λόγω διακοπών...πιστεύω θα βρείτε γιατρό πιο εύκολα μετά το 15αυγουστο!

Πιστεύω κι εγώ πως πήρατε τη πιο σωστή απόφαση:wub:

Αυτή η αίσθηση που περιγράφεις ,του να μην μπορείς να κάτσεις σε μια καρέκλα,μου φαίνεται πολύ ανατριχιαστικηηηηη!!!Κρατάει για πολύ;;;

Κρατάει αρκετά ! Ανάλογα κ το ποσά ράμματα θα κάνεις..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Πως είστε; Σας ψηλό διαβάζω αλλά όχι όλα... 

Ξεκινάω το σεντόνι μου

Εμάς μας έριξε άκυρο ο παιδοουρολόγος -- θα πάει Κρήτη για ένα συνέδριο (έτσι λέμε τις διακοπές μάλλον πλέον :mrgreen:) γενικά τώρα που είναι Αύγουστος δεν λειτουργεί τίποτα κ δεν βρίσκεις κανέναν στην κυριολεξία.... Μετά τις 23 είπε θα μας δει... 

Τελικά δεν θα κάνουμε ούτε την αμνιοπαρακέντηση. Μετά από πολύ συζήτηση και με την εξωτερική μου γυναικολόγο και με τους γιατρούς στο Έλενα κ με τον άνδρα μου, καταλήξαμε πως δεν αξίζει το ρίσκο (λόγο προχωρημένης κύησης μου είπα ότι αν την κάνουμε έχω ένα ποσοστό 90% να γεννήσω πρόωρα και ένα 3% για επιτόπου αποβολής) και να έχει κάτι το κοριτσάκι μας δεν μπορούμε να το αλλάξουμε πλέον -- ένας μήνας+ έμεινε -- και δεν το διακυνδυνευω να πάθει κάτι (αφήστε που βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα πέρα από την υδρονέφρωση) Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα νεφράκια και γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά και βλέποντας κ κάνοντας.   

 

 

 

 

 

 

Κορίτσι μου δε σε ξέχασα αλλά ξέχασε εμένα η κουμπάρα μ που τη ρώτησα τα στοιχεία του. Θα την πάρω ξανά τώρα να μου πει!!

Πάντως επειδή ο γιος της είχε ακριβως το ίδιο δεν είναι κάτι που μπορείς να φτιάξεις πριν γεννηθεί..στον γιο της είχαν δώσει από νεογέννητο σχεδόν αντιβίωση κ απλά μετά μέχρι τα 2 του που του πέρασε τελείως πρόσεχαν να μην πάθει ουρολοίμωξη γτ κάτι κακό κάνει εκεί δε ξέρω ακριβώς..κ πχ κάθε φορά που είχε πυρετό για το οτιδήποτε (όπως όταν έβγαζε δόντια κτλ..) τον πήγαιναν πάντα για καλλιέργεια ούρων να δουν για ουρολοίμωξη..αυτό είναι το μόνο παιδεμα..

Κατά τα άλλα μια χαρά μεγάλωσε το μικρό της κ είναι τώρα 4ων χρονών αντράκι!!

Όλα καλά θα πάνε!!

Just now, Jasmine@ είπε:

Μη της λες τέτοια κ αυτή ετοιμάζεται για σεξ!

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου... καλά θα κανείς κ δεν το ρισκάρεις, ούτε εγώ θα έκανα αμνιοπαρακέντηση σε τέτοιο μήνα.ότι κ να είναι θα αντιμετωπιστεί.... άσε που δεν πιστεύω ότι έχει κάτι! Κάτσε το υπολοιπο της εγκυμοσύνης σου να ηρεμήσεις...

Κ εγώ φίλη ένα από αυτά τα φορεματακια θα βάλω... άσε που σκέφτομαι ότι 3 γυναίκες θελουμε πολύ ώρα να ετοιμαστούμε! Χαχαχχα 

να δω μαρη ποιος θα σε βγάζει φωτό μέσα στο μονόκλινο που θα επιτρέπεται μόνο ένας σύνοδος! Εκτός αν έχεις σκοπό να πατάς το κουμπί να έρχονται οι νοσηλεύτριες...

Πλάκα πλάκα ιδέα μου έδωσες!!!!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@elenioz να σαι κορίτσι γλυκό!!! Πολύ καλά τα λες και τα αποφασίσατε! Όλα θα πάνε καλά κ να ηρεμήσεις να γεννήσεις με το καλό το μωράκι σου!

Ο σο για την έξοδο από το μαιευτήριο κι εγώ φόρμουλα φορούσα κ ο μπέμπης ένα όμορφο φορμακι! @Hliolousti αν έχεις απ έξω το fαn club βάλε κάτι να νοιώθεις όμορφα!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Άλλαξε κάτι που δεν έχω πάρει χαμπάρι με τα μαιευτήρια;είπαν ότι δεν θα μπαίνει σύνοδος ,θα τρελαθουμε τελείως;;

@elenioz μπράβο κοριτσάκι μου θετική σκέψη πάνω απολα κ όλα θα πάνε καλά!!!

@Anastasia05 με το ίδιο συνολακι κ την ίδια κομμωση να ξέρεις θα βγούμε από το μαιευτήριο :tongue: 

 

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λέτε αρχές Οκτώβρη θα έχει ζέστη για καλοκαιρινό φορεματάκι? Εγώ λέω φόρμα κ t shirt κ ένα μπουφάν φόρμας ή τζιν,υπερβολή??? Καλά είναι κ μυστήριος ο καιρός ότι κ να λέμε.

Κορίτσια όταν πήγαινα το πρωί 6.30 να γεννήσω, αρχές Νοέμβρη, γινόταν κατακλυσμός, είχαμε σταματήσει στην άκρη με αλαρμ απ το χαλάζι κ την ομίχλη! Φοβόμουν τόσο πολύ! Κόντεψα να γεννήσω φυσιολογικά..Αχαχαχα! 9.30 που είδα πάλι παράθυρο ήταν καλοκαίρι κ όταν έφυγα φόρεσα φόρμα με μακρυμανικο μακό.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...