Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Φυσικός κύκλος - ωορρηξία από την 7η μέρα


Recommended Posts

Σαν φτωχή απαντήτρια κι εγώ, αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε ωοληψίες σε φυσικούς κύκλους. Έκλεισα ραντεβού με το γιατρό για να κατεβώ στην Αθήνα και να με δει την 9η μέρα, όμως σήμερα 3η μέρα, έχω ήδη πόνους ωορρηξίας και κολπικά υγρά που σημαίνει ότι θα έχω ωορρηξία γύρω στην 7η μέρα. Η περίοδός μου είναι πολύ άστατη, έχει τύχει να μου έρθει και στις 19 μέρες. 

Πως παρακολουθείτε την ωορρηξία στους φυσικούς κύκλους? Σας έχει τύχει την 9η μέρα να έχει ήδη σπάσει το αυγό και να χάσετε τον κύκλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Σαν φτωχή απαντήτρια κι εγώ, αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε ωοληψίες σε φυσικούς κύκλους. Έκλεισα ραντεβού με το γιατρό για να κατεβώ στην Αθήνα και να με δει την 9η μέρα, όμως σήμερα 3η μέρα, έχω ήδη πόνους ωορρηξίας και κολπικά υγρά που σημαίνει ότι θα έχω ωορρηξία γύρω στην 7η μέρα. Η περίοδός μου είναι πολύ άστατη, έχει τύχει να μου έρθει και στις 19 μέρες. 

Πως παρακολουθείτε την ωορρηξία στους φυσικούς κύκλους? Σας έχει τύχει την 9η μέρα να έχει ήδη σπάσει το αυγό και να χάσετε τον κύκλο?

Ναι σε μένα....Ο γιατρός με παρακολούθουσε  τότε κάθε μέρα όταν έκανα φυσικούς εγω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι σε μένα....Ο γιατρός με παρακολούθουσε  τότε κάθε μέρα όταν έκανα φυσικούς εγω.

Όταν έρθει πολύ νωρίς όμως η ωορρηξία δε σημαίνει ότι κακής ποιότητας το αυγό?

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση
Just now, Manoulitsa75 είπε:

Σαν φτωχή απαντήτρια κι εγώ, αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε ωοληψίες σε φυσικούς κύκλους. Έκλεισα ραντεβού με το γιατρό για να κατεβώ στην Αθήνα και να με δει την 9η μέρα, όμως σήμερα 3η μέρα, έχω ήδη πόνους ωορρηξίας και κολπικά υγρά που σημαίνει ότι θα έχω ωορρηξία γύρω στην 7η μέρα. Η περίοδός μου είναι πολύ άστατη, έχει τύχει να μου έρθει και στις 19 μέρες. 

Πως παρακολουθείτε την ωορρηξία στους φυσικούς κύκλους? Σας έχει τύχει την 9η μέρα να έχει ήδη σπάσει το αυγό και να χάσετε τον κύκλο?

 

Εγω έκανα ωορηξια αυτή τη φορά στην 8η μέρα του κύκλου..και δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να κάνω και τόσο νωρίς.  έχω μπερδευτεί και λίγο με τις τιμές της χοριακης.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!περιμενω περίοδο στις 16/2!λογικα ωορρηξια ειχα στις 2/2!δεν άντεξα και σήμερα το πρωί εκανα το self clear!εμφανιστηκε άχνη αλλα ροζ γραμμή!κανω και δεύτερο για επιβεβαίωση και πάλι τα ίδια!και κατευθειαν έτρεξα στο μικροβιολογικό για χοριακη!βγηκε 7.9!θετικο είπε η μικροβιολόγος αλλα βιάστηκα πολύ!!!4 μέρες πριν την καθυστέρηση εκανα βλακεία και αγχώθηκα πιο πολύ!Πείτε μου τη γνώμη σας!!!ειμαι τέρμα αγχωμενη!

Just now, Anny35 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!περιμενω περίοδο στις 16/2!λογικα ωορρηξια ειχα στις 2/2!δεν άντεξα και σήμερα το πρωί εκανα το self clear!εμφανιστηκε άχνη αλλα ροζ γραμμή!κανω και δεύτερο για επιβεβαίωση και πάλι τα ίδια!και κατευθειαν έτρεξα στο μικροβιολογικό για χοριακη!βγηκε 7.9!θετικο είπε η μικροβιολόγος αλλα βιάστηκα πολύ!!!4 μέρες πριν την καθυστέρηση εκανα βλακεία και αγχώθηκα πιο πολύ!Πείτε μου τη γνώμη σας!!!ειμαι τέρμα αγχωμενη!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anny35 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!περιμενω περίοδο στις 16/2!λογικα ωορρηξια ειχα στις 2/2!δεν άντεξα και σήμερα το πρωί εκανα το self clear!εμφανιστηκε άχνη αλλα ροζ γραμμή!κανω και δεύτερο για επιβεβαίωση και πάλι τα ίδια!και κατευθειαν έτρεξα στο μικροβιολογικό για χοριακη!βγηκε 7.9!θετικο είπε η μικροβιολόγος αλλα βιάστηκα πολύ!!!4 μέρες πριν την καθυστέρηση εκανα βλακεία και αγχώθηκα πιο πολύ!Πείτε μου τη γνώμη σας!!!ειμαι τέρμα αγχωμενη!

 

Συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος!! 

Πολύ νωρίς η χοριακη κ θα ζοριστείς με την αναμονή, αλλα εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Καλύτερα να περιμένεις καμια βδομαδα κ να επαναλάβεις χοριακη, δ υπαρχει λογος αφού είναι τόσο μικρό νούμερο να κανεις συντομα

Φυσικα δ εννοω κτ κακο με το μικρό, είσαι κ πολυ πριν την καθυστέρηση, κ ειναι λογικο. Σημασία έχει να αυξάνεται σωστά, οχι από που ξεκιναει

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, vikib είπε:

Συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος!! 

Πολύ νωρίς η χοριακη κ θα ζοριστείς με την αναμονή, αλλα εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Καλύτερα να περιμένεις καμια βδομαδα κ να επαναλάβεις χοριακη, δ υπαρχει λογος αφού είναι τόσο μικρό νούμερο να κανεις συντομα

Φυσικα δ εννοω κτ κακο με το μικρό, είσαι κ πολυ πριν την καθυστέρηση, κ ειναι λογικο. Σημασία έχει να αυξάνεται σωστά, οχι από που ξεκιναει

Εκανα και μια χοριακη σήμερα και είναι 23,4!!!την Δευτέρα θα κάνω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anny35 είπε:

Εκανα και μια χοριακη σήμερα και είναι 23,4!!!την Δευτέρα θα κάνω τώρα!

Μπραβο! Με το καλο! Μια ηρεμη κ ανεφελη εγκυμοσυνη σου εύχομαι! 

Με αγχώνουν πολύ οι χοριακες αλλα αν εσύ το αντέχεις καλά αποτελέσματα κ την δευτερα

Να ξεκινησεις φολικό αν δ παίρνεις ηδη

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μπραβο! Με το καλο! Μια ηρεμη κ ανεφελη εγκυμοσυνη σου εύχομαι! 

Με αγχώνουν πολύ οι χοριακες αλλα αν εσύ το αντέχεις καλά αποτελέσματα κ την δευτερα

Να ξεκινησεις φολικό αν δ παίρνεις ηδη

Μου έδωσε filicine, βιταμίνη d και ultrogestan 200!αχ Παναγίτσα μου μακαρι να χω μια καλη χοριακη την Δευτέρα!φοβαμαι πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...