Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Τα πάντα για την ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!!!!!


boukitsa123

Recommended Posts

Γεια και χαρά σας όποιος θέλει να γράφει τι ασκήσεις κάνει ή τι πρόγραμμα ακολουθεί την εβδομάδα για να αλληλοβοηθηθούμε ας γράψει!!!!! Πείτε εσείς και θα πω κι εγώ σιγά σιγά τι κάνω :) 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Γεια και χαρά σας όποιος θέλει να γράφει τι ασκήσεις κάνει ή τι πρόγραμμα ακολουθεί την εβδομάδα για να αλληλοβοηθηθούμε ας γράψει!!!!! Πείτε εσείς και θα πω κι εγώ σιγά σιγά τι κάνω :) 

Γεια σου κοριτσάκι!

 Μαθήματα yoga στο you tube. Επειδη εκανα και στο γυμναστήριο η αλήθεια ειναι οτι απέχουν τα βιντεάκια πολυ μεταξυ τους, οποτε επιλέγω τι μου ταιριάζει. Για μενα ειναι βασικό να ξεκινάει το προγράμμα με αναπνοές χαλάρωσης και ηρεμίας. Επισης αποφεύγω ασκήσεις τύπου κερί μην τυχόν και βρεθώ την συγκεκριμένη περιοδο σε νοσοκομειο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εγώ κάνω λίγες ασκήσεις για τα μπράτσα, με βαρακια, που παίρνει λίγη ώρα την ημέρα. Επίσης είχα ξεκινήσει με προτροπή κάποιας κοπέλας από εδώ, και το plank. Είχα βρει μια εφαρμογή με κλιμακούμενης δυσκολίας ασκήσεις, αλλά κάπου μετά από 15 μέρες τα παράτησα, ένιωθα δυσκολια παρότι ένιωθα μια κάποια ευεξία έστω από αυτό το λιγο. Δεν είμαι πολύ αθλητικός τύπος πλέον,όχι ότι ήμουν σε μεγάλο βαθμό ποτέ, αλλά ημουν πολύ περισσότερο απ' ότι τώρα. Σας γράφω πιο πολύ για να παρακολουθήσω την συζητηση, να πάρω καμιά ιδέα και που ξέρεις; μήπως παρασυρθώ και ενεργοποιηθω λιγάκι. Καλό απόγευμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Καντι ωραία η γιόγκα για χαλάρωση βοηθάει και σε workout όμως;

@Youpi ποια εφαρμογή λες; Να την κατεβάσω

@FifitsaReal σάκο δεν έχω ρε γμτ στο σπίτι κάνω ασκήσεις στην πόρτα κτλπ ή με πετσέτα τι άλλο μπορώ να έχω αντί σάκου άραγε;

Κορίτσια εγώ κάνω κάθε πρωί όσο έχω πχ φαΐ στο φούρνο συνήθως δηλαδή 20-30' την μέρα δεν το λες και πολύ αλλά ούτε λίγο αλλά πρώτη φορά στην ζωή μου κάνω γυμναστική παλιά έκανα μόνο ποδήλατο και κολύμπι. 

Χαίρομαι που σας αρέσει το thread γράψτε μου κορίτσια να κατεβάσω καμιά καλή εφαρμογή στο κινητό προς το παρόν έχω μόνο στο πισι τους στόχους και τις θερμίδες που έχω για δίαιτα και μετά για συντήρηση αλλά θέλω και καμιά εφαρμογή. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

@Καντι ωραία η γιόγκα για χαλάρωση βοηθάει και σε workout όμως;

@Youpi ποια εφαρμογή λες; Να την κατεβάσω

@FifitsaReal σάκο δεν έχω ρε γμτ στο σπίτι κάνω ασκήσεις στην πόρτα κτλπ ή με πετσέτα τι άλλο μπορώ να έχω αντί σάκου άραγε;

Κορίτσια εγώ κάνω κάθε πρωί όσο έχω πχ φαΐ στο φούρνο συνήθως δηλαδή 20-30' την μέρα δεν το λες και πολύ αλλά ούτε λίγο αλλά πρώτη φορά στην ζωή μου κάνω γυμναστική παλιά έκανα μόνο ποδήλατο και κολύμπι. 

Χαίρομαι που σας αρέσει το thread γράψτε μου κορίτσια να κατεβάσω καμιά καλή εφαρμογή στο κινητό προς το παρόν έχω μόνο στο πισι τους στόχους και τις θερμίδες που έχω για δίαιτα και μετά για συντήρηση αλλά θέλω και καμιά εφαρμογή. 

Η εφαρμογή λέγεται Plank Workout -30 days plank challenge. Μου αρέσουν κι εμένα οι εφαρμογές. Έχω άλλη μια για καταγραφή της απώλειας βάρους "Ημερολόγιο βάρους Απώλεια βάρους Tracker, ΔΜΣ", όπως επίσης αντίστροφη μέτρηση σε μέρες αλλά και σε ανάσες....(!!!) μέχρι το Πάσχα που είναι ο πρώτος στόχος για το πρόγραμμα διατροφής που ακολουθώ. Άσχετα βέβαια αυτά με την γυμναστική, αλλά είπα να τα αναφερω.

Προσπαθώ να βρω χρόνο για γυμναστική όταν η μικρή μου κοιμάται. Όταν κάνω βαρακια, με κοιτάζει περίεργα!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Η εφαρμογή λέγεται Plank Workout -30 days plank challenge. Μου αρέσουν κι εμένα οι εφαρμογές. Έχω άλλη μια για καταγραφή της απώλειας βάρους "Ημερολόγιο βάρους Απώλεια βάρους Tracker, ΔΜΣ", όπως επίσης αντίστροφη μέτρηση σε μέρες αλλά και σε ανάσες....(!!!) μέχρι το Πάσχα που είναι ο πρώτος στόχος για το πρόγραμμα διατροφής που ακολουθώ. Άσχετα βέβαια αυτά με την γυμναστική, αλλά είπα να τα αναφερω.

Προσπαθώ να βρω χρόνο για γυμναστική όταν η μικρή μου κοιμάται. Όταν κάνω βαρακια, με κοιτάζει περίεργα!

 

Έχεις μωράκι; Να σου ζήσει!!! 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Έχεις μωράκι; Να σου ζήσει!!! 

Σε ευχαριστώ!

Σε ερεύνησα λίγο να δω σε τι φάση και οικογενειακή κατάσταση είσαι και διαπίστωσα πως είσαι κι εσύ μανούλα, δεν κατάλαβα όμως πόσα έχεις. Να σου ζήσουν κι εσένα  και να τα χαίρεσαι!

Εγώ έχω πολλά κιλά και δεν μου είναι εύκολες όλες οι ασκήσεις. Αν έχω και το κινητό δίπλα μου για να ακολουθώ τις οδηγίες και να έχω χρονόμετρο, η μικρή θα το δει και θα μου ζητάει Πέπα! Κάπου στα 2.5 η μικρή.

Για πες μας αν θέλεις τι ασκήσεις κάνεις εσύ;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Σε ευχαριστώ!

Σε ερεύνησα λίγο να δω σε τι φάση και οικογενειακή κατάσταση είσαι και διαπίστωσα πως είσαι κι εσύ μανούλα, δεν κατάλαβα όμως πόσα έχεις. Να σου ζήσουν κι εσένα  και να τα χαίρεσαι!

Εγώ έχω πολλά κιλά και δεν μου είναι εύκολες όλες οι ασκήσεις. Αν έχω και το κινητό δίπλα μου για να ακολουθώ τις οδηγίες και να έχω χρονόμετρο, η μικρή θα το δει και θα μου ζητάει Πέπα! Κάπου στα 2.5 η μικρή.

Για πες μας αν θέλεις τι ασκήσεις κάνεις εσύ;

 

Έχω 1 5,5 ετών 1 3,5 ετών και 1 2,5 μηνών :) Κάνω ασκήσεις για κοιλιακούς και για όλο το σώμα έχω βρει στο YouTube ένα πρόγραμμα με πετσέτες και κάνω και ασκήσεις για posture πάλι στο YouTube :) Κι εγώ υπέρβαρη είμαι τώρα χάνω σιγά σιγά. 

@Youpi κατέβασα την εφαρμογή σου και είναι τέλειες οι ασκήσεις τα παιδιά μου κρατάνε τους χρόνους :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2020 at 2:50 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Έχω 1 5,5 ετών 1 3,5 ετών και 1 2,5 μηνών :) Κάνω ασκήσεις για κοιλιακούς και για όλο το σώμα έχω βρει στο YouTube ένα πρόγραμμα με πετσέτες και κάνω και ασκήσεις για posture πάλι στο YouTube :) Κι εγώ υπέρβαρη είμαι τώρα χάνω σιγά σιγά. 

@Youpi κατέβασα την εφαρμογή σου και είναι τέλειες οι ασκήσεις τα παιδιά μου κρατάνε τους χρόνους :)

Καλή δύναμη στην προσπάθειά σου, έχεις τους καλυτερους επιτηρητες! Είναι άθλος που τα καταφέρνεις με 2 παιδάκια και βρεφακι! Μπράβο σου! Θα δοκιμάσω να κάνω κι εγώ κοιλιακούς, να δω την αντίδραση της μικρής. Χωρίς χρονόμετρο, να συνηθίσει το μετρημα μέχρι το 20 που αντέχω μέχρι στιγμής, γιατί ξεχνάει μερικά! Ότι πρέπει θα είναι αυτό για να έχω κίνητρο να φτάσω μέχρι το 50 και να μαθαίνει κι εκείνη χαχαχα! Γιατι περιμενοντας ποτέ θα κοιμηθεί, μένω συνέχεια με την διαθεση... Κάνεις και διατροφη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Youpi είπε:

Καλή δύναμη στην προσπάθειά σου, έχεις τους καλυτερους επιτηρητες! Είναι άθλος που τα καταφέρνεις με 2 παιδάκια και βρεφακι! Μπράβο σου! Θα δοκιμάσω να κάνω κι εγώ κοιλιακούς, να δω την αντίδραση της μικρής. Χωρίς χρονόμετρο, να συνηθίσει το μετρημα μέχρι το 20 που αντέχω μέχρι στιγμής, γιατί ξεχνάει μερικά! Ότι πρέπει θα είναι αυτό για να έχω κίνητρο να φτάσω μέχρι το 50 και να μαθαίνει κι εκείνη χαχαχα! Γιατι περιμενοντας ποτέ θα κοιμηθεί, μένω συνέχεια με την διαθεση... Κάνεις και διατροφη;

Κάνω ναι μέχρι 1200 θερμίδες την ημέρα τρώω από 5 γεύματα μόλις φτάσω το βάρος που θέλω θα κάνω συντήρηση. Ήμουν πολλά κιλά. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγονται πάρα πολύ λίγες οι 1200 θερμίδες... Αλλα αφου με αυτό βλέπεις αποτέλεσμα και αντέχεις, τότε σίγουρα ξέρεις εσύ καλύτερα. Πραγματικά υποκλίνομαι στις αντοχές σου. Όταν είχα γεννήσει εγώ, οι ορμόνες μου αλλά και η κατάσταση με είχαν τρελάνει! Όχι δίαιτα δεν σκεφτόμουν, αλλά με τα νεύρα που είχα και την έλλειψη χρόνου, έτρωγα ότι να ναι και ότι ώρα να ήταν. Εφτασα στο απροχώρητο, σε κιλά ρεκόρ, και δεν ήξερα πως να σταματήσω. Άνοιξα ένα θέμα εδώ, το "Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα" και με βοήθησαν τα κορίτσια να ξεκινήσω. Έχω χάσει 9 κιλά σε 2 μήνες και συνεχίζω. Είμαστε άλλα 3 κορίτσια και τα λέμε. Αν θέλεις έλα κι εσύ στην παρέα μας.

Καλή επιτυχία να έχεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Τέλεια εφαρμογή για κοιλιακής είναι η abs workout απο το play store!!! Είχα δει αποτελέσματα και θέλει λίγο χρόνο. Την έκανα το βράδυ αφού κοιμηθεί η μικρή και δούλευα παράλληλα. Αν το προσπαθήσετε ενα διάστημα θα δείτε αποτελέσματα!!! Την έκανα δυο χρόνια και η κοιλιά μου είχε αλλάξει πολυ. Ξεχώριζαν και οι κοιλιακοί. Αν δεν είχε χαλαρώσει και η κοιλιά λόγω εγκυμοσύνης τα αποτελέσματα θα ήταν καλύτερα. Και τις εκανα δυο φορες την εβδομαδα απο ενα σημειο και μετα γιατί δεν ηθελα να χασω το αποτελέσματα. Απο ενα σημείο και μετα κανετε το advance. Και οι ασκήσεις μου φαίνονταν εύκολες. Το μόνο ότι είναι στα αγγλικά... 

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ γέννησα πριν 3 μήνες περίπου κ προσπαθώ να χάσω τα 10 κιλά που έμειναν. Πριν μείνω έγκυος πήγαινα ανελλιπώς γυμναστήριο. Επειδή θηλάζω παρατήρησα ότι δεν χάνω κιλά κ έτσι αποφάσισα να αρχίσω γυμναστικη στο σπίτι. Ακολουθώ ένα πρόγραμμα της Πετρουλακη στο YouTube κ μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη γιατί μ δίνει ενέργεια κ είδα κ τη ζυγαριά μ να κατεβαίνει. Επίσης είναι πάρα πολύ εύκολο γιατί γυμναζεσαι ενώ κάθεσαι σε καρέκλα! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Διάβασα την συζήτηση σας .. Εγώ σε 3 μέρες σαραντιζω και μου έχει μείνει λίγο κοιλίτσα και οριακά άρχισα να μπαίνω στα τζιν μου. Θέλει δουλίτσα όμως το κομμάτι του τζιν ! 

Λέτε είναι ασφαλές να ξεκινήσω γυμναστική σπίτι ή είναι ακόμα νωρίς? 

Λέω να ξεκινήσω με ένα τρεξιματακι γύρω γύρω το τετράγωνο που έχει ερημιά εδώ οπότε δν θα έρχομαι σε επαφή με κανέναν. Και σπίτι θα ήθελα να βρω αν έχετε κι εσείς να μου προτείνετε κανένα βιντεάκι για αρχάριους. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...