Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα!!! Λοιπον για να μην αναρωτιέσαι αν έχω κάποιο καινούριο σύμπτωμα...

εδω κ 3-4 μερες πονάνε οι αρθρώσεις στα δάκτυλά χεριών κ ποδιών κ είναι αρκετά δύσκαμπτες...

Το πρωί κ μετά περνάει?? Κ σαν να είναι λιγάκι πρησμένα!?

Just now, Eva137 είπε:

Από τώρα είναι καλός αδερφός ο μεγάλος!:wub: Καλά και στη δική μου κοιλιά κανονικό πάρτυ γινεται... του δίνει και καταλαβαίνει ο μπέμπης! Μόνο σήμερα που έκανα πολλές δουλειές ήταν πιο ήσυχος. Μάλλον του αρέσει και τον κοιμήζει το κούνημα.. ωχ, τί μας περιμένει!

 

Ε από εδώ και πέρα όταν σε ρωτάνε τί συμπτώματα έχεις στην εγκυμοσύνη, απλά να απαντάς "πονάνε τα πάντα", να γλιτώνεις και χρόνο!:P

Έτσι είναι. Όσο κινούμαστε νανουριζονται. Όταν χαλαρώνουμε χοροπηδάνε!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Το πρωί κ μετά περνάει?? Κ σαν να είναι λιγάκι πρησμένα!?

Όχι μόνο το πρωί γενικως όλη τη μέρα... κ είναι λίγο πρησμένα νομίζω!

Just now, Eva137 είπε:

Από τώρα είναι καλός αδερφός ο μεγάλος!:wub: Καλά και στη δική μου κοιλιά κανονικό πάρτυ γινεται... του δίνει και καταλαβαίνει ο μπέμπης! Μόνο σήμερα που έκανα πολλές δουλειές ήταν πιο ήσυχος. Μάλλον του αρέσει και τον κοιμήζει το κούνημα.. ωχ, τί μας περιμένει!

 

Ε από εδώ και πέρα όταν σε ρωτάνε τί συμπτώματα έχεις στην εγκυμοσύνη, απλά να απαντάς "πονάνε τα πάντα", να γλιτώνεις και χρόνο!:P

Χαχαχαχαχ πες το ψέμματα!!!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Όχι μόνο το πρωί γενικως όλη τη μέρα...

Χαχαχαχαχ πες το ψέμματα!!!

Οχουυυυυ

Να υποθέσω ότι παίρνεις κ ασβέστιο (δεν είμαι κ σίγουρη ότι βοηθάει σε αυτο..)

Κοίτα εδώ έχουμε φουλ υγρασία κ με πονάνε κ μένα διάφορα,όχι όμως σε ενοχλητικό βαθμό. Μήπως φταίει κ λίγο ο καιρός..??

Όπως κ να έχει, της εγκυμοσύνης θα είναι:tongue:

Δεν έμεινε πολύ! Φτάσαμε μέσα Αυγούστου!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Οχουυυυυ

Να υποθέσω ότι παίρνεις κ ασβέστιο (δεν είμαι κ σίγουρη ότι βοηθάει σε αυτο..)

Κοίτα εδώ έχουμε φουλ υγρασία κ με πονάνε κ μένα διάφορα,όχι όμως σε ενοχλητικό βαθμό. Μήπως φταίει κ λίγο ο καιρός..??

Όπως κ να έχει, της εγκυμοσύνης θα είναι:tongue:

Δεν έμεινε πολύ! Φτάσαμε μέσα Αυγούστου!

Ναι ναι πίνω ασβέστιο κάθε μέρα... είναι κ λίγο πρησμένα τώρα που τα βλέπω! Καλά τα πόδια είναι σίγουρα.... αλλά τα δάχτυλα των χεριών τι σχέση έχουν με την εγκυμοσύνη!!!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι ναι πίνω ασβέστιο κάθε μέρα... είναι κ λίγο πρησμένα τώρα που τα βλέπω! Καλά τα πόδια είναι σίγουρα.... αλλά τα δάχτυλα των χεριών τι σχέση έχουν με την εγκυμοσύνη!!!

Όλα στον ίδιο οργανισμό ανήκουν! Δεν είναι ότι κουράζονται τα πόδια κ πρήζονται . Είναι στις αρθρώσεις ο πόνος.

Μεγαλώνουν τα κορίτσια σου κ ότι χρειάζονται το παίρνουν από εσένα! Και είναι και δύο κ είναι κ κοριτσαροι!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσουδια!!!

@Eva137 μην έχεις τύψεις κορίτσι μου,χωρίς βέβαια να το παρακάνεις αλλά είναι πιο ακίνδυνο να κάνεις τώρα δουλειές κουραστηκες παρά τους πρώτους μήνες!! Ουυυυυ μόλις μπούμε δε στον 9ο?? Δουκειες-περπατημα καιιιιι σεξ!!!!:D

@Jasmine@ ξύπνησε κ η μικρή γκρίνια...

Πάντως εγώ εδώ κ 3 μέρες έχω παρατηρήσει οτι πονάει ο καρπός μου (ο αριστερός μόνο) κ ενώ δεν είχα δώσει σημασία θεωρώντας το πιάσιμο(τον έχω κουράσει κ πολύ τόσα χρόνια με δίσκους κτλ κ παθαίνει τέτοια..) χθες που κοιταγα διάφορα για τη 33η εβδομαδα που ειμαι έλεγε για ευαισθησία σε σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα από 32- τέλος εγκυμοσυνης..:blink:

Άρα..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗΣ ΕΊΝΑΙ:mrgreen:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!!

@Eva137 μην έχεις τύψεις κορίτσι μου,χωρίς βέβαια να το παρακάνεις αλλά είναι πιο ακίνδυνο να κάνεις τώρα δουλειές κουραστηκες παρά τους πρώτους μήνες!! Ουυυυυ μόλις μπούμε δε στον 9ο?? Δουκειες-περπατημα καιιιιι σεξ!!!!:D

@Jasmine@ ξύπνησε κ η μικρή γκρίνια...

Πάντως εγώ εδώ κ 3 μέρες έχω παρατηρήσει οτι πονάει ο καρπός μου (ο αριστερός μόνο) κ ενώ δεν είχα δώσει σημασία θεωρώντας το πιάσιμο(τον έχω κουράσει κ πολύ τόσα χρόνια με δίσκους κτλ κ παθαίνει τέτοια..) χθες που κοιταγα διάφορα για τη 33η εβδομαδα που ειμαι έλεγε για ευαισθησία σε σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα από 32- τέλος εγκυμοσυνης..:blink:

Άρα..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗΣ ΕΊΝΑΙ:mrgreen:

Είπα κ εγώ πως δεν έχει σχολιάσει ακόμα αυτά που γράφω..... για τα δάκτυλά διάβασες κάτι;;; Δε βρίσκω τίποτα!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσουδια!!!

@Eva137 μην έχεις τύψεις κορίτσι μου,χωρίς βέβαια να το παρακάνεις αλλά είναι πιο ακίνδυνο να κάνεις τώρα δουλειές κουραστηκες παρά τους πρώτους μήνες!! Ουυυυυ μόλις μπούμε δε στον 9ο?? Δουκειες-περπατημα καιιιιι σεξ!!!!:D

@Jasmine@ ξύπνησε κ η μικρή γκρίνια...

Πάντως εγώ εδώ κ 3 μέρες έχω παρατηρήσει οτι πονάει ο καρπός μου (ο αριστερός μόνο) κ ενώ δεν είχα δώσει σημασία θεωρώντας το πιάσιμο(τον έχω κουράσει κ πολύ τόσα χρόνια με δίσκους κτλ κ παθαίνει τέτοια..) χθες που κοιταγα διάφορα για τη 33η εβδομαδα που ειμαι έλεγε για ευαισθησία σε σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα από 32- τέλος εγκυμοσυνης..:blink:

Άρα..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗΣ ΕΊΝΑΙ:mrgreen:

Γελασα πολύ εκεί που λες για τον 9ο δουλειές περπάτημα κ σεξ

Εύχομαι πραγματικά,να μπορέσεις να τα κάνεις κ τα 3 στον βαθμό που τα θέλεις!!!

Γιατι εγώ,ούτε καν!!:mrgreen:

Το χέρι να το προσέχεις όσο μπορείς,μη το κουραζεις. Ίσως αν θες να το δένεις κ λίγο μέσα στη μερα


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Είπα κ εγώ πως δεν έχει σχολιάσει ακόμα αυτά που γράφω..... για τα δάκτυλά διάβασες κάτι;;; Δε βρίσκω τίποτα!

Για πόνο όχι..θα το κοιτάξω..

Εμένα έχουν πρηστεί φουλ τελευταία εβδομάδα κ από εχθές το βράδυ η βέρα μου έχει καταντήσει δαχτυλίδι sevalie-_-

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Γελασα πολύ εκεί που λες για τον 9ο δουλειές περπάτημα κ σεξ

Εύχομαι πραγματικά,να μπορέσεις να τα κάνεις κ τα 3 στον βαθμό που τα θέλεις!!!

Γιατι εγώ,ούτε καν!!:mrgreen:

Το χέρι να το προσέχεις όσο μπορείς,μη το κουραζεις. Ίσως αν θες να το δένεις κ λίγο μέσα στη μερα

Τι θα έλεγε αυτή;; Νηστεία κ προσευχη?

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Γελασα πολύ εκεί που λες για τον 9ο δουλειές περπάτημα κ σεξ

Εύχομαι πραγματικά,να μπορέσεις να τα κάνεις κ τα 3 στον βαθμό που τα θέλεις!!!

Γιατι εγώ,ούτε καν!!:mrgreen:

Το χέρι να το προσέχεις όσο μπορείς,μη το κουραζεις. Ίσως αν θες να το δένεις κ λίγο μέσα στη μερα

Πίστεψε με το περπάτημα δε θέλω,όχι στον 9ο αλλά από τον 7 το αποφεύγω γτ..δε μπορώ βασικά!! Αλλά ο γιατρός μου μου είπε από 36η θέλει να περπατάω οοοσο μπορώ(μπορεί να εννοεί ο άνθρωπος 10' σκεφτηκα:D!!) Κ σε άλλες ομάδες όμως βλέπω το ζητάνε οι γιατροί στο τέλος..τι να πω..

Δουλειές δε ξέρω,προς το παρόν κάνω άνεταα απλά με διαλείμματα.. λένε ότι αυξάνεται η ωκυτοκυνη κ η ριλαξινη προετοιμάζοντας μας για τη γέννα κ έχουμε αρκετή ενέργεια..άλλες βέβαια μανουλες λένε ότι απλά δε μπορούν να κουνήσουν..ιδομεν!!

Όσο για το σεξ..κόβεται το σεξ???

Just now, Jasmine@ είπε:

Τι θα έλεγε αυτή;; Νηστεία κ προσευχη?

Να τη κ τούτη η γλωσσου!!

Εγω φταιω που θέλω να μας προετοιμάσω όσο καλύτερα για τον τοκετό!!!! Επιστήμονες άνθρωποι τα λένε τσ τσ τσ!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πίστεψε με το περπάτημα δε θέλω,όχι στον 9ο αλλά από τον 7 το αποφεύγω γτ..δε μπορώ βασικά!! Αλλά ο γιατρός μου μου είπε από 36η θέλει να περπατάω οοοσο μπορώ(μπορεί να εννοεί ο άνθρωπος 10' σκεφτηκα:D!!) Κ σε άλλες ομάδες όμως βλέπω το ζητάνε οι γιατροί στο τέλος..τι να πω..

Δουλειές δε ξέρω,προς το παρόν κάνω άντερα απλά με διαλείμματα.. κάποιοι λένε ότι αυξάνεται η ωκυτοκυνη κ η ριλαξινη προετοιμάζοντας μας για τη γέννα κ έχουμε αρκετή ενέργεια..άλλες βέβαια μανουλες λένε ότι απλά δε μπορούν να κουνήσουν..ιδομεν!!

Όσο για το σεξ..κόβεται το σεξ???

Να τη κ τούτη η γλωσσου!!

Εγω φταιω που θέλω να μας προετοιμάσω όσο καλύτερα για τον τοκετό!!!! Επιστήμονες άνθρωποι τα λένε τσ τσ τσ!!!

Όχι απλά σεξ,αλλά να μένουν κ μέσα τα υγρά στο τελος. Βοηθάνε στην λέπτυνση του τραχήλου.

Εγώ περπατάω όσο μπορώ,βολτες.. αλλά δεν είναι τόσο εύκολο!! Κ εννοείται ότι κουράζομαι πολύ εύκολα!

Δουλειές κάνω αλλά χαλαρά! Κ εννοείται καθίσματα όλη μέρα(σηκώνω πράγματα από κάτω του μικρού γιατί τα πατάω οοολη την ωρα)

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όχι απλά σεξ,αλλά να μένουν κ μέσα τα υγρά στο τελος. Βοηθάνε στην λέπτυνση του τραχήλου.

Εγώ περπατάω όσο μπορώ,βολτες.. αλλά δεν είναι τόσο εύκολο!! Κ εννοείται ότι κουράζομαι πολύ εύκολα!

Δουλειές κάνω αλλά χαλαρά! Κ εννοείται καθίσματα όλη μέρα(σηκώνω πράγματα από κάτω του μικρού γιατί τα πατάω οοολη την ωρα)

Α ρε μανούλα κ εσύ έχεις κ τον ταρζανακο σου να σε προπονεί!!

Περπάτημα εγώ γαμωτο ειλικρινά πάνω από 15' που πάω τα σκυλια περιπου τα σκυλιά δεν μπορωωω..νιώθω να μη με κρατάνε τα πόδια μου..από του μπορούν μέχρι κααατω..σαραβαλιαση που λέγαμε..

Ναι γαμωτο το ξέρω για τα υγρά οτι αυτά παίζουν κυρίως ρόλο αλλά πέραν τη πλάκα πως κανείς τότε σεξ γμτ?? Πωωω αν τον δει κ ξανά 3d ο άντρας μου τώρα με το καλό στο ντοπλερ θα μου δώσει σίγουρα ακυρο πάλι κάνα μήνα γεμάτο όπως στη β επιπέδου..καλά όχι ότι μετά τρελαθηκαμε λέμε τώρα..κ νιώθω κ εγώ άβολα πλέον..έτσι βαριά σαν το σακί..αστα βραστά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όχι απλά σεξ,αλλά να μένουν κ μέσα τα υγρά στο τελος. Βοηθάνε στην λέπτυνση του τραχήλου.

Εγώ περπατάω όσο μπορώ,βολτες.. αλλά δεν είναι τόσο εύκολο!! Κ εννοείται ότι κουράζομαι πολύ εύκολα!

Δουλειές κάνω αλλά χαλαρά! Κ εννοείται καθίσματα όλη μέρα(σηκώνω πράγματα από κάτω του μικρού γιατί τα πατάω οοολη την ωρα)

Φίλη εγώ αν κάνω κάθισμα να πιάσω κάτι μετά η από κάπου πρέπει να πιαστώ ή κάποιος να με σηκώσει. Αλλιώς θα μείνω εκεί...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Α ρε μανούλα κ εσύ έχεις κ τον ταρζανακο σου να σε προπονεί!!

Περπάτημα εγώ γαμωτο ειλικρινά πάνω από 15' που πάω τα σκυλια περιπου τα σκυλιά δεν μπορωωω..νιώθω να μη με κρατάνε τα πόδια μου..από του μπορούν μέχρι κααατω..σαραβαλιαση που λέγαμε..

Ναι γαμωτο το ξέρω για τα υγρά οτι αυτά παίζουν κυρίως ρόλο αλλά πέραν τη πλάκα πως κανείς τότε σεξ γμτ?? Πωωω αν τον δει κ ξανά 3d ο άντρας μου τώρα με το καλό στο ντοπλερ θα μου δώσει σίγουρα ακυρο πάλι κάνα μήνα γεμάτο όπως στη β επιπέδου..καλά όχι ότι μετά τρελαθηκαμε λέμε τώρα..κ νιώθω κ εγώ άβολα πλέον..έτσι βαριά σαν το σακί..αστα βραστά!!

Δε ξέρω πως κάνεις σεξ! Εσύ θα μας πεις!:lol:

Just now, Jasmine@ είπε:

Φίλη εγώ αν κάνω κάθισμα να πιάσω κάτι μετά η από κάπου πρέπει να πιαστώ ή κάποιος να με σηκώσει. Αλλιώς θα μείνω εκεί...

Εσύ είσαι κατηγορία από μόνη σου!!! Αν δυσκολευόμαστε εμείς με ένα,εσύ με δύο τι να πεις????

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...