Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Εξι μηνες μετα τη δευτερη αποβολη και δεν εχω μεινει εγκυος. Τα φωτα σας! ❤️


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια. Ειμαι εξι μηνες μετα τ δευτερη δυστυχως αποβολη μ και δν εχω μεινει εγκυος εχω κανει τ παντα απο εξετασεις . Τα εχασα στην 8 εβδομαδα κ τα δυο. Τ θεμα ειναι οτι εμενα με τν πρωτη εγκυος κ τωρα εχουν περασει εξι μηνες και δν εχω μεινει εχω κανει τα παντα απο εξετασεις υστεροσκοπηση σαλπιγγογραφια κ ειναι ολα καλα. Τα φωτα σας.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου κοριτσάκι μου. Και εγώ δυστυχώς ομοιοπαθής.....δυο παλλινδρομες το περασμένο χρόνο....ακουγα καρδούλες και στο επόμενο ραντεβού τπτ... Η τελευταία ήταν τον Αύγουστο.δεν έχω ξεκινήσει ακόμα προσπάθεια γιατί από τη μια φοβάμαι και από την άλλη όλο και κάτι προέκυπτε... Μωρέ ψυχούλα μου μήπως σε έχει καταβάλει το άγχος!?? Μάλλον κάτι τέτοιο μου φαίνεται ότι σου συμβαονει. Όχι ότι σε αδικώ βέβαια το αντίθετο σε δικαιολογώ και σε καταλαβαίνω Απόλυτα τελικά αιτία για τις προηγούμενες ατυχίες βρήκατε? 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μ ειπε ο γιατρος οτι εχω αγχος να χαλαρωσω. Κ π χαλαρωσα αυτο τ μηνα τ απολυτο 0 πηρα. Γιαυτο ρωταω μηπως κ καμια αλλη κοπελα αργησε να μεινει μετα τις αποβολες . Φοβαμαι μην μ εκανε τπτ με τν αποξεση ο προηγουμενος γιατρος αλλα εκανα υστεροσκοπηση κ ειναι ολα οκ μ ειπε ο γιατρος. Εχω κ ιστορικο ενδομητριωσης Εχω χειρουργηθει και εχω μεινει φυσιολογικα δυο φορες εγκυος μετα τ χειρουργιο.  Ειχα ερπη γεννητικων στην τελ εγκυμοσυνη μονο αυτο μ βρηκαν τπτ αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τυχαία έπεσα στο θέμα σου..λοιπόν θα σου πω περιληπτικά την ιστορία μου.2 παλινδρομες κυήσεις στα καπάκια,8 εβδομάδα ενώ άκουγα καρδιά,σταματούσε.μετα την δεύτερη άπειρες εξετάσεις που δεν βρέθηκε τίποτα,στις ιστολογικές του δεύτερου εμβρύου βρέθηκε τρισωμια 14, δηλαδή αυτό είναι που λέμε 'ετυχε' ! Κ ενω εμένα κατευθείαν έγκυος,ξεκινάμε προσπάθειες κ τίποτα! Να τρελαίνομαι εγώ...στους δέκα μήνες πάω γιατρό κ μου λέει να ξες αυτόν τον μήνα δύσκολα γιατί δεν έχεις παχύ ενδομήτριο σε αυτό τον κύκλο..εεεεε χαλάρωσα κ έμεινα αυτόν τον μήνα!!!τον μήνα που το είχα βγάλει από το μυαλό μου!! Τωρα εχω ενα αγοράκι 7 μηνών κ ξανά είμαι έγκυος!!! Μην σε παίρνει από κάτω,ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά όσο τετριμμένο κι αν ακούγεται γυναίκα που μένει εγκυος,παιδί θα κάνει!! Στο εύχομαι από καρδιας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 8/3/2020 at 8:18 ΜΜ, Summer87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Ειμαι εξι μηνες μετα τ δευτερη δυστυχως αποβολη μ και δν εχω μεινει εγκυος εχω κανει τ παντα απο εξετασεις . Τα εχασα στην 8 εβδομαδα κ τα δυο. Τ θεμα ειναι οτι εμενα με τν πρωτη εγκυος κ τωρα εχουν περασει εξι μηνες και δν εχω μεινει εχω κανει τα παντα απο εξετασεις υστεροσκοπηση σαλπιγγογραφια κ ειναι ολα καλα. Τα φωτα σας.. 

Κορίτσι μου καλησπέρα ... Πέρυσι Δεκεμβρίο είχα κ εγώ πρόβλημα στις 6 εβδομάδες παλυνδρομη κύηση δυστιχώς... Φέτος είμαι έγκυος στην 11 εβδομάδα κ περιμένω με χαρά το μωράκι μου!! Μην αγχώνεσαι κ να μην σκέφτεσαι αρνητικά είναι το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά... Μια φίλη μου ομοιοπαθης έχεις πάθει τρεις αποβολές κ έχει κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις κ δεν έχει τίποτα απολύτως τώρα είναι έγκυος κ όλα είναι μια χαρά. Μην αγχώνεσαι θα σου έρθει κ θα είναι γερό κ δυνατό να το προσπαθείς κ όταν σου τύχει να μείνεις σπίτι σου να ξεκουράζεσαι όσος καιρός χρειάζεται κ να μην αγχώνεσαι καθόλου... Να σκέφτεσαι ότι τουλάχιστον μπορείς να κάνεις μωράκι δωξα το θεό... Κ είναι αποδεδειγμένο... ❤️Μην αγχώνεσαι οι περισσότερες το έχουμε βιώσει όλα θα πάνε καλά σου εύχομαι μέχρι να φύγει αυτός ο χρόνος να έχεις μια τελεια εγκυμοσύνη κ ένα υγιέστατο μωράκι!! ❤️

On 8/3/2020 at 9:42 ΜΜ, Summer87 είπε:

Ετσι μ ειπε ο γιατρος οτι εχω αγχος να χαλαρωσω. Κ π χαλαρωσα αυτο τ μηνα τ απολυτο 0 πηρα. Γιαυτο ρωταω μηπως κ καμια αλλη κοπελα αργησε να μεινει μετα τις αποβολες . Φοβαμαι μην μ εκανε τπτ με τν αποξεση ο προηγουμενος γιατρος αλλα εκανα υστεροσκοπηση κ ειναι ολα οκ μ ειπε ο γιατρος. Εχω κ ιστορικο ενδομητριωσης Εχω χειρουργηθει και εχω μεινει φυσιολογικα δυο φορες εγκυος μετα τ χειρουργιο.  Ειχα ερπη γεννητικων στην τελ εγκυμοσυνη μονο αυτο μ βρηκαν τπτ αλλο. 

Δεν πιστεύω να έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Έχω έκανα ελεύθερα από Μάιο δηλαδή μετά την αποβολή μου τον Δεκέμβριο ,μέχρι φέτος κ έμεινα έγκυος τώρα μήνα Φεβρουάριο. Μην αγχώνεσαι... Μην το σκέφτεσαι 

Just now, Tsampika98 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα ... Πέρυσι Δεκεμβρίο είχα κ εγώ πρόβλημα στις 6 εβδομάδες παλυνδρομη κύηση δυστιχώς... Φέτος είμαι έγκυος στην 11 εβδομάδα κ περιμένω με χαρά το μωράκι μου!! Μην αγχώνεσαι κ να μην σκέφτεσαι αρνητικά είναι το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά... Μια φίλη μου ομοιοπαθης έχεις πάθει τρεις αποβολές κ έχει κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις κ δεν έχει τίποτα απολύτως τώρα είναι έγκυος κ όλα είναι μια χαρά. Μην αγχώνεσαι θα σου έρθει κ θα είναι γερό κ δυνατό να το προσπαθείς κ όταν σου τύχει να μείνεις σπίτι σου να ξεκουράζεσαι όσος καιρός χρειάζεται κ να μην αγχώνεσαι καθόλου... Να σκέφτεσαι ότι τουλάχιστον μπορείς να κάνεις μωράκι δωξα το θεό... Κ είναι αποδεδειγμένο... ❤️Μην αγχώνεσαι οι περισσότερες το έχουμε βιώσει όλα θα πάνε καλά σου εύχομαι μέχρι να φύγει αυτός ο χρόνος να έχεις μια τελεια εγκυμοσύνη κ ένα υγιέστατο μωράκι!! ❤️

Δεν πιστεύω να έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Έχω έκανα ελεύθερα από Μάιο δηλαδή μετά την αποβολή μου τον Δεκέμβριο ,μέχρι φέτος κ έμεινα έγκυος τώρα μήνα Φεβρουάριο. Μην αγχώνεσαι... Μην το σκέφτεσαι 

Πως μπορώ να σε βρω εκτός ομάδας; Σε καταλαβαίνω απόλυτα θελω να σου δώσω κουράγιο κ να σου πω την δική μου ιστορία κ το δικό μου άγχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...