Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Κοροναιος μια κατάσταση τρελή


Recommended Posts

Το γράφω στις δύσκολες στιγμές γιατί ειναι δεν περίμενα ποτε οτι θα ερχόταν μια τέτοια στιγμη που να θυμίζει β παγκόσμιο πόλεμο θα ήθελα να πω πολλες σκέψεις μου διαφορετικά θα σκασω τι είναι ολο αυτό δεν ξςρω η κλεισούρα για να προστατευτούμε τις ευπαθείς ομάδες όταν κάποιοι απο εμας ξεχύνονται και πάνε βολτιτσες να μην συμβαίνει τιποτα η τα παπουδια που είναι χειρότερα και απο παιδιά και βγαίνουν εξω λες και δεν έχουν καταλάβει δυστηχως το να είσαι σε ευπαθή ομάδα δεν σημαίνει οτι πρέπει να είσαι 80 χρόνω με προβλήματα υγειας ευπαθής θεωρειται και ενα παιδάκι με καρκίνο ένας 22 χρόνω με προβλήματα και αλλά άτομα νέα σε ηλικία που και αυτά κινδυνεύουν οπως και οι παππούδες μας κάθε μέρα σκέφτομαι που θα καταλήξει ολο αυτό αλλά κατι μου λέει Οχι σε καλό δεν κάνουμε ανάσταση στον οικο του Θεού και ουτε Πάσχα με τους αγαπημένους μας επίσης όλος αυτός ο κόσμος που έχει κλείσει τις επιχειρήσεις του πως θα ζήσει πως θα πληρώσει με την στήριξη 800€ που δίνει το κράτος τι να πληρώσει ενοίκια ; επιταγές ; υπαλλήλους; τα παιδιά του πως θα ζήσουν αχ δεν ξέρω θέλω απλα να τελειώσει ολο αυτό και να βγω ξεγνοιαστη παλι να αναπνευσω οξυγόνο γιατί και αυτό μας το στερουν Θεέ μου απλα λύπησου μας για ακόμη μια φορα 

Επεξεργάστηκαν by Penny...
  • Μου αρέσει 9

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα.Ζω στο εξωτερικο ομως ενημερωνομαι συνεχεια για τις εξελιξεις στην Ελλαδα και ολα αυτα που συμβαινουν ειναι σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

Εγω απλα λεω να μη τρελαινομαστε και να φιλτραρουμε λιγο οσα μας πλασαρουν τα μμε που μας κανουν πλυση εγκεφαλου ολη μερα.

Οσοι ανηκουν στις ευπαθεις ομαδες ας κατσουν σπιτια τους.Ενας καρκινοπαθης η ενας ηλικιωμενος με ασθμα εχουν πολλες πιθανοτητες να πεθανουν απο μια απλη γριπη οπως και γινεται.Οι υπολοιποι πρεπει να παμε να δουλεψουμε γιατι στο τελος του μηνα κανεις δε θα μας χαρισει το νοικι και τους λογαριασμους.

Εργαζομαι σε μοναδα φροντιδας ευπαθων ομαδων και στη χωρα που ζω το κρατος μας εχει ορισει ως εργαζομενους κλειδια που θα συνεχισουμε να δουλευουμε ακομα κι αν κλεισουν τα παντα.Αυτο που δεν ειπε η κυβερνηση ειναι σε περιπτωση που αρρωστησουμε πως θα γινει να κατσουμε σπιτι χωρις μισθο με τα εξοδα να τρεχουν.Για αυτο και πηρα τη σκληρη αποφαση αν νοσησω και τα συμπτωματα ειναι ηπια να το κρυψω οσο πιο καλα μπορω και να παω στη δουλεια και πριν πεσετε να με φατε πολλοι συναδελφοι παραδεχτηκαν το ιδιο.Sad but true...

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλησπερα.Ζω στο εξωτερικο ομως ενημερωνομαι συνεχεια για τις εξελιξεις στην Ελλαδα και ολα αυτα που συμβαινουν ειναι σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

Εγω απλα λεω να μη τρελαινομαστε και να φιλτραρουμε λιγο οσα μας πλασαρουν τα μμε που μας κανουν πλυση εγκεφαλου ολη μερα.

Οσοι ανηκουν στις ευπαθεις ομαδες ας κατσουν σπιτια τους.Ενας καρκινοπαθης η ενας ηλικιωμενος με ασθμα εχουν πολλες πιθανοτητες να πεθανουν απο μια απλη γριπη οπως και γινεται.Οι υπολοιποι πρεπει να παμε να δουλεψουμε γιατι στο τελος του μηνα κανεις δε θα μας χαρισει το νοικι και τους λογαριασμους.

Εργαζομαι σε μοναδα φροντιδας ευπαθων ομαδων και στη χωρα που ζω το κρατος μας εχει ορισει ως εργαζομενους κλειδια που θα συνεχισουμε να δουλευουμε ακομα κι αν κλεισουν τα παντα.Αυτο που δεν ειπε η κυβερνηση ειναι σε περιπτωση που αρρωστησουμε πως θα γινει να κατσουμε σπιτι χωρις μισθο με τα εξοδα να τρεχουν.Για αυτο και πηρα τη σκληρη αποφαση αν νοσησω και τα συμπτωματα ειναι ηπια να το κρυψω οσο πιο καλα μπορω και να παω στη δουλεια και πριν πεσετε να με φατε πολλοι συναδελφοι παραδεχτηκαν το ιδιο.Sad but true...

  Ένα μεγάλο ειρωνικό μπράβο.......εργάζεσαι σε μονάδα φροντίδας ευπαθών ομάδων και εσύ θα πας να δουλεψεις αν νοσησεις....μπράβο σου!!!!δλδ να πεθάνουν όλοι για να μην χάσεις εσύ τον μισθό σου...Και όχι μόνο εσύ αλλά και οι συνάδελφοί σου που παραδέχτηκαν το ίδιο...δλδ ας πεθάνουν όλοι οι άλλοι αρκεί εμείς να πάρουμε τον μισθό μας... Ένα μεγάλο μπράβο!!!ο τρόπος σκέψης σου είναι πολύ σωστός....μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι τώρα...θα προτιμούσα να μείνω χωρίς λεφτά για ένα μήνα και να χάσω την βολή μου, παρά να πάρω στο λαιμό μου πολλές ζωές....

  • Μου αρέσει 8

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλησπερα.Ζω στο εξωτερικο ομως ενημερωνομαι συνεχεια για τις εξελιξεις στην Ελλαδα και ολα αυτα που συμβαινουν ειναι σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

Εγω απλα λεω να μη τρελαινομαστε και να φιλτραρουμε λιγο οσα μας πλασαρουν τα μμε που μας κανουν πλυση εγκεφαλου ολη μερα.

Οσοι ανηκουν στις ευπαθεις ομαδες ας κατσουν σπιτια τους.Ενας καρκινοπαθης η ενας ηλικιωμενος με ασθμα εχουν πολλες πιθανοτητες να πεθανουν απο μια απλη γριπη οπως και γινεται.Οι υπολοιποι πρεπει να παμε να δουλεψουμε γιατι στο τελος του μηνα κανεις δε θα μας χαρισει το νοικι και τους λογαριασμους.

Εργαζομαι σε μοναδα φροντιδας ευπαθων ομαδων και στη χωρα που ζω το κρατος μας εχει ορισει ως εργαζομενους κλειδια που θα συνεχισουμε να δουλευουμε ακομα κι αν κλεισουν τα παντα.Αυτο που δεν ειπε η κυβερνηση ειναι σε περιπτωση που αρρωστησουμε πως θα γινει να κατσουμε σπιτι χωρις μισθο με τα εξοδα να τρεχουν.Για αυτο και πηρα τη σκληρη αποφαση αν νοσησω και τα συμπτωματα ειναι ηπια να το κρυψω οσο πιο καλα μπορω και να παω στη δουλεια και πριν πεσετε να με φατε πολλοι συναδελφοι παραδεχτηκαν το ιδιο.Sad but true...

Αν ω μη γένειτω νοσήσεις και περιοριστείς 14 μέρες, θα κάνει τόσο μεγάλη διαφορά στα έσοδά σου; :wacko: Δεν θα χρειαστεί να κάτσεις 5 μήνες... Προτιμάς να θέσεις σε κίνδυνο τόσους ανθρώπους από το να πάρεις μια φορά μισό μηνιάτικο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

  Ένα μεγάλο ειρωνικό μπράβο.......εργάζεσαι σε μονάδα φροντίδας ευπαθών ομάδων και εσύ θα πας να δουλεψεις αν νοσησεις....μπράβο σου!!!!δλδ να πεθάνουν όλοι για να μην χάσεις εσύ τον μισθό σου...Και όχι μόνο εσύ αλλά και οι συνάδελφοί σου που παραδέχτηκαν το ίδιο...δλδ ας πεθάνουν όλοι οι άλλοι αρκεί εμείς να πάρουμε τον μισθό μας... Ένα μεγάλο μπράβο!!!ο τρόπος σκέψης σου είναι πολύ σωστός....μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι τώρα...θα προτιμούσα να μείνω χωρίς λεφτά για ένα μήνα και να χάσω την βολή μου, παρά να πάρω στο λαιμό μου πολλές ζωές....

Δε μπορεις να ξερεις την οικονομικη κατασταση του καθενα.Ηδη με το μισθο μου ζοριζομαι καθε μηνα και χρωσταω λεφτα οποτε 1 μηνας απληρωτος για μενα ειναι ο δικος μου "θανατος".Δυστυχως ζουμε σε μια καπιταλιστικη κοινωνια και τα παντα τα οριζει το χρημα.Αυτο που ζουμε ειναι πρωτιστως οικονομικος πολεμος και μετα ας αρχισουμε να μιλαμε για πανδημιες.Αν οι κυβερνησεις ενδιαφεροταν πραγματικα για τον ανθρωπο θα επαιρναν προ πολλου τα καταλληλα οικονομικα μετρα.

Just now, Pagotoula είπε:

Αν ω μη γένειτω νοσήσεις και περιοριστείς 14 μέρες, θα κάνει τόσο μεγάλη διαφορά στα έσοδά σου; :wacko: Δεν θα χρειαστεί να κάτσεις 5 μήνες... Προτιμάς να θέσεις σε κίνδυνο τόσους ανθρώπους από το να πάρεις μια φορά μισό μηνιάτικο;

Εχω παραδειγμα συναδελφου που το σχολειο εστειλετο παιδι της 14 μερες στο σπιτι λογω βηχα(εκεινη ειπε πως οφειλεται σε αλλεργια)χωρις καμια εξεταση και ετσι η συναδελφος αναγκαστηκε να διακοψει τη δουλεια για να το προσεχει.Η καημενη εκλαιγε στο τηλ γιατι δε ξερει πως θα ανταπεξελθει οικονομικα.Και αν και εκεινη η το αλλο της παιδι αρχισουν να βηχουν(δε σου κανουν κανενα τεστ για να επιβεβαιωσουν την αιτιολογια)αυτο σημαινει συν 14 μερες για καθε ατομοπου πιθανον να νοσει δηλ για τη συγκεκριμενη 3μελη.οικογενεια 1,5 μηνας απληρωτος!Ε οχι ρε και εμεις και τα παιδια μας  τι θα τρωμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angela123 είπε:

Δε μπορεις να ξερεις την οικονομικη κατασταση του καθενα.Ηδη με το μισθο μου ζοριζομαι καθε μηνα και χρωσταω λεφτα οποτε 1 μηνας απληρωτος για μενα ειναι ο δικος μου "θανατος".Δυστυχως ζουμε σε μια καπιταλιστικη κοινωνια και τα παντα τα οριζει το χρημα.Αυτο που ζουμε ειναι πρωτιστως οικονομικος πολεμος και μετα ας αρχισουμε να μιλαμε για πανδημιες.Αν οι κυβερνησεις ενδιαφεροταν πραγματικα για τον ανθρωπο θα επαιρναν προ πολλου τα καταλληλα οικονομικα μετρα.

Καταλαβαινουμε ολοι πως ειναι να εχεις εξοδα!Με ρευματα κ ενοικια που τρεχουν!!Και εμεις εχουμε μαγαζι που υπολειτουργει υπο συτες τις συνθηκες αλλα 1ον δεν γινεται αλλιως κ 2ον οπως εδω ετσι κ εκει ΠΡΟΦΑΝΩΣ και οι κυβερνησεις οσο αχρηστες κ νσ ειναι δεν θα αφησουν ουτε εσενα πυτε κανεναν χωρις επιδοτηση!!Δεν γινεται κ αλλιως!!!Και εμενα ο αντρας μου εχει τρελαθει απ το αγχος αλλα κανουμε το σταυρο μας κ ελπιζουμε να πανε ολα καλα σε ολους τους τομεις!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Δε μπορεις να ξερεις την οικονομικη κατασταση του καθενα.Ηδη με το μισθο μου ζοριζομαι καθε μηνα και χρωσταω λεφτα οποτε 1 μηνας απληρωτος για μενα ειναι ο δικος μου "θανατος".Δυστυχως ζουμε σε μια καπιταλιστικη κοινωνια και τα παντα τα οριζει το χρημα.Αυτο που ζουμε ειναι πρωτιστως οικονομικος πολεμος και μετα ας αρχισουμε να μιλαμε για πανδημιες.Αν οι κυβερνησεις ενδιαφεροταν πραγματικα για τον ανθρωπο θα επαιρναν προ πολλου τα καταλληλα οικονομικα μετρα.

Όντως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο....Εγώ δεν θα μπορούσα να ζήσω με το κρίμα στο λαιμό μου...Αλλά αυτό είναι άποψη σου, δεν μπορεί να στην αλλάξει κάποιος...και επειδή οι κυβερνήσεις δεν ενδιαφέρονται για τον άνθρωπο τι πρέπει να κάνουμε εμείς...το ίδιο? Καλύτερα να το ξανά σκεφτείς....Είναι κρίμα για τους συνανθρώπους μας...

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καταλαβαινουμε ολοι πως ειναι να εχεις εξοδα!Με ρευματα κ ενοικια που τρεχουν!!Και εμεις εχουμε μαγαζι που υπολειτουργει υπο συτες τις συνθηκες αλλα 1ον δεν γινεται αλλιως κ 2ον οπως εδω ετσι κ εκει ΠΡΟΦΑΝΩΣ και οι κυβερνησεις οσο αχρηστες κ νσ ειναι δεν θα αφησουν ουτε εσενα πυτε κανεναν χωρις επιδοτηση!!Δεν γινεται κ αλλιως!!!Και εμενα ο αντρας μου εχει τρελαθει απ το αγχος αλλα κανουμε το σταυρο μας κ ελπιζουμε να πανε ολα καλα σε ολους τους τομεις!!!

Δε γινεται αλλιως στην Ελλαδα γιατι ολα εκλεισαν μετα απο πρωθυπουργικη αποφαση.Εδω ειναι ολα ανοιχτα και απλα τραγουδαμε happy birthday 2 φορες οταν πλενουμε τα χερια μας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλησπερα.Ζω στο εξωτερικο ομως ενημερωνομαι συνεχεια για τις εξελιξεις στην Ελλαδα και ολα αυτα που συμβαινουν ειναι σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

Εγω απλα λεω να μη τρελαινομαστε και να φιλτραρουμε λιγο οσα μας πλασαρουν τα μμε που μας κανουν πλυση εγκεφαλου ολη μερα.

Οσοι ανηκουν στις ευπαθεις ομαδες ας κατσουν σπιτια τους.Ενας καρκινοπαθης η ενας ηλικιωμενος με ασθμα εχουν πολλες πιθανοτητες να πεθανουν απο μια απλη γριπη οπως και γινεται.Οι υπολοιποι πρεπει να παμε να δουλεψουμε γιατι στο τελος του μηνα κανεις δε θα μας χαρισει το νοικι και τους λογαριασμους.

Εργαζομαι σε μοναδα φροντιδας ευπαθων ομαδων και στη χωρα που ζω το κρατος μας εχει ορισει ως εργαζομενους κλειδια που θα συνεχισουμε να δουλευουμε ακομα κι αν κλεισουν τα παντα.Αυτο που δεν ειπε η κυβερνηση ειναι σε περιπτωση που αρρωστησουμε πως θα γινει να κατσουμε σπιτι χωρις μισθο με τα εξοδα να τρεχουν.Για αυτο και πηρα τη σκληρη αποφαση αν νοσησω και τα συμπτωματα ειναι ηπια να το κρυψω οσο πιο καλα μπορω και να παω στη δουλεια και πριν πεσετε να με φατε πολλοι συναδελφοι παραδεχτηκαν το ιδιο.Sad but true...

Ειναι ξεκάθαρο οτι δεν εχεις καταλάβει τι γινεται. Απο τα νοσοκομεία στο Λουγκάνο έχουν πεθάνει ήδη 20 γιατροι. Πόση προσπαθεια θεωρείς οτι κατέβαλαν οι συναδερφοι τους για να τους σώσουν; Ή ηταν νομίζεις όλοι ηλικιωμένοι και ευπαθείς; Η πλειοψηφία και ο μέσος όρος θυμάτων δεν σημαίνει οτι δεν έχουν πεθάνει 40χρονοι που υπήρξε επιπλοκή.

 Προφανώς βρίσκεσαι ή στην Γερμανία που εχει 30.000 εντατικές ( ενώ στην Ελλάδα εχουμε 300)  ή στην Αγγλία που η κυβέρνηση κινείται καπιταλιστικά και προσπαθεί να σκοτώσει ομάδες φτωχές πχ Ινδούς κλπ που ζούν 10 μαζι σε διαμερίσματα των 70 τμ. Κανει ξεκαθάρισμα πληθυσμού. Οσον αφορα την κυβέρνηση θα την τσούξει  οταν θα αρχίσουν να πεθαίνουν κυβερνητικά άτομα τότε θα δουν την πραγματικότητα, οτι ο Ιος δεν ειναι επιλεκτικός. Ελπιζω μετα το ποστ σου να κλεισουμε σύντομα τα σύνορα μας γιατι σε βλέπω να έρχεσαι και για Πάσχα στην Ελλάδα.

τελος θα έπρεπε να φροντίζετε για τους ασθενείς σας, γιατι αν τους ξεκληρισετε πάλι άνεργη θα μείνεις και μισθό δεν θα χεις να φας!

 Μην δεις το ποστ μου ως επίθεση εχεις άγνοια, κοιτα τι γινεται στην Ιταλία θα το πάθετε σύντομα κι εσεις ειναι μαθηματικό το μοντέλο.

  • Μου αρέσει 13

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλησπερα.Ζω στο εξωτερικο ομως ενημερωνομαι συνεχεια για τις εξελιξεις στην Ελλαδα και ολα αυτα που συμβαινουν ειναι σαν σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

Εγω απλα λεω να μη τρελαινομαστε και να φιλτραρουμε λιγο οσα μας πλασαρουν τα μμε που μας κανουν πλυση εγκεφαλου ολη μερα.

Οσοι ανηκουν στις ευπαθεις ομαδες ας κατσουν σπιτια τους.Ενας καρκινοπαθης η ενας ηλικιωμενος με ασθμα εχουν πολλες πιθανοτητες να πεθανουν απο μια απλη γριπη οπως και γινεται.Οι υπολοιποι πρεπει να παμε να δουλεψουμε γιατι στο τελος του μηνα κανεις δε θα μας χαρισει το νοικι και τους λογαριασμους.

Εργαζομαι σε μοναδα φροντιδας ευπαθων ομαδων και στη χωρα που ζω το κρατος μας εχει ορισει ως εργαζομενους κλειδια που θα συνεχισουμε να δουλευουμε ακομα κι αν κλεισουν τα παντα.Αυτο που δεν ειπε η κυβερνηση ειναι σε περιπτωση που αρρωστησουμε πως θα γινει να κατσουμε σπιτι χωρις μισθο με τα εξοδα να τρεχουν.Για αυτο και πηρα τη σκληρη αποφαση αν νοσησω και τα συμπτωματα ειναι ηπια να το κρυψω οσο πιο καλα μπορω και να παω στη δουλεια και πριν πεσετε να με φατε πολλοι συναδελφοι παραδεχτηκαν το ιδιο.Sad but true...

Είναι πολύ λυπηρό που σκέφτεσαι έτσι και για μένα κακώς βρίσκεσαι στην θέση που βρίσκεσαι καλύτερα να ασχοληθείς με κάτι άλλο. Υποτίθεται με το επάγγελμα σου αγαπάς τον συνάνθρωπο και τον φροντίζεις για καλό του. Όλοι ζορίζονται μα όλοι και ειδικά εδώ στην Ελλάδα τι να λέει ο κόσμος που έχουμε τον ιό έχουμε και την κριση; είστε για κλάματα κι εσύ και οι συνάδελφοί σου που σκέφτεστε έτσι και μην χαίρεσαι γι αυτό. Αν στην θέση κάποιου ασθενούς ήταν η μαμά σου θα το σκεφτόσουν διπλά και τριπλά να κρύψεις τα συμπτώματά σου. Ευτυχώς που δεν είσαι Ελλάδα γιατί οι Έλληνες έχουμε ψυχή και όσο κι αν δυσκολευόμαστε δίνουμε όλο μας το είναι για να σωθούμε και να σώσουμε. Θεωρείσαι  δημόσιος κίνδυνος. 

  • Μου αρέσει 5

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσοι εχουν προβληματα υγειας οπως ειπα ας καθησουν σπιτια τους.Ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει σε ατομικο επιπεδο.Αν ειχα σοβαρο προβλημα υγειας και εγω αυτο θα εκανα.Δε θα περιμενα κανεναν πρωθυπουργο και καμια επισημη καραντινα για να το κανω.

Απο τη στιγμη ομως που ολα ειναι ανοιχτα εδω και η ζωη συνεχιζεται σε οσο το δυνατον πιο ομαλους ρυθμους,ουτε σπιτι μου θα κατσω ουτε τιποτα.Δε μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεστε ετσι.Μαλλον φταιει η καραντινα που εχει αρχισει να σας επηρεαζει ψυχολογικα και για αυτο δε σας κατηγορω.Με οσους μιλαω εδω που ζω ,η αντιμετωπιση ειναι πολυ πιο ψυχραιμη και μιλαω με πολλες μαμαδες καθημερινα.Καμια δεν εχει σταματησει να βγαινει εξω με το παιδι της και ολα τα εστιατορια ειναι γεματα.Προχθες ειχαμς μια μεγαλη συναυλια και ο κοσμος πηγε κανονικα(ναι Αγγλια ειμαι σωστα μαντεψατε)

Ισα ισα που πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερα εμεις που δεν ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες,να το κολλησουμε και να τελειωνουμε με αυτο το θεμα που εχει κουρασει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Οσοι εχουν προβληματα υγειας οπως ειπα ας καθησουν σπιτια τους.Ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει σε ατομικο επιπεδο.Αν ειχα σοβαρο προβλημα υγειας και εγω αυτο θα εκανα.Δε θα περιμενα κανεναν πρωθυπουργο και καμια επισημη καραντινα για να το κανω.

Απο τη στιγμη ομως που ολα ειναι ανοιχτα εδω και η ζωη συνεχιζεται σε οσο το δυνατον πιο ομαλους ρυθμους,ουτε σπιτι μου θα κατσω ουτε τιποτα.Δε μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεστε ετσι.Μαλλον φταιει η καραντινα που εχει αρχισει να σας επηρεαζει ψυχολογικα και για αυτο δε σας κατηγορω.Με οσους μιλαω εδω που ζω ,η αντιμετωπιση ειναι πολυ πιο ψυχραιμη και μιλαω με πολλες μαμαδες καθημερινα.Καμια δεν εχει σταματησει να βγαινει εξω με το παιδι της και ολα τα εστιατορια ειναι γεματα.Προχθες ειχαμς μια μεγαλη συναυλια και ο κοσμος πηγε κανονικα(ναι Αγγλια ειμαι σωστα μαντεψατε)

Ισα ισα που πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερα εμεις που δεν ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες,να το κολλησουμε και να τελειωνουμε με αυτο το θεμα που εχει κουρασει

Η επίθεση που δέχτηκες δεν ήταν επειδή βγαίνεις έξω αλλά επειδή δήλωσες ότι εάν αρρωστήσεις παρόλο που δουλεύεις στις ευπαθείς ομάδες θα το κρύψεις αδιάφορωντας για τον συνάνθρωπο σου τι περίμενες να σου δώσουμε και συγχαρητήρια? Είσαι με τα καλά σου? Και προσπαθείς να δικαιολογηθεις κιόλας? Ημαρτον! Μόνο αηδία νιώθω για άτομα σαν εσένα που κακώς δεν έχεις ήδη απολυθεί!! Εύχομαι να μην έρθεις ποτέ σε μια τόσο σοβαρή κατάσταση που θα έχεις ανάγκη κάποιον και εκείνος θα αδιαφορήσει και θα συνεχίσει να κάνει του κεφαλιού του! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Οσοι εχουν προβληματα υγειας οπως ειπα ας καθησουν σπιτια τους.Ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει σε ατομικο επιπεδο.Αν ειχα σοβαρο προβλημα υγειας και εγω αυτο θα εκανα.Δε θα περιμενα κανεναν πρωθυπουργο και καμια επισημη καραντινα για να το κανω.

Απο τη στιγμη ομως που ολα ειναι ανοιχτα εδω και η ζωη συνεχιζεται σε οσο το δυνατον πιο ομαλους ρυθμους,ουτε σπιτι μου θα κατσω ουτε τιποτα.Δε μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεστε ετσι.Μαλλον φταιει η καραντινα που εχει αρχισει να σας επηρεαζει ψυχολογικα και για αυτο δε σας κατηγορω.Με οσους μιλαω εδω που ζω ,η αντιμετωπιση ειναι πολυ πιο ψυχραιμη και μιλαω με πολλες μαμαδες καθημερινα.Καμια δεν εχει σταματησει να βγαινει εξω με το παιδι της και ολα τα εστιατορια ειναι γεματα.Προχθες ειχαμς μια μεγαλη συναυλια και ο κοσμος πηγε κανονικα(ναι Αγγλια ειμαι σωστα μαντεψατε)

Ισα ισα που πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερα εμεις που δεν ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες,να το κολλησουμε και να τελειωνουμε με αυτο το θεμα που εχει κουρασει

Χτες στην Ιταλία πέθαναν 427 άνθρωποι και σημερα 650 σε ενα μήνα αυτο θα το ζήσετε στην Αγγλία. Αλλα δεν πειραζει, ηταν ευπαθείς ομάδες και αργά ή γρήγορα θα πεθαιναν εεε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Οσοι εχουν προβληματα υγειας οπως ειπα ας καθησουν σπιτια τους.Ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει σε ατομικο επιπεδο.Αν ειχα σοβαρο προβλημα υγειας και εγω αυτο θα εκανα.Δε θα περιμενα κανεναν πρωθυπουργο και καμια επισημη καραντινα για να το κανω.

Απο τη στιγμη ομως που ολα ειναι ανοιχτα εδω και η ζωη συνεχιζεται σε οσο το δυνατον πιο ομαλους ρυθμους,ουτε σπιτι μου θα κατσω ουτε τιποτα.Δε μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεστε ετσι.Μαλλον φταιει η καραντινα που εχει αρχισει να σας επηρεαζει ψυχολογικα και για αυτο δε σας κατηγορω.Με οσους μιλαω εδω που ζω ,η αντιμετωπιση ειναι πολυ πιο ψυχραιμη και μιλαω με πολλες μαμαδες καθημερινα.Καμια δεν εχει σταματησει να βγαινει εξω με το παιδι της και ολα τα εστιατορια ειναι γεματα.Προχθες ειχαμς μια μεγαλη συναυλια και ο κοσμος πηγε κανονικα(ναι Αγγλια ειμαι σωστα μαντεψατε)

Ισα ισα που πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερα εμεις που δεν ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες,να το κολλησουμε και να τελειωνουμε με αυτο το θεμα που εχει κουρασει

Πλάκα μας κάνεις; καθόλου ψυχολογικά δεν έχουμε ισα-ισα είμαστε εν μέρει χαρούμενοι που η χώρα μας δεν έχει πάρει τις διαστάσεις της Ιταλίας. Κι επίσης μη θεωρείς τίποτα δεδομένο κι εδώ κυκλοφορούσαμε κανονικά και στην Ιταλία κυκλοφορούσαν κανονικά και σκεφτόταν ο κόσμος όπως σκέφτεσαι τώρα εσύ και έφτασαν στο σημείο να κλαίνε 500 άτομα την μέρα, να μην έχουν κρεβάτια εντατικής, να επιλέγουν ποιος θα ζήσει και ποιος θα πεθάνει, να έχουν απαγόρευση κυκλοφορίας γιατί έχει πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις η κατάσταση και πολύ απλά δεν έχει σταματημό. Η Ιταλία μυρίζει θανατήλα και θα έπρεπε να σε ανησυχεί αυτό και να σκέφτεσαι αλλιώς. Κι επίσης ότι Σ...... είναι ο πρόεδρος σας που δεν σας έχει κλείσει όλους μέσα τα ίδια Σ.... είστε κι εσείς που σκέφτεστε έτσι.

  • Μου αρέσει 2

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Οσοι εχουν προβληματα υγειας οπως ειπα ας καθησουν σπιτια τους.Ας πραξει ο καθενας οπως νομιζει σε ατομικο επιπεδο.Αν ειχα σοβαρο προβλημα υγειας και εγω αυτο θα εκανα.Δε θα περιμενα κανεναν πρωθυπουργο και καμια επισημη καραντινα για να το κανω.

Απο τη στιγμη ομως που ολα ειναι ανοιχτα εδω και η ζωη συνεχιζεται σε οσο το δυνατον πιο ομαλους ρυθμους,ουτε σπιτι μου θα κατσω ουτε τιποτα.Δε μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεστε ετσι.Μαλλον φταιει η καραντινα που εχει αρχισει να σας επηρεαζει ψυχολογικα και για αυτο δε σας κατηγορω.Με οσους μιλαω εδω που ζω ,η αντιμετωπιση ειναι πολυ πιο ψυχραιμη και μιλαω με πολλες μαμαδες καθημερινα.Καμια δεν εχει σταματησει να βγαινει εξω με το παιδι της και ολα τα εστιατορια ειναι γεματα.Προχθες ειχαμς μια μεγαλη συναυλια και ο κοσμος πηγε κανονικα(ναι Αγγλια ειμαι σωστα μαντεψατε)

Ισα ισα που πιστευω οτι ισως ειναι καλυτερα εμεις που δεν ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες,να το κολλησουμε και να τελειωνουμε με αυτο το θεμα που εχει κουρασει

κοπελια δεv μας εχει επιρρεασει καμια καραvτιvα γιατι πολυ απλα εδω δεv μεvει καvεις μεσα με το ζορι. Απλα οταv βλεπεις στηv γειτοvικη χωρα σε μια μοvο επαρχια vα περvουv τα φερετρα με φορτηγα κ μπορει μεσα vα ειvαι κ οι γοvεις σου γιατι πολυ απλα πηγαv στο σουπερ μαρκετ κ η ταμιας ηταv αρρωστη τοτε παιρvεις τηv ευθυvη κ προσεχεις γιατι δεv πεθαιvουv μοvο αvθρωποι με προβληματα πεθαιvουv αvθρωποι που ειvαι 60 χροvωv κ απλα τους επεσε βαρια η πvευμοvια. Τωρα αv εσεvα δεv σε εvδιαφερει vα πεθαvουv οι γοvεις σου τοτε μολις κολλησεις πηγαιvε σπιτι τους κ μειvε κ καvε εvα πειραμα αv πεθαιvουv μοvο ευπαθεις ομαδες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...