Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Rooming in - Νεογέννητο στο δωμάτιο μαζί μου


BabyGirl_A

Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι;; Ο πλακούντας σε ποιο βαθμο; Και ποιο θα βάρος του μωρου; Εμένα 2200 στις 34+3 που πήγαμε και με πλακούντα στο 3!! Ελπίζω να πάρει έστω 300 γραμμάρια 

αν λες σε μένα ειμαι 29..1200 η μικρη πριν μια βδομάδα κ ο πλακουντας 0 ακομα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αμήν παναγια μ κοντεύουμε κ μει

απαππςπαπα τσαουσα σ βγήκε.αχαχαχαχαχα

Τσαουσα δεν λες τίποτα!!!! Χαχαχαχα Κι εγώ τα ίδια έκανα στην μαμά μου, είχε να πάρει :mrgreen:

Just now, Polly1 είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι;; Ο πλακούντας σε ποιο βαθμο; Και ποιο θα βάρος του μωρου; Εμένα 2200 στις 34+3 που πήγαμε και με πλακούντα στο 3!! Ελπίζω να πάρει έστω 300 γραμμάρια 

Ειμαι 39η κορίτσι μου πλακούντας και τράχηλος ολα οπως πρεπει -έτοιμοι - από ό,τι μου έχει πει ο γιατρός. 2800 στην 39η αλλά σταθερό από την 38η.  

Στο εύχομαι κορίτσι μου να πάρει κι εσένα το ζουζουνι σου, ξεκούραση σου είπαν κι εσένα ε? 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Τσαουσα δεν λες τίποτα!!!! Χαχαχαχα Κι εγώ τα ίδια έκανα στην μαμά μου, είχε να πάρει :mrgreen:

Ειμαι 39η κορίτσι μου πλακούντας και τράχηλος ολα οπως πρεπει -έτοιμοι - από ό,τι μου έχει πει ο γιατρός. 2800 στην 39η αλλά σταθερό από την 38η.  

Στο εύχομαι κορίτσι μου να πάρει κι εσένα το ζουζουνι σου, ξεκούραση σου είπαν κι εσένα ε? 

όμορφο τσαουσακι θα βγιε ..κ 2800 έτοιμο για ρολόι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

όμορφο τσαουσακι θα βγιε ..κ 2800 έτοιμο για ρολόι ειναι

Ε Μα ναι !!!!! Ρολογακια παντού. Στο ποπουδακι στα μπουτάκια στα μπρατσακιατπτ δεν θα αφήσω. Αλλά έχει βολευτεί και σου λέει δεν σας κάνω την χάρη. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Τσαουσα δεν λες τίποτα!!!! Χαχαχαχα Κι εγώ τα ίδια έκανα στην μαμά μου, είχε να πάρει :mrgreen:

Ειμαι 39η κορίτσι μου πλακούντας και τράχηλος ολα οπως πρεπει -έτοιμοι - από ό,τι μου έχει πει ο γιατρός. 2800 στην 39η αλλά σταθερό από την 38η.  

Στο εύχομαι κορίτσι μου να πάρει κι εσένα το ζουζουνι σου, ξεκούραση σου είπαν κι εσένα ε? 

Εγω ξεκουράζομαι από τη Β επιπέδου που βρήκαμε ανεπάρκεια τραχήλου!! Έχεις κάνει nst? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, BabyGirl_A είπε:

Ε Μα ναι !!!!! Ρολογακια παντού. Στο ποπουδακι στα μπουτάκια στα μπρατσακιατπτ δεν θα αφήσω. Αλλά έχει βολευτεί και σου λέει δεν σας κάνω την χάρη. 

Που θα πάει θα την βγάλεις κ μετά σε γλίτωνει. χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Εγω ξεκουράζομαι από τη Β επιπέδου που βρήκαμε ανεπάρκεια τραχήλου!! Έχεις κάνει nst? 

Χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου. Βαριέσαι κι εσύ να υποθέσω όλη μέρα μέσα στο σπίτι Ε?! Ναι έχω κάνει 3 nst. 

Το 1ο όταν μπήκα στον μήνα μου Το 2ο στην 37η που είδαμε το στάσιμο βάρος και έπρεπε να ελέγξουμε γτ δεν παίρνει. Το 3ο χθες που έως το μεσημέρι δεν την ένιωθα ενώ το βράδυ που πέρασε είχα συσπάσεις επί 2 ώρες αλλά εντελώς ακανόνιστες. 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Που θα πάει θα την βγάλεις κ μετά σε γλίτωνει. χαχαχαχα 

Χαχαχαχα καλά αυτό είναι σιγουρακι! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου. Βαριέσαι κι εσύ να υποθέσω όλη μέρα μέσα στο σπίτι Ε?! Ναι έχω κάνει 3 nst. 

Το 1ο όταν μπήκα στον μήνα μου Το 2ο στην 37η που είδαμε το στάσιμο βάρος και έπρεπε να ελέγξουμε γτ δεν παίρνει. Το 3ο χθες που έως το μεσημέρι δεν την ένιωθα ενώ το βράδυ που πέρασε είχα συσπάσεις επί 2 ώρες αλλά εντελώς ακανόνιστες. 

Χαχαχαχα καλά αυτό είναι σιγουρακι! 

Εγω θα κάνω την Πέμπτη το πρώτο nst γιατι βρηκαμε και ώριμο πλακούντα!! Για να δούμε!! Εύχομαι μια ευκολη γέννα να έχεις!! Και υγιές μωρο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Εγω θα κάνω την Πέμπτη το πρώτο nst γιατι βρηκαμε και ώριμο πλακούντα!! Για να δούμε!! Εύχομαι μια ευκολη γέννα να έχεις!! Και υγιές μωρο!!

Επίσης @Polly1 μου στο εύχομαι κι εσένα να πάνε όλα τέλεια και να έχεις μια πολυ ευκολη γέννα κι ένα υγιέστατο μπεμπακι. 

Το nst είναι ωραίο και απλό. Συνήθως είναι ένα μισαωρακι τσακ μπαμ. Εγώ είχα και την οθόνη γυρισμένη (Την είχε ξεχάσει η νοσοκομα) κι έτσι έβλεπα τους παλμούς της μικρής. 

Με το καλό και το δικό σου nst κορίτσι μου , όλα καλά θα πάνε!!!!!

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

@Polly1σε ευχαριστώ για την απάντηση...

Κορίτσια τι είναι το nst?

καταγράφει τις συσπάσεις νομοζω κ αν δυσχερή ρο μωρό..αν κάνω λάθος κ λεω βλακεία ας μα σ πει κάποια πιο έμπειρη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...