Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Πότε αδιαθετήσατε μετά από απόξεση;


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Mariamaraki1986 είπε:

Τρεις αποξεσεις ε;;Κριμα βρε κοριτσι μου,πολυ κριμα!Δεν εχω λογια πραγματικα!Εγω μια ατυχια ειχα(κ ελπιζω να ειναι κ η τελευταια!)κ ακομα δεν το εχω ξεπερασει.Ποσο δυσκολο Χριστε μου να συμβαινει σε επαναληψη.

Κ εγω πηγα για υπερηχο μετα την πρωτη μου περιοδο κ ηταν ολα καλα.Αλλα οσο να ναι ανησυχω λιγο γιατι εχει αλλαξει εντελως η ροη της περιοδου μου.Αλλα απ οσα διαβαζω κ απο αλλες κοπελες φαινεται πως ειναι φυσιολογικο.Σκεφτομαι να μιλησω με την γυναικολογο μου να δω τι εχει να μου πει κ αυτη

Τι να κάνουμε μες στην ζωή είναι αυτά.εγω έχω ένα αγοράκι 9 χρονών κ προσπαθώ για δεύτερο.ειμαι σαράντα κ προχθές μου είπε γνωστή μου,μα βρε κορίτσι μου αξίζει να το περνάς αυτό;;;δεδομένου ότι αν ξαναμεινώ έγκυος θα έχω και μια διαδικασία αντιπηκτικής αγωγής και και και.και της λέω πρώτον αξίζει και παραξιζει και δεύτερον αφού αντέχω και έχω δυναμη;;;;έχω ακούσει και ακόμα πιο πολλές αποβολές και κορίτσια να τα καταφερανε.το μεγαλείο της δύναμης του ανθρώπου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικα σημερα εκανα τον υπερηχο μετα απο 2 μηνες απο την αποξεση και απουσια περιοδου.ολα καλα ειναι και το ενδομητριο ειναι σε καλο παχος,αλλα μου εδωσε φαρμακο (dydrogesteron δραστικη ουσια) για να βοηθησουμε να ερθει.εχει παρενεργειες αυτο το φαρμακο ξερετε???παντως δεν μου ανεφερε να κανουμε εξετασεις.μαλλον πρεπει να μου ερθει η πρωτη περιοδος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olivia2013 είπε:

Τελικα σημερα εκανα τον υπερηχο μετα απο 2 μηνες απο την αποξεση και απουσια περιοδου.ολα καλα ειναι και το ενδομητριο ειναι σε καλο παχος,αλλα μου εδωσε φαρμακο (dydrogesteron δραστικη ουσια) για να βοηθησουμε να ερθει.εχει παρενεργειες αυτο το φαρμακο ξερετε???παντως δεν μου ανεφερε να κανουμε εξετασεις.μαλλον πρεπει να μου ερθει η πρωτη περιοδος.

Εγω τον Ιανουάριο είχα κάνει αποξεση και μου ήρθε στις 73 μέρες με duphaston.ειχα τρελή αιμορραγία για οχτώ μέρες.το ενδομήτριο πριν πάρω τα χάπια ήταν 15,5 χιλιοστά υπερπλασία δηλαδή.αν είναι το ίδιο φάρμακο με αυτό που πήρα εγώ να ρωτήσεις τον γιατρό σου να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Εγω τον Ιανουάριο είχα κάνει αποξεση και μου ήρθε στις 73 μέρες με duphaston.ειχα τρελή αιμορραγία για οχτώ μέρες.το ενδομήτριο πριν πάρω τα χάπια ήταν 15,5 χιλιοστά υπερπλασία δηλαδή.αν είναι το ίδιο φάρμακο με αυτό που πήρα εγώ να ρωτήσεις τον γιατρό σου να ξέρεις.

Αυτο μου εδωσε και εμενα.δεν μου ειπε για υπερπλασια του ενδομητριου απλα οτι ειναι ετοιμο για να ερθει περιοδος και απλα το φαρμακο θα το βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Olivia2013 είπε:

Αυτο μου εδωσε και εμενα.δεν μου ειπε για υπερπλασια του ενδομητριου απλα οτι ειναι ετοιμο για να ερθει περιοδος και απλα το φαρμακο θα το βοηθησει.

Οκ εμένα δεν ήταν καν έτοιμο ήταν υπερπλαστικο.θα σου ρθει μια χαρά η περίοδος να καθαρίσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Emilly είπε:

Οκ εμένα δεν ήταν καν έτοιμο ήταν υπερπλαστικο.θα σου ρθει μια χαρά η περίοδος να καθαρίσεις.

Ελπιζω να ερθει και ελπιζω να μην μου κανει καμια αλλεργια το φαρμακο.απλα ηθελα να ερθει φυσιολογικα χωρις φαρμακα

Επισης ξερουμε αν μπορει να διαλυθει στο νερο για πιο ευκολη καταποση γιατι εχω μια δυσκολια στα χαπια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olivia2013 είπε:

Ελπιζω να ερθει και ελπιζω να μην μου κανει καμια αλλεργια το φαρμακο.απλα ηθελα να ερθει φυσιολογικα χωρις φαρμακα

Επισης ξερουμε αν μπορει να διαλυθει στο νερο για πιο ευκολη καταποση γιατι εχω μια δυσκολια στα χαπια

Δεν θυμάμαι καθολου.εγω τα έπινα ολόκληρα.αλεργια δεν έπαθα.απλα μου ήρθε πάρα πολύ αίμα.εσυ δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αφού σου είπε κ ο γιατρός ότι είναι έτοιμο το ενδομήτριο να έρθει.εμενα ήταν πολύ παχύ και δεν ξεκολουσε μου είχε πει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olivia2013 είπε:

Δευτερο χαπι και εχω αρχισει να εχω πονακια περιοδου χωρις να εχει ερθει αιμα.τοσο γρηγορα επιδρά το φαρμακο???

Ήταν να σου έρθει εγώ νομίζω για πέντε μέρες τα πήρα και μου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2020 at 2:20 ΜΜ, Emilly είπε:

Οκ εμένα δεν ήταν καν έτοιμο ήταν υπερπλαστικο.θα σου ρθει μια χαρά η περίοδος να καθαρίσεις.

Πρεπει να εχουνε διαφορα το ενα χαπι απο το αλλο κανα 12 ωρο ή δεν παιζει ρολο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/8/2020 at 11:04 ΜΜ, Emilly είπε:

Εεε πάνω κάτω τόσο.λιγο τυπικά πρωί βράδυ.

Αμα ξεχασεις να παρεις ενα χαπι τι γινεται????απο την κουραση ξυπνησα αργα και δεν ακουσα το ρολοι για να σηκωθω να το παρω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olivia2013 είπε:

Αμα ξεχασεις να παρεις ενα χαπι τι γινεται????απο την κουραση ξυπνησα αργα και δεν ακουσα το ρολοι για να σηκωθω να το παρω

Να το πάρεις τώρα και μετά το βράδυ δεν πειράζει.ποσες μέρες το παίρνεις;;;αν σου έρθει σταματάς έτσι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 3η ημερα.επρεπε να το παρω στις 6 το πρωι και σε 4 ωρες θα πρεπει να παρω το επομενο. Αυτο που μου τα χαλαει ειναι το χαπι του θυροειδους που πρεπει να εχει τουλαχιστον 2 ωρες διαφορα.παντως παρολο που εχω πονακια περιοδου τιποτα δεν εχω δει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olivia2013 είπε:

Ειμαι στην 3η ημερα.επρεπε να το παρω στις 6 το πρωι και σε 4 ωρες θα πρεπει να παρω το επομενο. Αυτο που μου τα χαλαει ειναι το χαπι του θυροειδους που πρεπει να εχει τουλαχιστον 2 ωρες διαφορα.παντως παρολο που εχω πονακια περιοδου τιποτα δεν εχω δει ακομα

Τώρα είδα το κουτί να δω σε πόσες μέρες μου ηρθε.στις τρεις μέρες τελικά.αλλα ο γιατροςου είπε μια εβδομάδα τα παίρνεις.περιμενε θα σου έρθει όπου να ναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...