Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Πότε αδιαθετήσατε μετά από απόξεση;


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Summer87 είπε:

Εμεινα δυο φορες αμεσως με τη μια και τα εχασα. Εχω κανει τ παντα Δεν μ εχουν βρει κατι γιαυτο ρωτησα μηπως εχει συμβει και σ αλλη κοπελα

Εχει συμβεί σε εμένα.. παρότι άκουγα πως μετά την αποξεση μένεις πιο εύκολα μπορώ να πω ότι αυτό δεν ίσχυε στην δική μου περίπτωση. Στην κόρη μου έμεινα έγκυος μετά από 4 μήνες προσπαθειών. Όλα πήγαν καλά. Ή δεύτερη εγκυμοσύνη ήρθε μετά από 3 μήνες προσπαθειών αλλά στην 11 βδομάδα παλινδρομισε και έκανα αποξεση. 2 μήνες μετά είχα το οκ να ξεκινήσω προσπάθειες. Τελικα έμεινα έγκυος 1 χρόνο μετά την αποξεση. 10 μήνες δηλαδή προσπαθειών.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, asda είπε:

Εχει συμβεί σε εμένα.. παρότι άκουγα πως μετά την αποξεση μένεις πιο εύκολα μπορώ να πω ότι αυτό δεν ίσχυε στην δική μου περίπτωση. Στην κόρη μου έμεινα έγκυος μετά από 4 μήνες προσπαθειών. Όλα πήγαν καλά. Ή δεύτερη εγκυμοσύνη ήρθε μετά από 3 μήνες προσπαθειών αλλά στην 11 βδομάδα παλινδρομισε και έκανα αποξεση. 2 μήνες μετά είχα το οκ να ξεκινήσω προσπάθειες. Τελικα έμεινα έγκυος 1 χρόνο μετά την αποξεση. 10 μήνες δηλαδή προσπαθειών.. 

Και αλλη μια φιλη μου μ ειπε οτι εμεινε μετα απο ενα χρονο απο τν αποξεση.  Εκανα και υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια που βοηθαει αλλα τζιφος 5 μηνες περασαν προσπαθειας και 9 μηνες απο τν αποξεση δν ειχα προσπαθησει ολους τς μηνες δν ημουν καλα στην αρχη δν μπορουσα. Εχω αρχισει να απελπιζομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer87 είπε:

Και αλλη μια φιλη μου μ ειπε οτι εμεινε μετα απο ενα χρονο απο τν αποξεση.  Εκανα και υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια που βοηθαει αλλα τζιφος 5 μηνες περασαν προσπαθειας και 9 μηνες απο τν αποξεση δν ειχα προσπαθησει ολους τς μηνες δν ημουν καλα στην αρχη δν μπορουσα. Εχω αρχισει να απελπιζομαι

Σε καταλαβαίνω πιο πολύ απ όσο μπορείς να φανταστείς. Και αυτό πια το "χαλάρωσε φταίει το άγχος " με εκνεύριζε τόσο πολύ από ένα σημείο και μετά.. Αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν είπα μέσα μου το καλοκαίρι ότι δεν μπορώ άλλο να στεναχωριέμαι και θα ευχαριστηθώ τις διακοπές μου με την κόρη και τον άντρα μου. Και ο.τι Ναι μεν θέλω κι άλλα παιδιά αλλά μπορεί αυτό να μην είναι για μένα, τότε τσουπ εμφανίστηκε το σπορακι μας. Εύχομαι σύντομα το ίδιο και σε σένα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βοηθά πολύ και η γυμναστική και η διατροφή. Για το άγχος αν το γκουγκλάρετε, είχα διαβάσει ότι απο το άγχος μπορεί να μην έχεις ωορηξια σε ένα κύκλο. Πάνω σε αυτο το λένε. Επίσης σε κάθε κύκλο υπάρχουν 30 τις 100 πιθανότητες επιτυχίας. Αν απογοητεύεσαι πολύ, γιατί δεν μιλάς με τον γιατρό σου να σου προτείνει εναλλακτικές σαν πιο ειδικός; Ή περιπου στις γόνιμες να κάνετε υπέρηχο να δείτε πότε είναι η ωορηξια; Αυτα στα λέω σαν εναλλακτικές επειδή απελπίζεσαι.  Αφού τα κατάφερες μια φορά θα τα ξανακαταφέρεις. Και αν δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου, δες και άλλον πάρε μια δεύτερη γνώμη... 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Βοηθά πολύ και η γυμναστική και η διατροφή. Για το άγχος αν το γκουγκλάρετε, είχα διαβάσει ότι απο το άγχος μπορεί να μην έχεις ωορηξια σε ένα κύκλο. Πάνω σε αυτο το λένε. Επίσης σε κάθε κύκλο υπάρχουν 30 τις 100 πιθανότητες επιτυχίας. Αν απογοητεύεσαι πολύ, γιατί δεν μιλάς με τον γιατρό σου να σου προτείνει εναλλακτικές σαν πιο ειδικός; Ή περιπου στις γόνιμες να κάνετε υπέρηχο να δείτε πότε είναι η ωορηξια; Αυτα στα λέω σαν εναλλακτικές επειδή απελπίζεσαι.  Αφού τα κατάφερες μια φορά θα τα ξανακαταφέρεις. Και αν δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου, δες και άλλον πάρε μια δεύτερη γνώμη... 

Εχω παει στο σφακιανουδη ο οποιος μου λεει δν θελω να κανω Παπακολουθηση ωορηξιας βγαλτο απο τ μυαλο σου. Ελεγα να παρω κ μια γνωμη απο το τσιριγοτη η το μαστρομηνα. Ξερει καποια κοπελα να μου πειτε κατι για αυτους;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αποξεση τέλη Μαϊου και περίμενα όλο το καλοκαίρι. Ξεκινήσαμε ξανά προσπάθειες από Σεπτέμβρη και τελευταία περίοδο είχα τον Οκτώβρη. Θεωρώ πως για να ξεκινήσεις πρέπει να έχεις μια καλή ψυχολογία. Όσο μπορείς να το αφήσεις πίσω σου, να χαλαρώσεις και να είσαι "έτοιμη" ψυχολογικά! Πολλοί γυναικολόγοι, αν τους ρωτήσεις, θα σου πούνε μετά το δίμηνο, εφόσον όμως εσύ είσαι έτοιμη ψυχολογικά! Ξέρω ότι για πολλές αυτό ακούγεται "ουτοπικό" μετά από αυτήν την άσχημη περιπετεια αλλά πραγματικά όταν θα χαλαρώσεις θα έρθει και πιο εύκολα. Ξέρω ότι μπορεί να σας ακούγεται κοινότυπο αυτό που λέω αλλά μόνο καλό δεν σας κάνει να το σκέφτεστε συνέχεια. Και εγώ πέρασα ένα άσχημο καλοκαίρι αλλα το φθινόπωρο ξεκίνησα αισιόδοξα!! (Δεν είναι τυχαίο, άλλωστε, πως οι περισσότερες συλλήψεις γίνονται το καλοκαίρι κατά την διάρκεια των διακοπών, όταν το ζευγάρι είναι πιο χαλαρό!) Νομίζω πως αν δεν υπάρχει άλλη αιτία (ιατρική) η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Μην χάνετε την ελπίδα σας! Σας εύχομαι σύντομα να δείτε θετικά τεστ!!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλες. Έκανα αποξεση 28.5 και είχα μια νορμάλ αιμορραγία  για μια βδομάδα. Από χτες, δηλαδή ένα μήνα μετά, έχω λίγη ροή με καφέ υγρά περισσότερο. Έχει καμία σχετική εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irisss said:

Καλημέρα σε όλες. Έκανα αποξεση 28.5 και είχα μια νορμάλ αιμορραγία  για μια βδομάδα. Από χτες, δηλαδή ένα μήνα μετά, έχω λίγη ροή με καφέ υγρά περισσότερο. Έχει καμία σχετική εμπειρία? 

αδιαθέτησα 20 ημέρες μετά. Ο γυναικολόγος μου είχε ότι περίπου 1 μήνα μετά θα αδιαθετήσω. Ο δικός σου τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, smaro30 είπε:

αδιαθέτησα 20 ημέρες μετά. Ο γυναικολόγος μου είχε ότι περίπου 1 μήνα μετά θα αδιαθετήσω. Ο δικός σου τι σου είπε;

4-6 εβδομάδες. Κ τώρα είμαι στις 4 απλά δεν ξέρω αν αυτό το λίγο καφέ που έχω εδώ κ 2 μέρες θεωρείται περίοδος. Είχες κανονική ροή?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irisss said:

4-6 εβδομάδες. Κ τώρα είμαι στις 4 απλά δεν ξέρω αν αυτό το λίγο καφέ που έχω εδώ κ 2 μέρες θεωρείται περίοδος. Είχες κανονική ροή?? 

όχι δεν είχα κανονική ροή, καφέ νομίζω και όχι καθαρό κόκκινο όπως έχω συνήθως. Ο γιατρός σου σίγουρα θα ξέρει να σου πει καλύτερα όμως, για οποιαδήποτε αμφιβολία καλύτερα να μιλήσεις μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , smaro30 είπε:

όχι δεν είχα κανονική ροή, καφέ νομίζω και όχι καθαρό κόκκινο όπως έχω συνήθως. Ο γιατρός σου σίγουρα θα ξέρει να σου πει καλύτερα όμως, για οποιαδήποτε αμφιβολία καλύτερα να μιλήσεις μαζί του.

Ναι εννοείται...θελω να καταλάβω δλδ αν αυτό θεωρείται περίοδος. Σε ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Irisss είπε:

Ναι εννοείται...θελω να καταλάβω δλδ αν αυτό θεωρείται περίοδος. Σε ευχαριστώ! 

Και μένα η πρώτη περίοδος μετα την απόξεση λίγα καφέ ήταν. Επειδή και στις επόμενες είχα μικρή ροη πηγα στο γιατρο και δεν ειδες κατι ανησυχητικό. Όπως και να χει μίλα καλυτερα και με τον γιατρό σου. Περαστικά και εύχομαι την επόμενη φορά να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Και μένα η πρώτη περίοδος μετα την απόξεση λίγα καφέ ήταν. Επειδή και στις επόμενες είχα μικρή ροη πηγα στο γιατρο και δεν ειδες κατι ανησυχητικό. Όπως και να χει μίλα καλυτερα και με τον γιατρό σου. Περαστικά και εύχομαι την επόμενη φορά να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Ευχαριστώ πολύ! Σήμερα έχω κανονική ροή! Πήρα κ το γιατρό κ μου είπε ότι θα έρθει κ να μην αγχώνομαι καθόλου. Μάλλον είχε δίκιο αλλά αυτό το άγχος πως το πολεμάς!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...