Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ημέρα χαλάρωσης για εμένα σήμερα... Τέλος οι δουλειές επιτέλους και αναμένω το ραντεβού μου το γιατρό το απόγευμα να δούμε τι κάνει ο μπέμπης μας. Μετά λέμε να πάμε μια βολτίτσα για κάδε στην παραλία. Παίζει να είναι και η τελευταία μόνοι μας..

@Rebecca85 με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο σου εύχομαι.. Περιμένουμε τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ημέρα χαλάρωσης για εμένα σήμερα... Τέλος οι δουλειές επιτέλους και αναμένω το ραντεβού μου το γιατρό το απόγευμα να δούμε τι κάνει ο μπέμπης μας. Μετά λέμε να πάμε μια βολτίτσα για κάδε στην παραλία. Παίζει να είναι και η τελευταία μόνοι μας..

@Rebecca85 με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο σου εύχομαι.. Περιμένουμε τα νέα σου!

Καλημερα!ωραια!!να απολαυσετε την βολτιτσα σας κ τον μπεμπη σας!!:)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μόλις γυρισα απο νοσοκομείο.. Όλα καλά συνεχίζουμε απλώς Μ είπε ότι δεν έχει κατέβει εντελώς κάτω κ Μ προτεινε περπατημα καθίσματα κ δουλειές στο σπίτι... Από το τελευταίο λέω ειδικά άλλο τίποτα.. Το έχω εξαντλήσει το θέμα.. Τώρα θα αρχίσω ενταντικα περπατημα τι να πω.. Τ απόγευμα έχω υπέρηχο στον δικό Μ γιατρό.. 

  • Μου αρέσει 7

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια μόλις γυρισα απο νοσοκομείο.. Όλα καλά συνεχίζουμε απλώς Μ είπε ότι δεν έχει κατέβει εντελώς κάτω κ Μ προτεινε περπατημα καθίσματα κ δουλειές στο σπίτι... Από το τελευταίο λέω ειδικά άλλο τίποτα.. Το έχω εξαντλήσει το θέμα.. Τώρα θα αρχίσω ενταντικα περπατημα τι να πω.. Τ απόγευμα έχω υπέρηχο στον δικό Μ γιατρό.. 

Έλα Δέσποινα μου κ εμένα δεν εχει κατέβει καθόλου.και τώρα κάνω ασκησεις.περπατημα δε μπορώ με αυτόν τον καιρό.Ομως ξανανέβηκε το ουρικό 6.9 θα δω τι θα μου πει.βεβαια οκ τώρα φτάσαμε τις βδομάδες που θέλαμεε.Μακαρι να έρθει.Απλα δεν έχει κατέβει τώρα...Μέχρι το τέλος αγωνία κορίτσια

  • Μου αρέσει 5

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αργοπορημεεεενη καλημέρα κορίτσια κ από μας!

γυρισαμε από γιατρό!

η μικρή 2450γραμμαρια αλλά δεν έχει γυρίσει οποτε πάμε για καισαρική ..μανούλα καισαρικης λοιπόν εγώ!με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Έλα Δέσποινα μου κ εμένα δεν εχει κατέβει καθόλου.και τώρα κάνω ασκησεις.περπατημα δε μπορώ με αυτόν τον καιρό.Ομως ξανανέβηκε το ουρικό 6.9 θα δω τι θα μου πει.βεβαια οκ τώρα φτάσαμε τις βδομάδες που θέλαμεε.Μακαρι να έρθει.Απλα δεν έχει κατέβει τώρα...Μέχρι το τέλος αγωνία κορίτσια

Οι φίλες Μ με είπαν ότι κ τελευταία βδομάδα μπορεί ν κατέβει τέρμα κάτω η όταν σπάσουν τ νερά η αν μας πιασουν κ πονοι.. Τώρα τι ισχυει δεν ξέρω.. Κ εμένα τ περπατημα είναι πιο δυσκολο στο χωριό π μενω γτ δεν έχει ίσια μέρη κ η κουμπαρα Μ που μένει εδώ δουλευει οπότε κ μόνη δεν Μ κάνει όρεξη να παω.. Θα αρχίσω και εγώ τις ασκήσεις και τις σκαλες:Pναι κ η αδερφη Μ π σπουδάζει Ηράκλειο Μ ειπε οτι σμρ άνοιξε λίγο ο καιρός.. Μην ανυσηχεις γτ ουρικό είμαστε στο τέλος 2 βδομάδες έμειναν.. Κ εμένα τ μικρόβιο της ουρολοιμωξης ακαθεκτο αλλά δεν θ παρω ξανά αντιβιωση

Just now, Sousamaki είπε:

Αργοπορημεεεενη καλημέρα κορίτσια κ από μας!

γυρισαμε από γιατρό!

η μικρή 2450γραμμαρια αλλά δεν έχει γυρίσει οποτε πάμε για καισαρική ..μανούλα καισαρικης λοιπόν εγώ!με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας

Τι εβδομάδα είσαι κοπέλα Μ?? Ευχομαι να πανε ολα καλα κ με το καλό το μωράκι σ!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Οι φίλες Μ με είπαν ότι κ τελευταία βδομάδα μπορεί ν κατέβει τέρμα κάτω η όταν σπάσουν τ νερά η αν μας πιασουν κ πονοι.. Τώρα τι ισχυει δεν ξέρω.. Κ εμένα τ περπατημα είναι πιο δυσκολο στο χωριό π μενω γτ δεν έχει ίσια μέρη κ η κουμπαρα Μ που μένει εδώ δουλευει οπότε κ μόνη δεν Μ κάνει όρεξη να παω.. Θα αρχίσω και εγώ τις ασκήσεις και τις σκαλες:Pναι κ η αδερφη Μ π σπουδάζει Ηράκλειο Μ ειπε οτι σμρ άνοιξε λίγο ο καιρός.. Μην ανυσηχεις γτ ουρικό είμαστε στο τέλος 2 βδομάδες έμειναν.. Κ εμένα τ μικρόβιο της ουρολοιμωξης ακαθεκτο αλλά δεν θ παρω ξανά αντιβιωση

Αλήθεια Δέσποινα μου?κ τι σου λέει για φυσιολογικό τοκετό σε σχέση με το μικρόβιο?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Αλήθεια Δέσποινα μου?κ τι σου λέει για φυσιολογικό τοκετό σε σχέση με το μικρόβιο?

Μ είπε θα τ δουμε ξανά θα κάνω εξέταση ουρων κ βλέπουμε.. Αλλά τώρα δεν ήθελε ν Μ ξαναδώσει αντιβίωση παλι κ Μ είπε ν πινω πολλα υγρά.. Τ ν πω πια

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σε όλες!! Τι κάνουν τα νεογέννητα μας;; Οι ετοιμόγεννες καλά; Εμείς εχθές πήγαμε γιατρό και 2800γρ μας βρήκανε ίσως και 3 κιλά με την απόκλιση !!! Το πρόγραμμα για μας έχει μέσα της άλλης βδομάδας καρδιοτοκογράφημα , 3/11 προεχειρητικό για μένα και τεστ covid και για τους δυο μας και 6/11 μωράκι!!!!!  Ρε κορίτσια πώς πέρασαν οι μήνες νεράκι και οι μέρες περνούν σαν μήνες;;;;;

  • Μου αρέσει 11

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι ομορφα μου κοριτσια, που εκει που λεγαμε για γραμμαριακια μωρων και εμετους πριν καιρο τωρα λεμε για σπασιμο νερων, τοκετο και μετραμε μερες να ερθουν τα μωρακια μας στην αγκαλιτσα μας!

@Gogo1994 κοριτσακι μου μην σε νοιαζει πλεον το ουρικο τοσο! Εφοσον εφτασες τις βδομαδες που θες και εχει παρει και τα κιλακια του, ολα πλεον καλοδεχουμενα! Μπαλα κι εγω κανω χοπ χοπ και περπατημα 30΄ δεν αντεχω παραπανω και οτι γινει! Αυριο θα δω κι εγω αν κατεβηκε καθολου!

@Despoina Marκι εμενα αυτο μου ειπε η γιατρος, οτι μπορει να κατεβει και την ωρα του τοκετου! Για να δουμε τελικα τί θα γινει! Παντως δεν επρεπε να πεις για δουλεις σε αυτη την ομαδα οτι βοηθανε, προβλεπω ολες με το ξεσκονοπανο ξανα! Καλα δε λεω @Eirini1988 χιχιχι? Καλη βολτουλα και σε σενα κοριτσακι μου και με το καλο στην επομενη να ειστε και με το καροτσι σας μαζι!

@Sousamakiμας μα τι ομορφη και μεγαλη μπεμπα ειναι αυτη!! Μανουλα καισαρικης κανενα προβλημα γλυκια μου! Αφου το μωρο δεν γυρισε ε δε θα σκασουμε! Θα πας με το ραντεβουδακι σου κιουρια και μια χαρα θα πανε ολα!!!!

 

Just now, MinakiG said:

Γεια σε όλες!! Τι κάνουν τα νεογέννητα μας;; Οι ετοιμόγεννες καλά; Εμείς εχθές πήγαμε γιατρό και 2800γρ μας βρήκανε ίσως και 3 κιλά με την απόκλιση !!! Το πρόγραμμα για μας έχει μέσα της άλλης βδομάδας καρδιοτοκογράφημα , 3/11 προεχειρητικό για μένα και τεστ covid και για τους δυο μας και 6/11 μωράκι!!!!!  Ρε κορίτσια πώς πέρασαν οι μήνες νεράκι και οι μέρες περνούν σαν μήνες;;;;;

Ααααα μεγαλωσε και αυτος ο μπεμπακος!!!! Ο αθλητικος μας μπεμπης φυσικα! Με το καλο κοριτσι μου, λιγο εμεινε και σε σενα!!!

Να σου πω, ενω περασε νερακι απο τη μια μου φαινεται αιωνες πισω το θετικο τεστ! Δεν ξερω πώς να το εξηγησω!!! Παντως ειμαι παρα πολυ συγκινημενη, ολο βουρκωνω κοριτσια μου!

Just now, Despoina Mar said:

Μ είπε θα τ δουμε ξανά θα κάνω εξέταση ουρων κ βλέπουμε.. Αλλά τώρα δεν ήθελε ν Μ ξαναδώσει αντιβίωση παλι κ Μ είπε ν πινω πολλα υγρά.. Τ ν πω πια

Δεσποινακι ξερει η γιατρος, κανε εκει οτι σου λεει και μην ανησυχεις! Δεν εισαι η μονη με αυτο το θεμα, δυστυχως η ουρολοιμωξη ειναι πολυ συχνο τους μεγαλους μηνες...Εσυ πινε νερακι και ολα θα γινουν!!

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Οι φίλες Μ με είπαν ότι κ τελευταία βδομάδα μπορεί ν κατέβει τέρμα κάτω η όταν σπάσουν τ νερά η αν μας πιασουν κ πονοι.. Τώρα τι ισχυει δεν ξέρω.. Κ εμένα τ περπατημα είναι πιο δυσκολο στο χωριό π μενω γτ δεν έχει ίσια μέρη κ η κουμπαρα Μ που μένει εδώ δουλευει οπότε κ μόνη δεν Μ κάνει όρεξη να παω.. Θα αρχίσω και εγώ τις ασκήσεις και τις σκαλες:Pναι κ η αδερφη Μ π σπουδάζει Ηράκλειο Μ ειπε οτι σμρ άνοιξε λίγο ο καιρός.. Μην ανυσηχεις γτ ουρικό είμαστε στο τέλος 2 βδομάδες έμειναν.. Κ εμένα τ μικρόβιο της ουρολοιμωξης ακαθεκτο αλλά δεν θ παρω ξανά αντιβιωση

Τι εβδομάδα είσαι κοπέλα Μ?? Ευχομαι να πανε ολα καλα κ με το καλό το μωράκι σ!! 

Αύριο μπαίνω στην 36η

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Αύριο μπαίνω στην 36η

Μαζί είμαστε κοριτσάκι μου νομίζω! Και εγώ καισαρικη θα κάνω κατά πασα πιθανότητα λόγω της κύστης της μικρής ... σου είπε ποτέ θα σε βάλει περίπου;


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Με το καλό όλες οι μανουλες που προγραμματιζονται σιγά σιγά!! Εμείς χθες ήμασταν 2.750 και όλα καλά. Το κεφάλι μου είπε η ειναι όντως τόσο μεγάλο (οπότε μου ξανάανέφερε ότι πάμε φυσιολογικά αλλά θα δούμε και όσον αφορά το περινεο ότι το κόβουν στάνταρ. Ειδικά στα δικά μας κυβικα) η επειδή είναι πολύ χαμηλά στην λεκάνη να μην φαίνεται. Μου έκανε εντύπωση το πολύ χαμηλά. Μου είπε ότι είμαστε μια χαρά και με βλέπει ξανά στις 4/11. Η βλεννη πολύ φυσιολογική, κολπική καλλιέργεια δεν μου έβαλε ούτε για στρεπτοκοκο κι αυτό μου έκανε εντύπωση αλλά οκ! Συζητήσαμε για την διαδικασία του τοκετού και πήρα και στο Μητέρα και όντως ισχύει αυτό που έλεγε η Αλεξάνδρα ότι πας και κάνεις τεστ όταν μπεις στην 38η εβδομάδα! Και ο σύνοδος θέλουν μέχρι 3 μέρες πριν το πολύ! Νταξει μα@@@ια δεν το συζητώ. Ότι μετά τις 38 δεν θα κολλήσω εγώ αλλά ο άντρας μου ναι! Ο τι να ναι με αυτόν τον ιό. Κατά τ άλλα μόνο περπάτημα μου επέτρεψε και ζήσαμε κι ένα σόου με την διάσταση απόψεων μεταξύ διαβητολογου και του ίδιου. Οποτε πάλι εξετάσεις από Δευτέρα και παρακολούθηση!! Γενικά είχα πολλά νεύρα από χθες! Τώρα ηρέμησα γιατί αποφάσισα ότι από δω και πέρα θα εστιασω στην επικοινωνία με το μωρό μου και όπου βγει! Σας στέλνω τα φιλιά μου και ανυπομονώ να ακούσω για τα επόμενα μωράκια μας!!! 

  • Μου αρέσει 10

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...