Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Irinoula86 είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!!! εγω δεν νιώθω πρήξιμο καθόλου!μόνο την κοιλιά νιώθω να μεγαλώνει. σήμερα ανέβηκα πάλι στη ζυγαριά είμαι ακόμα στα +5.πόσα να πάρω ακόμη?> εν τω μεταξύ τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω λίγο πιο έντονα ζαλάδες.πήγα χθές έκανα εξετάσεις και είδα τον αιματοκρίτη έχει κατεβει αρκετά. μέσα στα όρια βεβαια αλλα χαμηλότερος από κάθε άλλη φορά.

και επίσης οι εξετάσεις ούρων έδειξαν πολλούς μικροοργανισμους και αρκετά επιθήλια! να είναι κάποια κολπίτιδα? και δεν εχω παει και για μπανιο.... δεν θα με πιστευει ο γιατρος την δευτέρα ότι δεν εχω δει θάλασσα ούτε απο μακρύα προς το παρόν....

άλλο σύμπτωμα είναι ότι νιώθω στο δέρμα κάτω από στήθος μια φαγούρα και σαν να τσιτώνει έντονα......

 

 

1.τα κιλά σου δε τα σχολιάζω!!!!

2.εχεις μήπως πολλά κολπικά υγρά? Καμία φορά αυτά με την υγρασία που προκαλούν αν λιγο τα αφήσουμε παραπάνω ίσως δημιουργούν κάποιος μικροοργανισμούς..δε πιστεύω να είναι κάτι σοβαρό..

3. Τα ζυζακια σου μεγαλώνουν ρεεε :-) εμένα απλά η ρωγες μου είναι πολύ ευαίσθητες κ μαλακές..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

1.τα κιλά σου δε τα σχολιάζω!!!!

2.εχεις μήπως πολλά κολπικά υγρά? Καμία φορά αυτά με την υγρασία που προκαλούν αν λιγο τα αφήσουμε παραπάνω ίσως δημιουργούν κάποιος μικροοργανισμούς..δε πιστεύω να είναι κάτι σοβαρό..

3. Τα ζυζακια σου μεγαλώνουν ρεεε :-) εμένα απλά η ρωγες μου είναι πολύ ευαίσθητες κ μαλακές..

 

xaxxaxax...τα υγρα ειναι πολλά η αλήθεια είναι και κανω μπανιο 2 φορές την ημέρα και εσωρουχα πολλά......θα τον ρωτησω την δευτέρα!ελπίζω κ εγω να μην είναι κάτι σοβαρό.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

xaxxaxax...τα υγρα ειναι πολλά η αλήθεια είναι και κανω μπανιο 2 φορές την ημέρα και εσωρουχα πολλά......θα τον ρωτησω την δευτέρα!ελπίζω κ εγω να μην είναι κάτι σοβαρό.

 

Όχι μωρέ πολλές βγάζουν κάτι τις στην εγκυμοσύνη..εδώ κοντευουμε να κυκλοφορούμε σε κομμάτια αυτά θα μας ξέφευγαν χαχαχαχα

Πιστεύω πως από τα υγρά είναι δε θα είναι κάτι σοβαρό..εμένα παρότι τα ούρα μου είναι οκ δεν μου έχει κάνει ποτέ καλλιέργεια κολπικού κ τώρα στο ντοπλερ έχω να κάνω..να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

@Christina @Renez vampirela μ αρεσει!!!!!!!!!!! μηπως αλλαξω ψευδωνυμο. κοντευω 6ο! 

παντως διαβαζω σεξ απ εδω κ απ εκει και σας χαιρομαι εγω το εχω παρει απο φοβο - ο γιατρος εχει πει οκ - και ο αντρας μου οποτε βλεπει το μωρο δε θελει φοβαται! ισως κακως εχω βαλει και ολους τους υπερηχους πανω στο ψυγειο να το βλεπουμε :shock::mrgreen:

ξερω σας τα εχω σπασει με τις αιμοροιδες, αλλα ενω ημουν καλυτερα το πρωι, πιεστηκα νωριτερα να παω τουαλετα κ τωρα που εκανα το 3ο πλυσιμο της ημερας εχει πριστει παλι :( θελω να βαλω τα κλαματα :( δε θα φυγει ποτε :( ουτε μια βολτα για περπατημα δε μπορω να παω :( και αυριο θα παμε και με το αμαξι στο χωριο και θα ειμαι η συγκαμενη πιγκουινος εγκυος που δε κανει τιποτα και δε βολευεται ουτε να κατσει :cry: :cry: :cry:

  • Χαχα 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

@Christina @Renez vampirela μ αρεσει!!!!!!!!!!! μηπως αλλαξω ψευδωνυμο. κοντευω 6ο! 

παντως διαβαζω σεξ απ εδω κ απ εκει και σας χαιρομαι εγω το εχω παρει απο φοβο - ο γιατρος εχει πει οκ - και ο αντρας μου οποτε βλεπει το μωρο δε θελει φοβαται! ισως κακως εχω βαλει και ολους τους υπερηχους πανω στο ψυγειο να το βλεπουμε :shock::mrgreen:

ξερω σας τα εχω σπασει με τις αιμοροιδες, αλλα ενω ημουν καλυτερα το πρωι, πιεστηκα νωριτερα να παω τουαλετα κ τωρα που εκανα το 3ο πλυσιμο της ημερας εχει πριστει παλι :( θελω να βαλω τα κλαματα :( δε θα φυγει ποτε :( ουτε μια βολτα για περπατημα δε μπορω να παω :( και αυριο θα παμε και με το αμαξι στο χωριο και θα ειμαι η συγκαμενη πιγκουινος εγκυος που δε κανει τιποτα και δε βολευεται ουτε να κατσει :cry: :cry: :cry:

Χμμμ αν βάλεις λίγο sudocream?? Ξέρεις αυτή για τα συγκαματα που είναι για τα μωράκια..ίσως κάπως σε ανακούφισει..

Πίνεις νερό ρε πουλάκι μου?? Τρως φρούτα κ λαχανικά ΜΠΌΛΙΚΑ να γλυστραει το πραγματακι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pap88 είπε:

@Christina @Renez vampirela μ αρεσει!!!!!!!!!!! μηπως αλλαξω ψευδωνυμο. κοντευω 6ο! 

παντως διαβαζω σεξ απ εδω κ απ εκει και σας χαιρομαι εγω το εχω παρει απο φοβο - ο γιατρος εχει πει οκ - και ο αντρας μου οποτε βλεπει το μωρο δε θελει φοβαται! ισως κακως εχω βαλει και ολους τους υπερηχους πανω στο ψυγειο να το βλεπουμε :shock::mrgreen:

ξερω σας τα εχω σπασει με τις αιμοροιδες, αλλα ενω ημουν καλυτερα το πρωι, πιεστηκα νωριτερα να παω τουαλετα κ τωρα που εκανα το 3ο πλυσιμο της ημερας εχει πριστει παλι :( θελω να βαλω τα κλαματα :( δε θα φυγει ποτε :( ουτε μια βολτα για περπατημα δε μπορω να παω :( και αυριο θα παμε και με το αμαξι στο χωριο και θα ειμαι η συγκαμενη πιγκουινος εγκυος που δε κανει τιποτα και δε βολευεται ουτε να κατσει :cry: :cry: :cry:

Λοιπον οι αιμορροΐδες θέλουν παγωμένο νερό να βάζεις στην περιοχή το οποιο συστελει τα αιμοφόρα αγγεία ... θα νιώσεις ανακούφιση! 
επισης αφού έχεις ήδη θέμα πρέπει να τρως ακτινίδιο η τα δημητριακά all bran,θα πηγαινεις αβίαστα κάθε μέρα τουαλέτα! 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Χμμμ αν βάλεις λίγο sudocream?? Ξέρεις αυτή για τα συγκαματα που είναι για τα μωράκια..ίσως κάπως σε ανακούφισει..

Πίνεις νερό ρε πουλάκι μου?? Τρως φρούτα κ λαχανικά ΜΠΌΛΙΚΑ να γλυστραει το πραγματακι??

βαζω μια αλοιφουλα που με βοηθαει της power health - πηρα depon  πριν λιγο - το πρωτο ντεπον της εγκυμοσυνης. νιωθω λιγο καλυτερα.  με επιασε πολυ το παραπονο πριν :oops:

θα την ψαξω λιγο τη sudocream - φοβαμαι κιολας γτ ειναι ευαισθητο σημειο

σε νερο πινω το ελαχιστο 2 μπουκαλες του 1,5λ τη μερα. μπορει και 3. και απο φρουτα τρωω ΚΑΘΕ πρωι με το πρωινο μου, για σνακ τρωω 3 δαμασκηνα συν φρουτο και τρωω και το απογευμα συνηθως λιγο - βαλε και σαλατες. σημερα ροδακινο για πρωινο + 3 δαμασκηνα με μια μπανανα στις 12 και πιο μετα θα κοψω κ λιγο πεπονι. σνιφ. και ολο το σακουλακι με δαμασκηνα να ετρωγα, παλι δε θα με επηρεαζε :evil:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

@Christina @Renez vampirela μ αρεσει!!!!!!!!!!! μηπως αλλαξω ψευδωνυμο. κοντευω 6ο! 

παντως διαβαζω σεξ απ εδω κ απ εκει και σας χαιρομαι εγω το εχω παρει απο φοβο - ο γιατρος εχει πει οκ - και ο αντρας μου οποτε βλεπει το μωρο δε θελει φοβαται! ισως κακως εχω βαλει και ολους τους υπερηχους πανω στο ψυγειο να το βλεπουμε :shock::mrgreen:

ξερω σας τα εχω σπασει με τις αιμοροιδες, αλλα ενω ημουν καλυτερα το πρωι, πιεστηκα νωριτερα να παω τουαλετα κ τωρα που εκανα το 3ο πλυσιμο της ημερας εχει πριστει παλι :( θελω να βαλω τα κλαματα :( δε θα φυγει ποτε :( ουτε μια βολτα για περπατημα δε μπορω να παω :( και αυριο θα παμε και με το αμαξι στο χωριο και θα ειμαι η συγκαμενη πιγκουινος εγκυος που δε κανει τιποτα και δε βολευεται ουτε να κατσει :cry: :cry: :cry:

Καμία κρεμουλα βάζεις??? Εγώ βάζω μια φυτική...

Σιρόπι? Έπαιρνα ένα στην πρώτη εγκυμοσύνη ,το πιο αθώο που πολλούς δεν τους πιάνει, αλλά εμένα τότε έκανε δουλίτσα. Μάλλον θα το πάρω κ τωρα γιατί το βλέπω να έρχεται το κακο:-|

Μου άφησε 'προίκα' η πρώτη γέννα(κ εκεί), κι ακόμη δεν υποχωρεί κ κάτι θα το κάνω όταν γεννήσω κ τον δεύτερο μην έχω κι άλλες εκπλήξεις..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Λοιπον οι αιμορροΐδες θέλουν παγωμένο νερό να βάζεις στην περιοχή το οποιο συστελει τα αιμοφόρα αγγεία ... θα νιώσεις ανακούφιση! 
επισης αφού έχεις ήδη θέμα πρέπει να τρως ακτινίδιο η τα δημητριακά all bran,θα πηγαινεις αβίαστα κάθε μέρα τουαλέτα! 

το ακτινιδιο δε το προτιμω αλλα εχεις δικιο θα το ξαναξεκινησω. και all bran δεν παιρνω, θα αγορασω και απ αυτα σ ευχαριστω. :wub:

το βραδυ θα βρασω βρωμη που ειναι κι αυτη μες την φυτικη ινα μαζι με φρουτο 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

βαζω μια αλοιφουλα που με βοηθαει της power health - πηρα depon  πριν λιγο - το πρωτο ντεπον της εγκυμοσυνης. νιωθω λιγο καλυτερα.  με επιασε πολυ το παραπονο πριν :oops:

θα την ψαξω λιγο τη sudocream - φοβαμαι κιολας γτ ειναι ευαισθητο σημειο

σε νερο πινω το ελαχιστο 2 μπουκαλες του 1,5λ τη μερα. μπορει και 3. και απο φρουτα τρωω ΚΑΘΕ πρωι με το πρωινο μου, για σνακ τρωω 3 δαμασκηνα συν φρουτο και τρωω και το απογευμα συνηθως λιγο - βαλε και σαλατες. σημερα ροδακινο για πρωινο + 3 δαμασκηνα με μια μπανανα στις 12 και πιο μετα θα κοψω κ λιγο πεπονι. σνιφ. και ολο το σακουλακι με δαμασκηνα να ετρωγα, παλι δε θα με επηρεαζε :evil:

Καλά δεν πειράζει που πήρες το πρώτο ντεπον της εγκυμοσύνης! Το θέμα είναι να ανακουφιστεις από τον πονο.δεν επηρεάζει το νινι σου:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 said:

Καμία κρεμουλα βάζεις??? Εγώ βάζω μια φυτική...

Σιρόπι? Έπαιρνα ένα στην πρώτη εγκυμοσύνη ,το πιο αθώο που πολλούς δεν τους πιάνει, αλλά εμένα τότε έκανε δουλίτσα. Μάλλον θα το πάρω κ τωρα γιατί το βλέπω να έρχεται το κακο:-|

Μου άφησε 'προίκα' η πρώτη γέννα(κ εκεί), κι ακόμη δεν υποχωρεί κ κάτι θα το κάνω όταν γεννήσω κ τον δεύτερο μην έχω κι άλλες εκπλήξεις..

αχχχχ... :cry: ποια βαζεις? εγω αυτη με ιπποκαστανο και ρουσκο της power health που γενικα μ εχει βοηθησει πολλεσ φορες....

για δυσκοιλιοτητα μου ειχε αναφερει ο γιατρος στην χειροτερη το σιροπι duphalac, το οποιο θελω πραγματικα να το αποφυγω (οχι οτι ειναι κακο αλλα εχω κάλο στον εγκεφαλο και ιδανικα θα ηθελα να μην παρω....)


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

αχχχχ... :cry: ποια βαζεις? εγω αυτη με ιπποκαστανο και ρουσκο της power health που γενικα μ εχει βοηθησει πολλεσ φορες....

για δυσκοιλιοτητα μου ειχε αναφερει ο γιατρος στην χειροτερη το σιροπι duphalac, το οποιο θελω πραγματικα να το αποφυγω (οχι οτι ειναι κακο αλλα εχω κάλο στον εγκεφαλο και ιδανικα θα ηθελα να μην παρω....)

Εγώ έπαιρνα το nujol που είναι πιο 'αθωο' από το ντουφαλακ...

Βάζω την fitoroid κ οηρα κ μια άλλη φυτική να δοκιμάσω! Αν η άλλη κάνει καλύτερη δουλίτσα, θα σου πω!!

Αν σε καλύπτει η κρέμα σου όμως να βάζεις όσο μπορείς..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 said:

Εγώ έπαιρνα το nujol που είναι πιο 'αθωο' από το ντουφαλακ...

Βάζω την fitoroid κ οηρα κ μια άλλη φυτική να δοκιμάσω! Αν η άλλη κάνει καλύτερη δουλίτσα, θα σου πω!!

Αν σε καλύπτει η κρέμα σου όμως να βάζεις όσο μπορείς..

θα τα κοιταξω ολα! σ ευχαριστω ομορφη φουσκοκοιλιτσα :wub:

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα λιιιιιγο χώρο στο ένα συρτάρι για τον μπέμπη:lol: μήπως κ κατεβάσω κάνα φορμακι μέσα στο σουκου.

Καθόμουν κ υπολόγιζα πόσες ενέσεις θα χρειαστώ ακόμη,κ είναι ένας μηνας κ κάτι κ σαν να αγχώθηκα για όσα δεν έχω κάνει!

Όσες κάνετε αντιπηκτικες,πότε θα τις σταματήσετε?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εκανα λιιιιιγο χώρο στο ένα συρτάρι για τον μπέμπη:lol: μήπως κ κατεβάσω κάνα φορμακι μέσα στο σουκου.

Καθόμουν κ υπολόγιζα πόσες ενέσεις θα χρειαστώ ακόμη,κ είναι ένας μηνας κ κάτι κ σαν να αγχώθηκα για όσα δεν έχω κάνει!

Όσες κάνετε αντιπηκτικες,πότε θα τις σταματήσετε?

Και εγώ το ίδιο! Πήγα στον γιατρό σήμερα και λέγαμε για το ποτε θα γεννήσω και λέω λίγο έμεινε και δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα! Εμένα για τις αντιπηκτικες μου είπε ότι θα της κάνω και 40 μέρες μετά την γεννα αλλά νομίζω πριν γεννήσεις σου λέει κάποιες μέρες πριν να μην κάνεις και μετά αρχίζεις παλι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...