Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως περάσατε χθες; Εγώ έφαγα μέχρι σκασμού αφήστε ;)

Για τσάντα μαιευτήριου τι θα πάρετε λέτε; Εννοώ ξεχωριστό σάκο για τα δικά σας & άλλο για το μωρό; Μια βαλίτσα όλα μαζί; Πως λέτε να βολέψει καλύτερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως περάσατε χθες; Εγώ έφαγα μέχρι σκασμού αφήστε ;)

Για τσάντα μαιευτήριου τι θα πάρετε λέτε; Εννοώ ξεχωριστό σάκο για τα δικά σας & άλλο για το μωρό; Μια βαλίτσα όλα μαζί; Πως λέτε να βολέψει καλύτερα; 

Εγώ τα είχα όλα μαζί. 

Ανάλογα ποσά θα πάρεις! Εγώ δεν χρειαζόταν να έχω πολλά για το παιδί αλλά κ για μένα δεν πήρα ένα σωρό πράγματα. Μόνο τα απαραίτητα!

Βαλίτσα είχα καμπινας σκληρη

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα! Μια ακόμα καλοκαιρινή, ζέστη μέρα μέχρι να αντικρύσουμε τα πανέμορφα μωράκια μας!

@Martiκαλά να περάσετε! Απόλαυσε λίγες μέρες ακόμα κ μην αγχώνεσαι με τις δουλειές!

Κοριτσια μου εγώ τα έκοψα τα μαλλάκια μου λιγάκι κάτω από τον ώμο φτάνουν πια,ίσα για να πιάνονται, ειμαι της φιλοσοφίας της @Renez ένεκα σπαστου κ ατιθασου μαλλιού! Από καλλυντικά κι εγώ μια ενυδατική κρεμουλα κ τα σχετικά του μπάνιου θα πάρω. Λέτε να φτιάξουμε βαλίτσα Ε? Θα τη κατεβάσω να την ψεκάσω ντετολ κ που θα τη βάλω? Ολα τα μουλωχτά σημεία έχουν κούτες...

Σε ευχαριστω πολύ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως περάσατε χθες; Εγώ έφαγα μέχρι σκασμού αφήστε ;)

Για τσάντα μαιευτήριου τι θα πάρετε λέτε; Εννοώ ξεχωριστό σάκο για τα δικά σας & άλλο για το μωρό; Μια βαλίτσα όλα μαζί; Πως λέτε να βολέψει καλύτερα; 

Κι εγώ σε 1 τα είχα όλα! Κ ένα backback μικρό για τα προσωπικά μου αντικείμενα πχ φορτιστή . Τα πραγματάκια του μωρού είναι μικρά δεν πιάνουν πολύ χώρο, τα νυχτικα,πιτζάμες, πετσέτες, 1 αλλαξια που θα φοράω + 1 ακόμα να υπάρχει. Σκληρή βαλίτσα είχα κι εγώ ,όχι το τεράστιο μέγεθος, τη μεσαία. 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως περάσατε χθες; Εγώ έφαγα μέχρι σκασμού αφήστε ;)

Για τσάντα μαιευτήριου τι θα πάρετε λέτε; Εννοώ ξεχωριστό σάκο για τα δικά σας & άλλο για το μωρό; Μια βαλίτσα όλα μαζί; Πως λέτε να βολέψει καλύτερα; 

Και γω καμπίνας βαλίτσα θα πάρω και θα ναι όλα μαζί! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!! Βλέπω ξεκινάτε βαλίτσες κ εσείς... πραγματικά δε θέλω να σχολιάσω τα μεγέθη που λέτε! Μάλλον επειδή είναι ιδιωτικό έχουμε τέτοια διαφορά.... καλά πλυσιματα λοιπον!!!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το σκεφτόμουν ότι θα είναι πιο βολικά όλα σε μια βαλίτσα. Και μια μικρή για τα πολύ προσωπικά. Φυσικά τώρα εγώ στο δημόσιο θα πρέπει να πάρω το μισό σπίτι μαζί μου, οπότε θα το δω κ στην πράξη πως θα χωρέσουν :mrgreen: 

@Jasmine@ Εσένα είναι και εις διπλούν οποτε όσο να ναι ακόμα περισσότερα...!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Βλέπω ξεκινάτε βαλίτσες κ εσείς... πραγματικά δε θέλω να σχολιάσω τα μεγέθη που λέτε! Μάλλον επειδή είναι ιδιωτικό έχουμε τέτοια διαφορά.... καλά πλυσιματα λοιπον!!!

Εγώ θα πάρω σχεδόν ότι κ στο δημόσιο. Όλα τα ρούχα κ πετσέτες σεντόνια του μωρού. Τα έχεις επί 2 βρε κορίτσι. Τσίτα η βαλίτσα μου ηταν, δεν λέω, και τα μικρά κ μπουκαλάκια στην πλάτης.

Το πλύσιμο οκ να είναι καλά η τεχνολογία! Καλό σιδέρωμα πες!:lol:

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Και εγώ έτσι το σκεφτόμουν ότι θα είναι πιο βολικά όλα σε μια βαλίτσα. Και μια μικρή για τα πολύ προσωπικά. Φυσικά τώρα εγώ στο δημόσιο θα πρέπει να πάρω το μισό σπίτι μαζί μου, οπότε θα το δω κ στην πράξη πως θα χωρέσουν :mrgreen: 

@Jasmine@ Εσένα είναι και εις διπλούν οποτε όσο να ναι ακόμα περισσότερα...!!! 

Σε δημόσιο είσαι κ εσυ;;; Εγώ έφτιαξα μια βαλίτσα για τα μωρά κ εν σακ βουαγιάζ για μένα! Μετακομιση κανονική...

Just now, Christinα είπε:

Εγώ θα πάρω σχεδόν ότι κ στο δημόσιο. Όλα τα ρούχα κ πετσέτες σεντόνια του μωρού. Τα έχεις επί 2 βρε κορίτσι. Τσίτα η βαλίτσα μου ηταν, δεν λέω, και τα μικρά κ μπουκαλάκια στην πλάτης.

Το πλύσιμο οκ να είναι καλά η τεχνολογία! Καλό σιδέρωμα πες!:lol:

Καλά στο ολυμπιο θέλουν ότι κ στο δημόσιο, δε το συζητώ...

αχχχ κ εγώ σκέφτομαι το σιδέρωμα στα υπόλοιπα από αύριο!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Σε δημόσιο είσαι κ εσυ;;; Εγώ έφτιαξα μια βαλίτσα για τα μωρά κ εν σακ βουαγιάζ για μένα! Μετακομιση κανονική...

Καλά στο ολυμπιο θέλουν ότι κ στο δημόσιο, δε το συζητώ...

αχχχ κ εγώ σκέφτομαι το σιδέρωμα στα υπόλοιπα από αύριο!

Νομίζω διδυμομανα ότι θα σε βολεψει μια πρεσα σιδερώματος !!! 4-4 τα σιδερωνεις τα ζιπουνακια Μ ένα πάτημα!!!

 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Σε δημόσιο είσαι κ εσυ;;; Εγώ έφτιαξα μια βαλίτσα για τα μωρά κ εν σακ βουαγιάζ για μένα! Μετακομιση κανονική...

Καλά στο ολυμπιο θέλουν ότι κ στο δημόσιο, δε το συζητώ...

αχχχ κ εγώ σκέφτομαι το σιδέρωμα στα υπόλοιπα από αύριο!

Και Στο ιδιωτικό μαιευτήριο( σ αυτό καταλήγω τελικα) τα ίδια κ περισσότερα μη σου πω...δεν έχω πάρει ακόμα τηλ αλλά μου τα είπαν.

Όντως μια πρέσα θα σε βολέψει!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Νομίζω διδυμομανα ότι θα σε βολεψει μια πρεσα σιδερώματος !!! 4-4 τα σιδερωνεις τα ζιπουνακια Μ ένα πάτημα!!!

 

 

Just now, Christinα είπε:

Και Στο ιδιωτικό μαιευτήριο( σ αυτό καταλήγω τελικα) τα ίδια κ περισσότερα μη σου πω...δεν έχω πάρει ακόμα τηλ αλλά μου τα είπαν.

Όντως μια πρέσα θα σε βολέψει!

Α ναι το είχα ξεχάσει... κ εκεί τα ίδια ζητάνε! Να χαρώ εγώ ιδιωτικά.... 

σκέφτομαι πρώτα να πάρω στεγνωτήριο... θα δούμε! Η πρέσα είναι σε δεύτερη μοίρα...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

Α ναι το είχα ξεχάσει... κ εκεί τα ίδια ζητάνε! Να χαρώ εγώ ιδιωτικά.... 

σκέφτομαι πρώτα να πάρω στεγνωτήριο... θα δούμε! Η πρέσα είναι σε δεύτερη μοίρα...

Στεγνωτηριο,ε? Αν έχεις χώρο να πάρεις! 

Ρωτά αν έχει καμία φίλη/ συγγενής πρεσα για τους πρώτους μήνες,μετά εντάξει δεν θέλουν κι όλα σιδέρωμα.

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Στεγνωτηριο,ε? Αν έχεις χώρο να πάρεις! 

Ρωτά αν έχει καμία φίλη/ συγγενής πρεσα για τους πρώτους μήνες,μετά εντάξει δεν θέλουν κι όλα σιδέρωμα.

 

Μπαααα δεν έχει κανείς! Χρόνια να ακούσω κάποιον να λέει αγόρασα πρέσα... συνήθως ξέρεις παίρνουν συστήματα  ατμού, αυτή είναι η μόδα πια!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Μπαααα δεν έχει κανείς! Χρόνια να ακούσω κάποιον να λέει αγόρασα πρέσα... συνήθως ξέρεις παίρνουν συστήματα  ατμού, αυτή είναι η μόδα πια!

Δεν έχω ιδέα τι είναι όλα αυτά! Την  πρέσα ξέρω κ το σίδερο το απλό το χειρός:tongue:

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...