Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Rooming in - Νεογέννητο στο δωμάτιο μαζί μου


BabyGirl_A

Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Κι όμως γίνεται τη μια να σαι περδίκι και την άλλη τέζα! Ειδικά οι φετινές ιώσεις είναι ακριβώς Έτσι! Γι αυτό τα μέτρα προφύλαξης και ας με πουν υστερική και υποχοβδρια και ο τι θελουν! Έχω κάνει τις ενέσεις, Ναι!!

Είμαι στην 36η! Και περιμένω...!!

ζουζούνι όμορφο έρχεται....μπράβο αγαοη μ

Just now, Ξένη είπε:

Ααα μια χαρά...άντε με το καλό...Πότε τις έκανες? Εμένα μου είπε μέσα στον Μάρτιο και αρχές Απριλίου θα γεννήσω..θυμάσαι εβδομάδα?

εμένα μ είπε 32 ξένη μ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, Ξένη είπε:

Δύο δεν είναι? Ξέρεις πόσο κοστίζουν και αν γίνονται την ίδια μέρα?

Ναι 2.την ίδια απ οτι ξερω δε γίνονται .ούτε κόστος ρώτησα να σ πω...νομίζω γράφονται λ δεν είναι καθόλου ακριβες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι 2.την ίδια απ οτι ξερω δε γίνονται .ούτε κόστος ρώτησα να σ πω...νομίζω γράφονται λ δεν είναι καθόλου ακριβες

Φανταζόμουν 100 ευρώ την καθεμία...χαχαχ 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamaloulou είπε:

Η αδερφή μου στην κλινική είχε δίκλινο όπως ανέφερα και παρακάτω το μωρό δεν το είχε στο δωμάτιο η άλλη κοπέλα το είχε το τι συγγενεις είχαν έρθει να τη δούνε δε λέγεται,την αδερφή μου δεν την ενόχλησε γιατι δεν είχε το μωρό αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι η να τους απαγορεύσεις να έρθουν  από τη στιγμή που μοιράζεσαι το δωμάτιό 

Να ρωτησω κατι; Δεν υπαρχει οριο στο ποσοι επισκεπτες για την καθε μανουλα μπορουν να μπουν στο δωματιο ταυτοχρονα; Παντως εγω όποτε εχω παει σε μαιευτηριο δεν παω καν στο δωματιο. Καθομαι στο σαλονι ευχομαι στον μπαμπα και στους παππουδες κι αν βγει η λεχωνα εχει καλως...αλλιως τους λεω να μεταφερουν τις ευχες μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Δύο δεν είναι? Ξέρεις πόσο κοστίζουν και αν γίνονται την ίδια μέρα?

Είναι δύο, μπορεί να σου τις κάνουν μαζί σε 1 δόση ή με διαφορα 24ωρου! Κοστίζουν σε ιδιωτικό μαιευτήριο 13 ευρώ η διπλη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , tzeni82 είπε:

Δεν ειμαι κατα του rooming in..ισα ισα που κ εγω το σκεφτομουν..αλλα λογω καισαρικησ δεν το επραξα..

Αυτο που θελω να σχολιασω ειναξ πωσ με την μεγαλη μου κορη οταν ηταν 55 ημερων εχουμε μπει για 12 μερεσ νοσοκομειο..ηταν οτθ χειροτερο περασα..να βλεπεισ ενα μωρο καλωδιομενο σε ενα σιδερενιο κρεβατι.θελει μεγαλη προσοχη..κ γενικα προσπαθουσα να αποφυγω  τισ επισκεψεισ στο μαιευτηριο.οσο κ αν απεφευγα εγω..στα διπλανα κρεβατια ερχοταν μιλουνια απο επισκεψεισ..κ μαλιστα ηρθε κ μια κυρια με βηχα..κ γεννησα κ σε ιδιωτικο που θα πρεπε να ταν πιο αυστηρα..δεν το κολλησαμε στο μαιευτηριο.ουρολοιμωξη ηταν..τεσπα ειναι μπερδεμενη ιστορια..αλλα κ παλι δεν αλλαζει κατι..

Μεχρι 3μηνων περιπου δεν μπορουν να παρουν αγωγη σπιτι..μοβο ενδοφλεβια..

Κ συμφωνω πωσ καποια μωρακια μπορει να μην παθανε τιποτα .αλλα μερικα αλλα ειναι πιο ευαισθητα..

Ρωτα για τισ συνθηκεσ εκει που θα πασ να γεννησεισ..

Αχ μωρέ ψυχούλα μου μικρό μικρό ήταν το μπεμπακι. 

Κι η άλλη με βήχα σε λεχωνεςπαμε καλά? Είναι αναίσθητος ο κόσμος. 

Ναι θα ρωτήσω πριν μπω φυσικά και θα πάρω και την γνώμη της μαιας και του γιατρου μου πρώτα! 

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Είχα μονοκλινο ξέχασα να το αναφερω

Ο,τι καλύτερο! Εμείς θα πάμε σε τρίκλινο γιατί η διαφορά στα χρήματα είναι μεγάλη. 

πρίν από 3 λεπτά , Ξένη είπε:

Καλησπέρα...ειναι κάτι που το σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό,  εγω θα γεννήσω πρώτα ο Θεός αρχές Απριλίου,  35η εβδομάδα,  λόγω ιστορικού που έχω με καισαρική, επειδή το μωρό θα είναι πρόωρο δεν ξέρω τι θα γίνει,  αν θα χρειαστεί θερμοκοιτιδα....Ο γιατρός μας είπε πως δεν θα χρειαστεί,  βέβαια δεν μπορούμε να το ξέρουμε από τώρα μετά σκέφτομαι ότι παρόλο που θα έχω κάνει καισαρική την πρώτη μέρα Δεν θα μπορώ να το φροντίζω όπως θα θέλω για να το έχω συνέχεια δίπλα,  οπότε την πρώτη μέρα σίγουρα θα το δίνω μέσα και απλά κάθε μια με δύο ώρες θα ζητάω να μου το φέρουν για θηλασμό,  αν έχω γάλα....μας είπαν ότι τα πρόωρα μωράκια τα βάζουν σε δωμάτιο αυξημένης φροντίδας γιατί θέλουν πιο συχνά τάισμα...Στην πράξη θα δούμε....σκεφτομαι συνέχεια μήπως και τότε υπάρχουν ιώσεις, τι θα κάνω?? Πόσο στρίγγλα θα γίνω??  Θα είναι μια σταλιά,  δεν θέλω να το ακουμπάει κανείς....Είμαι υπερβολική αλλά φοβάμαι...οπότε προτιμώ να το έχουν στο δωμάτιο αυξημένης φροντίδας και να ταλαιπωρουμε εγώ, κάθε μια ώρα να το θηλάζω, έχω σκεφτεί από τώρα να τους διώχνω όλους και να αεριζω το δωμάτιο, το θέμα είναι ότι δεν θα είναι μόνη μου στο δωμάτιο, σίγουρα άλλη μια κοπέλα θα είναι...θα έχει και αυτή τα δικά της, τους δικούς της επισκέπτες,  δεν μπορώ να διώξω εγώ τους επισκέπτες της άλλης...ελπίζω να υπάρχει χώρος που να μπορείς να πας να Θηλασεις το μωρό και να το αφήσεις ξανά εκεί, τουλάχιστον για την μέρα,  το βράδυ δεν με πειράζει να το έχω μαζί μου...αν και πολλές κοπέλες μου έχουν πει να ευχαριστηθώ ύπνο στο νοσοκομείο που θα μπορώ γιατί στο σπίτι μέχρι να συνηθίσω θα έχω εξαντληθεί....Δεν με πειράζει καθόλου....ας πάνε όλα καλά και ας με ταλαιπωρεί με το θέμα ταισματος και κλάματος,  αρκεί να είναι καλά....εμένα μια γλυκιά ταλαιπωρία θα μου φαίνεται!!!Η άλλη κοπέλα που θα είναι μαζί μου ελπίζω να έχει υπομονή να ακούει το μωρό κάθε τρεις και λίγο το βράδυ να κλαίει....μακάρι να είχα τα χρήματα να πήγαινα σε μονοκλινα αλλά δεν....

Μακάρι να είχαμε τα χρήματα ισχύει αλλά οντως η διαφορά είναι μεγάλη. @Ξένη και @Polly1 να πάνε όλα τέλεια με τα μπεμπακια κι ας είναι προωρακια εύχομαι να ναι υγιεστατα και να γλιτώσετε και την θερμοκοιτιδα Κορίτσια !!

Συμφωνώ απόλυτα, αρκεί να είναι καλά κι εμείς σιγά σιγά θα τον βρούμε τον ρυθμό μας. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ γω σε μονοκλινο θα μαι οπότε θα το'χω μαζί μ όλη μέρα....αν ήμουν με άλλες κοπέλες δεν ξερω κορίτσια τι θα έκανα.μαλλον θα το έδινα για λίγο αν μαζεύονται πολύ. 

Ο,τι καλύτερο το μονοκλινο Ραφαέλα μου. 

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ  πάρα πολύ! Επίσης!! Κορίτσια, κάνουμε τόσο κόπο να γεννήσουμε υγιή παιδια, μη μας τα αρρωστήσουν άλλοι, θα γίνει φονικό!! Δεν ξερω ο καθένας τι μπορεί να κουβαλάει! Θα μπει στο μετρό και μετά θα ρθει σε νεογέννητο και λεχωνα; Και αν αρρωστήσει την επόμενη μερα; Δε λέω ότι κάποιος άρρωστος θα έρθει επίτηδες, αλλά από τη στιγμή που δεν ξέρει ούτε αυτός Πότε θα αρρωστήσει με τα τόσα που κυκλοφορουν, καλυτερα να μην έρθει καθολου!! Και τέλος πάντων, αυτές τις 2,3 πρώτες μέρες θελωνα  γνωρίσω το παιδί μου, να με γνωρίσει κι αυτο, να προσπαθήσω θηλασμό και τη φροντίδα του!! Οι επισκέψεις θα έπρεπε να απαγορεύονται για μένα! Αλλα πώς θα δουλέψουν ζαχαροπλαστεία και Ανθοπωλεία!!!

Συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο σιυ περι επισκεψεων κιριτσι μου αλλα Δυστυχώς δεν το σκέφτονται όλοι έτσι. Μου κάνει εντύπωση γυναίκες που έχουν παιδιά και σου λένε δώσ'το μου να το πάρω αγκαλιά το νεογέννητο. Κάτσε μαντάμ κι αν κολλήσει τπτ ? Και επίσης όλοι καπνίζουν ρούχα χέρια αναπνοή όλα έχουν καπνό δεν τα θέλω πάνω στο παιδί μου ακόμη δεν γεννήθηκε. Τι να πεις ! Εμένα με παίρνουν όλοι τηλ και μου λένε μην τυχόν γεννήσεις και δεν μας πάρεις να έρθουμε. Καταλαβαίνεις .. 

Φορμουλα κι εξω σαλονάκι. Δεν θα μου το κάνουν το δωμάτιο κέντρο διερχόμενων! 

Just now, Mamaloulou είπε:

Εγώ γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο είχα μονοκλινο και όπως είναι λογικό σε δημόσια νοσοκομεια το μωρό το έχεις μαζί σου,να σου πω την αλήθεια ήταν σαν να μην το είχα Γιατί έκανα καισαρική με ολική και μέχρι να συνέλθω μου πήρε μια ημέρα και βάλε το φρόντιζε η μαμά μου,δεν δέχτηκα κανέναν να έρθει να με δει εκτός από τους γονείς μου και τον αντρα μου.η αδερφή μου που γέννησε σε κλινική δεν το ειχε μεσα στο δωματιο 

Κοριτσι μου μια χαρα που ειχες την μανούλασου δίπλα και σε βοήθησε. Αχ αυτές οι μανούλες μας με το εγγόνι περνάνε ξανά το άγχος που είχαν κι εκείνες! 

Just now, Ξένη είπε:

Εννοείται δεν μπορείς να πεις κάτι, ότι λεφτά δίνει η μια τα δίνει και η άλλη αλλά το θεμα είναι τα είσαι και διακριτικός άνθρωπος...αν θες όλους τους συγγενείς παρτους και κάτσε στο καθιστικό Όχι όλοι μαζί μέσα στο δωμάτιο...

Εγώ τουλάχιστον θεωρώ πως αυτό είναι το σωστό...Όταν θα έχω επισκέψεις η θα κατεβαίνω μαζί τους στο κυλικείο η θα βγαίνω στο καθιστικό, δεν μου φταίει η άλλη η κοπέλα...ευτυχώς δεν έχουμε συγγενείς στην Αθήνα,  οπότε θα έρθουν ελάχιστοι φίλοι και γονείς...

Πολλές φορές έχω παρατηρήσει και από τους γύρω μου, ότι είναι και κάποιοι που μπορεί να έχουν ψιλοκρυωσει,  να βλέπεις ότι ψιλοβηχουν και να σου λένε είμαι μια χαρά....δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν...Δεν είσαι μια χαρά, δεν ξέρεις τι έχεις κάτσε σπίτι σου...

Εγώ τα ανίψια μου ποτέ δεν τα φίλησα μωρά,  Ναι τα έπαιρνα αγκαλιά αλλά από μακριά,  μέχρι να πάνε έξι μηνών να τα φιλήσω...Δεν υπήρχε περίπτωση και μετά στο κεφαλάκι πίσω...βλέπεις μερικές φιλανε χέρια,  μάγουλα....έλεος... ωρέ θα είμαι τόσο περίεργη...χαχαχαχ..Είμαι σίγουρη ότι θα παρεξηγηθώ με πολλούς και πολλές....

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Ασ παρεξηγηθούν! 

Σαλονάκι και μια χαρά. Είναι η στιγμή μας (μαμά μπαμπάς μωράκι) ! 

Just now, Nansy29 είπε:

Αυτό με τις επισκέψεις στα μαιευτήρια και τον πρώτο καιρο στο σπίτι με το μωρό πότε δεν το κατάλαβα..σε μαιευτήριο μόνο στα αδέρφια μας πήγαμε κι αυτό έξω από το δωμάτιο και μακριά από τα μωρά..και σε σπίτι με νεογέννητο δεν πάω ποτε μετά από 3 μήνες και αυτό αν δεν είναι χειμώνας με ιώσεις κλπ..Αλλά δεν σκέφτονται όλοι έτσι..Δεν το καταλαβαίνουν..Εμείς θα κάνουμε αυτό που νιώθουμε και ας παρεξηγηθούμε από όλους..Δεν πειράζει..

Συμφωνώ ! Δυστυχώς υπάρχουν και οι "έλα μωρέ ένα βήχα έχω δν σε κολλάω " το εχω ακούσει από πολύ κοντινό συγγενικό μου πρόσωπο που εγώ του εξηγούσα ότι "με κολλάς! Κάτσε σπίτι σου ! Ειμαι εγκυος κι εσυ αρρωστος !"

Just now, eleniart είπε:

Καλησπέρα κοριτσια. Όταν γέννησα τον γιο μου πριν 3 χρονια τον ειχα μαζί μου. Τα μωρά έχουν ανάγκη την αγκαλιά,την φωνη κ την μυρωδια της μαμας κ οχι ένα ψυχρό χώρο. Αυτό πιστεύω εγώ. Ούτως ή άλλως άμα θηλάζει  μια μανούλα το μωρό Πρέπει να  είναι συνέχεια επάνω της δίχως ωράριο. Δυσκολεύτηκα λίγο γιατί ήμουν με καισαρική κ είχα μόνο τον άντρα μου, αλλά δεν με ένοιαζε. Τώρα θα είμαι μόνη μου, ο άντρας μου θα είναι με τον μεγάλο μου. Εύχομαι να μην γεννήσω με καισαρικη! Ειχα μονοκλινο δωματιο κ επισκέψεις δεν δεχονουνα, γέννησα τέλη Ιανουαρίου. Το ίδιο θα κάνω κ τώρα. Κ να πω την αληθεια,πέρα από τις ιώσεις , δεν είχα κ όρεξη να έρχεται  κόσμος. Είχα περισσότερο ανάγκη να είναι με το μωρό κ να προσαρμοστουμε με τον άντρα μου, μέχρι να πάμε σπίτι. Κ αυτό μας βοήθησε πάρα πολύ.! 

Ποσο λογικο !!!!! Εννοειται οτι θελεις να έχεις τον άντρα σου και το παιδί σου κοντά σου! Και να είναι το παιδί αν στο επιτρέπουν οι συνθήκες όσο τι δυνατόν περισσότερο στο στήθος. 

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Είναι δύο, μπορεί να σου τις κάνουν μαζί σε 1 δόση ή με διαφορα 24ωρου! Κοστίζουν σε ιδιωτικό μαιευτήριο 13 ευρώ η διπλη

ευχαριστούμε αγαπη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Ο γυναικολογοσ μου στην 1η γεννα οταν τον ρωτησα ποιοσ μπορει να ερθει..μου λεει εσυ κ ο αντρασ σου. Χαχα..καταλαβαινεται..

Μεσα στα δωνατια κ στισ 2 γεννεσ χαμοσ απο επισκεπτεσ..μεχρι κ παιδια φερνανε αλλα ευτυχωσ αυτα δεν τα αφηνανε να περασουν..αυτο ελειπε..

Εντωμεταξυ εχω κ παιδιατρο πολυ αυστηρο..το ανοσοποιητικο ελεγε μεζρι τισ 40 μερεσ ειναι στο 30% .στουσ 3μηνεσ φτανει στο 70% κ μεχρι τοτε να προσεχω πολυ..κ στουσ 6 μηνεσ παει στο 100% ..

Στη μεγαλη μου κορη οταν φτασαμε 6 μηνων μογ πε τωτα θελω το αντιθετο..να κολλατε..να μην ειναι παρθενοσ ο οργανισμοσ..ηθελε αντισωματα

Μάλιστα...! Έτσι Είναι!! Θελει μεγάλη προσοχή και να μην κολλήσουμε κι Εμείς!! Εγω 40 ημερών θα ξεκινήσω καποιες ωρες δουλειά και δεν ξέρεις πόσο το φοβάμαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BabyGirl_A είπε:

Αχ μωρέ ψυχούλα μου μικρό μικρό ήταν το μπεμπακι. 

Κι η άλλη με βήχα σε λεχωνεςπαμε καλά? Είναι αναίσθητος ο κόσμος. 

Ναι θα ρωτήσω πριν μπω φυσικά και θα πάρω και την γνώμη της μαιας και του γιατρου μου πρώτα! 

Ο,τι καλύτερο! Εμείς θα πάμε σε τρίκλινο γιατί η διαφορά στα χρήματα είναι μεγάλη. 

Μακάρι να είχαμε τα χρήματα ισχύει αλλά οντως η διαφορά είναι μεγάλη. @Ξένη και @Polly1 να πάνε όλα τέλεια με τα μπεμπακια κι ας είναι προωρακια εύχομαι να ναι υγιεστατα και να γλιτώσετε και την θερμοκοιτιδα Κορίτσια !!

Συμφωνώ απόλυτα, αρκεί να είναι καλά κι εμείς σιγά σιγά θα τον βρούμε τον ρυθμό μας. 

Ο,τι καλύτερο το μονοκλινο Ραφαέλα μου. 

Συμφωνω απολυτα με το σκεπτικο σιυ περι επισκεψεων κιριτσι μου αλλα Δυστυχώς δεν το σκέφτονται όλοι έτσι. Μου κάνει εντύπωση γυναίκες που έχουν παιδιά και σου λένε δώσ'το μου να το πάρω αγκαλιά το νεογέννητο. Κάτσε μαντάμ κι αν κολλήσει τπτ ? Και επίσης όλοι καπνίζουν ρούχα χέρια αναπνοή όλα έχουν καπνό δεν τα θέλω πάνω στο παιδί μου ακόμη δεν γεννήθηκε. Τι να πεις ! Εμένα με παίρνουν όλοι τηλ και μου λένε μην τυχόν γεννήσεις και δεν μας πάρεις να έρθουμε. Καταλαβαίνεις .. 

Φορμουλα κι εξω σαλονάκι. Δεν θα μου το κάνουν το δωμάτιο κέντρο διερχόμενων! 

Κοριτσι μου μια χαρα που ειχες την μανούλασου δίπλα και σε βοήθησε. Αχ αυτές οι μανούλες μας με το εγγόνι περνάνε ξανά το άγχος που είχαν κι εκείνες! 

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Ασ παρεξηγηθούν! 

Σαλονάκι και μια χαρά. Είναι η στιγμή μας (μαμά μπαμπάς μωράκι) ! 

Συμφωνώ ! Δυστυχώς υπάρχουν και οι "έλα μωρέ ένα βήχα έχω δν σε κολλάω " το εχω ακούσει από πολύ κοντινό συγγενικό μου πρόσωπο που εγώ του εξηγούσα ότι "με κολλάς! Κάτσε σπίτι σου ! Ειμαι εγκυος κι εσυ αρρωστος !"

Ποσο λογικο !!!!! Εννοειται οτι θελεις να έχεις τον άντρα σου και το παιδί σου κοντά σου! Και να είναι το παιδί αν στο επιτρέπουν οι συνθήκες όσο τι δυνατόν περισσότερο στο στήθος. 

Καλό το μονοκλινο αγαπη αλλα έκοψε κωλο...δεν πειράζει ομως πάντα το ήθελα...ας είναι καλά το κορίτσι μ κ χαλάλι της όλα...

καλέ εσύ θα γεννήσεις να μας πεις τίποτα??? χαχαχαχαψα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ευχαριστούμε αγαπη. 

Με το καλό κορίτσια!!! Ολες μας!! Και μην αφήνουμε λεπτομέρειες να μας κλέβουν ενέργεια!! Συνοπτικές διαδικασίες στα ανούσια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλό το μονοκλινο αγαπη αλλα έκοψε κωλο...δεν πειράζει ομως πάντα το ήθελα...ας είναι καλά το κορίτσι μ κ χαλάλι της όλα...

καλέ εσύ θα γεννήσεις να μας πεις τίποτα??? χαχαχαχαψα

Εννοείται χαλάλι της της ζουζουνας!!!!! Αφού μπορούσες να το κάνεις δεν το συζητώ καλά έκανες! 

Εεεεελα ντε βρε Ραφαέλα μου. Αυτό λέω κι εγώ. "Πάρτο απόφαση και βγες ρε καραμελακι" αλλά τπτ. Κάνει τις συσπάσεις της λέω έλα σήμερα είναι η μέρα και μετά τπτ. Την Δευτέρα πάμε γιατρό να δούμε, αν είναι πάλι στάσιμο το βάρος θα του πω για πρόκληση και ίδωμεν! 

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Με το καλό κορίτσια!!! Ολες μας!! Και μην αφήνουμε λεπτομέρειες να μας κλέβουν ενέργεια!! Συνοπτικές διαδικασίες στα ανούσια!!

αμήν παναγια μ κοντεύουμε κ μει

Just now, BabyGirl_A είπε:

Εννοείται χαλάλι της της ζουζουνας!!!!! Αφού μπορούσες να το κάνεις δεν το συζητώ καλά έκανες! 

Εεεεελα ντε βρε Ραφαέλα μου. Αυτό λέω κι εγώ. "Πάρτο απόφαση και βγες ρε καραμελακι" αλλά τπτ. Κάνει τις συσπάσεις της λέω έλα σήμερα είναι η μέρα και μετά τπτ. Την Δευτέρα πάμε γιατρό να δούμε, αν είναι πάλι στάσιμο το βάρος θα του πω για πρόκληση και ίδωμεν! 

απαππςπαπα τσαουσα σ βγήκε.αχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Εννοείται χαλάλι της της ζουζουνας!!!!! Αφού μπορούσες να το κάνεις δεν το συζητώ καλά έκανες! 

Εεεεελα ντε βρε Ραφαέλα μου. Αυτό λέω κι εγώ. "Πάρτο απόφαση και βγες ρε καραμελακι" αλλά τπτ. Κάνει τις συσπάσεις της λέω έλα σήμερα είναι η μέρα και μετά τπτ. Την Δευτέρα πάμε γιατρό να δούμε, αν είναι πάλι στάσιμο το βάρος θα του πω για πρόκληση και ίδωμεν! 

Σε ποια βδομαδα εισαι;; Ο πλακούντας σε ποιο βαθμο; Και ποιο θα βάρος του μωρου; Εμένα 2200 στις 34+3 που πήγαμε και με πλακούντα στο 3!! Ελπίζω να πάρει έστω 300 γραμμάρια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...